ASSISTENT vragen rond Rob.... Hervormde Schoolvereniging te Lisse besprak mogelijkheid stichting ulo-school Werkloosheid gedaald in duin en bollenstreek fulltime copy typists STALEN BUREAUS wolfslag MANNELIJKE ASSISTENT bouwkundig opzichter TELEFONISTE ASSISTENT NIEUWE LEIDSE COURANT 8 ZATERDAG 11 APRIL 1964 LISSE Do Hervormde Schoolvereniging hield haar jaarlijkse leden vergadering onder leiding van voorzitter D. Schaap, die zich verheugde over de goede opkomst. Hij merkte op, dat bet de vereniging niet aan zege ningen heeft ontbroken in het afgelopen jaar. Daarnaast was er ook droef heid en uitvoerig stond spr. stil bij het overlijden van de heer A. Tibboel, die 44 jaar lang zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven. Het bestuur is zeer tevreden over de leerkrachten, die naast hun gewone werk veel deden aan de ontspanning der kin deren. De ledenactie van mej. Verhoef en de heer Clements werd een groot succes. Er werden 60 nieuwe leden inge schreven. Doordat de lagere school 240 leerlin gen telt. kon worden overgegaan tot het benoemen van een zevende leerkracht. De kleuterschool kreeg de naam „Prin ses Christina". Dit jaar hoopt men te beginnen met de bouw van een speel lokaal voor de kleuterschool. De ver jaardagsbus bracht f 628 op. In de oudercommissie werden benoemd mevr. Beumer, mevr. De Nie. mevr. Vijf huizen en de heren Blitterswijk, Eigen brood, Van Houten en Van der Velde. Ds. S. Kooistra werd tot voorzitter ge kozen en in de vacature-Marseille koos men de heer J. de Kraker, Vuursteeg- Laan 11. Ten slotte werd gesproken de Jaarvergadering van Lisser Boerenleenbank LISSE De Coop. Boerenleenbank hield in de mynzaai van de H.B.G. de jaarvergadering. De voorzitter herdacht het overleden bestuurslid, de heer K. Dreijer. Door de vorstschade .van verleden jaar zijn de resultaten nogal verschillend, hoewel het voorjaar 1963 voor debloem- bollenhandel gunstig Is geweest. De spaarzin noemde de voorzitter goed; ook voor de bank was het een gunstig jaar. De directeur, de heer G. van Garven, merkte in zijn verslag op, dat, hoewel het voor de bollenbedrijven over hel hele jaar genomen moeilijk is geweest het jaar voor de bank alleszins is m gevallen. De groei was groter dan 1962. Het balanstotaal steeg zelfs met 2 -miljoen gulden. De spaarbank telde 10 jaar geleden 5 miljoen cn is is in deze 10 jaar tot eind december 1963 toegenomen tot 18,9 mil joen. Het aantal spaarrekeningen steeg in deze tien jaar van 4261 tot 8839. Het gemiddelde spaartegoed is nu f 2139,- In het afgelopen jaar werd een rente- -winst gemaakt van f 247.000,-. Op het bankgebouw en parkeerterrein f 10.700.- afgeschreven en op de ma chines en inventaris f 3000,-. De onkos ten stegen met f 18.000.- tot f 194.000,-. De winst is f 65.000,-. Deze werd bij de reserves gevoegd waardoor ze stegen tot 1 1.156.000.-. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aantal leden 1104. Als lid van de raad van toezicht werd de heer G. C. Tromp herbenoemd terwijl de heer Z. v. d. Burg als bestuurslid werd herko zen. In de vacature-Dreijer werd de heer W. Boot Lz. benoemd. LISSE Déze weck was er nog flinke aanvoer van gladiolen. De prij zen zijn nu wel zeer laag. vooral de maten 14-op en 12-14. Voor deze prijzen zijn er toch weer kopers op de markt en de gehele aanvoer werd verkocht. wenselijkheid te komen tot king met de andere groeperingen voor de stichting van een