HOOFDSCHOTEL? VLEES! Geen botsing tussen China en Rusland fiets! ROOK MET VERSTAND. ROOK MET SMAAK. ROOK SIGAREN "T "Willi Chinese rassenpolitiek gelijk aan liet nazisme Erhard bezocht Luxemburg Home weel niet zeker of militairen onthoofd zijn Ta een dcutée >ii£ Laos: Pathet Lao kijkt kat uit de boom geschenk van dese ic eek van de fotografie foto-mini-tips en film-mini-tips Tuomioja betwijfelt of debug oplossing is Denken is werken DINSDAG 5 MEI 1964 In Sinkiang is het weer rustig... DE kans, dat Russen en Chine zen binnen afzienbare tijd met elkaar slaags zullen raken, bijvoorbeeld in het grensgebied van Sinkiang, is zeer gering. Geen van beide landen heeft be hoefte aan een dergelijk incident de Chinezen niet omdat zij daardoor slechts de val van hun regiem naderbij zouden brengen en de Russen niet, omdat zij er de voorkeur aan geven, langs „vreedzame weg" op verande ringen in Peking aan te sturen. Enkele jaren geleden leken grensincidenten nog onvermij delijk. Thans is het in Sinkiang, dat in de koude oorlog tussen beide landen een kruitvat kan worden, betrekkelijk rustig on der het gezag van Peking. Langs de 2500 km lange grens staan meer dan tien bataljons Chinese en Russische troepen tegenover elkaar. Maar de inlichtingen diensten en vluchtelingen uit de provincie achten het vrijwel uit gesloten, dat er tussen beide landen vijandelijkheden zullen uitbreken. De recente beschul digingen, die men elkaar over en weer in het gezicht heeft ge slingerd, hebben nog betrekking op incidenten, die in 1962 zijn voorgevallen. DE CHINEES-RUSSISCHE GRENS Wees verstandig, puf niet als een vulkaan en trek niet nerveus. PAKISTAN y <s i gegeven, dat zij de een of andere dag van het Chinese bewind bevrijd zul len worden. Sinds 1962 hebben zich in Sinkiang geen ongeregeldheden meer voorge daan. De plaatselijke bevolking van Sinkiang beseft, dat de levensomstan digheden thans beter zijn dan vroeger en aangezien de vluchtroutes zijn af gesneden moet zij zich wel bij de status quo neerleggen. Assimilatie Communistisch China heeft echter een programma op lange termijn voo het grensgebied ontworpen. Volgen dit programma zal de minderheid ge assimileerd worden door een massa le immigratie van Chinezen uit de kustgebieden. De huidige bevolking van Sinkiang wordt geraamd op 10 miljoen zielen. Tien jaar geleden wa ren waren het er nog slechts 4,5 mil joenen Ruim 2 miljoen mensen zijn uit het eigenlijke China gekomen. Bo vendien heeft Peking ongeveer 200.000 oud-soldaten naar het grens gebied overgebracht om de staats boerderijen te leiden. Deze produce ren voornamelijk katoen van uitste kende kwaliteit. Volgens de inlich tingendiensten voeren deze soldaten zo nu en dan ook veiligheidstaken uit. Alleen de tijd zal leren of deze massale immigratie tenslotte tot de assimilatie van de minderheid zal leiden. Bonn: Duitsers niet bezig aan kernbom in Egypte Wrii" Aint „Nauwkeurige onderzoekingen van be voegde Duitse en geallieerde autoritei ten hebben niet de geringste steun op geleverd voor de stelling dat Westduitse burgers in Egypte aan de ontwikkeling van kernwapens zouden werken", zo heeft het ministerie van buitenlandse za ken in Bonn bekendgemaakt. De woordvoerder van verklaarde voorts, dat er is gebleken, dat van de bondsrepubliek uit kernmateriaal naar Egypte zou wor den gezonden. Met name sprak de woord voerder tegen, dat de bondsregering in verzegelde diplomatieke post radio-actief materiaal naar Eqypte zou laten zenden. In Jeruzalem heeft de Israëlische mi nister van buitenlandse zaken, mevrouw Golda Meir, er bij de Westduitse regering op aangedrongen „zonder verwijl maat regelen te treffen om een einde te maken aan het werk van Westduitse geleerden in Egypte". Moskou tot Afro-Aziaten De vijandschap tussen China en de Sowjetunie moet wel diep wor telen nu de Izwestia in een bood schap aan alle Afro-Aziatische landen de politiek van China heeft vergeleken