LA MARQUISE, Ds. J. van Drie deed intrede in Geref. Kerk Leiderdorp laatste stuk van Litteris Sacrumliep minder vlot Collecte mil. fondsen van 4-9 mei (flEUVE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 APRIL 1961 Lgenda voor Leiden en Den Haag Maandag Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur: Vereniging van oud-leerlingen der Am bachtsschool, de heer H. Schuitemaker de afdeling Tunnelbouw te Rotter dam over de Rotterdamse Metro, met lichtbeelden. De Doelen. 8 uur: Leidse Amateurfo- tografenvereniging, Joop pieete, kleu- L-m rendia- en filmprojectie met geluid. Rembrandt-lyceum (ingang Hoge Rijn dijk), 8 uur: K. en O., begin toeristen- jrsussen Spaans en Italiaans. Schouwburg, 8 uur: r.k. toneelgroep 'De Gastspelers, opvoering van „Valstrik jvoor een man alleen". Gewelfkamer universiteit. Rapenburg 7.30 uur: Leids Akademisch Kunst- centrum, ontvangst ter gelegenheid van zici de landelijke première van 4 films uit n «het vroegere oeuvre van de Italiaanse cineast Michelangelo Antonioni, 8 uur in filmzaal, vertoning van twee films. Antonius-clubhuis. 7.30 uur: Leidsch Muzieklyceum (Rijnsburgerweg 179). leerlingenuitvoering. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: •Be-Nat. Ballet doen Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De woHNieuwe Komedie met Spel der Vergis- ,noc' singen. |r dj Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 •n t« uur: Semafor-theater (Praag) Dinsdag Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: uitvoering Chr. Muziek- en Toneelgezelschap Sem- pre Avanti t g.v. 25-jarig bestaan. "f_e.r' Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Garenmarkt, 1 uur: K. en O., vertrek middagexcursie naar de werkplaats tot herstel van antiek textiel te Haarlem. Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes „Boshuizen", Toussaintkade, 3 tot 5 en 7 tot 9 uur: openbare les (voor iedere m?S belangstellende). Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: district Leiden Geref. Schoolver band, ds. W. de Graaf van Zaltbommel ove.r de betekenis van het lied bij de godsdienstige vorming. Filmzaal Academie, Rapenburg 73, 8 uur: Leids Academisch Kunstcentrum. |vertoning van Italiaanse films. Station. 9.30 uur: afdeling Leiden Neo I ëpu? Chr. Reisvereniging, vertrek dagtocht Izen- naar Noord-Holland (excursie n teldi senfabriek te Haarlem). be- Theater Camera, 12 uur n.m.: Leids I. M. Academisch Kunstcentrum, vertoning van Italiaanse film. van Café Aniba, hoek HerenstraatW. Twelj Singel, 8 uur: Leidse tuiniers- en bloe- rdenl mistenver. Door Eendracht Verbonden, sy-| A. Wetselaar causerie met lichtbeelden uit'l en levend plantenmateriaal over „Ex- otica". nJ: Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 u.: d dé Beiden en Omstreken Ned. Kath. en' Kapperspatroonsbond, voorjaars-kap- ,ujt.; demonstratie. een Antonius-clubhuis. 2 uur: filmvoor- stelling Reis naar de Maan voor de la gere klassen van v.h.m.o„ u.l.o. en u.t.s. JI.» Leiderdorp: Dorpshuis. 7.30 uur: uit- voering gymnastiekvereniging Sparta, j J Oegstgeest: Rijnlands Lyceum, 8 uur: jjjafd. Oegstgeest K. en O., D. van der dij Meulen over Yemen, met lichtbeelden. zo Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: ngsl Haagsche Comedie met Quadrille, ant- Den Haag: K. en W.. 8.15 uur: Ned. erk;l Opera met L'Amico, Fritz v. Mascagni. [j Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: Semafor-theater (Praag), j dJ Den Haag: (Luth. Burgwal), 8.15 uur: eid". Caroline Kaart zang, Feike Asm?, orgel ■Am. Wcnsd.t Stadsgehoorzaal 7.45 uur: uitvoering be* ^r- Muziek- en Toneelgezelschap Sem- dal pre Avanti tg.v. 25-jarig bestaan. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85. 10 uur: buitengewone vergadering van aandeelhouders Van Wijk en Heringa NV Leiden, 10.30 uur: buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders, 11 uur algemene vergadering van aan deelhouders. