Boheemse weemoed ST. BERNARDTUNNEL OP ZWITSERSE ZEGEL a B BAB PUZZEL VAN DE WEEN LUIE HANNES ZONDAGSBLAD ZATERDAG 11 APRIL 1964 Postzegelrubriek door G. J. Pcelen Het prachtige werk door sa menspel tassen Zwitserland en Italië tot stand gekomen, de aanleg van de St.-Bernhardtun- nel, die veertien dagen geleden In gebruik genomen werd, vond al zijn trotse herdenkingszegel, afbeelding 1, van Zwitserland, terwijl Italië er een op stapel heeft staan. Het is een grappig gestyleerd geval geworden, dat aan duidelijkheid niets te wen sen laat. Vooral de roodgeblok- te grensboom in het midden is een leuke vondst. Zwitserland geeft ieder jaar te gen deze tijd een serie uit. waar in de voornaamste gebeurtenissen en activiteiten naar voren ge bracht worden. De St.-Bernardtun- nel was er een van, afb. 2 sym boliseert de extra aandacht die geschonken wordt aan het water, en tegen de voortgaande veront reiniging daarvan, met alle kwa lijke gevolgen daarvan, zoals ver leden jaar in Zermatt. Revalidatie Frankrijk wijdt een speciaal ze gel aan de revalidatie. Op afb. 3 een laborant aan het werk in zijn werkplaats, gezeten in een rol stoel. Wie de reisgidsen van dit jaar inkijkt, merkt op hoeveel reizen er uitgeschreven staan naar lan den achter het ijzeren gordijn. Naast Joegoslavië, komen Tsje- choslowakije en Hongarije steeds meer ln trek. De Tsjechische post haakt daar handig op in, door een mooie toeristische serie, waar- In op alle mogelijkheden gewezen wordt, die dit mooie land biedt: wintersport, (Tatra!) watersport, stedenschoon en campings. Afb. 4 brengt het laatste geval in beeld. Communicatie Monaco doet mee aan de be langrijke internationale postzegel tentoonstelling binnenkort in Pa rijs: de ..Philatec". Ter ere daarvan wordt afb. 5 uitgegeven, waarop de telecom municatie gesymboliseerd wordt: vroeger en nu: lichtsignalen bij de oude Egyptenaren en via de ruimtevaart nu (Telstar. Relay Zweden herdacht de 100e ge boortedag van de beroemde Zweedse schilder Erik Axel Karl- feldt (overleden 1931). Het doet dat door een van zijn werken te reproduceren op afb. 6: Elia's Hemelvaart. Een eigenhandig, bij na kinderlijk transponeren van een Bijbelse gebeurtenis naar het 19e-eeuwse Zweden, zoals Felix Timmermans het Kindeke Jezus in Vlaanderen geboren deed wor- Rouwzegcl Steeds meer oliesheiks rond de Perzische golf, tot voor kort afhankelijk van Engeland en ze gels gebruikend van Koeweit of Bahrain, krijgen volledige onaf hankelijkheid en dus ook posta le rechten. Geadviseerd door gladde jongens uit Wallstreet, maken ze daar een kwistig ge bruik van. Afb. 7 en 8 zijn voor beelden van een nieuw postze- gelland: Abu Dhabi. Op beide de Sheik, op afb. 7 ook diens paleis. Afb. 10 toont de sultan van Bahrain op eigen zegels in plaats van de Engelse opdruk- jes. Australisch Nieuw-Guinea krijgt gezien de gebeurtenissen in ons voormalig Nieuw-Guinea een spoedcursus naar de volwas senheid en democratie. Voor het eerst gingen de Papoeas ter stem bus en de zegels legden dit his torische feit vast (afb. 9). We eindigen met het rouwzegel voor de overleden Israëlische presi dent: Ishak Ben Zvi (23 april 1963). Hij werd in 1884 in Polta va (Rusland) geboren, kwam reeds in 1907 in Israël, stichtte daar scholen en geheime defen sie: de Haganah. In 1912 ging hij in Turkije rechten studeren, tege lijk met David Ben Goerion, die hij later opvolgde. Hij deed ont zettend veel voor zijn land. Een van zijn beide zoons sneuvelde bij de verdediging van de kiboets ..Beth-Keshef' tijdens de onafhan kelijkheidsoorlog. Een eerlijk, ge lovig en trouw man, die