Nupralux Eerste Kamer sceptisch over Bogaers-woningen Wijziging van de Prijzenwet Andriessen boekt in senaat overwinning Merkwaardige Russische roman over „kapitalistisch" Nederland Officier Diemer: een leven met de krant Wagen reed via kamer en gang garage binnen i WOENSDAG 29 APRIL 1964 Zes maanden voor belastingontduiking De rechtbank in Arnhem heeft giste ren de 36-jarige koopman C. G. uit Utrecht veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis luidde tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelük met een proeftijd van drie jaar. De Utrechtenaar wordt verdacht van valsheid in geschrifte bij de invoer van gebruikte auto's uit Duitsland- Hierdoor werd het mogelijk, dat hij aanzienlijk minder invoerrechten betaalde, dan be taald had behoren te worden. Het ging hder voornamelijk om de invoer van zgn. „kneusjes". (Van onze parlementsredactie) De zogenaamde Bogaerswoningen vervullen de Eerste Kamer met scep tische gevoelens. Dat is gisteravond wel gebleken bij de behandeling van de begroting van volkshuisvesting en bouwnijverheid. De heer Knottnerus (c.h.) vroeg of de bewindsman met het trekken van de f 14.000-grens niet te zuinig was geweest en of er uit kwaliteitsoverwegingen geen aanleiding bestaat om dit bedrag te herzien. De heer Kraaijvanger (kath.v.) sprak de hoop uit, dat Nederland niet met dit type huizen zal worden overdekt, om dat het echt niet de woning van de toekomst is. De heer Van de Vliet (Kb.) vreesde zelfs, dat de Bogaers-woningen de krotten van de toekomst zullen blijken te zijn, terwijl de heer Broeksz wat schamper vroeg: „De minister meent toch niet, dat de f 14.000-woning het middel tegen alle kwalen is? Aangenomen dan dat de woning zelf niet een nieuwe kwaal is De socialistische woordvoerder sprak de hoop uit, dat de minister in zijn be leid zal slagen, maar wilde hem toch meer geven dan het voordeel va twijfel. Zo'n woorden zijn voorshands minder indrukwekkend dan z'n daden, merkte hij op. Met het grootste deel de theoretische grondslagen kan de ,d.A.-fractie zich verenigen, maar de vraag is of de minister de theorie de praktijk kan omzetten. Kritisch was ook de heer Van de (Van onze parlementsredactie) In de Eerste Kamer heeft het er gistermiddag enkele uren naar uitge zien, dat prof. Andriessen een nederlaag zou gaan lijden. Bij de behande ling van het wetsontwerp tot aanvulling van de Prijzenwet kreeg hij zo veel kritiek te horen, dat de uitslag van de stemming voor de publieke tribune als een verrassing kwam: 46 stemmen voor en 12 tegen. Tegenover elf kvp-ers, die met de minister van economische zaken mee konden gaan, stonden er tien, die zich niet hadden laten overtuigen. Van de zeven leden tellende liberale fractie waren er slechts twee aanwezig. Overeenkomstig de verwachting stemden zij tegen. De PvdA-fractie besloot na kort beraad om en bloc voor te stemmen. Evenzo deden de anti-revolutionairen en de christelijk-historischen, zij het zonder veel enthousiasme. Merkwaardig was, dat zowel de a.r. als de socialisten zich achter het wets ontwerp stelden. Volgens de a.r. was de minidter namelijk eigenlijk iets te ver gegaan, terwijl hij de socialisten niet ver genoeg ging. Namens eerst - genoemden werd het woord gevoerd door prof. Zijlstra, die niet alleen ern stige, maar ook zeer ernstige bezwa ren zei te hebben. Zijn voornaamste be denking was, dat de minister de inter ne en de externe economische positie van de individuele ondernemer norma tief moet gaan beoordelen zonder dat hij daartoe in staat is. De motieven van de bewindsman voorkoming van een prijsexplosie achtte de a.r woordvoerder prijzenswaardig, maar hij meende toch dat door hem een stap op een verkeerd pad is gezet. Het ge vaar is groot, dat ons economische be stel in een onaanvaardbare richting