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum, opvoering van La Marquise. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85. 8 uur: afdeling Leiden en Omstreken Ned. Roode Kruis, algemene ledenverga- Filmzaal Academie, Rapenburg 73. 7 uur en 9 uur vertoning van Italiaanse film. Zomerzorg. Stationsweg 35. 8 uur: Ky- ntól n°l°genvereniging Rijnland, dr. C. len.' Naaktgeboren te Rotterdam over: „De 'ra- Pmbryona!e ontwikkeling en geboorte aarl van zoogdieren, in het bijzonder van de af. j hond." M. Ridder over „De voeding en ge- verzorging van de hond." len Foyer Gehoorzaal 8 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging, opvoering door chr. toneelvereniging Mobiel te Alphen aan den Rijn van de thriller „Valstrik voor een man alleen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met Wie is bang voor Vir ginia Woolf? Den Haag: K. en W.. 8.15 uur: H Menuhin piano en Y. Menuhin viool. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer om Leer. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: Semafor-theater (Praag). LEIDEN Niet zonder reden kan men vragen of de manier waarop Noel Coward, één van de grote Engelse blijspetbsdhrif vers, de man is om een stuk te schrijven dat in de tweede helft van de 18de eeuw speelt. Al spee t zijn stuk „La Marquise" in de herfst van het jaar 1765, dan is daarmee nog niet de noodzakelijkheid, zelfs niet de wenselijkheid, aangetoond dat hij in de historie moest duiken om wat hij zeggen wilde aanvaardbaar te maken. In tegendeel. Het is een mooi kostuumstuk en wat dat betreft zellig om naar te kijken, maar wat hij zeggen wilde had ook in de tec, woordige tijd gesitueerd kunnen worden. We moeten goed bedenken, dat wat Harteveld speelde de rol v Coward schrijft niet serieus is bedoeld. Het is amusement Wanneer keltje werkelijkheidszin aan gegeven moet worden, kan men, dachten zeggen dat een maitresse een historische figuur is en thans zou zijn uitgestorven. Verloving Coward schrijft graag pikant-luchtige fantasieën. In dit geval zijn het Radoul, Comte de Vriac en Estéban. hertog Santaguano die beiden, zonder het elkaar te weten, intieme relaties hebben gehad met Eloise. De eerste heeft haar een dochter Adrienne. de tweede Michel. Wanneer het doek opgaat men het verlovingsfeest van deze jongelui. Adrienne bemint echter Jacques Rijar. de secretaris van haar vader. deze jongeman kan natuurlijk geen partij jor haar zijn. Michel is ook niet inge- >men met de verloving. Hij denkt ook Wanneer Eloise dan ook nog verschijnt wordt het pas echt mooi Ze is een vrouw, wier wil het is. Zij regelt de zaak wel even met behulp van Père Clément en een revolver en ten slotte zet ze haar eigen zaak ook recht. Zoals alle stukken van Coward is het luchtig en sprankelend. Een accent wordt gemakkelijk te zwaar gelegd. Zijn stukken zün daarom, vooral amateurs moeilijk te spelen. Jubileumstuk Litteris Sacrum speelde dit stuk als laatste in dit seizoen. Het was tevens be doeld als jubileumstuk voor Herman Frentzen. die 35 jaar geleden bij Litteris kwam. Hij regisseerde en speelde ook de' ■an EstéDan Donderdag KONINGINNEDAG) Stadhuisplein. 8.15 uur: aubade met politiemuziek. Bioscopen en Antonius-clubhuis. 9 uur: kinderfeest. Buitenwijken, 9 uur: kinderfeesten. Den Burcht. 9,30 tot 12 uur: poppen kastvoorstellingen. Pieterskerk. 10 uur: kerkdienst, voor ganger ds. J. M. D. v. d. Berg. Te^ein Zoeterwoudsesingel, 10 uur: kindl^pelen. Stadhuisplein, 10 tot 11 uur: demon straties gymnastiekverenigingen. Kort Galgewater. 11 tot 11.30 uur: brandweerdemonstratie. Stadhuis. 9 tot 10 en 11 tot 12 uur rillonspeL Burgerzaal stadhuis. 12 uur: receptie burgemeester. Den Burcht, 1.30 tot 2 uur: start i eltochten 15 km. 2 tot 2.30 uur: start oor 10 km. Kikkerpolder. 2.30 uur: sportmiddag, voetbalwedstrijd KNVB-elftallen Gouda Leiden. Kaasmarkt. 