VLEET VISSERIJNIEUWS BIJ DE Concert in Voorschoten Nieuwe school Koudekerk gaat half mei open Raad Nieuwveen sprak over zwembadplannen NIEUWE LEffiSE COURANT IJMUIDEN Ook in de afgelopen week was de makreel in de IJmuider vishallen de meeat voorkomende vissoort. Er werden niet minder dan 9600 kisten aangevoerd. De haring kwam met 6000 kisten op de tweede plaats. Dit was te danken aan de goede vangsten in de Noord. Maar de handel kon niet alles opnemen, zodat er grote partijen naar de vismeelfabriek werden verwezen. Deze fabriek zal binnenkort minder onaangename geu ren over het IJmuider havengebied verspreiden. Met de hinderwet in de hand heeft het gemeentebestuur van Velsen dit bedrijf gedwongen tegen een niet onaanzienlijke investering een installatie te plaatsen die het pro- duktieproce3 praktisch reukloos zal doen verlopen. De prijs voor de haring en de makreel schommelde voortdurend tegen het mini mum. Van beste besommingen kon dan ook niet gesprotten worden Dit was he laas ook het geval met de twee Scheve- ningse treilers die hun vangst ui. de re wateren in IJmuiden losten. De Sch 33 Margriet voerde donderdag 700 kisten aan, de SCH 303 Wilhelmina Maria vrijdag met 800 kisten present. Deze tallen waren te gering om tot een lonen de besomming te Kunnen komen. De op brengst lag voor beide vaartuigen vooi een reis van ongeveer drie weken op circa ƒ25.000, Toch zorgden deze schepen er nog van een behoorlijke assortiment rondvis kon woraen gesproken: 1000 kis ten schelvis, 1300 kisten gul en kabeljauw en 500 kisten koolvis. De aanvoer van de Noordzee was vrij gering. Want in de noordelijke contreien is er naast haring en de makreel weinig anders te vangen. De prijzen lagen voortdurend op een aanvaardbaar niveau maar door de gerin ge hoeveelheden die per schip ln de markt werden gezet, lagen de besommin, gen niet erg hoog. Overigens worden vele schepen uit de vaart genomen om gereed gemaakt te worden voor het nieuwe ha ringseizoen. De kotters vingen over het algemeen minder schol, maar meer tong. Van eerst genoemde vissoort werden 3600 kisten aangevoerd, van tong 115.000 kilo. Een paar jaar geleden werd laatstgenoemde hoeveelheid vaak op één dag aangevoerd, zodat er heus nog geen reden tot juichen is. Maar in vergelijking met de aanvoer van de laatste maanden betekent dit een verbetering. Verkoop In het Belgische Nieuwsblad voor de Kust hebben wij een alarmerend bericht gelezen. Hierin wo den niet minder dan dertien niet nader genoemde Nederland se vissersvaartuigen te koop ..angeboden: vijf kotters en acht treilers Dit wijst op een weinig bevredigende gang van zaken in het Nederlandse visserijbedrijf, zoals wij overigens al enkele malen hebbeo aangestipt. Op de lijst staat zelfs 1963 gebouwde kotter die men voor ƒ540.000,kan overnemen Voor de liefhebbers is er ook ter uit 1948 te koop die in 19o^ werd ver bouwd. In 1959 werd een nieuwe 360 pk motor geplaatst. Prijs: ƒ230.000,—. Dc drie andere kotters zijn respectievelijk ln 1961, 1950 en 1948 gebouwd. Zij staan oi de catalogus voor 350.000,—135 000.- en 16Q.OOO, De acht treilers zijn allemaal van zeei recente datum. Het „oudste" schip da teert van 1955. Het is een schip met een 500 PK motor. De vraagprijs is ƒ410.000.— Het nieuwste schip stamt uit 1961. Het beschikt over een 1000 PK motor en moet een miljoen gulden opbrengen. Dan volgt een treller uit 1960 eveneens met een 1000 PK motor, die men zich voor ƒ950.000,kan aanschaffen. Er staat een schip uit 1960 op de lijst. Het mogen hiervan is 900 PK. Voor ƒ730.000 kan men zich eigenaar noemen Voor een t.eiler met een vermogen van 1000 PK uit 1958 wordt ƒ885.000— gevraagd. Is dat te duur? Dan is er ook een treiler uit 1957 met een 750 PK motor voor 510.000. Uit hetzelfde jaar vermeldt de lijst ook een schip van 800 PK voor ƒ650 000,— Tenslotte is er een treiler uit 1960 met een 600 PK motor voor ƒ550.000.