FERD' NAND Vroeg of laat geeft tie protestants-christelijke vrouw de uonrkeur aan PRINSB S Raad Ter Aar tevreden over de lannen voor zwembadbouw pb Katwijk zoals liet was... Aula op begraafplaats Koudekerk bijna klaar Ds. Klusener Nieuwveen in militaire dienst Geen gehuwde vrouwen in vaste dienst bij Alphens onderwijs NIEUWE LEIDSE COUR.VNT s ZATERDAG 25 APRIL 1964 leden ter tafel was gebracht. De burgemeester vertelde dat er een plan Is gerijpt voor een goed zwembad voor sport en recreatie. Maar dat is voor een gemeente alleen een enorme opgave, daarom is samenwerking met andere gemeenten een aangewezen weg. Er is over dit zwembad een rapport uitgebracht door de expert yan de Vereniging van Nederlandse gemeenten. dit bad worden Oorspronkelijk gesticht in samenwerking met Leimuiden Nieuwveen. Gebleken is echter dat de eerste plaats te ver af ligt ten op- •zichte van de beide andere gemeenten. .Daarom is er nu samenwerking gekomen tussen de gemeenten Nieuwveen, Zeven en en Ter Aar, die gemakkelijker een -gezamenlijk centraal punt kunnen vin- dén voor de aanleg van een zwembad. De gunstigste plaats is in de Nieuw- Roopse polder, bij de provinciale wég i Papenveer naar Nieuwveen. De keu- is gevallen op grond in eigendom van "d£ heer Bos te Nieuwveen, liggende aan de Hogedijk en de provinciale weg. De eigenaar is bereid dit land te verkopen. -Daarna is ook contact opgenomen met de planologische dienst, om zodoende ■gemakkelijker rijksgoedkeuring te kun nen verwachten. Oorspronkelijk was gedacht de toe gang te geven via de Hogedijk, maar nu komt de toegang ongeveer 150 meter in .de polder, van de provinciale weg af. ■Nodig is 2 ha, 14 a en 10 ca. Kosten van de grond f 50.000. De gemeenten zullen gaan samenwer ken in een stichting, de deelneming 'ordt geregeld naar het aantal inwo- ers. Ter Aar zal worden belast met de 'uitvoering. Het zwembad kan zelfs in- 'terlocale aantrekkingskracht hebben. Nadat de heer H. Egberts een ge heime bespreking had gevraagd over de exploitatie en de heer A- Hooger- vorst zijn vreugde over het plan had uitgesproken, ging de raad volledig met het plan akkoord. Rioolzuivering Een andere dringende zaak was de rioolzuivering, met name in het uit breidingsplan Aardam I, waar de tuin bouwbedrijven veel hinder ondervinden van het onrein gemaakte slootwater in de polder. In Langeraar wordt een proef genomen met de installatie Pasveer. De resultaten zijn goed, maar de experts van T.N.O. zijn nog niet tevreden en nemen nog nadere proeven. Daarom kon nog steeds niet worden begonnen met het werk in Aardam. B. en W. stelden de raad een voorlopige oplossing voor. zij wilden een gedeelte van een sloot afdammen met een overstort. Een com pressor zal worden geplaatst om zuur stof in het rioolwater te blazen, waar door de bacteriënwerking zodanig wordt bevorderd dat het water wordt gerei nigd. De aan te leggen riolen en de compressor kunnen ook worden gebruikt, wanneer definitief een zuiveringsinstal latie wordt gemaakt. De raad keurde een krediet van f 23,800 voor dit doel KATWIJK AAN ZEE Deze foto werd ons toegezonden dooi de hepr C. Vooijs, Sluisweg 105, die hem op zijn beurt van zijn broer kreeg. Men ziet de vuur toren van het oosten uit, terwijl twee vrouwen voor een schilder poseren, die er zelf niet op staat. Er is nog geen-seinpaal te zien zodat de foto van vóór 190Ó dateert of kort daarna. De schoonvader van mijn broer kende de