2.30 tot 4.30 uur Haarens Jeugdcircus. Van der Werfpark, 4 uur: openlucht concert Stadhuis, 4.15 uur: wandelaarsdefilé. Pieterskerkplein, 8.30 uur: muziek festijn Leidse Harmonie- en Fanfarever enigingen, medewerking van dansgroep. Theater Camera. 12 uur n.m.: Leids Academisch Kunstcentrum, vertoning van Italiaanse film. Schouwburg, 8 uur: K". en O., toneel- en televisiegezelschap Ensemble met Ro bert en Bertram. Stationsplein, 10.15 uur: afdeling Lei den Ned Chr. Reisver., vertrek Cilosa- bus naar Zwammerdam voor wandeling naar Nieuwkoopse Plassen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Den Haag: K en W. 8 uur: Chr. Resi dentie-mannenkoor. Den Haag: Houtrusthallen, 8.15 uur Residentie-Orkest Daniël Wayenberg, piano. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer om Leer. VrUdag Gymnastiekzaal Pieterskerkgracht, 7 uur: Leidse turnkampioenschappen. Filmzaal Academie, Rapenburg 73, 7 en 9 uur: vertoning van Italiaanse film. 11 uur n.m.: causerie prof. Sorani. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis singen. Zaterdag Stationsplein, 2.10 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist Vereniging, ver trek voor excursie naar Zuidwijk, Rijks straatweg 247, Wassenaar. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum, opvoering van La Marquise. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Uitkomst. Den Haag: K. en W., 8.15 uur: Resi dentie-Orkest met Ruggiero Ricci, viool Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis singen. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gévallen: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7. telefoon 23553, eveneens voor de apo theek Van Breest Smallenburg te L e i - Ook de Oegstgeester apotheek is geopend. De apotheek te "loten is zondag 26 april ge sloten van 8 tot 24 uur. Films Camera, 2.30 en 8 uur: Fellini 8A£ (18). Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur. Incognito (14) Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: De man met de vijf paspoorten (14). Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: donderdag tot maandag: Om het goud van Nevada (14); maandag tot en met woensdag: Mr. Sardonicus (14). Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: De mooie Antonio (18). Trianon, 2 en 8 uur: Irma la Douche. (18). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling vaD schilderijen van Huub Gerritsen en van keramiek van Olga Oderkerk en Henny Radijs, van 18 april en met 7 mei, dagelijks van 10 tot 17 uur, ook vrijdagavond van 8 tot 10 ir, 's zondags gesloten De Ruil ('anvossensteeg): tentoonstel- t ling werken jonge Amsterdamse schilders (tot eind april). Raoul. de eerste twee bedrijven te zwaar, in tegenstelling tot Truus Hagewind- van Oortmerssen. wier spel veel was ingesteld op Coward. Haar spel vond voor de pauze niet veel weerklank bij de anderen. De beste scène voor de pauze vonden we die tussen haar en haar kamenier, Anny Beerbaum-Meyer; dat was Noel-Coward-sfeer. Het eerste bedrijf gaf een opgeschroef de Estéban, tegenover een te stijve Raoul. Het speelse en sprankelende kwam na de pauze, waarin het duel deze beide man nen een hoogtepunt werd. Anneke Zwart jes als dochter Adrienne en Henk Fuchs als zoon Michel deden erg hun best i konden hun draai niet helemaal vinden, evenmin als de secretaris Jan van Royen. De regie had hier kennelijk te kort ge schoten. Herman Frentzen, als Estéban liet zich in de loop van het stuk meenemen door Eloise, waardoor hij ook echt lichter ging spelen en niet deed alsof het luchtig was. Een bediende gaat altijd zijn eigen weg. Dat deed ook Leo Gaykema en hij deed dat niet onverdienstelijk. Tot slot waren er veel bloemen, met name voor de jubilaris, en ui/i een paar toespraken bleek de ge- waardeerde plaats die Herman Frent zen bij Litteris inneemt. De jubilaris dankte met enkele woorden voo hulde die hem was gebraChit. A. C. Bouw Collectantencollege vierde eeuwfeest LEIDEN Gisteren heeft het collec tantencollege van de r.k. St. Petrus parochie te Leiden zijn eeuwfeest ge vierd. 