MOLEN „DE VALK" WORDT INGERICHT TOT MUSEUM Directeur k van Lakenhal het beheer Leerlingenuitvoering van Leids Musieklyceum Vogellust te Noord wijk herdacht 2de lustrum Gemeenteraad Leiderdorp besloot: kappers op maandagmiddag vrij Goede toneelopvoering van „De Gastspelers" NIEUWE LEIDSE COURANT 9" DINSDAG 28 APRIL 1964 LEIDEN In 1960 deed zich voor He gemeente de gelegenheid voor om van thans wijlen de heer W. van Rhijn een groot deel van de inven taris van molen ..de Valk" aan te kopen. Voorts bood de heer Van Rhijn het molenarchief en het ar chief van de familie Van Rhijn ten geschenke aan. Bij het besluit tot het aangaan van deze overeenkom sten besloot de raad tevens om de molen te zijner tijd tot museum te bestemmen. De vereniging „De Hollandsche Mo len" wil haar daadwerkelijke mede werking aan de museumplannen ver lenen. Deze vereniging heeft zich bereid Verklaard een collectie molenonder delen en daarmee samenhangende Voorwerpen, die zij van dhr. M. van Hoogstraten te Dordrecht heeft over genomen, voorlopig Voor de duur van 30 jaar in bruikleen af te staan aan Agenda voor de Leidse raad LEIDEN Maandagmiddag 4 mei om 2 uur komt de gemeenteraad van Leiden bUeen voor de behandeling van de vol gende agenda: voorstel tot het verlenen van eervol ont slag aan dr. J. van de Poel als secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium; benoeming van een secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium: benoeming van docenten aan het Rembrandtlyceum en de Louise de Co- ligny-H.B.S.: voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer W. A. Goutiex uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Pestalozzischool (openbare school voor g.l.o. aan de Kernstraat); inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het vernieuwen van de oude radiatoren van de verwar- mingsinstaUatie van het Stedelijk Gymna sium; pre-advies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel om medewerking voor de verbetering van de verlichting van zijn school voor uitge breid lager onderwijs aan de Antonie Duyck- laan 11; idem op het verzoek van het be stuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs om medewerking voor de aan schaffing van twee naaimachines ten be hoeve van zijn school voor uitgebreid lage! onderwijs aan het Noordeinde 3; idem op het verzoek van het bestuur van de Ver eeniging voor Christelijk Onderwijs om medewerking voor de aanschaffing van gymnSstiekmateriaal voor het gymnastiek lokaal van z(]n scholen voor gewoon en voortgezet gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 40; idem op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde School vereniging om medewerking voor het ver beteren van de akoestiek en de verlichting Van het gymnastieklokaal van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Stad- houderslaan. het maken van twee kleedka- i het i i de 1 stichten aan de Lorentzkade: voorstel inzake het verlenen van aanvullende voorschotten op de exploitatievergoeding voor 1964 ten be hoeve van het bijzonder buitengewoon la ger onderwijs aan zwakzinnige kinderen: inzake het verlenen van een subsidie aan de Leidsche Schouwburg-Vereeniging; inza ke het aankopen van de panden Krauwel- steeg 1. Zuidsingel 29 en Oranjegracht 134; inzake het aankopen van de panden Paul Krugerstraat 27/27a en 29/29a; inzake het verkopen van een strook grond, gelegen aan de Cronesteinkade; inzake het aangaan van transacties met de Vereniging voor Christe lijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs met betrekking tot gronden, ge legen in het uitbreidingsplan „Houtkwar- tler-Noord"; Inzake het aangaan van een overeenkomst van ruiling, waarbij de ge meente aan de Rijksuniversiteit in eigen dom afstaat het gebouwencomplex van de voormalige Gemeentelijke Hogere Burger school voor Meisjes, gelegen aan de Garen- markt. en de Rijksuniversiteit aan de ge meente een gedeelte van het Van der Werfpark; tot het intrekken van het besluit van de raad. inzake het toekennen van voorschotten aan de Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werkmans