W eer daalde de regen neer op corso van de bollenstreek Plastic, paraplu's en jassen tegen vocht en koude wind Toch applaus voor de 27 sierlijke praalwagens Moeilijke situatie voor de varkenshandel Intrede van ds. H. van Bilderbeek te Leiden Prijswinnaars in het corso 5A NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 4 MEI 1964 BOLLENSTREEK Rode, gele, groene, grijze en (veel) zwarte paraplu's, kouwelijk in hun jassen gedoken mannenvrouwen en kinderen, dapper de kilte trotserende meisjes en jongens in kleurige kledij, stoer blazende en drummende muzikanten en onafzienbare rijen natglanzende auto's dat ivas het beeld van de feestende bollen- streek, toen zaterdag de stoet praalwagens een afstand van ongeveer dertig kilometer aflegde. Een vochtige kilte drong tot op de botten door en de gure ivind deed de natte kleding aan de lichamen kleven. Vit de lage, grijze lucht siepelden de miljoenen regendruppels op de duizenden, die de moeite hadden genomen naar de streek te komen. Voor de vijfde achtereenvolgende maal verregende het bloembollencorso, waaraan zoveel nijvere handen urenlang bezig waren geweest Succes Leids kwartet in Roelofarendsveen LEIDEN Na op 25 april in het jubi leumconcert voor amateur-ensembles, dat de Goudse Jeugdvereniging „De Mus- organiseerde, beslag te hebben ge legd op de eerste plaats en de hieraan verbonden wisselbeker, heeft het Leidse jeugd-kwartet ..Sunshine" zaterdagavond weer een opmerkelijke succes geboekt. In het door de Delta-Grammofoonplaten- Maatschappij uitgeschreven „Braassem- concours" dat in het Patronaatsgebouw te Roelofarendsveen plaats had, kregen Jur Smit. leider en gitarist, Dineke Heruer, accordeon: Frans Elderhorst, bas: en Max Spangenberg, drums, in de mu zikale vóór-selectiestr ij d tussen negen ensembles, de eerste plaats. Het kwartet zal dus met de drie overige geselecteerde ensembles in de finale uitkomen. De finale zal zaterdagavond 23 mei in genoemd gebouw worden gehouden met als inzet een wisselbeker en een door de Maatschappij uitte brengen grammofoon plaat Gezien de muzikale prestaties van het Leidse kwartet dat pas sinds oktober in de huidige samenstelling naar buiten optreedt heeft het ongetwijfeld goede kans om als kampioen uit da bus te komen. vier finalisten zijn: 1 „Sunhine" 3797 pt.; 2. ..De Vendelli's. 34.22 pt.; 3. „The Jiffy Rockers". 31.16 pt.; 4. „The Yellow-Blacks" 30.05 pt Ondanks de kou, de dunne wind en de onverstoorbaar neerdalende regen staken de mensen langs de route hun enthousiasme niet onder stoelen of banken. Menige keer klaterde er een hartelijk applaus op voor de sierlijke wagens of de, in vele lagen plastic gehulde figurantjes, chauffeurs en muzi kanten. En in alle talen klonken de bewonderingsuitroepen op. Fransen, Duitsers, Scandinaviërs, Amerikanen, Belgen, Italianen, Canadezen en Ne derlanders zij allen zorgden ervoor dat ook de lenteparade 1964 een in ternationaal evenement werd. De heren van de jury hadden het dit jaar heel moeilijk, want bijna alle wa gens hadden een geheel eigen stijl, char mant en persoonlijk. Dat ook de jury i 1964 wel heel mooi vond Een lieftallig lid van het gilde der ruimtevaarders had een plaatsje gevonden op de wagen 5-4-3-2-1-zero. bleek uit de toekenning van de prijzen: er werden slechts zes derde prijzen te genover negen tweede en vijftien eerste prijzen toegekend. Diamant De mooiste praalwagen van het corso was, naar de mening van de jury, „Ko- hi-noor", de zwarte diamant, van Dia mond Lines te Rotterdam. Een wagen waarop, onder een weelde van gele for sythia-heesters. een