's Morgens was er een kerkelijke plechtigheid en 's middags had in re: rant Van der Heyden een receptie plaats, tijdens welke de voorzitter van het col lege, die 25 jaar deze functie bekleedt, de heer C. F. Meerpoel, een pauselijke onderscheiding kreeg, het erekruis Pro Ecclesia. Onder de belangstellenden die ter receptie verschenen, waren mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, mgr. M. Beukers, oud-pastoor van de Petrus- parochie, en deken W. P. Haring. Kortsluiting deed stroom uitvallen LEIDEN Zaterdagmiddag om kwart .oor. zes is kortsluiting ontstaan in eer olieschakelaar-installatie, die zich be vond in een transformatorhuisje van dt SLF op het terrein van de Leidse Wol spinnerij aan de Zoeterwoudseweg. De installatie werd vernield en gasdruk ruk te de deur van het gebouwtje uit de scharnieren. Uit veiligheidsoverwegin gen hebben de Lichtfabrieken de stroom uitgeschakeld, waardoor de elektriciteits voorziening in de omgeving anderhalf ur lang was gestagneerd. LEIDEN Onze stadgenoot de heer T. Ykema is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het in genieursexamen elektrotechnische inge- Laatste schooldag in oude auto's LEIDEN De eindexamenklas h.b.s. B van de Louise de Coligny- school, bestaande uit zeven meisjes heeft zaterdag een rondrit langs alle Leidse middelbare scholen gemaakt. Dit ter gelegenheid van de laatste schooldag. De komende veertien da gen zullen de meisjes zich thuis op het examen voorbereiden. De todht rd gemaakt in oude auto's, ter wijl de scholieren waren gekleed de mode van 1900. Studenten hadden een Lancia uit 1933 en Adler uit 1935 ter beschikking ge steld. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 15 tot en met 22 april Jubileumpreek ds. Van Achterberg LEIDEN Ter gelegenheid van he ilveren ambtsjubileum van ds. H. J. vai Achterberg, predikant van de wykge- meente Morskwartier, werd gisteravond de Maranathakerk een dienst gehou den, waarin de jubilaris zijn ambtelijke loopbaan heeft herdacht. De tekst de prediking was Johannes 21 vers 4 7a: „Toen het reeds morgen werd, stond Jezus aan de oever. Die discipel dan die Jezus liefhad, zeide tot Petrus: Het is de Heer". Het was dezelfde preek die ds. Van Achterberg de vorige zondag in zijn eerste Gemeente, Echteld, hield. De predikant merkte op, dat Jezus oever van ons leven staat Hij is vlees geworden Woord. Dat Woord moet worden gepredikt Dan fungeert de pre diking als schipper, als pontbaas. Hij heeft principieel geen andere werkge ver. Hij moet het Woord vertalen, ge trouw overzetten. Hij moet met het Woord overvaren Naar de mensen toe. Door Pasen gaat het niet meer ten dode maar ten leven. De Gekruisigde 1 Overwinnaar geworden. De dood werkt in ons eigen hart. Er is veinig van de opstanding in ons leven te zien. Wy leven in een paas- vyandigc wereld. De wereld wordt na twintig eeuwen nog niet jaloers op ons. Maar aan de oever staat de Heer. Hij :t beide handen aan de mond, roept is over het water toe. Petrus ontdekte toen dat liy naakt was. Er valt te jubile- :n, maar dan zal het een jubel moeten jn over zoveel genade. Als Hij zegt „Werp het net uit aan de andere zijde" gebeurt er wat. Adam ging het paradijs uit met de rijke belofte over de komende Messias, Mozes werd herder Israël, Petrus en de anderen wer- vissers van mensen. Jezus zegt niet: jullie zyn gaan vissen in plaats van over te varen. Schipper naast God mogen wij zijn, zonder met het Woord te schippe- De gemeente zong na de prediking ge zang 2. Zij zong de jubilerende dominee gezang 269 vers 2 toe. Leiden vlagt niet Het gemeentebestuur van Leiden heeft besloten, dat aanstaande woensdag van de openbare gebouwen niet zal worden gevlagd. GEVESTIGD TE LEIDEN A J Pouwels. Breestraat 121a: W G Willemsen, Haagweg 206; K W C Bösecke. Valdezstraat 13: A van Leeu- Vollersgracht 2a: L M de Geus. Fagelstraat 44; G L M Kaldenbagh, Noordeinde 2a: W C M Bakker. Witte