woningen ten behoeve van de verbetering van een 40-tal woningen, welke deel uit maken van het plan van de oude woningen dezer vereniging; inzake het beschikbaar Stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen in het Stadhuis ten behoeve van de afdeling Bevolking der gemeente secretarie: inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbrengen van voor zieningen en het uitvoeren van verbete ringen en herstellingen aan het gebouw Van de Dienst voor Sociale Zaken aan het Steenschuur; inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de verbou wing van de llchtkoker in de Gemeente lijke Werkplaats tot spreekkamer c.a.; in zake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de bouw van een wijkbadhuis aan de Lindestraat; inzake het delegeren van verschillende bevoegdheden van de raad aan burgemeester en wethouders; van de burgemeester inzake de jaarwedde van de wethouders; inzake het vaststellen van de verordening, houdende regeling van de gevallen, waarin, na beëindiging van het dienstverband met de gemeente Leiden, aanspraken or vergoeding van ziektekosten worden toegekend; inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen van ka pitaalsuitgaven in 1964 voor de Gasfabriek en de Elektriciteitsfabriek; inzake het be stemmen van molen „De Valk" tot molen museum; voorste] tot het vaststel!* een verordening tot wijziging van die. hou dende aanwijzing van de dagen, plaatsen voor het houden van de verschil lende markten en van veilingen van alsmede tot het vaststellen van enige keersmaatregelen. een en ander tn verband met de verplaatsing van de warenmarkten; voorstel inzake de schouwburg. de gemeente. Met dit aanbod is de mogelijkheid geschapen thans aan het voornemen de molen tot mu seum te bestemmen uitvoering te geven. en W. hebben een plan doen op- in voor het treffen van voorzienin- aan het interieur van de molen. De kosten zijn f 43.500. waarvan f 26.000 betrekking heeft op restauratiewerk zaamheden en f 17.500 op de uit te voe- werkzaamheden voor de inrichting als molenmuseum. Gezien het grote be lang van de instandhouding van het Nederlandse molenbezit. zou het B. en W. juist voorkomen, als door het rijk. de provincie en de vereniging „De Hol landsche Molen" een subsidie in de res tauratiekosten werd verleend. Verzoe ken hiertoe zijn reeds ingediend. Naar de mening van B. en W. verdient het aanbeveling de directeur van „De Lakenhal" te belasten met het beheer van het molenmuseum en hem daarbij ter zijde te doen staan door een conser vator. De heer M. van Hoogstraten, die deskundig is op molengebied is bereid de functie van conservator op zich te nemen en tot de openstelling van museum als adviseur bij de inrichting óp te treden. Het honorarium, inclusief de vergoeding van reikosten. kan dit jaar worden gesteld op f 1500. Voorts achten B. en W. het gewenst, dat voor het dagelijks toezicht een concierge in de molen zal wonen. De jaarlijkse onderhoudskosten van de molen, nadat het museum is tot stand gekomen, kunnen op f 5100 worden ge schat. Daarbij komen dan nog de kosten van verzekering, telefoon e.d. Op dit moment kan moeilijk een raming worden gemaakt van de te verwachten inkom sten uit entreegelden, maar aangenomen moei worden, dat deze beneden de uit gaven zullen blijven. LEIDEN Leerlingen van het Leidsch Muzieklyceum (Rijnsburger- weg, directrice mevrouw E. H. C. Westendorff) gaven gisteravond in het Antoniusclübhuis een uitvoering. Veel ouders, zusters en broers van de executanten zaten aandachtig te luisteren. Wat men zo lang soms tot vervelens toe. in de huiskamer heelt gehoord, klinkt in de concertzaal immers weer anders, bijna ails nieuw. De gang van zaken op zo'n leerlingen- uitvoering is bekend. Eerst komen de kleine krachten aan de beurt en dan, langzaam aan, pleegt de kwaliteit te stijgen tot aan het lest-best. Ook deze avond maakte op die usance geen uit zondering. We vonden het echter wel bijzonder prettig, dat alles zo kort en vlot verliep. Men behoefde zich ook niet, met gevaar van