Milan kon in Dortmund stand gelijk houden Minder belangstelling voor Tulpenrally Haagse NCWB-afdeling: onwettig bondsbestuur Succes voor Goldwater Ouderavond in Lisse Goede traditie heeft vorm en inhoud beide er is toch niets aan te doenzei Mar'ja. „Elk jaar heb ik hooi koorts. M'n moeder had er ook altijd last van .9* NIFITWE LEIPSE COURANT 13 DONDERDAG 16 APRIL 1964 Offensief Borussia matig beloond: 2-2 In Dortmund Ls woensdag de eerste wedstrijd in de halve f finales van het Eur. I bekertoernooi voor J landskampioenen ge- AVTT*speeld. De ontmoe- JgjJgS tin5 tussen Borussia •WK ^S/aMT Dortmund en Inter- nazionale Milaan eindigde in een ge lijkspel22. Deze stand was reeds bij rust bereikt. De re turnwedstrijd in Milaan zal op 29 april plaatsvinden. Twee doelpunten, op psychologisch uiterst belangrijke momenten gescoord, hebben de Italiaanse kampioensploeg In- temazionale Milaan een gerede kans ver schaft zich voor de finale van het Eur. voetbaltoernooi te plaatsen. De eerste treffer van de wedstrijd. Duitsland's nieuwe „Heldenmannschaft", viel al in de 3e min. Een snelle, schijnbaar doel loze rush van de ongrijpbare Braziliaanse rechtsbuiten Jair werd besloten met een even verrassende als sublieme voorzet. Midvoor Mazzola was eerder ter plaatse dan rechtsback Sturm en stootte de bal in duikvlucht hard en onhoudbaar langs Tilkowski. Deze waarlijk sublieme treffer sloeg Borussia's hoop een snelle en afdoende voorsprong te nemen abrupt de bodem in. De 43.000 opvallend fanatieke toeschou wers werden er stil van. Niet lang echter. Toen zweepten zij Borussia, momenteel slechts vijfde op de ranglijst van de Bun- desliga, weer op tot een ongekende fel heid. Zelfs de geroutineerde Inter-ploeg wankelde onder de snelle en in verbluf fend hoog tempo uitgevoerde aanvallen van Borussia. Voorlopig redde de uitste kende doelman Sarti zijn ploeg nog en kele malen, doordat hij van dichtbij af gevuurde schoten van Emmerich en Brungs knap uit zijn doel hield. Maar intussen was de grote man in de voorste linies van de Italianen, virtuoos Jair. door enkele grove en onbeheerste tackles van het toneel verdwenen. Gelijk en vóór In de periode dat Inter slechts met tien man speelde, sloeg Borussia toe. In de 23e min. werd een nonchalant genomen vrije trap van de voor Inter spelende Duitser Szymaniak de Italianen noodlot tig. Uit een pass van Konlctzka scoorde Brungs tussen twee Italianen door de ge lijkmaker. Laag langs de uitgelopen Sart! verdween zijn schot tussen de palen 11. Vijf min. later zorgde dezelfde Brungs voor een soort massa-hysterie. Hij kopte op zeer fraaie wijze een voorzet van Ko- nietzka lang» Sarti. Dat betekende 2—1 en het scheen dat de Duitsers linea recta naar een sensationeel hoge zege zouden lopen. Tien min. voor rust vloog een hard schot van Schmidt tegen de paal en enkele ogenblikken later kreeg Wosab een fraaie kans. maar Brungs stond een derde Duitse treffer in de weg. Elk mo- Ziirich-Real Madrid op Nederlandse televisie Woensdag 22 april neemt de NTS van 19.55 tot 21.45 uur van de Zwitserse te levisie een rechtstreekse Eurovisierepor tage over van de voetbalwedstrijd Züric'n Real Madrid, die in de halve finale van het toernooi om de Europa-cup wordt gespeeld. Zwitserland won van België met 2-0 Het Zwitsers nationaal voetbalelftal heeft gisteren in Genève voor een ver rassing gezorgd. De Zwitsers versloegen in een interland Belgic met 20. By rust hadden dc Helveten reeds een 10 voor sprong. Het was de eerste overwinning van het Zwitserse elftal, dat dn de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal 1966 onder meer tegen Ne derland uitkomt, sedert 12 november 1961. In Berlijn versloegen de Helveten toen het team van Zweden, waardoor zij de eindronden van het toernooi om de wereldbeker 1962 bereikten. Ruim 25.000 toeschouwers waren ge tuige van het kunstlichtduel tussen beide landen. Vooral in de eerste helft speel den de Zwitsers een sterke wedstrijd. Na 40 min. opende linksbuiten Schindelholz de score. Een kwartier na rust bracht linksbinnen Bertschi de stand op 20. Een verwoed Belgisch