met die van de nazi's, in Rusland nog steeds hèt symbool van slechtheid. De Russische rege ring verklaart dat de Chinese theo rieën en ideeën van ras en kleur in geen geval nieuw zijn. „Het is niet nodig de namen te noemen van hen die trachtten hun politiek op deze basis van mensenhaat op te bouwen en wij behoeven niet te memoreren hoe het met hen af liep", aldus de verklaring. Bondskanselier Erhard van West- Duitsland heeft gisteren zijn tournee door de landen van de Europese ge meenschap besloten met een bezoek aan Luxemburg. Hij werd „verwelkomd" door demonstrerende mannen die in de oorlog door de Duitsers gedwongen wa ren dienst te nemen in het Duitse leger. Zij menen er bekaaid af te komen bij de overeengekomen schadeloosstelling. Op een persconferentie zei Erhard voorstander te zijn van een conferentie van regeringsleiders van de Zes. mits goed voorbereid. Op vele punten is over eenstemming zeer wel mogelijk zei de bondskanselier, die duidelijk liet uitko men Engeland te zien als een wezenlijk deel van Europa. Na de verkiezingen in Engeland van de komende herfst we ten we meer. aldus Erhard Over het premier Werner als bondskanselier Er hard over de verschillende Europese problemen de zelfde standpunten in. I.J.E.-koren niet, Mahalia Jackson wel in Rotterdam kerkredactie) (Van Naar wij vernemen zullen het I.J.E.-koor en de Young Credosingers, die gedirigeerd worden door de dirigent Arie Pronk, niet meewerken aan het jubileumprogramma van ,.De Haven loods" in de Ahoy'hal te Rotterdam. Wel zal de bekende zangeres van negrospi rituals Mahalia Jackson, die voor Pa laver '64 de grote samenkomst van de christelijke Nederlandse jeugd, belegd in het kader van het 150-jarige bestaan van het Nederlands Bijbelgenootschap naar Nederland komt, 's avonds in Rot terdam optreden. Verder zullen in het jubileumprogramma onder meer optre den het trio Pim Jacobs met .lita Reys en de Israëlisch dansgroep Shaloom. blijf jong, blijf fit.. Ook u kvmt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertentie» de damesbladen. Door de strenge Chinese grensmast- regelen is het thans vrijwel onmoge lijk te vluchten. Witrussische vluchte lingen uit Kuldja, een stad op 80 km van de grens in Sinkiang gelegen, zeggen dat de Chinezen een 30 km diepe gordel langs de grens hebben aangelegd om te voorkomen, dat mensen naar Rusland vluchten. De ze gordel beantwoordt niet slechts aan dit doel, maar hij voorkomt te vens, dat in Rusland opgeleide agen ten de grote, afgelegen en rijke pro vincie in Midden-Azië binnensluipen. Kuldja was twee jaar geleden het toneel van bloedige ongeregeldheden, die ontstonden door een exodus van moslim-minderheden naar de Sow jetunie. Volgens vluchtelingen uit de provincie zijn in het voorjaar van 1962 naar raming 500.000 mensen uit dit gebied gevlucht. De inlichtingen diensten zijn echter van oordeel, dat dit cijfer sterk overdreven is. De on geregeldheden in Kuldja ontstonden nadat de Chinese communisten uit- reisvergunningen weigerden aan dié genen die wilden vertrekken. Duizen den moslims bestormden het hoofd kwartier van de communistische par tij. Zij gooiden daar de ruiten in en vernielden het meubilair. Zonder druk Velen werden gedood of gewond voordat de Chinezen de ongeregeldhe den konden neerslaan. De Chinese communisten herstelden echter snel de oude toestand. Het Sowjet-consu- laat te Kuldja werd gesloten en de Russen werden uit Sinkiang geban nen. Verder, zo keggen Witrussische vluchtelingen, vervingen de Chinezen impopulaire communistische functio narissen. Hun opvolgers zijn buiten gewoon hoffelijk en doen over het al gemeen uitermate hun best om de plaatselijke minderheden te helpen. Verder zijn de levensmiddelenrantsoe nen in het grensgebied verhoogd. Een Witrussische vluchteling uit Kuldja zegt: ..Vrijwel onmiddellijk na de ongeregeldheden voelden wij dat de druk weggenomen was". r Sinkiang is rijk aan