indigestie, door een eideloze rijstebrijberg heen tè eten. Goede sfeer De sfeer, waarin het onderwijs aan het muzieklyceum wordt gegeven, is blijkbaar goed. Dat was de leerlingen aan te zien èn aan te horen. Een minder gelukkig optreden bij deze of gene heel jeugdige debutant kan niet aan het beleid van de leerkrachten worden ge weten. De zenuwen, de plankenkoorts spelen met het spel mee en verder kan zelfs de beste docent geen muzikale aan leg bij het ontbreken daarvan, te voor schijn toveren. In zo'n geval mag hij of zij de klacht „wijs mij de plaats waar ik gezaaid heb" daarom gerust inhouden. Talentjes Ook hier was het niet alles goud wat als zodanig wilde blinken. Maar toch, verspreid, kondigden zich ook kleinere en grotere talentjes aan, op de piano, de viool, de blokfluiten. In de lagere regionen, zullen we maar zeggen, mogen de namen wel achterwege blijven. De jongelui deden hun best. ze speelden niet zelden leuk en ten aanzien van pech was de zaal bijzonder mild en begrijpend gestemd. Een groepje blokfluitisten verdient vermelding, ook een paar zeer geslaagde soli op het sopraan- en alt-instrument. Voor de pauze begon, hoorde men nog een ensemble van gitaren, violen en een cello iets van L. de Call uitvoeren. Deze instrumenten werkten niet met heel grote vreugde samen. Balletgroep Een lust voor het oog was daara een ballet van dansende elfen, paddestoelen, libellen en nog andere sprookjesgestal ten, alles onder kleurige, steeds wisse lende belichting en door de vervoerende Notenkraker-muziek van Tsjaikowsky begeleid De dansjes waren kennelijk het resultaat van zorgzame, artistieke voor bereiding Uit het tweede deel van de avond verdienen enkele uitvoerenden bij name te worden genoemd. Corrie Glasbergen toonde zich een aankomende pianiste met muzikaal begrip en gevoel (een „Lied ohne Worte" van Mendelssohn en verder als begeleidster). Onder de violis ten vermelden we graag Marijke Groe- newegen, die een mooie zingende toon voortbracht in een adagio en finale uit ;n Sohülerconcert van Fr. Seitz. Ook Jan van Batenburg bleek een ;er verdienstelijk vertolker van een Mazurka Jenkinson» en evenals (als valler) van twee delen uit een concert van Seitz. Ten slotte speelde Willy Braakhekke heel vlot en ook muzikaal niet onver dienstelijk de Wals in e-klein van Chopin. Joh. van Wolfswinkel Gromltransacties niet het Chr. Lyceum te Leiden LEIDEN In 1960 besloot de raad tot verkoop aan de Vereniging voor Christelijk middelbaar een voorberei dend hoger onderwijs te Leiden van perceel grond, gelegen aan de Ka- gerstraat, groot plm. 400 m2, en tot verhuur, aanvangende 1 maart 1960 en met recht van koop, aan genoemd terrein is op 1 november 1960 in ge bruik genomen. De vereniging heeft verzocht van de gemeente, in afwijking van genoemd besluit, te mogen kopen een terrein de Poelwatering nabij de Kager- straat, groot plm. 5220*"m2;"^Pbor f92.000 totaal. In verband met deze transac- is het gewenst, dat met ingang van de datum, waarop de verkoop zijn be- zal hebben gekregen en de ver huur met recht van koop, een eind heeft genomen, aan de vereniging tot wederopzeggens te verhuren een plm. 1140 m2 groot terrein, waarop de nood- school is gebouwd, tegen een huurprijs f 1000 per jaar. Tegen deze trans acties bestaat bij B. en W. geen be- Openbare kleuterschool aan de Lorentzkade LEIDEN De beide openbare kleu terscholen in het zuidoostelijk stads deel, te weten Bambino aan de Oppen- heimstraat en De Klimop die in af wachting van de totstandkoming var het eigen gebouw aan de Roodenbur- gerstraat is gehuisvest in de openbare g.l.o.-scholen aan de Du Rieustraat de Lorentzkade kunnen de kleu ters, die voor beide scholen worden aangemeld, niet meer opnemen. Een oplossing kan worden gevonden door van de kleuterschool De Klimop de beide klassen af te splitsen die thans in de g.l.o.