Nasser wil met Rusland Britten verdrijven Feest jarige N.S. in september Chroesjtsjef indrukwekkend ontvangen U- "Want Johnson concurreert niet met miss Amerika Ambachtelijk bouwen op den duur onbetaalbaar Boeiende documentaire geen stof voor zondag Voedsel uit bladafval? 5 MAANDAG 11 MEI 1964 het ideologische geschil t tsjef heeft zaterdagavond op een door de Egyptische president afloop grote deze besprekingen gin- ■hplllllllllgBEaT1!* Cairo tijdens een tafelrede gepleit j rorVïar'dV'E^tische" jeugd voor een „grotere gemeenschap-1 Retal® bijeengestroomd was. pelijke krachtinspanning voor hetl vinden van een oplossing voor de voornaamste Barbaars vraagstukken op basis van een vreedzame samenwerking tussen volken, die een afwijkende maat- schappijvorm kennen." De Russische leider, die zaterdag bij zijn aankomst in Fgyptc op in drukwekkende wijze werd ontvangen en die door president Nasser onder scheiden werd met de Orde van de Nijl, de hoogste onderscheiding die Egypte kent, maakte in dit verband gewag van de overeenkomst tussen Amerika, Engeland en Rusland, om de vervaardiging van splijtbaar ma teriaal voor de aanmaak van kern wapens te beperken, die hij echter «slechts een begin noemde". Tevoren had president Nasser in zijn toespraak verklaard dat het Egyptische volk ..zich bewust is van zijn vermo gen om moeilijkheden en gevaren te overwinnen", waaraan hij toevoegde: „Wij zijn bezig door middel van het so cialisme een maatschappij te stichten, waairn elke Arabier een eervol leven kan leiden. Slechts op deze wijze kunnen wij de Arabische eenheid verwezenlU- Israël Nasser bracht ook het conflict met Is raël ter sprake. Hij bestempelde Israël als „een basis voor het agressieve im perialisme". De Russische leider prees de strijd van Egypte tegen Engeland en Frankrijk en ook Israël, waarbij vooral laatstgenoemd land de volle laag kreeg. Chroesjtsjef noemde Israël o.m. „een agent van de imperialisten". De volgende dag, op zondag, kwa men Nasser en Chroesjtsjef bij elkaar voor een conferentie. Wat hier bespro ken toerd is niet bekend, maar welin gelichte zegslieden zijn van mening dat Nasser Chroesjtsjef gepolst heeft over de mogelijkheden van nieuwe Russische hulp op economisch en mi litair gebied. Ook zou Nasser bij zijn hoge gast hebben aangedrongen hem te steunen in zijn politiek inzake het Midden-Oos ten. In dit verband, zo menen de zegs lieden, is zeker gesproken over Nas sers voornemen om de Britten uit hun bases in de Arabische wereld te ver drijven. Chroesjtsjef van zijn kant zou Nasser voor zich willen winnen in ver- Veróverend fris.~ after shave lotion allen in de onafhankelijke republiek emen" veroordeelde. „Hoe kan men vijgen als er in de onafhankelijke De bevrijde landen moesten volgens hem een front tegen het imperialisme vormen. De miljoenen Angolezen en in woners van Mozambique mochten niet langer zwijgen over de inmenging van onbeschaamde imperialisten in de bin nenlandse aangelegenheden van bevrij de volkeren. De bevrijdingsbewegingen zouden dan ook steeds sterker worden en men zou ongetwijfeld getuigen zijn van een heftige strijd van de onderdruk te volkeren tegen machtige vijanden, die hun inspanningen bundelden om de ze vrijheidsbewegingen de kop in te drukken, aldus Chroesjtsjef in zijn rede. Intussen is zaterdag in Aden door een woordvoerder van de Britse lucht macht, dat tijdens het afgelopen week einde een luchtaanval is gedaan op le den van de stam van de „Rode wolf" in Jemen. Veertien bommen had men geworpen. De woordvoerder zei dat daarbij „een aantal mensen" om het le ven was gekomen. Deze actie zou zijn goedgekeurd door het Britse kabinet. President Johnson houdt ervan zijn gehoor in opschudding te brengen. Zaterdag verklaarde hij aan een banket in Atlantic City waar in augustus de democraten hun kandidaat