De heer Boekhoven ere-lid Katwijkse Reddingsbrigade Uitkeringen en contributie De Verpleging verhoogd Verhit debat over restauratie van burgemeesterswoning Lisse Gemeenteraad Hillegom druk met benoemingen Drie Kon. onderscheidingen bij I Gebr. Van Zanten te Hillegom Visserij golf NIEUWE LEIDSE COURANT 17 WOENSDAG 29 APRIL 1964 LISSE Maandagavond heeft de raad van Lisse een vergadering ge houden waarin onderwerpen aan de orde kwamen als: restauratie ambts woning burgemeester, wijziging bestemming bebouwing, Bijstandwet, sportnota. De meningen van burgemeester mr. Th. J. M. de Graaf en ver scheidene raadsleden werden scherp gesteld, zodat de burgemeester aan het eind van de vergadering de wens uitsprak, dat in de toekomst zulke dingen niet meer behoeven te worden gezegd In een vorige vergadering was de res tauratie van dé ambtswoning van de bur gemeester (Huize „In de Bocht") aan de orde gesteld: de raad ging er toen mee akkoord om voor de restauratie f. 55.000 uit te trekken. Toen men aan het restau reren was begonnen, bleken er zoveel gebreken aan de woning te zyn dat in middels de fractievoorzitters van de be langrijke overschrijding van het bedrag op de hoogte werden gesteld. De raad moest er wel rekening mee -houden, dat de restauratiekosten f. 75.000 a f. 80.000 zouden bedragen. De moeilijkheden stapelden zich ech ter op en thans is de situatie zó, dat men met niet minder dan het dubbele van het aanvankelijke bedrag n.I. f 110.000 rekening moet houden. B. en W. hebben aan de architecten Barnhorn en Paardekooper een uitvoerig rapport gevraagt over de hele situatie. Het rapport, vele bladzijden beslaande, werd door de Seoretarls voorgelegd. De heer J. P. de Koning (KVP) wees op de restauratie van de gemeentetoren van ruim een ton, voorts de Zemelmolen, enz. De kosten zijn door deskundigen begroot, de fractievoorzitters zijn tijdig ingelicht. De heer Montagne (AR) achtte open bare behandeling juist. Wat gebeurd is. kan het daglicht velen. De toestand was onhoudbaar en toen f. 55.000 werd ge vraagd, stelde men de vraag of het dan goed werd. Nu blijkt het f. 110.000 te kosten. Een nare situatie. Het is nu een maal niet mogelijk een geheel nieuwe ambtswoning te bouwen. De heer P. van Leeuwen (PvdA)) zei dat het bedrag van de restauratie „ner gens op lijkt" kritiek is erg gemakkelijk, vond hij. Ook hem bevredigde deze ver bouwing niet. De heer N. Mens (KVP-Engel) zeide, dat de raad destijds zijn advies had moe ten volgen: geen restauratie, maar nieuw bouw. Tenslotte vroeg de voorzitter: „wie is tegen de begrotingswijziging met een bedrag van f. 110,000?" Niemand? Aldus besloten Bungalow De heer L. J. A. W. Persoon wilde op een perceel grond aan de Laan van Rijckevorsel .volgens uitbreidingsplan bestemd voor openbare gebouwen, een bungalow laten bouwen. B. en W. had den hem dit geweigerd en de raad be tuigde daarmee zijn instemming, doch men stelde voor deze zaak eerst in de commissie voor ruimtelijke ordening te brengen. Deze commissie adviseerde aan het verzoek van de heer Persoon wel te voldoen. B. en W. adviseerden opnieuw geen toestemming te verlenen, waarop de commissie in een brief de raad ver zocht zich achter het advies van de commissie te stellen. Na een besloten zitting zei de heer Mens o.m. dat in het betreffende gebied reeds zeer veel openbare gebouwen staan. Ir. Paardekooper (met de heren Beelen, Nieuwenhuis en Hollander on dertekenaar van de brief van de com missie) zei dat men beslist geen motie had ingediend, omdat een motie een be paalde klank heeft. Hij betreurde het dat de burgemeester zich zo scherp had uit gedrukt. De burgemeester bracht enkele nieuwe motieven naar voren, men zou namelijk op de grond een „uitvaartcentrum" kun