-school aan de Lorentzkade zijn gehuisvest. De nieuwe school kan in deze lokalen gehuisvest blijven. De kleuterschool De Klimop zal dan bij het betrekken van het nieuwe gebouw de Roodenburgerstraat (dat in de twee de serie systeembouwscholen is opge- norfien) in staat zijn de kleuters op te nemen, die thans moeten worden afge- Aankopen aan de P. Kriigeratraat LEIDEN De gemeente heeft in open bare veiling voor een bedrag van f 10.210 aangekocht de woningen met afzonder lijke bovenwoningen en erven aai Paul Krügerstraat 27/27a en 29'29a. De eigendom van de panden is de gemeente van belang, aangezien zij te zijner tijd dienen te worden gesloopt in verband met de ontsluiting van gebied, begrepen in het Wederopbouw- plan Stationsplein e.o. BAYER helpt miljoenen mensen: Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER, op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle •werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! AS PI RI Ndaar staat BAYER achter!' Ledental nog steeds groeiend NOORDWIJK Op de tiende jaarver gadering van de Noordwykse vereni ging van vogelliefhebbers „Vogellust' zijn enkele belangrijke Initiatieven ge nomen. Besloten werd een jeugdnatuur club in het leven te roepen, waarvan jongelui van 1420 jaar lid kunnen wor den. Men hoopt hiermee die jongelui te bereiken van wie de interesse niet alleen bestaat uit het houden en kweken van tropische vogels, maar die zich interes seren voor de levende natuur in het alge- Al enkele jaren lag het in de bedoeling Adviezen in uitbreidingsplan kosten f 10.000 LEIDERDORP Nadat de burgemeester de gemeenteraad op de hoogte had gebracht van de afwezigheid van wethouder Meerburg (vakantie) en de heer Evers (ziekte), handelde men eerst een aantal voorstellen vlot af. Daarbij waren o.m. het plaatsen van banken en het aanbrengen van prullebakken in de gemeente, borgstelling van f8400 voor de bewoners van een flat aan de Julianastraat, die het gemeenschappelijke dak willen laten repareren en het onbewoonbaar verklaren van de percelen Achthovenerweg 38, Jaagpad 16 en 58 en Zijldijk 26, 35 en 38. De voorzitter deelde naar aanleiding van het laatste mee, dat het college de directeur van gemeentewerken heeft verzocht de bewoonbaarheid van een viertal andere woningen te onderzoeken. Vorig jaar besloot de raad een krediet m f30.175 beschikbaar te stellen voor restauratie van de molen in de Zijllaan en Ellegepolder. Gedeputeerde Staten zijn bereid f4680 bij te dragen. De rijkssub sidie bedraagt f6235. Deze is van 40 pet teruggebracht tot 20 pet. De heer W. v. d. Sluys (CHU) vroeg of er bij Rijk en Provincie wel is aange drongen op een zo hoog mogelijke sub sidie. Leiderdorp heeft verscheidene mo lens en dit bezit wordt wel een dure aan gelegenheid. ..Dit contact is er geweest", aldus de voorzitter, „en de normen liggen vast. De molen is door de gemeente ge kocht en dat brengt consequenties mee". Plannen Voor een detaillerina van het uitbrei. dingsplan in hoofdzaak heeft het Econo misch Technologisch Instituut voot Zuid-Holland een rapport uitgebracht. In dit rapport is aandacht geschonken aan de behoefte aan openbare voorzie ningen. zoals kerken, scholen, parkeer plaatsen enz. De kosten van déze advie zen zullen dit jaar f 10.000 bedragen. De heer Andrik (PvdA) vroeg het col lege of één instituut dit alles wel in zijn totaliteit kan overzien. „Hebben wij geen behoefte aan meer voorlichtingsbron- Ook de kosten vond hij wel wat hoog. De heer Tieken (KVP) was het met de heer Andrik eens. De heer v. d. Sluys vroeg in deze naar het beleid van het college. Moet het nu een woongemeen schap worden of komt er ook industrie' Burgemeester Gallas antwoordde hier op dat het college kritisch staat tegenover de plannen van het E.T.I. Het rapport zoals het nu is uitgebracht is een aardige handleiding. Het college staat een com binatie van wonen en werken voor ogen. Het woonklimaat is hoofdzaak. Binnen kort zal het college de raad een verkave lingsplan voorleggen voor industrieter- tin. Men zal in geen geval zware indus- ie aantrekken. Voor de verbouwing van het gemeente huis en woning Hoofdstraat 9 is een drag nodig van f 40.000. De heer De Groot „Valstrik voor een man alleen LEIDEN Er zijn thrillers waarin de personen zo zwart-wit