Zeven kalveren gestikt bij brand in Alphen a. d. Rijn Jubileum mastenmakerij met drukke receptie in Alphen Kamerverhuurders te Noordwijk moeten bemiddelingskosten betalen volgend jaar Jeugdavond in Alphen NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 APRIL 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Leiden Zuid-west Ned. Christen-Vrou- wenbond de heer J. v. d. Hoek te Leider dorp ovr „Gebedsgenezing". Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., Rot terdams PhilharmonLsch Orkest, solist Vladmir Ashkenazy, plano. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met Uitkomst, beslo ten voorstelling. Vrijdag Antonius-clubhuis, Mare, 8 uur: Friese Vereniging, Selskip ..Rients Gratema" Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afdeling Centrum Ned. Christen-Vrouwenbond mej. Kohlbrugge te Utrecht over „Le- verïde en dienende Kerk in deze wereld" Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O. cau serie met kleurenfilm door Jan Strijbos, reisindrukken uit Nieuw-Zeeland. Kleine zaal Gehoorzaal 2 uur: afdeling Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, fa. To rnado met demonstratie van huishoude lijke artikelen, quiz en verloting. Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden Ned Inst, van Regis- teringenieurs en afgestudeerden van Ho gere Technische Scholen (seer. J. Wage- n aarlaan 4). filmavond (o.a. „Polsslag van onze tijd"). Geref. Jeugdhuis, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Remonstr. kerk, Hoogl. Kerkgracht34 8 uur: oecumenische Bijbelstudiekring, spreker ds. A. Hofman. Leiden. Oegstgeest. gebouw Irene. 7.45 u.: Chr. Lyceïstenvereniging Leiden, docu mentair programma over J. F Kennedy. Den Haag: bij fontein Binnenhof, 7.30 uur: verzamelpunt excursie Ridderzaal en gebouwen Eerste en Tweede Kamer, afd. Leiden en Den Haag Chr. Reisver- eniging. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Uitkomst, be sloten voorstelling. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: The Country and Western Show, Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met Spel der Vergissingen. Schevenlngen: Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Theo Bruins, piano. Zaterdag Den Burcht, 8 uur: Ons Grurmeger- land, opvoering van toneelstuk ,Drei dreuge dainders" blijspel van Max Vitus Stadsgehoorzaal 8 uur: toneelvereni ging Tot Ieders Genoegen, opvoering van „Met hartelijke gelukwensen". Hervormd Jeugdgebouw In den Mo- riaen, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: sociëteits. avond, met bestuursverkiezing. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othelho. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera met Nabucco Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met What is in a Name? Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, en apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. De Oegstgeester apotheek is op zondag 12 april gesloten van 8 tot 24 Films Camera (2 30 en 8 uur): Fellini 8% (18 jaar); woensdag (7 en 9.30 uur): De Ro verssymfonie (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De beul van Venetië (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.30 uur): De man met de vijf paspoorten (14 jaar) Rex (2.30, 7,15 en 9.15 uur). Stripgirls in Soho (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De mooie Antonio (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9 15 uur): Koningen van de zon (14 jaar) Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen van Huub Gerritsen en van keramiek van Olga Oderkerk en Henny Radijs, van 18 april 