Ned. zaterdagteam won van België met 2-6 i AMEIDE KAMPIOEN Revanche voor slechte beurt tegen Frankrijk EJ BAL- Strafschop beslist deze week het kampioenschap Enter V. en Alphen gedegradeerd RIEUWE LEIDSE COURANT 9 MAANDAG 11 MEI 19» SPELERS OP DE KORREL Woudsma kreeg het niet zo erg moeilijk, maar haalde als geheel toch wel een voldoende. Korving verwaarloosde zijn dek king teveel, waardoor er onnodig gevaar op de Belgische linker vleugel kwam, hetgeen overigens niet tot doelpunten leidde. Koelewün had zowel voor 'als na rust zwakke momenten, waarbij hij zich te gemakkelijk door de lastige v. Slchem liet passeren. NIeuwstraten was goed, hoewel niet zo all-round als tegen de Fransen. Visser was in de achterhoede ver uit onze beste man. Resoluut en rustig. Vooral in kopwerk sterft, hoewel plaatsen soms nog iets beter kon. Kerkdijk heeft kennelijk zijn beste tijd gehad, want dat er twee Belgische goals kwamen was mede zijn schuld, omdat zijn me despelers zijn fouten nu niet konden goedmaken. De Kluyver was snel. maar nog niet zoals tegen Go Ahead en wat te zelfzuchtig. Pannen was niet sterk en nam een te afwachtende houding aan. Bosma daarentegen durfde plotse ling na zijn eerste goal en toon de toen waarom zijn kwaliteiten worden geprezen. Kaars was te traag, zodat zijn de buut niet geheel en al een succes Coupe Fernand Chanelle weer in ons bezit (Van onze sportredactie) ^AS Woudsma slaakte een zucht van verlichting, toen Klaas Bosma in de 15e min. van de tweede helft uit aangeven van Kaars de stand op 0-4 ihad gebracht. Wat kon Holland nu nog gebeuren? Een minuut later kwam echter al het antwoord van de Belgen in de vorm van een tegenpunt. Door een misser van Kerk dijk kreeg Spits een vrije kans en het was raak (1-4). De Belgen begrepen dat er nog niets verloren was en begonnen aan een „alles of niets-offensief" en het was maar goed, dat Visser als een rots in deb randing bleef staan, want anders was het tweede doelpunt nog sneller gevallen, dan nu het geval was. Het duurde tot de 30e min., alvorens een door Van Sichem als voorzet bedoelde bal hoog achter de iets te ver uit zijn doel gekomen Woudsma in het net verdween (2-4). Had Cas niet kort hierop een prachtig schot van Walry gestopt, het was zeker 3-4 ge worden en dan zouden de zaken anders zijn komen te liggen. De verdediging zette de tanden nog ;ns extra op elkaar en voorzag de voor hoede van lange strakke passes waar vooral de uitstekend op dreef zijnde Klaas Bosma wel raad mee wist. Uit één die aanvallen kreeg De Kluyver 5 voor tijd de bal en via de binnen kant van de staander verdween deze ach ter doelman Velghe (25). De strijd was beslist. In de laatste min. was het echter nogmaals Bosma. die via rechts snel door- sprintte, de bal keurig terugtrok naar de toestormende Slagboom, die hard in schoot <26). Direct na de aftrap floot de niet altijd even sterk leidende scheids rechter Versyp voor de laatste maal. Elf dolgelukkige spelers verlieten in feest stemming het veld. Aan alle spanning eind gekomen. Slordig Het had allemaal niet zo moeilijk be hoeven te gaan, wanneer de Nederlan ders zeker in de eerste 20 min. niet zo slordig met de geboden kansen waren omgesprongen. Zo kwam Pannen vrij voor doel. maar zijn schot ging over. Kaars, diè erg traag was, kreeg in de 16e min. ook zo'n kans maar zijn te tam me schot kon gekeerd worden. De Bel gen kwamen toen langzamerhand onder de druk vandaan. Mede omdat de achter hoede wat onzekerder werd en steekjes liet vallen en het in