nen bouwen en voorts zou er een vijver voor de waterlozing kunnen komen. Nu deze motleven werden Ingevoerd, achtte de heer Paardekooper het gewenst de zaak weer in de commissie te brengen. De burgemeester zei dat de verhou dingen raad-B. en W. een deuk krijgen Na anderhalf jaar met de nieuwe raad te hebben gewerkt, achtte hij het nodig de raad iets tb zeggen over „het gaan zitten op de stoel van B. en W." Het debat eindigde met de mededeling van de voorzitter, dat de zaak t.z.t. weer in de commissie zal komen. Bij de behandeling van het pre'ad- vies inzake de uitvoering van de nieuwe Bijstandwet waren er breedvoerige be schouwingen, waarbij o.a. de heer Mon tagne vroeg naar de eventuele instelling van een adviescommissie. De burgemees ter was ervóór om een adviescommissie te benoemen ,doch de beslissing blijft bij 1 i W de sport, zoals die zich thans in Lisse ontwikkelt. De heer Montagne vond dal ook de sport op bijbelse gronden moet worden beoefend, want een gezonde geest kan alleen wonen in een gezond lichaam De heer Hollander (CHU) was bang dat wanneer de topfiguren van „De Spartaan" zouden wegvallen, de aanleg van de atletiekbaan een mislukking zou worden, evenals vroeger de speedway- baan. De heer Paardekooper zei dat de vereniging nu ook openstaat voor niet- katholieken. De heer Van Leeuwen merkte op dat ook andere (eventueel scholen) van de atletiekbaan gebruik zouden maken. De sportnota werd aan genomen. De heer Nieuwenhuis vroeg by de rondvraag hoe B. en W. dachten over het „Pretpark" op de gedempte Haven. De burgemeester zei dat hy de ingeko men klachten van omwonenden en be- dryven gegrond achtte. Wanneer deze volgend jaar weer zouden voorkomen, dan wordt een dergeiyke festiviteit niet meer op de gedempte Haven gehouden. De voorzitter achtte het voorshands niet mogeiyk (op een vraag van dokter N. Bet) tot een intergemeenteiyke vuil verbranding te komen. HILLEGOM De gemeenteraad van Hillegom had het gisteravond druk met benoemingen. Allereerst werd de heer Th. Bakker tot waar nemend wethouder gekozen. Daarna volgde de verkiezing van de hee W. G N. Koeken met 13 tegen 3 stemmen tot directeur van het Gas- en Waterbedrijf. Ten slotte werd de heer Fr. Out tot raadslid benoemd, terwijl een commissie de taak kreeg zijn geloofsbrieven te onderzoeken. Het voorstel tot verhoging van de wet houderssalarissen. de voorgestelde grond- overdracht en -verkoop van grond er het voorstel tot aanvaarden van het ge schenk van de N.V Strokenbouw. onder vonden geen tegenstand Ze werden on middellijk goedgekeurd. Bu het voorstel tot wüziglng van de salarissen gemeentepersoneel bepleitte de heer Beyersbergcn de mogelijkheid De nieuwe directeur van het ge meentelijk gas- en waterbedrijf te Hillegom. HILLEGOM In aanwezigheid van de directie cn het personeel van de N-V. Gebr. Van Zanten werd gister avond tijdens een feestelijke bijeen komst in Treslong aan de heren L- Langeveld, J. Langeveld en J. de Groot (resp. 50, 40 en 40 jaar in dienst van genoemde firma) een koninklijke on derscheiding, achtereenvolgens de zil veren en twee bronzen medailles ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. De heer W. F. van Dam wees op de goede verstandhouding die hier bestaai tussen werkgevers en werknemers, Daar van getuigt het feit dat één der werk nemers, de vader van de heren Lange veld, gedurende 83 jaren op de looniyst voorkomt en Jeze avond getuige kon van de huldiging van zyn twee zoons. Een vertegenwoordiger van de r.k. bond van werknemers in de agrarische bedrijven, de heer J. Elfrink, wees erop dat het niet altyd in het bedrag van het loonzakje ligt, hoe de verhouding tussen werkgevers en werknemers is geregeld Er komen ook andere waarden by. Directeur C. N. Veldhuyzen van Zan ten dankte voor deze lof aan directie en werknemers in zyn bedryf. Hij over handigde de jubilarissen respectieveiyk de V.Z.