VLEET Geen burgerwoningen in agrarisch gebied Vanavond raad Rijnsburg Voortreffelijk concert in kerk te Zoeterwoude NETTE VERKOOPSTER ASPIRI Ndaar staatBAYER achter!' Raiffeisenbank Katwijk aan Zee heeft aan spaargeld 30 miljoen AANK. VERKOOPSTER VISSERIJNI€UWS BIJ DE NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 MEI 1964 Kroon over plan van Zoeterwoude Dc twee door de gemeenteraad van Zoeterwoude bij de Kroon ingestelde beroepen, respectievelijk tegen de beslui ten van Gedeputeerde Staten van Zuid- Bolland, waarbjj gedeeltelijke goedkeu ring is onthouden aan het uitbreidings plan in hoofdzaak en het niet goedkeuren van het uitbreidingsplan in onderdelen „Weipoort", zijn ongegrond verklaard. Wat het eerste plan betreft, gaat hel hier om een ontheffingsbevoegdheid van burgemeester en wethouders inzake de bouw van bedi-ijfswoniingen. De Kroon Gladiolen kwekers in Haarlem HAARLEM „Wij, gladiolenkwekers, draaien de rollen nogal eens om. We gaan eerst telen en dan proberen de knollen te verkopen. Dat is niet juist. We moeten telen wat er te plaatsen is. En om dat aan de weet te komen is marktonderzoek noodzakelijk". Dat zei de voorzitter van de Ned. Gladiolus Ver eniging, de heer L. Krouwel, op de ver gadering van deze vereniging die giste ren in de scheidsgerechtzaal van het Krelagehuis te Haarlem werd gehouden. Wat betreft de oogstresultaten merkte de heer Krouwel op. dat ondanks de on gunstige weersomstandigheden de kwa liteit beter was. Dat houdt nauw ver band met de verbetering van de droogin stallaties. De opbrengsten waren vrij wisselend, maar het prijsverloop is voor velen een verrassing geweest. Na een heel grage markt tuimelden de prijzen in het laatst van het seizoen volkomen in elkaar. Met grote prijsschommelingen is het vak niet gediend. De zuiverheid van de partijen laat nog- 'an oordeel, dat het, gelet op het aar verbodsbepaling ten grondslag lig gende belang om de bouw van burger woningen in het agrarisch gebied te voorkomen en een te grote spreiding landarbeiderswoningen in dit ge bied tegen te gaan, noodzakelijk is, dat de ontheffingsbevoegdheid van burge meester en wethouders beperkt wordt in zin, dat, indien zulks noodzakelijk zijn, toestemming voor het bouwen ten hoogste twee woningen per be drijf zal kunnen worden verleend. Voor wat betreft het plan Weipoort meent de Kroon, dat Ged. Staten terecht goedkeuring aan dit plan hebben ont houden, omdat rekening moet worden gehouden met het toekomstige tracé van Rijksweg nr. 11. welk tracé nog niet is opgenomen in het rijkswegenplan. Door deze onthouding van goedkeuring wordt echter niet de mogelijkheid afgesneden, dat bij de definitieve beslissing over het beloop van deze rijksweg alsnog voor het door de gemeente Zoeterwoude be oogde tracé gekozen wordt, aangezien de in het uitbreidingsplan voor de daarbij eventueel te betrekken gronden gelegde bestemming, een kruising, welke past in het tracé, mogelijk maakt, aldus de Kroon. al e te 3 De secretaris, de heer J. H. Vink, moest laten weten dat het aantal leden het afgelopen jaar met 101 afnam. Men heeft er nu 1633 in de boeken staan. Er zullen op verschillende proeftuinen in de Ver. Staten van Nd.