voor het president schap zullen kiezen: „Op deze zelfde plaats zal een Amerikaans leider voor 1965 worden gekozen, iemand die de Amerikaanse droom symboliseert. Ik acht het een droeve plicht thans mee te delen dat ik dat niet zal zijn." Na even te hebben gewacht zei Johnson: „Het zal miss Amerika 1965 zijn." De opgeluchte toehoorders barstten toen in een daverend gelach uit. Steeds meer brengt Johnson de pre sidentsverkiezingen overigens in het geding. Op een inderhaast uitgeschre ven persconferentie in New York. zei hij nog niet te kunnen zeggen of hij zich kandidaat zal stellen. Wel zou zijn verkiezing het land 800.000 dollar bespa ren. Hij zal het congres namelijk voor stellen dit bedrag, ter bestrijding van onkosten zoals het betalen van mede werkers, in de periode tussen verkiezing en inhuldiging van een nieuw gekozen president ter beschikking van het nieu- Jemen: 30 Britten in Aden gedood Volgens een door radio-Caïro overge nomen bericht van radio-Sanaa zijn der tig Britse militairen, onder wie der tien parachutisten, om het leven ge komen bij gevechten in het bergge bied van Radfan, waar inheemse stam men in opstand zijn gekomen tegen de regering van het Britse protectoraat Aden. Twintig andere Engelse militairen den zijn gewond. Volgens de Jemenitische radio-omroep hebben Britse militaire vliegtuigen bom men boven het gebied van Radfan af geworpen, hetgeen aan vijf inheemsen het leven zou hebben gekost. we staatshoofd te stellen. Johnson be sloot met te zeggen: „En ik denk dat u allen wel weet welk een groot voor stander ik ben van een zuinig beleid.' Op deze persconferentie verklaarde hij ook nog dat of minister Rusk, of minister McNamara voortaan eens In de drie weken naar Zuld-Vletnam zal gaan om zich van de toestand op de hoogte te stellen. Verder wil de Ameri kaanse regering wat betreft Laos en Cambodja ten volle blijven vasthouden aan de neutrallteltsgedachte. Twee korte concerten van AVRO-radio Wij vestigen de aandacht van muziek liefhebbers, die ook overdag kunnen luisteren, op twee belangrijke Vandaag gedoopt prinses Alexandra. Het jon getje is vandaag gedoopt in de kapel van het Buckingham-paleis. Een bijsonder- heid is nog, dal de kleine James 29 februari is geboren en de „schrikkelbaby" is van de Britse koninklijke familie. James is de zestiende in de lijn van opvolging voor de Britse troon. ten. dag 14 elke de AVRO-radio op donder- uitzendt, eerste zal tussen 11.15 de vierde uitzending TN september wordt het feest gevierd 1 van de Nederlandse Spoorwegen, die 125 jaar bestaan. De ofiiciële her denking is bepaald op 19 september. Veel is nog niet bekend over deze dag. Maar in ieder geval komt het Con certgebouworkest er aan te pas, d&i een jubileumconcert zal verzorgen Nog deze maand rolt er een jubi leumpocket van de persen in een grote oplage. De bijna 30.000 personeelsle den van de N.S. krijgen een exem plaar, de 30.000 gepensioneerden en de bijna 10.000 houders van algemene maandabonnementen. De titel van het boekje (een fotopocket) is „De trein hoort erbij". Het geeft de geschiedenis van 125 jaar spoorwegen in beeld, proza en poëzie. Een van de hoogtepunten van het spoorwegjubileum wordt stellig het werkbezoek van koningin Juliana in september aan enkele nederzettingen van de Spoorwegen. Het personeel van de Spoorwegen worden gefêteerd tijdens feestavonden in 25 steden van ons land. De eerste avond wordt 31 augustus in Utrecht gegeven. Daarna volgen nog 79 dergelijke avonden. Het bedrijfsleven is in allerlei sectoren actief om een bijdrage te leveren aan de feestvreugde. Er komen in verschil lende steden etalagewedstrijden. In de stationsrestauraties krijgt men bij de koffie suiker in jubileumverpakking. Er komen zelfs NS-sigarenbandjes en NS- speldjes en een uitgeverij van leermid- j delen gaat schoolschriften