Gerben Karstens en Bart Zoet waren superieur Sportdag in Voorschoten Veel belangstelling voor atletiekstrijd in Alphen Klaverjastoernooi ten bate van Dennenheuvel Oud-strijders bijeen in reünie Valkenburg Nij verdal-Ten Cate liad een moeilijk jaar Herv.-Geref. Zendingsbond te Katwijk aan Zee 1 jij een Bollenvak kan de balans gaan opmaken nieuwe leidse courant 15 VRIJDAG 8 MEI 1964 DART ZOET en Gerben Karstens hebben gisteren duidelijk aangetoond dat hun vorm er na de Ronde van België niet slechter op is geworden. Verre van dal zelfs. Want beiden wonnen. Gerben Karstens deed dit in Den Haag, waar hij in de tweede helft van de wedstrijd liet zien, dat hem alleen de over winning toe kwam en Bart Zoet toonde zich in Gemert oppermachtig, na van de eerste tot de laatste ronde van deze 100 kilometer lange wedstrijd in de aanval te zijn geweest. In de marktronde van Den Haaig deed Karstens het de eerste dertig kilometer rustig aan. Daarna kwam hij onweer staanbaar naar voren. HU sleepte eerst het peloton naar de elf man sterke kopgroep en ging er daarna zelf van door. Het rennersveld slonk ziender ogen en toen Karstens er met nog 10 kilometer te rijden opnieuw aan ging trekken was het gedaan. Met ruim ver schil klopte hU Liebrechts en Van Noord De uitslag luidt: 1. G. Karstens (Lei den) 85 km in 2.01.06: 2. R. Liebrechts (Vlaardingen); 3. G. van Noord (Den Haag); 4. H. Schouten (Badhoevendorp); D. Bouget (Amsterdam): 6. H. van Gent (Leiden): 7. A. Jongkind (Aals meer); 8. H. Huisveld (Maassluis): 9. M. Klooster (Rotterdam): 10. P. Hazel- horst (Den Haag). Sterk veld In de meifeestronde van Gemert toon de de Sassenheimer Bart Zoet zich van zijn beste zUde. Zoet heeft na de wat ongelukkige start van dit seizoen in de ronde van België zijn vorm teruggevon- en met speels gemak bleef hU het sterke rennersveld dtat aan de start kwam vóór. BUna de gehele 100 kilometer lange wedstrijd was Zoet in de voorste gele deren te vinden. Ook toen de beslissing viel. Zoet was met zeven man wegge sprongen en toen Pieterse zich bü de koplopers voegde, sprong Zoet opnieuw weg. VOORSCHOTEN De jaarlijkse Sportdag in Voorschoten, georganiseerd door de Voorschotense Sportraad, had alles mee om een snccea te worden: het en de aantrekkelijke wedstrijden! De meer dan duizend bezoekers, ver spreid over de vier velden, hadden een goede sportmiddag. Om twee uur opende burgemeester L. de Kool de sportmiddag. Na het hijsen van de Voorschotense vlag. werden hon derden postduiven losgelaten die aan de leden van de postduivenvereniging „De Zwaluw" vertelden, dat de sport middag een aanvang had genomen. De korPbalwedstrijd ging tussen Vitesse '55 uit Voorschoten en KNS uit Oegst- geest. Na een aantrekkelijke wedstrijd kwam de uitslag van 5—2 in het voor deel der Voorschotenaren. De handbalwedstrijd SVLV-Quintus uit Kwintsheul vond geen doorgang door het niet opkomen van Quintus. De toe schouwers kregen toch een handbalwed- sfcrijd te zien: SVLV tegen SVLV. De uit slag werd 10 voor SVLV. Hulde aan de dames, die kaïns zagen binnen korte tijd twee elftallen op de been te bren gen! De hockeywedstrijd Zuidwijck tegen Sioeo, beiden kwamen uit Leiden, ein digde onbeslist 11. Het hoogtepunt voor de voetballief hebbers kwam om half vier. Een combi natie Rouwkoop-SVLV tegen Noordwijk voor spelers van 18 tot 23 jaar. De slag 19 was onbelangrijk. Belangrijk was het. zeker voor Voorschoten, mooie, gave voetbal van de Noordwy'kers Het werd geen eenzijdige wedstrijd, ondanks deze hoge score, het verschil tussen de Noordwij'kers en de Voorschotenaren be stond hierin, dat de 'eersten een aanval goed wisten af te ronden en de laatsten een juiste schutter misten. Uitslag: 1. B. Zoet (Sassenheim) 100 n in 2.20.2. R. Boxitel ('s-Hertogen- bosoh); 3. op 10 sec. P. Buuts (Geldrop); 4. A. van Kemenade (Eindhoven): 5. T. Rutte (Leende); 6. J. Pieterse (Oude Tonge) Temiibcompetitie naar 16 mei verschoven De zaterdagcompetitie is, op enkele uitzonderingen na, verschoven naar 16 mei. In de eerste klas won De Munnik 1 van Caltex 1 (41), terwijl het heren- team uit Leiderdorp met 42 zegevierde. Roomburg 3 versloeg Oude Eik 3 (derde klas) met 32, hetgeen thans voor de verliezer één en voor de winnaar twee punten oplevert Het programma voor morgen luidt: Topklas A De Munnink 1STV 1 (Lei derdorp); Topklas B Roomburg 2 Forescate 1 (Leiden) STV 2Room burg 1 (Sassenheim); Eerste klas: Fores cate 2VWS 1 (Voorschoten); Tweede klas: VWS 2—HTC 3 (Leiden); Derde klas: Vice Versa 1Roomburg 3 (Den Haag). Het Alphcnse AAV '36 heeft gisteren op de grasbaan van het „Alphia"-terrein regionale atletiekwedstrijden gehouden, waarvoor van de zijde van de atleten cn atletes grote belangstelling bestond. Het hoofdnummer van deze middag was de 3000 meter heren, die een overwinning opleverde voor de Alphenaar Wlm Ver kerk in de behoorlijke tijd van 9.23.4. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter dames C: 1 T Matla (Meeuwen) 13.4: 2 R Groeneveld (AAV '36) 14.2: idem meis jes A: 1 G Koopmans (SIOS) 13 3; 2 A Boo gaard (AAV *36) 13.5; idem heren C: 1 P de Jong (AAV '36) 11.8; 2 B van Leeuwen (S en L) 12 4; idem heren D: 1 G v d Kamp (HAV) 11.5; 2 C van Veen (Typhoon) 12 idem dames D: 1 E Heemskerk (Reeuwijl 13.7; 2 G van Kleef (SSS) 14.2; idem jo: gens A: 1 F v d Heuvel (Olympia) 11.5; W Hasselmeyer (SUedrecht) 11.9. Verspringen heren D: 1 G v d Kamp (HAV) 6 24; 2 P C de Jong (AAV 'G3) 6.05; idem heren C: 1 H Schouten (Olympia) 6 23 2 H Hendriks (Sioml) 6.01; idem meis jes B; 1 C van Veen (AAV '36) 4.55: 3 Takema (Nieuw Brunh idem meisjes D: 1 J Broekmans (AAV '36) 4.43: Idem dames D: 1 H Schrijvershof (Fortuna 4.81: idem dames C: 1 T Matla (Meeuwen) 481; 2 J v d Giezen (Sliedrecht) 4 62. Hoogspringen meisjes A: 1 H Vogel (RKAV Est) 146. 800 meter heren C: 1 G Mulders (AAV •36) 2.09.6: idem heren B: 1 H Smit (For tuna) 2 06 2 2 C Venvey (AAA) 2.10.1; ld jongen A: 1 D Verheide (AAV '36) 2094; 2 J Hasselmeijer (Sliedrecht) 2.11.1; 600 Schoolvoetbal- toemooi LEIDEN Het Alphcnse schoolvoet- baltoernooi, dat 'n de Paasvakantie we gens de gesteldheid van de terreinen geen doorgang kon vinden, zal op dins dag 19 mei a.s. geheel worden afgewerkt In aansluiting hierop zullen op woensdag 20 mei a.s. op de terreinen van het sportpark „Nieuw-Zuid" te Katwijk aan Zee de uitgestelde streekfinales worden gehouden Het programma van deze finales ziel er als volgt uit: Lagere Scholen: 14 uur: Rijnsteek-Lei den: 14.30 uur: Bollenstreek-Duinstreek Junioren: 14 uur: Bollenstreek-Duin streek; 14.30 uur: Leiden-Rijnstreek. Senioren: 14 uur: Rijnstreek-Duin streek: 14.30 uur: Bollenstreek-Leiden. Lagere Scholen 15.15 uur: Winnaar I- winnar II (2 x 15 minuten). Junioren 15.30 uur: Winnaar I-winnaat II (2 x 15 minuten). Senioren. 15.45 uur: Winnaar I-win naar II (2 x 20 minuten). Dp pr;izen worden direct na afloop •finale uitgereikt LEIDEN Onder grote belangstelling en in tegenwoordigheid van het voltal lige afdelingsbestuur van de vereniging Dennenheuvel had woensdagavond in de recreatiezaal van de HCW en NEM de start plaats van het grote klaverjastoer- nooi-1964, dat ook nu weer de traditie getrouw door de Federatie van Klavcr- - jasvercnlglngen in Leiden e.o. ten bate van een sociaal doel werd georganiseerd. Ditmaal zal het batig saldo worden bestemd voor de vereniging Dennenheu vel t.b.v. de verpleging van patiënten ln herstellingsoorden en sanatoria. Alvorens het startsein voor de eerste toernooironde te geven, 9prak Federatie- voorzitter H. J. Bijleveld zün grote vol doening uit over het feit. dat wederom zovele klaverjasliefhebbers acte de pré- sence ga'ven en de directie van de HCW en NEM de recreatiezaal wederom ge heel belangeloos beeschi'kbaar had ge steld. Dat de onvermoeibare toernooilèiders C. Kluts en G. Sierat ook nu weer met vertrouwen het eindresultaat tegemoet kunnen zien. moge blijken uit het feit. dat woensdagavond reeds meer dan 100 verenigings- en individuele koppels aan de eerste ronde deelnamen: er kan wor den verwacht, dat dit aantal voor de komende ronden nog belangrijk zal toe- Juni oren toern ooi in Hazerswoude Hazerswoudse Boys hield gisteren op de terreinen aan de Sportlaan 'n junio- rentoernooi waaraan zowel in de A- als de B-afdeling door de volgende vereni gingen werd deelgenomen: Boskoop. KRV (Kaïtwijk a. d. RUn). Meerburg (Zoeterwoude). Oegstgeest en Haz. Boys. In de A-afdeling toonde Boskoop zich het. sterkst, terwUJ Hazersw. Boys in de B-groep na het nemen van straf schoppen zelf met de zege ging strijken. De eindstanden luiden: A: 1. Boskoop; 2. Oegstgeest; 3. Meerburg. B. 1. Hazers. woudse Boys (na str. soh.) 2. Boskoop: 