2 uur tot en met 7 mei. dagelijks van 10 tot 17 uur, ook vrijdagavond van 8 tot 10 uur, 's zondags gesloten. Openbare oibuotneek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 530 uur. vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tol 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 330 tot 530 uur. donderdag tot 830 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 6.30 tot 930 uur en zaterdag van 1 tol 4 uur, voor de Jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur. vrijdag voor ouderer van 630 tot 830 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Maraixstraat 102: vrijdag van 3 3«* tot 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april) De Ruif (Janvossensteeg): tentoonstel ling werken jonge Amsterdamse schilders (tot eind april). NOORDWIJK In het Lidotheater wend gisteravond op feestelijke wijze het 10-jarig bestaan van de vereniging van villa's, huizen- en kamer verhuurders herdacht De voorzitter, de heer P. J. H. M. van der Staak, was door ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. De heer G. Crama die in zijn plaats de voorzittershamer hanteerde, verwelkomde in zijn openingswoord de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, van de Stichting V.V.V., de Horeca en van de raad van afgevaardigden. Met een enkel woord herdacht de voorzitter wijlen de heer P. de Groot die vele jaren zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven. Op 29 januari 1954 werd de V.V.H.K. opgericht en in het begin werd een stormachtige periode doorleefd. Als ge volg van het conflict tussen de Horeca en de V.V.H.K. liep hert ledentad vankelijk terug. Zo waren de ups en downs vele, geleidelijk werd de zaak gestabiliseerd. Ons ledental is nu w boven de 500. Gevaarlijk De welvaart waarin wij ons momenteel mogen verheugen heeft ook een gevaar lijke kant. De tendens is aanwezig steeds hogere prijzen te gaan vragen en ook de handeldrijvende middenstand hieraan gaat meedoen lopen we de kans dat men andere vakantie-oorden kiest, vooral ook omdat de vakantie gangers uit alle lagen der bevolking worden gerekruteerd. Namens de vereniging van werkgevers in de Horecabedrijven feliciteerde heer L. van Sterkenburg de jubilerende vereniging. In het verleden zijn er nog al wrijvingen tussen onze verenigingen geweest, maar nu we eenmaal naast el kaar bestaan wenst de Horeca uw ver eniging, die een bundeling vormt var alle particuliere verhuurders, hert beste De heer D. Kleyn bracht de beste wensen over van de Stichting V.V.V. De heer Kleyn wees op de noodzaak van propaganda voeren, waarvoor helaas nog te weinig geld beschik baar is. Aller krachtsinspanning zal W. van Sprang secretaris van Noordwijk? NOORDWIJK Voor de vervulling van de vakature van gemeentesecretaris hebben B en W de volgende voordracht aan de raad aangeboden: 1. W. Sprang chef van de afdeling Algemene zaken ter gemeentesecretarie te Noord- wyk. 2. H. Wouters chef van de afdeling financiën, belastingen, onderwijs en per soneelszaken te Reeuwijk. Voor de vet vulling van de vakature gemeente-ontvanger: 1. E. J. Boeters hoofdcommies A er gemeentesecretarie te Noordwijk, 2. J. N. Baalbergen hoofd commies ter secretarie te Noordwijk. Simullaanséaiice Dan. Noteboom NOORDWIJK Het vroegere lid van Daniël Notoboom. onze plaatsgenoot Ad. den Berg, speelde gisteravond een simultaan-seance tegen zijn vroegere clubgenoten. Van den Berg scoorde 75% tegen 26 deelnemers. Hy won 16 partyen. speelde 7 maal remise en verloor 3 maal. H. Meyer. H. Soesilo jr. en Torn Soesilo wonnen hun partyen. Remise maakten J. van Dalen. F. Hoek. J. van Veen. H, Vermey, R. Lindhout, C. Scher pen isse en Tim Soesilo Schictuieuws Noordwijk NOORDWIJK - By de laatste schiet- wedstrijd van „BUJf voor "t Land" :e Noordwyk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wissel medaille: J. Plug 46 punten le klasse: L. Wassing 44 punten 2e klasse; G. Belksma 45 punten 3e klasse. In de le klasse behaalden J. Plug en F. Jonkers beiden 46 jjunten maar door het best geplaatste laagste schot werd Plug winnaar In de K.S.O.