-speld met briljant er twee gou- |den spelden, terwyi alle drie een couvert et -nhoud in ontvangst mochten nemen De heer J. Dominlcus uit Alkmaar hield de aanwezigen gezellig bezig met te vertellen over bezoekers aan Joego- Nieuwe directeur „gas en water" te Hillegom HILLEGOM Gisteravond heeft a gemeenteraad de heer W. G. N. Koeken technisch hoofdambtenaar bij de N.V. Waterleiding Oost-Gelderland te Doe- tlnchemi benoemd tot directeur van het gemeentelijk Gas. en Waterbedrijf. De heer Koeken kreeg een meerderheid van stemmen tegen drie stemmen, die op de heer A. v. d. Kaai) uit Vlaardingen nr. 2 op de voordracht, werden uitga, bracht De heer Koeken werd Op 6 juni Ï925 geboren te Utrecht. Na de HBS aldaar ging hy het orderwys aan de A.T.S. te Den Bosch volgen. Voor hy in Doetln- chem ging werken, was nij verbonden aan een waterzuiveringsinstallatiebedrlll te Ravenstein. De heer Koeken is ge trouwd en heeft twee zoons van vier Zoals bekend zal met ing ng van 1 januari 1965 het gemeenteiyke Water- bedryf worden omgezet in een interge- meenteiyk bedryf voor de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en War- tot waardering van diploma's Verschei dene raadsleden vroegen ook herziening van de wederom od f 375 per combinatie vastgestelde huurprijs voor de spreek- en wachtkamers in het medisch centrum. Voor verbetering van de centrale ver warmingsinstallatie in het gemeentehuis trok de raad 2000 gulden uit. Belangrijk Een belangryk besluit Is het bouwryp- maken van gronden ten zuiden vaai Valcksloot in het uitbreidingsplan „Bak- kern en Meer cn Dorp 3" (dat I'S mil joen gaat kosten) ten einde alle mogeiyk- heden voor de bouw van woningen te benutten, speciaal voor de woningwet woningen. waarvoor verder geen ruimte aanwezig is. Voor de realisering va bouwen flatwoningen zullen afzonder- Uikc kredieten worden aangevraagd. Naar aanleiding van dit voorstel ontstond een uitvoerig debat over de mogelijkheid woningen te bouwen volgens een ..keuzeplan". De heren Jac. v. d. Vinne en Th. Bakker dron gen aan op meer serieuze beschou wing van een keuzeplain en vroegen voorstellen, daarover. De voorzitter kwam daaraan tegemoet door de toe zegging een dergelijk plan aan de raad te zullen voorleggen, als het m overeenstemming is te brengen met het cachet en de eisen van de ge meente. Feestprogram De Kaag DE KAAG Het feestprogramma voc Koninginnedag ziet er als volgt uit: 9 uur: roeiwedstrijd voor jongens va 15 en 16 jaar: inschryving 8 uur bü Ab Hoog man. 10 uur: roeiwedstryd voor heren: schrijving 8.30 uur by Ab Hoogman. 2 uur: kinderspelen in de speeltuin in De Kaag met traktaties. Kinderen wordt verzocht een beker mede te brengen. De spelen zijn: houtjes rapen, stepraees. kegelen, zaklopen balletjes gooien, fiets- races en palingdragen. Plm. 3 uur: volksspelen; ringrijden voor dames en heren; kruiwagenraces voor 7.30 uur: gezamenlijke maaltyd in 't Kompas. Wedvlucht De Blauwband SASSENHEIM De postduivenlief- hebbersvereniging De Blauwband te Sassenheim hield op zaterdag 25 april wedvlucht met oude duiven van Roosendaal. 76 km. In concours 178 dui- deze werden „elost om 12 uur. Aan komst eesrte duif 13-15-21. snelheid 68( per minuut, laatste duif 15-45-28, snel heid 337 m per minuut Uitslag: gebr. v d Krogt 1, 3, 5. 9, 14; G Ammerlaan 4, 33. 39; A Ouwerkerk 8. 44: gebr Krom 12, 25. 35, 38; J Wouwys 15, 19, 27; L J Drost 21. 28. 32; C Vonk 36; W v d Zwart 42. 43; R G Slikkerveer 2. 6, 24, 31, 37; N Koelewyn 7, 11, 16, 22, 30; P Wolvers 10, 18; C Drost 13. 17. 41: W F Beunderman 20. 