3. KRV (na str. sch.K Voetbal Het Engelse voetbalelftal versloeg woensdagmiddag in het Wem- bleystadion Uruguay met 21. Bij rust was de stand 10 in het voordeel va Engelsen. nemen. Het behoeft geen betoog, dat na afloop van de eerste ronde het aantal gelukkige pryswinnaars(essen) uiterst content huiswaarts keerden. Het toernooi omvat ditmaal 8 ronden met als inzet een aantal verenigingspry- zen en een groot aantal persoonlRke prij zen voor de individuele deelnemers De volgende zeven ronden zullen wor den gespeeld opde woensdagavonden 20 mei, 3, 10, 17 en 24 juni en 1 juli a.s. Aanvang 20 uur precies. Er is, ook voor vereniglngskoppels. nog een mogelijkheid tot inschrijving cn wel tot zaterdag 23 mei a.s. De inschrüf- adressen zün: Formosastraat 36 (tel. 32112) Alexanderstraat 70A Jul. v. Stol- berghóf 37 (tel. 20443), Hof' van Venetië 6, Hansenstraat 14, Oude Rijn 81A, Anna v. Buurenhof 12. Evertsenstraat 14, Lelie straat 8 en Burggravenlaan 105 (secre tariaat „Dennenheuvel", afd. Leiden). Voorts kan op de wedstrijdavond van 20 mei nog worden ingeschreven tot uiterlijk 19.45 uur VOLLEYBAL KVC-dames geven hoop nog niet op Met een duidelijke 30 zege op het be zoekende ZVC 2 heeft het damesteam van KVC aangetoond, dat het de hoop op promotie naar de overgangsklasse nog niet heeft opgegeven. Het Rotterdamse ZVC 2 gaf de Katwijkse dames woensdag avond in het Gymnasium heel matig partij. Bü KVC lukte alles bijzonder goed. wellicht ook doordat de dames de zenu wen nu goed de baas bleven. Zo noteerden wij in deze wedstrijd diverse uitstekende aanvallen van aan voerster Adrie van der Plas. terwijl mej. Van Elk bij de service bijzonder goed op slag bleek te zijn. Het grote pluspunt van het gehele Katwijkse team was het beter stoppen van de service van de tegenpartij, hetgeen de opbouw van de aanval uiteraard alleen maar ten goede kon komen. Alleen in de tweede set heeft KVC tegen een achterstand moeten aankijkeD (16). maar ook dat bleek geen onover- komenlijk bezwaar. Met 1511. 158 en 1510 werd het een royale 30 zege voor het Katwijkse team. jongens B:1 T Schuuir 26 42; idem heren D: 1 H van Schalk 32.65; 2 P Klos (HAV) 31 19; idi dames C: 1 G Verkerk (AAV '36) 22 97; id< •erpen jongens A: 1 J Has 14: (AAV '36) 9 23.4 (Sliedrecht) 40.34 3000 r 1 Olympia 4.05.8: 2 4.12.5. Sliedrecht 4.11.4: 3 AAV Atletiek Minerva. Celebes taven bij de dames en Holland en PSV bij de heren hebben zich gisteren in Rot terdam gekwalificeerd voor de finales de Prinses Juliana en de Prins Hendrik bekers. de clubkampioenschappen Nederland. Atletiek De Amerikaanse Olympische kampioen verspringen Ralph Boston heeft bij de int. atletiekwedstrijden in Hamburg verreweg de beste prestatie gezorgd, won zijn specialiteit met een sprong 8.07 meter. Dit is de grootste afstand, die hij dit seizoen tot dusverre bereikte. De Duitse kampioen Wolfgang Klein werd tweede met 7.84 meter. In Hilversum stelde Quiek Boys teleur (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys heeft op het Altlus-focr- nool. dat gisteren in Hilversum werd gespeeld, bepaald teleurgesteld. Meteen voor een groot gedeelte uit junioren be staande ploeg hebben de Katwükers slechts één wedstrijd gewonnen. Het de wedstrüd om de zevende cn achtste prüs. De KatwIJkers wonnen van organisator Altius met 3—1. Nadat de Katwükers tegen Desto in de eerste wedstrüd nog wat ln moesten trappen, dacht men wel dat er tegen Huizen uit in ander vaatje getapt zou worden. Dit gebeurde inderdaad. De wedstrijd as het aanzien zeker waard. De Huize- aren konden slechts met 10 winnen Tegen de vierde klasser PPSC vielen de Katwükers weer terug. Het bijzonder grote enthousiasme van de PPSC-ers gaf de doorslag. Wederom verlies. Leuke dingen deed de junior-doelman van de Katwükers. Vit slagen Quick Boys-Desto 0—2; Huizen-PPSC 1Zwart Wit-SSC 3—3; CSCA-Altius 1—0; Huizen-Quick Boys 1—0: PPSC- Desto 1—3; SSC-CSCA 1—1; Altius-Zw- Wit 03; Desto-Huizen 0—1; Quick B.