-afdeling werden de wis selmedailles gewonnen door D. A Lüschen .55 punten lc klasse: L. Wassing 58 punten 2e klasse. In de le klasse behaalden D. A. Lüschen en N. W. Caspers beiden 55 punten, maar door het beste laagste schot werd D. A. Lüschen winnaar van de medaille. Philatelica Noordwijk houdt expositie NOORDWIJK - In de Zeeleeuw ver gaderde de afdeling Noordwyk aan Zee van Philatelica onder leiding van de heer W. Beukers. Naar de voorjaarsvergadering van de bond die op 23 mei in Utrecht gehouden wordt, werden de heren W. Beukers en F. Moolenaar afgevaardigd. Ook in het komende seizoen zullen weer enkele internationale ruilavonden worden georganiseerd, in samenwerking met de plaatseiyke evenementen-com missie. Als voorlopige data werden vast gesteld dinsdag 14 juli en dinsdag 18 augustus Uitvoerig werd vervolgens gesproken over een manifestatie naar buiten ter gelegenheid van het 12% jarig bestaan van de afdeling. Unaniem was men van mening dat een tentoonstelling moest worden gehouden, besloten werd deze in het komende najaar, omstreeks oktober te organiseren. Verscheidene leden ga ven zich op voor deelneming aan deze expositie Op voorstel van het hoofd rondzend- verkeer werd besloten die leden die de rondzending te lang vasthouden een halfjaar uit te sluiten van deelneming. nodig zijn om onze organisaties te verstevigen. De heer J. Koemans werd herbenoemd als vertegenwoordiger van de vereniging in de Stichting. Erelid Onder daverend applaus gadering werd de heer S. Verloop be noemd tort erelid, wegens zijn grote diensten voor de vereniging met i voor het verzorgen van de e ten gedurende vele jaren. Met een har telijke toespraak overhandigde de zitter mevrouw Verloop een fraai boe ket. Een oorkonde zal later worden geboden. De heer Verloop dankte voor deze Bloembollencultuur Noordwijk vergaderde NOORDWIJK De gisteravond ir Hof van Holland gehouden jaarverga dering van de afdeling Noordwük var Bloembollencultuur stond in het teken van de kandidaatstelling voor de alge mene vergadering. Bij de behandeling van dit punt ontstond enige discussie De voorzitter, de heer J. Faasc, deelde mee, dat het bestuur met grote derheid achter de kandidatuur v Letschert, burgemeester van Medemblik, staat. By een persoonlijke kennismaking was de heer Faase tot de overtuiging ge komen, dat de heer Letschert de eigen schappen heeft om het voorzitterschap van de algemene vereniging op kundigè en waardige wijze te vervullen. Tijdens de discussie werd enige kritiek uitgeoefend op het hoofdbestuur, dat volgens enkele aanwezigen heeft aange stuurd op een enkele kandidaatstelling van de heer De la Mar, de huidige se cretaris. Met 51 tegen 4 stemmen werd besloten de kandidatuur van drs. Let schert te steunen. Voorzitter Faase noemde de afgelopen winterperiode gunstig. Er was geen sprake van vorst- of waterschade. De gladiolenhandel is in het najaar erg te gengevallen. Na ruim dertig jaar gaat het teeltrecht voor narcissen verdwijnen. Men verwacht geen abnormale uitbrei ding van het arsenaal vanwege de hoge teeltkosten. Blykens de jaarverslagen telt de afde ling thans 243 leden. Er wqs een gering batig saldo. Besloten werd ook medewer king te verlenen aan het bloemencomité, dat op bepaalde dagen en uren binnen komende vreemdelingen met bloemen Huldiging bij gouden coöp. brandwaarborg Zwammerdam BOSKOOP Driehonderd leden van de coöperatieve brand waarborgmaat schappij Zwammerdam hebben gister avond in Florida in Boskoop het vijftig jarig bestaan vai.