Frankrijk herdenkt zijn twintigste bevrijdingsdag m NIEUWE BOEKEN is tws De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD Postzegelrubriek door G. J. Peelen Als we zien hoe in Nederland de 5e mei maar eens in de vijf jaar herdacht kan worden en we liever „maar vergeten", me de terwille van onze grootste klant, West-Duitsland en de voornaamste toeristen, is het toch wel hartverwarmend dat Frankrijk, ondanks eerlijke toe nadering tot de bondsrepubliek, er in zijn zegelemissies jaar op jaar op blijft hameren: „We mógen niet vergeten". Ieder jaar kwam er een serie vereets- helden uit, die vielen in con centratiekamp of voor vuurpe- leton en dit jaar, nu herdacht wordt dat 20 jaar geleden voor Frankrijk de bevrijding een feit werd, komt dat „nooit ver geten" en het „blijvend geden ken" weer duidelijk naar voren op de twee herdenkingszegels. Op afb. 1 de verschrikkingen van de concentratiekampen: uit gemergelde armen, om hulp ge heven achter prikkeldraad, onder het oog van de man in de wacht toren. Maar ook op afb. 2. met trots de verzetsstrijder geëerd, door afbeelding van het monu ment voor de „resistance". Om nog even bij Frankrijk te blijven: afb. 3 is de jaarlijkse vaste ver schijning ter gelegenheid van de dag van de postzegel: dit jaar een 18e-eeuwse postruiter. De handelsconferentie in Genè- ve. van de V.N., wel langdurig, maar nog weinig vruchtbaar, wordt door de V.N. zelf gememo reerd op een postzegel, afb. 4: symbolisch wordt hier weergege ven, hoe de goederen in circula tie rond de aarde moeten gaan. Zoals altijd is de tekst weer 5 ta lig: Spaans. Chinees, Frans, Rus sisch en Engels. Vogelreeks Australië zet een tweetal series geleidelijk voort. Een ervan is de vogelreeks, die weer aanvulling kreeg, o.a. in afb. 5. de zwart- rug-ekster, en afb. 6 de papagaai achtige vogel, galah. De andere is de zeevaarders- en ontdekkers- serie. begonnen met de reeds eer der besproken Abel Tasman uit- Nu zijn de hogere waarden ge volgd: afb. 7, van 10 shilling, ge wijd aan Matthew Flinders (17741-814)een Engelsman, die Tasmanië omzeilde, en de Z.O.- kust van Australië onderzocht. Na Cook geldt hij als de belangrijk ste ontdekkingsreiziger in die ge bieden. Een eiland en een rivier werden naar hem genoemd; op afb. 10, van één Pond, wordt Ge orge Bass geëerd die in 1797 de naar hem genoemde Bass-straat ontdekte de brede zeestraat tus sen Tasmanië en Australië. Niet dat het u .zoveel zal inte resseren, maar de Braziliaanse Noord-Oost Bank bestaat 40 jaar! Men acht het daar belangrijk ge noeg, om er een zegel aan te wij den: afb. 9: een cactus en het bank-embleem. Ik mag er niet aan denken dat België Een 3 tal Belgische uitgaven, gewijd aan bekwame landszonen heb ik onder 1 nummer, afb. 8, samengebracht. Allereerst de grootste: Andreas Vesalius 1514 1564, (Van Wesel), de apothekers- voor u besproken de vermaarde Galenus. Hij studeerde in Parijs en Bo logna, en schrijft daar zijn be roemde werk: De Humani Corpo ris Fabrica" (Dé samenstelling van het menselijk lichaam.) Dan gaat hij naar Spanje als lijfarts van Filips II, vervolgens naar Ve netië (1564), bezoekt het Heilige Lapd... en dan hoort men niets meer van hem. Men neemt aan dat hij op het eiland Zante over leden is. Kleiner en van jonger datum is Jules Boulvin (1855 1920) een groot waterbouwkundi ge. professor in Gent; een man van grote kennis ook van thermi sche motoren, machinebouw (stoommachines!). In zijn vrije tijd een verdienstelijk schilder Onder hem de bekende staats man Henri Jaspar (1870—1939), een dominerende figuur in de pe riode tussen de beide wereldoorlo gen, groot kenner van het bur gerlijk recht, minister van staat, kabinetsformateur, premier, mi nister van financiën en buiten landse zaken. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde. Goud- reinetstraat 125. Den Haag Dochters van Eva, vier ro mans over vrouwen, door Willy Corsari, H. E. Beates. Anke Servaes en Per Olof Ekström. Uitgave N.V. De Arbeiderspers, Amsterdam. Van Willy Corsari „Alleen maar Peter". Niet haar sterkste werk, maar toch de moeite waard. Het conflict van de jong weduwe geworden actrice, die de mannen niet uit haar leven kan bannen, maar tegelijkertijd er vaart, dat haar zoon daarbij le lijk in het gedrang komt. Ook al, omdat die zoon behoorlijk jaloers is. De zoon loopt weg, de moeder gunt hem de tijd om uit te razen en tot slot wi^st zij de ichter de theetafel. Of alle flicten daarmee opgelost zijn, vernemen we dus niet. Van H. E. Beates de voortreffelijke ver- teerd wordt. taling door K. H. R. de Josselin de Jongh van de Engelse roman Dulcima. Een knap verhaal over een lelijke slimme boerenmeid, die ontdekt dat ook zij kansen heeft. Sluw, berekenend, werkt ze iaar naar toe en'offert daarmee, ongewild, het beste wat zij berei ken kon. Van Anke Servaes een herdruk van de bekende roman Kinder zaal, het leven van een verpleeg ster met „haar" kinderen. Ont roerend, boeiend. De vierde roman van de Zweed se schrijver- Per Olof Ekström: Zij danste maar één zomer. Ont luikende liefde op het platteland tussen een in de stad opgevoede Cgeman en de dochter van een r. levend onder streng fami lieregime. Zij zoeken en vinden hun eigen weg, hoewel geen van beiden in het milieu van de ander geaccep- De uitdaging van het atoom, door Elbert H. Bunte. Uitgave Ad. M. C. Stok, Forum Boeke rij, Den Haag. „De snelle vooruitgang van we tenschap en techniek in onze tijd, die unieke beloften inhoudt voor de bevordering van het menselijk welzijn en tegelijkertijd gevaar lijke bedreigingen voor de uni versele veiligheid, stelt onze gan se beschaving voor een ware uit daging". Deze uitspraak van de Deense prof. dr. Niels Bohr heeft Bunte als uitgangspunt gekozen voor zijn boek, waarin hij de le zer op bondige wijze confronteert met de problematiek van de atoomwetenschap. „De uitdaging van het atoom" is veel indringender dan Nevil Shute's „On the be;ach", dat per saldo op een fictie berust. Dit boek steunt op feiten en stemt daarom te meer tot nadenken. Bunte is zich er van bewust ge weest dat het moeilijk voor de lezer is met het onderwerp van zijn boek vertrouwd te raken. Zijn betoog is echter begrijpelijk voor hem, die de elementaire beginse len van de schei- en natuurkunde kent. Bosch Keuning N.V., Baarn. „Het schijnsel van een kaars lantaarn flakkert over de grond". Zo luidt de eerste zin van het boek „Afscheid van Wenen", dat een periode uit het leven van de grote componist Johann Strauss. Johann blijkt, na veel amoureuze contac ten te hebben gelegd, de „ware" te hebben gevonden. Er komt eerst een tournee naar Rusland tussen, maar een gedienstige van de walsencomponist, ene Pepi, weet de zaak toch in het reine te brengen. Een happy end aan een zeer romantisch verhaal, dat is vertaald door mevrouw B. Visser- Cadenbach. Nacht in duizend bedden door Joop van den Broek. Uitgave A. W. Bruna en Zn., Utrecht. In de Zwarte