de voorhoede niet gesmeerd liep. Het was maar goed, dat spil Visser de druk goed weerstond, want anders had het eerste doelpunt, zeker een Belgisch geweest. En dit leek er wel in te zitten, toen Woudsma de doorgebroken Dellaert bij een vrije kans vast hield Maar scheidsrechter Versyp kende on danks felle Belgische protesten geen pe- Verrassing (Van onze sportredactie) HOE we over het Drielandentoer- nooi ook mogen denken, feit blijft, dat het Ned. zaterdagelftal zich eergisteren in Beringen tegen België heeft gerevancheerd voor de slechte beurt van Katwijk. Dat houdt niet in, dat we een volledig herboren Oranje-Ploeg hebben ge zien waarin geen zwakke plekken meer waren, maar hert ging in elk ge val stukken beter. De door coach Sterk nauw keurig uitgestippelde taktiek (spelen vanuit een gesloten defensie om aan vallend wat meer ruimte te krijgen) werd tot in de puntjes uitgevoerd, terwijl bovendien de Nederlandse aanval vooral dankzij de schotvaar digheid vanm idvor Klaas Bosma veel productiever was dan in Katwijk. En dat mocht een groot winstpunt wor den genoemd. Maar ondanks de grote overwinning op de Belgen en het veroveren van de Coupe Fernand Canelle nu al voor de vierde achtereenvolgende maal misten we de broodnodige eenheid in het elftal. Het team als geheel dreef op enkele steunpilaren, die dit keer wer den opgetrokken uit midvoor Bosma linksbuiten Slagboom, rechthalf Nieuw- straten en spil Visser. Zonder de over winning op de Belgen te bagatelliseren hebben de Belgen ons nog minder kun nen imponeren dan de Fransen. Zou Holland bij de stand 0A even heoben kunnen doordrukken, dan had er een Geen grote waarde Hoe mooi en hoe plezierig het ook mag z(jn geweest om de Rode Duivels voor de vierde achieneenvolgende maal te verslaan, grote waarde mag aan het succes en aan de score in het bijzonder toch ook weer niet worden toegekend. Temeer niet omdat de voorbereidingen van de Fransen en de Belgen bepaald nihil zijn In vergelijking met ons natio nale elftal, dat vele maanden traint en diverse malen oefent. Dit moet in de toekomst aanleiding zijn voor nog grotere verschillen. Daar om zegt die 2—6 van Beringen ons op zichzelf nog niets. Want in het team zijn toch wel enkele spe'ers. die ken nelijk hun beste jaren hebben gehad. Van de kook Behalve enkele zwakke plekken in de Oranje-ploeg, hebben wij zowel '.egen de Fransen als tegen de Belgen bi; di verse Ned. spelers de juiste mentale in stelling gemist. Loopt het even fout, of dreigt er iets niet volgens het boekje te gaan, dan raakt men van de kook en wordt de ene fout op de andere ge stapeld. Wil het in de aanval niet, dan raakt de achterhoede van slag. Is het veld niet helemaal zoals de beste vel den in Nederland zijn, dan is dat bij sommigen al reden om geen bal -neer goed te plaatsen en het .nislukken var. diverse acties af te schuiven op het doo* de grasmat of de te harde bal veroor zaakt effect. Dat alles zijn factoren die er ook op Het Nederlands zaterdagelftal, dat eergisteren tegen de Belgen een 26 overwinning wist te be halen. Staande v.l.n.r. Woudsma Korving, Kerkdijk, Visser, Koele- wijn en Nieuwstraten; geknield v.l.n.r. De Kluijver, Pannen, Bos ma, Kaars en Slagboom. kunnen duiden, dat zowel spelers al* officials van het nationale zaterdagteam bang zijn voor een nederlaag, sinds de nederlaag tegen de Belgen in 1960 is men ongeslagen gebleven. Misschien niet kwaad Daarom zou het misschien niet eens kwaad kunnen als de wedstrijd tegen Saarland op 26 mei in Leeuwarden, dis