-de vereniging gevierd. Zowel voor de receptie, als voor de feest avond. die werd opgeluisterd door de Koninklijke toneelvereniging Litteris Sac rum uit Leiden, bestond grote belangstel- ,inT Tijdens de receDtie had een huldiging plaats van oud-voorzitter H. Los, die de ODrichting af deel heeft uitgemaakt van het bestuur. De voorzitter feestcommissie, de heer J. Speelman, bood de heer Los als bliik van waarde ring namens de leden een televisietoestel aan Vervolgens overhandigde drs B W. Buenk. secretaris van de Kamer van Koophandel, de heren H Los en J. Kool de ereoenning van de Kamer Beiden zijn ruim veertig jaar lid van het bestuur ge weest Leidsc brigade moet woekeren met ruimte LEIDEN In De kleine Burcht werd de jaarlijk" algemene ledenvergadering gehouden v de Leidse reddingsbrigade. Voorzitter A. van Egmond had de lei- In de Overdekte blijkt het woekeren met tijd en ruimte te zijn. Men heeft nog steeds slechts over één uur oefentijd de beschikking. De heer H. C. Brummelkamp bedankte als bestuurslid. In zijn plaats koos men de heer C. Lancel. In verband met het aftreden van de huidige voorzitter werd nieuwe voorzitter gekozen en wel de heer I. Immink. De heer L. Plug werd herbenoemd. Hij blijft secretaris van de technische commissie. Uit de verslagen bleek, dat in het af gelopen seizoen verscheidene zijn gehouden. De heer L. Lans korps instructeurs zij ntevreden resultaten. onderscheiding en gaf een terugblik op ruim 40 jaren zomerverhuur. De penningmeester, de heer J. Koe mans gaf een toelichting op de begro ting. Deze sluit met een bedrag f 17.000 in uitgaven en inkomsten. De heer Koemans deelde mede dat de verervbginig momenteeil 547 le- den telt. Uitvoerig werd vervolgens gesproken over de contributie. De voorzitter lanceerde een bestuurs voorstel om. boven de gewone contri butie, met ingang van 1 oktober 1964, voor vaststaande bemiddeling bij gemeubileerde verhuur, 5 pet. be middelingskosten te vragen. Het bestuur stelde voor een proef hiermede te nemen voor één jaar. Na enige discussie werd het bestuursvoor stel met algemene stemmen aangenomen. Het presentiegeld voor het bijwonen van een bestuursvergadering werd ge handhaafd op f 6,- per vergadering. In de vacature J. de Geus werd tot lid van de commissie van beroep de heer A. Dekker benoemd. Na de rondvraag werd de Amerikaan se kleurenfilm „Pikant verlof in Parijs" gedraaid. Schaakclub Koude kerk tien jaar KOUDEKERK In verband met het tienjarig bestaan hield de Koudekerkse Schaakclub in het clublokaal bü de heer A. J. de Witte een feestavond. In zijn openingswoord liet voorzitter II. Boelee in het kort het wel en het wee van de vereniging in de afgelopen tien jaar de revue passeren. Hij bracht dank aan de leden voor het werk dat zü in het be lang van de vereniging hebben gedaan en hierbü noemde hü speciaal een tien tal leden, die sedert de oprichting onaf gebroken lid van de vereniging zyn ge weest. Deze leden, de heren J. van Egmond. Colyn. H. van Vliert. A. Scheer. A an der Meyden. R. Geerlof. H. Boelee, A. Hoogeveen. E. Dorrepaal en G. Sna- tersen. ontvingen als herinnering een speldje met hert schaakembleem en de jaartallen 1954—1964. Hierna