—. Visserij-onderwijs Wethouder H. de Boer van Velsen heeft in antwoord op vragen over dit onder werp gezegd dat de studiecommissie voor het visserij-onderwijs binnenkort met haar rapport in de openbaarheid zal tre den. Hij onthulde alvast, dat de commis sie voorstander is van twee moderne oefenschepen voor de visserij. Eén vaar tuig zal gebruikt moeten worden door de scholen in IJmuiden, Katwijk en Scheve- ningen en eventueel Urk en Den Helder voor ééndaagse reizen. Het andere vaar tuig zal ingericht moeten worden voor meerdaagse reizen voor de eerstgenoemde drie scholen. Voor 'n schip van 't logger- type voelt de commissie niets. Dit zou de ontvolking van de vloot in een nog snel ler tempo doen geschieden dan thans, al het geval is. In toenemende mate onder vindt het visserijbedrijf de concurrentie van industrieën aan de wal waar goed wordt verdiend en dat in een vijfdaagse werkweek en met regelmatige werktij den. Burgemeester mr. J. C. BUhrmann ging in op de vragen over de hiaten bij het aanmonsteren van schepelingen in IJmui den. Hij was van mening, dat het een on juiste situatie is dat de secretaris van dc IJmuider Redersvereniging tevens plaats vervangend ambtenaar van aanmonste ring is. De burgemeester stelde met na druk dat 't hier niet om de persoon maar om de functie ging Er worden maatrege len overwogen om hierin verandering te brengen. West-Duitsland In West-Duitsland werd in 1963 8200 ton meer diepvriesvis aan de markt ge bracht dan in 1962. Maar er werd 25.000 ton minder verse vis in de markt gezet. Hoewel men natuurlijk verheugd is over de toeneming van de diepvriesproduktie betekent deze gang van zaken toch dat er om in de behoefte aan verse vis op de binnenlandse markt te kunnen voorzien, een beroep op de invoer gedaan zal moe ten worden. Nu steeds meer Duitse trei lers van een diepvriesinstallatie worden voorzien, loopt de aanvoer van verse vis terug. Van deze ontwikkeling profiteren buitenlandse treilers, die in Duitse ha- i veel verse vis aanvoeren. Schepen de IJmuider rederij Krijger verschij. dikwijls aan de markt in Bremer haven. De besommingen zijn algemeen goed. VOÖRSCIIOTEN Voor een aandach tig publiek hield de Voorschotense har monie en drumband ..Benvenuto" zater dagavond in het Cultureel Centrum gevarieerd concert. Er werd met enthou siasme gemusiceerd en de verscheidene konden veel waardering weg- Het programma stelde hoge eisen musici en dirigent (de heer A. Bosch Het opende met de mars .Parijs 1815", geen componist bekend is De- muziek herinnert aan de nederlaag Napoleon bij Waterloo en de intocht li de geallieerde troepen in Parijs. A Scottish Rhapsody" van W. Rim- r geeft een impressie van het verle- (Advertentie) Gevraagd: een winkeljuffrouw 5-daagse werkweek. Nieuwe zaken Katwijk KATWIJK AAN ZEE Maandag opent de heer J. de Best zijn zaak in souvenirs, strand- en feestartikelen het Oostpad. Od de hoek Oranjestraat—Willem de ZwRgerlaan heeft de heer S. van der MeiJ jr. een zaak geopend in groenten en fruit met een modern interieur. In de Hoornespolder opende mej. Ellic de Mol een dame9kapsalon. Anita. Roeiwedstrijd Katwijk KATWIJK AAN ZEE De feestelijk heden ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin, georganiserd door de Oranjevereniging Katwijk aan Zee, wer den zaterdagmorgen om 9.30 uur geopend met een spannende roeiwedstrijd in de Rijn bij de Berghaven voor de leerlingen van de Visserij school. De beker werd in de wacht gespeeld door de stuurlieden. Dammen bij KDC KATWIJK RIJN In de promotie/ degradatiewedstrijden van de damclub KDC werden twee partijen gespeeld. C. van Klaveren verloor van J. van Duy- venbode (0—2). J. Schoneveld Pzn en H. Klinkenberg speelden remise. De KDC speler C. Varkevisser is winnaar gewor den van het Coca Cola toernooi. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK ZEE Dinsdag 28 april: hoog water om 4.23 en 16.40 uur; laag water 0.13 en 12.33 uur. Weekagenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Maandag: ge reformeerd jeugdhuis, grote zaal, 8 gereformeerde vrouwenvereniging; ach terzaal Kapel, 8 uur, repetitie evangeli satiekoor; hotel Riche, 7.30 uur, algemene Skuytevaert; Kapel, 8 uur, sluitingsavond C. J. V. Katwijk. Dinsdag: hervormd jeugdhuis. 8 uur, postzegelverzamelaarsclub; hotel Riche, 8 uur. jaarvergadering De Verpleging. Woensdag: hervormd jeugdhuis, 7.45 uur, sluitingsavond Elimkrans: -gerefor meerd jeugdhuis, 8 uur. repetitie kerk koor: wijkgebouw Abeelplein, 8 uur, bij eenkomst Jonge Kerkgemeente Overduin; Donderdag: Kapel, 8 uur, ds. C. van den Bosch uit Gorichem. Vrijdag: hervormd jeugdhuis, zaal 1 en 2, jongensclub; hervormd jeugdhuis, 8 uur, Amos 5 vers 6a, Inleider H. Barn- hoorn. Dagelijks: hervormd jeugdhuis, conver satiezaal, bejaarden soos. Leuke puzzelrit in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vijftig deelne mers hadden zich aangemeld voor de door de Oranjevereniging georganiseerde puzzelrit voor automobilisten, motorrij ders en bromfietsers. De heren Mlnnee, Wildeboer en De Wit hadden in de om geving van Katwijk een aantrekkelijke route uitgestippeld. Men beleefde veel genoegen aan de tocht hoewel er nogal wat strafpunten vielen doordat de uitzetters van het par cours hun vak goed bleken te hebben verstaan. Er was grote publieke belang stelling bij café Centraal ln de Haven straat zowel voor de start als de aan- In Casa Cara werden de prijzen uit gereikt door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. Minnee. De heer J. Wildeboer gaf een uiteenzetting /er de route. De uitslag: A-klasse: 1. H. Zandbergen, 2. M. Munters. 3. J. van Hooren, 4. C. v. Os. B-klasse: mevrouw Ekker en de heer Logeman. Bromfietsen: 1. K. van Dijk. KATWIJK AAN ZEE Voor het type- diploma slaagden de dames: C. vd Bent. d Bent. J. K. Durieux. P. vd ugeten, P B. Oostdam. A. Ouwehand. G. v Rijn, Schoneveld. M v d Staaij C v d Vlies, voor het diploma Nederlands slaagden de dames: M. M. Bubbeldam. Duijvenbode. P. vd Gugten, C. Spaanderman en H. M. Vink. Allen wer den opgeleoid door de handelsschool ,,Theoprac" alhier. KATWIJK Morgenavond om half acht spreekt dr. Steenblok uit Gouda in Casa Cara voor de Gereformeerde Ge meente in Nederland den en de levensvreugde van het Schot se volk. Hierna volgden het bekende Faust Ballet van Gounod en de Entre'- acte muziek uit „Rosamünde" var' Schubert. „Banda Suere" van Orsmando, eer fonische mars, werd met veel verve tolkt. Representatief voor de huidige Amerikaanse muziek was ..Lady of Spain" van T. Evans. „Blue Tango" van Anderson vertegenwoordigde de Zuid amerikaans georiënteerde muziek. „Tul pen uit Amsterdam" behoeft geen nadere toelichting. Beter dan dit laatste beviel ons „Brasses to the Fore" van Walter, een pittige mars. Het slot van het muzikale deel deze avond werd gevormd door een treden van de" drumband, onder leiding van de heer A. Potuyt. Agenda Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdag. e woensdagavond, Greenwaytheater. 