Beertjes reeks is deze detective, spelend in een stadje aan het IJsselmeer geen verheffende lectuur. In een raam van 190 pagina's gebeuren vier moorden, zogenaamd door een psychopaat. De dader blijkt een fabrieksdirecteur te zijn, die'door de houding van zijn secretaresse ZATERDAG 25 APRIL 1964 lenik (Corr.partij 1983). Kern-titeli De stellingen uit schaaktomooii t bestuderen schaakllteratu over de gehele wereld, al talent van de presentator meer ol minder smakelijk „opgediend". Som- wordt verraden. Rabbijn Cohen zoekt het ho gerop, door Herbert Tarr. Uit gave De Fontein, Utrecht. Op werkelijk knappe wijze heeft Herbert Tarr, een gewezen leger- rabbijn, de belevenissen van een rabbijn in eerste militaire oplei ding weergegeven. De conflictsi tuaties tussen Cohen en diens lot genoten, die allen een andere ge loofsovertuiging zijn toegedaan, enerzijds en de innerlijke span ningen van de nieuwe rabbijn an derzijds zijn scherp getekend. Zij worden echte'r op voortreffelijke wijze gegarneerd met grapjes en belevenissen, die moeten worden gerangschikt onder het hoofdstuk „Joodse gein". Tarr weet heel goed ook de da gelijkse feilen in de maatschap pij aan te wijzen. Typerend daar voor is de passage, waarin hij rabbijn Cohen de mening laat verkondigen, dat de mensheid te genwoordig aan de godsdienst geen hogere eisen schijnt te stellen dan aan een gezelligheidsvereniging. hij zijn mannetje terdi voorziet maandelijks ti stellingen van kernachtlgi daar zijn ware juweeltjes I stellingen, welke wij ditmaal voorzetten kregen van O'Kellv gende titels: La déviation, L'aspii teur. l'arrouseur i - l'avalanche. Vraag (1) Relstab—Arhues (Berlijn 1930). kik m ■ïawa BA 4 4 1 A.A IS S Plfi «41 b cd e f g h v *4 4 4 '.AA,. 4 ft 4 L fe SI S f. abcdefgh lt aan zet wint (stofzuigerm. abcdefgh Zwart dreigt met zijn vrijpionnen te^wlnnen. Kan wit aan zet zich nog Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen uit onze rubriek van 11 april Jl„ u voorgezet onder de titel „Viermaal Beverwijk". (1) Darga-Ivkov. Zwart speelde 1Tc2t en wit gaf het meteen op. Hij loopt mat. (2) Van den Berg—Ivkov. Zwart speelde 1Lh3! en er volgde 2. Tbb2 Tg7 3. Da5 Tag8 4. Dd2 h4 6. Df2 Dh5 6. Del (6. gxh3 Dxf3f 7. Dxf3 Tgl mat) 6£5 (6 Dxf3?? 7. Dxh4t!) 7. T£2 Tg5 8. Tae2 fxe4 9. £xe4 £31 en wit gaf het op (10. Txf3 Txg2! enz.). (3) KayscrDonk. Er volgde 1. Pd6!Pxe5 (1f5 2. Txh7! Kxh7 3. Dh3t met damewinst omdat zwart Dh6 moet spelen) 2. Dxg6! Pxg6 3. Pf7 mat. (4) Van Geet-Litmanowicz. Er volgde 15. Pxf7! Lxf3 (15Kx£7 16. Pg5t 1 16. De6!en zwart gaf het op. Hij had nog 16Lf8 kunnen proberen, waarop zou kunnen volgen: 17. Pg5t Kg7 18. Df7f Kh6 9. Dxh7f I I Pxh7 20. Pf7t Kh5 21. Lxf3 mat. Horizontaal: 1. geesten der doden bij de Romeinen, 7. zeilwedstrijd. 13. wild zwijn, 14. fakkeldistel in M.-Amerika. 16. twijg, 17. soort onderwijs (afk.), 18. munt in Nederland (afk.), 20. hoogste punt, 21. gezien (alk. Lat), 22. afkorting van idem. 23. geen bezwaren hebbende om iets te doen. 26. plaats in Limburg. 28. eenjarig kalf. 30. gemeente in Overijssel, 31. voorzetsel, 33. uiterste wilsbe schikking. 35. de oudste (afk.), 36. vogellijm, 38. afkorting op tele gramformulieren, 39. lidwoord, 40. gebod, 41. waterplant, 42. nobele. 43. afgelegen, 44. voorzetsel, 45. slede, 46. welwillende lezer (afk. Lat.), 48. vod, 50. spil van een wiel, 51. groots, 55. familielid, 56. verdicht verhaal ln proza. 57. een weinig scheel, 59. staartster, 62. hoop, 64. telwoord. 