mannen TEEKENS is heerlijk goedkoop! Palingrookworst of Leverworst 98 ct 98 Ct 98 ct Sidney van den Bergh hoopvol over China Amstel meldt verdubbeld bierverbmik UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1964 De heer Sidney van den Bergh, leider van de Nederlandse economische missie naar communistisch China, heeft te Hongkong verteld, dat er overeenstem ming is verkregen over nauwere han delsbetrekkingen, o.a- algemene bevor dering van de handel, uitwisseling van technische goederen en uitbreiding van de mogelijkheid van Chinese missies. «Wij kunnen China helpen met aanleg van dijken, bevloeiingswerken en scheepsbouw, China kan pns chemica liën, textiel en levensmiddelen in blik aanbieden", xeide hU- De overeenkomst is aam de autoritei- Het bier-verbruik per hoofd is in Ne derland sinds 1954 verdubbeld tot 31.2 liter per jaar, aldus meldt het jaarver slag van de Amstelbrouwery. De omzet in hectoliters van de brouwerij te Am. sterdam nam toe en het binnenlands marktaandeel is volledig gehandhaafd. In Afrika is de positie niet onbelangrijk versterkt. De resultaten in het westelijk halfrond beantwoordden slechts ten dele aran de verwachtingen. De winstmarge daalde aanhoudend daar de produktiviteitsverbetering niet gelijke tred hield me' de kostenstijgingen die echter bijna geheel werden goed gemaakt door hogere omzetten. De bruto-ovinst beliep f 12.9 (vorig jaar 12.1) miljoen, cn de zuivere winst is 12 (12) pet del/&ny.idtote,di hm hm na afschrijving en belasting f 3.52 (3.49) min. Reeds voorgesteld is 12 (12) pet dividend, waarvan 6 pet interim. Uitbreiding en vernieuwing van het produktie-apparaat gaat voort. Voor 1964 verwacht men grotere om zetten tegen hogere prijzen, waardoor de resultaten redelijk zullen zijn al zal de winst niet ten volle overeenstemmen met het geïnvesteerde vermogen. De omzetstijgingen zullen de aanzienlijke kostenstijgingen niet geheel goed ma ken. ten te Peking voorgelegd. In het geheel zijn 150 besprekingen gevoerd, o.a. met premier Tsjoe En-lai. Hij was zeer onder de indruk van de zware industrie, doch de lichte vond hij niet zo modern. De economische ontwikkeling staat echter nog aan het begin. De mensen zijn goed gekleed, zien er gezond uit en de win kels zijn vol levensmiddelen. Hij heeft natuurlijk maar vier of vijf grote steden bezocht. Landingsrechten De vertegenwoordiger van de K.L.M. had de mogelijkheden van landingsrech ten nagegaan, maar dit moet door de regeringen beslist worden- De missie had voorgesteld, aan buitenlandse zaken lieden toe te staan, te exposeren op de jaarbeurs van Kanton. De heer Van den Bergh vertrekt vandaag naar Tokio op weg naar huis. De andere leden zijn reeds vertrokken of zullen dit spoedig doen. Kroegruzie: 2 man naar ziekenhuis In een café op de Overtoom in Am sterdam ontstond in de nacht van za terdag op zondag tussen een 23-jarige matroos en een 48-jarige koopman een vechtpartij, omdat de zeeman onaardig tegen de vrouw van de koopman zou zijn geweest Toen de laatste met een bierglas in zijn hand op de matroos afkwam, pakte deze de hand beet en drukte die dicht zodat het bierglas brak. Later constateerde de matroos dat hü een messteek in zijn rug had opgelopen. Beide mannen moesn in ht Wilhelmteeinagasthuis worden opge nomen, dat ze vermoedelijk morgen weer zullen kunnen verlaten. Pleidooi voor Soumokil Het interkerkelijk evangelisatiecon vent I. E. C. in Den Haag heeft zich met een brief gewend tot president Soekarno, met een pleidooi om het le ven van mr. dr. Chr. Soemokil, de ter dood veroordeelde Ambonese verzets strijder, te sparen. De brief is onderte kend door K. Chr. Hoekstein, V. D- M. en evangelist P. de