veel bij droeg tot de goodwill van zijn Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goud- reinetstraat 125, Den Haag. Viermaal Beverwijk Er ls een schijnbaar onuitroeibare traditie, nl. dat in tornooiboeken al tijd ..gehele" partijen geanalyseerd moeten worden, liefst allemaal, zon der uitzondering. Natuurlijk zijn er partijen die dit ten volle waard zijn. Maar vele partijen bevatten fasen die verre van interessant zijn, ja soms dodelijk vervelend. Niettemin moet de arme commentator ook die fragmen ten van aantekeningen voorzien en zich daarvoor niet zelden ln allerlei bochten wringen. Er zijn nu en dan samenstellers van tornooiboeken die de moed heb- gelegen gedeelten zou men dan zon der commentaar kunnen afdrukken. Dat niet slechts de grootmeester' het monopolie /an brillancy hebben i: algemeen bekend, hetgeen o.m. mogi blijken uit stelling 3 in deze rubriek Ze werd gespeeld in groep 2A. dat in feite de vijfde groep v~ |gj in i De Vlaamse Gids (uitgeverij Em. Jacqmainlaan 119, Brussel I) staat een bijdrage van Nico Rost (geb. 1898), die tot titel heeft Persoonlijke ontmoetingen met Franz Rafka en mijn Tsjechische vrienden". De Duitstalige auteurs uit het keizerlijke Oostenrijk hebben ook in Nederland bekendheid verwor ven.Onze lezers kennen de namen van sommige groten onder hen. Van de generatie omstreeks 1900 herinnert men zich b.v. Hugo von Hofmannsthal en Arthur Schnitz- ler. Van na de eerste wereldoor log zijn de namen van Franz Kaf ka en Max Brod, om niet meer te noemen, ook in ons land beken de klanken. De dichter Rilke heeft modieuze verering genoten. Maar men moet. zoals Nico Rost. ter plaatse zijn geweest en geïntrodu ceerd in literaire kringen, einde loze gesprekken hebben gevoerd, van veel auteurs veel hebben- ge lezen. om vanuit een nadere, zo niet intieme bekendheid met men sen en werk over deze hoek van literair Europa te kunnen schrij ven. Het accent in het stuk van Rost valt op de Tsjechen. Maar ook de Duitstaligen, die in een Tsjechische omgeving hebben ge leefd, zijn door die typisch-Bo- heemse sfeer mee gevormd. Rilke dichtte immers: Mich rührf so sehr Böhmischen Volkes Weise... Schleicht sie ins Herz sich leise, macht sie es schwer. „Hoezeer ontroeren mij de melo dieën van de Boheemse volkslie deren. Wanneer die muziek zacht jes mijn hart binnensluipt, maakt zij het zwaar." Het is niet mijn bedoeling het ar tikel van Rost na te vertellen. Het stuk is trouwens wel echt voor de kenners geschreven. Ik zou dan ook niet de aandacht erop geves tigd hebben, indien er niet op een of andere onnaspeurbare manier, buiten bedoeling en opzet van Rost om, een specifieke stemming tus sen de regels door zou zijn ont staan. Er bestaan individuele Jobs figuren. ongeluksvogels, wie alles tegenzit. Maar de geschiedenis kent ook zulke volken, b.v. de Ar meniërs. Wat de Tsjechen betreft komt daar nog een bepaalde ka raktertrek bij. hun Slavische pas siviteit. Zoals er Joodse melancho lie is, zo is er de Boheemse wee moed. Rost moet van dit volk hou den, anders zou een vreemde niet die muziek van tussen de bladzij den door hebben vernomen, eigen lijk niet somber, maar van een eigenaardig coloriet als de tweede Slavische dans van Dvorak. Leed onder verdrukking krijgt altijd stem. al komt het niet verder dan een stemming. Dit woord heeft immers van huis uit een concrete betekenis. Het artikel is vrij nuch ter geschreven, maar de ontvan kelijke lezer wordt een geur, een stemming, een onstoffelijke mu ziek gewaar. Ergens zijn zielen doordrenkt van een zachte wee moed, niet om haarszelfs wil ge zocht, niet met het