-Amerika va riëteiten worden opgeplant. Men denkt zo meer inzicht te krijgen in de behoefte en de smaak van de Amerikaanse afne mers. In Hillegom heeft men terrein voor een proeftuin gevonden aan de Pas toorslaan. De penningmeester, de heer H Nieuwenhuis, kon een batig saldo van f 722,75 melden. Bij de bestuursverkie zing werden in de plaats van de aftre dende leden, de heren A. de Wit en C de Wit, gekozen de heren K. Masten broek en J. van Weenen. Ook de directeur van de Bloembollen keuringsdiensten, ir. H. van Os. bracht zijn verslag uit. Het areaal had een forse uitbreiding ondergaan. Men moest 200.000 roe méér keuren. Door het weer was er veel vuur in het gewas. Droogrot bleek nog immer de grote vijand. Beatles komen 5 juni in Hillegom HILLEGOM 's Werelds meest be sproken en beschreven kwartet. The Beatles treedt vrijdag 5 juni op in Tres long. „k vermoed" zei Treslongs mana ger, de heer Aelen, „dat ze omstreeks half vier in Hillegom zullen arriveren". De beslissing viel begin deze week. Eerst zou het kwartet in Amsterdam voor de t.v.-camera's van de VARA staan, maar nu heeft men Treslong als opnamestudio gekozen. Het zal voor The Beatles haast-je rep-je worden om tegeir half vier in Hillegom te zijn. Het vlieg tuig waarmee ze uit Londen komen, landt namelijk pas om twee uur op Schiphol. Vandaar gaan ze eerst naar hun hotel in Amsterdam. Ze zullen overnachten in De Doelen, omdat de directie van het Amstelhotel voor de eer bedankte en men er ook bij Hilton niets voor voelde. In De Doelen volgt eerst nog een persconferentie en daarna stappen de boys in een snelle auto die hen naar Hillegom zal brengen. De opnamen wor den op de band vastgelegd. Er zijn slechts vierhonderd kaarten voor da zaal beschikbaar en die zijn al vrijwel allemaal besproken. Men zal de rijks politie, groep Hillegom, vragen of het mogelijk is wat extra manschappen voor het bezoek van de jongens beschikbaar te stellen. Uitvoermeldingen bollen zijn er nog niet door DEN HAAG Een tegenvaller voor de bollenexporteurs, want het ziet ernaar uit dat de vereenvoudiging van de ex- poriprocedure simpele uitvoermel dingen i.p.v. uitvoermachtlgingcn nog wel op zich zal laten wachten. Men kon vorige week in de vergadering van het Bedrijfschap voor de Bloembollen- handel al Iets proeven van een verschil van mening tussen dit schap en het PVS. Het schap deed het in een besloten zit ting af, maar gisteren kwam het Pro- duktschap in openbare vergadering bij een en toen vormde dit probleem een punt van langdurige bespreking. Er zal weer overleg met het Bedrijfschap plaats hebben. De min-imumexportprijzen voor voor jaarslevering van bijgoedartikelen wer den, op een enkele na. niet gewijzigd. De gesplitste dahlia's vormen nog een punt van bespreking. Voor Guernsey kwamen ook al weinig wijzigingen in de prijzen. Wel zullen speciale warmtebehandelin gen en koeling apart worden berekend. Van de Ned. Glad. Ver. was het verzoek binnengekomen de prijzen van vorig jaar ongewijzigd te laten. Het PVS had daar geen bezwaren tegen. Verder hield men zich bezig met de opkoop van hyacinten boven 14 cm voor een gulden. Het bestuur van de vereni ging „De Hyacint" vond dat wat duur. maar het PVS was het daarmee niet eens. Voor 1964 blijft de oude regeling gehandhaafd. Bij de bomen ligt het kennelijk wat eenvoudiger dan bij de bollen. Daar kun nen in het vervolg de exporteurs wel met een eenvoudige exportmelding vol- RIJNSBURG B. en W. van Rijnsburg zullen waarschijnlijk niet al te veel moeite hebben de 12 agendapunten die voor de raadsvergadering van vanavond zijn vastgesteld, goedgekeurd te krijgen. We verwachten ten minste niet, dat er weer een uitgesponnen discussie zal komen over de uit breiding van het waterleidingnet ten behoeve van negen bedrijven langs het z.g. Melkpad. Deze bedrijven zullen volgens het B. en W.