Waardige manifestatie van duizenden Zuid-Molukkers Demonstratie van eenheid en trouw Herdenking 14-jarig bestaan proclamatie Muziekconcours Sassenheim zaterdagavond laat besloten Veel verplichte werken waren deels te lang en onbeduidend Koopman uit en in zijn auto gesleurd Moderamen Al dan niet televisie NIEUWE LEIDSE COURANT 1 MAANDAG 27 APRIL 1964 Dodenherdenking van v.m. 4 R.I. te Valkenburg VALKENBURG Dc jaarlijkse her denking van gevangenen van 't voorma, lige 4 R.I. wordt gehouden op donderdag 7 mei in Valkenburg (Z.H.). In verband de overbrenging van de graven te Katwijk naar Valkenburg en de restau ratie van deze erebegraafplaats door de zorg van de oorlogsgravenstichting ver valt de herdenking te Katwijk. De kranslegging op de erebegraafplaats te Rijswijk door het bestuur van de Ver eniging van oud-strijders van het v.m. 4 R-I. blijft gehandhaafd. Het programma van de herdenking luidt: 9 uur vlag in top. daarna halfstok hijsen op de erebegraafplaats; 9.30 uur kranslegging op de begraafplaats. Klei weg, te Rijswijk, daarna vlag in top; 10.15 uur herdenkingsdienst in de her vormde kerk te Valkenburg ids. P- van der Staay, legerpredikant van het v.m. 4 R.I., en ds. D. Veldkamp, voorheen predikant te Valkenburg, medewerking de chr. gem. zangvereniging „Ad- vendo" o.l.v- de heer M. Kroon); 10.15 herdenkingsbijeenkomst in de kapel op het vliegkamp Valkenburg (H Mis opgedragen door de majoor-aalmoezenier J. G. Jonker); 11.15 uur vertrek van de kapel en de kerk naar de kantine van het vliegkamp; 11.30 uur broodmaaltijd, toespraak door de voorzitter, res.kapt. M. Vlug; 12.30 uur vertrek naar de Mari- Poststraat, waarvan een défilé om 12.45 uur naar de erebegraafplaats ver trekt top de begraafplaats spreekt bur- genmeester M. A. van der Have); 13 uur .kranslegging, daarna vlag in top, koraal- muziek. défilé langs de graven Na de herdenking is er een ontvangst x>r het gemeentebestuur van Valken burg in het Dorpshuis aan de Kerkweg. Waardig en indrukwekkend hebben zaterdag ongeveer zesduizend Mo- lukkers in de Haagse Houtrusthallen het veertienjarig bestaan van de R.M.S., de Republiek der Zuid-Molukken, herdacht. Op het podium, waar op de vlag van de R.M.S. was gehesen, wezen tal van sprekers, menigmaal onder groot en langdurig applaus op de rechtvaardigheid van de actie en de strijd, die hier en in de Zuid-Molukken wordt gevoerd om de hen toe komende en beloofde onafhankelijkheid te kunnen realiseren. Daverend klonk dan hun „mena moeria" op, ook wanneer de gedachten uitgingen naar de in Djakarta ter dood veroordeelde mr. dr. Chr. Soumokil, presi dent van de R.M.S. Een lange stoet van Zuid-MolukkeTs trok in de vroege middaguren vanaf het Malieveld dwars door Den Haag naar de Houtrusthallen. Spandoeken met leuzen betrekking hebbende op hun actie meevoerend. Velen droegen de kleding van het land van herkomst. Jongeren droegen een groot portret van hun leider Soumokil met zich mee. Deputaties boden voor en tijdens de rustige tocht aan vele ambassades en consulaten petities aant waarvan de in houd onbekend is gebleven. Ook bij de Indonesische ambassade aan de Tobias Asserlaan, waar de ordelijke stoet, voor afgegaan door de drumband van het Oud-Strijders Legioen hoewel in de rou te opgenomen niet passeerde. De deputa tie bood hun geschrift aan bij een vol komen afgeschermd gebouw. Een blanke nam de petitie in ontvangst en zeide er voor te zorgen dat deze ter bestemder plaats zou komen. I'ETITIE Natuurlijk weiu cvencow op Plein 