offensief volgde, doch de rode duivels, die na een half uur spelen al hun troef Van Himst moesten missen Claessen verving hem zagen geen kans de Zwitserse doelman te pas seren. Vooral in de laatste minuten zag het er echter soms bijzonder somber voor Zwitserland uit. VOETBALELITSEN Voetbal Het Franse militaire team heeft in Nantes een 2—1 zege behaald op de ploeg van Portugal in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om het int. militaire voetbalkampioen schap. Het was de tweede ontmoeting tussen beide teams. De eerste eindigde in een gelijk spel: 0—0. Voetbal In de strijd om het officieu ze voetbalkampioenschap van Groot- Brittannië heeft Wales woensdagavond te Swansea met 23 (rust 13) verlo ren van Noord-Ierland. Door dit resul taat eindigden Schotland, Engeland en Noord Ierland gelijk in deze competitie met 4 punten uit 3 wedstrijden. Wales werd laatste met 0 punten. Voetbal De Schotse club Celtic heeft sedert woensdag een goede kans om de finale van het toernooi om de Eur. beker voor bekerwinnaars te bereiken, Celtic won in Glasgow de eerste wedstrijd te gen MTK Boedapest met 30. Bij rust was de stand 1—0. Voetbal In Engeland is gisteren de eerste wedstrijd gespeeld in de finale om de league-cup tussen Stoke City en Lei- cester City. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 1—1. In de tweede divisie ein digde de competitiewedstrijd tussen Grimsby Town en Cardiff City in een overwinning (02) voor Cardiff. Voetbal Hertha BSC heeft woens dag in Berlijn een inhaalwedstrijd tegen Werder Bremen voor de Duitse bundes- liga met 52 gewonnen. Door dit resul taat is de kans om degradatie te ontlo pen voor Hertha weer iets groter ge worden. De stand onderaan: 13. Karls- ruher SC. 23 uit 27; 14/15 Hertha BSC en Preussen Muenstor, beiden 21 uit 27: 16. PC Saarbruecken 14 uit 27; Er de graderen twee clubs. En toen kwam de tweede klap voor Borussia. die het in feite niet meer te boven gekomen is. In een periode van volstrekte superioriteit maakte Corso en kele minuten voor rust gebruik van een afschuwelijk misverstand in de Duitse verdediging, door de bal uit een zeer moeilijke hoek in het door Tilkowski verlaten doel te werken: 22. Na rust geen goals Het was te veel voor de Duitsers, die hun moordend „allcs-of-niets"-offensief slechts met een 22 gelijke stand hadden beloond gezien. In de tweede helft, waarin de Milane- zen hun verdediging vaak vijf man achter, drie in het midden en slechts twee spelers voor nog versterkten, kwamen de Duitsers eigenlijk niet meer toe aan het scoren van een derde treffer. Wel bleven zij proberen met lange ballen de Italiaanse defensie te verschalken, maar verder dan enkele gevaarlijke si tuaties en een terecht afgekeurde treffer van Brungs, die eerst Facchetti onderuit haalde, brachten de dapper strijdende Duitse kampioen het niet. Over twee weken, op woensdag 29 april zal in het San Siro-stadion van Milaan de returnwedstrijd worden gespeeld. Comité sportcentrum geïnstalleerd De voorzitter van de Ned. Sportfede ratie (NSF) jhr. mr. A. Felth heeft gis teren de leden van het Contactorgaan Nationaal Sportcentrum geïnstalleerd. In dit comité, in het leven geroepen om tot een verantwoorde planning ten aanzien van het nationaal sportcentrum te ko men, hebben zitting: Dr. W. van Zyll (voorzitter), algemeen secretaris van de NSF, dr. W. H. J. Bo- disco Massink, chef afdeling 3 speciaal voor ruimtelijke ordening van de Provin ciale Griffie; E. Doorn, hoofdingeniuer- directeur van directie van de volkshuis vesting en bouwnijverheid in Gelderland: ir. J. N. Klaar, directeur bouwtoezicht en woningvoorziening in rnhem; ir. H. van Medembach de Rooy, bosbouwconsulent; ir. G. J. Ruyaver, hoofd afdeling sport accommodatie van de NSF; ir. R. A. TjaLkens. directeur van de prv. Planolo gische Dienst; ir. F. F. Venstra, directeur gemeentewerken van de gemeente Arn hem en J. W. de Jong, secretaris van de commissie ter voorbereiding van het na tionaal sportcentrum ..Papendal'. In zijn toespraak heeft jhr. Feith aan de leden van het contactorgaan mede werking en hulp gevraagd