goud. zilver, tarwe, olie en misschien uranium, de provincie is bijna een eeuw lang een wrijfpunt tussen China en de Russen geweest. Sinkiang. welks bevolking grotendeels uit Turkssprekende Oei- goeren bestaat, heeft een slecht af gebakende grens met de Sowjetunie. Het tsaristische Rusland bezette in 1791 het district Kuldja. Jaren later I werd dit district door Britse bemid deling aan China teruggegeven. Na dat de Chinese nationalisten de Man- chu-dynastie verjaagd hadden werd Sinkiang dat letterlijk „nieuwe grens" betekent door „krijgshe ren" bestuurd. Onder hen beleefde de provincie een reeks grote opstan den tegen de Chinezen. Met Russi- Het is nog helemaal niet zeker dat de twee Britse militairen die aan de grens bij Jemen in een gevecht met Jemenitische stam men zijn gedood, inderdaad zijn onthoofd. Premier Home heeft het tenminste in het Lagerhui-s Deze zeventienjarige Zweedse studente. Ingela Gtillers uit Stockholm, valt de eer te beurt ■premier Chroesjtsjef te begelei den als deze in de tweede helft van juni. eert bezoek aan Zweden bréngt. Ingela heeft in de afge lopen jaren een studie gemaakt van de Russische taal. Het is niet de eerste keer dat deze charmante jongedame als gast vrouw optreedt: onlangs vervul de ze in Londen deze functie op een fototentoonstelling van hdar vader, de bekende Zweedse foto graaf K. W. Cullers. sche steun slaagde een der krijgshe ren er tenslotte in de orde in Sinki ang te herstellen. Deze krijgsheer bleef het grote en rijke land echter als een bijna onafhankelijke staat be sturen. T erugtocht De nationalistisch-Chinese regering zond in 1944 een hooggeplaatste func tionaris naar Sinkiang hij verving de krijgsheer en bracht het gebied weer onder Chinees gezag. Peking en Moskou tekenden In 1950 overeenkom sten voor een gezamenlijke exploita tie van de petroleum- en metaalrijk dommen. De Sowjet-Unle leverde technische hulp, machines en instal laties .Maar in 1960, na het begin van het Chinees-Russische ideologische geschil, werden de ussische techni ci plotseling teruggetrokken. Zij na men alle plannen en blauwdrukken mede. Afkeer Ondanks alle Chinese pogingen om de minderheden tevreden te stellen, is de traditionele afkeer van de stammen tegen het Chinese gezag ge bleven. Deze afkeer wordt levend ge houden door de hoogst opruiende pro- paganda-uitzendingen van de Russi sche zijde van de grens, zeggen de vluchtelingen. In deze uitzendingen, j wordt de minderheden de verzekering Linie-protest R.k. vrouwendispuut telegrafeert aan Jezuïeten generaal Het rooms-katholieke vrouwendispuut heeft vanmorgen een telegram gezon den aan de generaal van de Jezuïeten ie Rome in verband met het terugtrek ken van de drie Jezuïeten die zitting hadden in de redactie van De Nieuwe Linie. Het telegram had de volgende in houd: „Het katholiek vrouwendispuut spreekt in zijn bijeenkomst op de Pie tersberg te Oosterbeek zijn ernstige on gerustheid uit over het besluit van het Romeins generalaat om de drie Je zuïeten-redacteuren terug te roepen. Het dispuut denkt daarbij vooral aan de ondermijnende invloed die dit kerkelijk optreden zal uitoefenen op het vertrou wen. dat de opgroeiende generatie stelt in de toekomst van de kerk. De samen spraak tussen priester en leek in de Ne derlandse kerkprovincie wordt, naar de mening van het dispuut, hierdoor niet bevorderd". Een afschrift van dit telegram is aan I De 37-jarige Parijse schilder, Gyuila Nigj', schilder, Gyuila Nagy, heeft gisteren bijna de ploeg alpinisten die de Eiffeltoren beklommen overtroffen. Toen de er varen bergbeklimmers met touwen cn andere hulpmiddelen voorzich- tigomhoog klommen, klau terde Nagy in zijn zon dagse pak en alleen langs één van de pijlers van de toren omhoog. De politie wist hem in één van de liften in te halen en bracht hem naar de be gane grond. Nagy, die een jaar lang schilderwerk aan de toren heeft ver richt, zei, dat alle publi citeit over de door de