1813 „noogverraaat< ut vele duizenden i ren In de zo kleurige Kieming i liet leuuuuen van viaggen oevesuguc nunuut snne in acut uy ue voor uu pieouig ogenoiiK hauston geuesen vug. GODS V ERTKOUW EN waarin net (joasverirouwen te siryaêii voor een goeae zaak tot uitdrukking kwam. Hoe indrukwekkend kionk nti ..Sekarang ori sjukur', net „Danst, aanki nu auen liod", naaat ae viag weer in top ging voor ae stram in ae nouaing staan ae oud-strijaers. ut. J. f. Nisyjiuuw, algemeen verte genwoordiger der R;M.S., sprak hierna nigmaai aoor appiaus onaei orukeri, o.m. zei: „Vvij willen niet terug naar boe- karnot ondaims ae toenauermg tussen In donesië en Neaeriand. Wy zullen hen blijven vervelen met onze vciuuigcus, on danks tegenkanting van veie zijden, ja zells van synodes en zenamgsscnoiei. Zijn ajKeuring sprak ar. ftikyuiuw uit over net antwoord van de Herv. synoae na een verzoek om over hei vraagstuk der Zuid-Molukken te spre ken. ue synode ga} er de voorkeur aan te zwijgen. Ze willen liever voortgaa de vernietigingspolitiek van boe.wui/to te steunen, soenarno, die alle belojten heejt veroronen en ik hoor Anneke Gronloh al zachtjes in het oor van boeng kraaien: niK weet dat je negt en dat je mij bedriegt", riep n\j onder lui de 0\jvai uit. ue nooakreet uan cie bruine geloojsbroeders op Ceram blijji onbeantwoord. Mr. K. van Rijckevorsel, lid van de Tweede Kamer, herdacht in het begin van zijn toespraak eveneens dr. Soumo kil en zag na de veertien jaren van uit zichtloze strijd als lichtpunt de steeds groter wordende eenheid onder de Zuid- Molukkers tegenover een kleine groep van hen, die terug willen naar Indo nesië. „Amoon heelt voor altijd mij ge wonnen", aldus spr., „omdat het niet al leen mijn verstand heelt overtuigd, maar my ook in het hart heeft getroffen". In het herstel van de Nederlands- Indonesische betrekkingen zag mr. Van Rijckervorsel een kleine mogelijkheid om bij de komende besprekingen de Zuid- Molukse zaak ter sprake te brengen, om dat „het lot van een volk «duizendmaal belangrijker is dan alle financiële en ma teriële voordelen". Hoewel het recht nfet altijd zegeviert in deze wereld, Na een hartstochtelijk betoog en op roep van de Utrechtse studente mej. Jo sy keiluhu voor eenheid en zelfbewust- neid onder de Ambonese jongeren tot ..zelfrechtvaardiging van onze indenti- teit", de enige Dasis van ons voortbe staan, vroeg zij de ouderen te blijven vertellen van het land van herkomst, dan, „kunnen wij dit op onze beurt aan onze kinderen doorgeven". SCHANDE De bedevaart der schande", noemde de heer P. J. G. A. Ego, voorzitter van het hoofdbestuur Oud-Strijders Legioen, de tocht, die de Zuid-Molukkers door Den Haag hebben gemaakt. Een schande voor Nederland, dat gedurende veertien jaar te beroerd is geweest om ook maar een stap te doen voor hen, die er slechter aan toe zijn dan de vólken in Afrika, die direct zelfbeschikking en hulp krij gen als ze maar een geluid in die rich ting laten horen. De vlce-voorzitter van de Nieuw Gui- nearaad de Papoea, Kaisiepo, kreeg een daverend applaus bij opkomst en hield in het Maleis een vurig betoog, waarin op grond van feiten werd gewezen op de lotsverbondenheid tussen Nieuw Guinea en de Zuid-Molukken. Hy zag uitkomst in de mogelijkheid tot vorming van eën Melanesische statenbond. Na een toespraak van de heer H. Lam berts. voorzitter van de jongerenorganisa tie van de Stichting Door de Eeuwen Trouw, werden in allegorische voorstel lingen, kleurrijke dansen en declamaties