8.15 Uur: Filmliga. Woensdagavond, Baden Powellweg 8 u. taptoe, Molenlaan 9.30 uur, gondelvaart, Woensdagavond, dorpskerk, 8 u,, i nenvereniging op G.G. Donderdag. 9.15 uur. kinderoptooht: 9.30 uur puzzelrit voor wielrijders, 11 uur kinderspelen. 14 uur. toerpuzzelrit auto's, motoren-scooters en bromfietsen, hardloopwedstrijden en volksspelen: 17 uur, voetbalwedstrijd SVLV—Rouwkoop, gemeentehuis. 16 tot 18 uur, receptie Koningin Wilhelminavereniging. Vrijdagavond. Cultureel Centrum. 8 30 uur. cabaret „Zig-Zag", Nut. Dodenherdenking in Voorschoten VOORSCHOTEN Evenals andere jaren zal op 4 mei om 20 uur een korte plechtigheid plaats hebben bij het her denkingsmonument in het Burgemeester Berkhoutpark. De plaatselijke harmonie, verenigingen Benvenuto en St. Lauren- tius zullen de muziek verzorgen. Om 20.20 begint in de gereformeerde kerk herdenkingsbijeenkomst met onder ander bijbellezing door ds. Smit en me- ditatie van pastoor Out VOORSCHOTEN De jeugdmanege .New Forst" hield onderlinge wedstrij den De uitslagen luiden als volgt: be ginnelingen: 1 Ilska Smit. 2 Roosje Lor- rier. 3 Marijke Hattink, 4 Els Hattink. Gevorderden A: 1 Lex Pranger (Pret maker). 2 Fransje Krol (Tiroshka), 3 Licsbeth Kaars Sypesteyn (Foresta). Ge vorderden B: 1 Jeroen Nauts (Playboy), 2 Glenn Zeelt (Artist), 3 Evelien Kam- minga (Artist), 4 Henk v. Druten (Play boy». HILLEGOM Onze plaatsgenoot, de heer E. Ribberink is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het ingenieursexamen elektrotechnisch in- genieur NOORDWIJK AAN ZEE Onze plaatsgenoot de heer K. IJ. Bouma is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam ge- het kandidaatsexamen eco- Advertentie) J. H. Reijnders Tandarts Katwijk aan Zee. Dinsdag 28 april geen spreekuur. ACADEMI8CHE EXAMENS LEIDEN. 24 april Doet e heren J W van Reiger (Lelden). F J Hehemann (Den Htu Ncd Reigersberg Versluys nn (Den Haag). W Th Six (Den Haag), W van Beuningcn (Lelden). J R Schaafsma (Neuenen): kand ex NW Sociologie, de heer J W Minderhout (Oegst- goest); doet. ex opvoedkunde: de heer N L Dodde (Den Haag): kand. ex. opvoedkunde me). M van Duin (Rijswijk)doet. ex. N W sociologie: de hear R R Bcrgh (Voorburg): kand. heer R J t ex. klassieke lettel (Deventer); kand. mej. E H E A van mej. H A Goslinga Bromfietsbotsing in Alphen ALPHEN Op de Steekterweg had zaterdagavond een botsing plaats tussen twee bromfietsen. Op het rijwielpad rich ting Bodegraven reed W. A. K. uit onze gemeente, die niet geheel nuchter was. Uit de tegenovergestelde richting reed S. met op de duo W. G. Z., eveneens beiden alhier. K. maakte plotseling een zwenking naar links, met het genoemde gevolg. J. S. liep een zware hersenschud ding en een hoofdwond op en werd naar het Acad. ziekenhuis te Leiden vervoerd. De duopassagier kreeg een lichte hersen schudding en ontvellingen, maar kon huis worden gebracht De man die de aanrijding veroorzaakte kwam er enige lichte ontvellingen af. Beide brom fietsen werden zwaar beschadigd. Hond doodde schapen ALPHEN De veehouder S. aan de Verlengde Aarkade deed bij de politie aangifte dat een van zijn schapen door een hond was gedood, wat de laatste we ken meer was voorgekomen. Ditmaal werd echter bekend wie de eigenaar van de hond was. Het voor het oog onschul dige dier is afgemaakt Wedvlucht van A.V.C. ALPHEN Alphense Vriendenclub hield zaterdag de eerste vlucht, van Roo sendaal af. afstand 68 km. De duiv werden gelost om 12 uur met kalme noordwestenwind; aankomst eerste prijs winnaars 13.43.39, laatste 15.24.22 uur. Uitslag; 1,40 Spierenburg: 2,26.32 Zar- ohariasse; 3,5,41 Th. Godthelp; 4.16,1921. 47 Haasnoot; 6.11.15,18,31.44 Hogenes; 7,27. 