Jongh oud-commis saris van politie in Indonesië. Van Grunsvenprijs voor 50-jarige Bertus Aaf jes Burgemeester en wethouders van Heerlen hebben vanmiddag in kasteel Hoensbroek de Hoensbroekse dichter Bertus Aafjes de burgemeester Van Grunsven, prijs 1962 voor de letterkunde toegekend. De prijs, groot f. 2500, werd in 1962 niet uitgereikt De toekenning geschiedde tijdens een door het comité kasteel Hoensbroek georganiseerde bij eenkomst ter gelegenheid van de vie ring van de vijftigste verjaardag van Bertus Aafjes. De jury. die de prijs toekende, be stond uit Karei Jonckheere, Michel van der Plas en Anton van Duinkerken. Ronld dit gebeuren wordt tot en met 24 mei een tentoonstelling gehouden, ge wijd aan het werk van de dichter. Ka- rel Jonckheere opende deze expositie door het uitspreken van een huldigings- reüe, waarin hij de persoon en het werk van <je dichter belichtte. Vele kunste naars uit geheel Nederland kwamen Bertus Aafjes daarna in zijn kasteel ge lukwensen. Norit tevreden De verkopen van de Algemeene Norit Mij. hebben zich in het eerste kwartaal bevredigend ontwikkeld, hoewel de prij zen wegens de gestegen loonkosten wa ren verhoogd. De loonsverhoging zal waarschijnlijk f 800.000 kosten en als hiervan de helft kan worden goedge maakt door rationalisatie der produkten zal men al heel blij zijn. aldus directeur ir. W. C. Bokhoven op de jaarvergade ring. Van de brutowinst blijft 25,7 pet. in het bedrijf, wordt 23,2 pet uitgekeerd, 26,8 pet. als belasting betaald en 24,3 pet afgeschreven. Van de 120.000 ton wereldproduktie van actieve kool neemt Norit 15 pet voor haar rekening. Slechts 25.000 ton is voor de wereldhandel bestemd en hiervan verhandelt Norit de helft De directie hoopt voor 1964 weer op 7 pet omzet stijging. Een aandheelhouder verklaarde over onvoldoende inzicht in het vermo gen, doch de directeur kon uit concur- rentie-overwegingen niet alle gegevens verstrekken. De innerlijke waarde van het aandeel stemt ongeveer overeen met de beurskoers. De uitvoer is in 1963 na genoeg gelijk gebleven maar door een enigszins toevallige omzetstijging in Nederland relatief verminderd. De samenstelling van het aardgas biedt Norit weinig vooruitzichten. Het gas is erg zuiver zodat voor levering van speci ale filters geen grote kansen aanwezig SS'er vluchtte met Egyptisch visum De veroordeelde nazi-oorlogsmisdadi ger, Hans Walter Zech-Nenntwich. vluchtte uit Duitsland naar Caïro met een Egyptisch visum dat hem verstrekt werd terwijl hij in de gevangenis zat, aldus deelt het Westoduitse blad. Der Stern mee. Het blad schreef, dat de 47-jarige voor malige SS-luitenant aan de correspon dent van het blad in Cairo verteld had. dat de ambassade van de Verenigde Arabische Republiek in Bonn op 13 maart een Egyptisch visum in zijn paspoort deed, In die tijd zat Zech- Nenntwich in voorarrest. Op 23 april vluchtte hij uit Duitsland via Basel, Athene en Beiroet naar Cai ro, vier dagen nadat hij tot vier jaar veroordeeld werd voor medeplichtigheid aan het vermoorden van meer dan 5000 Joden in Polen. Gunstig jaar ARM De Amsterdamsche RijtuLgmij. meldt een gunstig 1963, waarin de vermeerde ring van de omzet de stijging van de exploitatiekosten goedmaakte en de zui vere bedrijfswinst 15 pet steeg. Het ex ploitatiesaldo was f 1.92 (vorig jaar 1,61) miljoen, diverse baten minus lasten be liepen f 495.360 (145.845) dividend Atam f56.450 (idem), en de winst na afschrij ving interest, enz. f 1.07 (0.79) min. Reeds voorgesteld is 10 (12) pet dividend alsmede 5 pet in agio-aandelen. De ge consolideerde winst beliep f 1.24 (0.93) min. Verhuur personenauto's droeg be langrijk tot de winst bij. De omzet van het