deken van blauwe en roze hyacinten was uitgespreid. Méér eens met de juryleden waren wij het bij hun oordeel over de wa gen ..Charme van de afdeling Noora- wijkerhout van Bloembollencultuw xy vonden het de creatie met de mooiste kleurencombinatie. Lieve meisk.es in roze japonnetjes staken dan ook charmant af tegen het blauw van de duizenden hyacintennagels, die in sierlijke bogen hier en daar geaccentueerd door toeven helder rode en gele tulpenop de wagen wa ren bevestigd. De wagen „Heks" (afd. Lisse Bloembol lencultuur), uitgevoerd in blauwe hya cinten, was de meest humoristische van de stoet. Beslist geen onjuiste beoorde ling, want jong en oud langs de route schoot in de lach bij het zien van deze Eucalypta met haar bezem en twee kat ten. Het politieke idee bleek tegelijkertijd het meest originele te zijn: de jury kende de wisselprijs voor originaliteit toe aan „E.E.G.' van de filrma Willemse te Hillegom. Het geheel bestond uit drie vrij kleine wagens, die elk één van de drie E.E.G.-letters droegen. E.E.G. Achter de eerste E. ging een Hollands landschap (compleet met bollenvelden, molen en Volendams boertje en boerin netje) schuil achter de tweede E. een enorme (blauwe) Duitse adelaar en een meisje in Zuidduits kostuum, achter de G. zat een in klederdracht gestoken (ech tte) Fran^aise aan de voet van de Eifel- Oharme was de naam van deze wagen, die de prijs voor de mooi ste kleurencombinatie kreeg. rissen was navenant. Het leek of de drie rijen auto's (waaronder veel autobussen) geen begin en geen einde hadden. En enkele uren (om 9 uur) voordat het startsein (om half elf) bij de Wannon- derdam werd gegeven, stonden in Lisse al automobilisten langs de route om zich van een goed plaatsje te verzekeren. Trouwens, in d« Keukenhof wist men er ook bijna geen raad mee: "in de vroege ochtenduren liepen de bezoekers al voetje De foto's van het bloembollencorso zijn van /V. van der Horst Vrolijkheid Al ging de fleurigheid van het bloe- menfeest er wat af door de gestaag drui lende regen, de vrolijkheid ontbrak niet geheel op het appèl. Zo glimlachte even bij het zien van liet geschrokken snuitje van een figurantje, dat bij het bestijgen van „zijn" wagen door de op bouw van bloemen en stro dreigde te zakken.. Gelukkig, het geschiedde niet en men haalde verlicht adem. Een dame had haar auto dwars he>t fietspad geparkeerd (ter hoogte Lisse) om haar oude moeder in de ge legenheid te stellen het corso vanuit de wagen voorbij te zien trekken. Zelf stond zij naast de auto het naderende fiets- bromfietsverkeer te regelen. Zij had zq^ikwüls te wü»en: „U moet dié kant op" (waardoor men via een inrit en een stenen trapje even verderop op het fietspad kwam), dat zü zelf niet veel van het corso zag. Jammer vi haar, want de lenteparade 1964 „Jong modern" was de moeite van een nau keurige studie waard Een echte waterskiër was er za terdag te zien Reünie 28 R.I. Dordrecht LEIDEN Maandag 11 mei zullen it Dordrecht e.o. de oud-strijders van hei voormalige 28e Regiment Infanterie her inneringen aan de meidagen 1940 op halen. De oud-strijders is het een be hoefte geworden jaarlijks bijeen te ko men teneinde hun gevallen makkers te herdenken. Het programma voor deze dag luidt: 10.15 samenkomst in de Bentienkazerne te Dordrecht: 11.00 na de koffie een korte algemene vergadering onder leiding van C. W. E. van Hoek: 11.45 herdenking in de Herv. kerk te Dubbeldam: 12.30 herdenking bij het monument er défilé langs de graven van de ge sneuvelden: 13.00 rondrit langs de bekende punten; 17.30 maaltijd in de