de actie en de strijd uitgebeeld. Ir. J. A. Manusama, hoofd van de po- Op hef podium in de Houtrusthal werd zaterdagmiddag tijdens de massale bijeenkomst van duizen den Zuid-Molukkers ook een alle gorische uitbeelding gegeven van het proclameren van de onafhan kelijkheid. Vanzelfsprekend werd hierbij eerbetoon gebracht aan de in Djakarta ter dood veroordeelde vrijheidsstrijder mr. dr. Chr. Soumokill en een beroep gedaan op de Verenigde Naties. Een overzicht van een deel van de Houtrusthal in Den Haag zaterdagmiddag tijdens de her denking van het veertienjarig bestaan van de proclamatie tot onafhankelijkheid van de Re publiek der Zuid-Molukken. liticke missie van de R.M.S., zag in deze massale bijeenkomst niet alleen een her denking van de proclamatie, maar ook een bekrachtiging van het voortgaan der actie tot erkenning en honorering van het vryheidsverlangenMet de berechting van Soumokil kan Soekarno onze vrij heidsdrang niet tegengaan. Onze strijd gaat door, ook op het politieke vlak. Valt er één, zijn plaats wordt ingenomen door een ander, is een bekend gezegde. Wij zullen dit waar maken. Spr. eindigde met het zeggen van twee strofen van hel Wil helmus. „die ook voor ons schijnen te zijn geschreven". De heer P. Jongeling, lid van de Twee de Kamer, sprak van een droef verdriet op een verjaardag, gevierd door een volk, dat Nederland had verkwanseld en waartegen het een Kaïnshouding had aangenomen. „Maar gij zijt trouw gebleven", aldus spr.. ,,en wat uw toekomst betreft: er is een God, Die leeft en Die de historie leidt, ook al kunnen wij Zijn raad niet verstaan. Hij heeft al meer op wonder baarlijke wij^e gered Roep Hem aan in de dag van uw benauwdheid. Wie op Hem vertrouwd zal nooit beschaamd uitko- TROUW Na wederom een kort folkloristisch in termezzo sprak de heer H. Coenradi, voorzitter van het hoofdbestuur van Door de Eeuwen Trouw, die herinnerde aan de belofte in dezelfde Houtrusthallen door duizenden Nederlanders gedaan: ,,Wij willen Ambons trouw met onze trouw belonen". Deze belofte zal worden gehouden, ook omdat uw antwoord op de vraag: moeten wij met de mogelijke executie van onze leider voor ogen door gaan met onze strijd voor een eerlijke zaak vanmiddag groots en waardig „ja" is geweest. Ds. Metiary sloot na het plechtig strijken van de R.M.S.-vlag deze manifestatie "van eenheid der Zuid-Mo lukkers, die met tientallen bussen terug keerden naar hun woonoorden-in den Strenge maar verheugend objectieve beoordeling SASSENHEIM De tweede concoursdag van de Bond van Chr. Mu ziekverenigingen in -de grote hal van de firma Van Zonneveld en Philippo gehouden, begon, door omstandigheden, pas om één uur. Van de aohttien ingeschreven deellnemers verschenen namelijk de beide eerste, 's-Graven- zande en 's-Gravenmoer, niet. Ook Ridderkerk durfde de strijd niet aan. Er was inderdaad moed en een grote mate van teohnische behendigheid nodig om met enige hoop op succes zich aan de zonder twijfel strenge maar verheugend objectieve beoordeling van de jury te onderwerpen. Wellicht herinneren zich sommige verenigingen nog wel met enige wee moed de mildere tijden, toen weinig kritische jury's met eerste plachten te smijten. Die zijn, afgezien van de zeker verdwijnende „wilde concoursen" dank zij de sterk verbeterde publiciteit als gevolg daarvan, de tegenwoordig ook aan amateurs algemeen gestelde hoge eisen, gelukkig voorbij. Voor we hebben kunnen boren, traden op bet afgelopen concours werkelijk geen prul gezelschappen op. Techniek