65. muzieknoot, 66. aanwijzend voornaamw., 68. en volgende (afk.). 69. dat is (afk.). 70. badplaats in Z. Frank rijk, 72. een der zeven wijzen van Griekenland, 74. lusthof, 76. plaats in Limburg. 77. binnenkort. Vertikaal: plaats ten N. van Bandoeng, 2. jubelkreet bij de Bacchusfeesten, 3. voornaamw.. 4. dringend. 5. voegwoord. 6. ont kenning (Eng.). 7. vlug, 8. oude lengtemaat, 9. opmerkzaam. 10. voorzetsel. 11. keukengerei. 12. republiekje in de oostelijke Pyre neeën, 15. speelgoed, 19. inhoudsmaat, 21. bekend Frans schrijver. 24. muzieknoot. 25. wanhopig, 26. ontmoedigd, 27. muzieknoot. 29. rijkstelefoon (afk.), 30. goed gemengd (afk. op recepten), 32. de gezamenlijke hoeveelheid, 34. vogel, 35. tegenvaller, 37. bijwoord. 40. sportterm, 44. in 't oog vallend, 45. leger (Fr.), 47. geldstraf, 49. rivier in Z.O. Australië, zijtak Murray, 51. plaats in Z.H., 52. onbekende, 53. in loco (afk.), 54. neb van een vogel, 56. adellijke titel op Java (afk.), 58. secretaris penningmeester (afk.), 60. vette vloeistof, 61. staafje om een rad vast te zetten, 63. lusthof, 66. ri- - - - -- gesloten. 71. gewicht (afk.), 72. scheikundig scheikundig element (afk.), 75. afkorting van Rusland. 67. element (afk.), 73. dona. ONZE BRIEVENBUS Hebben jullie fijn van het mooie weer ge noten? We hebben nu echt onze wintermantel en jas al eens thuis kunnen laten. Heerlijk! Er waren zelfs al meisjes en jongens die schreven dat ze naar het strand geweest waren en al aan het pootje baden ge weest zijn. Brrrr, was het niet koud? Volgende week is het groot feest! Zoals jullie natuurlijk allemaal wel weten viert koningin Juliana donderdag haar verjaardag. Het zal voor onze koningin niet zo'n fijne verjaardag worden als anders. Prinses Irene zal zij wel erg missen, maar daarom mogen we toch wel blij zijn dat ze haar verjaardag weer mag vieren. Hebben jullie al versjes geleerd om op de markt te zingen? Oef, wat zal dat gewichtig zijn. We zullen hopen dat het Oranje-zonnetje ons niet in de steek laat, hoor! Moeten jullie nog meedoen met stoelen- I dans, koekhappen of zaklopen? Ik heb al van 1 grote festiviteiten gehoord. Enfin, jullie doen allemaal maar goed je best de volgende week vanzelfsprekend hoe het allemaal geweest is. I Rotterdam? Wat "zal jij geweest zijn een klein beetje aan het verge ten Rudi Bosschieter Rotter dam? Niet meer doen hoor! ^Aan jouw wens kan ik echt niet voldoen. Rudi. Alleen de trouwe brievenschrijvers komen hoekje voor de jarigen. Hoe gaat het op school? Veel plezier mor gen hoor! Jammer dat jij niet6 schreef Jannië Bouwman Rijnsburg. Prachtig dat jij je verkeersdiploma hebt gekre gen Klarie Breederland Zuid and. Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Oef, oef, wat ben jij verschrikkelijk wend met zoveel moois, wordt een hele dame hoor! Wel ke kleur heeft je nieuwe man tel? Heb jij je nieuwe neef al gezien? Is je vest al bijna klaar? Wat is Lenie goed be dacht op haar verjaardag Jopie Breederland Zuidland. Jij bent maar een boffert dat papa jouw kamer zo mooi gemaakt heeft. Heb je een mooie jurk gekregen? Prachtig dat jouw visjes zo goed gr «eien. Wist jij niets te schrijven Joke Breen Ouddorp? Is het declameren schrijven g0ed gegaan Corrie Bremmer OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. galmei. 