autoverhiuurkantoor op Schiphol ia verdubbeld en 1964 zal waarschijnlijk nog beter worden De verhuur op lange termijn neemt nog steeds toe. De werk plaatsen waren goed van orders voor zien en de magazijnomzet blijft gestadig groeien. Atam behaalde opnieuw hogere bedrijfsresultaten. Nieuwe Nedam in liquidatie: In Toole county is een voorlopig nog niet zeer belangrijke oliebron aageboord. Vier gasbronnen beloven een zeker inkomen. In Noordoost-Montano is zonder succes op twee plaatsen geboord. Door de bui tengewoon strenge winter kwamen de olieboringen tot stilstand. De olie-op brengst was in 4 maanden 3034. De kasmiddelen zijn in Nederland f 200.580, in Amerika 35.169. Nog niet opgevraagd op pandbrieven, aandelen en amortisatie- bèwij zen f 213.926. KNOOPPUNTVAN lichtgewicht zal deze zomer méér dan ooit mode zijn. Daarom vindt U ze ook in zo'n grote verscheidenheid in onze speciaalzaak. O.a dit costuum van de Stijlgroep Groningen. Soepel, ongedwongen van lijn, maar héél precies in de afwerking. In genuanceerde kleuren bronsbruin, tingrijs en wapenblauw. Mogen wij op Uw bezoek rekenen? Wij kunnen U prettig en deskundig helpen bij het bepalen van Uw keuze. [J Hoogstraat-Leiden Te koop aangeboden Antieke dekenkist, fraaie Mechelse leeuwenkop dres soir, tafel en kastje. 2 arm stoelen en 4 stoelen met leeuwenkoppen, cilinder bu. handnaaimachine, ta in soort. Inkoop antiek W. F. Kooreman. Nwe Rijn 9 t.o. V D bij Hoog straat. Tel. 26261 Te koop aang. Ford Taunus 10 M. Prima vakan tiewagentje. Haarl.straat 51 Duitse Herder. 2 mnd. Kampioenafstamming 65, TeL 070-725793 Schotse colli, 2 mnd. Lassie. Kampioen afstam ming 100,— Tel 070-116930 Te koop aang. zwarte Koelstra kinderwagen. Te bevragen Varkevisserstr. 280 Katwijk aan Zee. Dagelijks verse asperges vanaf 69 ct. \6 kilo. Steeds verse aardbeien, sperciebo- tomaten champignons jnz. N. v. Loef, Nieuwe Rijn 21 Leiden. Dagelijks verse asperges vanaf 69 ct \6 kilo. Steeds aardbeien sperciebo- tomaten champignons enz. N. v. Loef, Nieuwe Rijn 21 Leiden. 0 Tuinbanken, tuinstoelen, tuintafels, harken, schof fels, spaden, spitrieken. gra zen. rieken, aardappelpo ters, tuin- en bloemzaden, kippengaas, harmgaas. punt- draad, vlechtdraad en alles voor uw tuin. Hartwijk's ijzerhandel. Nwe Beesten markt 7-9-4, Leiden. Telef. 26627 Graszoden aang. in elke hoeveelheid. J. L. Philippo Margrietstr. 5. Tel. 26414 Am. grenen vloerdelen m dik. vloer-, kraal- en sponninghout. baddings, ras ters, panlatten, 2x3 cm. gootsteenbakken, closetpot ten, kruisdakpannen. ramen, deuren, ijzeren binten, pij pen. Fa. H. de Bolster. Over- rijn 8, Leiden, bij de Zijl- singel. A Gaat U trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kre- voor iedereen tot 5000 aanschaf meubilair en woningtextiel. Vr. gratis folder dan krijgt u algehele inl. Postbus 1371 Rotterdam. Diversen Leerllngenuitvoering Balletschool Hendrlckj vrijdag 15 mei om 8 ui de Schouwburg. Kaarten a 2.75 1.75 en 1,25 ver krijgbaar aan de school HoogL Kerkgracht 42 's avonds aan de Schouw burg. 10 volle uren autorijles voor 47,50 Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen 6,50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31 Telefoon 24600 0 Strijkinrichting Ozon uw fijne was. H. Rijndijk 34a. Tel. 22675 0 Alle motoronderdelen heeft motorsloperü Cor Bol- man, Hekkelaan 223. Den Haag. Tel. 600355 Vamor rijschool Rem merswaal lest met Opeis Kadett. Leiden Utrechtse jaagpad 16A, tel. Voorschoten telefoon 3924. Centrifuges, nog enige duurdere Centrifuges met schoonheidsfoutjes, volle ga rantie, vanaf 155,185, FIRMA DUSOSWA Turfmarkt 23. Leiden. Telef. 