voorzien van I een spoorwegjubileumomslag, dat als spoorwegspel is te gebruiken. Uiteraard komt in het spoorwegmu seum in Utrecht een bijzondere expo sitie. voornamelijk gewijd aan de laat ste kwart eeuw van het spoorwegbe- staan. Deze expositie wordt van 1 tot en met 29 september gehouden in een grote tent voor 1 Zwitserland respectievelijk de Belgische Ardennen. Uit Rotterdam vertrokken de 25 meis jes uit de zesde klas van de St. There- siaschool, die beslag legden op de derde prijs in deze schoolwedstrijd. Zij maken een 8-daags uitstapje naar Zuid-Limburg. Veertien andere zesde klassen gaan schoolreisjes van een dag maken. Postzegels De PTT zal ook een steentje bijdragen aan de feestviering. Van 28 juli tot en met 22 augustus worden bijzondere post zegels in twee waarden uitgegeven. In Den Haag is een eerste dag enveloppe met afstempeling verkrijgbaar. De bij zondere postzegels worden van 19 lot en met 26 september ook nog op ue postkantoren in Utrecht verkocht. Voorts gaat de PTT een spoorwegpoststempel gebruiken. De philatelisten worden ook op andere wijze bij het spoorwegjubileum betrek ken, want van 16 tot en met 20 sepcem- ber kunnen zy hun hart ophalen op een postzegeltentoonstelling van de Vereni ging van Spoorweg-philatellsten in de Neudeflat in Utrecht. Op 19 september wordt er op deze tentoonstelling zelfs een bijzonder postkantoortje ingericht, waar enveloppen met een bijzonder stempel verkrijgbaar zijn. 11.50 de se- ..Europese orgels" Marie Louise Gi- rod het orgel in de Chapelle Saint-Louis van het vroegere „Collége Royal des Jésuites de la Fléche" bespelen. Dit instrument dateert uit 1622, het is daarna herhaalde malen door bekende orgelbouwers als Levasseur, d'Angers en Gonsales uitgebreid en gerestau reerd. De jongste restauratie geschied de in 1947. Op de middag van dezelfde dag. tus sen 3.30 en 4 uur, geeft het bekende Nederlandse piano-duo Maria Stroo-Da- nielle Dechenne een recital van wer ken voor quatre-mains. In dit programma, dat stereofonisch i» beluisteren is, worden werken van Schubert, Marius Flothuis en Herman Strategier uitgevoerd. NTS zendt Zwitserse „Gouden Roos" uit Het Zwitserse showprogramma ..Happy End", dat in Montreux on langs met de Gouden Roos werd be kroond, zal op zaterdag 23 's avonds om 8.45 uur al te zien zijn op het Nederlandse scherm, zulks een NTS-uitzending. In deze show beleeft een wat poëtisch en naïef ipgestelde figuur een aantal avonturen, welke (volgens de aankon diging) min of meer verband houden met „de mythologie van de bioscoop". E van de voornaamste medewerkenden de befaamde Sacha Distel. Intussen zijn de data voor het vijfde televisiefestival in Montreux te houden, al vastgesteld. Dit evenemert is bepaald op 23 april tot 1 mei 1965, eo wordt gehouden in het Pavilion. Bij die gelegenheid zal het reglement op enkele punten worden herzien. Industrialisatie noodzaak Bouwcorporaties moeten handen ineen slaan Het verschil in prijs tussen de indu striële bouw en de ambachtelijke bouw zal allengs groter worden ten gunste van de industriële h'uw vendien is het tekort aan bouwcapa citeit het bouwproduct is het enige, dat nog altijd „op de bon is"! niet iets tijdelijks tengevolge van de oorlog. Het zal zelfs steeds groter worden, vertoont nu reeds een stellende toename. Voor de groeiende behoefte aan bouwvolume zullen wij een toereikende capaciteit zelf moe ten maken. Aldus de heer A. Leyten, directeur van de Aanneming Mij J. P. van Ees teren N.V. in zijn inleiding betreffende samenwerking in de woningbouw zater dag voor de afdelig Zuid-Holland van de Nationale Woningraad, die in het Rot terdamse Groothandelsgebouw bijeen as gekomen. De heer Leyten vergeleek de ontwikke- ïg in de bouwnijverheid met die in de kledingindustrie: van maatkleding tot confectie. Hij zag als enige mogelijkheid