getekend zijn, dat men zeker weet. dat aan hst eind alle witte sohapen zwart zijn en omgekeerd. Tot deze soort behoort ook „Valstrik voor een man alleen", thriller van Robert Thomas. Het is echter een verdienste van de schrij ver dat hij de spanning er voor een groot gedeelte weet in te houden. Het gegeven is niet ingewikkeld. Een man, getrouwd met een rijk meisje, ver moordt zijn vrouw na drie maanden en doet dan alsof ze is weggelopen. Hij jammert ach en wee. maar de commis saris. een slimmerik, ruikt lont. De val strik voor die man alleen wordt een heel bouwsel, waar velen aan mee doen. De opzet lukt. hij valt door de mand en na bijna drie uur spelen het is nogal een lang stuk wordt hij weggevoerd. De schrijver had het stuk wel wat korter kunnen maken maar vervelen doet het tooh niet. Tenminste niet in de opvoering die de r.k. toneelgroep „De Gastspelers" onder regie van Jac. Buis er gisteravond van gaf. Het stuk is amusant, van alles en nog wat gebeurt er in en de uitvoerenden wisten de sfeer waarin zo'n stuk gespeeld moet worden goed te treffen en de spanning er door hun spel in te houden. P. Jacobs, die de rol van echtgenoot speelde, deed dat met zoveel variatie en losheid in zijn spel. dat hij de man is. die de voorstelling maakte. Nell de Lange-Reizevoort was een geslepen vrouw, die de geslepen oplichtster moest voorstellen. Ze deed dat zeer aanvaard baar evenals C. v. d. Drift de rol van de pastoor speelde. Aanvaardbaar maar wat stijfjes. Dat schijnt zo te horen wan neer men een geestelijke, pastoor of domineei op de planken moet zetten. Ergens blijft men geremd bij zo'n rol. De commissaris van politie werd door Jac. Buis gespeeld naar alle regels vol gens welke men zo'n rol speelt. Ze lopen altijd in een regenjas en hebben een hoed op. Hij deed het evenwel goed, maar het zeggen van zijn tekst zou wat vloeiender kunnen zijn. Een uitstekend getypeerde zwerver zagen we van W. Houps. het was jammer dat de rol vrij kort was. Wilma van Rijn, de gehaaide ver pleegster, had een moeilijk aanvaard baar rolletje te spelen. De schrijver heeft van haar rol een erg louche figuur ge maakt En dat voor een verpleegster! Het was een opvoering met heel veel goede kwaliteiten, zoals we dat van deze toneelgroep gewoon zijn. A. C. Bouwman Leidse brandweer oefende LEIDEN Een oefening van de Leidse brandweer trok gistermiddag veel belangstellenden naar het Rapen burg. zodat ook de politie regelend moest optreden. Verondersteld werd, dat brand was uitgebroken op een zolderverdieping van een oud pand, dat van de Rotter- damsche Bank. (WD) vroeg of de raadzaal niet wordt vergroot? Over een aantal jaren kan het aantal raadsleden wel 15 of 17 bedragen. De voorzitter zei. dat men in de raadzaal leinere meubels zal plaatsen om ruimte Wat betreft het voorstel tot wijziging winkelsluitingsverordening voor het kap- persbedrijf, stelde de heer De Groot voor de verplichte sluiting te verplaatsen naar de maandagmorgen. Wil men de zaak ook middags gesloten houden dan is dit :n persoonlijke zaak. Het college stelde op verzoek van de gevestigde kappersbedrijven de maandag middag vast Volgens het nieuwe c.a.o voor het kappersbedrijf moet het perso neel vrij zijn op de dag, waarop de halve- dagsluitingsregeling geldt Praktisch komt het er dus op neer dat de kapperszaken maandag de gehele dag gesloten zijn. Wij moeten dit verminderd dienstbe toon als raad niet stimuleren, aldus de heer De Groot die om hoofdelijke stem ming vroeg. Het voorstel werd aanvaard met de heren De Groot en Poels (WD), Veldhuyzen (CHU) en Los (AR) tegen. Andere route De bewoners van de Wilhelminastraat kunnen gerust zijn. De route van N.Z.I1. is gewijzigd. Deze zal t.z.t. komen te lopen vla Mauritssingel en Acacialaan over de nieuwe brug. De heer Boot vroeg nog de aandacht van het college voor de parkeergelegen heid bij de tennisclub. Dit heeft de dacht aldus de voorzitter. Gedacht wordt aan een strook grond aan de Hoogmadese- weg bij de sportterreinen. LEIDSE SCHOUWBURG LIJDT TOENEMEND VERLIES LEIDEN De exploitatie