45 V. d. Werken;8,9,24 V. Es; 10.22.37.43 A. Groeneveld; 12 Den Ouden; 13,42 Jac. Verkade; 14.20,35,46 Van Eyk; 17,23 G Godthelp; 25,29,33,39 Rombouts; 28 Bergs- hoeff; 30,34,38 L. Boot; 36 Vergunst. Succes voor Arti Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De chr. muziekvereniging Arti et Religion! heeft op het te Sassenheim gehouden concours in de ere-afdeling een eerste prijs be haald met 306li punt. LEIMUIDEN, De heer G. Hoff. on derwijzer aan de christelijke lagere school alhier, is met ingang van 1 sep tember 1964 benoemd aan de christelijke ulo-school te Leidschendam. KOUDEKERK Wanneer er nieta tussenkomt, kan de nieuwe school van de Hervormde Schoolvereniging over enige weken klaar zijn. Het ge bouw verrijst aan de Prinses Margriertstraat. In korte tijd is dit de derde nieuwe school, die in Koudekerk in gebruik wordt genomen. De school is een zogenaamde halschool, die behalve een zeer ruime hal (9x9 meter) vier leslokalen krijgt Bij de ingang komt men direct in de hal. Rechts en links van de hal bevin den zich twee leslokalen en een kamer voor het hoofd, een leermiddelenmaga zijn, toiletten en een garderobe. Het ge bouw wordt verwarmd door een auto matische oliestookinrichting. De school kan worden uitgebreid met twee lokalen. NODIG Architect M. Kuyper uit Scheveningen heeft tenvolle de mogelijkheden benut om licht toe te laten treden. Achter de school komt een ruime speelplaats met rijwielstalling. Dat deze school in een be hoefte zal voorzien, blijkt uit het feit, dat het schoolbestuur reeds in 1959 attent werd gemaakt op de onbevredigende toe stand van gebouwen en de minder ge schikte plaats van de oude school. In mei 1961 werd de school op advies va hoofdinspecteur van de volksgezondheid afgekeurd. In september 1961 besloot de raad van Koudekerk aan den Rijn mi dewerking te verlenen aan de bouw va een nieuwe school. Nadat in maart 1962 de heer Kuü- per de opdracht had gekregen een ontwerp voor een nieuw schoolge bouw te maken, volgde reeds enkele maanden later de urgentieverklaring. Door de steun van diverse instanties, niet het minst die van het gemeente bestuur, kon al op 16 mei 1963 de rijksgoedkeuring worden verkregen. Daar het voorbereidende wérk reeds was verricht, kon vervolgens spoedig de opdracht tot de bouw worden ver strekt aan de Aannemings Maat schappij voorheen Fa. H. Korswagen en Zoon te Koudekerk aan den Rijn. Op 20 oktober 1963 werd door de penningmeester van dc schoolvereni ging, de heer Jac. Vonk. dc eerste steen gelegd. De school wordt opgetrokken uit gele handvormsteen. Voor de school, aan de zijde van de Prins Bernhardstraat. wordt door de dienst van gemeentewerken plantsoentje aangelegd, waarin drie ban ken worden geplaatst. Ook aan de andere zijden komt een passende beplanting. Zo als gemeld, zal de school de naam De NIEUWVEEN Vrijdagavond werd ten gemeentehuize een raadsver gadering gehouden onder leiding van burgemeester B. Kammenga. Nadat enkele besluiten waren genomen aangaande door de gemeente te schenken bedragen aan verscheidene instellingen en een verzoek om subsidie van de Ned. Vereniging Bescherming Voetgangers van de hand was gewezen, sprak de burgemeester over de gemaakte plannen voor het bouwen van een nieuw zwembad door de gemeenten Nieuwveen, Ter Aar en Zeven hoven. bad, zo deelde de burgemeester mede, zou kunnen worden aangelegd langs'de provinciale weg. Er is reeds ge sproken over de mogelijkheid van de aankoop van grond en de opdracht tot maken van een ontwerp voor het bad is reeds gegeven. De genoemde plannen zullen waarschijnlijk over 4 4 5 jaar ten uitvoer kunnen worden gebracht. Hierna sprak de burgemeester over het verlenen van subsidie aan de thans bestaande