naar verluidt toch een „echte" Inter land zal worden, op een eervolle neder laag uitloopt. Het heeft er de schijn van, dat de- druk van het „moeten" winnen voor enkele spelers wat teveel begint te wor den. Dat komt de opbouw van de ploeg niet ten goede en de pogingen om het spelpeil op te voeren evenmin. Want on danks de dik verdiende zege op de Bel gen, die natuurlijk in het Oranje-kamp feestelijk is gevierd, mag toch niemand vergeten dat er in Beringen ook perio den zijn geweest, waarin bijzonder zwak werd geplaatst, aanvallen mislukten door domme manoeuvres en kansen wer den gemist, die door een internationaal niet verknoeid hadden mogen worden Dé komende twee wedstrijden tegen SaaTland eerst het B-elftal op 21 mei en enkele dagen later tegen het A-team bieden de ijverige KC mogelijkheden om verder te schaven en op te bouwen naar een zo sterk mogelijke zaterdag- formatie. Dit is wel zeker: blaar Komt men nooit; niet bij een nederlaag en zelfs niet bjj een zo forse overwinning als tegen de Belgen, waardoor Oranje weer winnaar werd van het «lrielandentoer- nooi. De zaterdag in Valenciennes te spe len wedstrijd FrankrijkBelgië is geen belang meer. Het Belgische overwicht ebde echter >k weer weg en Holland ging het weer proberen. In de 34e min. was het toch nog bij verrassing. Klaas Bosma die zich op werkelijk keurige wijze vrij speelde van twee verdedigers en keeper Velghe met het linkerbeen beheerst passeerde (01). Slagboom maakte er in de 35e min. 02 van Uit een pas van Bosma zwenkte hij naar binnen en met een hard schot was het raak. Van Sichem kreeg ln de laatste minuut van de eerste pe riode nog een fraaie kans om tegen t( scoren maar zijn schot belandde op de deklab Na de thee kwam er een heel ander Nederland binnen de lijnen. Pannen die in de eerste helft volkomen gefaald had, kwam er iets beter in. Hij was dan ook de grondlegger voor het derde doelpunt. In de 7e min. gaf hij een pass aan Bos ma; deze omspeelde Dury en schoot tus sen de benen van doelman Velghe raak (03). Dat na het maken van het vierde doelpunt Nederland nog niet op r bleek te zitten is reeds verteld. BELGIË: d. Velghe; a. Lambreohts, Dury, Scheapman en Maussen; m. Bodeus en Schepers; v. Spits, Walry, Van Sichem en Dellaert, NEDERLAND: d. Woudsma, a. Kor ving en Koelewijn; m. J. Nieuwstraten, Visser en Kerkdijk; v. De Kluyver, Pan nen, Bosma en Slagboom. BelgiëNederland Tweede klas A GSV—ZCFC SpakenburgSSS SHO—DOVO Zwart Wit 21 SHO 21 Huizen 21 NDSM 20 SSS 21 Spakenburg 22 GSV 22 DOVO 21 Ter Leede 21 Genemuiden 22 Apeldoorn 20 Heerjansdam 21 ZCFC 21 12 5 4 29 14 0 6 28 12 3 6 27 9 6 7 24 9 3 10 21 7 4 10 18 7 3 11 17 5 5 12 15 4 6 10 14 4 3 14 11 2 6 13 10 51—24 48—24 52—27 51—32 44—33 45—28 4149 3649 43—55 42—54 24—40 24—48 23—61 Tweede klas B Geen sfeer Als er iets heeft ontbroken om BelgiëNederland tot een sfeer vol gebeuren te maken dan is het wel de gebrekkige entourage ge weest. Het harde en op vele plaat sen wat effectvolle veld in Berin gen was wel keurig voorzien van een overdekte tribune, maar een schare toeschouwers ontbrak. We hebben ze niet geteld, hoewel dat zeker geen heksentoer zou zjjn ge weest. Ruw geschat waren er stel lig niet meer dan tweehonderd mensen, hetgeen zelfs voor Belgi sche begrippen een laagterecord is! En onder die 200 kjjkers waren dan nog tientallen Nederlanders en vele Belgen, die genodigd waren voor de wedstrijd en het daarop volgende banket... Ameide kreeg bij Koudekerk titel niet voor niets KOUDEKERK—AMEIDE 