wordt omgebogen. Prof, Zijlstra ver trouwde evenwel, dat de minister niet verder zou gaan en hoopte zelfs, dat hij z'n voet weer zou terugtrekken. Ir. Vos, sprekend namens de P.v.d.A. fractie, wilde daarentegen graag van de minister horen, dat de bevoegdheid om prijsmaatregelen tegen individuele ondernemers te treffen zijns inziens van blijvende aard dient te zijn. Zowel voor de a.r. als voor de socialisten zou het antwoord van de minister wel eens van beslissende betekenis kunnen zijn. Van minister Andriessen moet wor den gezegd, dat hij handig tussen de Scylla en de Charibdis doorzeilde. Hij gaf de socialisten toe. dat hij aanvan kelijk een blijvende bevoegdheid had gevraagd, doch het amendement van de heer Roolvink had geaccepteerd, omdat je nu eenmaal meer hebt aan een half ei dan aan een lege dop. De socialisten waren hiermee tevreden. De a.r. klemden zich daarentegen vast aan de mededeling van de minister, dat hij het advies van de S.E.R. wilde af wachten en uiteraard bereid was om te luisteren wanneer dit college met klem van argumenten zou betogen, dat een blijvende bevoegdheid naar niets lijkt. Goedsmoeds veronderstellend, dat de toegekende bevoegdheid dan wel hele maal zal yerdwijnen. konden toen ook prof. Zijlstra en de zijnen hun stem aan het ontwerp geven Ook de christelijk-historischen kreeg de minister van economische zaken mee. Bij monde van de heer Kranen burg verklaarden zij „wel te willen po gen om in de minister vertrouwen te stellen maar het Viel hun kennelijk heel moeilijk. De heer Kranenburg nam het op voor de ondernemers, die het blijkens herhaalde verklaringen van de minister op het gebied van de prijzen toch heus niet zo slecht doen. Waarom dan deze vergaande bevoegdheid? De samenwerking tussen overheid en be drijfsleven zou er schade van kunnen ondervinden. Na de verdediging van de mi nister was de c.h. fractie gerustge steld. Met name had het de heer Kra nenburg getroffen, dat het beslist niet de bedoeling van de minister was om de gevraagde bevoegdheid als een slag bijl te gaan hanteren, maar veeleer om er als met een pincet elegant mee te manoeuvreren. Voor de minister is de aanvulling van de Prijzenwet niet an ders dan een laatste verdedigingsli nie om zich op terug te trekken. Bo vendien wordt de bevoegdheid voor anderhalf jaar toegekend. Voor de c.h. waren deze overwegingen voldoen de om vóór te stemmen. Moeilijker had de bewindsman het met de liberaal V. d. Vliet, die op het standpunt bleef staan, dat het toekennen van de gevraagde bevoegdheid te veel in conflict komt met de vrijheid verantwoordelijkheid van de onderne mer. Ook de heer Terwindt (kath. v.) liet zich niet overtuigen. Een deel van zijn fractie zou gaarne voorstemmen, omdat zij gevaar duchten voor de prijsstabilisatie, maar een ander deel waartoe hij zich zelf rekende was van oordeel, dat de Prijzenwet door dc aanvulling over haar doel heenschieten. De samenhang tussen Prijzenwet en prijsgedragsregels zou worden verbroken. De minister verdedigde het wetsont werp knap. Hij betoogde o.m., dat eer t krachtig prijsbeleid dwingende nood zaak is, omdat het anders onmogelijk n nieuwe looneisen te voorkomen, een nieuwe loonoperatie zou tot de grootst mogelijke moeilijkheden aan leiding geven. De minister ontkende dat het beleid wordt omgebogen: veeleer moet worden gezegd, dat de lijn wordt doorgetrokken. Zo lang alleen maar te- een bedrijfstak maar niet tegen individuele ondernemer kan worden opgetreden, is het instrumentarium een goed prijsbeleid onvolledig. In de afgelopen periode is wel geble ken hoezeer er aan een nieuw instru ment, een pincet, behoefte bestaat. Overigens zal het alleen in uitzonder lijke gevallen worden gehanteerd. Daar bij kan het midden- en kleinbedrijf praktisch buiten beschouwing blijven. Vliet, maar