zwemvereniging. De raad nam geen besluit over het toekennen van de voorgestelde f 5.000. die nauwelijks vol doende zou zijn om het aan de Langer- Plassen gelegen bad bevredigend te restaureren. :1 werd een subsidie verleend van f 500 aan de plaatselijke muziekvereni ging „Crescendo" ter aanvulling van de door de vereniging aangesproken reser- ekas voor de aankoop van uniformen n instrumenten. Begroting Na korte bespreking van de wijziging bezoldigingsverordening 1963 en de wij- :iging van de jaarwedden der secreta- issen en ontvangers in Zuid-Holland en nadat de aanbieding van de jaarrekening het Woningbedrijf was uitgesteld tot de volgende vergadering, volgde de behandeling van de gemeentebegroting 64 en de begroting Woningbedrijf 1964. Gesproken werd over de te maken kosten voor dé maatregelen in verband met de bluswatervoorziening. Een raads lid stelde voor proeven te nemen met de plaatselijke brandweer om te zien of er voldoende mogelijkheid bestaat het ge hele nieuwe gedeelte van Nieuwveen te bestrijken, dit i.v.m. de bestaande blus waterbronnen. De voorstellen de beloningen voor de brandweerlieden te brengen van f 3 op f 4. de presentiegelden van de raadsle den van f 10 op f 12,50 en 'de bezoldiging van de wethouders van f 1.000 op f 1.500, werden aangenomen. De verbreding (30 cm) van het tegel pad op de plaats, waar thans het Molen pad loopt, gaat f 38.500 kosten. Als laatste punten brachten B. en W. naar voren de te verlenen subsidie van f 4OO aan de Oranjevereniging en de door de gemeente te sluiten lening van f 275.000 bij de Bank voor Ned Gemeen ten tegen de koers 99.5 a 5 pet. voor de bouw van de R.K. kleuterschool, waar voor de kosten zijn geraamd op f 215.000. Verlaat Tijdens ac rondvraag merkte raadslid De Groot op, dat de gemeentebegroting zeer verlaat was. De behandeling hier van, zei hij, had reeds voor 1 november 1963 moeten geschieden. Hij wees erop dat door de politie verscherpt toezicht zal moeten worden gehouden op het leegstaande gebouw „Kwiek", daar dit gebouw herhaaldelijk door de Nieuw- veense jeugd is betreden. Tevens infor meerde hij naar de mogelijkheid van het aanstellen van een bode die bij hu welijkssluitingen ter verhoging van het decorum aanwezig zou moeten zijn. Een raadslid informeerde naar de toe zegging van de gemeentewoningen en de eventuele bouw van bejaardenwoningen. De burgemeester antwoordde dat hier over nog niets bekend Is. De heer D. Zemel informeerde naar de plantsoenendienst, de door de ge meentewerkers hieraan bestede werk uren en het feit of de leegstaande krot woningen in de gemeente weer zullen worden bewoond. Zijn vragen werden tijdens een bespreking met gesloten deu ren behandeld. Opbrengst Siniavi te Nieuwveen NIEUWVEEN De opbrengst van de onlangs gehouden SIMAVI-collecte be droeg f 302,36. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat van dit bedrag ruim f 60 werd geofferd door de inwonenden en verplegenden in de Johannesstichting in deze plaats. De opbrengst overtrof die Rank dragen. De officiële datum opening is nog niet vastgesteld. Het be stuur hoopt dat de school in de tweede helft van mei in gebruik kan worden ge- Wedvlueht Koudekerk KOUDEKERK AAN DE RIJN De postduivenvereniging „Ons Genoegen" hield met 136 duiven een wedvlucht van Duffel. De afstand was 116 kilometer. De duiven werden gelost om 8.30 uur. De eerste duif bereikte het hok om 9.45 uur. de laatste prijswinnende duif om 10.00 De uitslag luidt-» Gebroeders De Wit 1.5,6.7.12.10,14,19,23,34; H. van Vegten en Co. 2,3,4,8,15,27,32; G. Lokx en zoon 9,10, 22; L. de Wit 11,28,30,31; C. P, de Keijzer 16,18,29; G. Biesheuvel 17; M. Schellin