beide vrouwen als dochters van' scheepstimmerman P. Pan den Oever. De oudste was getrouwd met Aai van"Cees van Piette Guite, de jongste met P. van den Oever, Piette Po vis- boer. Een kennis van de heer Vooijs, die amateur-schilder is, wil de foto graag naschilderen. In kleu ren zal het beeld ongetwijfeld nog eens zo mooi zijn. Verkeer Interessant waren ook de besprekin gen over de Paradijsweg. naar aanlei ding van een vraag van de heer Sassen. Deze had de tevredenheid van de be woners en belanghebbenden geuit de Paradijsweg. waar nu ook de licht- aansluitingen klaar zijn. keer „zat hem dwars". Er komt op deze weg namelyk veel zwaar verkt materialen voor de tuindersbedrijven Er wordt een vrij hoge snelheid ge reden en er zijn geen uitwijkplaatsen, zodat men elkaar gaat passeren door het gebruiken van de Avegbermen, wat de mening van de heer Sassen schade veroorzaakt. Maximumsnelheid kan men daar moeilijk vaststellen en de voorzitter was van mening dat de dammen nóar de bedrijven, waarVoor de vergunnin gen nog moeten worden afgegeven, wel als uitwijkplaatsen dienst zouden kunnen doen. De heer H. Egberts maakte tegen deze opvatting bezwaar en hij kreeg daarbij later ook enige steun van wethouder Volgering. Bij het maken van het plan voor deze weg, waren ook uitwijkplaat sen opgenomen. Door de weg eèn halve meter breder te maken, dacht men toen deze uitwijkplaatsen te kunnen laten vervallen. Nu blijkt dat dit niet goed mogelijk is en de heer Egberts had er bezwaar tegen dat bij het vaststellen van de voorwaarden voor de vergunningen tot het maken van toegangsdammen tot de bedrijven, deze mensen de opdracht zouden krijgen hun dammen zodanig sterk en groot te maken dat ze tevens als uitwijkplaatsen kunnen worden ge bruikt. Als de gemeente een weg maakt, moet hij ook voor uitwijkplaatsen zorgen en anders moet hij de eigenaars tegemoet komen in de kosten. De heer Harten deelde dit standpunt niet. Iemand die ergens een bedrijf heeft, moet zelf voor zijn uitweg zorgen, zo meenden deze. Bovendien is het een ontsluitingsweg voor de bedrijven en geen verkeersweg. De burgemeester deze zaak naar B. e onderzoek. Bij de ingekomen stukken was een brief van Gedeputeerde Staten over de goedkeuring van de bouw van de aula op de algemene begraafplaats. Inmiddels is een vaste financiering verkregen bij de Bank van Nederlandse Gemeenten. Over 1962 en 1963 krijgen de gemeente werklieden nog 5 bij hun salaris, omdat destijds de gemeente niet de Meredith Raeding heeft ingevoerd van wege moeilijkheden. Ged. Staten hebben normen voor heel de provincie vastgesteld inzake de wethouders jaarwedden. Voor 1964 is dit maximaal f 2679. B. en W- wil den deze normen aanhouden bij het vaststellen van de jaarwedden, omdat er dan zekerheid is voor goedkeuring De leden mopperden wel wat over deze gedragslijn, omdat hierbij de ge meentelijke zelfstandigheid wordt te kort gedaan. De heer H. Egberts was van mening dat Ged. Staten niet in staat zijn te beoordelen wat een wethouder in een plattelandsgemeente moet doen en met welke ijver dit alles gebeurt. Dit behoort tot de competentie van de raad, eveneens de beloning. Het voor stel van B. en \V. werd aanvaard. De Dr. van Voorthuizenschool te Lei den krijgt f 25 subsidie voor het 50-jarig jubileum; de prot, chr. Nazorgstichting te Alphen aan den Rijn f 60; de Stichting Algemene Individuele Blindenbelangen f 20 en voor afschriften van correspon dentie over de levering v de gemeente wordt f 25 per jaar uit getrokken. Voor het cadeau van de gemeenten bij de opening van het nieuwe provin ciehuis draagt Ter Aar 4 cent per in woner bij. Een halve cent per imvonei wordt verstrekt voor een cadeau aar het nieuwe Diaconessenhuis te Leiden. De volkstuintjes worden weer opnieuw verpacht. De C.V.O.