protestants-christe lijke ulo-school. Het bestuur werd ge machtigd hiertoe contact op te nemen met andere schoolbesturen. Grote behoefte aan donors LISSE Voor de bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis is dringend behoefte aan nieuwe donors voor het geven van een halve liter bloed per half jaar, Wie heeft dat niet over voor de mens die in levensgevaar verkeert? Op woensdag 15 en donderdag 16 april komt de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis in de Hervormde Kleuterschool aan de Kanaalstraat (ingang naast „Kykgryp-Mljnders"). Daar kan men zich als donor melden tussen 7 en 9 uur 's avonds. Gevonden en verloren, Lieee LISSE Gevonden: poppenwandel- wagentje; plastic portemonnee met f 0,75 en blauwe kralen ketting: paar zwarte nylon dameshandschoenen; bril in etui: damesketting; Parker vulpen lichtgroen; bruine rechter herenhandschoen: rode bal; damesbril in etui; rozenkrans. Verloren: paar zwarte gebreide dames handschoenen; boekje met zegels; plastic tas met breinaalden; katoenen netje met plastic speelgoedbeesten: deel van blok fluit; grijze dames regenblaser; plastic zak met blauwe overjas; zwarte heren fiets; achterklap aanhangwagen; donker bruine lederen handtas: blauwe step; Marokkaans lederen portemonnee met f 0,65, zwemkaart en 2 pasfoto's. Aanrijdingen te Lisse LISSE Te Lisse hadden twee aan rijdingen plaats, die alleen materiële schade tot gevolg hadden. Een 14-jarig meisje, Y. E. D.. kwam de Laan van Rijckevorsel afrijden en wilde de Here- weg oprijden, niet lettende op een uit de richting Sassenheim komende brom fietser uit Lisse, met het gevolg, dat zij door de bromfietser werd geschept. Haar fiets werd zwaar beschadigd. Op het kruispunt GrachtwegSchool straat verleende de bromfietser J. M. M. H. uit Lisse geen voorrang aan een auto bestuurd door J. L. J. Sch. uit Haarlem, met als gevolg, dat hy tegen de auto opvloog en materiële schade veroorzaakte. Ondertrouwd( Theodorus van der Lin den te Hillegom en Baartje van Leeu wen, te Lisse; Christoffel Blom te Amers foort en Johanna C A Lanser, te Lisse; Gerrit Berghoef te Haarlemmermeer en PetroneUa van der Wetering te Lisse; Theodorus L. Möllers te Haarlemmer meer en C W G Barbee. te Lis6e.- Gehuwd: A P van der Zwet en K E van der MeU; J Meulblok en M P Meijer; M J J van den Houland en C J Onderwater; F J J van Thiel en M A van Dongen. LISSE In maart is het aantal werk lozen in de Duin- en Bollenstreek aan merkelijk gedaald en wel van 296 per eind februari tot 162 per eind maart. Deze daling ia een gevolg van seizoenomstan digheden in de agrarische sector en de daling sou ongetwijfeld nog groter zijn geweest indien de weersomstandigheden gunstiger waren geweest. Door beëindiging van de pakkeryen in de bloembollenbedrijven nam het aan bod van bollenpaksters toe; in de sector horecabedrijven was sprake van vermin dering van het aantal ingeschrevenen. In de verschillende sectoren stonden de volgende aantallen ingeschreven: man nen: land- en tuinbouw 51; visserij 49, handels- en kantoorbedienden 12, los personeel 15, gehandicapten 22, overigen 22; voorts stonden 36 ongehuwde en 41 gehuwde vrouwen ingeschreven. Wat de beroepskeuze betreft heeft het Arbeidsbureau een grote taak. Binnenkort gaat weer een groot aantal jeugdigen de scholen verlaten, van wie een aantal ver volgonderwijs gaat volgen, terwijl een andere groep voor het eerst een beroep gaat uitoefenen. Voor