bij de opbouw van het nationale sportcentrum, dat zal verrijzen op een terrein van 90 hectare in de omgeving van Arnhem. Hij wees op de grote steun en medewerking die de Ned. Sportfederatie tot nu toe van de zijde van provincie en gemeente heeft ontvan gen en stelde vast, dat nu aan de op bouw wordt begonnen, deskundige ad viezen onontbeerlijk zijn. Tevens werd bekend gemaakt dat de Ned. Sportfede ratie aan ingenieur J. Vallen (Roermond) opdracht heeft verstrekt een plan in hoofdzaken te maken voor ruimtelijke en landschappelijke planning, nadat uiter aard de noden en verlangens van de bij de NSF aangesloten sortbonden volledig bekend zijn. DINSDAG IN NOORDWIJK VAN START De belangstelling voor de 16e Inter nationale Tulpenrally. die van dinsdag 21 tot cn met donderdag 23 april met Noordwyk i\an Zee als start en finish wordt gehouden, blUkt aanzienlijk min der groot te zUn dan voor dc sterrit van vorig jaar. Meldden zich in 1963 in totaal 170 equipes bij het secretariaat van de RAC-West aan. voor de rit van dit jaar ontving het wedstrijd-comité tot nu toe slechts 127 inschrijvingen. Aange zien er nog veertien zeer positieve toe zeggingen acht Britse, twee Neder landse, twee Duitse, één Zweedse en één Franse door aspirant-deelnemers zijn gedaan, zal het aantal deelnemers echter nog wel iets stijgen. De 127 combinaties vertegenwoordigen twaalf nationaliteiten. Nederland heeft, voor het eerst sinds jaren, het grootste contingent. Er hebben zich 48 Ned. equipes aangemeld. Het aantal Britten vorig jaar 56 liep sterk terug. Slechts 35 Britse teams hebben voor de sterrit ingeschreven. Er komen voorts 15 equipes uit Zweden, 11 uit West- Duitsland, 6 uit Denemarken. 5 uit Frankrijk, 3 uit België 2 uit Italië, één uit Zwitserland, één uit Ierland, één uit Monaco en één uit Luxemburg. Het aantal amateurs is groter dan ooit. Van de 127 deelnemers dingen er name lijk 90 mee naar de prijzen voor de amateurs. Kwalitatief is de inschrijving bijzon der sterk. Slechts Peter Hopkirk. win naar van de Rally Monte Carlo 1964, ont breekt. Christenvrouwen Lisse over hulp aan anderen LISSE Gisteravond vergaderde d« afdeling Lisse van de Ned. Christen Vrouwenbond in Salvatori. Mevrouw B. Nieuwenhuis-Tromp hield een medi tatie over Jacobus 1; zü had tot thema ivij niet alleen hoorders, maar voor al ook daders des Woords moeten zün De heer Eggink uit Den Haag zou spre- ;n over ..Kinderen in achtergebleven gebieden", doch hij was verhinderd. Hij werd vervangen door de heer Van der Veen (Unicef) uit Den Haag. Door mid- ran een serie dia's liet deze de aan wezigen zien welke verschrikkelijke toe standen er in de landen rond de evenaar worden gevonden. De meeste kinderen sterven vóór hun vijfde jaar door de honger. Veel wordt gedaan om de nood te le nigen. De regeringen van de ruim 100 hulpverlenende landen dragen voor 75 procent de kosten, 25 procent wordt van particuliere zijde bijeengebracht. Neder land draagt I 500.000 uit de staatskas bij. Men leert de bewoners van onder- wikkelde gebieden de gronden goed bewerken, opdat zij zichzelf kunnen helpen. Het zangkoortje van de bond zong enkele liederen. Lisserbroek koos drs. Letbclicit LISSE Woensdagavond heeft de af deling Lisserbroek van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur de jaarverga dering gehouden. Vóorzitter A. J. Més- man wees erop dat men vooral de vak bladen goed moet lezen om van alle pro blemen in het vak op de hoogte te blij ven. Hij waarschuwde hen. die voorne mens ziin hun bedrijf om te schakelen naar een trekkersbedrijf. want het inves teren voor kassencultuur kost veel geld. Secretaris D. de Graaf en penning meester H. Tulen lazen hun jaarover zichten voor: de laatste deelde mee dal er ruim f 500 in kas is. Bij de verkiezing van een voorzitter voor het hoofdbestuur zei de heer Mes man dat het hoofdbestuur wonderlijk handelde met de kandidatuur-Merckx. wie het financieel onmogelijk gemaakt zou zijn eventueel als voorzitter te fun geren. De heer De la Mar is ..ook be hoorlijk in de mangel gekomen", zei de heer Mesman. De afdeling Lisserbroek koos met 24 stemmen de heer Letschert, de heer De la Mar kreeg 13 stemmen. Agenda Lisse LISSE Vrijdagavond geeft de Har monie „Trou moet Blycken" de jaarlijkse uitvoering in het KAB-gcbouw. 