Singel 99: C J M van Doorn Valerius- straat 140: E L J Munting Houtlaan J H Hopman Kaarsenmakerstraat J M M Tjoeng, Rapenburg 116; H M Reeser Nieuwsteeg 10a: C Keers, 4e Binnenvestgracht 13. M Starring, Witte Rozenstraat 21; J F land, Drie Octoberstraat 37; H der Neut en fam, Breestraat 128; Zagt en fam, Hogewoerd 25; T J M en fam, Brahmslaan 21; S S de Vetten en fam, Brahmslaan 53; der Veer en fam, Brahmslaan 59: F Tvan der Linder en fam. Haag- Traditiegetrouw zal in de eerste week van mei weer de jaarlijkse collecte de Militaire (Steun) fondsen worden ge houden, waarvoor we gaarne de belang stelling van alle inwoners van Leiden er verre omgeving vragen. De Gezameniyke Militaire Fondsen, bestaande uit een tal verenigingen en fondsen zullen met de hulp van militaire collectanten hun jaariykse rondgang houden door stad Niettegenstaande de vele miljoenen, die jaarlijks aan militaire pensioenen worden uitgekeerd, is er een groot aantal geval len van behoefte, waarin de Overheid niet kan voorzien, gebonden als zij i: wetten en bepalingen. Het zün juist die gevallen, waarin de Gezamenlijke Mili taire Fondsen met ca. een half miljoeD per jaar dus bijna het dubbele vó jaarlijkse collecte opbrengst een pende hand bieden. Het rayon Leiden van de G.M.F. zonder de daadwerkehjke hulp van mili taire autoriteiten en militairen niet staat zün een zo effectieve actie te v ;n. Daarom past een woord van dank in de leiding van de Leidse Koksschool Voor de collecten in Valkenburg, Kat wijk en Wassenaar zorgen dit jaar de mannen van het vliegkamp Valken burg. onder luitenant Buyting. in samen werking met het comité Wassenaar. Een uitzondering op de collecteweek ii begin mei vormt de gemeente Lisse, waa Dodelijk ongeval door koe in Voorhout VOORHOUT Zaterdagavond om streeks half 10 veroorzaakte een koe een verkeersongeval in Voorhout, waarbij de 84-jarige heer H. W. Jager dodelijk werd gewond. De koe, die een kalf had geworpen daarna weer in de wei werd gelaten, ging op zoek naar haar kalf dat op stal gezet. De koe sprong over een sloot kwam op de weg. waar een juist naderende personenwagen het dier opzij duwde. Een erachter rijdende Engelse deel nemer aan de Tulpenrally gooide zijn stuur naar links, waardoor een frontale botsing met een tegenligger ontstond. De heer Jager, die met zijn kleinzoon de tegenligger meereed, liep hersenbloeding op en werd naar Academisch ziekenhuis te Leiden bracht. Daar overleed hij zondagmorgen De drie auto's werden aan de voorkant flink beschadigd. Auto in brand le Voorhout VOORHOUT Door de grote drukte kon gistermiddag een lange file auto's langzaam vooruitkomen. Omstreeks r ontstond ter hoogte van de B.N.S- te Voorhout, vermoedelijk door §het ti lopen van de motor, brand in één de wagens. De inzittenden vluchtten de auto uit, waarna een rijkspolitieman, die ter plaatse het verkeer stond te regelen, erin slaagde de brand met zand te blussen. Verkondiging nooit vrijblijvend LEIDERDORP De Geref. Kerk van Leiderdorp begroette gisteren in ds. J. van Drie, gekomen van 's-Gravenmoer, haar nieuwe predikant. Gis termorgen werd hij door de andere Geref. predikant van Leiderdorp, ds. F. Minnema, bevestigd en gisteravond deed hij er zijn intrede. De tekst van de intredeprediking was Johannes 1 vers 36 en 37: „En toen hij Jezus zag gaan, zeide hij: Zie, het Lam Gods. En de twee discipelen hoorden hem dat zeggen en volgden Jezus". dracht is wereldwyd. Zyn opdracht is bedoeld voor allen die in Zijn dienst staan. Eén ding mag u van mij verwachten, zo vervolgde ds. Van Drie. Namelijk dat ik niet op mijzelf wijs. Ik zal u steeds mogen maar ook moeten wijzen op het Lam Gods, dat de zonden van de wereld wegneemt De boodschap van het Evangelie is nog steeds een verwonderingwekkende bood schap. Het is mogelyk dat wij die bood schap al zo vaak hebben gehoord dat het moeilijk is er nog verwonderd over te zijn. Het gaat er dan ook om, dat wy gezamenlijk