- PPSC 1—2; Zw. Wit-CSC A 1—0; SSC- Altius 41. Om de eerste en tweede prijs: Zwart Wit-Huizen (Zw. Wit wint na straf schoppen). Om de derde en vierde prijs: Desto-SSC 13.Om de vijfde en zesde prijs: CSCA-PPSC 03. Om de zevende en achtste prijs; Altius-Quick Boys 1—3. VOETBALFLITSEN Voetbal De Spaanse club Zaragoza heeft donderdag in de returnwedstrijd voor de halve finales van het toernooi on de Jaarbeursbeker met 21 gewonnen var F.C. Luik, dat bü rust nog een 10 voor sprong had. Luik zegevierde in de eerstt wedstrüd met 10, zodat beide teams nt gelijkstaan en een derde wedstrijd nood zakelyk geworden is. Voetbal Polonia. de voetbalclub uit Byton heeft zich donderdag geplaatst de finale van de intertoto-competitie door in Opole een doelpuntloos gelijkspel behalen tegen Odra Opole. Polonia had de eerste wedstrijd voor de halve eind strijd met 21 gewonnen en komt in de finale zeer waarschijnlijk uit tegen beker houder Slovnaft Bratislava. Deze club won de eerste wedstrijd tegen Rouaan met 50. Voetbal Real Madrid heeft zich ge plaatst voor de finale van het toernoc de Europese beker voor landskampioenen door in Madrid de returnwedstrijd tegen F.C. Zuerich met 6—0 te winnen.. Bij rust was de stand 30. Real Madrid had de eerste wedstrüd in Zürich met 21 ge- wonnen en kwalificeerde zich dus met de doelcüfers: 81 VALKENBURG De vereniging van oud-strijders van het voormalige 4 R.I. heeft gisteren de herdenkingsbijeenkomsten gehouden voor de ge vallenen van het v.m. 4 R.I. De belangstelling was ook ditmaal weer groot. In de Hervormde kerk tc Valkenburg werd, na een kranslegging op de begraafplaats Kleiweg te Rijswijk, een herdenkingssamenkomst gehouden voor de protestanten. Voorgangers waren ds. P. van der Staay, legerpredi- kant van het v.m. 4 R.I. en ds. D. Veldkamp uit 's-Gravenhage, die als pre dikant de meidagen van 1940 in Valkenburg meemaakte. Onder meer aan wezig burgemeester en mevrouw Van der Have, de wethouders K. van den Broek en Th. van der Meij. Smalle basis voor bevredigend resultaat DE Koninklijke Textielfabrieken Nij verdal-ten Cate N.V. hadden een moeilijk jaar, waarin echter het laatste kwartaal veel van de achter uitgang in de voorgaande kwartalen goedmaakte. Het eigen exploitatie saldo daalde, doch dat van het con cern steeg. De orderportefeuille is goed gevuld en er is een smalle ba sis gelegd voor een bevredigend re sultaat in 1964. Bij deze met kleine marges werkende industrie is het moeilijk zich aan vooruitzichten te wagen. De exploitatiewinst na aftrek van in wendige voorzieningen was f 9,71 (v.j. 10,64) miljoen maar voor het concern f 19,21 (18,5) min de opbrengst van deelnemingen f2,44 (1,9) min, saldo by- zondere baten en lasten (636.000), af- schrijving f 8,26 (8,62) min, bclastingvoor. ziening f427.000 (739.000), betaalde inte rest f381.000 (130.000), de winst f3.08 (3,69) min. Reeds voorgesteld is 6 (7) pet dividend. Ondanks verbetering in produktiviteit zijn de produktiekosten gestegen en hei niet in allé artikelen groepen moge lijk de stijging door te berekenen. De concemafzet in garens en weefsels steeg waarde 8Vi pet. De garenafzet bleef hoofdzakelijk op tricotage-industrie ge richt en bleef vrüwel gelijk, met eer kleine daling in Nederland. De binnen landse weefselafzet steeg 8,2 pet in de met vooruitgang in ruwdoek drukkers, waarbü de samenwerking met Vlisco goed te pas kwam. In weefsels samengesteld uit synthetica gemengd met katoen zün interessante contracten afge sloten. Zelfstrükende en elastische weef sels werden ontwikkeld en vervolmaakt Verwerking van glasgarens Is op kleine schaal begonnen. Nederland is het belangrijkste afzet gebied en de uitvoer was bijna 40 pet van de verkopen der Nederlandse fabrie ken. België was het belangrijkste ultv gebied. De Euromarkt nam 58 pet vai uitvoer op, de vrühandelsassociatie 22 pet De uitvoer naar de Verenigde 'Staten daalde met f 1 min. Hervatting van uitvoer naar Indonesië is in theorie zeker moge lijk doch de omvang daarvan zal voorals- zeer klein blüven. Als mei I slagen de zogenaamde tjaps op de markt zou dit wel belangrijk zün maar toch weinig betekenen als onderdeel van totale verbruik van katoenen stoffen, omdat Japan en Hongkong thans goed koper kunnen bedienen. Zuid-Afrika is nog de grootste ;ese markt. Op verzoek van de regering zün de invoeren van overhemdenpoplins door plaatselyke produktie vervangen zal daar ook enkele kwaliteiten is en drills vervaardigen. Over kele jaren zal de uitvoer geheel door zetten van eigen dochters vervangen zün. De dochter Mooi Rivier Textiles is een gelukkige belegging met 770 werkkrach- :n bied vele mogelükheden. Zü was flinke steun voor de concernwinst. Middelen van derden worden