begon een gongwedstrijd. Er werd gespeeld in drie weg wordt gezuiverd. Nadat de heer W. Esveldt Az. gunstig had gerapporteerd namens de commis sie tot nazien van de rekening 1963, gaf de secretaris-penningmeester, de heerH. Bos, een overzicht van de inkomsten en uutgaven van het afgelopen jaar. Zowel de polder als de droogmakerij had een voordelig saldo, resp. f 2870.59 en f 229 68 £oo ^Cg,r,oting voor 1964 sloot met f 9032.67. Voor de polder blijven de las ten per ha gelyk. nL f 25 per ha, en voor de droogmakerij konden de lasten met tien gulden worden verlaagd, zodat de ze werden vastgesteld op f 20 per ha. In de commissie tot nazien van de reke ning 1964 kregen zitting de heren L A Lehveld, R. Treur,en D. L. Kwuk-muk Bij de rondvraag kwam vooral de wa terzuiveringsinstallatie ter sprake Ver scheidene ingelanden wilden dat er eerst een zuiveringsinstallatie door de gemeente wordt gebouwd eer er ook maar één heipaal voor de nieuwbouw in de grond wordrt geslagen Ook het storten van huisvuil in de kleigaten door de gemeente werd sterk ontraden daar de vervuiling van het water hier door veel erger zal worden. De voorzit ter zei, dat hierover contact is opgeno men met de gemeente en met Rijnland. Benoeming te Zwammerdam ZWAMMERDAM Mej. E. v. d. Meer te Alphen aan den Run is benoemd tol onderwüzeres aan de Oranje-Nassau- school te Zwammerdam. ALPHEN Bü een felle uitslaande brand In eén schuur op het erf van de boerderij van de heer C. Doelman aan de Kortsteekterweg vonden gistermiddag zeven kalveren de verstikkingsdood. Met veel moeite wist de veehouder met zijn knecht vier koeien en twee paarden, die eveneens in de schuur op stal stonden, te redden. Omstreeks kwart over vier werd de brand ontdekt, die in het droge oude hout snel gretig voedsel vond. Voordat de heer Doelman met personeel en buren bij de schuur was. stond deze al in lichtelaaie. Toch wist men nog snel de koptouwen los te snijden van vier koeien en twee paarden, waarna de dieren naar Donoravoiiden Alphen ALPHEN Door de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis zyn dinsdag en gisteravond donoravonden gehouden. Op de eerste avond kwamen in het ge bouw aan de Raadhuisstraat niet min der dan 272 personen uit Alphen aan den Rijn en gisteravond kwamen ongeveer 200 personen uit de omliggende gemeen ten. Met deze aantallen was het bestuur van de afdeling buitengewoon verheugd, want ze betekenden een vooruitgang van 40 pet met vorig jaar vergeleken. Openbare les Alphen ALPHEN In de huishoudschool „Ko ningin Juliana", uitgaande van de Holi Mij. van Landbouw, zyn gisteren, een openbare les en een tentoonstelling van werken gehouden, terwijl er tevens gele genheid was voor de aangifte van nieuwe leerlingen. Het was voor de di rectrice, mej. R. C. de Vries, de leer krachten en de meisjes zelf, een drukke dag. Zowel 's middags als 's avonds was er veel bezoek. Voor de dames was uiteraard de show van zelfgemaakte kledingstukken het hoogtepunt Hoe het gedragen wordt, spreekt ook steeds een woordje mee en daarom was aan het voorbrengen door de meisjes alle zorg besteed. In de leslokalen van de school was het bedryvig. Men kon zich verdie- het algemeen vormend onderwijs dat de meisjes ontvangen; handenarbeid bewonderen; zien hoe men dekken en dienen moet enz In de praktijklokalen waren de meisjes ook in actie. In de keuken rook het v treffelijk. buiten werden gebracht. Voor z kalveren kwam de hulp te laat. Na aankomst van de brandweer onder leiding van commandant A. Korver het vuur snel gedoofd. Met hert nablussen is men echter nog geruime rtyd bezig