proberen de juiste richting le vinden. Er is maar één goede richting, die van Jezus Christus. Het is een zaak van levensbelang, die richting uit gaan. Vryblüvend is de verkondiging van het Evangelie nooit. Een kerkdienst is dan ook geen geringe zaak. Er zyn mensen die ai duizenden preken hebben gehoord cn toch nog in het duister leven. Hoe moeten wü dan Jezus volgen? De weg zullen wy vinden In de zelf verloochening. Het is een woord dat uil de tijd is en lijkt te zyn. Maar wie veel Ds Van Drie wees erop dat deze tekst op Jezus let. durft het daarmee weer richtingwijzer is en 'dat wij daarin aan. Als wii de richting willen volgen ook worden opgeroepen die richting te die de Bybel en de prediking van het volgen Het begon al aan de oever van de Woord ons wijzen, dan zullen wy iets Jordaan. Ook Johannes was geroepen gaan beleven van de ware christelijke richtingwyzer te zijn. Maar deze op- Kerk. In Irene Na de dienst, waarvoor grote belang stelling bestond, sprak ds. Minnema woorden van welkom namens de Ge meente. Hy uitte daarby de wens, dat beiden in goede samenwerking veel voor de Gemeente van Leiderdorp zullen mo gen betekenen. In het wijkgebouw Irene bestond ver volgens gelegenheid ds. en mevrouw Van Drie te verwelkomen. Burgemeester mr. Gallas voerde daar het woord namens het gemeentebestuur. Hy sprak zyn blijd schap uit over de band die in deze ge meente bestaat tussen de Kerk en de burgerlüke overheid. Namens de classis Leiden van de Geref. Kerken sprak col lega Vos uit Wassenaar en uit naam van de Hervormde Gemeente ds. J. P. Hon- nef. De laatste merkte op dat de Geref. Kerk en de Herv. Gemeente van Leider dorp bezig zyn elkaar te vinden. ,,Wij gaan dit hoe langer hoe meer ontdekken en beleven. Het op interkerkelijk initia tief gebouwde bejaardencentrum mogen wij zien als een opgericht teken van wat twee Kerken als een opdracht van de Heer beschouwen". Ook pastoor Kouwenhoven van de r.k. parochie Meerburg hoopte dat ds. Van Drie met veel zegen brenger zal mogen zijn van het goede nieuws. Ds. J. Banga sprak er zUn vreugde over uit dat cr in de vacature, ontstaan door zyn vertrek, zo spoedig was voor zien. Namens de verenigingen verwel komden enkele afgevaardigden ds. en mevrouw Van Drie. Ten slotte dankte de nieuwe predikant voor dc vele blyken van medeleven die hy by zijn komst had mogen ontvangen. zij wordt gehouden in de dagen van 25 29 mei. Voor de overigen gemeenten ziet het collecte-schema er als volgt uit: 4 mei: Benthuizen. Hazerswoude. Hille- gom, Koudekerk, Leidschendam. Moer- kapelle, Rynsburg, Stompwyk, Ter Aar. Voorschoten.Zoetermeer en Zoeterwou- de; 5 mei: huis-aan-huis collecte in Leiden; 6 mei: Alphen aan den Rijn, Bodegra ven, Boskoop, KatwijkValkenburg-Was senaar; Noordwyk, Oegstgeest. Waddinx- veen en Warmond. 8 mei: Alkemade met alle buurschap pen, Leiderdorp, Leimuiden, Nieuwkoop en Aarlanderveen. Nieuwveen. Noordwij- kerhout; Rijnsaterwoude. Sassenheim, Voorhout, Woubrugge en Hoogmade, Ze venhoven en Zevenhuizen. 9 mei: straatcolleote Leiden. Koninginne,feest in de Burgemeesterswijk LEIDEN Ook de Burgemeesters- wijk viert op 30 april een Koninginne- feest Van half 10 tot half 11 is er door de wijk een optocht met muziek vooi kinderen. Verzamelen om 9 uur op het plein CobetstraatDe Laat de Kanter straat. Na afloop van de optocht is ei een tractatie. Van 11 tot 12 uur zijn er kinderspelen, van half 2 tot 6 uur kinderspelen ei poppentheater „De vreemde ajuin". Van 7 tot 9 uur spelen voor de oudere jeugd. De lieer J. W. Henny overleden DEN HAAG In alle stilte heeft van morgen op Nieuw Eik en Duinen in Den Haag de crematie plaats gehad va: op 74-jarige leeftyd overleden heer J. W. Henny, oud-directeur van het Leidsch Dagblad, gedelegeerd commissaris de nitgeversmaatschappy Arnhem (uit geefster van de Arnhemse Courant. Ny- meegs Dagblad en Gelders Dagblad) ei erevoorzitter van de NDP. De heer Henny heeft vooral op