gezocht. Personeelsschaarste leidde tot onaa gename onderbezettingsverliezen. H verslag uit de wens dat overheid en b dryfsleven de werkwüze bü het zoeken buitenlandse werkkrachten wüzigen, daar de hele industrie leidt onder de politiek van volle werkgelegenheid. Er zün slechts 162 Zuideuropese werkkrach- Overzicht competitie clubkampioenschap De jeugdspelers van G.S. hebben er voor gezorgd, dat hun club van Treebeek won. Zij hadden een groot aandeel in de 13—7 zege, hoewel Treebeek goed tegenstand bood. Joseph Blankenaar stuurde D-C.A. met een fikse nederlaag naar huis toe. Met 146 moesten de Almeloërs het onderspit delven. Huis- sen liet het tegen R.D.G. lelyk liggen. De situatie was op alle borden heel dui- deüjk en met 155 verloren de Huisse- naren. De stand aan de kop is nu: G.S 7 pnt; D.G.Z. en Jos. Blankenaar 6 pnt; L.D-V. en R.D.G. 5 pnt. Ds. Van der Staay herdacht in het bij zonder de gevallen militairen en sprak aanleiding van psalm 94: 19. Ds. Veldkamp herdacht in het bijzonder de gevallen burgers. De bijeenkomst, waar- medewerking werd verleend door de chr. gem. zangvereniging „Advendo" te Valkenburg onder leiding van de heer H. Welbooren. werd besloten met het zingen twee coupletten van het Wilhelmus. Tezelfder tijd werd in de kapel van het vliegkamp een r.k. dienst gehouden. Maj- aalmoezenier J. G. Jonker hield de pre dikatie. Tijdens een gezamenlijke broodmaaltijd de kantine van het vliegkamp sprak de voorzitter, res.-kapt M. Vlug. Er werden enkele ogenblikken stilte in acht geno om enige officieren, die dit jaar door de dood aan de vereniging zijn ontvallen, te herdenken. Volgend jaar hoopt men de herdenking in enigszins breder verband te houden, daar het dan vijfentwintig jaar geleden is. dat we door het oorlogsgeweld werden getroffen. Begraafplaats Na de broodmaaltijd keerde men terug naar het dorp, waar men zich ii Marinus Poststraat in défilé opstelde. Vervolgens werd afgemarcheerd naa erebegraafplaats. Burgemeester H. A. der Have sprak daar een welkomstwoord. „Bij deze herdenking gaat het niet alleen om uitwendige zaken, maar om orr bezinnen. We kunnen niet te veel her denken, als het maar een diepere onder grond heeft". Na de kranslegging en het hijsen van de vlag. speelde de kapel van de M.IiD. het Wilhelmus en tüdens het défilé langs Z.M.V. speelde in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Dinsdagavond hield de Zoeterwoudse mandoline-ver eniging haar jaarlykse uitvoering in het verenigingsgebouw „Ons Huis". Hoewel de zal niet geheel bezet was. mag deze avond toch wel geslaagd worden ge noemd. De heer Kulk sprak een welkom tot ds. Hengstmangers, wethouder Kraan met echtgenote, en erevoorzitter J. Ver- steegen. De ZMV bracht de kinderoperette „De Prins van Sind" over het voetlicht De ran prins werd gespeeld door Henk Kulk. Ingrid de Ruijter was voor enkele koning. Ook de andere jongens en meisjes deden erg hun best: een harte lijk applaus was de beloning. Het spel werd door de ZMV zelf met muziek be geleid. Het geheel stond onder leiding de dirigent, de heer H. van Mars bergen. Tussen de bedrijven door konden de aanwezigen nog genieten van accordeon- gitaarmuziek verzorgd door de doch- ;r en zoon van de dirigent Ds. Hengstmangers besloot de avond Aanrijding in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Woensdag is op de Hoge Rijndijk nabij de Bruggestraat de 17-jarige Monique Essers aangereden door een personenauto. Zij werd onge veer 25 meter meegesleurd. Met een ver brijzeld dybeen, eeiv zware hersenschud ding en een shock werd zij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den Auto iu sloot te Sassenheim SASSENHEIM Dinsdagavond om- streeks 7 uur reed een automobilist uit Rotterdam op rijksweg 4, met een snel heid van 120 km. toen één van zyn ach terbanden klapte. De personenauto kwam via de berm en rijwielpad in een sloot terecht en werd totaal vernield. De be stuurder liep slechts een licht srüjwond op aan één zijner handen. Meer verdiend ook? L is zeer de vraag, daar de inkooppryzen ook veel ho ger lagen. Deze cijfers werden bekend gemaakt op de vergadering van het Be drijfschap voor de Bloembollenhandel. woensdagmiddag in Treslong gehouden. Voorzitter Fr. v. d. Kolk stelde, dat de vooruitzichten nu heel wat beter zijn dan jaar geleden. Toen links en rechts klaagzangen