3—3. Ameide heeft het kampioenschap beslist niet ca deau gehad. Toch moeten de kampioe nen Koudekerk erg dankbaar zijn voor de defensieve honding, die na rust met een 31 voorsprong voor de thuisclub werd aangenomen. Technisch waren de bezoekers iets beter. Ze namen na elf minuten door een fraaie kopbal van rechtsbuiten De Jong de leiding, maar stonden met rust tegen een 21 achter stand aan te kijken dank zij treffers van Arie Zweerls en Teun van der Meijden. En Ameide mocht zich nog gelukkig prijzen, want doelman Lakerveld liet eenmaal Teun van der Meijden vallen door hem bij het been te grijpen, bet geen arbiter Wielinga ontging. De derde treffer kwam zes minuten a rust, toen Lakerveld gehinderd door de zon een hoge inzet van Kees Paling in eigen doel sloeg. Heel de CSCANoordwijk 14 Excelsior—SDCP 4—1 GVW—Zwaluwen 1—2 HoogvlietKoz. Boys 24 Quick BoysEnter Vooruit 70 (E. V. degradeert) Quick Boys 22 13 7 2 33 57—33 IJsselmeerv. 20 14 3 3 31 6227 Noordwijk 21 11 4 6 26 5330 Excelsior 21 12 2 7 26 47—42 GVW 20 11 3 6 25 52—38 CSCA 20 8 4 8 20 41—36 Koz. Boys 20 8 4 8 20 47—42 Voorwaarts 19 8 3 8 19 4139 Zwaluwen 19 8 2 9 18 2731 Zuidvogels 21 7 4 10 18 4657 SDCP 21 5 5 11 15 22—37 Hoogvliet 21 3 5 13 11 34—53 Enter Vooruit 21 1 2 18 4 2286 Tweede klas C SVZWDETO 3—1 Urk—MJV 4—1 WHC 20 35 ONS 19 17 DETO 21 26 Urk 20 17 DOSK 20 24 Hark. B. 21 17 Blauw W. 20 23 HCSC 19 13 WT 20 23 Heeg 20 12 DES 19 22 MJV 21 12 SVZW 20 19 Bekerwedstrijd DevjoMonster 25 Voetbal In een wedstrijd voor het voor-Olympisch voetbaltoernooi heeft Pe ru in Lima met 11 gelijkgespeeld tegen Ecuador. Bij rust leidde Peru met 10. Afdeling Leiden van de KNVB VWS verloor in Hazerswoude De strafschop, die VWS zaterdagmiddag om 2 uur tegen Alphia krijgt te neincn, is na de 21 nederlaag van de Leidse .A blauwwitten in Hazerswoude tegen de Boys van beslissende UpmI I- betekenis geworden. Immers, wanneer de Leidenaars deze L^NkL/ J elfmetertrap in een doelpunt omzetten, dan staat VWS met .1/ nog tien minuten te spelen met 43 voor. En al is het ver- |\F|VB schil bitter weinig, het is juist voldoende voor het kam pioenschap in de afdeling Leiden. Voor Hazerswoudse Boys is het afwachten en hopenLeiden, dat er bij een overwinning op Sleutels cv engoed had voorgestaan als de Boys, verspeelde deze kans door op eigen veld met 21 te verliezen. Alphia won met 24 in Sasscnheim van GWS, TAVV bleef in eigen huis baas over Woubrugge (41). Kagia en TJVS deel den de punten broederlijk met 11. De midvoor van VWS en de doel man van Hazerswoudse Boys zorg den zaterdag voor een spectacu lair plaatje. Ondanks de pogingen van de Leidse aanvalsleider levert deze charge geen doelpunt op, zo dat het kampioenschap nog even werd uitgesteld. Met het kampioenschap van Ameide en de ■degradatie van Alphen in 4D is de voetbalcompetitie in de 4e klassen zaterdag rond gekomen. Ook de 2e klassen schieten nu goed op, hetgeen mede blijkt uit het feit dat Enter Vooruit definitief als laatste eindigt in 2B en dus moet degraderen. De kampioensstrijd in zo wel 2A als 2B vergt evenwel nog minstens twee of drie weken, zodat de landscompetitie eerst begin juni een aanvang kan nemen. Vier kandidaten NDSM en Zwart Wit gelden al vrijwel het gehele seizoen als serieuze kampi oenskandidaten in 2A. Het debuterende SHO kwam uitstekend in de kopgroep niemand zelfs niet in de Hoekse Waard durfde te geloven in een her nieuwd kampioenschap van de witzwar- ten. Veel meer kans werd het oprukkende Huizen gegeven, toen SHO