-school mag voor handenarbeid aanschaffen het vakonderwijs op de r.k. school wordt een voorschot van f5095,69 gegeven. Alle drie scholen hadden een aan' ge ingediend voor vergoeding van kosten van zwemlessen. Er wordt regeling gemaakt voor de vergoeding van kosten zwemonderwijs. Voor de mu zikale vorming mag de C.N. school een methode aanschaffen voor f275. Woudsedijk De Woudsedijk is gereconstrueerd, waarvan ook de gemeente profiteert, om dat een deel van deze weg in de be bouAvde kom ligt. Toen de polder Vier- 'ambacht destijds aan deze reconstructie begon en verzocht om een bijdrage, werd reeds toegezegd dat de gemeente in een keer de volle aanlegkosten betalen van dat stuk weg dat in bebouwde kom valt. Deze kosten zijn f 16.568, welk bedrag de raad goed keurde. Het onderhoud blijft voor rekening van de polder. De gemeente gaat de huur betalen van lokalen die de r.k. school gebruikt van de kleuterschool in Langeraar totdat de noodlokalen zijn gebouwd. Kosten f280. Voor het maken van 3 zijwegen in uitbreidingsplan Aardam-west werd krediet van f 23.810 goedgekeurd door de De spaarregeling voor de gemeente ambtenaren werd vastgesteld na; gebruikelijke regeling bij het rijk. Het Terlingenfond3 wil een in Van de gemeente voor dé bouw va woning wel f 1250 geven, als "dé ge meente het eveneens doet. De raad vond dat dit dan moet gebeuren. Bij de begrotingswijzigingen kwam naar voren dat f 15.000 werd uitgetrok ken voor het maken van een ontwerp plan voor de aanleg van het gemeen schappelijke zwembad en dat het des tijds gegeven krediet voor de reconstruc tie van de Ringdijk niet toereikend is gebleken, maar f 18.000 boven de raming komt. Daarom werd dit krediet op f94.000 gesteld. Stank Bij de rondvraag wilde de heer A. Hoo- gervorst r ndacht voor de riolering in de Bloemenstraat, die vanuit de wonin gen niet goed functioneert, zodat de bewoners in de. stank zitten. De heer A. Heemskerk wilde een duidelijker aan geven van de nummering in de van Schravendijkstraat. De heer Van Harten kwam te weten dat de boerderij van W. Rodenburg zo mogelijk nog dit jaar wordt voorzien elektriciteit en de heer Uyttewaal m dat de doornenheggen bij en ook het Noordeinde van Langeraar zullen moeten worden geschoren, zodat de pas serende auto's geen krassen lopen. De heer H. Egberts wees op de uitrit in het uitbreidingsplan Langeraar op de Langeraarseweg. De situatie is daar gevaarlijk. Er komt, zo deelde de zitter mede, een definitieve uitweg on geveer 40 meter verder naar Pulmot toe. KOUDEKERK Zoals uit de foto blijkt, nadert de op de Algemene Begraafplaats gebouwde aula de voltooiing. Op het investeringsplan was voor 1963 f20.000 uitge trokken, om, zoals in de toelichting werd aangeduid, tot de bouw van een eenvoudige aula te komen. In december 1962 nam de raad het besluit f 30.000 beschikbaar te stellen. Met het door de gemeente-architect de heer T. Kuipers ontworpen ontwerp kon de raad zich verenigen. Daar later de wenselijkheid naar voren kwam de aula groter te maken dan oorspronkelijk was gedacht, werd het