-voorstel ver plicht worden in ieder geval 5000 m3 water af te nemen. ZOETERWOUDE Het West-Nederlands Symphonie Orkest gaf gister avond in de oude Dorpskerk een concert onder leiding van (de als altijd vitale) Sam Swaap. We hebben hier al eens veel meer belangstellenden bij een dergelijk, voor Zoeterwoude toch wel bijzonder muziekevenement aanwezig gezien. Het prachtige weer wa3 meer dan waarschijnlijk een ge duchte concurrent. De samenstelling van dit kleine orkest is steeds aan kleinere en grotere veran deringen onderhevig. Vooral de bijna of geheel afgestudeerde conservatorium- jongelui beschouwen het als een zeer gechikt doorgangshuis. De tegenwoordi ge bezetting is, voor een groot deel, weer eens heel goed. Zo waren toon- kwaliteit en techniek van de houtbla zers en de cellisten, onder anderen, hoog te waarderen. En het samenspel liet, behalve in Corelli's Concerto grosso in D-groot, eigenlijk niets te wensen In dit, eerst gespeelde, werk klonken de eerste maten van de snelle delen o.a. de fuga, onnauwkeurig en zelfs vrij onzuiver. Hoewel de largo's beter en meer toegewijd werden gestreken, stond de uitvoering van dit mooii Corelli-concerto op een duidelijk lage: plan dan alles, wat er op volgde. De akoestiek van de fraaie stemmings volle dorpskerk maakte de orkestklank rijk, vol en glanzend, zodat we, mede door de gave en enthousiaste vertolkin gen, met onverdeeld genoegen hebben geluisterd naar bekende, toch altijd Geen protest in Zuid-Af rika Minister Luns acht het gezien de bij zondere verhouding tussen Nederland en Zuid-Afrika „minder doeltreffend" mee te doen aan een incidenteel unilateraal protest tegen de politieke processen die in Zuid-Afrika worden gevoerd.' Hij geeft de voorkeur aan een behandeling van deze kwestie in het kader van de Ver enigde Naties, „waar deze materie de voortdurende aandacht heeft." De bewindsman zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede- Kamerleden mr. G. H. Slotemaker de Bruine en A. J. Bruggeman jr.. beiden leden van de P.S.P.-fractie. (Advertentie) J. H. Reijnders AFWEZIG van donderdag 14 mei t.m. woensdag 20 mei. Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen op hun spreekuur. De Katwijkse Slagersvereniging „KATWIJK EN OMSTREKEN" is genoodzaakt, i.v.m. de sterk stijgende prijzen op de veemarkt, de prijzen te verhogen. GEVRAAGD IN ONZE DAMESCONFECTIEAFDELING H. PLANJE NOORDEINDE 6 KATWIJK AAN ZEE - TELEF. 3824 Zomeravonden vrij. 5-daagse werkweek Vakantie in de zomermaanden nieuwe, boeiende muziekJohana Christian Bachs geliefde Sinfonia (in Bes), Griegs (eigen) orkestbewerkingen van zijn twee beroemde liederen „Herz- w nden" en „Letzter Frühling", de serie Russische Volkswijzen van Liadov, met hun kaleidoscopisch afwisselend orkest- coloriet en ten slotte de Symfonie 104 (in D-groot) van Haydn, een werk vaD onverwoestbare schoonheid en aantrek kingskracht In de Sinfonia excelleerde de ho boïst in het andante. Griegs beide melodieën werden door het strijk orkest breed en voornaam voorge dragen, met een donkere, schoon ge- timbreerde klank. De door Liadov voor orkest gearran geerde liederen contrasteren onderling sterk in karakter en klankkleur. Het „humoristisch lied" en de „rondedans' zijn juwelen van orkestratiekunst. De briljant-geestige Haydn-symphonie besloot het in menig opzicht voortreffe lijke concert, dat door. Swaap, die ook steeds verklarende inleidingen hield, kundig werd geleid. Joh. van Wolfswinkel Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts, verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. Bij soortgelijke uitbreidingen elders werd dezelfde verplichting