eerst vai NDSM verloor en later een punt ver speelde bij Apeldoorn Maar dat de Beij- erlanders er dit seizoen niet alleen voor treffelijk in zijn, doch ook mentaal sterk zijn hebben zij de laatste wekenbewezen, hetgeen wel blijkt uit het feit dat zij na de verrassende ontwikkelingen van de laatste weken en via de 30 zege van eergisteren op DOVO nu samen met Zwart Wit aan de kop gaan en met nog drie wedstrijden te spelen (uit tegen Heerjansdam en thuis tegen Zwart Wit Met een fraaie kopbal opende T. de Jong van Ameide de score in de wedstrijd tegen Koudekerk. Doelman Van Leeuwen kon de dekkingsfout van zijn linksachter Dissel niet meer goed maken. aanhang van Ameide verstomde en Kou dekerk ging in de verdediging om de kostbare voorsprong te behouden. Dat lukte tot tien minuten voor tijd, dank zij het voortreffelijke werk van doel- Van Leeuwen en het onnauwkeu rige aanvalsspel van Ameide, dat kenne lijk niet meer in een zege geloofde. Een hard schot van linkshalf Terlouw vanuit een scrimmage bracht de hoop de harten van de supporters van Ameide terug. Een minuut later kwamen spandoek en clubvlag van de blauwwit ten weer tevoorschijn, toen middenvoor Versluys een dieptepass van Schaay on houdbaar inkopte. En daarmee kregen beide ploegen waar zij recht op nad- den in deze door zenuwen geteisterde, doch uiterst sportieve wedstrijd. en Ter Leede) alle kansen hebben op de fel begeerde titel in de tweede klas. En achter de kopgroep van vier, want NDSM en Huizen tellen ook nog stevig blijft SSS nog paraat voor een eventuele misser, want de Klaaswalers presteerden het Spakenburg hetgeen we enigezins hadden verwacht thuis te kloppen daardoor zo goe.'. als zeker te worden n de vijfde plaats. Is de spanning bovenaan groot, aan de voet is deze ook sterk toe genomen doordat ZCFC het klaar kreeg bij 's-Grav. SV gelijk te spelen, zodat de Zaandammers Heerjansdam nu op één punt zijn genaderd. Dat de beslissing twee weken in de wedstrijd Heerjansdam ZCFC valt is zo goed als zeker. Verrassend werk Verrassend goed werk hebben Zwalu wen en Koz. Boys in 2B geleverd, want de Vlaardingers presteerden het een thuis altijd heel moeilijk te bedwingen GVW met de oneven goal te verslaan, door zij zich revancheerden voor derlaag op de eerste competitiedag. Bo vendien werd door deze winst Zuidvogels weer gepasseerd en ook Koz. Boys zou hebben moeten wijken als de Werken dammers zich niet zo goed hadden ge weerd bij Hoogvliet, dat overigens I bijzonder matige party ten beste gaf de goede wedstrijd tegen Zuidvogels. De nederlaag kon Hoogvliet overigens niet meer baten, want de tweede beslissing de drie tweede klassen is gevallen. Na het kampioenschap, dat WHC vorige week veroverde, werd Enter Vooruit als andere Oostelijke ploeg zeker gradatie Bij Quick Boys hielp er geen moedertje lief aan, zodat de Katwijkers eerste zyn geworden, hoewel zij daarvoor twee wedstrijden meer speelden dan IJsselmeervogels. Inmiddels kon Noordwijk niet alleen zijn positie verbe teren, maar ook het geschokte vertrou- wat herstellen door winst op CSCA. terwijl Excelsior op gelijke hoogte bleef Noordwijk, doordat het SDCP geen kans gaf. Voetbal Benfica heeft in Turijn een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen Torino met 4—1 gewonnen. De ont moeting werd gespeeld ter herdenking het feit, dat vijftien jaar geleden bij vliegramp alle eerste elftalspelers Torino, toen Italiaans kampioen, om het leven kwamen. Het team had. toen het verongelukte, juist een wedstrijd te gen