en toonkwaliteit voldeden doorgaans minstens aan middelmatige En toch vielen er enkele derde en veel tweede prijzen. We menen, dat deze lager beoordeelde korpsen niet mogen klagen. Ze waren zo slecht nog niet Maar OEGSTGEEST Oegstgeester bejaarden (180) gaan 3 juni uit OEGSTGEEST Men schrijft Het uitstapje van de bejaarden uit gemeente zal plaats hebben op woens dag 3 juni a.s. Evenals vorig jaar zal de tocht weer met autobussen worden hgeivoerd. Het benodigde bedrag echter nog niet geheel binnen. In band hiermee doet het comité een drin gend beroep op de milde gevers verleden jaar om weer een bijdrage te gireren. route van de tocht is als volgt ingesteld: Om 13.30 uur start ir Wilhelminapark, vandaar naar Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Vleuten, Haarzuilens, Breu- kelen Loenen, Oud-Loosdreoht, Hilver sum, Laren, Blaricum, Huizen, Naarden, Bussum, Hilversum, Vreeland, Vinke' veen, Aalsmeer, Schiphol, Oegstgeest. In het fraai gelegen „Kievietsdal" te Baarn zal de thee worden gebruikt. In het restaurant „De Wyde Wereld' Schiphol zal de tocht met een diner worden besloten. Het behoeft geen nader betoog dat deze tocht veel geld kost, doch met aller medewerking is het mogelijk om de plan. 180 bejaarden van onze gemeente, die deze tooht zullen meemaken, een or getelijke dag aan te bieden. Wil daarom, zo mogelijk, uw bijdrage overmaken Op giro no. 551790 ten name A. Koerten, Dorpsstraat 66, Oegst geest. Het Comité Zilveren schaal voor Oegstgeester kweker OEGSTGEEST De bekende dahliakwe ker W. de Ruyter te Oegstgeest ontving ereprijs in de vorm van een prach tige zilveren schaal voor zyn inzending dahlia's „Mrs. De Ruyter memory" die als koningin der dahlia's werd bekroond op de tentoonstelling op het eiland Mainau aan de Bodensee. De prijs werd ten huize van de heer De Ruyter uit gereikt door Landrat Moes. Politie reed gangsters klem De Utrechtse politie heeft gister nacht na een wilde achtervolging met twee surveillanceauto's een eind gemaakt aan een brutaal gangster- avontuur, dat door twee jongens uit Ede kort te voren op de rijksweg Nij- megen-Arnhem werd ondernomen. Daar lieten zij zich omstreeks half vyf zondagnacht als lifsters meenemen in de Mercedes van de 23-jarige koop man H. uit Didam die op weg naar huis was. Kort na het instappen over viel het tweetal zijn gastheer met ge balde vuisten. Hij werd met een blauw oog en een aantal verwondingen aan hoofd en gezicht uit de auto gesmeten. Even later sleurden zij hun bont en blauw geslagen slachtoffer echter in de auto want ze konden de motor niet starten. Nadat de Didammer dit kunst je had voorgedaan stoven de jongens in hun buitgemaakte auto met de eige naar als passagier weg. Ter hoogte van de Arnhemse wijk Presikhaaf' zag de man kans uit de rijdende auto te springen. Hij strompelde naar een kennis in de buurt die de Arnhemse politie waarschuwde. Deze alarmeerde omstreeks kwart voor vijf alle omliggende posten. Aange nomen werd dat de auto in de richting Utrecht was verdwenen. De Utrechtse politie dirigeerde twee surveillance auto's naar de rijksweg en naar het verkeerscirciut Oudenrijn. Kort nadien werd de gestolen auto gesignaleerd die met een snelheid van zeker 100 kilometer het verkeersplein naderde. Dc politieauto daar werd via de mobilofoon gewaarschuwd. Een wil de achtervolging volgde. Deze eindig- te een eind verder toen de gangsters klem gereden werden. De aangehoudenen zijn de 18-jarige betonwerker W. R. uit Ede cn de 23- jarige