menigeen is de keuze van studie of beroep een moeilijke taak, hetgeen begrijpelijk is, gezien het groot aantal van beroepsmogelijkheden dat de maatschappij op dat terrein biedt Iedereen is anders geaard en heeft an dere capaciteiten; de beroepen stellen psychische en lichamelijke eisen en wor den onder verschillende omstandigheden uitgeoefend. Het gaat er nu om „de juiste man op de juiste plaats te krijgen". De bureaus voor beroepskeuze stellen zich ten doel de ouders en jeugdigen te advi seren omtrent de studiemogelijkheden en het kiezen van het juiste beroep. Een van deze instanties is het Arbeidsbureau; de jeugdbemiddelaar van dit bureau t ver strekt gaarne alle mogelijke informaties. De kandidaat notaris R. J. Bruininga, waarnemer van het kantoor van notaris Houtzagers te Sassenheim cn notaris F. K. Lagerwey te Leiden, delen mede dat .in de veiling te Sassenheim zijn ingezet: perceel 1. Bouwterrein, groot 21 aren 40 ca. aan de Teylingerlaan te Voor hout op 20.000. perceel 2. woonhuis PlaUnenlaan 11 te Sassenheim op 17.600, Afslag vindt plaats op woensdag 15 april a.s. des v.m. te 11.00 uur in Hotel „Het bruine paard" te Sas senheim. INTERNATIONAL UNIVERSITY ORGANISATION OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris H. Bakker te Ha- zerswoude is voorn, op don- derdag 16 april 1964 bij in stel, en op donderdag april 1964 bij afslag, telkens des v.m. 10.30 uur in „Het Oude Raedthuys" te Wou- brugge, publiek te verko- EEN BURGER WOONHUIS te Woubrugge, a d. Woud- wetering i. d. nabijheid v. h Braassemermcer. pi. gem Hemessenkaae 31, met hou ten garage, stenen schuur tje en verder aanbehoren erf en grond, met deel v. h openbare pad. de Hemessen- kade, kad. bek. Gem. Wou brugge sectie C no. 1915, gr 3.25 ca. Vrij van huur te aanvaarden. Be', koopsom binnen 1 mnd. na toewijzing. Bez. dinsdag 7 april 45 ai. nam. en donderdag 9 en 16 april 6 30—7 30 u. nam Nad. inl. ook betr. ev. woon. vergunning verstrekt gen notaris, Üe. 01714-201. for work in office. Work will be i French. Appointments for two month or mc TE KOOP 3 WOONHUIZEN IN LISSE totaal voor f 12.500. Huuropbrengst f 741 per jaar. Brieven onder no. 7008 bureau van dit blad. KRANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Personeel gevraagd Naaister gevraagd. Wi. vragen naaisters en kunnen aank. naaisters plaatsen. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. dagelijks v. 9—12.30 u.. Confectiefabriek B. Bie- sot. Herengracht 84. Gevraagd in grammofoon, platenzaakverkoopster of leerlingverkoopster. Interes sante en afwisselende werk kring. Vijfdaagse werkweek. Br. no. 7001, bur. blad. Ervaren werkster ge vraagd voor ochtend- of middag. Mevr. Heringa, Van Slingelandtlaan 10 (bij War- monderweg). Leiden. Gevraagd in klein gezin te Wassenaar nette werkster voor 1 morgen of middag per week. ƒ2,per uur -f reiskosten. Tel. 017518854. Noordwijk aan Zee. Aan het bejaardenhuis „Dalrust" te Noordwijk a/Zee, Duin weg 3 (30 verpleegden) wordt gevraagd Hoofd van de huishouding. Assistente in de huishouding. Beiden intern. Brieven met opgaaf van verlangd salaris en om schrijving van huidige werk kring aan de directie. Het N.I.P.O. (Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie) vraagt Enquêteurs en Enquetrices om als regel maandag (avond) in hun ge meente vraaggesprekken te houden aan de hand van vragenlijsten. Vergoeding op basis van gewerkte uren. Min leeftijd 21 jaar. Vraag inl. bij het NIPO. Barentsz- plein 7, Amsterdam. Ver- meldt op Uw brief letter IL. Hulp in de huishouding gevraagd in klein gezin. Werktijden nader te regelen. Mevr. Welf Mauritssingel 124, Leiderdorp Tel. 34927, Gevraagd in brood- en banketbakkerij een winkel juffrouw. Leeft. ea. 20 jr. of ouder, 5-d. 45-urige werkw. Opgave van verlangd sala ris en van laatste betrek king onder no. 7000 bur. bl. Personeel aargeb. Bijlessen. Grieks, latijn, Engels. J Bakker, Schouten- bungstr. 