deze liberaal begon toch met te zeggen dat de bewindsman een start heeft gemaakt, die hij met ge noegen had gezien. De woningvoorraad vond hij slecht verdeeld. Tegen deze achtergrond plaatste hij z'n betoog, dat de minister ten onrechte geen rijks- goedkeuring wil verstrekken voor de (ongesubsidieerde) bouw van woningen waarvan de bouwkosten meer dan f 35.000, bedragen. De zo noodzakelijke opschuiving wordt daardoor belemmerd. Er steekt niets a-sociaals in integen deel zelfs om aan mensen, die daar toe, financieel in de gelegenheid zijn toe te staan een huis te bouwen van f45.000 tot f50.000 aldus spr. De heer Van de Vliet kreeg daarbij steun van de heer Tjalma (a.r.), die betoogde dat deze beleidsbeslissing ook niet in het belang van de arbeiders Zij kunnen nu immers niet de won gen betrekken, die zouden vrijkomen wanneer er meer ongesubsidieerde ningen konden worden gebouwd, heer Kraaij vanger drong aan op aanmerkelijke verruiming van de onge subsidieerde bouw. die z.i. geleidelijk tot stand moet komen. Evenals de heer V. d. Vliet bepleit te de k.v.p.-woordvoerder kwaliteitsver betering van de volkswoningbouw. Het gaat er niet om, dat goedkope w< gen worden gebouwd, die zo goed gelijk zijn, maar om goede woningen, zo goedkoop mogelijk zijn. Specia le aandacht vroeg hij voor de pre woningen B, die met name voor jonge intellectuelen met een goed inkomen aantrekkelijk zijn. De institutionele be leggers schijnen in deze woningen ech ter niet meer zo geïnteresseerd te zijn Wellicht kan het departement hierovei overleg plegen. De heer Tjalma was er niet var overtuigd, dat alle beschikbare bouw capaciteit thans wordt benut. Volgens de heer Knottnerus is er in het r den des lands nog bouwcapaciteit be schikbaar. Om die reden vroeg hij tra toewijzing, of continuering van bouw op voorschot. Vanmorgen heeft minister Bogaers geantwoord. Voor zijn rede zie men elders in dit blad. In het ziekenhuis te Leeuwarden gisteren de 29-jarige kapitein-vlieger Harm Jan Pas overleden. Hij raakte des morgens zeer zwaar gewond toen zijn bromfiets de weg overstak een bestelauto werd gegrepen. Dat is 'n Amstelman! 'n Man die weet wat h(J wil, die weet wat h(J kan en weet wat hij drinkt. PRACHTPILS! Altüd in huls. Amslclpils maakt van elke man een Amstelman. NCAB-afdeling verontrust over bouwbeleid De vakafdeling Bouwondernemers van de Nederlandse Christelijke Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond is ernstig ver ontrust over sommige onderdelen van het van overheidswege gevoerde wo ningbouwbeleid. Een daartoe strekkend voorstel zal op de jaarvergadering (op 27 mei) worden behandeld. Volgens de vakafdeling leidt het rijks- goedkeuringsbeleid met betrekking tot de woningbouw tot uitschakeling van on dernemers in midden- en kleinbedrijf, die gezien hun produktiecapaciteit. een 'ezenlijke bijdrage tot de woningbouw zouden kunnen leveren. Zij wijst in dit verband op de toenemende moeilijkhe den bij het verkrijgen van bouwgrond. Ook wijst zij op de gevolgen voor het plaatselijk bouwbedrijf, in die gem een- het gehele woningbouwcontin- gent in uitvoering wordt gegeven aan één onderneming, zulks teneinde de zo genaamde toeslag te verkrijgen. De vak afdeling bouwondernemers van de NCAB oordeel dat hierbij het streven .arbeidsbesparende bouwmethoden" wordt verabsoluteerd, zulks ten koste de optimale mogelijke woningpro ductie. Het beschikbaar hebben van woning capaciteit. die noodgedwongen wordt aangewend voor andere doeleinden, ver wekt volgens de vakafdeling onrust bij de ondernemers over een bouwbeleid, dat overigens onmiskenbaar op positie resultaten kan bogen. Academische examens Geslaagd: (Amsterdam): W F M Run- AMSTERDAM, Ger H C Onkenho Haag). S I Cohen. R G Jonkm (Rijswijk). E J Hengeveld E C J Eggermont, J Bunt