26: H v d Lans 23. Th Onderwater 40; H Smit 45. Burgerlijke staud van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Albertus L C z v Th W de Zeeuw en A M van der Mey, Adelb. v. Leeuwenlaan 7: Ca- tharina A M d v H J van der Zwet en J M Wolterink, Hoofdstraat 33; Ludovi- J E M d v H N Zwaan en G A Verbij, Parklaan 87; Ellen d v H de Boer eD G Gort, Platanenla'an 19; Cornells J z v H J J van Diest en J van der Meer; Mar- garetha B d v G Th van Lammeren en R M Haverkort. Willibrorduslaan 31. Ondertrouwd: J P Meershoek, 24 jr. B Braam, 24 jr, Lisse; Th W de Vos, 20 jr. en Th M H Smits. 20 jr. Gehuwd: G J Starrenburg. '24 jr, Leidschendam en A A van Beek. 25 jr: G H J van Vliet, 26 jr, Leidschendam C van Asselt, 25 jr; P J M van der Lans. 23 jr en M Burger, 19 jr. Den Haag IJMUIDEN Bijna over de hele linie werden goede resultaten gemeld. De gun stigste berichten kwamen binnen van de Noord waar de makreel zich nog steeds willig laaj vangen. Dagvangsten var kisten vormden geen uitzondering. In IJmuiden was het weer bijzonder druk. Er verschenen 45 vaartuigen de markt die voor een aanvoer 12.730 kisten vis 'zorgden, waarvan 1030 kisten schelvis, 440 kisten wijting. 950 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten kool- vis. 1950 kisten haring, 5800 kisten makreel. 480 kisten schol 20 kisten wolf 280 kisten diversen. 40 kisten tarbot, 1050 kisten roodbaars. 1300 stuks stijve kabeljauw cn 32.000 kilo tong. Daar op Koninginnedag niet gelost wordt be sloten vele reders hun schepen nog zeven uur te laten lossen. Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 171 Jan Maria de verre visserij met 1430 kisten, w van 1100 kisten roodbaars. 30 kisten sohelvis, 15 Okisten gul en kabeljauw en 150 kisten koolvis. De VI 73 Elly met 1355 kisten, waarvan 1000 kisten makreel 90 kisten haring. 60 kisten schelvis. 75 kisten wijting. 45 kisten gul en kabel jauw en 45'kisten diversen, de SCH 261 Onderneming 1 met 850 Kisten vis, waar van 520 kisten makreel, 220 kiste») ha ring. 60 kisten schelvis 35 kisten wijting. 15 kisten diversen en 270 stuks styve kabeljauw, de VI 142 Voorwaarts met 1020 kisten, waarvan 640 kisten makreel, 200 kisten haring. 65 kisten gul en kabel jauw, 65 kisten koolvis. 40 kisten schel vis en 25 stuks stijve kabeljauw, de VL 84 Jan Senior met 1100 kisten, de KW 80 Alberta Henderika met 1600 kisten, de SCH 3 Johanan met 1400 kisten en de SCH 248 met 1300 kisten. Iln Scheveningen werden aangevoerd 180 kisten schelvis, 220 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw. 50 kisten koolvis. 50 kisten wolf. 1500 kisten haring. 1900 kisten makreel. 15 kisten schol. 800 stuks styve kabeljauw en 1800 kilo tong. Christenvrouwen van Katwijk Rijn over liet lezen van Gen. 1 KATWIJK RIJN Onder leiding van presidente mevrouw N. Kraayenoord— Hoek. was in de zaal Rijnstraat de plaat selijke afdeling van de Ned. Christen- vrouwenbond byeen. De heer L. Kals- beek hield een causerie over liet onder werp „Hoe lezen we Genesis 1". Spreker ging in op verschillende me ningen die bestaan over de vraag of sommige bybelboeken verhalen zyn of waargebeurde geschiedenissen bevatten. Hy was van oordeel, dat met een ant woord hierop ons geloof niet staat ol valt De polemiek over Genesis 1 moet dan ook in dit verband worden gezien. Er is veel gestreden over de vraag ol dit hoofdstuk letterlijk moet worden op gevat, waarbij men aanvoert dat volgens de wetenschap de aörde al miljoenen jaren bestaat De prediking van Genesis 1 is dat God de Schepper is van deze aarde. Hoe weten we niet het resultaat echter wel. En dit laatste is het belangrijkste, aldus de heer Kalsbeek. Hotel Atlanta in Katwijk gereed KATWIJK AAN ZEE Naar een ont werp van de Leidse architect J. Splin ter heeft het