slachter M. J. V. ook uit Ede. De jongens zijn op transport naar Arn hem gesteld waar zij nader aan de tand zullen worden gevoeld. De vier-jarige Pauline van Dijk uit Amsterdam is gistermiddag als gevolg van een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het meisje stak onverwacht de Ekingenstraat in de Amsterdamse stadswijk Osdorp over en werd aange reden door een personenauto. De prijs was beschikbaar gesteld door burgemeester Moser van de gemeente Litselsteten op Mainau. Bij de uitrei king was aanwezig de heer Roosen van de propaganda-commissie onpersoonlijke reklame van het Centraal Bloembollen, comité Haarlem. Deze eervolle onderscheiding sluit een werkzaam leven af op het gebied van de dahliakwekerU doordat de tuingrond in handen van de gemeente is overgegaan om tot bouwgrond tc worden bestemd. Koninginnedag in Oegstgeest OEGSTGEEST De feestelijkheden ter gelegenheid van Koninginnedag be ginnen in Oegstgeest op woensdag 29 april met de opening van het feest terrein in het Wilhehninaparit om 2 uur 's middags. Om 3 uur is er een kleutervoorstelling in het recreatiege- bouw van Endegeest, 's Avonds om half 9 is er de traditionele lampionoptocht m.m.v. muziekkorpsen en drumbands. De feesten op 30 april zelf beginnen met carillonspel van de raadhuistoren om 8.15 uur. De aubade door de leer lingen van de Oegstgeester lagere scho len, afgewisseld door samenzang, o.l.v, dc heer Chris I-Ianegraafï, vangt aan om 8.30 uur. Om 9 uur en 10.45 uur zijn er voor de leerlingen van de hogere klassen van de lagere scholen filmvoorstellingen in Endegeest. Een grote gecostumeerde kinderoptocht m.m.v. muziekkorpsen, begint om 10.30 uur een rondgang door de gemeente. Van 1012 uur is er ton- knuppelen aan de RiJnzichtweg. De middagfeesten spelen zich hoofd zakelijk af bij kasteel Oud-Poelgeest. Onder de titel „Allemaal muziek" komen er verscheidene bands, harmo niekapel-orkesten. accordeonisten en gi taarcombo's. Verder demonstraties van het elektronisch orgel Eminent als ook draaiorgelmuziek met gelegenheid tot prijsdraaien voor amateurs. De avond wordt besloten met vuurwerk, waarvan de eerste pijlen 22.30 uur de hoogte ingaan. OEGSTGEEST GEBOREN: Esther Judith, d v P. C. Regensburg en M. E Livain; Petrus Hendrikus Maria, z -\ T. J. M. den Hollander en H. M. Juffer- mans; Helena, d v L. van Duijvenbode en E. van Leeuwen; Edzard, z v J. J. van Egmond en H. Nap; Djieuwertje Nannette, d v A. de Leeuw en B. Bak- ker; Miohiel, z v M. J. Nubé en A .van Dijk. GETROUWD: G. J. Mokkenstorm en C. J C H. Lommers; B. A. Kralt en L. J. Heemskerk. OVERLEDEN: J. de Gelder. (Vervolg van pagina 1) Daarbij willen wij gaarne uitspre ken dat wij het belang van de oecu mene het meest gediend achten door een ontmoeting van de kerken waar in enerzijds de liefde om Christus' wil ons naar elkander toedrijft, maar waarin anderzijds ook de bereidheid moet zijn de strijd om de waarheid, die ons nog steeds gescheiden houdt, niet te mijden. Want al moge een waarachtig oecumenisch perspectief nog ternauwernood zichtbaar zijn in de verhouding van onze kerken, niet temin geloven wij dat God machtig is door Zijn Woord en Geest Zijn Kerk in alle waarheid te leiden". Het schrijven is ondertekend door ds. G. van den Hoof, praeses en dr. E. Emmen, scriba. Op 7 februari van dit jaar stelde het moderamen van de Hervormde kerk een aantal vragen aan kardinaal Alfrink. Zo wilde het weten of prin- Irene nu, zoals geruchten wilde, overgedoopt was of niet. Tevens werd gezegd