uitgetrokken bedrag in augustus 1963 verhoogd tot f 45.000. Thans blijkt wel dat een goede keus is gedaan, want een smaakvol en sober geheel werd verkregen. De aula is opgetrokken van gele hand vormsteen, door Smit's Bouwbedrijf te LeidenAlphen aan den Rijn en gedekt een rieten dak, waaraan de firma Van de Velde te Koudekerk hun krach ten hebben gegeven. Midden op het dak staat een klokkestoel met een door de firma Petit en Fritse te Aarle-Rixtel ge leverde elektrische luidklok. In het gebouw bevindt zich een ruime aula waarin 24 zitplaatsen. Een gedeelte de aula kan door middel van een gordijn zonodig tijdelijk worden afge schermd. Achter de zitplaatsen is vol doende ruimte om een flink aantal be langstellenden aan staanplaatsen te hel pen. In de aula die kan worden ver warmd door elektrische plaatradiatoren, :en bandrecorder worden geplaatst, waardoor toepasselijke orgelmuziek ten gehore worden gebracht De vloerbedekking zal. bestaan uit. bar Postelein en tomaten op veiling Ter Aar TER AAR, Door de kwekers B. H, Kroon Zn en J. W. v. d. Hoorn te Ter Aar werd. vrijdag de eerste postelein aan de Ter Aarse veiling aangevoerd Deze primeur werd afgedrukt door de groen- tenhandel Cos Bos te Nieuwkoop, voor de prijs van 100 tot 102 cent per kg. Vo rig jaar werd de eerste postelein reeds op 25 maart aangevoerd. Door de kwekér Th. C. Egbers te Ter Aar werden vrijdag aan de Ter Aarse veiling de eerste tomaten aangevoerd. Koper van deze primeur was de heer Cor uit Nieuwkoop, die er twintig cent per stuk voor betaalde. De primeur be stond uit zeventien stuks. Vorig jaar werden de eerste tomaten aan deze vei ling aangevoerd op 16 april. TER AAR, Maandag hoopt Geref Bond te spreken as. Zethof van Kockengen. Aanvang 7.30 uur in gebouw Jonathan. De scheringen langs de Korteraarse- weg. waarnaar de heer G. van Harten informeerde, zuilen worden verbeterd, maar de afritten van de Veldweg zijn nog niet geregeld. In de volgende ver gadering zal daar een mededeling over komen. Aan het slot van de vergadering feliciteerde de burgemeester wethou der H. Volgering met zijn zilveren huwelijksfeest. latred. terwijl enkele lichtarmaturen. een kleine katheder en een aangebrachte ge luidsinstallatie de stoffering completeren. Door de violetkleurige ruiten wordt het uitzicht voldoende afgeschermd, zonder dat het geheel wordt belemmerd. In het gebouw zijn ondergebraoht een toilet met wasgelegenheid en een ruime opbergruimte voor materialen, voorzien van een tweetal kasten. Bovendien be vindt zich in deze ruimte die door TL- buizen wordt verlicht een opklapbare tafel, die onder meer bij lijkschouw kan worden gebruikt en een wasbak. Het ligt in de bedoeling dat het geheel op 5 mei gereed zal zijn. Burgerlijke stand KOUDEKERK AAN DEN RIJN - ONDERTROUWD; W. van Burik, 23 j en K. G. Hijneman, 23 j, Zoeterwoude; J. de Lange.,32 j en_J. van Diggele, 31 j. Koniiigiiinefeest te Oude Wetering OUDE WETERING Het programma van de viering van het Koninginnefeest is als volgt: kinderoptocht in teken van 150 jaar Koninkrijk, rout: Vosterstraat, Weteringlaan, Mr. Peeklaan. Meerkreuk- plein. Plantage. Veerstraat Kerkstraat. Bruggestraat Weteringbrug, Huigsloter- dijk; daarna kinderspelen op het VSOW- terrein; 's middags om 1 uur puzzelrit voor auto's en rijvaardigheidsproeven voor bromfietsen; 's avonds brengt de toneelvereniging St. Pancratius het to neelstuk „Het verliefde tnio". Nieuwe