Bentienkazerne. Philadelphia afd. Leiden en omstreken LEIDEN In het jaarverslag van de afdeling Leiden en omstreken van Phila delphia, de Prot. vereniging van ouders cn vrienden van het afwijkende Kind. wordt meegedeeld dat de afdeling 197 leden en 128 donateurs telt. Er Is besloten dat de Ds. De Wolff-school aan het Plantsoen te Leiden zo spoedig mogelijk aan de Vereniging voor Chr. Buitenge woon lager Onderwijs zal worden over gedragen. Het gemeentebestuur van Leiden heeft de principiële toezegging gedaan dat de nodige geldmiddelen voor de oprichting van een tehuis voor geestelijk gehandi capten beschikbaar zullen worden gesteld als ook van prot. zijde hiertoe een con creet voorstel wordt gedaan. Het be stuur acht ddt primair een taak van de ouders. Er is een commissie ingesteld, in overleg met de Stichting Chr. Nazorg, die te zijner tijd een plan aan het be stuur zal voorleggen. Leidse veemarkt LEIDEN Om een marktoverzicht te schrijven, kan men soms beter maar een weeroverzlcht maken. Vrijdag was het maar onaangenaam herfstachtig weer en dat bevordert een goed handelsverloop niet. Daar komt nog bU. dat er van de handel moeilijk Iets goeds valt te zeg gen. De varkenshandel is uitermate slecht en dat geldt voor de aanvoeren en prijzen Rundvee: alles duur minder aanbod. Wolvee: redelijke aanvoer en ook De verwachtingen op korte termijn zijn niet erg hoopvoL Verbruiksvee was er minder aange voerd dan de vorige week. Het schijnt dat er minder vee is dan vorig jaar. Melkkoeien nog normaal, toch vare koeien lager in gelaL De handel in melk koeien was willig, met iets hogere, prij zen. maar alles werd verkocht, voor 925' 1235 1400. Vare koeien handel stug. men durft het zeker niet meer aan. deze dure die ren zo de wei in te sturen, want wat moeten deze beesten straks wel niet op- De heer Van BetHem uit Sant poort, lid van de NoordShollaxvdse Bond van Goochelaars, leverde een dubbele prestatie: hij ver toonde zijn kunsten op een wie belende praalwagen brengen om aan de winst te komen? Blijkbaar verwacht men, dat de slacht» prijzen nog verder zullen aantrekken. Notering: 700/950/1200. Slachtvee: ook op deze afdeling minder aanbod met hoge prijzen, alhoewel de kopers (de grossiers en slagers) probe ren de stijging tegen te houden. De om zet van* rundvlees loopt door de hoge prijs iets terug, maar gisteren werden dezelfde prijzen gehandhaafd, zo niet iets hoger. Notering: 3,25/4/4,40 gesl. gew. per kg. Vette kalveren: redelijke aanvoer met een vlugge handel, met een duidelijke hogere notering. Ook maandag te Bar- neveld, was dit het geval. Notering: 3/3,50 per kg lev. gew. dat is 20 cent per kg meer dan de vorige week. De handel in jongvee in nuchtere kal veren was goed. Notering: Pinken 550/700 nuchtere kalveren 1,30/1,60 lev. gew. Wolvee: Bij een goede aanvoer iets minder dan de vorige week, een goede vlotte handel. De prijzen vooral voor de exprt bleven goed gehandhaafd. En ook was er aardig vraag naar fokscha pen met lammetjes, veel zuiglammeren waren er nog niet Notering: vette sdhapen 100/170 vette lammeren 115/ 160/ 170 Fokschapen 4- 1 lam 180/210: fokschapen 2 lamm 250/315. Varkens: Over de varkensmarkt zou den we kunnen volstaan met te schrij ven, dat deze slecht is. zo slecht, dat de meeste handelaren er onverschillig on der worden: er zit geen droog brood meer in. Het is almaar prijsverlaging wat de klok slaat. Leiden noteerde dinsdag voor de slagersvarkens tot 1.75. ook op de beursen verslechterd de toestand. De magere varkens en biggen staan uiter aard onder de prijsdruk. De notering van