om de groeiende behoefte aan woningen het hoofd te bieden het samenwerken tussen de verschillende opdrachtgevers in casu de woningbouv. orporaties en de gemeentebesturen om te komen tot serie-producten en serie-ontwerpen. Niet tientallen afzonderlijke ont werpen van tientallen woningtypen, maar enkele projecten met honder den woningen van enkele typen. Planning op langere termijn. Om te beginnen een continuïteit, die reeds nu het ambachtelijk bouwen, als dat beperkt blijft tot een klein aantal woningtypen, veel doelmati ger en ook sneller en goedkoDer zal I- maken. Normalisatie, uniformering en goede organisatie, waarbij een groot aantal kleinere opdrachtgevers de handen ineen kunnen slaan. Door deze coördinatie kun nen vele kleine woningbouwprojecten tot I grote worden verenigd. Repetitie-effect De heer Leyten memoreerde als eer ste stap buiten de industriële woning bouw de Rotterdamse bejaardencentra. Bij deze bejaardencentra hebben vele opdrachtgevers een compromis moeten 'aanvaarden. Het gevolg is een goed petitie-effect", dat arbeidsbesparend en dus ook financieel besparend werkt. Van groot belang achtte de heer Leyten het, dat deze samenwerking tussen de verschillende gemeenten en woningbouwcorporaties, de op drachtgevers dus, in een zeer vroeg stadium tot stand komt. De wijze waarop een begin wordt gemaakt ter realisering van woningbouwpro jecten achtte de heer Leyten beslis send voor de doelmatigheid van de ze projecten. De uiteenzetting van de heer Leyten gaf aanleiding tot een levendige discus sie. Uit de vergadering bleek alras, dat men niet alleen de noodzaak onderkende van samenwerking op het gebied van de bouwprojecten, maar ook op het ge bied van de risicofactor, de dekking en J: -j wonjng. Ongerustheid Voorzitter A. Goosen had reeds in zijn inleiding van ongerustheid over de ont wikkeling in de woningbouw blijk gege ven. De heer Goosen, oud-voorzitter van de Woningbouwvereniging Volkshuisves ting Delft trad af als voorzitter der af deling Zuid-Holland van de Nationale Woningraad. Als zodanig en als lid van het hoofd bestuur van de Nationale Woningraad werd hij opgevolgd door de heer Chr. Hofwegen, burgemeester van Slie- Wel heeft de NCRV-televisie met de grote documentaire over de water voorziening in Nederland een uitste kend en interessant stuk werk ge leverd, maar wij vragen ons toch af. waarom deze nu juist op zondagavond moest worden uitgezonden. Aangezien het mede een demonstratie was van intense dagelijkse arbeid leek ons deze stof voor de zondag minder geëigend. Niettemin was het op zichzelf boeiend en belangwekkend de problemen van de waterwinning en -reiniging nu eens overzichtelijk in beeld te krijgen en vooral de bewoners ran Rotterdam en omgeving zullen daar met nieuwsgierigheid naar hebben ge keken. Er waren bijzonder goede op namen van de bouw van het spaar bekken op de Berenplaai, een enorm stuk werk. Al werd Rotterdam dan „het lachwekkend zorgenkindje van de watervoorzieninggenoemd, toch zal niemand kunnen zeggen, dat dit kindje op het ogenblik niet ivordt ge wiegd. Tot troost kregen de Rotter dammers nog te horen, dat volgens de plannen in 1970 water uit de Lim burgse Maas kan worden aangevoerd naar het bekken en dat in het jaar 2000 alle narigheid met het Rotter damse drinkwater tot het verleden zal behoren Kees van Langeraad had vervolgens een gesprek „onder vier ogen" met „een willekeurige verzetsheld". Wij maakten kennis met de 50-jarige Jan Nyenhuis, hoofd van de Puttense ulo school. Aangezien hij een groep repre senteerde behield het weer voortreffe lijk geleide gesprek een algemeen karakter. Op strikt privèvragen zoals: „Hebt u ook moeten doden?" bleef de heer Nyenhuis het antwoord schuldig. Wij kregen misschien niet zo'" directe, maar toch wel duidelijke it druk van de wijze waarop zovele