opgelegd, waarmee een deel van de raad het niet eens was. Bij een gegarandeerde afne ming van 45.000 m3 is de rentabiliteit gewaarborgd, zo rekenen B en W. in het pre-advies voor. Rechtsgeding In plan West zijn twee schuren van de Gemeente gehuurd door de gebr. Heems kerk en de heer C. J. Guyt Aangezien de desbetreffende percelen nodig zijn voor woningbouw is de huur opgezegd per 1-9-1963. Beide huurders weigeren echter de schuur te ontruimen. B. en W. verzoe ken te besluiten tegen de huurders een rechtsgeding aan te spannen. Schakers feestten in Rijnsburg RIJNSBURG De schaakclub RSC hield de jaarlijkse feestavond met geanimeerde gongwedstrijd. Er was iedere deelnemer een prijsje. Het voor bijna iedereen een verrassing, dat de voorzitter na afloop van de wedstrij den bekend maakte, dat de laagst ge- klasseerden het eerst een prijs mochten uitkiezen. Er werd gespeeld in twee groepen van 10 man; de belangstelling was dus groot Een opmerkelijk goed resultaat be haalde G. van Egmond in groep I, die tot het eind de leiding had, maar door een nederlaag in de laatste ronde toch nog naar de derde plaats werd ver- De resultaten zijn: Groep I: 1. Jac. P. Noort 7% pt; 2. M. J. Goudriaan 7% pt; 3. G. van Egmond 7 pt; 4. H. Tijsterman 7 pt; 5. M. van der Meij 5 pt; 6. C. van Starkenburg 4% pt; 7. A. Ravensbergen 3pt; 8. W. Schoneveld 2 pt: 9. D. Schoneveld 1 pt; Groep II: 1- W. Bin nendijk 9 pt 2. H. de Mooy 6V» pt; 3. D, v. d. Vijver 6 pt; 4. R. Tijsterman 6 pt; 5. L J. Goudriaan 5 pL; 6. J. Sch< neveld 4 pt; 7. T. Beekhuis 3bi pt; 8. H Binnendijk 3% pt; 9. G. Slingerland 1% pt. Geparkeerde auto's langs het stukje Hofstraat tussen garage Blom en de Korte Vaart leveren gevaar op voor de schooljeugd, zo menen B. en W. ZU stellen voor daar een wachtver- bod In te stellen. De gemeenterekening 1962 sluit met een batig saldo van f 24.24993 op een totaal bedrag van f 3.221.439.98. B. en W. stellen voor deze cijfers voorlopig vast te stellen. De overige voorstellen zijn: wijziging „verplaatsingskostenverordening Rijns burg 1962"; verkoop van grond aan de Collegiantenstraat aan de fa. J Van Rijn t.b.v. de bouw van 20 woningen met be drijfsruimten: idem aan fa. J van Iterson tjb.v. de bouw van 5 woningen; verlen ging termijn van ontruiming woning Dubbele Buurt 42: voorlopige vaststel ling rekening waterleidingbedrijf 1962. KATWIJK AAN ZEE Op de gisteravond in hotel Noordzee gehouden ledenvergadering van de coöperatieve Raiffeisenbank is voorzitter D. J. Kleen hartelijk gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum als be stuurslid. Secretaris J. van der Marei HVzn. zei, dat het de wens van de jubilaris was, dat aan zijn jubileum geen bijzondere aandacht werd besteed. De woorden van dankbaarheid niet mochten ontbreken gezien het vele, dat de voorzitter de afgelopen kwart eeuw voor de bank heeft gedaan. „Mede door uw scherp zakelijk inzicht en uw vooruitziende blik is onze bank uitgegroeid van een plattelandsbankje tot een bank voor de gehele Katwijkse bevolking. Daarbij hebt u de grondsla gen van de heer Raiffeisen. de stichter van dit soort banken, hooggehouden", zo verklaarde de heer Van der Marei, die de heer Kleen vervolgens een geschenk aanbood, daarbij de wens uitsprekend, dat de bank nog vele jaren van de ken nis en bekwaamheden van de heer Kleen zal profiteren. Dank Andere sprekers richtten persoonlijk getinte woorden tot de jubilpris. De heer Kleen sprak een dankwoord, waarin hij allerlei voorvallen uit zijn zittingsperiode in herinnering bracht. Alle aanwezigen ontvingen een boek over leven en werk van burgemeester Raiffeisen. In zijn openingswoord had de voor zitter een overzicht gegeven van dc activiteiten van de bank ln het af gelopen Jaar. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat de groei van de bank zich ook ln 1963 onver minderd heeft voortgezet. Het aantal spaarders bedraagt thans bijna 17000, het aantal leden 1515. In de eerste drie maanden van 1963 werd circa 1,8 miljoen gulden meer aan spaar gelden Ingelegd dan terugbetaald. Dit is te opmerkelijker, wanneer men bedenkt, dat deze maanden zich kenmerkten door een periode van strenge vorst, waarbij ln de regel een Schoenmagazijn „Cinderella' voor haar middengenre schoenenzaak een Minimum leeftijd 17 jaar. Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Winkelcentrum „IN DE HOFTUIN" Rijnsburg Telefoon 2754. VOORSCHOTEN Bibliotheek aan de Voorstraat te Voorscholen VOORSCHOTEN Reeds enige maanden geleden verhuisde de algemene openbare bibliotheek Voorschoten de kelder naar het gebouw Schoolstraat 48. Hier was vroeger de eerste openbare IJMUIDEN Uit de Noord kwamen weer berichten van slechte ma kreelvangsten binnen, maar wij menen dat deze wel met een korreltje zout genomen moeten worden. Want hoe valt het anders te rijmen, dat de IJmuider vishallen elke dag weer worden overspoeld met makreel? Dins dag werden er weer 3500 kisten aangevoerd. Het zal vermoedelijk wel zo zijn, dat de schippers elkaar de goede plekjes niet willen verraden en zich daarom in stilzwijgen hullen. In het gunstigste geval reppen zij van 10 manden per trek, maar daar kan, geloven wij, wel een nul achter worden Op 60 NB ving de IJM 25 Julie Streiff aardig koolvis, kabeljauw en haring. Deze haring was groot van stuk, maar van een slechte kwaliteit. De logger- en kottervloot heeft bij de eerste trekken van de nieuwe week nog geen opzien barende successen kunnen boeken. Over het algemeen moest men genoegen ne men met trekken van tien kilo tong en een paar maanden stripvis. De meeste schepen proberen het' thans westelijker dan de vorige week. De IJM 28 Amsterdam heelt de visse rij op de verre gronden vroegtijdig moe ten afbreken. Doordat een rembad van de winch brak, verspeelde men ongeveer 1000 vadem lijn en een visbord. De Am sterdam heeft op deze reis veel pech ge had. Men begon de visserij ten noorden van de Lofoten maar daar viel bijzon der weinig eer te behalen. Daarom werd de koers verlegd naar de zogenaamde Rosengarten, een bij de Duitsers zeer trek zijnde vanggrond tussen IJsland de Lofoten. Maar ook daar ging het de Amsterdam niet vor de wind. Men had steeds schade aan het vistuig met als cli max het verspelen van de lijn. De IJM 5 Maria Elisabeht, die eveneens in dit ge bied opereert, deed het heel wat beter. In drie dagen werden ongeveer 700 kis ten kabeljauw, schelvis, koolvis en rood- baars van prima kwaliteit gevangen. Wat er was Aan de IJmuider markt lagen 13 vaar tuigen. Zij zorgden vor een aanvoer van 5040 kisten vis, warvan 230 kisten schel vis, 140 kisten wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten kolvis, 580 kisten haring, 200 kleine kiste nharing, 3500 kisten makreel, 110 kisten schol, 5 kisten tarbot, 95 kisten diversen, 640 stuks stijve kabeljauw en 2000 kg tong. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 25 Julie Streiff met 1025 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 159 Marian Ellen met 760 kisten en 440 stuks stijve kabeljauw, de VL 142 Voorloper met 900 kisten, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn. met 700 kisten en de IJM 2G 's Gravenhage met 1300 kis ten. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 300 kisten schelvis. 150 kisten wijting, 260 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten haring, 1900 kisten makreel. 30 kisten schol, 1000 kg tong en 300 stuks stijve ka beljauw. In de olie De pas ln bedrijf genomen hektreiler KW 85 Rijnmond 4 zal voorlopig niet meer aan de visserij deelnemen. Het schip dat maar een paar reizen heeft gedaan, is voor vier maanden gecharterd t; door een oliemaatschappij voor mografisch onderzoek van de Noordzee De volledige bemanning blijft aan boord. Aanstaande dinsdag zal de Rijnmond 4 aan de nieuwe taak beginnen. Overigens is het Katwijkse schip niet het enige Ne derlandse vissersschip dat voor dit doel de Noordzee doorkruist Al eerder werd de IJM 15 Emma bij dit onderzoek in geschakeld. Geruchten willen dat nog meer Nederlandse schepen in de olie zul len gaan. Het deelnemen aan dit onder zoek schijnt een meer lucratieve bezig heid te zijn dan de visserij. De noop Het nieuwe hospitaalkerkschip De Hoop heeft de eerste reis er op zitten. Het vaartuig heeft zich prima gehouden voldeed volledig aan de hooggestemde verwachtingen. Het hospitaalkerkschip liep dinsdagmorgen de IJmuider Ha ringhaven binnen, maar is later op de naar Vlaardingen vertrokken. Daar zal De Hoop dc vlaggetjesdag enige luis ter bijzetten. Woensdag 20 mei vertrekt het schip in gezelschap van de uitva rende haringvloot weer naar de visgron den. Men heeft Vlaardingen als pleister plaats gekozen om dichter bij de werf de gebr. Pot in Bolnes te zijn. Hoe wel alle onderdelen naar behoren func tioneerden, moet er hier en daar nog wat worden proefgedraaid en daarbij heeft en de werf het liefst zo dicht mogelijk i de buurt Tiendaagse Van 29 mei tot en met 7 juni zal in de Franse havenstad Lorient de tweede In ternationale voor de Visserij worden ge houden. Het accent zal worden gelegd op de scheepsbouw, maar er zal ook aan dacht worden bsctecd aan alle andere on derdelen van de visserij. Het thema van deze expositie is: Van de visreep naar de huisvrouw. Alle landen van de EEG ne men deel. Ook Engeland, Zweden, Noor wegen. Denemarken, de Vorenigde Sta ten en Japan zullen vertegenwoordigd Frauduleuze invoer in Brussel wordt hans qwor dc jus titie een onderzoek ingesteld naar de frauduleuze invoer van vis. Dit schijnt aldus in zijn werk te zijn gegaan. Hol landse en Duitse vis kan in Belgic vrij worden ingevoerd, maar Deense vis is een kwantum gebonden. Verschei dene importeurs hebben Deense vis een Hollands of Duitse etiketje opgeplakt en konden aldus de invoerrechten ontdui ken De Belgische staatskas heeft hier door aanzienlijke schade geleden. Hel onderzoek heeft uitgewezen dat bepaalde handelaren zich al jaren aan deze prak tijken schuldig hebben gemaakt en er nog steeds mee doorgaan. lagere school gehuisvest. Nu de verbou wing en inrichting grotendeels klaar zijn, hield het stichtingsbestuur een ontvangst om raadsleden en onderwijskrachten, vertegenwoordigers' van kerkelijke maatschappelijke organisaties alsmede enkele representanten van de biblio theekwereld in de gelegenheid te stel len de nieuwe behuizing te bezichtigen, Onder de aanwezigen bevond zich de wethouder van onderwijs, de heer G. Schrama. De twee lokalen zijn samengevoegd tot één grote ruimte. De bibliotheek kan nu ook de functie van leeszaal vervullen. Om een indruk te geven van wat de bibliotheek zoal over één onderwerp te bieden heeft, is door de bibliothecaresse, mejuffrouw R. Gielen, een kleine expo sitie