dat door de wijze waarop de overgang van de Prinses naar de Rooms-katholieke kerk zich voltrok ken had, de in wederzijdse openheid zich ontwikkelende verhouding tus- de Rooms-katholieke kerk en de reformatorische kerken dreigde te worden verstoord. Oorspronkelijk weigerde kardinaal Alfrink tc antwoorden. Zaterdag ver brak hij het zwijgen en zei hij in een uitvoerige brief aan het modera men het te betreuren dat hem de tijd gelegenheid onntbroken hadden een onderzoek in te stellen naar de wijze waarop de doop van prinses Irene indertijd door ds. J. van Dorp in Engeland toegediend is. Red.. de beoordeling krijgt (naar onze mening wel terecht) steeds meer het karakter een vergelijkend examen. Zo wordt het spelniveau (als in Limburg b.v.) steeds hoger opgestuwd. Toch hebben we ook nog wensei zijn ons enkele dingen nog niet geheel duidelijk. Hoe zit het bijvoorbeeld met promotie en degradatie? Zyn die, zoals bij voetbal competities, onvermijdelijk of kan men ze, door nooit naar een concours te gaan, voorkomen? zodat een vereniging tot in lengte van jaren in dezelfde afdeling on gestoord kan verblijven? De vorige keer roemden we reeds de organisatie. Bravo „Crescendo". Een paar andere zaken de orde èn de kunst zélf betreffend, gaven minder reden tot vol doening. De meeste verplichte (ook vaak vrije) werken waren te lang en voor een deel ook te onbeduidend. Boedyns „Princeville" is zeker niet slecht ge schreven, maar men kan het toch on mogelijk vier keer achtereen met blij vend genoegen aanhoren. Zijn „A chain of British songs" maakt het de toehoor ders nog moeilijker. Zelfs Boedijns ge renommeerde vaardigheid bleek niet toereikend voor de zware taak meesterwerk van een liederenketting te componeren. Om de frisse kleur en boeiende structie moet Hugo de Groots „Marche Heroïque" (bewerking Van IJperen) wor den geroemd. FlorPeters' bijzonder moei lijke „Modale Suite" (bew. Moerenhout) door De Lier heel knap uitgevoerd, wekte teleurstelling en de „Petite Suite de Con cert" (nota bene: een rijkelijk lange „petite") van Coleridge Taylor, door De Lier als vrij nummer gespeeld, was zelfs één stuk verveling. „Epaminondas" van G. de Roeck (door Honselersdijk) maakte echter een goede, dat wil zeggen: muzikale, indruk. Ook de beide Suites van Holst zijn nog altijd het aanhoren waard. Boekei (een „Ballade") construeert dui- (Vervolg van pagina 1) Verslaggever Guus Weitzel vertelde me dienaangaande dat de NCRV zijn repor tage zal overnemen. Het zal hem echter niet lukken al na het nieuws van één uur in de ether te komen. Met de montage in het geheel zal hij ten minste ander- ïlf a twee uur bezig zyn. De KRO-ploeg, onder leiding van Dick de Vree in Rome is, maakt naar alle wai schijnlijkheid een klankbeeld voor u zending op een latere datum. Het ligt de bedoeling dit te koppelen aan e klankbeeld van de jaarlijkse bijeenkomst van de carlisten op de Montejurra bij de Spaanse stad Pamolona, die op 3 me: wordt gehouden en waar het dan gehuwd* paar wordt verwacht KRO TV De KRO-televisieploeg, die onder lei ding van Jan Castelein al enkele dagen in Rome verblijft, zit een beetje met de handen in het haar. Waarschijnlijk komen de Nederlandse t.v.