25. Oegstgeest. Tel. 52323. Voor een ruim 17-jarig meisje met huish. ervaring wordt een interne betrek king gezocht in prettig ge zin, liefst met jonge kinde ren. Zoeterwoudsesingel 99 Leiden, tel 24839. Ve huur gevraagd Te huur gevraagd vanaf 1 juli a.s. woning of gedeelte daarvan in Leiden en omge ving, door gezin met 1 kind. Br. onder no. 260 Adv bur „Rijnland", Leiden, J. de Wittstraat 35 Woningruil Woningruil. Aangeboden te Utrecht riante 4 kamerflat met centrale verwarming, goede stand. Huur f 132 p. mnd. Gevraagd Wasse naar of omgeving gelijk waardige 4-kamerflat. Br. no. 7002, bur. blad. Te huur aangeboden Huur Philips-televisie voor f 25.95 per maand der vooruitbetaling maa recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan 6 uur 010-120705 en 's avonds 070—863977. Een zomerhuisje te huur voor 7 pers. Nog vrij mei- juni en begin juli, vooi van str. w., gas en electra Dichtbij dorp en bos Inl. of br. A. G. Doppenberg. Da Costastraat 10, Putten. TeL 03418—2250. Te koop gevraagd By kunsthandel T. Ooms in. en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, Saksische groepen. Perzen enz. Keuze uit 40 schilder stukken Haarlemmerstr. 93, Leiden. Tel. 26643. Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften enz, J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Te koop aangeboden Te koop ISO scooter (mo del Lambretta) i.z.g.st. 13000 km. Mlorslaan 4. Leiden. Pootaardappelen. Gekeur. de Dore, Eerstelingen, Eigenheimer, Noordeling, Meerlander. Libertas enz A. v. Egmond Wz., Sandt- laan 19. Rijnsburg. Telefoon 01718—2502. Te koop. Heinkel 175 cc. 4t. in fant staat, met vele accessoires, o.a. knipperlich. ten Slechts 975.Stuw- straat 18, Leiden (L. Mors). Woonark, lengte 9'v: m„ breedte 3 m. bevat kamer, slaapkamer, keuken, gange tje en toilet. Te bevr. Room- burgerweg 18a. Leiden. Citroen 2 C.V. Bouwjaar '55. Rijdt prima, goede ban den, vraagprijs 525,Te vens Goggomobil om zelf op te knappen. Bouwjaar 1956. Vraagprijs ƒ325,Te bevr, Rijnsburgerweg 115, Leiden. Te koop Heinkel scooter i. z, g. st. Te bevr. C Koud- ijs,Herenweg 47. Warmond. Te koop aang. een Ford Prefect '54 en B.S.A. motor '52. T.e.a.b. Te bevr. Gar. Burggraaff, Louwestr. '2. Tel. 2293. privé 4932 Katwijk a/z. Tomaienplantén all-round andjjviepianten no. 5 alles perspot J. P Segaar. Kuimkade 2. Voorschoten tel 01717—2646. 0 Opel Kapitan '55 van par ticulier, Krimkade 2, Voor schoten. tel. 01717—2646 Gaat U trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kre diet voor iedereen tot f -5000 voor aanschaf meubilair, woningtextiel. Vr. gratis folder dan krijgt u algehele inl. Postbus 1371, Rotter dam. 2 CV 1959 de luxe. In pri ma staa*. Tel. 02532—8415. Porceleinkast, antieke kas ten enz. ladenkastjes, bieder meierfauteuils. mahonie sec. cretaire, chiforniéres. mah. bijzettafeltjes, prima lopen de Friese staartklok, maho nie kleptafels. schilderijen enz. ink antiek enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, tel. 22150 Televisie inruilkoopjes Philips, Erres, Grundig en Blaupunkt. Deze apparaten zijn met 2de progr. Worden geleverd met 6 maanden volle garantie en eventueel gespreide betaling. Radio v. Ulden, Haarlemmerstr. 