aannemersbedrijf W. Ouwe hand en Zn. in opdracht van de heer en mevrouw Haasnoot-Franck aan de Bad- straat een hotel met achttien kamers ge bouwd. Het nieuwe hotel, dat Atlanta is genoemd, is zo modern mogelijk inge richt. Het heeft een eetzaal voor zeven tig gasten en een bar. (Advertentie) Gevraagd: een winkeljuffrouw 5-daagse werkweek. Bankctbakkery W. DEN DULK Co. Varkevlsserstraat 37 Katwyk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Op de gisteravond in hotel Riche gehouden jaar vergadering van de Katwijkse Reddingsbrigade is oud-voorzitter DCO Boekhoven benoemd tot erelid. Hem werd een mapje aangeboden met foto's van de demonstratie tijdens het bezoek van prins Bemhard. De heer Boek hoven toonde zich zeer getroffen. Hij zei het werk voor de KRB altijd met al de liefde van zijn hart te hebben verricht. Wanneer nog eens een beroep op zijn medewerking wordt gedaan, zal hij zich ten volle voor de goede zaak inzetten. Plaatsvervangend-voorzitter "E. Woude werd als voorzitter gekozen. Men her koos de aftredende bestuursleden J Pluimgraaf en J. Dubbeldam. De nieuwe voorzitter merkte op, dat de aanschaf van een nieuwe schuur in behandeling is bij het gemeentebestuuur. Er zyn plan nen een nieuwe lichte motorboot te ko pen en zes opblaasbare zwemvesten. Op de leden werd een beroep gedaan zich beschikbaar te stellen als vaste wacht Verscheldenen meldden zichaan. Deze wachten zullen in juli en augustus dienst doen. Overigens wordt reeds met Pink steren met de wachtdiensten begonnen Cursussen Voorts werd een overzicht gegeven van de cursus strandwacht. De cursus voor de strandexploitanten is al begonnen. De EHBO:cursus had een goed verloop. Volgende maand zullen de examens wor den afgenomen. Eén der leden infor meerde naar de mogelykheid reddings materiaal te plaatsen by de bruggen. Het bestuur zal hierover contact met de ge meente opnemen. Uit liet jaarverslag van secretaris J. Mostert bleek, dat het aantal leden biyft schommelen om de 500. Eind december boekte de ledenadministra tie het aantal van 558 leden. Velen zyn steunend lid of donateur of lid ten behoeve van hun kinderen om die te kunnen laten zwemmen by de brigade. Ook zijn er vele ouderen die lid zyn om In Wassenaar te Ieren zwemmen. Reeds zyn stemmen op gegaan een duldciyk onderscheid te maken tussen de werkende leden en deze profiterende of steunende leden. Alleen het aparte kaartsysteem van de hoofdlnstrueteur geeft aan wie er werkend lid ts. Het betreft ongeveer 80 personen, meestal personen die ook medewerken aan de wacht. De opleiding onder leiding van de heet De Konink hebben tot goede resultaten geleid. Aan 3 leden kon het strandwacht. diploma C worden uitgereikt, aan 5 het diploma B en aan 10 het A-diploma. Dc heer J. de Bruin bleek met zijn pupillen succes te hebben gehad: aan 16 jeugdigen kon het strandwachtjeugdbrevet worden uitgereikt. Ook zwenmdlploma's werden behaald: 18 jongens en meisjes slaagden voor de •emproef en 5 voor het diploma ge oefend zwemmer. emmen in Wassenaar was aan vankelijk een succes. Tegenslagen door de felle kou en de strubbelingen met het gas deden de mensen achter afschrikken. Na enkele maanden werd de toeloop groten. Vele ouderen benutten deze om alsnog te leren zwemmen, ter pen grote groep de opleidingen volgt reddend zwemmen en strandwacht- Gelukkig kan worden gerekend instructeurs die regelmatig komen en bekwaam zyn. Zij offeren geheel belan geloos hun vrije thd op. Zorgen Vele zorgen baarde de financiële kant van deze zwemmery. De inkomsten dekken niet de uitgaven. Gelukkig ver leende de gemeente een hogere subsidie. De redding van een meisje uit de wa tering met mond-op-mond beademing »en hoogtepunt. Een der leden werd in het voorjaar gesierd