-mensen er lijks aan te pas, omdat men verwacht dat de Italiaanse televisie-organisatie var het Eurovisienet gebruik zal maken om een uitzending naar Nederland en de rest van Europa te verzorgen. Le Cat die een secretariaat zonder een enkel stuk documentatie in hotel Uni- verzum gevestigd heeft, liet nog weten dat het bruidspaar en de naaste familie leden dinsdagmiddag om één uur pei vlietuig uit Parijs zullen aankomen. In de namiddag zal in de basiliek van Maria de Meerdere een generale repetitie plaats vinden. Als bloemversieringen in het Grand Hotel zouden gele en rode tulpen worden gebruikt: Nederlandse bollenprodukten dus in de Spaanse nationale kleuren. De huwelijksplechtigheid de dag e zou anderhalf uur duren en tussen half elf 's morgens en half een 's middags plaats vinden. Onder de vele personen, die officieel uitgenodigd zijn Franse, Italiaanse Spaanse edellieden met vrouw bevindt zich volgens Le Cat een Nederlandse. Het is jonkvrouwe Quirina Laman Trip, vriendin van prinses Irene, die voor haar getuige zou zyn. Als tweede getuige wordt haar aanstaande zwager, prins Lokkowitz, genoemd. Twee kinderen van de laatste, de prinsen Eduard en Robert zouden page zijn. Als getuige voor dc prins zullen optreden: z(jn broer, prins Sixtus Henri jn oom, prins Louis van Bourbon Vannacht omstreeks half e J een auto-ongeluk op de Groene Kruisweg onder de gemeente Vierpol- ders twee broers uit Brielle dodelijk verongelukt. Het waren H. J. Rusker, 22 jaar, en J. Rusker, 21 jaar. Ze waren met een bestelauto uit de richting Rot. terdam op weg naar hun woonplaats toen zij in de zachte berm naast de weg geraakten en tegen een kilometer- paal en enkele bomen reden. De beide jongemannen, de twee oud en van een gezin van negen kinderen aren vrijwel op slag dood. Overleden is de 71-jarige heer H. Kraaijenbrink uit Reeuwijk, die dins dagavond in zyn woning als gevolg van kolendampvergiftiging in bewusteloze toestand was aangetroffen. Zyn even- 71-jarige echtgenote was toen reeds overleden. delijk minder sterk dan Boedyn, maar het resultaat klinkt gemiddeld muzikaler. T« vermelden valt nog het werk van Goron Jacob (Suite in bes en „An original Behoefte Onze korpsen hebben voornamelijk be hoefte aan frisse, vooral heldergebouw- de, begrijpelijke variatie-werken, sui tes en thematische bewerkingen. Het ij te hopen, dat de werkelijk begaafde componisten veel behoefte zullen ge voelen, ook voor onze amateurskorpsen in de genoemde trant te schrijven. Uitslagen Afd. D fanfare: „Excelsior" (Cadzand) 234 p3e prijs Afd D harmonie: „Oranje Harmoniekapel" (Wormer) 291 >4 p.. le prijs. Afd. C Harmonie: „Patrimonium" (Am stelveen) 270 p. 2e prijs Afd. D Harmonie: „De Bazuin" (Utrecht) 278It- p.. 2e prijs. Afd. F. Fanfare: „Sursum Corda" (Andijk) 275 p., 2e prijs; .Soli Deo Gloria" (Alblas- serdam) 267'.'. p. 2e prijs; „Soli Deo Gloria" (Colijnsplaat) 257'.'- p„ 2e prijs: „Sursum Corda" (Krommenie) 295' p le pros. Afd. E Harmonie: ..Concordia" (Monster) 257''s p 2c prijs. „Oranje" (Rotterdam) 253 i „Honsels Harmonie" jury). hoge pui laximum) staat „Excelsior" uit e Lier dus aan de top van het gehele jncours Kampioen „Honsels Harmonie" leef er zelfs nog 11 punten onder. Verder valt nog op te merken, dat jubilaris-gastheer „Crescendo" te Sassen heim (onder Peet van Bruggen) met punten het ook best heeft getrof fen. „Arti et Religioni" (te Alphen, ook onder Van Bruggen) behaalde op de eer ste dag zeven punten meer, een niet be langrijk verschil overigens. Bondsvoorzitter Duiker sloot om ongeveer èlf uur het welgeslaagde concours met gebed (na het. gezamen lijk zingen van gezang 135 1 en 3), dankwoorden, goede wensen en de met spanning verbeide puntenuiitslag. Joh. van Wolfswinkel Chr. kleuterschool te Sassenheim SASSENHEIM, Vrijdagavond had in het