van Schouwburg levert de laatste jaren in toenemende mate verlies op. Het tekort wordt veroorzaakt door stijging van de uitkoopsommen voor de to neelvoorstellingen. lonen en andere kosten en kan niet door tariefverho gingen worden opgevangen. De reële reserves van de vereniging zijn daar door nagenoeg uitgeput. In verband hiermede heeft de vereniging zich tol B. en W. gewend met het verzoek met ingang van 1 juli 1963 gedurende drie achtereenvolgende seizoenen een jaar- Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij onderscheiden besluiten van cura toren der Leidse universiteit zijn: Drs. C. van den Berg, arts weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de pathologie, voor het tijdvak 1 maart 1964 tot 1 maart 1965. wederom in deze functie benoemd; Dr. L. F. Bernini, voor het tijdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965 tot weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de antihropogenetica benoemd; Dr. F. J. Cleton. voor het tijdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965, wederom als wetenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, benoemd; Mej. dr. E. Gans, voor het tijdvak van 1 januari 1964 tot 1 januari 1965 tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacologie benoemd; Drs. A. C. van Ginkel. wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de stratigrafie en paleontologie, het tijdvak 1 januari 1964 tot 1 januari 1965, wederom in deze functie benoemd: J. J. Hamming, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de heelkunde, voor het tijdvak 1 april tot 1 april 1965, wederom in deze functie benoemd: Dr. A. Hensen, wetenschappelijk ambte aar le klasse in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, voor het tijdvak 1 januari 1964 tot 1 januari 1965. tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in deze functie benoemd; Mej. drs. M. Hoeke. voor het tijdvak van 1 mei 1964 tot 1 mei 1965, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bü de farmacie benoemd: Dr. A. Huson voor het tijdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de anatomie benoemd; Drs. J. Kaaijk, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de fac. der Sociale Wetenschappen, voor het tijdvak van 16 april 1964 tot 16 april 1965. we derom in deze functie benoemd; Dr T. G. T. Pigeaud. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de bibliotheek voor het tijdvak van 1 december 1963 tot 1 maart 1964. weder om in deze functie benoemd: Dr. L. M. van Putten, arts. weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het instituut voor Radiopatho logie en Stralenbescherming voor het tijdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965 wederom in deze functie benoemd: Drs. J, van Riemsdijk wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tïjdelijTce dienst bü de algemene psychodiagnos tiek. voor het tüdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965. wederom in deze functie benoemd: Drs. M. S. H. Schlemper. arts, weten- schappelük ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bü de psychiatrie, voor het tüdvak van 1 maart 1964 tot 1 maart 1965. wederom in deze functie benoemd- Dr. A. Struyenberg. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tüdelüke dienst bii de faculteit der geneeskunde voor het tijdvak van 1 januari 1964 tot 1 januari 1965, wederom in deze functie benoemr: Drs H. Visscher. voor het tüdvak van 1 november 1963 tot 1 november 1964. tot wetenschappelük ambtenaar in tijdelijke dienst bij de allergologie benoemd. lijks subsidie te verlenen tol het be drag van het exploitatieverlies, mei een maximum van f 15.000.per sei zoen. Voorts heeft de vereniging ver zocht een éénmalig subsidie toe te kennen in de kosten van een aantal voorzieningen. B. en W. vinden het van groot be lang, dat de vereniging in staat wordt gesteld haar werkzaamheden voort te zetten tot het moment van opening var een nieuwe schouwburg, zolang de toe stand van het oude theater dit toelaat. Subsidiëring van de vereniging gedu rende de seizoenen 1963/1964. 