met een red dingsmedaille, uitgereikt door de bur gemeester van KabwUk. vrijwillige wachten waren cabines behoeven nu niet meer voor het materiaal te worden benut. De veel be sproken aanschaf van draagbare radio's werd ook een feit. De materialensdhuur is in een zoda nige staat van verval geraakt, dat het bestuur een nieuwe schuur wil aanko pen. Met bouwbedrijven werd een con tact opgenomen voor de bestelling van een geprefabriceerde betonnen schuur. Aan B. en W. werd het verzoek ge richt deze schuur te mogen plaatsen. De EHBO-cursus gaf in het najaar in eerste instantie moeilijkheden. Het bestuur besloot zelf een cursu6 te organiseren gedurende het wintersei zoen. Het aantal deelnemers was zo groot, dat verhuisd moest worden van het lslokaal in de ULO-sdiool naar het gebouw in de Noordstraat. Uit het jaarverslag van penningmees ter J. Pluimgraaff bleek, dat er een na delig saldo van f. 1135,20 is. Vervolgens ging de vergadering met de begroting voor 1964 akkoord. veelal present, zonder veel wegblij vers. Uit de wachtrapporten werden de onderstaande gegevens genoteerd'. Aantal gevallen EHBO noord-post 291; post Zuid 521; aarvtail gevonden kinderen Noordpost 95 en post Zuid 234. Aantal malen hulp aan baders of reddingen: post Noord 9; Zuidpost 10. Daarnaast zijn er nog véle be handelingen die niet genoteerd wer den. b.v. de honderden die behan deld werden tegen kwallenbeten. Dankzij de gemeente kreeg de Noord- post een grotere waohtruimte.De kleed- Groenteveiling Katwijk Rijn Aanvoer waspeen nog groter - kwaliteit loopt iets terug KATWIJK RIJN. Opnieuw was de aanvoer van waspeen groter. Hij steeg van 870.000 kg in de vorige wee'- tot 906.000 kg. De prijsnotering was vrij stabiel te noemen en een iets oplopende tendens, die op vrijdag haar hoogtepunt vond. De grote massa van de betere sortimenten werd verkocht rond de f 12 per kist. In vergelijking met de vorige week lagen de prijzen wel iets hoger, maar we kunnen toch nog (niet geloven in een even sterk op lopende prijsnotering als in het vorige jaar was op te merken. De uitgesor- teerde exportsortimentcn gingen nog vlot weg, vooral naar onze oosterburen. Engeland is sterk teruggelopen. f 17, andijvie f 89 tot f 120, raapstelen f 7 tot f 8, breekpeen f 0,80, spinazie f 39 tot f64, kroten f50 tot f90, prei f 17 tot f 51; keukengroenten: peterselie f23 tot f58. krulpeterselie f19, selderie f 11 tot f21, knolsederie 13 tot f7. i zuldeuropese peen wel stijgende, maar is toch niet zodanig, dat ernstige concurrentie tc vrezen is. België kocht zeer weinig. De industrieën hadden nog wel belangstelling, maai kochten hoegenaamd niet boven de f4. Dc kwaliteit van veel partyen wordt minder, overigens een normaal verschijn sel eind april. De noteringen waren als volgt: A extra f9.20 tot f 13.60 (f8.10 tot f 11.90), A I f7.80 tot f 13.70 (f6.50 tot f 11.90), A II f2 tot f9,50 (f2 tot f9,30), B extra f9,20 tot f 15,10«(f 7,70 tot f 11,20), BI f8,40 tot f 15 (f7,50 tot f 11,20), BII tot f4,10 (f 1,80 tot f2,90), B grof f 1,40 tot f3.70 <f 1,80 tot f3,90). De aangevoerde rabarber werd goed verkocht voor aardige prijzen, var tot f56, radijs stond goed genoteerd f 13 tot f28, witlof deed het niet slecht van f42 tot f112, sla noteerde f 4 tot f 16 en stoofsla f 12. Groene kool deed van f 18 tot f 34, rode kool f 6 tot Amicitia Katwijk gaf uitvoering KATWIJK AAN ZEE Dc drumband Amlcltla heeft gisteravond in gebouw Muslca een prachtige uitvoering gegeven. Onder leiding van de heer W. Meijvogel werden door dc tamboers en hoornbla zers onder meer Franse marsen vertolkt Men moet bewondering hebben voor v deze muzikanten dankzij studiezin doorzettingsvermogen hebben bereikt. Voorzitter D. den Haas zei tot de tal rijke