teevee uitgezonden klim van de alpinisten hem begon te vervelen. Hij wilde aantonen dat hij het zonder touwen kon. I Toen Kosta Guculj, een huisschilder in Belgrado, gisteren thuis kwam van een voetbalwedstrijd tus sen de plaatselijke riva len, Rode ster cn Parti- zan, had hij een rode anjer, het symbool van Rode ster (zijn club), in zijn knoopsgat. Hij straal de van plezier omdat zijn club gewonnen had. Zijn vrouw sloeg prompt met een kan op zijn hoofd Zij is supporter van de club die verloren hart. Haar man is met een hoofdletsel in het zieken huis opgenomen. I De Amerikaanse televi sie heeft op 1 mei een nieuwe mijlpaal bereikt. Elk tv-toestel dat voort aan in de V.S. wordt ge maakt moet in staat zijn 82 in plaats van 12 televisie-kanalen te ont vangen. Het resultaat zal zijn meer stations, meer programma-afwisseling cn betere ontvangst. Het Congres heeft in 1962 de 82 kanaalmogelijkheden verplicht gesteld en ric indutrie tot 1 mei de tijd gegeven zich aan te pas sen. I De vier Britse Beatles met hun ragebollen heb ben zich in twee paren gesplitst om door meer dan 8800 km gescheiden, een vakantie op de Ame rikaanse eilanden door te brengen. Twee van hen George Harrison en John Lennon hadden een rustig begin, toen zij afgelopen zaterdagavond incognito in Honoloeloe arriveerden. De andere twee Beatles Paul Mccartney en Ringo Starr maakten zondagavond een tussenlanding in San Juan (Porto Rico) op weg naar de Maagdeneilan den. Zij werden verge zeld door twee meisjes. I Het personeel van de Italiaanse spoorwegen heeft een staking aangc kondigd die zal duren var dinsdag 5 mei 20.00 uur tot woensdag 6 mei 20.00 uur. In verband hiermee zullen de rijtuigen met beslemmingen in Itaiic van de treinen d-10, 6-68. d-164 en (MOS. die van daag uit Nederland ver trekken, naar alle waar schijnlijkheid onderweg in Italië stranden. Even tuele doorvoer in Italië is onzeker en in elk geval moet met vertragingen rekening worden gehou den. De reizigers zullen voor hun vertrek via luid sprekers op dc stations zoveel mogelijk worden ingelicht. zwaar te verduren gekregen, om. dat dit bericht was uitgegeven voordat officiële bevestiging was verkregen. Home zei dat de Brit se regering alles deed om achter de waarheid te komen en dit eer. manier achtte. De Jemenitische regering heeft het bericht ten stelligste ontkend. De Amberikaanse autoriteiten in Jemen zijn op verzoek van de Britse regering een onderzoek begonnen. Intussen wordt de toestand in de Zuid- arabische federatie meer en meer ge spannen. Britse troepenversterkingen zijn hard nodig om de aanvallen van de rebellen het hoofd te bieden. Britse vliegtuigen voeren nog steeds aènvallen uit op versterkingen van de opstande lingen in het gebergte. Jemen heeft En geland in een brief aan de Veiligheids raad beschuldigd van grensschendin- gen. De Jemenitische regering is ervan overtuigd dat het bericht over de ont hoofding door de Britten gebruikt zal worden als een aanleiding om gewa pend en op grotere schaal dan voorheen in te grijpen. Saoedi-Arabië en de VAR. die de kos ten delen van het verblijf van V.N.- waarnemers in Jemen, hebben geld toe gezegd om deze waarnemers daar nog twee maanden te laten blijven. De Brit se regering heeft secretaris-generaal Oe Thant benaderd om de V.N.-waarne- ook te belasten met een onderzoek de beweerde infiltraties op het ge- Verder wordt China ervan beschuldigd te trachten de Sowjetunie uit te sluiten van deelneming aan een nieuwe Afri kaans-Aziatische conferentie. Clüna heeft., aldus de verklaring, „grove en onver geeflijke barrières opgeworpen in zijn poging de Russische deelneming te voor komen. Op de onlangs in Djakarta ge houden voorbereidende vergadering voor de tweede Afrikaans-Aziatische conferen tie heeft de Chinese minister van bui tenlandse zaken, maarschalk Tsjen Ji, zijn toevlucht genomen tot „volmaakte ongerijmdheden", aldus de Russische boodschap. GROTER „In