kerk Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woensdag 6 mei 's avonds om half acht zal de nieuwe Triumfatorkerk in gebruik worden ge- Avond cunsiis8eii Visserij school KATWIJK Bij het beëindigen van[ de lessen in o.m. boeten van de voorbe reidende avondcursus aan de Visserij-* school zijn voor de examens geslaagd: Jacob Aandewiel Dzn, Dirk van Duyri Azn, Dirk Hoek Gzn, Huig Krijgsman Czn, Cornelis Vlieland Jzn, Cornelis van Duijn Hzn en G. Koelewijn. Allen, behalve laatstgenoemde, wonen in Katwijk. Koelewijn komt uit Noord- KATWIJK AAN DEN RIJN In hotel „De Roskam" speelde de bridge club ,,De Brug" een z.g. „makreeldrive". De uitslag luidt als volgt: groep groen: 1 mevrouw GroeneveldB. de Bruiju 76 m.p.; 2 M. HermansM. van Duiven, voorde 67 m.p.: 3. mevrouw Den Duik— J. Parlevliet 64 m.p: 4. 5 en 6 mevrouw CoenraedsH. Booij. de heer en me vrouw D. Parlevliet en de heer en me juffrouw Pluimgraaf! 63 m.p.; 7 B. H. Agema—A. E. O. Saey 56 m.p.; 8 de heer en mevrouw A. de Lange 52 <m.p.; groep rood: 1 W. Klos—M. D. Hage 63 m.p.: 2 en 3 S. VisserC. Duindam en C. den DuikN. Parlevliet 54 mjp.; 4 A. de RuiterE. J. van Leeuwen 47 m.j.; 5 mevrouw Van der Valkmevrouw Seaij 45 m.p: 6 GujjtOuwehand 39 m.p.: 7 de heer en mevrouw M van den Anker 34 m.p. KATWIJK Woensdagmiddag om half vier wordt ten raadhuize weer ge legenheid gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. KATWIJK AAN ZEE Zondag hoog water 3.18 uur, 15.37 uur: laag water 11.22 uur. 23.40 uur. Maandag hoog wa ter 3.51 uur, 16.09 uur; laag water 11.58 Mevrouw Broeksma zoekt WERKSTER voor 3 ochtenden per week of meisje voor halve dagen. Adres: B. W. KADE 25 Tel. 01728-383, Hazerswoude. NIEUWVEEN Ds. A. S. Klusener, herv. predikant alhier, hoopt als leger- predikant in militaire dienst te gaan. Volgende week begint zijn opleiding te Nunspeet Zondag zal hij voorlopig voor het laatst in de diensten alhier voor gaan. De tweede dienst begint om twee uur. Daarin boopt behalve de eigen pre dikant ds. F. de Jonge van Zevenhoven voor te gaan. Als consulent van Nieuw veen zal hy dan tot zyn dienstwerk wor den ingeleid. In verband met de tijdelijke afwezig heid van ds. Klusener heeft de kerke- raad de hulp van de ring gevraagd en heeft het breed-ministerie van de ring (de ringpredikanten) van zijn kant hulp toegezegd. Voor dé avonddiensten heeft ds. Klu sener zelf al veel predikanten aange zocht. Op vier. zondagen na is het kerk- dienstenrooster van 1964 bezet. ALPHEN Een adres van Volksonderwijs om de gehuwde vrouw een volwaar dige plaats te geven in het gemeentelijk bestel en dienovereenkomstig liet ambtena renreglement te wijzigen, was gisteravond het punt van discussie in Alplicns raad De grootst mogelijke meerderheid van B. en W., de burgemeester en de wethouders Dccrcnberg (door ziekte afwezig) en Rogaar adviseerde gunstig, de wethouders v. d. Berg en Dekker afwijzend (zoals uit dc stemming openbaar werd) en wilden de zaak laten zoals die thans is, dus wèl in tijdelijke dienst. De heer v. d. Lee (SGP) ontwikkelde principiële en praktische bezwaren. De gehuwde vrouw behoort in haar gezin, waarbij spr. attendeerde op het huwe lijksformulier. Praktische gronden waren voor spreker het feit dat het geven van onderwijs de gehele persoon vraagt en daar schiet de gehuwde vrouw gemak kelijk tekort Ook de financiële conse quenties zijn groot. De heer ir. Schilpzand (AR) zei o.m. dat de gehuwde vrouw niet meer weg te denken is uit het maatschappelijk bestel in zün verschillende verbanden. Spreker voerde praktische bezwaren aan ook omstandigheden waarin het maat schappelijke noodzaak kan zijn dat de gehuwde vrouw werkt. Een en ander tegen elkaar afwegende meende spr. vaste aanstellig op praktische gronden onjuist, maar wel tijdelijk te accepteren. Verouderd De heer Brokaar zei in een kort woord namens de C-H.