gerhout 20,21; G. van Klaveren 24,25,26; G. Jansen 33. Ruim 63.000 mensen naar De Keukenhof LISSE Naar schatting ruim 63.000 bezoekers bezochten het afgelopen week einde de Keukenhof in Lisse. Zaterdag passeerden 23.000 gasten de toegangs poorten, vooral Duitsers, maar ook En gelsen en Fransen. Gisteren zijn ker meer dan 40.000 mensen n Keukenhof gekomen, nu voornamelijk Nederlanders. Corsobal in Lisse LISSE Onder auspiciën van V.V.V. Lisse en het comité Lisse Voor uit werd zaterdagavond in de Bloem- lusthal van H.B.G. een corsobal gege ven, dat in zeer goede stijl is verlopen. Annie de Reuver en Bueno de Mes- quita waren de hoofdfiguren van het programma, waarin het optreden van de teenagerster Ciska Peters veel bijval oogstte. Ook de goochelaar Ad Enge] wist bewonderingvan het publiek af te dwingen. Een aardig moment was het uitreiken in een 100-tal feestparapluutjes door de bloemenkoningin Els Stokman, waar bij assistentie werd verleend door de bloemenmeisjes van de V.V.V.. Lisse. Het volgende drietal avonden wordt geopend met de opvoering van „lm Weissen Rössl" door het Haagse Operet tekoor met volledig orkest. Ladderwedstrijd damclub Lisse LISSE De ladderwedstrijd van de damclub Lisse is voortgezet. Uitslagen: T. Brandt—T. Kranenburg 0—2; C. van dér VoetG. Balkenende 02: P. G. Bal kenende—Van Dam 0—2: P. Boogerd—H Eigenbrood 11; J. AlgeraJ. Lang broek 20. Onderstaande spelers moeten op de clubavond op 8 mei hun partij spelen; St. Lammers—J. van Hal en Chr. Boo- gerd—Th. Boodea Agendanieuws Lisse LISSE De afd. Lisse van de Jonge Kerk komt dinsdagavond om 8 uur (niet donderdag) bijeen in het Baken. De jaarlijkse kerkeveiling ten bate van de Mariaparochie zal dit jaar worden gehouden op woensdag 6 mei. De afd. Lisse van „Philatelica" verga dert dinsdag om 8 uur ln gebouw „Oase" in de Bondstraat. Dinsdagavond 8 uur zal de mechani sche cursus voor het bloembollenvak officieel worden besloten; uitreiking van diploma's zal geschieden in de kantine- Doorbraak in Kanaalstraat LISSE Het pand Kanaalstraat 81 zal door de gemeente worden aangekocht. Het zal worden afgebroken voor een doorbraak ter ontsluiting van het „plan Blokhuis" tussen de Kanaalstraat-noord »n de Prins Hendrikstraat. Krediet voor bouwen van uitvaartcentrum LISSE B en W. van Lisse delen de erntige bezwaren van de verenlgng ,,Doodenzorg" inzake het opbaren van overledenen in etage- cn flatwoningen. Het college acht de stichting van een uit vaartcentrum noodzakelijk. In overleg met de commissie van financiën krediet van 5000 gulden beschikbaar ge steld voor de te treffen bouwvoorberei- dingen van een dergelijk centrum. Feest Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Programma Koninginnedag: 9 uur, aubaudc school kinderen voor het gemeentehuis. Daarna traktatie en kinderspelen op het terrein naast het postkantoor; 1.30 uur: spelen jongelui van 14 jaar en ouder, on- neer ringrijden met kruiwagens en hoepelen met kromme hoepels. Op 5 mei 's avonds om half acht wordt •n lampionoptocht met versierde wa gens gehouden met medewerking 1 het vorige jaar met meer dan f 100. drumband Crescendo. Na afloop taptoe. Hazerswoude krijgt gedenksteen HAZERSWOUDE Het comité Oi denksteen Gevallenen Hazerswoui hoopt dit gedenkteken op 4 mei, om uur 's avonds te onthullen. Het is uitgevoerd naar een ontwei van gemeente-architect M. J. Noordai en zal geplaatst worden bij het nieuw gemeentehuis in Rhijnenburch aan Hoge Rijndijk.. Op de steen zullen ver meld staan de namen van de gesneuvel den van mei 1940, van het verzet 1940- 1945 en van Indië 1940. Voor onthulling zijn uitgenodigd 6 naaste verwanten van de