geweest. Gelukkig was de wind va boerderij af. Als vermoedelijke oorzaak werd opge geven kortsluiting op de zolder va schuur waar een party stro en hooi lag opgeslagen. De schade is vry aanzienlijk. Er loopt een verzekering. Kettingbotsing op Rijndijk te Hazerswoude HAZERSWÓUDE (RIJNDIJK) Oj de Rijndyk had ter hoogte van de Groe- nendyk een botsing plaats waarbij eer drietal auto's was betrokken. Toen eer in de richting Alphen aan den Rijn rij dende autobus bij een halte moest stop pen, stopten enige achter de bus rij dende auto's eveneens. De bestuurdei van een personenauto, de heer W. D. uit Voorschoten, merkte dit echter te laat, zodat hij tegen de achterzijde van personenauto reed, die werd bestuurd door de heer J. A. V. te Den Haag. Deze werd op zyn beurt tegen de voor hem staande bestelauto van de heer H. S. te Hazerswoude gedrukt. Laatstgenoemde auto werd aan de ach- terzyde beschadigd. De middelste auto werd zowel aan de voor- als aan de ach terzijde beschadigd, maar kon toch nog op eigen kracht vertrekken, de laatste auto werd zodanig aan de voorzyde nield, dat er een kraanwagen aan te pas moest komen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gouden bruidspaar te Roelof arendsveen ROELOFARENDSVEEN Het echt- paar N. P. Bakker-M. P. Bakker-Verhaar viert volgende week donderdag zijn gouden huwelijksfeest. Zij kregen 10 kinderen en er zijn thans 48 kleinkinde en 1 achterkleinkind. De 78-jarige bruidegom werkt nog op het tuinders- bedrijf van zijn zoon. Hij is vele jaren penningmeester geweest van de veiling en bekleedde ook op politiek gebied (K.V.P.) en in de vakbeweging enkele functies. Mevrouw Bakker is thans 70 jaar. ALPHEN Met een zeer drukbezochte receptie is gisteren het 75-jang bestaan van de mastenmakerij Fa. D. van der Neut herdacht. De directie recipieerde in hotel Toor, waarbij de oudste firmanten de heren P. Ph. v. d. Neut en E. J. v. d. Neut met hun echtgenoten de felicitaties in ont vangst namen en de derde generatie in de zaal als ontvangstcommissie fungeerde. Een enorm aantal bloemstukken was ontvangen en tijdens cl- receptie werden nog tal van kleinere geschenken aangeboden, o.a. een kist prachtige goudreinetten. Met name de heer P. Ph. v. d. Neut, die, zoals we gemeld hebben, vijftig jaar directeur is, ontving geschenken De oorsprong van het bedrijf vai heren Van der Neut ligt in het jaar 1889, toen de vader van de oudste genoemde directeuren, wijlen de heer D. van der Neut. de zaak overnam van de gezusters Tibbe. na het overlijden van hun broer Jacob Tibbe, De mast-, blok- pomp- en boommakerij was toen gevestigd in de Raadhuisstraat nr. 175. dat toen nog ge- :nte Aarlanderveen was. Enkele ja- geleden is het bedrijf uit genoemd perceel overgebracht naar de Industrie weg bij de haven. Het bedrijf, dat door de heer P. van der Neut sr. was overgenomen, werd met enkele werknemer opgewerkt tot een t die dagen goede zaak voor de scheepvaart en de vissery. Het waren voornamelyk artikelen voor de bedrijfs- vaart (toen nog veelal zeilschepen) zoals masten, laadgieken. vaarbomen, haak stokken, blokken en pompemmers die werden vervaardigd. Grote zware balken werden met hakbyl, haalmes en schaaf omgetoverd in gladde masten en gieken. Lange dagen Er werden lange dagen gemaakt. De zoons van de oprichter werden al vroeg in het bedrijf gebruikt voor hand spandiensten. De oudste de heer D d. Neut jr, die ook ter receptie aanwezig was, begon later een eigen soortgelijk bedrijf in Lemmer. De jubilerende heer P. Ph. van der Neut kwam in 1914 op 13-jarige leeftijd in het bedrijf en enkele