over vorst- en waterschade, taan de gewassen er overal uitste kend voor. Weliswaar kan men de huid niet verkopen voor de beer is geschoten „Ze zitten nog niet in de mand", zegt in het bollenvak maar air er geen onverhoopte dingen gebeuren, kan men j een goede oogst rekenen Daar komt nog bij, dat men in het bui tenland veel kooplust aan de dag heeft gelegd en nog legt De prijzen die de broeiers voor hun tulpen en narcissen kregen, waren zeer hoog en dat animeer de tot het verkopen van meer bollen. Ook in Amerika, waar de afzet de laatste jaren voortdurend terugliep, heeft men 1 meer bollen verkocht. Het enige land dat een uitzondering op de regel kan maken, is Engeland. Daar n de resultaten minder florissant. De kwekers hebben hun areaal en vooral ran de tulpen niet onbelangrijk uitgebreid en er is dus meer vraag nodig n straka alle bollen van de oogst 1964 kunnen wegwerken. De heer Van der Kolk was begin deze week nog op een vergadering geweest SASSENHEIM Voor de Kameroen- actie ter gelegenheid van het 150-jarig De consolidatie der fusies veret tud en bestaan van het Ned. Bijbel Genootschap haastige spoed verdient geen voorkeur, werd door de geref. jeugdverenigingen Men hoopt aan een belangrijk deel van het mooie bedrag van f 538,— byeenge- dle lastenverzwaring het hoofd te bieden bracht KATWIJK AAN ZEE. De afdelingen Katwijk aan Zee, Den Haag. Sche- veningen, Delft, Monster, Zoetermeer en Leiden van de Hervormd-Gerefor- meerde Zendingsbond hield gistermiddag in de kerk aan de Voorstraat een gecombineerde zendingsbijeenkomst onder leiding van ds. H. Talsma uit Den Haag. Deze zei in zün openingswoord, dat er moed nodig is om met dit werk door te gaan in deze wereld vol onrust, die geen behoefte meer schijnt te hebben aan Gods Woord. God zorgt echter voor de groei en het resultaat is dus verzekerd. Ds. W. Vroegindewey. Hervormd pre dikant te Katwijk, sprak over „Zending onder zegenende handen". Horen He melvaart en Zending bü elkaar of liet Christus bij Zyn Hemelvaart de aarde los zo begon deze spreker en hij gaf zelf gelijk antwoord: ..Neen, want Chris tus is gekomen in ons bestaan en daar mee is Hij bezig geweest met Zending". De oorsporong van alle zendingswerk ligt in het vaderhart van God. Daarom gaat het werk door. wat er ook moge veran- Ds. Vroegindewey noemde het een troost voor allen, die zending mogen drüven. dat Christus wil wonen in de vrome en de Christelijke godloze. Hoe wel God geen plezier beleeft van Zyn Kerk, ons gezin en onze maatschappij, is hot toch Zyn liefde, die ons de moed geeft hiermee bezig te zün. aldus spr, Het is voorzeker een moeilyke taak maar wü weten, dat de overste dezer wereld door de zegenende handen Christus is geraakt. Beroep op jeugd Vervolgens sprak ds. S. de Jong uit Houten over „Gods Woord onmisbaar tot zaligheid, ook voor de heidenvolkem' Hij ging nader in op de zedelyke e: godsdienstige val van de mens. een va waarbü de Godskennis en het Godsbeeld in de mens büna geheel verloren gingen. Maar om de mens niet geheel te ver ontschuldigen. heeft hü nog een gewe- ten, dat hem aanklaagt en dat ook onder alle heidenvolken wordt gevonden. God heeft bovendien, de gave van het Woord gegeven, waardoor wü weten wi hoe God is en wie en wat wü als sen zyn. In de geschiedenis va Moorman komt duidelijk tot uiting, dat de Kerk de verkondiging primair moet stellen. God heeft de ambtelüke bedie ning nodig geacht en wil Zün woord de ambtelüke bediening de mensen 1 kond maken. Ds. J. Catsburg uit Opheusden sprak het slotwoord. HU wees op het Koning, schap van Jezus, dat rust in hi ordeningschap'' van de Vader Alleen als wü zelf van onze troon komen, krijgt Hij gelegenheid Koning te worden ons leven. Ds. Catsburg deed een ernsti| beroep op de jeugd deze koning te ken en te erkennen Spreekbeurt Rijnshurg RIJNbBURG Vanavond om acht hoopt ds. C. v. d. Bosch uit Gorinchem een spreekbeurt te vervullen Hervormde evangelisatie in de zaal achter de chr. geref. kerk. Voetbal In een wedstrijd halve finales van het toernooi om de be ker voor Jaarbeurssteden heeft Valencia, houder van de trofee, woensdagavond op eigen terrein met 41 (10) gewonnen van FC Köln. Het was de eerste ontmoe ting tussen beide ploegen. Voetbal Het Hongaarse voetbalelftal heeft zich woensdag door een te Boeda pest behaalde 30 (rust 20) zege op