feite gebruikte hij slechts een ar gument: dat de Sowjetunie noch een Afrikaans, noch een Aziatisch land is", aldus de verklaring, waarin tot besluit wordt opgemerkt dat China evenmin een Afrikaans land is en dat „Aziatisch Rus land bün» tweemaal zo groot als China is". „Onder het mom van rassenverwant- schap verkondigen de Ohmezen de me ning, dat volkeren van verschillende huidskleur elkander niet kunnen begrij pen en niet kunnen samenwerken, zelfs indien zij dezelfde doelen nastreven en gemeenschappelijke vijanden hebben", aldus de Russische boodschap, BLANKEN De Chinese regering wil de Sowjetunie van de Afrikaans-Aziatische landen af zonderen op grond van het feit dat haar bevolking voor het merendeel uit blan ken bestaat Dit is echter een dekmantel voor haar streven naar de hegemonie Prins Soevanna Phoema. de neutralis- tische premier van Laos. heeft een on derhoud gehad met zijn halfbroer prins Sophanoevong, de leider van de linkse Pathet Lao. Het gesprek vond plaats te Khang Khay in tegenwoordigheid van afgevaardigden van de Sowjetunie en Engeland als medevoorzitters van de Geneefse conferentie van 1954 inzake Indo-China en de ambassadeurs van Frankrijk en Australië. Bij zyn terugkeer in Vientiane ver klaarde prins Soevanna Phoema, dat de Pathet Lao zich bereid heeft verklaard zijn voorstellen tot oplossing van de cri sis. die ontstaan is door de rechtse staats greep van 19 april, te bestuderen. Over drie of vier dagen zal de premier zich weer naar het hoofdkwartier van zijn halfbroer begeven om het antwoord van de Pathet Lao te vernemen. De houding van deze linkse beweging ten aanzien van de eerste minister wordt in Vientiane over het algemeen als een positieve fac tor beschouwd. In diplomatieke kringen is men van oordeel, dat de Pathet Lao weliswaar gekant is tegen de voorgestelde fusie van rechtsen en neutralisten, maar dat zij de kwestie eerst terdege wil bestuderen. rassenverschillen kan slechts leiden tot een verzwakking van liet anti-imperia listische en anti-kolonialistische front. Het uiterlijk van oen volk als maat staf te beschouwen voor de mate waarin het fa) staat is bfa te dragen aan het on derroek naar belangrijke internationale vraagstukken, staat gelijk aan het over boord gooien van alle uit Internationale betrekkingen opgedane ervaringen, aldus de Russische verklaring. bied de Zuidarabische Statenbond. De dertien Arabische delegaties bij de Ver. Naties hebben bet overbrengen van Britse militairen naar Aden een bc dreiging voor de vrede in dit gebied ge noemd. De kwestie zal bij de Veilig heidsraad aanhangig worden gemaakt wanneer de Arabische staten dit wense lijk achten. Vraag aan uw fotohandelaar het De bemiddelaar der Verenigde Naties in de kwestie-Cyprus, de Fin Tuomioja, heeft gisteren bij aankomst uit Londen in Nicosia verklaard dat hij „stukje voor stukje" vordert en dat hij binnen kort met zijn eigen voorstellen voor de dag kan komen. Hij zei thans dc standpunten van de betrokken partijen precies te kennen. Zijn besprekingen met de Britse rege ring noemde hij „openhartig en nuttig". Hij zei „iets meer tevreden" te zijn dan bij zijn vertrek van het eiland. 1509) Wanneer we een héél klein beetje eerlijk tegenover onszelf zijn zullen we moeten toegeven, dat ons werk voor het overgrote deel be slaat uit het herhalen van wat we geleerd hebben (of wat de ervaring ons heeft bijgebracht) en het toepas sen van regels, formules of syste men waarin we geoefend werden. Het denken begint eigenlijk pas wanneer wc die regels en systemen loslaten, vandaar dat we u een paar dagen ge- leden een deling hebben voorgezet, die volgens dc in Italië gebruikte me thode in de 14de eeuw werd opge lost. Om te weten wat er gebeurde. «noesten we gaan nadenken, ons rekenschap geven van wat wc eigenlijk deden. En juist dat laatste ontbreekt in het merendeel van het werk dat wij dagelijks vernachten. De wiskundele raar, die met toverachtige