7.45 uur De Coöp. „Ons Belang" houdt vrijdag' avond een belangrijke vergadering in D< Witte Zwaan, 3 uur. Het liquidatievoor stel van het bestuur komt dan aan di orde, Behalve de Franse Ford Falcon-equipe Henri Greder-Martial Delalande. win naar in 1963, meldden zich ook de win nende combinaties van 1961, de Brit Mabbs, en van 1962, Saab-rijdster Pat Carlssón-Moss Azn. Voorts zal Ann Riley-Wisdom. die in 1962 met Pat Moss triomfeerde doch zich daarna terugtrok, deelnemen. Zij rijdt met haar man, Peter Riley in een fabrieks Morris Mini Coo per. Ook Eric Carlsson. tweevoudig win naar in Monte Carlo zal dinsdag voor hotel „Huis ter Duin" starten. Hij rijdt met Gunnar Palm in een Saab. Tot de Nederlandse rijders behoort o.m. A. Paulen uit Treebeek, de onlangs afgetreden voorzitter van de Kon. Ned. Atletiekunie, die de 2800 kilometer lange tocht in een Alfa Romeo Spider zal ma- Geldigheid stemming betwist In navolging van de afdelingen Amsterdam en Betuwe heeft ook de afdeling Den Haag van de Ned. Chr. Wandelsporthond zich gedistantieerd van het huidige dagelijks bestuur van de NCWB, zoals dat op de algemene jaarvergadering van deze organisatie op 28 maart werd gekozen. De Haagse afdeling ging in feite nog verder en zal bij de rechtbank in Utrecht een verzoek indienen de uitslag van de stemming ongeldig te verklaren, aan gezien de op de jaarvergadering gehouden stemming volgens de afdeling op wettige gronden ongeldig is. Bij het begin van de vergadering, die onder presidium stond van de heer H. Woudstra werd een schrijven van de af deling Amsterdam voorgelezen, waarin deze afdeling mededeelt dat zij het ver trouwen in de huidige leiding van de N.C.W.B. heeft opgezegd en ook geen gel den meer aan de huidige penningmeester zal afdragen, aangezien zij vreest dat de moeilijkheden, die zich de laatste tijd in de N.C.WJ. hebben voorgedaan, onder het gekozen dagelijkse bestuur in ergere mate zullen terugkeren. De voorzitter van de afdeling Betuwe, de heer W. Visee sprak de vergadering %'ervolgens toe. Hij merkte op zeker niet door dik en dun achter de Haagse afde ling tc hebben gestaan, doch dat het voor iedereen duidelijk is geworden, dat het huidige dagelijkse bestuur zichzelf een acte van onvermogen heeft uitgereikt. De afdelingen Amsterdam en Den Haag zijn het ook niet altijd in alle dingen met el kaar eens geweest, doch dat de afdeling Amsterdam thans een besluit heeft ge nomen dat zij het vertrouwen in de lei ding opzegt, bewijst wel, dat er in de bond iels niet in orde is. De afdelings voorzitters, die tijdens de algemene ver gadering de leiding hadden, hebben alles gedaan om de christelijke geest op de vergadering over te dragen. De afdeling Rotterdam heeft het christelijk gebod in dezen genegeerd, aldus de heer Visee, waardoor zij als overwinnaar uit de ver gadering te voorschijn is getreden. Bo vendien zoekt het dagelijkse bestuur van de bond eigen eer, aldus spreker, die meende, dat Den Haag wel eens té scher pe kritiek heeft uitgeoefend, maar dal door gebrek aan voorlichting het grond vlak in de bond een al te gemakkelijke prooi van de afdeling Rotterdam is ge worden Vier opdrachten Uitvoerig werd hierna de gang van za ken op de jaarvergadering besproken. Van de zijde van de financiële commissie van de bond werd hierna nog naar vo ren gebracht, dat een accountantskantoor geen enkele verklaring inzake de bonds- financiën wilde afleggen, geeien de chaos, waarin deze verkeert. De besprekingen hadden tot resultaat, dat met algemene stemmen werd beslo ten het Haagse afdelingsbestuur het vol gende op te dragen: via de bevoegde Nederlandse rechter de rechtsgeldigheid te laten betwisten de op de jaarvergadering gehouden stemming, waarbij de stemmen van de stichting Jenka niet zijn meegeteld, dat beïnvloeding van de stemmming heeft plaats gehad als gevolg van een schrij ven dat door vier oud-bestuursleden ondertekend en dat