Jeugdhuis de jaarvergadering plaats de vereniging De Christelijke Kleu terschool. Voorzitter C. Westerbeek gaf een overzicht van het afgelopen jaar. De dames Martha Colyn en Lia Haasnoot vertrokken en werden opgevolgd door de dames Marianne Stemmer en Adrl Phi- lippo. De laatste vertrekt weer op 1 mei, wordt opgevolgd door mej. A. M. Tclkamp uit Bcnncbroek. Over de huis vesting was men niet tevreden, daar het beschikbare aantal plaatsen voor het aan tal kinderen ontoereikend, is Penningmeester C A. van der Sprang »i in zijn jaarverslag dat de cijfers over >63 (batig saldo 3483.21) reden tot blijd schap geven. Hij noemde het vreemd dat I bij de subsidie per lokaal, een eerste klas gemeente beduidend meer ontvangt voor verwarming, verlichting en schoonhouden j in een derde klas gemeente. De vergoeding per kleuter, die nu 14.90 bedraagt, is echter voor alle ge meenten gelijk. De kascommissie (de he ren D Hoekstra en L. v. d. Kwaak) be- j vond de boeken in orde. Volgens de secretaris in zyn jaarver slag telt de vereniging precies 400 leden. De Kerklaanschool wordt bezocht door 107 en de Zonnebloemschool door tachtig kleuters. Van de gelegenheid op de kyk- avonden het werk van de leerlingen te zien werd door de 'ouders druk gebruik gemaakt. Wat betreft de zo noodzakelijke nieuwbouw zal nog wel enkele j^ren moeten worden gewacht. Pogingen elders een lokaal te vinden, worden voortgezet. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Van Breda-Biemond herkozen. De dames Frijlink en Van Loo stelden zich niet her- i kiesbaar Zij werden op hartelijke wijze bedankt en hun werd een attentie aange boden. In hun plaats werden gekozen de dames Van Nieuwkoop-v.d Kamp en Westerbeek-Visser. Weekagenda Sassenheim SASSENHEIM, Dinsdagmiddag half twee komt de Algemene bond voor ouden van dagen in Het Bruine Paard bijeen.. Dinsdagavond 8 uur Ned. Vereniging van Huisvrouwen in het Jeugdhuis, cau serie door de heer Hanraad over woning inrichting. Woensdagmiddag half drie prot. chr. bejaardenkring in het Jeugdhuis. Woensdagavond 8 uur. dertigste jaar vergadering van de afdeling Sassenheim van de E.H.B O. in de „Oude Post". Donderdagavond 8 uur culturele avond in de Geref. kerk. Bromfiets tegen auto SASSENHEIM, Zaterdagavond om streeks half acht wilde een bestuurder van een personenauto de inrit bij de R.K. kerk inrijden. Hierbij moest hij een aan tal voetgangers voorrang geven. Zijn wa gen stond zodanig op de rijweg, dat er bromfietser tegen aanreed. Deze liep verwondingen op aan zijn hoofd en rech terhand. Dokter Van Raay, die eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Daarna werd de jongen naar zijn ouderlijk huis te Lisse vervoerd. De personenwagen en de bromfiets wer den beschadigd. Jonge Kerk Sassenheim in R.K. kerk SASSENHEIM, Vrijdagavond hield afdeling Sassenheim van de Jonge Kerk een bijeenkomst in de R.K. kerk, teneinde iets meer te weten te komen het R.K. kerkelijk leven. Dit bezoek enige tijd geleden voorafgegaan door bezoek van een aantal R.K. jonge mensen aan de Hervormde kerk waar zij door ds. W. H Walvaart over de Her vormde eredienst werden ingelicht. De zestien deelnemers werden ontvan gen door kapelaan Van de Westen Tij dens de rondgang door het kerkgebouw vertelde hij van de gewoonten en ge bruiken. Er werden talrijke vragen ge steld. Aan het eind van de avond dankte de heer T. R Oostenbrugge, de Jonge Kerk, de kapelaan 1 en horen. wat deze had laten z

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6