organisatorisch gebied het perswezen in ons land vele diensten bewezen. Op 3 inovemlber 1917 werd de heer Henny, die op 16 oktober 1889 te Zut- phen werd geboren en zijn loopbaan begon bij de Marine als zeeofficier be noemd tot directeur van het Leidsche Dagblad, welke functie hij heeft bekleed tot zijn pensionering op 30 juni 1959. Bij na twintig jaar lang is de heer Henny voorts voorzitter geweest van de ven ging „De Nederlandse Dagbladpers" hij speelde een vooraanstaande rol in oprichting van het Algemeen Nederlands Persbureau, het AN.P. Van 1953 tot 1957 was de heer Henny ook lid van het da gelijks bestur van de Internationale Fe- weg 262: H Korswagen en fam. Oude Singel 210; W Segaar en familie Riebeeckhof 20: J P M van Leeuwen en fam. Brahmslaan 57; L van Drie en fam. ab Haarlemmerweg; J T Koop- mans-Schotanus en fam. Warmonderstr 10; F A J Hoornaert en fam. Bach- straat 29; W B Koelemeijer en fam, Corellistraat 94: P van Rees en fam. Corellistraat 88; H N van der Pluijm en fam. Pr Hendrikstraat 19a; A F J C Hoogervorst en fam. Koninginnehof 1; S J Kooij en fam Beethovenlaan 86: C van der pal en fam. Corellistraat 9&: F B Kruis Rijn en Schiekade 113; C Storm Plantsoen 11; O C K M Penn, Watersteeg 4; J C van Diggelen-van Ingen Schenau, Pres. Steinstraat 38a; M J Dekker. Jan van Goijenkade 18; J P M Schweers, Witte Singel 27; G van Rijn, Witte Rozenstraat 21; J van der Bruggen, Lammermarkt 9: W Buij- tendorp-Adema, Rijnsburgerweg 77b: M F Sluijmer. Hoge Rijdijk 242; H Hoo- gerwerf. Hoge Morsweg 134; C Bak ker. Wasstraat 54; J A Vasilda Roo- denburgerstraat 68: W A C M Devilee. Cronesteinkade 2: A C M Goddyn- Zwirs, Leedestraat 8; M Mauve, Groen- hovenstraat 19; S Boersma. Witte Ro zenstraat 21; A W A Balk, Noordein de 2a; C Schuil. Hogewoerd 130; B J van Dinten, Sumatrastraat 38a; J T M Gilberts. Gerrit Doustraat la; J van Buren, Lokhorststraat 15; A W Frent zen. Burgsteeg 1; M J Pollemans, Rijnsburgerweg 10; R T M Veldhoven. Breestraat 121a; G van Roekei, Noord einde 2a; N H Frasa, Noordeinde 2a; J M Konings, Noordeinde 2a; P Kui per. Noordeinde 2a; K Kas Gerrit Kasteinstraat 29; J H M de Peuw Gerlings, Rapenburg 12; M A C C van Marken, Papengracht 23; H C van Mechelen, Noordeinde 2a; H J Gans, Transvaalhof 30; D J Hessing, Klik- spaanweg 14; A C M Vrijbloed-Belle- kom. Hansenstraat 41; P van Vliet, Schelpenkade 35; C C V Baronesse Bentinck, Rapenburg 45; P J V Kloots, Lammermarkt 19; R A Fokma. Rapen burg 12; F L Plemp van Duiveland, Klikspaanweg 16; M H C M Siodkow- ski, Groenhazengracht 12; H J Snip, Joh de Wittstraat 35; J C M Sym. Telderskade 6; G de Jong. Modder manstraat 65; M P den Hartog, Raam- steeg 63; UIT LEIDEN VERTROKKEN P J Schinkel en fam. J P Coenhof 15. ZaltbommeL. Korte Steigerstr 6; J Las- schuijt en fam, Parkstraat 6, Haarlem. Dahliastr 30; H J W Mols en fam. Oude Singel 84, Tilburg, Cinnaberhof 16; G J de Jong. Kastanjekade 27, Gouda, Corn Ketelstr 31; L Nauta, Cobetstr 13, Bennebroek, Rijksstraat weg 116; M J Peters-Burger, Franchi- montlaan 38. Waddinxveen Sniepweg j£; E F Toussalnt Oude Singel 12 •Gravehhage Groenewegje 136; L van der Horst Melch Treubln 31 's-Gra- venhage Hildebrandpl 19: G M A G Stoelinga-Martijn Witte Singel 46 Eind hoven Amatastr. 101: H R Brander Rapenburg 117a Woerden Singel 100; D M Kloosterman en fam Lage Ryn- dijk 92b Voorschoten J van Goijen- plantsoen 60: J G M Komman en fam Oude Rijn 51 Zoetermeer Jac Catsstr 16; G le Maitre en fam Pioen- str 23 Spijkenisse Campanulastr 15a; N Haasbroek Driftstr 65 Rijnsburg Dahliastr 4; H de Vries Rynsburger- weg 10 Maastricht Prof van Kanstr 3; P G van der Laan Hoflaan 195 ;-Gravenhage Stortstr 87; W A Schnei der Levendaal 166C Den Helder Bui tenhaven 5; J N A Hoogervorst Noord einde 2a Drunen Burg v d Heijdenstr H Hellinga Pieterskerkhof 22 Groot Brittannië; CAM Hout v d Brandelerkade 3 Amsterdam Ooster park 87; R P van Krieken Burggra- venlaan 155 