biggen was de vorige week 80.nu was het al 75.Er was weinig aanvoer, maar daarom een redelijke handel. Notering: zeugen 450/550: lichte var kens 100/125; biggen 60/70/75. Kaas: weinig aanvoer, handel kalm; notering Goudse tot 2.54 BOLLENSTREEK Het korps van de rijkspolitie, district Leiden, heeft het zaterdag heel druk ge had in de bollenstreek. Niet zon der zin was de versterking van ongeveer 350 man, want het aan tal personenauto's en autobussen was zeer groot. In drie rijen reden de toeristen bijna stapvoets langs de wegen tussen Sassenheim en Bennebroek. Op de kruispunten cn splitsingen stonden de agenten te selecteren en dirigeren. En tussen dit alles door traehtten zij het pu bliek ook op andere wijze van dienst te zijn. Zoals by het pogen van automobilisten nog een par- keerplaatsje tussen de vele aan de kant staande wagens te bemachti gen. Uit de lucht assisteerden heli kopters en politievliegtuigen, ter wijl veel agenten rondliepen met draagbare radio-apparatuur. In Doopsgesinde Gemeente LEIDEN De Doopsgezinde Gemeente van Leiden heeft weer een predi kant. Ds. H. van Bilderbeek, gekomen van het eiland Texel, vervulde gister morgen de vacature die was ontstaan door het vertrek van dr. S. L. Ver- heus naar Amsterdam. Het kerkgebouw aan dc Pieterskerkstraat was ge heel bezet, niet alleen met leden van de Gemeente zelf maar ook met ge nodigden, onder wie vertegenwoordigers van andere kerken. tussen enkeling Prof. dr. J. Goslings, die namens kerkeraad en Gemeente en na de dienst ook namens het landelijk be stuur van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit ds. en mevr. Van Bilderbeek een hartelijk welkom in Leiden toe riep, was verheugd over de grote op komst, die voor deze intrede bestond. Velen in onze doopsgezinde broeder schapkring zijn vandaag, aldus spreker, met vreugde, blijdschap en dankbaar heid vervuld over uw komst naar de Sleutelstad. Als leraar der Gemeente is uw taak omvangrijk. Naast onder wijzen zult u ook moeten vermanen. Daarbij moet de broederliefde in stand worden gehouden en de eenheid des geestes worden bewaard. Ondanks zwakte wij zijn niet altijd daders des woords zullen predikant en Ge meente moeten trachten naar deze re gels te leven, daarbij staande op het fundament, dat ons in Christxis is geven. Moge God daarbij uw werk rijk zegenen Ds. Van Bilderbeek «prak deze ochtend •ver 1 Cor. 3:11 Want een ander undament dan dat ;r ligt. namelijk Je- ius Christus, kan uemand leggen". By de ontvouwing van dit tekstwoord nield de predikant de Gemeente voor ogen, dat ieder moet streven naar een goede verhouding gemeenschap Het is niet voldoende indien men zegt: „Ik ben doopsgezind"; gemeenschappelijk zullen doopsgezind ons christen zijn moeten beleven. Voor elkaar dienen wij te leven, waarbij wij ervoor moeten oppassen, dat wij onze eigen vrijheid niet éér lief krijgen dan de naaste. Als deze gemeenschap er is, zal de maatstaf van ons werken, ons denken en handelen gegrond zijn op het fundament, waarvan 1 Cor. 3 vers 11 spreekt. Een Gemeente aldus ds. Van Bilderbeek is niet gefundeerd op een bepaalde wijs begeerte, theorie of belijdenis, doch op een levende persoon, nl. Jezus Christus. Deze gedachte moet normatief zijn voor ons denken en handelen. In deze weten schap dienen wy elkaar te benaderen. Zondagmorgcnbijeenkomfrtcn weer in september LEIDEN „Een goede reis en tot twintig september met deze woor den heeft dr P. L. Schoonheim de ook ditmaal zeer gezellige, maar laatste zon dagmorgenbijeenkomst van het Bijzonder Kerkewerk in de Stadsgehoorzaal beslo