0 Televisie lnrullkoopjes. Philips. Erres, Grundig en Blaupunkt. Deze apparaten zijn met 2de progr. Worden geleverd met 6 maanden volle garantie en eventueel gespreide betaling. Radio v. Ulden, Haarlemmerstr. 307 Leiden. Tel. 30979 0 Al brandt bet maagzuur nog zo snel, een RISP ta blet blust het weL 0 Uniek Jongelui die voor het vervullen van dienstplicht minstens jaar lid zijn van onze school kunnen gedurende diensttijd gratis trainen. Ju do, Jiu Jitsu, Boksen, In- doortraining. Sportschool de Vries. Herensingel 26. Theor. examen schrifte lijk! Oud-examinator geeft iedere dinsdag 8 uur i verkeersles met dia's envragen voor ieder- Kwak's Verkeersinsti- tuut, Zoeterwoudsesingel 104 telefoon 22803 Zwakte na ziekte? SCHIEFFER'S BLOEDW1JN helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine. vitaminen en mineralen, werkt biovi- taal. Bij apothekers en jpmae uw kunstgebit is niet voor ios-vast... veilig en desinfecterend 11,95 per strootOacon b| apotheken en drogist» Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is voornemens op vrijdagen 15 en 22 mei а.s. telkens nam. 7 uur in het Notarishuis te Leiden publiek te verkopen te Leiden: 1 het woonhuis met erf. Tomatenstraat 21, gr. 1.14 a. lasten ong. 94,25 p.j. LEEG TE AANVAARDEN uiter lijk 1 augustus a.s. 2. de werkplaats voorzien van T.L.verl en waterlei ding. ook geschikt voor ga rage. Tomatenstraat 59. gr 19 c.a.. lasten ong. 12.18 p.j, LEEG TE AANVAAR DEN uiterlijk 1 augustus 3. het woonhuis met erf- Hooigracht 43. gr. 37 c.a., lasten ong. 52,41 p.j. verh. v. 10.90 p.w., oude huur. 4 het woonhuis met erf Pancrassteeg 5, gr. 39 c.a., lasten ong. 37,73 p.j-. verh. v. 7.- p.w. 5. het woonhuis met erf Pancrassteeg 7. gr. 22 c.a., lasten ong. 22.48 p.j., verh. v 5,55 p.w.; te Leiderdorp: het woonhuis met erf Dr. van Rhijnstraat 15. gr. 75 c.a., lasten ong. 49,67 p.j., verh. v. 5,85 p.w.. 7. het woonhuis met erf Dr. van Rhijnstraat 17. gr. 72 c.a.. lasten ong. 49,65 p.j. verh. v. 5.85 p.w. Voor huisvestigingsvergunning v. perceel 1 dient zelf te wor den gezorgd. Bez. 12, 14, 19 en 21 mei a.s. nam. 2—4 uur. Bet kooppenningen 22 juni Nad. inl. verstrekt gen. No taris. Rapenburg 66, telef. 26478 Trevïra japon in aparte stijl en in de nieuwe modetinten. Met gedrapeerde rok en bijougarnering, f49,75 Jeugdige Tricel japon in een cravatte dessin. Met gladde rok en bindceintuur. f 31,50 en de enorme omzetten garanderen u het allerbesteNooit had u meer reden om naar TEEKENS te gaan dan juist nu. woensdag voor let klant 1 x 500 gram i keuze kervers voor u CARBONADE schouder, m. kl. b2.48 HAASFILE 3.79 SCHOUDERFILE blank en mager3.29 4 TARTAREN ptm. 320 gram 1.89 OSSESTAART voor de fijnste soep 1.28 Kalfslappen of ROLLADE'S origineel gemest'3,29 RUNDERLAPPEN iets doorregen voor fijne jus 2,40 Doorregen 1.98 RIBLAPPEN extra mals en mager 2,98 Magere VARKENSLAPPEN van de schouder 2,98 HAMLAPPEN of FRICANDEAU van de ham 3,29 Magere SPEKLAPPEN of VERSE WORST 1,69 150 gram echte SLAGERSHAM Dorr, varkensrollade 2.48 Bakspek 1.25 Ger. kinnebak 1,28 Lever 1-48 Vleeskrabjes 108 Dorr, speklappen 0.98 Gehakt h.o.h. 1.79 'n kwaliteitsprodukt 's woensd. een kilo 3 KIP 1.98 Botermalse Braadkuikens le kwaliteit met Rijkskeur TONGEN 1.98 Keuze uit: rund-, kalfs- of varkens. Voor iedere klant bij besteding van 5.- Uit eigen keuken 5 CROQUETTEN of 3 SALADES 'n voortreffelijk produkt van onze chef-kok. ZOMERROOKWORST Nu ook bU TEEKENS eigen fabrikaat. Iedere dag vers gemaakt en direct vacuum verpakt, dus plm. 3 weken houdbaar. Ideaal voor weekeinden. 98 TEEKENS MAG EN DURFT U GARANDEREN DAT U IN ZIJN SLAGERIJEN ALLEEN HET ALLERBESTE VINDT VOOR 'N PRIJS ALS NERGENS IN LEIDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6