Amsterdam Haarlemmer- 157 I; H J B du Pon Lam menschansweg 49 Maassluis J Israëls- laan 26; G P M Post en fam Swee- lincklaan 14 Delft Poptahof 435; W Klein en fam Garenmarkt 15 Rotter dam Jacominstr 68a; W G Bouwman fam Hogewoerd 54 Alphen a.d. Rijn Eikenlaan 171; L Harrewijn P de la Courtstr 2 Rotterdam Berkelse- laan 95a; F E v d Hagen-v d Kraan Hansenstr 52 Alphen a.d. Rijn Eiken laan 141: W D E de Kater Houtlaan 55 Leidschendam Veurse Achterweg B Lürsen Rijnsburgerweg 105 Amsterdam Paardenstr 13; J Klein Dijkstr 36 Amsterdam Hoofdweg 441; A G Geus St Buysingstr 30 Leid schendam Meerlaan 55; R W Rotte- Rotteveel Hooigracht 32 Amsterdam Kattenburgerkade 31 II; H A Ooijen Langegracht 254 Tilburg Beeksedijk Hubers Stieltjesstr 3 Renkum Wolfheze 2; J Stigter Thorbeckestr 12 Amsterdam Nassaukade 66; C M Groeneveld Rijnsburgerweg 10 Voor burg Duivesteijnstr 27; A S W de Kam Rijnsburgerweg 10 's-Gravenha- ge Kanaalweg 41; J Polak Rijnsbur gerweg 10 's-Gravenhage Kanaalweg 41; M J A Hennekes Pres Steinstr 3a Gouda Turfmarkt 17. deratie van Dagbladuatge\ hij gedurende vele jaren bestuurslid van de vereniging „Grote Provinciale Dagbladen" (G.P.D.). De regering erkende de verdiensten in de heer Henny voor het Nederland- dagbladwezen door hem ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de N.D.P. in 1933 te benoemen tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Zijn activi teiten voor de verbreiding van de Bene- luxgedachte werden geëerd door zijn be noeming tot Officier in de Kroonorde van België. Het hoofdbestuur van het Ne derlandse Roode Kruis begiftigde hem "39 ui-t erken-telykheid voor hetgeen oor deze organisatie heeft gedaan, met het Kruis van Verdienste. C.J.V. Jong Leiden" bracht attractieve contactavond-pret LEIDEN De C.J.V. Jong Lei en" heeft zaterdag onder grote be langstelling in de foyer van de Stads gehoorzaal haar jaarlijkse contactavond gehouden. Het programma werd geheel verzorgd door eigen krachten onder het motto „Allemaal Kolder". De avond werd geopend door voorzitter C. J. den Dopper die in zyn welkomstwoord on- meer zyn vreugde uitsprak over dc grote belkngstelling van de ouders, een inleiden praatje van Sjaak Ginkel en Hcnnie Sierat de con ferenciers brachten Trude Kapteyn Henk dc Ligny en Cer Westerhoven le- van dc toneelgroep het geestig schetsje Oom Barend biyft eten" voor het voetlicht. Groot succes oogstte ver volgens organist Henk van Gyssen voor de wyze waarop hy zyn hammond-or gel bespeelde. Niet minder succes had hierna de jeugdige goochelaar Wim Devilee die aantal verbluffende trucs demon streerde. Na het schetsje „Als het va kantie is" waarin Ria Schipper Wim Vermeulen en Rob Menger zich pre senteerden zorgden de twee zingende zusjes Géke en Ina Oost voor een van de hoogtepunten in het programma. De fakir Bensieval" besloot het ge deelte voor de pauze met een specta culaire demonstratie waarin hy voor al als „vuurvreter" de toeschouwers zichtbaar en hoorbaar imponeerde. Na de pauze gaf allereerst de to neelgroep onder regie van Jan Harte- opvoering van Peter van Mo- lenbekes klucht in één bedrijf Meneer Pumps als hulp in de huishouding" met vermakelijke tafereeltjes. De rolverdeling was hierbij als volgt: Sjaak Ginkel (Dorus Dis-tel) Ria Schip- (Eva Distel) Nico van Seggelen (meneer Pumps) Kees Klerks (pen siongast Ril van Bibbersteyn) Trudy Kapteyn (naaister) Chris Padding (het fatje) en Cor Westerhoven (direc- iur van het gekkenhuis"). Het tweede optreden van hammond organist Henk Gijssen was weer een Zijn verbluffende imitatie en synchronisatie waren op zichzelf al een ovatie waard. Nadat Ben Sieval in een travestie twee top-songs van Brenda beste had gegeven zorgden Géke ert Ina Oost voor oen geslaagd het programma. Rest nog te vermelden dat Peter Hachmer dc al gehele regie voerde doch als zodanig de medewerkenden wel wat veel aan hun lot overliet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3