ingericht over handenarbeid. Het aardige illustratiemateriaal maakt hier- an een fleurig geheel. De bibliotheek Voorschoten ontstond i november 1962 door een fusie van de christelijke uitleennbibliotheek, de Nuts- bibliotheek, de leesbibliotheek Reuvens (filiaal van Leiden) en een aantal initia- ■s voor een algemene biblio theek. Er werd een bestuur gevormd uit alle maatschappelijke en religieuze rich tingen en stromingen, met uitzondering van de rooms-katholieke, die toen nog niet de tijd rijp achtten voor een fusie. In 1962 werd gestart met 3000 boeken, thans is het boekenbezit 5600. Het aantal lezers is gegroeid van ruim 300 tot bijna 1000. Per maand worden circa 3750 boe ken uitgeleend. De bibliotheek is ge opend op dinsdag- en vrijdagmiddag van 2 tot 4 uur en dinsdag- en vrijdagavond van 6.30 tot 9 uur. Men overweegt de bibliotheek ook donderdagmorgen en -middag open te stellen. Tocht Voorschotensc bejaarden op 17 juni VOORSCHOTEN, De autotocht vol de bejaarden zal dit jaar worden gehou den op woensdagmiddag 17 juni. Aanmel. ding tot deelneming kan geschieden 19 tot 30 mei. Voor net gedeelte Voorschoten Leidseweg (vanaf Hofweg Rijndijk) bij de heer M W Meijer, Rijndijk 68, en voor het overige gedeelte Voorschoten bij drogisterij Van Wijk, Treubstraat 1. Chauffeurs wordt verzocht zich eveneens bij bovenstaande adressen op te geven Verloren en gevonden in Rijiisburg RIJNSBURG Gevonden: bruin le- ;n herenportemonmee inh. ongeveer f 5,-; aluminiumkleurige step; heren polshorloge met grijs baindje: kinder fiets Gazelle blauw-wit; bos sleutels; witte strepen; groen leren vest rood geblokt; meisjesfiets blauw-wit flVio; leren handschoen; zwarte dames portemonnee inh. f 12,60: damesrijwiel merk „Bato". Verloren: boekje titel „Suiker"; speel- op met blauw jasje; vogel „rose collie" bromfiets (oud); blauw-wit jongensrij- iel; herenbril met donkerbruin mon- ur; portemonnee grijs inh. f 0,10; rubberstrip auto: gouden herenhorloge met zwart leren bandje; rode portemon- inh. f 7,-; herensportfiets z\ nikkelen velgen en groene kettingkast; gouden ring met blauwe vierkante steen; rode step met crème spatborden: jon gensfiets blauw-wit: rode portemonnee i een bos sleutels. RIJNSBURG Vanavond worden de repetities van de chr. gemengde zang vereniging „De Lofstem" hervat Aan vang 8 uur. A. Krantz overleden WARMOND Zondagavond over leed op 75-jarige leeftijd de heer Adriaan Krant*, Burgemeester Kete- laerstraat 27 te Warmond. De heer Krantz is tot 1959 directeur geweest van de N.V. J. J. Krantz en Zoon aan de Oude Singel te Leiden. Van 1959 af was hij commissaris van de vennootschap. Vanmorgen om 11 uur is de overle dene in alle stilte ter ruste gelegd. staging van levensonderhoud ge paard gaat met een zekere derving van Inkomsten. Hoewel In november en december enige ontsparlng optrad, beliep de totale vooruitgang der spaargelden ln 1963 bjjna 3% mil joen gulden. Vooral in de laatste maanden in 1963 deed zich een grotere behoefte aan kre dieten gevoelen, hetgeen een tendens tot rentestijging tengevolge had. In februari 1964 werd op advies van de Centrale Bank te Utrecht besloten de hypotheek rente in het algemeen met pet te verhogen. Een verhoging der spaarbank rente tot 3*/i- pet voor dagelijks opvraag bare gelden volgde met Ingang van 1 april 1964. Jaarverslag Djrecteur A. van Duijn besprak het jaarverslag. Het saldo der aan de bank toevertrouwde spaargelden bedroeg per 31 december 1963 f 28.258.000. In de eer ste vier maanden van het lopende jaar 1964 kon hieraan nog bijna één miljoen