1964/1965 en 1965/1966 tot het exploitatietekort achten zij dan ook volledig verantwoord. B. en W. achten het niet gewenst dat naast een jaarlijks subsidie ploitatietekort een afzonderlijk subsidie wordt verleend in de kosten van voor zieningen aan het gebouw. De voor zieningen kannen worden gefinancierd met het krediet in rekening-courant, groot f 15.000.dat de raad in 1961 aan de vereniging heeft verstrekt. Verbouwing in de Gem. Werkplaats LEIDEN De vergroting van het aantal leidinggevende personeelsleden van de Gemeentelijke Werkplaats heeft de behoefte doen ontstaan ruimte, die dienst kan doen als spreekkamer, bu reauruimte, verblyfplaats tijdens d« schafturen enz. Tot nu toe wordt hier voor de kamer van de bedrijfsarts ge- Het is mogelijk een lichtkoker te bouwen tot een voor deze doeleinden geschikte ruimte. Een bijkomend voor deel is. dat hierdoor beter toezicht kan worden uitgeoefend op de aangrenzen de werkafdelingen aldus B. en W. De kosten van de verbouwing worden op f 6000 geraamd. VOLA verdiepte zich in bouw van metro LEIDEN Gisteravond hield de VOLA (Vereniging van oud-leerlingen der am bachtschool) haar maandelijkse bijeen komst. De heer H. Schuitemaker van de afdeling tunnelbouw van de dienst van Gemeentewerken te Rotterdam hield een causerie over de bouw van de metro, toegelicht met dia's. Van de gelegenheid tot-het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Bouw badhuis Lindestraat gaat beginnen LEIDEN In 1961 besloot de ge meenteraad een krediet van f 250.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een wijkbadhuis aan de Lindesraat. Nu de rijksgoedkeuring is verkregen, kan met de bouw worden begonnen. Voornamelijk als gevolg van de sterk gestegen bouwkosten zal het bedrag met f 118.000 worden overschreden. Jaarvergadering Roode Kruis Hillegom HILLEGOM Gisteravond hield de Hillegomse afdeling van het Roode Kruis de jaarvergadering in Treslong, onder voorzitterschap van de heer B. J. van Linden van de Heuvel. De afdeling Hillegom ging in 1963 voort met haar activtiteiten. Er werd voor een bedrag van f 4309 aan Rode- Kruiszegels verkocht, aan de loketten een bedrag van f 1345. Het lectuurkastje leverde 2396 kg aan tydschriften en 61 boeken. Het „welfarewerk" is volkomen aan geslagen in Hillegom. De „colonne" be staat nog steeds uit een kleine groep. Het spreekuur in het medisch centrum werd druk bezocht. Het batig saldo over 1963 bedroeg f 570.26. Er zullen 10 invalide personen deelne- dagboottocht op 14 juli dergelijke club te stichten. Nu heefl de heer W. Baalbergen dit initiatief ge en en het is de bedoeling in septem ber te starten. De club zal een onderdeel van Vo gellust blyven en jeugdleden van deza vereniging zullen geen contributie be« hoeven te betalen. Anderen betalen f 2,50 per jaar. Tien jaren Aan het begin van de vergadering, die onder leiding stond van de heer F. M. Vink. gaf secretaris C. Baljeu een uitvoerig overzicht van de afgelopen 10 verenigingsjaren. De vereniging heeft een veelbewogen bestaan gehad. Reeds in 1956 trad een aantal leden uit om een eigen vereniging te vor- In 1957 vormden de leden uit Noord- wijkerhout een eigen vereniging. De Kolibri. Ondanks deze aderlatingen groeide het ledental gestadig. Het be draagt thans 134, waardoor de afdeling één van de grootste is van de bond. De heer Baljeu releveerde voorts do stichting van de buitenvolière aan de Prins Hendrikweg. De vereniging heeft ook een eigen mededelingenblad en er is een bloeiend verenigingsleven. Penningmeester K. Huizinga bracht het financieel verslag uit De vereniging bleek goed geboerd te hebben en de kas controlecommissie toonde zich by monde van de heer J. Beurse content met het gevoerde beheer. De heren C. Baljeu, J. Hazenoot, F. M. Vink en T. Westerhout werden bij accla matie als bestuurslid herkozen. De commissaris voor materiaal, de heer T. Westerhout, kon meedelen dat voor het materiaal van de vereniging, een goede opslagruimte was gevonden. Aan de volière aan de Prins Hendrik straat zullen verschillende herstellingen moeten worden