snelheid een of ander moeilijk probleem tot de eenvoudigste proporties ontrafelt cn daarna de zaak in een wip heeft uitgerekend, geeft daarmee op zich zelf geen blijk van diep nadenken. Dc man gaat volgens vaste regels te werk, regels die hij zó terdege kent, dat de oplossing van het pro bleem geen eisen aan zijn denkkracht stelt. Die denkkracht zou waarschijn lijk pas in werking treden, wanneer die Ieraar zelf In het probleem ver ward was geraakt cn zich dus moest gaan Snspannen om het vraagstuk geestelijk te doorzien. Deze verrichting van de geest, dus de werkzaamheid, waarbij de onder scheiden objecten waarover wij den ken geestelijk door ons worden door zien en gevat, waarna de aldus be grepen objecten op een aanschouwe lijke wijze geestelijk worden uitge- TOCH IS "FT ZO! drukt, zouden we als denken villen kwalificeren. Niet oindat we er be hoefte aan hebben een van de vele omschrijvingen van het begrip „den ken" te spuren, maar om aan te to nen dat we op plaatsen waar men het van ons verwacht zo vreselijk weinig met het werkelijke denken te maken bebbcn. De inbreker, die vol gens een geheel nieuwe methode een veilig geachte brandkast fileert heeft zijn denkkracht waarschijnlijk meer uitgeput, dan menig ijverig man die de hele dag niet anders heeft ge daan dan staten In vullen volgens de regels die op zijn kantoor gangbaar zijn. Maar aan dc andere kant, de be zorgde vader die een uitweg tracht te vinden voor zijn zoon, wiens ge dragingen zorg baren, houdt zich daadwerkelijk cn zeer intensief met denken bezig. Zo ook de nioedeT die dc problemen In haar gezin tracht op te lossen, enz. enz. Op deze ter reinen cn op geestelijk gebied, waar van geen vulpen sprake is, kan bet denken geheel onverwacht te voor schijn treden en hoewel de een wat beter gewapend is met ervaring of opgedane kennis, zal de denkkracht van uiterlijk zo van elkaar verschil lende mensen geen of weinig essen tiële verschillen tonen. En dat zijn dan ook juist dc gebieden, die on mogelijk door machines bestreken kunnen worden, gelijk Schopenhauer zeer denigrerend ten aanzien van de wiskunde heeft opgemerkt. Tussen twee haakjes, er zijn geluk kig ook heel wat gunstiger oordelen over de wiskunde geveld, dan waar van Schopenhauer heeft blijk gege- (Nadruk verboden). H. PétiUon. kan worden opgelost", al kon hij de gro te lijn voor een dergelijke oplossing nog niet aangeven. Op een vraag van ver slaggevers, of de kwestie-Cyprus kan worden opgelost door een verdeling van het eiland, zoals voorgesteld door som mige Turkse en Turks-Cyprische func tionarissen, antwoordde de bemidde laar: „Ik betwijfel het of dit de oplos sing kan zijn". President Makarios van Cyprus bracht een bezoek aan het Kyreniagebergte om de regeringstroepen, die de toppen te genover het kasteel St. Hilar ion bezet ten, de traditionele Paasboodschap („Christus is herrezen") over te bren- V.N.-secretaris-generaal Oe Thant deelde gisteren in een rapport de Vei ligheidsraad mee, dat de troepenmacht van de Verenigde Naties op Cyprus om streeks het midden van deze maand op de vooraf bepaalde sterkte van zeven duizend man zal komen. De rol van de V.N.-troepen op Cyprus is volgens Oe Thant „buitengewoon moeilijk". Zowel constructieve stappen als niet-inmen- ging worden dan door de ene, dan weer door de andere partij onvermijdelijk en onveranderlijk verkeerd opgevat De leden van de Veiligheidsraad zul len de nodige aandacht aan de toekom stige situatie op het eiland moeten gaan wijden, aldus Oe Thant. Volgens diplo matieke waarnemers Is dit waarschijn- HJk een verzoek aan de leden van de raad, nu al in overweging te nemen of de troepenmacht na de periode van drie maanden waarvoor zU oorspronkelijk in het leven werd geroepen in stand zal worden gehouden. De secretaris-generaal der Ver. Na ties, Oe Thant, zal op 25 en 26 mei een bezoek brengen aan Ottawa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7