ten. De bijeenkomst, die als titel had ..Reis naar de zon", was ondanks het regen achtige weer opvallend goed bezocht. Vooral veel lichamelijk gehandicapten waren, onder de bekwame zorg van het Rode Kruis, aanwezig. Het was niet toe vallig dat dr. Schoonheim de bijbelse figuren „van de achtergrond" Rebecca en Samuel in zijn kort opwekkiragswoord naar voren haalde. De weinig glorieuzen aan de buitenkant, aan wie God Zich met dezelfde liefde openbaart. ,,God vTaagt immers aan iedereen: wat doe je voor Mij?" Na het kopje koffie in de pauze en de zonnige lichtbeeldenreis door Athene zong mevrouw Leny Stevens-Ridderhof. begeleid door Ada van de Bent aan de piano een aria van Haydn. Een blij slot van een alleszins seizoen Bijzonder Kerkewerk! Toneelavond „Rehoboth" LEIDEN Ouders en donateurs heb ben zaterdagavond in gebouw Prediker aan de Janvossensteeg grote belangstel- lino aan de dag gelegd voor het werk van de jeugdvereniging „Rehoboth" Hieruit bleek dat dit jeugdwerk ook wel naar waarde wordt geschat. Onder regie van een der ouders. Ie heer Dongelmans. voerde een tiental Ie- den van de oudste afdeling het toneel stuk „Het begon in een gracht" van W Dumont op. In aanmerking genomen dat alle spelers voor het eerst een der- gelijk stuk speelden, werd de opvoering een flink succes. En dit zal een nieuwe stimulans voor hen zijn met de nuttige en aangename vrijetijdsbesteding door In het stuk traden op Fie van Houten, Rina Dongelmans, Ria Barendse, Ria v. d. Linden. Ineke Petit. Jan Brussee, Maarten Pronk. Kees v. d. Pluim. Koos Gijzenij en Herman Huyding. In dc pauze werd nog een verloting gehouden die de verenigingskas zeer nuttig saldo opleverde. De voc ter vertelde nog dat op de verschillende afdelingen zowel jongens als meisjes de leeftijd van 8 tot 22 jaar kunnen w> den ingeschreven. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door de jeugd- ouderling clubwerk, de heer K. Vos kuil, Hoge Morsweg 126. BOLLENSTREEK De mooiste wagen van het corso was „Ko-hi- noor", de meest humoristische „De Heks" en de meest origin&e „EEG". De mooiste kleurencombinatie was bereikt op de wagen „Charme". De overige prijzen waren als volgt verdeeld: Klasse 1: eerste prijs en ereprijs Ko-hi-noor; eerste prijs Ko-hi-noor, Eieren in overvloed, De Goochelaar, EEG, 5-4-3-2-1-zero, Vreugde, Charme, Prikkebeen, Fata Morgana; tweede prijs Omair Khayyam, Ziedaar. Klasse 2: eerste prijs en ereprijs De Heks; eerste prijs Oleh, Vlucht; tweede prijs Bols Demockaat, Slalom, Rondvlucht; derde prijs Ele gance, Jubileum, Keukenhof-dessins, Pam. Klasse 3: eerste prijs en ereprijs Jeboman; eerste prijs Kobalt, tweede prijs Saskia, Vlinders, De Api. Personenwagens: tweede prijs en ereprijs fa. Van Kalmthout Sr Van Niel, Hillegom; derde prijs F. B. Richters Automobielbedrijf N.V., Hillegom, Leo Berbee, Lisse. Het gaat om het geloof in deze Heer. Gods Zoon zal het fundament moeten z(jn waarop onze gemeenschap berust, al zal er dan ook in de verhoudingen met an dere Kerken een accentverschil zijn. Dit zal ons echter niet weerhouden van aa menwerking en samenbespreking Met het woord uit onze tekst, aldus de predikant, zullen wij elkaar vermanen, doch ook vertroosten. Wij behoeven dit echter niet alleen en in eigen kracht te doen, want God is er om ons daarbij te helpen. Na afloop van de dienst was er in het kerkgebouw gelegenheid om met ds. en mevr. Van Bilderbeek kennis te maken. Bok-armen vielen in het water LEIDEN Gisteravond omstreeks half acht zijn aan de Van der Valk Boumanweg. nabij de Spanjaardsbrug, de twintig meter