5. Dus- sen, 10. era, 12. tra, 13. naar. 15. pro. 17. toen, 18. Nora, 20. Siwa, 22. eg, 23. go. 25. Ee. 26. zo, 27. regeleren, 31. nu, 32. eb, 34. Marseille, 41. af. 42. v.e., 43. Ee. 44. hé, 45. dons, 47. Rina, Vertikaal: 1. genoeg, 2. ara, 3. laan. 4. en, 6. un, 7. stoa, 8. ere, 9. nandoe, 11. er, 14. roge, 15. pa, 16. os, 17. twee, 19. rog, 21 Ier, 24. pl, 27. rum, 28. Ens, 29. Eli, 30 nee, 33. banket, 35. Avon, 56. ren. 37. ei. 38. lei, 39. Lena. 40. Beerta, 45. Dina, 46. st, 47. Ra, 48. asla. 50. air, 51 re, 54. een, 56. o.i., 57. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór donderdag a.s. op ons bureau verwacht. Oplossingen mogen uitsluitend op een briefkaart worden geschreven. In de lin kerbovenhoek vermelden: „Puz zeloplossing". Er zyn drie^ prlj. "£5 oe 1 f 5.- c We gaan eerst eens kijken naar de oplossing van de puz zel voor we de brieven gaan beantwoorden. Hier komt ze: Er komt een hondje en een harlekijn tevoorschijn. De hoofdprijs gaat naar Ria Dubbeldam Gorinchem. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Leo Alblas Rijs- oord en Jannie van Beveren Den Haag. Lang zullen ze leven!!!! Bert van Honwelingen, Joke v. d. Meij, Jan van der Spek en Corrie Zanen van harte ge feliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en neven. Nu krijgen de brieven een Wist jij niets te schrijven Hu- go Abrahamse Rotterdam? Vol gende keer krijg ik een lange brief? Jullie boffen maar met zulke mooie bouwplaten Joop Alblas Rijsoord. Grappig dat je heel dorp hebt. Oef, oef, o Ui Aaftlo. mof mooi s jij deftig Meisjes en jon gens, wat een leuke kruiswoord puzzel hebben we deze week voor jullie uitgezocht. De vogel is in kleine hokjes ver deeld die jullie moeten invullen met de namen van de voorwer pen die om hem heen zwerven. Hoe we moeten invullen zie je aan de cijfers in de hokjes. Het is hele maal niet moei lijk hoor! Zenden jullie de oplossing in voot dinsdag 28 april? iiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiniiiiiiiiiiii pak. Je wordt al een echte heer' dat jullie zoveel Ht* gaat het met je kar? Lukt het allemaal wel? Prachtig batterijen hebt ge kregen Leo Alblas Rijsoord. Dat was erg dat jij met je been tussen een zaaimachine kwam. Geweldig dat jij alleen naar de dokter geweest bent om de krammen er uit te laten halen. Je moet ook niet meer met je S ijlenbuis ln je mond lopen oor! Heb je al een lange ver langlijst gemaakt? Komen je vrienden ook? Berri hartelijk gegroet hoor! Waarom schreef jij niets Marry Bakhui zen Boskoop? Volgende keer wel? Het is voor jou van daag groot feest Donnic Bak ker Rotterdam. Zijn al je wen sen in vervulling gegaan? Heer lijk dat jij zolang bij oma hebt kunnen logeren. Jij boft dat j> in de pinkstervakantie wee mag logeren. Leuk hoor. had vandaag? Hoe gaat het nu met oma, Nellie Bal Meer kerk? Is ze weer helemaal be ter? Jammer hoor dat ze ziek werd. Had jij mooie slingers ge maakt? Ben jij nog aan het lo- Seren geweest 'in de vakantie? edankt voor je mooie bloemen. Waarom kreeg ik deze week geen post van jou Joost van Beek Rotterdam? Je gaat tante Jos toch niet vergeten? Zwem je nog veel? Wist jij werke lijk niets te schrijven Wim v. d. Berg Rotterdam? Heb jij al bericht uit Afrika gekregen Le nie Bergwerff Rozenburg? Wil jij later verpleegster worden? Ik vind al aie machines niets leuk hoor! Stel je voor dat ik jouw brief ln een machine doe en hij gelijk het antwoord maakt. Toch niet leuk? Algebra is lastig hoor! Hoe gaat het met de mazellcntjes? Allemaal weer beter? Bedankt voor je tekening, Leniel Jij schreef Jok al niets Elly Beljerkerk «uid-Bcij- erland. Natuurlijk mag jij mee blijven doen Arie Betemer Berkel. Had jij mooie slingers gemaakt voor 15 april? Wat wordt de kleine Hans al groot. Speelt Wilma veel met de pop penwagen? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Truusje Blesheuvel Nieuwendljk. Harte lijk welkom hoor! In welke klas zit jij? Leuk dat jij nog zo'n kleine broer hebt. Waarom schreef jij niets B. Blom Leer dam? Was jij tante Jos niet Mamma zal ér best blij zijn. Hartelijk bedankt hoor! Allemensen jij bent ook al verschrikkelijk verwend Anne- mieke ten Brummelcr, Berkel. Wat zal jij deftig zijn. Grt zo'n cowboyhoed. Heb je horloge al gekregen? Zijn 1 kleine puntjes geboren? Leuk dat jullie hem zo'n naam heb ben gegeven. Bedankt voor je gezellige brief. Wisten jullie echt niets te schrijven Marieke en Jannie Brunt. Nieuwerkerk aan de IJssel. cn Rethje Bui tendijk, Strljen? Jij was tan te Jos al een klein beetje aan het vergeten Hannle v. d. Burgh. Zuid/and. Wat wordt de kleine Kees al groot. Mag jij hem ook weieens helpen? In welke klas zit jij? Niet meer zo lang wach ten met schrijven hoor! Wat poort, 'k Geloof best dat het ge zellig was. Wat zijn ze verwend met lekkers. Vind je kokei leuk vak? Fijn dat ik wee brief van ie kreeg. Niet mt lang wachten met schrijven hoor! Natuurlijk mag jij ook meedoen Trudie van Daalen, Maasland. Hartelijk welkom bij dc nichten en neven. Wanneer ben jij precies jarig. Morgen is het groot feest. Vind je het fijn in het nieuwe huis? Waarom schreef jij niet toen je letter aan de beurt was Nelleke van Dam, Bleskensgraaf? Grappig dat jouw kleine neef aan het loge ren geweest is. Wat heb je alle maal op de handwerkles ge maakt? Nou en of het fijn is dat het nu een klein beetje zo mer gaat worden Nelly van Dam, Nw. Lckkerland. Ja ik weet dat nog hoor van die gi taar. Je hebt het me allemaal geschreven. Fijn dat ze nu ko men als je jarig bent. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Jij boft maar dat je nog veel vrije tijd krijgt om je huiswerk te maken. Goed je best, blijven doen, hoor Nelly! Woensdag is het groot feest Joke van Dam, Bodegraven. Moet jij nog er gens aan meedoen? Waarom schreef je zo'n kort briefje? Vol gende keer verwacht ik een he le lange hoorl Wat verwende jij mij weer met mooie bloemen Martien van Dam, Gouderak. Hartelijk bedankt. Fijn dat je of het fijn is dat je buiten kan spelen en fietsen. Zijn er kalfjes geboren? Jam mer dat jij niets schreef H. van Dongen, Valkenswaard. Jam mer dat jij niet zo graag leest Greet je Donker, Nlenwland. Prachtig dat jouw moeder veel machines heeft. Had jij een mooi rapport? Allemen sen wat gaan jouw oma en opa een grote reis maken Ria Dub beldam, Gorinchem. Mag je oma's koffertje niet dragen" Fijn dat jij mocht logeren. Het is al gauw groot feest hoor! Hartelijk welkom bij de nichten en neven Nellie van Ducren den Hollander, Willemstad. Wannee: ben jij precies jarig. Vindt Wou ter het fijn dat hij naar de grote school mag? Ben jij nog in de Wouwse-plantage geweest Margriet Drijver. Rotterdam? Het is daar prachtig hoor! Leuk dat ik van jou een mandarijn eend kreeg. Hoe gaat het op school? Vond jij het zo moei lijk om iets te schrijven Anna van Dljke, Rotterdam. Jam mer dat jij ook geen brief schreef Ingrid Dijkstra, Rotter dam. Volgende keer krijg ik een lange? Wat ben jij verschrik kelijk verwend Ad v. d. Akker, Monster. Met zo'n prachtige lamp kan je nu fijn op bed een boek lezen. Zijn ze mooi? Waren de bollenvelden mooi? Jij bofte maar dat je zoveel knikkers hebt gewonnen. Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Margriet Akse, Den Haag. Wat ben jij ver weg ge weest in de vakantie! Leuk aat ie ook nog naar de Delta-wer ken bent geweest. Krijg jij orgel les? De kleine Kees vond het natuurlijk prachtig dat jij bij hem kwam logeren Marianne Allng, Den Haag. Mocht jij Do ry ook weieens helpen? Wat mag je al op de blokfluit spe len? In welk jaar ben jij gebo ren? Wist jij niets te schrij ven Joke Ansink, Den Haag? Heerlijk dat jij al op de Veluwe hebt gewandeld Marjo Bassle 's-Gravenzande. Was het mooi weer? Heb je nog herten ge zien? Prachtig dat jij de kleine Henk al mocht zien. Jij hebt wel genoten hoor van de ver jaarpartij Jannie van Beveren, Den Haag. Heerlijk hoor! Wat was de arme parkiet wel ge schrokken. Wil zijn vrouwtje hem nu weer in de kooi hebben? Fijn dat je weer beter bent. Hartelijk bedankt voor je mooie kaart Peter Binnendijk, Naald wijk. Heb je het leuk gehad ir ierikzee? Was oma blij dat z >u zag? Waarom schreef j< 3'n korte brief? Allemensen wat heb Jij veel mooi op je verjaardag gekregen Frlts va:, der Bid Don Haag. Prachtig dat jij -' een spoorbrug hebt gemaakt. Zijn boeken mooi? Wat zal Jij straks d kunnen leren in de ni ooi. Waarom schreef JIJ Bouma Den Haag. Volgende keer jg ik een lange brief? Schrijf voortaan als je letter aan de irt ls Rietje Bron Scbevonlngi kan dan ook In aanmerking voor een prijs. Fijn dat jullie het Wist JU schrijven Els Bruijn Schcvcningen? Natuurlijk mag jij ttn nichtje worden Marjan do Bruin in Haag. HartelUk welkom hoorl Grappig dat JU krokusje moest zijn. Is alles goed gegaan? Loopt de klei ne Nelleke al? Ook JU mag een nichtje worden hoor AnJa de Bruijn Haag. HartelUk welkom bij de en en neven. Is het maandag feest geweest? Zijn geweest? Zijn Je vrien- naal geweest? Smaakten Kuuwguinballen lekker? Zijn ai ensen ln vervulling gegaan? Wat en jullie op het koor? Jam dat Jij niets schreef SJaan v. d. 1 als je letter 1 de 1 door M. VAN NUIS-ZUIDEMA Tik-tik-tik tikte de regen een tonig tegen de ruiten. Tok-tok- tok klonk het in de regenton, er dsup-sjup-sjup drupten de drup pels van de takken der bomen in het zachte mos. Zo ging het nu de hele dag al, een echte saaie regen, niet één ogenblik was het droog geweest. Bah, wat een vervelende boel, en dat nog wel nu pas de va kantie was begonnen. Alles was even naar, gisteren moeder op reis, en vanmorgen oom Dok vertrokken. Met z'n knieën hoog opgetrok ken zat Dik in de vensterbank voor het raam met een mis troostig gezicht naar buiten te kijken. Overal van de bomen drupte de regen neer. In de af lopende bospaadjes werden klei ne beekjes gevormd. Opzij, aan het eind van de laan zag hij de heide, die grijs leek. Maar de jonge dennenaanplant scheen eens zo helder groen, en ee kele zilverwitte beukenstam brak schril de eentonigheid van de stille dag. Jannie, een 16-jarig meisje, dat midden in de kamer zat, zag op van haar werk. „Dik. zou je nu niét mee doen, je verveelt je toch maar." „Nee", schudde Dik. en hij fee's2" S3UW naai" Zy" b°ek' "ik „Laat hem toch", stootte Han haar zuster aan. „Kijk eens, ik ben al zo ver." Midden op tafel lag een groot karton, waarop Han een i kaart was begonnen. Een molentje, waarbij paar boerinnetjes speelden, lag al klaar. Nu moesten de wei landen met de madeliefjes nog, en daarboven de blauwe lucht, €n ti»1 Tas het moeilijkst. het