geen controle is toe gepast, dat personen die aan de stemming hebben deelgenomen ook inderdaad lid van de N.C.W.B. waren. b. zich te stellen achter de geest en In houd van de brief van de afdeling Am sterdam van de N.C.W.B., waarin wordl opgemerkt, dat men de leiding van het huidige dagelijkse bestuur niet kan ac cepteren, omdat dit college niet de be kwaamheid bezit de bond te leiden. c. de vóór de jaarlijkse algemene ver gadering overgemaakte contributiegelden te laten blokkeren, aangezien de huidige bondspenningmeester niet als zodanig wordt erkend. d. overleg te plegen met de afdelingen Amsterdam, Betuwe. Midden Nederland. Veluwe en Noord-Oost Nederland over de zakelijke aspecten ten aanzien van de huidige gang van zaken en met allen, die zich niet onder het gezag van de huidige leiding in de Ned. Chr. Wandelsport bond wensen te stellen. Ten slotte werd volledige opening zaken gedaan waarom een bestuurslid van de afdleing Betuwe en een bestuurs lid van de afdeling Den Haag bij de of ficier van justitie te Rotterdam klacht wegens smaad hebben ingediend tegen de huidige voorzitter van de Ned. Chr Wandelsportbond. Gevonden voorwerpen te leiden LEIDEN Beurs met inhoud, motor handschoenen. etui inh. vulpen, repro- duktie mozaïk. overall, padvinderspor temonnee, autosteppen, poppenspel, da mesportemonnee. blitzstatief. rijwieltas inh. gereedschap, herenpolshorloge, da meshandschoenen. damespolshorloge, zakje inh. postzegels, vulpen, waterpas, herenortefeuille. dameshandtas, bedel- armbandje, 1 paar stelten, regenbroek, hoofddoek, kinderbril kinderschoentjes, sleutels, waardebon, gouden armbandje, bestektekening, babykleertjes, muntbil jetten van f 2,50, herenportemonnee blokfluit in etui, broche, herenbril, da- mesbril, geldsbedrag, onderdeel van een radiateur. studieboek, draagbare radio, lasgereedschap, kinderjas, jongenspols horloge, bankbiljetten van f 25 en f IQ bontje, sigaretenpijp, zilveren ring, da- Senator Barry Goldwater heeft de republikeinse voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Illinois gewonnen. Hij behaalde een vrij gro'e overwin ning op senator Margaret Chase Smith, zijn voornaamste tegenstandster. Mogelijke andere republikeinse kan didaten als de Amerikaanse ambassa deur in Saigon. Henry Cabot Lodge, gou verneur Rockefeller en de voormalige vice-president Richard Nixon namen niet rechtstreeks aan de verkiezingen deel. maar hun namen konden door hun aanhangers op de stembriefjes worden ingevuld. Volgiens de voorlopige uitslag Noordwijkerhout Geboren: Theodora J M, d v J de Jong, Thomas AG, zvAWvd Berg, Petrus A M, z v A W vd Berg, Wilhel mus PFM, zvWHG Zoutenbier, Cornelia J M, d v A J Duivenvoorde. Ondertrouwd: C T Bartels en J C M de Groot, S T de Haas en A M Lengers. J J Zoet en C M C Koster. L v d Toorn en I E Giezen. Getrouwd: N H Verhoeve en A P Heemskerk, Overleden: A B Boin, 56 jr., wedr V J H M v d Krogi. kreeg Goldwater 64 procent van de stemmen, mevrouw Smitlh 26 procent Cabot Lodge 5 procent ën Nixon 2 pro- oent. Er bestond geen twijfel, dat Goldwater voorverkiezingen in Illinois zou innen. De vraag was slechts hoe groot zijn meerderheid zou zijn. LISSE Gisteren werd in de chr. school aan de Schoolstraat, uitgaande van de schoolvereniging der Geref. Ge meente. de jaarlijkse ouderavond gehou den. Nadat de ouders gelegenheid had den gehad met het personeel te spreken, werd een blieenkomst gehouden onder leiding van de ere-voorzltter ds. H. Gilst cn het hoofd der school, de heer L. Walhout. De heer K. Brouwer, leraar aan de Chr. Kweekschool te Gouda, sprak over het onderwerp „Het kind in de wereld van nu" Vooraf werd nog ej lessenpotpourrl gehouden met klas 1. Ds. Van Gilst heette als ere-voorzitter de vele aanwezigen welkom en wilde zijn gehoor bepalen bij een gedeelte uit Psalm 111. nL deze woorden: ..De vreze des Heren is het beginsel der wijsheid". De vrees die hier wordt bedoeld is geen slaafse vrees, maar kinderlijke vi Slaafse vrees gaat over de gevolgen de zonde doch ware kinderlijke vreze bewaart voor de zonden. Er is geen w wijsheid zonder die vreze des Heren. De heer Walhout wenste ds. Van Gilst. die naar Tricht gaat en dus voor 't laatst de ouderavond kon bijwonen. Gods zegen toe en dankte hem voor alles wat hij voor de school heeft gedaan. De heer Brouwer wees erop, dat het messjaal, houten kinderstep, Vierdaagse kruis, zilveren oorbel, dekzeil, heren pantalon, parkiet, alpinomuts, 4-kleuren- potlood, tas inh. boodschappen, hals snoer, paraplu, tas inh. materiaal voor handenarbeid, canvas tas met inh., da mesmantel, schetsboek, draagwand, re genpijpen, herenhoed, gouden ringetje, rijwieltas (geruit) met inh. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen Nieuwsteeg 8 te Lei den, ingang poort op woensdagmiddag, tussen 14 en 17 uur. kind het middelpunt is in de wereld van nu In de opvoeding is het belang rijk dat de ouders samen één lijn trek ken. Zü zijn de natuurlijke opvoeders van het kind. terwijl de onderwüzers beroepsopvoeders zün_ Wü moeten liefde voor het kind heb ben. er gezag over hebben en verant woordelijkheid geven aan het kind. Te veel liefdebetoon wordt een verwennen van het kind. hetgeen sterk is af te keuren. Het gezag dat de mens heeft is niet uit de mens zelf maar uit de Here, Die gezegd heeft „Mij is gegeven alle macht in hemel en od aarde". De heer Brouwer gaf een tekening van de plaats van het kind in het gezin en van de taak van de school in de opvoeding van het kind voor de maatschappij, waarbij als doel moet worden gezien het kind niet alleen te leiden tot de volwassen heid, maar boven alles het kind op te voeden in de kennis en vreze des Heren. Spreker betreurde het dat er zoveel ge zinnen zün waarin de ouders de kinde ren niet begrijpen waardoor er een ver wijdering tussen ouders en kinderen ontstaat. Met traditie alleen komen wij er ntiet, want deze is op zichzelf leeg: goede traditie heeft vorm en inhoud beide. Er moet een band zijn in het gezin, wil de jeugd niet door de grote zuigkracht der wereld worden meege trokken Na de pauze werd over dit referaat van gedachten gewisseld. LISSE Een Engelse dame reed op de Heereweg-noord en schrok zo hevig van een zware vrachtauto die rakelings langs haar wagen voorbü stoof, dat zij naar rechts uitweek en tegen een licht mast opbotste. Haar wagen werd zwaar beschadigd, evenals de lichtmast De politie kon nriet optreden, omdat op zich zelf geen strafbaar feit was gepleegd. De dame liep enkele verwondingen op. Personeel gevraagd Gevraagd machinale za gers. Goed loon. Omscholing is goed mogelijk. Kistenfa briek Guldemond. Valken- burgseweg 19, Katwijk a. d. Rijn. Tel. 01718-2843 Gevraagd in brood- en banketbakkerij een winkel juffrouw. Leeft. ca. 20 jr. of ouder. 5-d. 45-urige werkw. Opgave van verlangd sala ris en van laatste betrek king onder no. 7000 bur. bl. Gevr. kapster, aank. kapster en een leerling. Br. onder no. 7016 bur. blad. 6 Bontnaaisters en naai sters kunnen in een pret tige omgeving en tegen een uitstekende beloning werken bij van Egmond. Breestraat 173 Leiden. Nette hulp in de huish. 8 uur per week. Werk tijd nader te bespreken. Mo- zartstraat 115 Leiden. Tel. 20880 W Gevr. nette verkoopster Banketbakkerij Urban, Nwe Rijn 43. Tel. 20484 Werkster van 8—12 uur. Reisgeld wordt vergoed tot Leiden. Land- en Tuinbouw school „Warmonderhof" Oranje Nassaulaan 10, War- Wij hebben plaats voor een verkoopster en een aan komend verkoopster. Aanm. bij Peels' Schoenmagazijn, Haarlemmerstraat 151, telef. 23047 Nette zelfst. werkster ge vraagd voor 2x per week. Pr. Marielaan 9. Wassenaar. Tel. 01751-4155 Gevraagd een kookster en een verzorgster inwonend Rusthuis Geref. Kerk. Rot- terdam-Delfshaven. Tide- manstraat 18. Tel. 010 - 36911. Te huur aangeboden Huur Philips televisie voor 25.95 per maand zon der vooruitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en 's av. 070-863977 Te kooo aangeboden Rijwielkoopjes. Germaan sportfiets 95.Mooie sportfiets 85,Simplex supersport 105.Sport- rijwiel 3 versnelling 115, BSA, Locomotief sport. 3 versnelling 125, elk Al les als nieuw. Vol jaar ga rantie. Rijwielhandel Sjouke Hogewoerd 9 Errcs wasmachine met elektr. wringer, langzaam- wasser en AEG centrifuge 220 volt. Beide in prima st. Prijs 300.