lof) (beiden Den Haag). R P Burky C J Bordewijk (Den Haag) voornaamste „ruiter" beren roet in het eten M. Skrjabin hebben na gooien. De Nederlandse rege- en Nederland., alles bUéen spreking concludeert hij J~hE schrijvers N. Reoet t M. Skrjabin hebben r._ hun verblijf in ons land een rui8 stuurt zelfs 'n ZOAVO- slechts het paardje, dat door zoals ook in de inleiding van boek geschreven, dat uiter. land naar Vlissingen met een <le ruiter wordt aangedreven, het boek wordt gezegd. - aard geheel beantwoordt tegenvoorstel: de werf ziet aldus drs. Van den Heuvel. dat het verhaal gebaseerd is aan de Russische opvattin- van de Russische bestelling jn een twistgesprek tussen °P ^un bidrukken en waar gen over hoe het in een at en krijgt een opdracht van ecn directielid en een vak- nemingen tijdens een lang- klein „kapitalistisch" land lie* „bevriende" ZOAVO- bondslid wordt gezegd: „Als durig verblijft in ons land. moet toegaan. Dat hierbij land. die echter veel minder ik nlet kende als een ge- We mogen wel aannemen, zo zo'n groot verschil optreedt aantrekkelijk is. waardccrd arbeider van de schrijft drs. Van den Heuvel, tussen hun weergave en de De directeur besluit toch scheepswerf, dan zou ik den- dat ze als_ Russische inge- ■rkelijkheid. bewijst, dat de Russen in zee te elk socialistisch realisme" gaa„( ,}iaar de EGKS blijkt waar°P nog geen realisme is. niet bereid extra staal te Aldus besluit drs. M. P- geven en de regering ver- vau den Heuvel, als weten- leent de Russen geen visa, schappelijk ambtenaar ver- zodat de contracttermijn bonden aan het Oost-Europa verloopt. Ook een poging Instituut van de universiteit van de directeur om steun van Amsterdam, zijn bespre- van het vorstenhuis te krij- king van het boek „De Rus- gen heeft geen resultaat. sische opdracht" in de Inter- Qe Koningin zei hem „met nationale Spectator, tyd- iets van deemoedige kon dal u communist was". bÜ Scheld» werk- 'akbondsleider zaam «eweest. Want en antwoordt: „Donkt u dat al- dat 's dc belangrijkste alwij- leen ren eerloos arbeider king van hun verhaal met dc communist kan aün? Dan werkelijkheid, de Russische vergist u zich. Ik seliaam opdracht Is wel doorgegaan tnr er niet voor te erkennen. aldus drs Va" ded Heu' dat ik ook geen oorlog wil", v<il "als Wls 8«d z»n af schrift voor internationole hoop: Koningini politiek. niet,- zij regeren" en prins „Dezer dagen is deze Rus- Bernhard gal hem te ken- sische „roman" verschenen. opdracht van waarvan de inhoud zich in het ZOAVO-land misschien Vlissingen afspeelt, op een me' zo toinstgeverid, maar werf die De Noordzee wordt tüC' „ee, vol was. De direc- genoemd. doch waaruit de teur geeft de stryd op en lezer gemakkelijk de werf Schelde herkent Het Vlissingen j. mv5 uwwou wnv bezig over een ieraar, die zicb De auteurs vermelden vele verzet tegen de Russische op- de,ails die overeenstem. dracht en zun gehoor op- miag a(j„ mc, de werke. heersen roe"t de communisten liikheid Cok enkele pers0. vooral tegen de Russen, die verspreiders van godde loosheid zijn. De annulering van de be stelling is een grote slag. Een gedeelte van de ar beiders wordt ontslagen; een verloofde Jongen, aan wie huis was beloofd, pleegt zouden wel eens niet fiktief kunnen zijn. Een enkele keer halen ze een grapje uit, geve dent van de Europese fede- m boek verhaalt hoe de werf ratie van ScheePsbouwerszelfmoord uit wanhoop en het speelt in 1960 een „Ten slotte biykt, dat een een ander meisje „verzinkt opdracht uit de Sowjetunie Italiaanse werf dc opdracht in het moeras van de klein- krijgt voor dc bouw van een wel aanvaard heeft, waarmee burgelijkheid" door de zoon serie schepen, hetgeen door de schrijvers te kennen ge- van een groenteboer te trou- de plaatselijke bevolking, die ven, dat het met de onder- wen van wie ze niet