molentje even zienklonk een hees stemme tje vanaf de divan. Een vuurrood neusje'stak bo ven de deken uit. Iki. die de vorige week pas vier jaar was geworden, was snipverkouden. Ze had de hele morgen zo lopen niezen, dat Jannie haar lekker warm onder de dekens had ge stopt. ,Mag ik het nu even zien?" klonk het weer. Wacht maar, Jannie wist wel raad. Voorzichtig tilde ze met Han het karton op en hield het Iki voor. „O, wat mooi! En kijk eens. al drie boerinnetjes. Gaan jullie nu aan de bloempjes begin- „Ja. maar dat duurt nog wel een poos, eer we die klaar heb ben." Han zuchtte er van, zo hard had ze gewerkt. Jannie zette het karton weer op tafel, en hielp Han met het zoeken naar de in elkaar passende stukjes. Dik, of Kaasje, zoals hij pla gend wel genoemd werd, omdat hij zo rond was als een tonnetje en een bol blozend bolletje had met blonde haren, zat nog steeds voor het raam. Maar van lezen kwam niet veel. Af en toe gluurde hij naar de twee aan tafel. Hij had wel erge zin om mee te doen, hij was er dol op en kon het 't best van alle maal. Maar hij was nu een maal boos, en nee, nu deed hij niet meer mee. Fuuuuut verbrak een "vrese lijk schel gefluit de stilte. Han sprong op van haar stoel. „Daar is Hen!" „Niet waar", zei Dik, die het eerst naar buiten kon kijken, „het is een jongen op de fiets". ,,'t Was toch Hen z'n fluitje." Han was nu ook bij het raam gaan staan. ,,'t Is Hen wel. kijk maar." ze pakte Dik bij zijn arm. „op een fiets, hoe komt hij daar nu Hen, die de bospaadjes door gevlogen was, reed nu heel be daard. met één hand in zijn zak, en keek onverschillig voor zich uit. Han stond met twee vuisten op de ruiten te bonzen: „Van wie is die? Hoe kom je er aan?" Vlak voor het raam sprong Hen af, en vol trots naar de fiets wijzend, riep hij: „Die is van mij! Die is van mij!" Toen reed hij weer verder, de paad- les langs. Han was de kamer al uit. „Jannie, kom mee, Hen heeft in fiets!" (Volgende week verder) de andere duif? Zorg hem? ZUn er al klein hebt de vorige brief 1 - vakanUe Wim van Dijk Krijg Je wel een nieuw hondje? Wat heb jij grappig postpapier. Is Nellie uit Willemstacf een nichtje van jou? Hoe gaat het op school? Nou en of het leuk is dat alles gaat bloeien Ilenny BardclmeUer Ier Aar. De kleine Hugo vindt al de kleuren natuurlijk heel mooi. Heb Je de kleine konUntjes al kunnen tellen? Heerlijk hoor die eitjes. Jul- lie worden maar verwend. Opa heel veel sterkte toegewenst hoor! Wordt het wandkleed mooi Cora Bardelinc-Uer Ter Aar? Moet je het borduren? Wat zal dat een mooie uitvoering worden op 15 mei. Grap pig die kleine konUntjes. Zorgt de moeder goed voor ze? Meisjes cn Jongens de brievenbus ls helemaal leeg Zorgen Jullie voor een volle? De letters E t/m K zijn aan de beurt. Veel plezier donderdag hoor en tot de volgende week. Hoe idef A het 1 Andel? Vinden ze het fijn "Vat wordt de kleine >ot! Oef, oef dat was jullie van de tractor vielen. Is er niemand ln de sloot gevallen? *- :ellig r Poor Groot Ammer irabblespel v faal. Het at het op school? Gi' die kleine biggetjes Corrie Bikker ïen. Groeien ze goed? r dat Je in de vakan- nocht logeren. Is de geworden? Wat zal jouw pop deftig zijn, Heb jij vee) iooIs op de handwerkles gemaakt >kc Bulzer Sprang Capelle? Jij "'te dat je gisteren vrU kreeg van hooi. Heb je al een ander poesje het bjj oma? 1 do kleirn Mlja crS len. Heeft ze niet goed uitgekeken?

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16