belangstellenden onder meer. men tegenslag heeft gehad met het trekken van een nieuwe instructeur de hoornblazers. Gelukkig is deze zaak nu opgelost en werd de heer J. van Duyn bereid gevonden als zodanig op te tre den. De vereniging heeft veel geld no- gid aangezien verscheidene nieuwe trom mels moesten worden gekocht Na de pauze trad humorist en confé rencier Michol Swartsenburg op, die zyn toehoorders kostelijk vermaakte Jaarvergadering in KATWIJK KATWIJK AAN ZEE De vereniging „De Verpleging" te Katwijk hield gisteravond in hotel Riche haar 41ste jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer L. van der Zwan, die het betreurde, dat voor deze jaarvergadering, waarin belangrijke besluiten dienden te worden ge nomen, zo weinig belangstelling bestond van de zijde der leden. In 1963 werd het 40-jarig bestaan der vereniging gevierd. In het afgelopen jaar overleden de oud-secretaris de heer K. Dijkdrenth, die van 1923-1946 secretaris was en de penningmeester, de heer J. Vink, die van 1952 af deel uitmaakte van het bestuur. Het vele dat zij voor de vereniging heb ben gedaan, zal in dankbare herinnering in de vereniging blijven voort leven. Door de stijgende kosten van verple-aan tal van ongevallen. Voornamelijk het ging moesten de reserves worden aange-C-tarlef heeft voor 1903 veel kosten moe sproken. Het bestuur zag zich genood-ten opvangen. zaakt met contributieverhogingen te ko- Het A-tarlef boekte een voordelig men. Ondanks de komende premiever-saldo van f 1388.47; het B-tarief een voor hoging heeft de vereniging vergeleken delig saldo van f 2169,91; het C-tarief met andere ziekenfondsen een laag ta-een nadelig saldo van f 21.779,23; het D- rief. Het karakter der vereniging wil tarief een voordelig saldo van f 5530,81 het bestuur behouden door zoveel moge-en het E-tarlef een nadelig saldo lyk de leden te dienen. f 1348,92. In het jaarverslag van de secretaris, de Ten opzichte van 1962 werden over heer A. C. Hofkes, werd melding ge- 1063 ten laste van het C-tarief met een maakt van de prijsstijgingen en de8e]'jk aantal leden 372 ziekenhuisver- strenge winter 1962— Het ledental bedraagt voor tarief A 260, in 1962 374; tarief B 1478 (1456); tarief C 3219 (3216); tarief D 4680 (4668); tarief E 394 (357). De ambulance-auto heeft 1103 ritten gemaakt; de nieuwe 1066 riten en de oude 37 ritten. De gemiddelde opbrengst Per_rl«»„edr,0e? i i8,72" Het nadel»g saldo wordt door de ge- die debet was pleegdagen f 24,31 meer betaald, ter- wijl voor 265 byzondere verpleegdagen tegen f 17,93 meer werd betaald.. Kli nische operatie en behandelingen verg den f 6000,meer en de poliklinische be- handelingskosten lagen f 4400 hoger. Dagprijzen In verband daarmee ziet het bestuur zich genoodzaakt tot contributieverho ging over te gaan. De tarieven voor zie- kenhuisverpleging en behandeling als ook de kosten voor klinische- en polio- klinische waarmee de vereniging het meest te maken heeft, hebben hun dag prijzen als volgt verhoogd: Academisch Ziekenhuis te Leiden van f 35,50 op f 40; Elisabeth ziekenhuis te Leiden van f 17,10 op f 19,diaconessenhuis te Lelden van f 19,70 op f 30,60. over 1963 ad f 2492. meente Katwyk gesubsidieerd. Het voorstel van het bestuur de contri butie en de uitkeringen te verhogen in gaande 1 Juni a.s. werd door de vergade ring aanvaard. Zo werd het A-tarief ver hoogd van f 0,45 tot f 0.65 per week (in dividuele verzekering), het C-tarief van f 1,42 tot f 2,02; het E-tarief van f 0 65 op f 0,85. De verhoging uitkeringen A-tarief heeft betrekking op hogere klasse zie- kenhuisverpleging van 70 dagen a f 6,- 5?* S °,f,7° dage" f 15'60 da« boven de derde klasse verpleegkosten; operatie kosten van f 400,— op f 600.