houdt Vlissingen niet door laten voor een belangrijk deel van ünge gelijkheid in de Nato maar die haar een materieel gaan om<fat zij haar mis- de werf leeft, met vreugde niet zo best gesteld is en dat redelijk verzekerd bestaan hagen over de Russische wordt begroet. Nato-aanhan- de EEG een bondgenootschap kan geven. Aldus volgens opdracht kenbaar wilde gers verzetten zich echter is van ruiter en paard, waar- drs. Van den Heuvel het ver- maken, aldus besluit drs. tegen deze leverantie en pro- bij de Duitse Bondsrepubliek haaL Van den Heuvel. Vaak getuigt het ver haal echter van een vol slagen onbegrip voor de Nederlandse verhoudin gen, bijvoorbeeld als ze een voorgenomen bezoek Koningin (Van een onzer redacteuren) J^E pers, hoezeer vaak onbewust, is in tweeërlei oDzicht levensbe schouwelijk werkzaam. In de eerste plaats omdat zii met haar bericht geving de wereld beschouwt, in d« tweede plaats omdat zij, haar terrein van berichtgeving universeel kie zende. zich richt tot de mens ir diens universele belangstelling, tot de mens in zijn totaliteit In de uit oefening van haar taak. inlichtend en voorlichtend werkzaam te zijn. zal de wetenschap de pers dienend, steunend, wegen wijzend en waar nodig vermanend terzijde moeten staan." Ziehier, in enkele volzinnen samenge vat. de visie van onze hoofdredac teur dr. E. Diemer. op de pers. Hij gaf haar tijdens de openbare les. waarmee hij op 21 februari 1958 zijn lectoraat in de perswetenschap aan de Vrije Universiteit aanvaardde. Het is een visie, die typerend is voor dr. Diemer en wij willen eraan her inneren od deze dag, nu hem de versierselen behorend bij het Offi cierschap in de Orde van Oranje- Nassau zijn uitgereikt Typerend, want uit zijn formulering blijkt, dat onze hoofdredacteur zich zeer serieus rekenschap geeft van wat die pers is en dat hij zich reali seert de enorme verantwoordelijk heid. die de werkers aan de krant dragen. In de praktijk van elke dag komt zijn overtuiging steeds weer naar voren: hij zal elk woord, dat hij schrijft, wegen als op een goud schaaltje- Dat vloeit voort uit zijn verantwoordelijkheidsgevoel. „Een leven met de krant": zo zou dr. Diemers leven ook kunnen ty peren. Zijn opvatting van de taak. die hem is opgedragen (reeds op 1 januari 1946 werd hij hoofdredac teur van onze bladen), is eenvoudig en duidelijk: een journalist moet vierentwintig uur per etmaal met het nieuws bezig zijn. En aangezien met de dag het nieuws lijkt toe te nemen, wordt de dag eigenlijk te kort! Het is voor dr. Diemer een voort durend gevecht met de tijd, want het is niet alleen de krant, die een beroep op hem doet. Is het te ver wonderen dat een man. die (op 5 november 1937) promoveerde (bij prof. mr. A. Anema) op het proef schrift getiteld „Vryheid van druk pers", door velen buiten de sfeer van de dagelijkse krant voortdurend weer wordt „ontdekt"? Hij bekleedt heel wat functies in de perswereld, functies, die vaak heel veel meebrengen, maar waarin hij zich dan ook kan uitleven in het zoeken P. P. Kuntze plv. secr.-gen. defensie De heer P P Kuntze is met ingang van 1 mei benoemd tot plaatsverv gend secretaris-generaal bij het mii terie van defensie De heer Kuntze wordt speciaal belast met landmacht- De nieuwbenoemde plaatsvervangend secretaris-generaal begon zijn carrière als klerk bij het toenmalige ministerie van marine in 1921. De heer Kuntze is voorzitter van de commissie voor georganiseerd overleg militair personeel en adviserend lid van de Nationale raad welzijn militairen. Hij is officier in de Orde van Oranje-Nassau en drager van de zilveren K M A.