lange armen van een drijvende bok in het water terechtgeko men. Jongens hadden de pal van de lier eruitgetrokken. Prov. Waterstaat heeft maatregelen getroffen ter afbakening van het watergedeelte. geslaagd voor kandidaatsex. Franse taai en letterkunde: me). M D B Gerbers (Den Haag), mej. A M Berting (Roosendaal), de heer J F Engels (Den Haag): kandidaats examen klassieke letteren: de heer J ZuiJ- derduijn (Schcvenlngen)doctoraal examen H geneeskunde: me) M M Luttge (Oegst- geest). de heren L M v d Akker (Delft). M D Altert (USA). J Pasveer (Schevenin- gen), W J Terpstra (Noordwijk aan Zee). Pinksterappel in Oegstgeest OEGSTGEEST, Ook dit jaar houden de Gereformeerde en Hervormde zen dingscommissies een gezamenlijke pink- sterwijdingsbijeenkomst. De samenkomst wordt gehouden op vrijdag 15 mei om 8 in de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan. Ds. A Vos te Wassenaar (van het Gereformeerde Zendingscen trum te Baarn) verzorgt de liturgie en ds. J. H. Hoekstra zal spreken over zijn pas gemaakte reis naar Afrika. Een koper ensemble en het Gereformeerd zangkoor verlenen medewerking. Kleuterschool H. Mors vierde jubileum OEGSTGEEST. De kleuters van de Chr. kleuterschool aan de Hoge Morsweg hebben, samen met hun leidsters en het verenigingsbestuur in april het honderd jarig bestaan van de school gevierd. Bij de openbare les waren veel moeders aan wezig; hoofdleidster mej. A. van de Spek vertoonde dia's van de school; de kinde ren werden getracteerd en kregen een tegeltje mee naar huis. In de zaal van De Grote Vink was er voorts een bijeenkomst onder leiding van voorzitter H .Warnar. Aanwezig waren onder anderen wethouder M. van der Voet en gemeentesecretaris Jac. de Visser van Oegstgeest, de rijksinspectrice van het kleuteronderwijs mej. G. M. C. Ge- lauff, de dames A. van der Spek, C. Terp stra, Hoogstraten en A. Degens, de heren A van Egmond, Oostergo en (namens de Mr. Groen van Prinstererschool) E. P. Bakels en C. A. de Roo. Voorts was de oudste oud-leerling, de tachtigjarige heer Rijsdam, aanwezfg. Wethouder Van der Voet voerde het woord en overhandiga. het bestuur de zilveren eremedaille met oorkonde van de gemeente Oegstgeest. Ook spraken nog mej. Gelauff, dc heer Rijsdam (die een envelop met 155,namens ouders en oud-leerlingen aanbood», de heer Bakels (mand met bloemen), oud-bestuurslid Maas en mej. Van der Spek. Met het spel „De boksende kangeroes" door het christelijk toneelgezelschap „Amphis" uit Leiden onder regie van de heer J Stafleu werd de bijeenkomst be sloten. Ds. Mever Oegstgeest belankte voor beroep OEGSTGEEST Ds. L. Meyer heeft belankt voor het beroep van de Geref. Kerk van Oude Pekela. Oegstgeest spaarde OEGSTGEEST Bij dc Rijkspost spaarbank werd in april ingelegd f 141.306.39 en uitbetaald f 125.526.69 Aanrijding in Oegstgeest OEGSTGEEST Een 65-jarige inwo ner van Leiden, de heer L. M.( is gister avond om kwart over zes op rijksweg 4 ter hoogte van De Slaagh door een per sonenauto aangereden. Met hoofdwonden is hij in het Academisch Ziekenhuis op genomen. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST GEBOREN: Robertus W C, z v L G N van Elk en J A Franck; Renatus W, z v L P G van Noort cn M Brinkert; Maria W. d v J G H Wes- sels en C J C M Terhal: Ma- :nus J, z v M J Heemskerk en F Faas; Ginette J M, d v G Burer en J van Ingen Schenau; Elsbeth J J. d v J Kleynenberg en J A ONDERTROUWD: W R Smith en J van Nieuwkoop. GETROUWD: A M T Doffcrhoff en J H Meijer; D M D S van der Hulst en G P van Beek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3