Nederlanders tot het daadwerkelijke verzet kwamen. De heer Nyenhuis, geheel onbevangen in zijn antwoorden en kennelijk zo verdiept in het gesprek dat hij de camera's vergat, kon vol doende afstand nemen ran hef ge beurde onder de Duitse bezetting en zich losmaken van zijn persoonlijke bijdrage. Hij toonde aan hoe het verzet uit innerlijke drang ontstond, waaroi het was gericht en vooral hoe het tod zijn nut heeft gehad ook al wielen er zoveel slachtoffers. verzetsstrijders hadden wel een vaag idee van een na de oorlog anderde samenleving en de goede heid is niet zo sterk gebleven, 1 sterker opgeschoten is het bewustzijn van de waarden der vrijheid en de dagelijkse beleving daarvan zou al voldoende zijn om de grote offers welke gebracht zijl}., te rechtvaardigen. Op deze wijze werden weer menin gen geuit die ruime stof tot nadenken en nieuwe gesprekken thuis konden opleveren. Dit was een beste bijdrage op de zondagavond, evenals de grijpende zang van Mahalia Jackson i de dagsluitingsfilm. Wat luchtig amusement verzorgde de NCRV in het voorprogramma met een aflevering van Arthur en E Deze serie blijft bij zeer goed spel aardige vondsten voortdurend op peil. Steekproef De KRO heeft zaterdagochtend een, slimmelijk in een wedstrijdje verpak te, privé-steekproef genomen naar de luisterdichtheid en de luisterkwaliteit aangaande het ochtend-radioprogram- ma Djinn. Men zond er vier verslag gevers op uit om ergens in het land vragen te stellen over dit programma, en wel tijdens de uitzending. Hoewel er wat al dan niet verzon nen verhaaltjes over bot-vangen bij werden verteld, kreeg men toch wel enig beeld van de wijze waarop naar zulk een lang ontspanningsprogramma wordt geluisterd: over het geheel met vrij weinig echte aandacht. Men is be zig, men hoort het wel, maar men neemt niet teveel in zich op. Vooral het gesproken woord, en de van medewerkers welke tijdens de uitzending zo veelvuldig worden ge noemd, dringen toeinig door tot de luisterenden. Wij geven direct toe, dat zulk een zeer beperkte steekproef niet volop /ft aan. étaftée Ky, Scholen „Taptoe Delft" komt op 18 september naar het Utrechtse stadion, dat dan gro tendeels gevuld zal zijn met personeels leden van de NS. Voor 500 jongens en meisjes uit 17 zesde klassen van lagere scholen in ons land is het spoorweg- jubileum overigens al begonnen. Zij zijn de prijswinnaars van een kortgeleden gehouden schoolwedstrijd in het kader van het jubileum. Alle prijswinnaars gaan een treinreis maken. De eerste groepen van 39 scholieren van de La- rense Montessorischool en 36 tweede prijswinnaars van de Brugma-.ischool uit Groningen zijn reeds vertrokken naar I In Londen begint men vandaag met de giote schoonmaak van de ka thedraal van St. Paul. Men schat de kosten om het onderstuk van het uit 1675 daterende bouw werk van een dikke laag vuil te reinigen, op 700.000 gulden. Het werk zal anderhalf jaar duren. Later zal het koepelge welf volgen. Het Front van de kerk is al schoon. I Volgens het „Volksdag blad" van Peking zijn aan de Tibetaanse kant van de Himalaya fossie len van reusachtige krui pende dieren gevonden, welke naar een schatting van Chinese geleerden, 150 tot 200 miljoen jaren geleden moeten hebben geleefd. R De Zweed die vrijdag avond door een agent in Laholm werd aangehou den, omdat deze dacht dat er een paar mensen te veel in het vierper- soons-autootje zaten, zei: „Ik heb echt geen last gehad van mijn 14 passa giers bij het rijden". I Twee 24 jaar oude Ame rikaanse jongens, een tweeling, zo achterlijk dat zij niet eens kunnen optellen of aftrekken, blijken een uitzonderlijk geheugen voor data te hebben. Een Newyorkse arts, William Horwitz, beschouwt hen als wan delende eeuwigdurende kalenders, want ze kun nen ogenblikkelijk zeg gen in welke jaren een bepaalde datum bijvoor beeld woensdag