- medaillc 1935-1939. naar en formuleren van achtergron den. in het doorstoten naar de we zenlijke waarden ook van de chris telijke pers- Wy gaan niet al die functies opsommen. Licht, dat wij er één zouden vergeten. En van volledige berichten houdt dr. Diemer niet! Toen hij op 1 november 1962 een kwart eeuw journalist was, is hem een warme huldiging ten deel ge vallen. Hij is in die dagen vaak ge citeerd uit brochures, die hij in de loop van de laatste jaren heeft ge schreven. Vandaag wordt hij op nieuw gehuldigd. Uit de koninklijke onderscheiding die hem ten deel i3 gevallen, blijkt de erkenning zijn verdiensten voor wat hij reeds zovele jaren verricht op het terrein van de pers. Vandaag krij gv zijn activiteiten op een wijze die hem zelf verrast, koninklijke waardering. Chr. emigratiecentrale vergaderl 1 mei Vrijdag 1 mei houdt de Christelijke emigratiecentrale haar jaarvergadering in gebouw voor K. en W. te Utrecht. Prof. dr. K. Runda uit Geelong (Austr.) zal er spreken over het onderwerp: „Leven, wonen en werken in Australië". De Nederlandse prof. dr. M. G. J. Minnaert is gekozen tot lid van de Na tionale academie van wetenschappen van de Ver. Staten, zo is in Washington bekendgemaakt. Met hem werden vijf anderen tot lid benoemd, onder wie de Zweedse dr. Henrik Gunnar Lundegarch. C verf 1 en lak pressie met ten zuiden daarvan krachtige westelijke stroming. Deze stroming reikt van de zuidpunt van Groenland tot in midden-Europa. Hierin bewegen kleine storingen mee, zodat perioden met enkele opklarin gen afgewisseld worden door perioden met buien. De wind blijft matig tot krachtig tussen zuidwest en west en in de temperaturen komt weinig ver andering. De depressie die gisteren langs trok, veroorzaakte op tal van plaatsen meer dan 10 mm regen. ZON EN MAAN Donderdag 30 april: zon op 5.13, onder 20.03; maan op onder 7.15. Vrijdag 1 mei: zon op 5.11, onder 20.06; maan op 0.02, onder 7.52. Maandag 4 mei: laatste kwartter HOOGWATER SCHEVENINGEN HET WEER IN EUROPA! Rapporten hedenmorgen zeven uur Stockh. Oslo Kopenh. 5E E£ s; £3 windstil windstil Chauffeur wakker na stilstand Ecn truck met treiler is gistermid dag in Sint Willebrord een woning aan de rijksweg Etten-Rooscndaal binnengereden cn via de voorkamer, dc gang en de garage in een aangren zende garage tot stilstand gekomen. De vrachtwagencombinatie stut nu hel pand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De chauffeur van het gev&arte, H. Bruggen van de Vleescentrale in Rot terdam. heeft verklaard, dat hij pas wakker werd toen de truck tot stil stand was gekomen. Of hij heeft gc- FARVERFEST: vloerkleed I met zéér hoge pool, vachtzacht, grote scala v tinten, effen, I gemêleerd of I gedessineerd. I Vraag folder F10 a Veneta N.V., Hilversum. I Met de vrachtwagen was dc chauf feur op weg naar Parijs om er zeven tien ton vlees af te leveren. In Sint Willebrord is hij uitgeweken naar de linker rijbaan, vervolgens door de berm gevlogen cn via het rijwielpad op het bestrate terrein van het garage- en toe- ringcarbedrijf Muys terechtgekomen.Op een afstand van enkele centimeters reed de truck met trailer langs dc ben zinepompinstallatie. Intussen hadden drie personenauto's, die de vrachtwa gen op hun weghelft zagen verschijnen, de wijk genomen om een botsing te voorkomen. De truck kwam de woning van de fa milie Muys in een hoek van de woon kamer binnen, ramde enige kasten, vloog dwars door de naastgelegen gang, ramde de muur van de garage, duw de een personenauto te pletter en sloeg nog door de andere muur om in de aangrenzende garage een beetje ver kreukeld tot stilstand te komen. Chauf feur H. Bruggen stapte uit en con stateerde na de ravage in ogenschouw te hebben genomen, dat hij een kras- wondje in een van de wenkbrauwen had opgelopen. De vrachtwagen kon niet worden verwijderd in verband met gevaar voor instorten. De familie Muys bevond zich op het moment van het ongeluk aan de maaltijd in de keuken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7