-fractie_ dat men uit praktische overwegingen'tegen het meer- derheidsvoorstel is. De heer Duin. sprekende namens de PvdA-fractie. liet een ander geluid ho ren. De gehuwde ambtenares in vaste dienst is geen principiële kwestie meer: dit standount vond spr. volkomen ver ouderd. Het recht is erkend al zijn er onder bepaalde omstandigheden wel be zwaren. maar dan spreekt in de eerste plaats de persoonlijke verantwoordelijk heid tussen man en vrouw. De heer Van Capel (KVP) noemde dit een kwestie die reeds lang loopt en niet eenvoudig is. Maar overweging van deze zaak bracht voor spreker toch als het meest juiste standpunt tegen het meer- derheidsvoorstel te zijn. De heer v. d. Meent (VVD) stond vol komen achter de heer Duin. De mening van de tegenstanders doet wat platte lands aan. Rijk en provincie gingen reeds jaren geleden voor in het geven van een plaats aan de vrouw in het ambtenaren- De heer Slootjes (Onafhankelijk) vond de praktische bezwaren doorslaggevend. De gehuwde vrouw kan in een positie komen, dat het, meende spr., pedagogisch opgewenst is dat ze voor de klas staat. De heer Van Vliet (KVP) meende dat het onderwijs 100 pet van de persoon vraagt en dat kan de gehuwde vrouw De heer Geerlof (AR) gaf als zijn mening dat men in het algemeen mag stellen, dat de gehuwde vrouw thuis hoort De praktijk kan soms tot een an dere gedragslijn aanleiding geven, maar dan moet ook volstaan worden met een tijdelijk dienstverband. Van achter de tafel van het college van B. en W. zei de burgemeester tot de meerderheid te behoren, maar spr. voelde geen behoefte dit nader te motiv Wethouder* Dekker (AR) zei, dat het beroep van de heer v. d. Meent op Rijk en provincie juist pleit voor de mening der tegenstanders, want in Den Haag zit men menigmaal met de handen in he haar over de hoge uitgaven die de ge huwde ambtenares in vast verband vraagt als zij door verblijdende omstan digheden lange tijd geen dienst kan doen Het voorbeeld van het rijk kan juist tot voorzichtigheid maiien Klok gelijk Intussen is spreker verneugd over ae mogelijkheid tot tijdelijke aanstelling en verschillende gehuwde vrouwen bewezen op de Alphense scholen waardevolle diensten. Van een noodtoestand voor de openbare scholen is momenteel ook geen sprake meer. Wethouder Rogaar (PvdA) zich aansluitende by de heer Duin. zei, dat het tijd wordt dat Alphen de klok gelijk zet In de tweede ronde zei de heer Honout (KVP) voor te zullen stemmen. Besluit men in deze zin. dan heeft men toch nog in eigen hand tot aanstelling over te gaan. De heer Duin zei, teleurgesteld te zijn dat de financiële gevolgen zó zwaar aangevoerd werden. Hü meende dat mei; in sociaal opzicht wel zóver gevorderd dat t dit i tyd niet i geding zou brengen. En als erg vindt dat een zwangere vrouw voor de klas staat dan achtte spreker dit niet bezwaarlijk voor de kinderen maar dan hebben de betrokkenen zelfopvoeding Het meerderheidsvoorstel van B. en W. werd verworpen met 136 stemmen. Voor de PvdA. de heren