valt en hoe oud een beroemd in leven zou zijn geweest, wanneer hij was geboren en hoe het weer was op elke dag die de tweeling bewust beleefd heeft. I Mevrouw Faustus Vinti Uit New York was giste ren de miljoenste be zoekster van het pavil joen van het Vatikaan op de Newyorkse wereldten toonstelling. waar zich de beroemde Piëta van Michelangelo bevindt. Zij werd gelukgewenst door de directeur van het pa viljoen, die haar een co- pie van de Piëta aan bood Mevrouw Vinti had het beeld ook reeds tijdens een bezoek Europa gezien. van president Johnson heeft gisteren, vlak na dat zij in de Metropoli tan voor de derde acte naar haar loge was te ruggekeerd, de vuurproef doorstaan. Zij wuifde staande naar het publiek maar toen zij wilde gaan zitten kwam zij naast haar stoel terecht en viel op de grond. Zij sprong vlug op. Niemand dorst te lachen, maar me vrouw Johnson zelf lach te vrolijk. 1513) Zoals bekend, bestaat de In- nlg mogelijk moet worden afgesteld houd van levende cellen uit proto- en waar de honger het grootste deel plasma, dat op zichzelf weer uit ve- van de bevolking ln zijn greep heeft, Ie andere stoffen is samengesteld, zonden de waardeloos geachte blad- De belangrijkste bestanddelen van afvallen ln de toekomt wellicht een protoplasma zijn natuurlijk de eiwit- reservebron kannen vormen, waar ten, maar de vetten die het bevat mee rekening kan worden gehouden, mogen evenmin veronaohtsaamd Bovendien wil men het mes nog worden, evenmin als de carotlne. van een paar andere kanten laten Zodra wat plantenmate- riaal in handen hebben, bevinden de eiwitten, vetten en carotlne zich in onze onmiddellijke nabijheid. We kun nen echter moeilijk bij deze kostbare stoffen komen, om dat ze veilig besloten liggen tussen de beschuttende celwanden. En TOCH IS HET ZO! snijden (n ziet, mes met méér dan twee snijkanten Is een vinding van loops even doen en waarvan we hoege naamd geen ophef maken). Met eiwit ten en vetten uit bladafvallen niet te- :d nog andere vreden, wordt gepoogt microben ln het proauktleproces in déze" celwanden kapoti het- schakelen, microben die niet al- zü door chemische, hetzU door me- d.«n r'stlngsproces de cel- chanische middelen, dan Is aan de «etmaal uit iD? hla H» ooiion nlot «ooi «ar. >?ert«d. zetmeel Uit de bla- lnhoud van de cellen niet veel u dlghcid meer te beleven, want het butyülkohër.' protoplasma Is óf tot een sappige deren kunnen omzetten in aceton Een Inventief man heeft In de der middelen zodanig aangetast, dat van bij tot de ontdekking, dat bepaalde de oorspronkelijke stoffen niet veel afvallen weliawaar door bacteriën meer te herkennen Is. Sedert enige tientallen jaren Is men er gelukkig in geslaagd bac teriën te dresseren, zodat deze mi cro-organismen het vuile werk voor niet volgens de voorgeschreven re gels werden behandeld, maar dat er tn leder geval toch een beetje kool zuur en erg veel methaan (moeras gas) vrij kwam. Het bleek dat 1 roseum ia het bijv. gelukt de cel- bij de proefnemer de Idee rijpte een onbelangrijke aangelegenheid, eigen gasbedrijf in werking zouden maar in werkelijkheid kan het van kunnen stellen dat methaan voor veel betekenis worden. Want volgens verwarming en verlichting zou leve- een berekening zouden de 2 miljoen ton bladafvallen, die ln de Verenig de Staten gemakkelijk bij elkaar ge- vetten kunnen opleveren. Zo bet momenteel nog lang niet, tn landen waar de economie zo geldig is, maar hier staat tegenover, dat er herhaalde malen werd gewaar schuwd, dat enkele luisteraars bezoek van een ondervrager konden ver wachten. Ook degenen die dit hadden vernomen en zich dus wat meer dan anders op het luisteren instelden, wis ten ten slotte niet veel meer van wat z\j zojuist hadden gehoord. Dit bevestigt dr stelling, dat met werkelijke aandacht luisteren naar heel lange programma's, ook