— Na 18 uur Muldersstraat 36 Leiden. 1- en 2-pers. matrassen, bad. uitschuiftafels. prima Berini bromfiets, radio, handnaaimachine, prima zig zag inzaktrapnaaimachine, grote en kleine spiegels. In koop antiek enz. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V D bij Hoogstraat. Tel. 23261 Fraaie mahonie ovale tafel, haardscherm. Mechels Leeuwenkop dressoir, dito tafel en bewerkt kastje, pri ma orgel, mahonie hang- of legkast, cilinderbureau. In koop antiek enz. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9 to. V D bij Hoogstraat. Tel. 23261 Aangeboden centrifuge z.g.a.n Te bevragen v. Rijn. Malefijtstraat 79 Katwijk a. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. officieel Renault agent vraagt in haar moderne werkplaats le Monteurs 2e Monteurs Hulpmonteur Aank. plaatwerker Wii bieden u goede sociale voorzieningen, gratis werkkleding, goed salaris en een vijfdaagse werk week. BACKER CO. N.V., LEIDEN Fabriek van Bakkerijgrondstoffen Wij vragen voor ons kantoor: a. BOEKHOUDKUNDIGE KRACHT vrl. accuraatheid vereist. b. ASSISTENTE van ca. 20 jaar. c. ASSISTENTE boven 24 jaar. Douchecabine met toe behoren. B. Zwaan, Valken- burgseweg 8 Katwijk aan den Rijn. Spec, aanbieding pumps 12.95. flats vanaf 9,90. Kurk- hak slipper vanaf 4,95. Kin derschoen. 21/25 6.95, 26/30 7,95. 31/35 8,95. Herenschoe nen 12,95 Steunschoenen 16,95. Schoenhandel „Bra bant". Noordeinde 36 Leiden. Apart wit lang bruids toilet te koop met toebeh. Br. onder no. 7023 bur. blad. Aangeboden Ford Tau- nus 10 M. In goede staat. 600.'s Avonds tussen 6 en 8 uur A. v. Klarenbosch, Haarlemmerstraat 51 Leiden tel. 24958 Hoover wascombinatie 745,Inruil oude wasma chine 100.De meest complete wascombinatie dus voor 645,Toonwinkel Rapenburg 57. tel. 26556 Televisie inruilkoopjes Philips. Erres. Grundig en Blaupunkt. Deze apparaten zyn met 2de progr. Worden geleverd met 6 maanden volle garantie en eventueel gespreide betaling. Radio v. Ulden Haarlemmerstr. 307 Leiden. Tel. 30979 Krediet tot 4000,— voor aankoop meubelen cn wo ningtextiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling, en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. Grasmachines, zeisen, kantsnüders. hegscharen. spaden. rieken, gieters, sproeiers, tuinslangen, re genvaten, tuinbanken, tuin stoelen. tafels en alles voor Uw tuin. Hartwijks ijzerhandel. Nwe Beestenmarkt 7-9-4 Leiden. Tel. 26627 Te koop: meisjesfiets, leeft. 6 tot 8 jaar a 35. Z.g.a.n, tel. 24687 t Motor Ziindapp 200 cc. is in prima staat. Billijke prijs. Leidseweg 220 Voor schoten. Pensionhouders. 3-delig kapokbed 2 kussens (damast overtrek) 40,2 pers. eiken ledikant' met nieuw spiraal en dekkleed 35. Kleed 2 x 3 m„ terra 12.50 Büdorpstraat 2 Voorschoten centrum. Aangeboden: Renault 4 1957. technisch prima 650 - na 7 uur P. J. Blokstraat 13 Tel. 32472 Modern heel huis met tuin en achteruitg. 28.000,- Gelegcn Tomalenstraat vlak bij Zoeterwoudseweg. Moet klein huurhuis aan kunnen bieden in of nabij centrum stad. Br. onder no. 7021 bur. blad. Diversen INRUIL. Op oantrekk. voorwaarden nemen wij ge bruikt meubilair terug bij aankoop nieuw. Keuze in bekende fabriekstoonzalen. Zeer soepele krediet sendee. Vraagt vrij bly vend taxatie aan Postbus 291 Leiden. Plastic zakken, zakken, touw, gebakdozen, apparaat- rollen, luxe irpakpapier elastiek, fruitschalen enz Papierhandel Dane, Haarl straat 27, Leiden. TeL 26631 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol- man, Hekkelaan 223, Den Haag. Tel. 600355, Feestartikelen, liedjes, guirlandes, lampions, f op- artikelen, munten enz. Pa pierhandel Dane. Haarlem merstraat 27. Leiden. Tele foon 26631. Gebroken ruiten, glas-ln lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf D. Gal- iaard. De Sitterlaan 76. Tel. w Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken, rubberdoppen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle, Haarlem merstraat no. 95. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len 0.3. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusjes 22300—32735. Moderne mensen willen moderne stalen slaapk De grootste sortering ledi kanten. divanbedden enz vindt u bij de Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Leiden. Rijwielen vanaf 110,— dames en heren kompleet met lamp, slot. jasbescher- Originele U.S.A. spijker broeken. Wij hebben alleen verkoop van originele Ame rikaanse spükerbroeken o.a. Lee, Wrangier, Globe Trot ter. Nu ook met wijd uitlo pende pijp. Natuurlük weer bü Sporthuis v. Delft, Stéën- straat 45 Leiden. Kampeerders, wist U dat onze zaak 40 mtr. diep is en dat U daar iedere tent opge zet kunt zien. Natuurlijk veer by Kampeerparadijs Delft, Steenstraat 45 Lei den. Parkeerruimte aanwe zig. Nog nooit gekampeerd? Laat U zich dan eerst vrij- blyvend voorlichten door een onzer kampeerexperts, want ieder personeelslid is een ervaren kampeerder. Natuurlijk weer bij kam peerparadijs v. Delft. Steen straat 45 Leiden. Parkeer ruimte aanwezig. pompje stand.kivd Kinderrijwielen vanaf 50.- f CO,— en f 70,—. Firma DUSOSWA, Turfmarkt 1. 2. 3. Leiden. Tel. 24409. 10 volle uren autorijles r 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen 6.50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31 Telefoon 24600 Zwakte na ziekte? SCHIEFFER'S BLOEDWIJN helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine. vitaminen en mineralen, werkt biovi- taal. By apothekers en dro gisten. Ivampeershow 1964. Iede- dag van 96 uur hebben een uitgebreide kam- peershow in onze enorme showrooms achter onze win kel. Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs v. Delft. Steenstraat 45 Leiden. Par keerruimte aanwezig. Kampeerders, kampeer ders, kampeerders, kampeer ders. kampeerders, kampeer ders. kampeerders kampeer ders, kampeerders! Kopen natuurlijk hun kampeeruit rusting bij Kampeerparadüs v. Delft, Steenstraat 45 Lei den. Bondstentenverhuur A.N.W.B. Tcntcninruilcampagnc '64 Is uw tent te klein of heeft U liever een bungalowtent. Wij ruilen ieder tent in. Na tuurlyk weer bü Kampeer paradijs v. Delft. Steenstraat 45 Leiden. Kampeerders. Verhuur zonder borg van meer dan 1000 dubbeldakstenten, bun galowtenten. Luchtbedden, kooktoestellen. slaapzakken, enz. En 10% korting als u huurt van mei tot 15 juli. Natuurlijk wee» bij kam- peerparadys v. Delft. Steen straat 45. Kampeerders kopen na tuurlijk hun kampeeruitrus ting bij kampeerparadijs v Delft. Al onze tenten heb ben een eervolle vermelding gekregen van de A.N.W.B., 2 persoons dubbeldakstenten 69.50. Grote bungalowtent 237,50 Steenstraat 45 Lelden. VRACHT/BESTELAUTO, WINKELRUIT ENZ. dug cn gemakkelijk zelf a i. Winkelruit en Reclameborder end!!! Verkrijgbaar t STIMULA Lette BHMHHHHL ihalfmat lakeffect. Door recht streekse levering (geen tussenhandel) uiterst lage prijzen. Leve ring p.o. Betaling p. giro. Vraagt vrljbl. ultv. folder/prijslijst. STIMULA, R'daru, Boomgaardstraat 68a, Tel. 010 121081—138824. gediplomeerde gezinsverzorgster Salaris volgens landelyke regeling. Vakantietoeslag 4% van het jaarsalaris. Drie weken vakantie per jaar. Rijwiel- en kledingverg. Sollicitatiebrieven te richten aan de voorzitter der Ver eniging de Heer G. van Zuylen. Burgemeester Meyboom- straat 27, Rynsburg. Moet je niet direkt zeggenzei ik haar. „In „De dokter zegtstaat er iets over. Hier, lees het. eens en ga dan naar je dokter**. Nil is ze onder behandeling en waarschijnlijk zal ze er deae zomer geen last meer van hebben. ledereen moest eigenlijk die handige boekjes bezittere Ze zijn gemakkelijk leesbaar, overzichtelijk en geschrei ✓en door een kundige en betrouwbare arts. Zorg dat u het krijgt met deze bon. BON in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan het bureau van dit blad Zelf ben ik al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe K abonnee heb ik dus recht op I U kunt noteren als r I WEEK/MAANO/KWARTAAL/GIRO (doorhalen wat niet van toepassing is) „DE DOKTER ZEGT „DE DOKTER ZEGT TIP-PARADE-TWEE O) I (Vul het hokje in voor het boek dat o wilt hebben) Schrijf hier uw eigen naam en adresc

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13