v. d. Akker. Duin, Rogaar, Trouwborst (de heer Win- gelaar was afwezig) en de heren v. d. Meent en Honout. erschillende van de overige 29 punten is ook nog wel het een en ander gezegd. De heer G. Gesman kreeg de verzekering van B. en W. nauwlettend toe te zullen zien dat geen „rcukproble- men" ontstaan rond de vestiging van een bedrijf voor de verwerking van slacht- afvallcn in het industriegebied Alphen- lVcst. Ir. Schilpzand informeerde naar de Schoolartsendienst waarvan het jaarver slag 1963 was ingekomen. Er zijn nu twee artsen wepkzaam in het district, men hoopt dat volgend jaar een derde aa gesteld mag worden. De heer Slootjes was ingenomen met het voorstel onder de westelyke oprit van de Julianabrug garages te bouwen; hij had jaren geleden reeds op deze moge lijkheid geattendeerd, waarop de voor zitter repliceerde: Wij zyn er dan toch ook gekomen, (-gelach). De heer Geerlof zei erkentelijk te zijn dat nu de afrastering rondom de speeltuin „Kindervreugd" onder handen genomen zal worden: en dat de gemeente ook de beukenhaag zal verzorgen. Maar wethou der v. d. Berg attendeerde nadrukkelijk op het woord „voorlopig" dat hier by De heer v. d. Meent noemde de ver koop van een groot perceel industrie terrein in Alphen-Oost aan Ciments d'Obourg S.A. te Brussel een prachtige transactie. Maar hebben B. en W. zidh ook georiënteerdover mogelijke vervui ling van de omgeving? Dat niet bepaald, zei de voorzitter, maar de bepalingen van de Hinderwet zyn dermate streng, dat geen klachten te verwachten zyn. De nota over de verzorging van het drinkwater in de toekomst kreeg aan dacht van meerdere sprekers die allen het beleid van B. en W. goed keurden. Laat men vooral trachten in verband met de kostqg, zo dicht mogelijk by de gemeente nieuwe mogelykheden te vin- Aardgas Ook het krediet van f 1.640.000 in ver band met de overgang van stadsgas op aardgas kreeg nogal wat belangstelling. Op de vragen konden vrywel geen posi tieve antwoorden gegeven worden, maar men moet in elk geval aan de voorbe reidingen voor overschakeling beginnen. Het laatste punt, verhoging van de tarieven (met 25 en 50 pet) voor het hebben van reclameborden aan licht masten kreeg nog wat discussie. De heer Duin die niets voelt voor dit „stads- schoon" wilde de hogere tarieven alleen voor nieuwe reclames doen gelden De heren Honout en Duin meenden dat dit voorstel nu niet bepaald in de lyn lag van de minister van Economische Zaken, maar de raad ging akkoord met de drie laatstgenoemden tegen. Scheepsbouw in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Op vrij dag 1 mei om 4 uur zullen op scheeps- bouwwerf De Vooruitgang twee Tuna- clippers te water gaan. Deze zijn ge bouwd voor een buitenlandse opdracht- n dragen de namen „Ver kenner I" en „Verkenner II' De lengte over aller bedraagt 25.77 m, breedte 7.01 m en holte 3.12 m. In juni hopen deze schepen proef te varen. Op woensdag 6 mei om 4 uur zal op de scheepsbouwwerf De Industrie een Franse trawler te water worden ge laten. Dit schip is gebouwd voor reke ning van een Franse firma en draagt de „Boceno". Hoofdafmetingen zijn: lengte over alles 31.66 m, breedte 6,59 m holte van 3.40 m. Baptisten Gemeente Aiphen ALPHEN In tegenstelling tot wat staat vermeld in de lijst van predikbeur ten, zal in de avonddienst van zes uur voor de Baptisten Gemeente niet ds. Lin deman maar ds. Cohen voorgaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5