307, Leiden. TeL 30979. 9 Gitaar, accordeon, klari net, sax, trompet, drums, banjo, mandoline, piano. Ukelele-cursussen. Instru ment in bruikleen of op ge- makk. condities. Muziek school Zwwff, Korev KOERIERS Aang. Citroën 2 CV 1961, In. z. g. st. 49.000 km van ■articulier aan particulier, .'el. 01710—53996. Te koop: schuurtje 2x3 m. Schoolstr 37, Voorscho ten. Diversen Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeelde elektronische orgels. Be zoekt onze toonzalen of vr. orgels, piano's, elektrische vrijbl. prijslijst. Boot Orgel- en Pianohandel, Kerkstraat 228, Bodegraven, telefoon 01726—2541. Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren 1665 jaar, wensen corres pondentie met Holland. In. lichtingen gratis. Wereld koerier, Postbus 6057, Rot terdam, telefoon 33421. Chr. contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32, Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. voor inl. postzegels bijsluiten. Huwelijk. Wenst u een goede man of vrouw? Nee, niet voor de buitenwereld, wél in uw hart mis schien? Vraagt inl. in geslo ten blanco couv. aan Alge meen Nederlands Contact bureau. Postbus 8. Lichten voorde. Tel. 05443-1918. Voor dames v. d. arb.- en boeren stand gratis bemiddeling. 0 Monster-uitverkoop! Aanstaande maandag 9 uur houden wij de laatste uit verkoop. Alles moet weg. 1 mei verplaatsen wij Hooigracht 51. Spot prijzen! Zegt het voort! Pluym, Hoogewoerd. Telef. 21266 0 Monsteruitverkoop! Dressoirs vanaf 7,50, stoelen vanaf 1.tafels 5.10. en 15,fauteuils vanaf 5, kasten, 6 pers. bureau, sche merlampen enz. teveel om op te noemen. Pluym, Ho- gewoerd 41 0 Jongeman, N.H., zoekt serieuze vriend 18 jaar. Om tezamen vakantie en event, weekends door te brengen. Br. onder no. 7006 bur. blad. 10 volle aren autorijles voor 47.50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen f 6.50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31 Telefoon 24600 Afgemat? Moe? SCHIEF- FER'S BLOEDWIJN helpt bijzonder snel! Bevat aktief- Lecithine, vitaminen en mi neralen. werkt biovitaal. Ex clusief bij apothekers en drogisten. Kapsalon Cora v.h. Teske Korevaarstr. 7A. Ter ken nismaking onze speciale re clame permanent f 13. Al het werk met volle garan tie. Gediplomeerd personeel Telefoon 23666. Trouwryden? Verras uw' bruid. Bespreek onze nieu we 7 persoons Chryslers Heerlijk verwarmd. Alle in lichtingen: Zeemanlaan 12a Leiden. Tel. 23055 Uw rijbewijs is onder weg! Rijles in Opel Kadett of V.W. Zonodig worden de lessen in de moderne talen gegeven. Kwaks Verkeers- instituut o.l.v. oud-examina tor, Zoeterwoudse Singel 104 Telefoon 22803 Meubelhandci „Mors- poort". Ruimer keus eet- bergkasten. naar eigen ontwerp. Mors- straat 58 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en leve ren van elk slot. Haarlem, merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. 's Maandags gesloten. Strijkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijndijk 34a. Tel. 22675 0 Verhuur v. nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes. Opel, Simca. V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66 Leiden. Te lefoon no. 34403. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusjes m. open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a. Telef 22300—32735. 0 Doe Uw voordeel bij Autorijschool „Irene". Nwe Beestenmarkt 2 Leiden. Tel. 01710-26453 b.g.g. 01729-286 Korting op de eerste 10 rij lessen. Rijbewijs? Rijschool Hen driks. erkend gediplomeerd instructeur. Lekstr. 55. Tel "3620. Geeft rijles in de ïeuwste Simca's 1963. Vleessntjmachines, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh. Goudsesingel 47, Rotterdam Telefoon 13995. f> Bromfietsen. Berini, DKW parta, Typhoon, enz. Voor anschaf en onderhoud. Be taling in overleg. J. Stam Terweeweg 60. Oegstgeest Kampeershow 1964. Iede- dag van 9-^6 uur hebben een uitgebreide kam peershow in onze enorme showrooms achter onze win. kei. Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45 Leiden. Par keerruimte aanwezig. Permanent, watergolf of kleurspoeling door onze ser- vicedienst bij U aan huis Al ons werk onder volle ga rantie. Kapsalons v. Tonge ren, Levendaal 104. Kore- vaarstraat 7A. Rijksstraat weg 709, Wassenaar. Telef 23666 b.g.g. 23612. Kampeerders, kampeer ders, kampeerders, kampeer ders. kampeerders, kampeer ders. kampeerders kampeer ders, kampeerders! Kopen natuurlijk hun kampeeruit rusting bij Kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45 Lei den. Bondstentenverhuur A.N.W.B. Tenteninruilcampagne '64 Is uw tent te klein of heeft U liever een bungalowtent. Wij ruilen iedere tent in Na tuurlijk weer bij Kampeer paradijs v. Delft. Steenstraat 45 Leiden. Kampeerders. Verhuur zonder borg van meer dan 1000 dubbeldakstenten. bun galowtenten. Luchtbedden, kooktoestellen. slaapzakken, enz. En 10% korting als u huurt van mei tot 15 juli. Natuurlijk weer bij kam peerparadijs v. Delft. Steen, straat 45. Kampeerders kopen na tuurlijk hun kampeeruitrus ting bij kampeerparadijs v. Delft. Al onze tenten heb ben een eervolle vermelding gekregen van de A.N.W.B., 2 persoons dubbeldakstenten 69.50. Grote bungalowtent 237,50 Steenstraat 45 Leiden. 0 Centrifuges, nog enige duurdere Centrifuges met schoonheidsfoutjes, volle ga rantie, vanaf 155,— 185,— FIRMA DUSOSWA Turfmarkt 23. Leiden. Telef. Regionaal Interkerkelijk- Contactbureau Eliëzer (Hu welijk Vriendschaps Corres pondentie). 's-Gravenhage, Maretakstraat 26, tel 070 321241 Giro: 134140 (Direc tie „Eliëzer"). Na overma king 5.— volgt inschrijving, onder toezending uitgebreide -ens (Contactleggingen het gehele land). Pullman- Auping- en ka pokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij de Kleine Winst, HaEirlenimerstraat 51, Leiden. Zoekt U een schuur- of slijpmachine, verfspuit of verfbrander. Kom dan naar „De Schilder". N. van Groe ningen, Morsstraat 31. Wy verzorgen al uw druk werk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboorte kaartjes, verlovingskaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa Vulpenser. vice. Haarlemmerstraat 64. Naast Muziekhandel G. Ho_ Avondlectuur. Kuifje enz. in onze Ned. leesportefeuille met 9 bladen. L.L.C., Leven daal 27. Tel. 20300. Schuimrubber, sohuim- plastic. kunstleder, plastic kleding, autohoezen, kappen, pyjama's, asbakjes, zonne- kleppen. bloemvaasjes, spie gels, kaplak rubbermatten. sloten enz. Autobeklederij Kuik. Morsstraat 46. tel. no. 30552. Wordt detective! (Be roeps- of bijverdienste). Gratis inlichtingen over schrift, opleiding! Particu liere Recherche, Nwe Bin nenweg 352a. Rotterdam Telefoon 33300. Originele U.S.A. spijker broeken. Wij hebben alleen verkoop van originele Ame rikaanse spijkerbroeken o.a Lee, Wrangier, Globe Trol- ter. Nu ook met wijd uitlo- oende pijp. Natuurlijk weer by Sporthuis v. Delft, Steen itraat 45 Leiden. Kampeerders, wist U dat onze zaak- 40 mtr. diep is en dat U daar iedere tent opge zet kunt zien. Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs v. Delft. Steenstraat 45 Lei den. Parkeerruimte aanwe zig. Nog nooit gekampeerd? Laat U zich dan eerst vrij blijvend voorlichten door een onzer kampeerexperts, want ieder personeelslid is een ervaren kampeerder. Natuurlijk weer bij kam peerparadijs v. Delft. Steen straat 45 Leiden. Parkeer ruimte aanwezig. Vakantieadressen Almen. Zomerhuisje te huur aan de rand van bos Van mei Lm 18 juli en na 22 aug. nog vrij Voor 6 pers J. Enzerink. Tel. 06751—256. Nu iedereen met vakan tie. Voor elke beurs een pracht bungalow te huur. In de maand mei Tel. 03429- 670, Bungalowpark De Nachtegaal, Stroeërweg 11, Voorthuizen. REPARATIES AAN KUNSTGEBITTEN ▼oor de buitengemeenten 's morgens met bode mee 's middags retour GANGETJE 1 LEIDEN (hoek Breestraat) Telef. 24334 (b.g.g. 20234) De LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN vragen voor de afdeling PUBLICITEIT een Hij zal in teamverband gaan medewerken aan het voorbereiden en uitvoeren van re clamecampagnes (planning, ordervoorbereiding, drukwerkinkoop, voortgangscontrole), het bijhouden van de mediadocumentatie en het verder uitbouwen van de resultatencon- tro'e in de richting van het indringend bestuderen, bewerken en interpreteren van ver kregen cijfermateriaal. Voor deze veelzijdige functie die ruimte laat voor initiatief gaan onze gedachten uit naar iemand in de leeftijd tussen 20 en 25 jaar, met een goede algemene ontwikkeling en administratieve ervaring (minstens niveau Mulo). leiding en ervaring te richten LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN Zijlsingel/Oosterkerkstraat, Leiden. BUREAUSTOELEN KAARTENKASTEN LADENKASTJES - SORTEERREKKEN - PAPIER BAKKEN, ook eenvoudige metalen BOEKENSTEUNEN (1.95 per stel) uit voorraad leverbaar. JLPENKLINIEK BREESTRAAT 145 LEIDEN TELEFOON 23211 COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „ALKEMADE" TE RIJPWETERING Oproeping aan de leden tot het bijwonen van de ALGEMENE VERGADERING op maandag 27 april 1964 des avonds te 8.00 uur in café 't Lage Land te Oud-Ade. De agenda voor deze vergadering ligt ten kantore der bank ter inzage voor de leden. RIJPWETERING. 11 april 1964. HET BESTUUR. GEZINSKREDIET GELDLENINGEN ZONDER BOBO vanaf f 100,- tot f 2000.- naar draagkracht direct beschikbaar voor ambtenaren en werknemers ln vaste dienst. Wettelijk geregelde voorw.. geen looncessle. RESTANTSCHULD VER VALT BIJ OVERLIJDEN. Lichte af lossing. Vlug, zakelUk. diskreet, des gewenst geheel schrllteHJk. OPGERICHT 1926 NATIONALE VOLKSBANK DEN HAAG - RIVIERVISMARKT 1 - TELEFOON 63 96 86 ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt voor een van haar buitenlandse werknemers vrije etage- of 2-kamerflat Brieven te richten aan Royal McBee Nederland N.V., Rooseveltstraat 20, Leiden, tji.v. de Afd. Personeelszaken GEVRAAGD bij: APOTHEEK ALLART RAADHUISSTRAAT 206 ALPHEN AAN DEN RIJN APOTHEKERS-ASSISTENTE Ook zij, die dit voorjaar examen doen kunnen solliciteren Telefoon 01720—3185. „ZAL IK 'M EVEN BRENGEN, PA?" vroeg op een avond plotseling onze