verricht Binnenkort wordt deze weer heropend. Eendendrama De voorzitter ging vervolgens uitvoe rig in op, wat hy noemde het eenden- drama aan de Boekerslootlaan. Dit wordt namelijk nogal eens ten onrechte de plaatselyke politie in de schoenen ge schoven. De feitelyke toedracht is dat in de om geving van de Boekerslootlaan een groot aantal tamme en ook wilde eenden nes telden. die grote schade aanrichtten in de omliggende bollenvelden. Na een klacht van de betreffende eige naar gaf de schadecommmissie van het desbetreffende ministerie toestemming deze dieren af te schieten. Dit is gebeurd en daar dit in de be bouwde kom plaatshad was de politie erbij om eventuele ongelukken te voor komen. Verder had de politie er niets mee te maken. De voorzitter deelde nog mee dat op 9 mei een excursie wordt gemaakt naar het dierenpark te Wassenaar. Noordivijk-S.J.C. NOORDWIJK Op koninginnedag, donderdag 30 april wordt 's middags 5 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen Noordwyk en SJC op het sportpark aan de Van Panhuysstraat. Deze derby die al in jaren niet is gespeeld, zal ©n- getwyfeld veel belangstelling trekken. NOORDWIJK De jaarlijkse uit gaansdag van de afdeling Noordwijk van Pro Rege is vastgesteld op woensdag 20 mei. Er zal een bezoek worden ge bracht aan Zeeland. Men kan zich opge ven tot 16 mei by de heren J. N. Baai- bergen, Kerkstraat 1 en L. van Beelen Noordzeestraat 7. NOORDWIJK In verband met ko ninginnedag zijn op donderdag 30 april de gemeentesecretarie en alle andere gemeentelyke bureaus en kantoren de hele dag gesloten. Het huisvuil zal deze week te Noord- wijk aan zee niet op donderdag maar op woensdag worden opgehaald. NOORDWIJK Woensdagavond om acht uur spreekt in de zaal van de geref. kerk voor de afdeling Noordwyk van de Christenvrouwenbond de evangelist F, Biemond over het werk onder de zigeu- Feest Zoeterwoude ZOETERWOUDE Programma Oran jefeest. Op 29 april: 18 uur, wielerpro- gramma op het parkoers Schenkelweg- Zwetkade. 20.30 uur, ringsteken op brom fietsen voor paren in de Eloutstraat Wedstrijden op .vreemde' 'fietsen Op 30 april: 8.00—8.10 u. klokgelui, 8.45 u„ opstelling kinderoptooht op het plein van de jongensschool (Schenkel- weg): 9 u., vertrek kinderoptooht naar gemeentehuis, aldaar aubade; 10.30 u, kinderspelen op de voormalige speelwei de tussen het Watertje en het SJZ-ter- rein; 11.30 u., touwtrekken voor buurt- ploegen van 4 man; 13.30 u., volleybal toernooi: 14.00 u., kruiwagenrace voor dames en heren: 15.00 u. hindernisrace voor dames; 16.00 u., zaklopen voor da mes en heren; 20.00 u.. Oranjebal in Pa rochiehuis Schenkelweg. Medewerkingt Espresso Combo. Zang Duifje Gout; 20.00 u., show door de drumband in de J. van Bannmgstr., gevolgd door een lampion- optocht. Uitvoering fanfare in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De St. Jans Fan. fare hield haar jaarlijkse uitvoering in het parochiehuis onder leiding van de dirigent de heer B. H. van Veen. Ver volgens konden de toeschouwers genie- *en van het optreden van de majorettes en de drumband o.l.v. de heer W. K van Bohemen. Na de pauze werd een klucht opge- or de R K- toneelvereniging St. Matthias uit Warmond o.l.v regisseur Van Elburg. T af el tennistoernooi in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op Hemelvaart», dag houdt de tafeltennisvereniging „Ef fect '54" haar clubkampiocnschappe;in de vorm van een toernooi. De inschrij ving staat ook dit jaar open voor niet- leden. De aanmeldingstermijn sluit op 30 april. De indeling geschiedt door lo ting. Bij het dubbelspel worden junioren zow-el als senioren in één groep inge deeld De finales worden gehouden des avonds om acht uur in het verenigings gebouw „Ons Huis" in de Dorpsstraat. dit Jaar een verloting worden gehouden. Op 12 oktober zal de Henri Dunant >or de weekvakantietocht vertrekken 1 van Hillegom zullen waarschijnlijk samenwerking met de afdeling Lei- 3 chronische zieken daarvan kunnen ze den. Ten bate van het welfarewerk zal nieten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9