gulden worden toegevoegd, zodat het spaarsaldo thans bijna 30 miljoen gul den bedraagt. Hierna werden de balans per 81 dec. 1963 en de verlies- en winstrekening over 1963, alsmede de balans Stichting Spaar bank per 31 dec. 1963, vastgesteld. Be sloten werd de netto-winst, zijnde f 124.322,76, aan de reserve toe te voegen. In het bestuur werd herkozen de heer H. van DulJn, in de Raad van Toezicht de heer L. Kruijt De heer D. van der Marei was wegens het bereiken van, de leeftijdsgrens aftredend. In zijn plaats werd gekozen de heer Joh. van Rijn Azn. Voorzitter Kleen nam in hartelijke bewoordingen afscheid van de heer D. van der Marei en bood hem namens de aanwezigen een geschenk aan. De heer D. v. d. Marei heeft 24 jaar zitting gehad in de Raad van Toezicht waarvan het merendeel als voorzitter. Prijsuitreiking in ulo te Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN In de aula van de nieuwe chr. uloschool aan de Koningin Julianalaan had gisteravond de prijsuitreiking plaats van de op 36 april gehouden puzzelrit op fietsen voor de leerlingen van de beide uloscholen. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. H. Bartelse, waarna de voorzit- tan de Oranjevereniging uit Katwijk Zee, de heer J. Minnee, de eerste twee prijzen, wisselbekers, uitreikte. D« eerste prijs ontving het koppel Hhns Knegt-Leo van Beelen, 712 punten; de tweede prijs was voor het koppel An neke Blok-Brende Schoneveld, 632 pnt. De overige prijzen werden uitgereikt door het hoofd van de eerste chr. ulo school, de heer J. Klugkist. Achtereen volgens ontvingen de derde, vierde en vijfde prijs het koppel Jaap Berkhey- Joop van Roekei 631 pot, Coba Dijk- dreinth-Marrie van der Plas 605 pnt 'en Kees Houwaarl-Arie Barnhoorn, 597 pnt De poedelprijs was voor het koppel Ineke v. d. Plas-Lydia Sip met 45 pnt. De prijsuitreiking werd omlijst door het optreden van het schoolorkest „The Roundies". Bovendien werd een tweetal films gedraaid. Prijsuitreiking puzzel- ril Koninginnedag te Katwijk KATWIJK Gisteren is in dc aula van dc chr. uloschool aan de Kon. Juli analaan op een feestelijke bijeenkomst de uitslag van de puzzelrit van Koninginne dag bekend gemaakt. De avond was ge organiseerd door de heren J. v. d. Niet en J. Bartelse. De laatste verwelkomde speciaal het bestuur van de Katwijkse Oranjevereniging. Dc voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. Minnee, reikt na een dank woord aan de organisatoren, de eerste prijzen uit aan Anneke Blok en Br. Scho neveld (632 punten) en aan Hans Knegt en Leo van Beelen (712). De heer J. Klugkist dankte de heer Minnee voor het beschikbaar stellen van de bekers en reikte zelf de overige prijzen uit aan: 2 Ineke v. d. Plas en Lydia Stip. 3 Jaap Berkheij en Joop van Roekei. 4 Coba Dijkdrenth en Marry v. d. Plas. 5 Kees Houwaart en Arie Barnhoorn, 6 Janneke Grootjans en Truus van Tilburg. 7 Anne v. d. Linde en Annie Kuijt, 8 Marjan de Lange en Wally Veerman. 9 Addie Jan sen en Hans van Duijn en 10 Jaap v. d. Plas en Albert Rjjsdam. Enkele films en herhaald optreden van de schoolband „Roundies" maakten de avond tot een gezellig feest Autotocht bejaarden KATWIJK, Ter vaststelling van het juiste aantal deelnemers aan de auto tocht houdt donderdag 14 mei tussen ze- kwart over „cht in hotel „Riche" bet comité „Autotochten ouden van da rn" een inschrijvingsavond. Na deze da im kunnen geen deelnem rs meer wo*. m aangenomen. KATWIJK AAN ZEE - Donderdag- hoog water 446 en 17.13 uur- laag wa ter 0.34 en 13.01 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5