oudste zoon. Al jaren lezen onze buren samen met ons deze krant, maar nog nooit hebben onze kinderen zich vrijwillig aangeboden om de krant te brengen. Wie ik er ook voor aanwees, hij had het altijd „net gisteravond al ge daan", zodat ik vaak ver zuchtte: ,,'k Zal er een lijstje van aanleggen, als jullie het zo niet kunnen onthouden." En nu ineens die grote animo bij onze Robbie. Daar steekt wat achter" zei ik bij mezelf. M'n man, die een echte optimist is, geloofde dat het 't verstand was dat eindelijk door ging breken. Toch besloot ik het even in de gaten te houden. De volgende dagen was Rob onveranderlijk „verstandig". Hij maakte z'n nagels schoon, kamde z'n kuif en trok z'n das recht voor hij met de krant de deur uit stapte. Jammer dat dit verstand zich uitsluitend tot dat éne uur per dag beperkte! Toen dat zo enkele weken ge duurd had werd de nieuws gierigheid me te machtig. Ik moest en zou weten waardoor onze zoon zo plotseling ver anderd was. Natuurlijk, bij de Jansens was het altijd gezellig. Het was een echt leuk gezin netje met die 2 aardigever hip! dat was het! Zo'n kleine Don Juan, als dat toch waar was. Zo'n kind nog van net 17 jaar Daar moesten we een stokje voor steken. Laat hij eerst de H.B.S. maar afmaken. Morgen zou ik met de buurvrouw praten, wanneer ze op m'n ver jaardag kwam. De volgende morgen om 7 uur stond Rob stralend voor m'n bed met een klein pakje in z'n handen. Alstublieftzei hij „heb ik zelf voor u verdiend, 'k Heb de buurman abonnee gemaakt op onze krant, 't Heeft wel wat avondjes gekost, maar het is voor elkaar. Hoeven we 's avonds nooit meer de krant te brengen!" Een beetje verwezen, maar ook opgelucht bekeek ik het 2e deel van „De dokter zegt Joh. Los en Zn., Slagerij Kempenaerstraat 1 Oegstgeest SLAGERSBEDIENDE volledig met de winkelverkoop bekend. SLAGERSBEDIENDE speciaal voor uitbeenwerk. BESCHAAFD MEISJE voor de winkeL Het is niet noodzakelijk om bekend te zijn met het slagersbedrijf. Moet wel goed kunnen rekenen. Evt. vakanties kunnen worden geregeld. Telefoon 53958. vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afdeling Administratie Vereist zijn MULO-opleiding en het praktijkdiploma Boekhouden. Zij, die reeds over kantoorervaring beschikken, genieten de voorkeur. Leeftijd 2026 jaar. Schriftelijke sollicitaties met verwij zing naar de letters M/A worden gaarne ingewacht bij het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. Rooseveltstraat 20 - Leiden Voor de bouw van een lagere- en een kleuterschool op één terrein te Noordwijk-Binnen vragen wij een (bouwtijd ruim 1 jaar). Architectenbureau VERLOOP - v. d. MEIJ Door reorganisatie van de administratie zoeken wij een JONGE VROUWELIJKE KRACHT Accuraat en ambitie voor administratief werk. Brieven onder no. 7011 bureau van dit blad. MIDDELGROTE INDUSTRIE TE LEIDEN vraagt een Enige kennis van de moderne talen is gewenst. Geboden wordt een aantrekkelijke werkkring. Brieven onder no. 7009 aan het bureau van di vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afdeling Administratie Vereist worden MULO-opleiding en enige jaren kantoorervaring. Praktijkdiploma Boekhouden strekt tot aanbeveling. Leeftijd 1824 jaar- Schriftelijke sollicitaties met verwij* zing naar de letter A worden gaarne ingewacht bij het Hoofd van de af deling Personeelszaken van ROYAL McBEE NEDERLAND N.V Rooseveltstraat 20 - Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 8