— per ge- K8!' Yif. gIng uitkering B-tarief heeft betrekking op vergoeding hulpmiddelen: brilmonturen van f 7.50 op f 12,50- ove- f 1fmlddC.len; 2 3 van de aanschaf- jlngskosten met een maximum van f 25 iSawtZïï 7,50 Hoorst0,len ongewy- tafte. 'n ""«"«""een: bljbe- M M '™l,Jl|11ancevervoc'' van f 2,50 op Uitekerlngcn C-tarief: operatiekosten verhoojd van f 400.- tot 1 «Sl per S val: poliklinische kosten van f 400.1" P0r !lek«vt:eval per jaar. Hulp" middelen na operaiet ingrijpen: 2 3 kos- ten met maximaal f 125,— inplaats van ng7rtoenH23Pm,ddtnv2Ond0"^ S® "L "1 v«n tie kosten met mixt- maai f O0.— inplaats vair f 25— Hnnr toestellen ongewijzigd. °°r" Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. Huber en D. van Dugvenoorde herkozen. In de commissie van toezicht herkoos men dokter J. C. A. Cleveringa en als nieuw lid koos men mr. W. M. A Kalkman. Gevraagd pbr 15 mei of later een flinke hulp in de huishouding J. C. J. Lodder De praktyk wordt waargenomen door de doktoren J. C. A. Cleveringa en C. J. Hagen. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 5.23 en 17.43 uur; laag wa ter 11.14 en 13.36 uur. KATWIJK AAN ZEE. Vrijdag: hoog water 5.54 en 18.15 uur; laag water 1.43 en 14.02 uur. Zorg voor bejaarden van Voorhout VOORHOUT Er is in Voorhout weer veel gedaan voor de tocht van be jaarden die de Oranjevereniging ook dit jaar hoopt te houden. Voorzitter F. Meijer sprak hiervoor gister-en op de toneelavond zUn dank uit de jeugd, de middenstand, de spelers van „Cultuur Verheft" en de burgerij, die spontaan en gul heeft gegeven. In het byzonder ver welkomde hy burgemeester Smolders. De toneelvereniging, die 's middags reeds een opvoering had verzorgd voor de bejaarden zelf, speelde onder regie van Jan Vlasveld het stuk „Hoera, een drieling", een klucht van Dick Maas land. Alle spelers vertolkten hun rollen met overgave en zy mochten na afloop ?n langdurig applaus in ontvangst ne ten. De aanwezigen hebben zeer geno- •n van het stuk. Burgemeester Smolders trok daarna de loten van de verloting, waarna werd medegedeeld dat ruim f 500 voor de be jaarden kas bijeen was gebracht. Onderzoek t.b.c. in Voorhout VOORHOUT Het vijfde bevolkings onderzoek op t.b.c. is. dank zij een goe de organisatie, naar tevredenheid verlo pen. De opkomst was groter dan in 1960. Er namen nu 1954 personen aan deel Acht procent van de bevolking weigerde elke vorm van onderzoek. Tijdens het onderzoek zijn er ook en kele giften ontvangen. Een bedrag van f 60 kan worden afgestaan aan de „Pro vinciale Vereniging .Fotu' van Zuid- Holland. Koninginnedag Voorhout VOORHOUT Meende men in Voor hout. dat Koninginnedag stil zou verlo pen. dat is niet het geval, want er is een programma gekomen van de Oranjever eniging, dat voor de schoolgaande jeugd zeker aantrekkelyk is. Om 8.45 uur zal deze samenkomen ln de r.k. jongensschool waarna een zang- hulde zal worden gebracht aan het be stuur der gemeente. Dat gebeurt aan de Churchill-laan. Hierna gaan de kinderen voorafgegaan door de plaatselijke mu ziekvereniging naar dc nieuwe grote hal van de fa. C. Colyn en Zn. aan de Ja- coba van Beierenweg. waar het jeugd- circus uit Warmond een voorstelling zal geven. De kleuters der scholen verzamelen zich by de r.k. meisjesschool en zullen zich na de aubade ook bij de .lagere- schoolkinderen voegen. Om 200 uur n.m.: handbalwedstryd op de sportvelden door dames der Junio ren; 2.45 uur: le helft voetbalwedstrijd junioren A-jeugdleiders; 3.30 uur: le helft dames-handbalwedstrijd en vervol gens. 's Avonds marsmuziek door Voorhout. VALKENBURG Donderdag om 8 uur hoopt ds. L. Vroegindeweg van Delft een spreekbeurt te vervulen voor de Herv.-Geref. Evangelisatie in zaal De

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 17