jaren later volgde de heer E. J. v. Neut. 1 januari 1928 namen zij de zaak van hun vader over. Tot 1940 bleef de mastenmakerij voornamelyk handwerk. Langzamerhand begon zich echter een reeds lange tijd in het vooruitzicht zynde verandering af te tekenen in de masten makerij. De houten masten van de beurt schippers en de vissersschepen werden vervangen door stalen masten. Wat eens de grondslag van het bedrijf was dreigde te verdwijnen. Gelukkig echter was men reeds tijdig de bakens gaan verzet ten. De massieve masten gingen plaats maken voor de holle gelymde masten de luxe zeiljachten, o.a. voor de Griek Onasis. Dank zij de gunstige ont wikkelingen na de oorlog en het zoeken van steeds betere oplossingen werd een zaak opgebouwd, waarvan de naam tot ïr buiten de grenzen werd uitgedragen Van de kleine gelymde mastjes werd het steeds groter, langer en dikker. Een vlaggestok van 32 meter lengte leek ech ter wel het langste gelijmde produkt van de firma te zijn. Dank zij de goede re sultaten en het vakmanschap groeide hel bedrijf steeds verder uit. De ruimte werd telkens weer wat vergroot, doch bleek telkens weer te klein te zyn. Gelet op de ervaring werd de firma belast met het vervaardigen van de lang ste holle gelymde mast (44 meter). 3 mas ten voor één schip, te weten de al ge (noemde mast één van 40 en één van 32 Het bedrijf, waarin ook dc beide zoons van dc beer B. J. van der Neut in de loop der jaren werden opgeno men, groeide uit z'n behuizing. Dc groei van de watersport deed dc vraag naar masten steeds meer toe nemen, terwyl de daarvoor benodig de hoeveelheid hout steeds omvang- ryker werd cn dc beschikbare ruim te om te werken vee! en veel te klein werd. Een tijdelyk onderkomen bood geen oplossing totdat eind 1960 tot de bouw van een nieuwe fabriek be sloten werd. Op het nieuwe indus trieterrein aan dc haven werd een doelmatig fabrieksgebouw gezet, waarin de steeds groter wordende se ries masten kunnen worden gemaakt De laatste paar jaar heeft de fa. zich ook toegelegd op de fabricage var aluminium masten. Het i Belangstelling tot 2 gistermiddag een druk komen en gaan van voorname lijk relaties uit dc zakenwereld. Maar ook de vele Alphense vrienden en be kenden lieten zich niet onbetuigd. Bur gemeester Z. Bruins Slot kwam met zijn echtgenote, de wethouders Dekiker, Dee- renberg en Ragaar en de loco-secretaris, de heer J. Constandse. Er kwam een de putatie van Kamer voor Koophandel Fabrieken voor Rijnland, te Leiden en de onder-voorzitter, de heer C. F. Meer- poel, hield een korte toespraak, waarna hij de heer P. v. d. Neut dc zilveren legpenning van de Kamer aanbood. We zagen ds. W. Wijma, de heer J. F Samson, directeuren van bankinstellin gen. bestuursleden van de Ver. huurders- bond waarvan de heer E. J v. d. Neul voorzitter is. We maken geen aanspraak op volledigheid, maar het zal duidelijk zyn, dat dit 75-jarig bestaan royale aan- I dacht had in de gemeenrte Alphen aar den Rijn. I ALPHEN „Dc jeugd van West op haar best", was het motto van de Her vormde wykgcmecnte-avond, die giste ren in de aula van de Immanuëlschool is gehouden. De jeugd en het jeugdwerl in West stonden deze avond in de be langstelling. Het programma werd ver zorgd door zondagsschoolkinderen, ca techisanten en leden van CJV-clubs. De vele belangstellenden werden verwel komd door jeugdouderling G. Sampie- De kinderen van de zondagsschool speelden een gedeelte van het bijbelver haal Jozef in Egypte. Zij deden dit on bevangen en vol overgave en waren daarbij „oosters" gekleed. Vervolgens speelde een groepje cate chisanten op hun