Spanje geplaatst voor de eindronden het Olympisch voetbaltoernooi 1964. De Hongaren hadden de eerste wedstrijd met 21 gewonnen. Busrou tes N.Z.H. in Leiderdorp LEIDERDORP, Vanmorgen heeft het college van burgemeester en wethouders meegedeeld dat voor dc nieuwe dienst regeling van de N.Z.II.V.Mdie 31 mei ingaat, dc volgende routes definitief zyn astgesteld. LIJN 1: Mauritssingel—Ericalaan—Aca cialaanPersant SnoepwegNwe Lcl- derdorpsc brug. Zolang de Nieuwe Lei- derdorpse brug nog niet voor verkeer is geopend zullen de bussen van lijn 1 de volgende route nemen: MauritssingelEri calaanHoogmadese wegHoofdstraat Bruggestraat. LIJN 5: MauritssingelEricalaanAca cialaan—V. d Valk Boumanwcg— Laan van OuderzorgSplinterlaanSpanjaard- brugLage Ryndijk. Filatelistenvereiiiging De Rijnstreek LEIDERDORP Wegens de grote toe- de graven, waarmee de plechtigheid werd I loop van nieuwe leden vergadert de fila- besloten. koraalmuziek. Ds. Van der Staav I telistenvereniging „De Rijnstreek" voor las nog een gedeelte uit Openbaringen en I taan in zaal 1 van het Dorpshuis en niet bad het Onze Vader. Na de herdenking meer op de tweede dinsdag maar op door het gemeentebestuur van iedere tweede maandag van elke maand Valkenburg in het Dorpshuis ontvangen. met ingang 11 mei as HILLEGOM Het bollenvak kan balans opmaken. De cijfers van de totale bollen ex port zijn bekend. En als men de cijfers gaat vergelijken, dan komt het matige gewas van 1963 sterk tot uiting. In. de periode van 1 juli 1963 tot 4 mei 1964 voerde men 68.015.000 kg bollen uit, terwijl in dezelfde periode van het jaar daarvoor 78.377.000 kg de grens over ging. Een ver schil van ruim tien miljoen kilo dus. De balans krijgt een iets vriendelijker gezicht als men de waarde in geld gaat vergelijken. Kwam in de periode van juli 1963 tot mei 1964 een bedrag van f 272.673.000.— binnen, in dezelf de periode van het jaar daarvoor incasseerden de vaderlandse bollen ex porteurs f 274.438.000.Met andere woorden: ze hebben nu veel betere prijzen gemaakt dan in de voorgaande periode A.r. kiesvereniging te Lisse LISSE Woensdagavond hield de AR- kiesvereniging de jaarvergadering onder leiding van de heer A. Th. de Weerdt. De heer J. Boogerd werd by acclamatie her- De heer M. Montagne, (^.R-raadslid en voorzitter prot chr. fractie) besprak as pecten van het gemeentelijk beleid. Met nadruk stelde hij, dat de raad geen vechtcollege Is. maar een bestuurscol lege. De gemeenteraad staat aan het hoofd der gemeente. Helaas verwachten de kiezers en ook leden der kiesvereni gingen. dat het raadslid zich opstelt tegen het beleid van B. en W. De raad en W. dienen echter zoveel mogelijk eensgezind te zijn bü het nemen van be slissingen. V erkeersongelukken te Lisse LISSE Op Hemelvaartsdag hebben zich in Lisse enige botsingen voorgedaan. Twee bromfietsryders reden in een on overzichtelijke bocht op elkaar in, waar bij de heer B. uit Lisse een arm brak en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een zoontje van de fam. De R. op het Vierkant stak onverwacht de drukke verkeersweg over en werd aangereden door een personenauto uit Rotterdam. Gelukkig liep het met schaafwonden af. Feestavond Lisse LISSE Woensdagavond hield de buurtvereniging „Wilhelmina" de half jaarlijkse feestavond, nu voor het eerst gebouw K.A.B. wegens afbraak van het toneel in „Taveerne". De toneelver eniging „Wilhelmina" speelde een klucht getiteld „Rumoer in een kleme wereld" van Johan Blaaser Het stuk werd voor treffelijk gespeeld.' Het kijkend publiek heeft geschaterd. Na de opvoering werd een grote ver loting gehouden, die f 352 opbracht. Ver volgens bleef men enige tijd nog gezellig bijeen onder leiding van het gezelschap „The midnight boys". Raad Voorhout koclit kleuterschool aau VOORHOUT De raad besloot woens dag tot aankoop van een houten gebouw voor het r.k. kleuteronderwijs. Een ge bouw, bestaande uit 4 klaslokalen, 2 hal len, 7 toiletten, een leermiddelenberging en een kamer voor een kleuterleidster. B. en W. hadden beslag weten te leggen op dit gebouw voor de prys van f 42.250; zü vroegen de raad een krediet va mille beschikbaar te stellen. Het gebouw zal worden geplaatst aan dc Rcmbrandt- laan, waar reeds scholenbouw is gepro jecteerd. Burgemeester Smolders vezocht nu voor één punt geheime zitting. Na her opening werd een achtste