al zijn deze tamelijk gevarieerd, een onmo gelijke opgave is. Niemand (zelfs niet de zieken in het Meppelse ziekenhuis) kan uren achtereen het gehoorde echt in zich opnemen, dat vergt teveel in spanning. Minder geslaagd vonden wij enige grapjes van de verslaggevers, die b{j zgn. bezoeken antwoorden zouden hebben gekregen ten koste van andere omroepverenigingen: dat was nergens voor nodig en niet geestig. Wij zijn niet altijd in de gelegenheid te luisteren naar het Djinnprogramma, maar wanneer wij dit doen valt ons altijd weer op, dat het zo luidruchtig wordt gepresenteerd. Wat minder hard geroep in de microfoon zou de allure van het programma wel zeer ten goede komen. Verplegingsdag i in de radio Morgen, dinsdag 12 mei. zal in Ne derland (evenals in vele andere landen reeds lang het geval is) voor het eerst de geboortedag van Florence Nighting- gale worden herdacht. De Federatie van Nederlandse verenigingen die de belan gen van de verpleging en de verslegen den behartigen, wil daar traditie van maken door instelling van een „Dag van de Verpleging", waarop men zich bezint op de betekenis en de waarden van het verplegen in onze gemeenschap. Ook de radio zal het zijne bijdragen aan deze bezinning. De KRO wijdt o.a. aandacht aan de verpleging in het pro gramma „Als de dag van gisteren" en de AVRO in het vrouwenprogramma Avrodite. Jan de Cler maakte enkele aardige liedjes die men nu zal horen en op 16 mei zal de KRO in de rubriek nog eens op de herdenking terugkomen. Hllvc VARA: Ï.00 Nieuws: Ritmlsct strijkorkest; 19.30 vivïiiiBiii; i9.45 Lichte gram- mofoonmuziek: 19.50 Regerlngsultzendtng: Uitzending voor de middenstand (V). Ministe- economische zeken; 30.00 Nieuws; 10 Latijns-Ame- k zou wel es...: 20.05 Opere 21.35 I iziek (gr. «.vi.""' van kleine wensen door bescheiden mensen22.05 Spelenderwijs, licht program ma, 22.30 Nieuws: 22.40 Actuele kroniek- 22.55 Weerklank: muztekrevue; 23.30 Lich'. '"tic; 23.55-24.00 Nieuws. .00 Nieuws -aatje; NCRV: 10 Op de man af. pra 30 Radiokrant: 19.15 Ouc 19.50 Zigeunermuziek (gr 20.00 fl| zljt gij?, klankbeeld; 20.45 Kunstmaandorkest Nederlandse moderne orkestwerken. i e^1lp\7.0r*mï: 22 15 Spaanse plano- muziek. 22 30 Nieuws en SOS-berichten: 22.40 ^"d^rdenking; 22.55 Boekbespreking; Mu«M°«,ers beluisterd, muzikale lezing; 23.55-24.00 Nieuws. grammofoonplatenprogramma DRAADOMROEP VANAVOND VAN 15-20 UUR I. Tomato Alblnoni; 1. Concerto voor hobo. strijkers en continuo In d kl.t. op. 9 nr. 2: Allegro e non presto: Adagio: Allegro; I Trlght. 2. Con- f Musici." II. Frani Hobosolo viool, strijkers nr. 10; Allegro; Adagio; Roberto^ Michelucci. r. 3; (compesto Si tra ""-mpo glusto (Stile Andante (Stile Ingleie) legro assai (Stile Italtano); I Mu- :so!i; Severlno Gazrellonl, GtovAnnl J A gr.t. Gattl. III. Franz Schubert; Rondo t strijkorkest; Adazio. Allegro glusto; Bartholdy; Sympho- i. voor strijkorkest; Grave. Poco adagio: Scherzo; Al- Presto; I Musici, ssplghi; Antiche Danze ed glia; I Musici. lal Saraband; 'rolicsor Televisie vanavond •atie; AVRO- 20.30 Rep verjaardag van de Noc agsorganisatle 7.10 Ochtendgym AVRO: 7.00 Nieuws; k; 720 Lichte fdam. 7 50 Dagopening. 9.35 Waterstandei: 12.33 Licht ensemble o: moderne 16.15 Orgel- 14.40 Schoolradio: 15.00 Lichte iKÏSi: «pel: lichte muziek; 16 30 Voor de Jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Voor de tie. IlUversiini II 298 m. KRO: 7 06 Nieuws: i de NAVO-MInis e. 10.45 Gramme vrouw; 11.30 Li cl Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor de boeren: 12 45 Platennleuws; 12 55 Katholiek nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 Draal- lichte grammofoonmuziek met plattelandsvrou- 16.30 U hebt de Pacifistisch Socla land en de N A V O dr. 3 de Graaf; 18.31 Televisie morgen

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5