Benfica achter de rug. Wielrennen Luxemburgs beroemdste wielrenner. Charly Gaul, heeft aange kondigd. dat hij zich uit de wielersport heeft teruggetrokken. Dit jaar heeft hij vergeefs getracht nog voor een seizoen een contract te krijgen. Boys—VWS 2—L Doel punten beslissen de wedstrijd, hoe cle krachtsverhoudingen binnen de lijnen ook zijn. En vanuit dit oogpunt bezien is de overwinning van de Boys verdiend. Want al waren de Leidse kampioenskandidaten dan gedurende het eerste gedeelte van de tweede helft fel in de aanval, Hazers woudse Boys greep in deze periode de overwinning. Bij een uitval kreeg mid denvoor De Water een kans en hij greep deze met „beide handen". In de eerste helft en voor en na deze treffer speelden de zenuwen bij de VWS- ers een te grote rol in dit sportieve en forse dueL De Water en Duyvenstein zorgden in de eerste helft voor de doel punten. GWSAlphia 34. Alphia heeft de sportieve wedstrijd in. Sassenheim ver diend gewonnen. Drie minuten voor de rust viel het eerste doólpunf van Alphia door Frankfoort Na de rust maakte Van der Mey gelijk, scoorde Spierenburg 12, De Graauw 13 en Frankfoort 14. In de laatste vijf minuten kwam GWS nog tot 34 door doelpunten van Van der Mey en Van Kesteren. Toen was het echter te laat TAWWoubrugge 41. Hogenes gaf de Teraarders na een kwartier een 10 voorsprong, die Den Hartog nog voor de rust tot 20 vergrootte. Direct na de wisseling kwam Woubrugge nog wel tot 2—1 terug, maar Den Hartog bepaalde met twee doelpunten, waarvan een uit een strafschop, de eindstand op 41. KagiaUVS 11. In De Kaag hebben Kagia en Leiden de punten na een leuk en sportief duel. waarbij niets meer op het spel stond, gedeeld. Huschka zorgde in de eerste helft voor een 01 stand, die Loogman na de hervatting met een kop bal weer teniet deed: 11. LeidenSleutels 12. Lelden heeft tegen Sleutels zijn kampioenskansje ver speeld. Na een dubbelblanke ruststand scoorde Slijkhuis in eigen doel 01, miste Laterveer (Sleutels) een strafschop, maar werd het toch 02. toen Verhoog de goede richting vond. leiden kwam door Windhorst op 12 en Herman van der Kraan miste de kans op de gelijkmaker door een strafschop te missen. Haz. Boys 2031 Woubrugge 2016 VWS 19—30 Alphia 18—14* Leiden 20—29 GWS 19—14 TAW 19—22 Sleutels 18—12 Kagia 19—17 WSB 19— 7 UVS 19;16 is twee punten in mindering. Voorlopig Ned. elftal tegen Jong Oranje Voor de oefenwedstrijd tussen het roorl. Ned. elftal en het voorlopig elf- lal van Jong Oranje morgen in 's-Her- togenbosch zijn de volgende teams sa mengesteld. De opstellingen zijn volgens het 4-2-4-systeem. Voorlopig Ned. elftal: Doel: Pieters Graafland. Achter: Haak, Kraay, Schrijvers, Veld hoen. Midden: Van Wissen, Muller. Voor: Bergholtz, Kruiver, Nuninga, Verdonk. Reserves: Lagarde. Tijm, Haenen, Theunissen en Bosveld. Voorlopig elftal Jong Oranje: Doel: Stuy (Telstar). Achter: Van Gorp (NAC). Kerkhof (Veendam), Van leisel (Baronie). Ter Horst (Sparta). Midden: Van de Vall (Feijenoord), Burgers <DWS). Voor: Koens (SW), Hartjes (De Graafschap). Dullenes (Sittardia) en Kleinjan (DFC). Reserves: Steunenberg (AGOW), Nieuwenhuijs (Elinkwijk), De Haan (Aajax) en Somers (Go Ahead). UITSLAGÉÏfELDERS West 3e klas: De Geuzen—CJW 3—0; Sparta—DVS 2—3; Blauw Wit—SSVU 51; VVOGADM 31; Jong Holland IJmuiden 08 Noord 3c klas: Zeerobben—VVS 6—0. Oost 3e klas: Bennekom—VRC 0-^6; Be Quick—OWIOS 5—2: DOS Go Ahead 2—6: Elb. Sportclub—WVF 3-4; Spart»— Vroomh. Boys 11,

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9