wijziging de gemeentebegroting 1964 aangenomen. De heer van Vliet'zou graag zien, dal mededelingen in een gemeenteblad be kend zouden worden gemaakt Men weet dan waar men zich aan kan houden. Er zijn besprekingen gaande met dc fa. Di Gruüter te Sassenheim. binnenkort zal er een soort gemeenteblad worden uitge- 1geven. EEG-sierteeltorganen in Brussel. On- meer is een gezamenlijke teeltrege ling ter sprake gekomen. Het was weer het oude liedje: men komt niet verder de grond. Het enige waarover men het dan definitief eens werd. dat waren de kwaliteitseisen die men aan de bollen het EEG-gebied zal gaan stellen. Maar or de produktieregeling kwam er van Franse zijde het verzoek maar weer eens bedenktijd te geven. Het Bedrijfschap zal binnen niet al te lange tijd een opleiding voor marktont wikkeling en verkoopkunde moeten ere- Subsidie in Oegstgeest OEGSTGEEST Aan de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelyke Zorg is by de begroting 1963 een sub sidie toegekend van f 125.000. In de raadsvergadering van 28 januari 1963 heeft de voorzitter van de commis sie mededeling gedaan van een uitkering die aan personen met een laag inkomen is gedaan ter bestrijding van extra-kos ten tengevolge van de strenge winter. De post steun in geld moest worden ver hoogd met f 5.000, de post brandstoffen- toeslag met f 8.000; verder zyn 7 perso nen voor korte of langere tijd verpleegd geweest in verpleeg- en of ziekenhuizen. Daar deze kosten niet door een zieken fonds werden betaald, zijn zij voor reke ning van de commissie gekomen. De post kosten verpleging in ziekenhuizen moest worden verhoogd met f 9.000. In ver band hiermede wordt verzocht een ex tra-subsidie te verlenen van f 20.850. B. en W. stellen voor het subsidie voor 1963 met f 20.850 te verhogen en dit te brengen op f 145.850. Raadsagenda Oegstgeest OEGSTGEEST De raaa van Oegst geest komt woensdag om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer: voorstel inzake kasvoorzieningen; verhoging subsidia rer 1963 voor de gemeentelijke commis- e voor maatschappelyke zorg. SASSENHEIM Met ingang van mor gen zal ook de gemeente-secretarie des zaterdags voor het publiek gesloten zyn. De burgerlyke stand is geopend van half negen tot 9 uur. SASSENHEIM Ondanks de enorme drukte gisteren op de weg, hadden slechts drie aanrydingen plaats. Het bleef by materiële schade aan personenauto'& SASSENHEIM De Chr. Wandelsport- vereniging „Hou Koers" houdt morgen wandeltocht De afstanden zün: 5. 10, 15 en 20 km. De deelnemers ontvan- na afloop een speciaal voor deze tocht ontworpen medaille. Men kan zich aanmelden by secretaris J. M. Philippo, Berkenlaan 13. Na 6 uur telefonisch bereikbaar onder nummer 8467. SASSENHEIM In samenwerking met de plaatselyke besturen van de land arbeidersbonden in de bloembollen streek en dankzü de medewerking van de plantenziektekundige dienst en keu ringsdiensten zal door de afd. Sassen heim van Bloembollencultuur weer een ziektenbeeldenwedstryd worden gehou den. waaraan alle vakgenoten kunnen deelnemen. De wedstrüd wordt morgen gehouden in de bollenschuur van firma Martin v. Diest Hoofdstraat 329 (bus halte Sassenheim-noord). van 9 tot 12 's morgens en van half 2 tot half 5 middags. Franse trawler te water in Alphen ALPHEN, Op Scheepsbouw De Indus trie van D. en Joh. Boot N.V. is woens dag met goed gevolg een trawler tewater gelaten voor Franse rekening. Het schip draagt de naam ..Boceno". Hoofdafmetin. gen zijn: L.o.a. 31,66 meter, breedte 6,50 meter, holte «.40 meter. Hoofdmotor is een 6i0 pk „Industrie" type 6D6HD 1500 omw/min, reductie 2 1 hulpmotor 2S108 „Samofa". Visruimcapa- citeit van duizend kisten met aluminium- lanen en polyester visruimbeschieting. Er is occommadatie aan boord voor el* man Het schip wordt gebouwd onder keur Bureau Veritas. Sabroe levert koelinstal latie. Th van Beelcn centrale verwar mingsinstallatie en B. cn K. Duivenbode de elektrische installatie, Jut. 1964 hoopt dit schip proef te varen. Aantal inwoners Katwijk In de afgelopen maand nam het aantal inwoners der gemeente met 39 toe, van 32029 op 1 april tot 32068 op 1 mei. Door geboorte en vestiging steeg het inwoner tal gedurende de maand april met resp. 79 en 120, terwyl het door overlijden en vertrek daalde met resp. 13 en 147.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 15