blokfluiten een menue: van Handel en met pianobegeleiding twee delen uit de opera Boccaccio van Franz von Suppé. Vooral de beide o-pe- radelen klonken uitstekend. De meisjesclub „De kelderrartjes" (de club ontleent haar naam aan de plaats waar zij wekelijks samenkomt, eer der onder een flat in de Dorus Rijkers straat) had een leuk toneelstukje inge studeerd. „Zo mooi als zonneschijn' heette het. De meisjes speelden leut aan de aankleding was veel zorg b steed. In de pauze werd een verloting ge houden ten ba-te van het jeugdwerk ir West en was er gelegenheid om de ach ter in de zaal ingerichte expositie van spel- en werkmateriaal te bezichtigen. Het tweede gedeelte van het program ma werd geopend mert een muziekpara- de door de Karttebakband en vervolgens bracht de jongensclub „Dorus Rijkers'1 een geestige pantomime. Later speelde deze club met assistentie van een meisjes: „Twee schuimrtamboers". keurige uniformen waren een lust 't oogEen kleurige aanblik vormde ook het lintenspel van de meisjesclub „Vry en blij". We willen niet onvermeld laten, dal een drietal leden van deze club bij de aanvang van de avond ontroerend mooi „Ik wandel in 't licht met Jezus" zong, zij begeleidden zichzelf op de gitaar. Ook was er samenzang. In zijn slotwoord meende ds. W. Ver- wey te mogen spreken van een hoo, staande avond. Ingelanden bijeen in Ter Aar TER AAR Gisteravond hielden de stemgerechtigde ingelanden van de Uil- eindse en Middelpoldcr en van de Uil- eindse Droogmakery een vergadering in café Blom te Aardam onder voor zitterschap van de heer A. Hoogstra ten. Het is een rustig, maar ook een voordelig jaar voor de polder geweest, want er behoefde niet veel te worden gemalen. Verder deelde hy mede dat de verkoop van de polderkadc langs de Leidsche Vaart voorlopig van de baan is. Hij vroeg de medewerking van dc ingelanden by de snelle aangroei van dc „flabben" te helpen opruimen, daar anders by het malen niet voldoende wa ter by de machine kan komen. By de mededelingen kwam de brief •r sprake, die aan het gemeentebestuur ia geschreven aangaande de zuiverings installatie in het uitbreidingsplan Aar- dam-West, dat in deze polder komt te liggen. Voorlopig is het plan deze in stallatie te laten bouwen by de oude openbare school, zodat ook het gedeelte aan de anderè kant van de Aardamse- groepen. Groep I: 1. W. G Jouwstra, 6 punten; 2. H. Boelee, 4% pt; 3. J, van Nieuwen* huizen 4 pt; 4. C. Reyneveld 3% pt; 5. H. van Vliert 3 pt; 6. G. de Wit 2% pt; 7. L. van der Wulp 2% pt: 8. J Colija 2 punten Groep II: 1. p. de Jong 5 pt; 2. A. J. de Witte 5 pt; 3. J. Cok 4 pt; 4. N. vao Donselaar 3% pt; 5. A. Hoogeveen 31,; pt; 6. J. van Egmond 3 pt; 7. E. Dorrepaal 2 pt; 8. A. van der Meyden 2 punten. Groep III: 1. L. Vijfhuizen 5% pt; 2. J. den Houdyker 5 pt; 3. H. Starreveld 4% prt; 4. P. Vernet 4% pt; 5. G. Snater- sen 4 pt: 6. R. Geerlof 2% pt; 7. J. Rafaio 2 pt; 8. P. den Brabander 0 punten. De voorzitter reikte met een toepasse- lyk woord de prijzen uit Ouderavond in De Kaag DE KAAG Vrijdag zal in de c-.ris- .elijke school te Abbenes een ouder avond worden gehouden. Van 6.30—8 u is er in de school gelegenhied het werk van de kinderen te bekyken. Om 8 uur begint de ouderavond, tevens ledenver gadering. Op het programma staat liet jaarverslag van secretaris en penning meester; ook zal er gesproken worden over verschillende schoolvakken. DE KAAG De Simavi-collecte heeft in de Binnenkaag f 99,75 opgebracht en in Buitenkaag f 50. In totaal kwam in het rayon Abbenes- De Kaag f 426 binnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4