gesneuvelde! Maar iedere ingezetene is welkom. Mf name ook de oud-strijders. Muzikale medewerking verleent <j[ Harmonie van Hazerswoude, alsmede ee; hoornblazer van het Veteranenlegioel Nederland. Vertrek van verzamelplaats Helen Swarth-plantsoen om half 8. Zangrepetities in Hazerswoude HAZERSWOUDE De zangrepetlti m het Chr. gemengde koor „Zang er Vriendschap" gaan donderdag in verbant met de nationale feestdag niet door. Wé repeteren deze week het kinderkoor e: het meisjeskoor, woensdagavond 24 april Om zes uur het kinderkoor en om kwart voor 7 het meisjeskoor in één der lokalet van de school met de Bijbel. Stank in Hazerswoude HAZERSWOUDE Verscheidene woners hebben klachten geuit over 1 verbranding van afval op de stortplaatf van huisvuil aan het Westeinde. Voori) met noorderwind verspreidt deze smei lende vuilnisbelt in de naaste omgevirl een ondragelijke stank. Men kan wj heel bezwaarlijk de ramen der woningeq openzetten. Bewoners zouden graag zien dat gemeentewege maatregelen worden ge nomen om aan deze toestand een eind t< maken. Oranjefeest Hazerswoude- Rijndijk HAZERSWOUDE RIJNDIJK Pro. gramma van de feestelijkheden georga niseerd door de Oranje-Vereniging t« Hazerswoude (Rijndijk). Des morgerij 8.30 uur zal door ongeveer 700 kinderen een aubade worden gebracht aan burge meester C. J. van Dobben de Bruin, bij het gemeentehuis. Om 8.15 uur zullen de] kinderen zich opstellen in de Rhijnen-; buroherlaan, waarna wordt gewandeld naar het gemeenthuls. Medewerking bij de aubade verleent het muziekkorps „De Harmonie" van Hazerswoudedorp. Bij j goed weer zullen van 9 tot 12 uur kinder- spelen worden gehouden op een welland; van de heer A. van Dorp, achter de win-! keigalerij.' Op hetzelfde terrein zijn des: middags voetbalwedstrijden tussen elftal*! len van drie scholen: 1.30 tot 2 uur Groe nendijkZwaantje; 2.30tot 3 u. Zwaan-J tjeC.N.S 3.30 tot 4 uur Groenendijk— C.N.S.. Zo mogelijk worden tussen de wedstrij- handbalwedstrijden gespeeld. Tegelijker tijd is de orientatierit, tussen 2 en 2.30 uur. Startplaats aohter de winkelgalerij, Groenteveiling in Rijnsburg gelijk aan die van vorige week. In tegen stelling tot vorige week. toen in de tweede helft een prijsinzinking optrad, liep de prijs nu regelmatig op. Al is de aanvc buiten de waspeen niet groot, het i sortiment breidt zich toch iets uit. Voor waspeen AI werd aanvankelijk besteed tussen 42 en 50 cent per kg. wel ke prijs regelmatig opliep tot tegen het eind van de week werd besteed tussen 48 en 60 cent per kg. Voor BI besteedden de exporteurs i van kei ijk van 44 tot 49 cent per kg. Ook deze prijs liep regelmatig op tot tegen het eind van de week tussen 55 en 68 cent per kg. All noteerde van 10 tot 32 cent per kg. Prei schommelde tussen 48 en 50 cent per kg. Witlof werd verhandeld tussen 61 en 87 cent per kg. Rode kool werd verkocht tussen 11 en 13". cent per kg. Voor radijs werd betaald tussen 22 e 23 cent per bos. Peterselie werd verhan deld tussen 30 en 32 cent per bos, selderij tussen 7 en 11 cent en kervel tussen 8 en 15 cent. Feest in Rijnsburg RIJNSBURG Koninginnedag is in Rijnsburg volgens traditie vooral een kinderfeest De Oranjevereniging heeft donderdag het volgende programma samengesteld: 8.30 uur: keuring voor de versiering kostumering schoolkinderoptocht. Deze keuring heeft plaats in de scholen. nghulde op schoolplein Wilhelminaschool. schoolkinderoptocht. traktatie op de scholen, voorstelling kindercircus Atlete in Flora, alleen toegankelijk schooljeugd. voetbalwedstrijd Rijnsburgse BoysMLD. concert. lampionoptocht, vertrek de Korte Vaart sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4