etiket roman tisch te ontsieren. Harten spreken tot het hart. Men wil het wezen v wel eens in haar vorm gaan, een harteloze eigenlijk. Nee, kunst dung, een term waarv derlands geen goed kent. Ons woord „bevinding" heeft een specifiek-theologische kleur. Maar om mededeelbaar te zijn. heeft die Empfindung uitingsvor men nodig. Wat de scheppende kunstenaar van de niet-creatieve mens onderscheidt, is zijn vermo gen tot uiting, aangeboren en ge schoold. En Rost slaagt erin om in een verslag-achtig artikel met veel onbekende namen de essentie van wat hem bezighoudt over te brengen op ons, leken. Als hij zich die opzet bewust geweest was, zou hij niet zijn geslaagd. Nu zeggen wij het Rilke na: „Schleicht sie ins Herz sich leise, macht sie es schwer." CR. IB B B*B iA#* AiAA a *a»t: m s e "■-zjf. tl -55 &BAÖWBAH E ES@ X A X* A A A W m A a A mi A 2 A -23 abedefgh En hjer een eoortgeHJk motief, wit Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen van 28 maart jl., u voorgezet onder de titel „Viermaal Kecskemet". 1. Pachman-Bllek. Er volgde 14 Lxd5! 15. Pxd5! (Op 15. exd5 volgt 15. Pexg4t 16. fxg4 Pxg4t be nevens 17. Pxe3) 15Pxd6 16. exdS Df6 17. Le4 Pxg4t 18. Kg2 Pxe3t 19. Dxe3 Dxb2t 20. De2 Dxe2t 21. Pxe2 Lxal 22. Txal b5 en zwart won op de 43e zet. volgt 41. Lc4 met kwaliteitswinst zwart heeft toch reeds een verzwak koningsstelling. Lc3f Kg8 35. Dd8 f5! 36. Df6 Db7 37. Dh8r Kf7 38. Dxh7t Ke8 3P. Dxg6r Ke7 40. Dg5 Kd7 41. Df4 en d e f g h :et. Hoe zoudt U i Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. van minder betekenis: 11. wortel: 12. lelieachtig gewas; 13. puntig voorwerp; 14. volk uit de oudheid; 17. vermoeid; 18. voegwoord; 19. heilige stad in Voor-Indië; 21. bekende afkorting; 22. artikel (afk.); 23. gravure; 25. spoedig; 26 voor; 28. myth, figuur; 30. gemeente in N. Brabant; 31. verzoekschrift; 32. eind; 33. rivier in Nederland;; 35. hoenderachtige vogel; 37. aanwijzend voornaamw.; 39. voorzetsel; 41. godsdienst (afk.); 43. plantensoort; 46. rijschool (afk.); 47. streling; 49. Joods paasbrood; 50. vordering; 51. meisjes naam; 53. hoekpüler; 54. levensmiddelen. Vertikaal: 1. hoopje drogend hooi; 2. ontkenning: 3. boom; 4. voeg woord; 5. niet een; 6. hemellichaam; 7. uitroep; 8. zijtak Saaie; 9. wang; 10. kweeksel; 14. voorzetsel; 15. op die plaats; 16. ontkenning (spreektaal); 19. muiter (Ind.); 20. tobber; 22. vogel; 24. plaats in Limburg: 25. rivier in Engeland; 26. vlies, vel; 27. zwaardvis; 29. boom; 34. droogoven tot het roosten van graankorrels; 36. tent; 38. mak; 39. gesloten: 40. stad in Drente; 42. bootje; 44. tijding; 45. stad in Noorwegen; 46. voorgeschreven kerkgebruik; 48. zijtak Donau; 50. boomloot; 52. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.); 53. bijwoord. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Oplossing horizontaal: 1. Gen nep; 4. staart; 7. Aaron; 9. ader 10. Eire; 12. oele; 13. imker; 14. Deil; 15. gemet; 18. Oss; 20. stele: 23. keten; 25. moeder; 26. iemand; 27. glans; 29. enter: 31. ere; 32. stère: 37. reet; 39. akant: 40. baan: 41. noot; 42. Edom; 43. Eelde: 44. regaal; 45. kerker. Vertikaal: 1. genoeg: 2. node; 3. paria; 4. snert; 5. aard; 6. tralie; 8. rekest; 9. alom; 11. Eede; 16. Emmen; 17. edele; 18. Oerle; 19. Seine; 21. trant; 22. leder; 23. keg; 24. Nes: 28. areaal; 29. eerder; 30. toen; 33. Edam; 34. eender; 35. ratel: 36. «teek: 38. toga; 40. boer. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór donderdag a.s. op ons bureau verwacht Oplossingen mogen uitsluitend op een briefkaart worden geschreven. In de lin kerbovenhoek vermelden: „Puz zeloplossing". Er zijn drie prij zen: een van 5 - en twee van f2.50. VOOR Ofc JEUGD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD ONZE BRIEVENBUS Dag nichten en neven, Hoe gaat het met jullie allemaal? Zijn we het weer gewend om naar school te gaan? Jammer dat de vakantie helemaal geen zon netje bracht en het erg koud was. Brrr, het leek wel midden-winter. We konden echt nog niet onze wintermantels en -jassen thuis laten. Maar jullie hebben je toch wel vermaakt en hebben in ieder geval fijn kunnen uit rusten van alle repetities. Bij de kachel was het heerlijk met een mooi boek of een leuk handwerkje. En we konden fijn onze mamma helpen. De neven hebben zich toch wel buiten ver maakt, al was het koud. Het zijn natuurlijk echte Hollandse jongens. Ik heb er ten minste veel zien voetballen en niet te vergeten „oor logje" zien spelen. Vergeten we niet duidelijk onze naam on deraan de brief en aan de achterkant van de envelop te schrijven? Tante Jos kan echt niet alle handschriften onthouden hoor! Het staat trouwens ook helemaal niet netjes. We gaan nu. eerst eens kij ken naar de oplossing van de puzzel voor we de brieven gaan beantwoorden. Hier komt ze: Hoogeveen, Woerden, Dom burg en Helmond. De prijzen krijgen thuisge stuurd Roelientje den Ouden Den Haag en Gonnie van Rijs- sel Abbenes. Hiep-hiep-hoera Frits v. d. Blij, Ina Jol, Paula de Jongste, Karina Roest, Rita Perfors, Elsje Peters, C-hris Steenbergen en Jannie de With van harte gefeliciteerd met jul lie verjaardag van de nichten en neven. Nu krijgen de brieven een beurt. Wisten jullie werkelijk niets te schrijven Bert v. d. Laak Den Haag en Joke v. d. Lelie Den Haag? Volgende keer krijg ik een lange brief? Allemensen wat ben jij schrikkelijk verwend met zo veel moois Yvonne van der Linden Leiden. Wat zal jij een dame zijn. Mamma was na tuurlijk ook heel erg blij dat je zo goed je best hebt ge daan. Waarom heb jij zo lang gewacht met schrijven? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten? Niet meer zolang wachten met schrijven hoor! Wil jij een neefje worden Ni co de Lijster 's-Gravenzande? Fijn dat ik nu zo'n lange brief van je kreeg. Prachtig dat jij klas zit jij? Heb jij een mooi rapport gekregen? Het is al gauw groot feest. Heb je een lange verlanglijst gemaakt? Komen je vrienden ook? Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Jannie Maasland Hardinxveld - Gies- sendam. Je kan dan ook in ogcw»csc*<*<#3H»<»öwscsc*<*asc*<*cscf<sc^^ lk geloof, meis jes en jongens, dat de twee heren op de tekening het niet helemaal met elkaar eens zijn. Ze kunnen waar schijnlijk niet le zen wat er op het papier geschreven staat en kibbelen nu een beetje, wat jullie trou wens ook nogal eens doen. Zoals jullie zien zijn het kleine re- busjes. We gaan ze alle negen op lossen. Moeilijk is het helemaal niet hoor! Zenden jullie de oplossing in vóór dinsdag 14 april? iHtlM aanmerking komen voor een prijs. Wil jij een nichtje wor den? Wil jij een nichtje worden Frieda v. d. Marei Katwijk aan Zee? Heb jij al veel in de duinen gewandeld? Hoe is het op je verjaardag geweest? Je schrijft er niets over. Hartelijk welkom bij de nichten en neven Elsje Meu- lenherg Den Haag. Prachtig dat jij bij oma hebt gelogeerd. Ben je erg verwend? Grappig dat jij gelijk met mamma ja rig bent. In welke klas zit jij? Heb je een mooi rapport ge kregen? Leuk dat er bij jullie zoveel lammetjes en kalfjes geboren zijn Marrie Molenaar Abbe nes. Fijn dat je nog bij oma bent geweest. Woont ze ver weg? Geweldig dat jij een jurkje hebt genaaid. Stond het liliiiiiiiiiiiliii „ïïyJEU 5*2 handwerkles? Fijn dat ik nu weer een brief van je kreeg Anneke Mos Scheveningen. Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos ging vergeten. Heb je veel pret gemaakt met de logees? Wat heb jij allemaal op de handwerkles gemaakt? Heeft Petra verleden week zondag niet gehuild Antje Nell Wassenaar? Ben je al naar het strand geweest? Was het groot feest toen jouw broer jarig was? Jullie boffen maar met zo'n oom hoor! Hoe von den de zieke mensen jullie kaartjes? Jij boft maar dat je zo'n prachtige pen hebt gekregen Lowieke de Niet Den Haag. Ik heb het niet kunnen mer ken. want je schreef verder helemaal niets. Hij schrijft toch wel goed? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief van jou hoor! Jij schreef niets Pietske de Niet Den Haag. Hoe komt dat? Is het woensdag groot feest geweest Arie Noomen Alphen aan de Rijn? Mmm, wat ben jij verwend met zoveel lek kers. Met wie speel jij school tje? Heb je al een bezoek bij oma gebracht? Natuurlijk mag jij een neef je worden Hans Noomen Al phen aan de Rijn. Hartelijk welkom bij de nichten en ne ven. In welke klas zit jij? Fijn dat je mamma zo goed hebt geholpen. Ook jij mag een nichtje wor den Gerrie van Olst Den Ilaag. Hartelijk welkom bij de nich ten en neven. Nou en of de tijd vlug gaat. Heerlijk dat je nu zo fijn in die speeltuin kan spelen. In welke klas zit jij? Heb je nog meer zusjes en broertjes? Bedankt voor je te kening. Gerrie. Jammer dat jij niets schreef Jan van Onselen 's-Gravenzande. Volgende keer krijg ik een lange brief? Oef, oef, wat zal het bij jul lie deftig zijn Marieke den Ouden, Den Haag. Waar heb je al die mooie schelpen ge vonden? Heb je al veel mooie boeken gelezen uit de biblio theek? Natuurlijk mag jij je poëzie-album opsturen. Be dankt voor je versje hoor! Heb je niet kunnen fietsen Roelientje den Ouden, Den Haag? Ben je al een keer naar het strand geweest? Ik heb jouw poëzie-album nog niet gekregen. Hoe gaat het met de kleine Flip? Wat zal jij deftig zijn in zo'n mooi gympakje Nelleke den Ouden, Den Haag. Is er al gauw uitvoering? Wat ben jij verwend in Wemeldinge. Heerlijk hoor! Jij schreef he lemaal geen rapportcijfers. Fijn dat Otto weer beter is Addy den Ouden, Den Haag. Prachtig dat jij zelf hebt ver diend in de vakantie. Gewel dig dat jij alleen gereisd hebt in de trein. Wat word jij al groot! Heb je het leuk ge had? Jouw vorige kaart was veel te laat Rita Perfors, Sassen- heim. Maandag is het groot feest. Heb je een lange ver langlijst gemaakt? Ben je weer helemaal beter? Heb je het moois van de handwerkles mee mogen nemen naar huis? Veel plezier maandag hoor! Wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag Jo- han Pijl, Den Haag. Prachtig dat jij al zoveel moois hebt gemaakt. Jouw broer is maar knap hoor! Kan het echt bran den? Hoe gaat het zwera- Heerlijk dat jij in de vakan tie mocht logeren Margriet Rietveld, Den Haag. Is Ria ook meegeweest? Wat hebben jullie wel veel pret gehad bij de goochelaar en snelteke naar. Geweldig dat jij met het schoolreisje mee mag. Over een paar weken is het al zo ver. Ik ben daar nog nooit geweest. Heel veel ple zier hoor! Heb jij ook geen kaart ge kregen Karina Roest, Den Haag? Je wordt alsnog gefe liciteerd in ons hoekje. Prach tig zo'n aquarium met zulke grote vissen. Jij bent ver schrikkelijk verwend hoor met zo'n mooie fiets. Rijdt hij goed? Ga je op de fiets naar school? Jammer dat jij binnenkort weer naar het ziekenhuis: moet Thea Roos, Den Haag.: Schrijf je het aan tante Josi als je weggaat? Wat erg voor Arie. Is het al een klein beet je beter? Waar heb jij de paashaas van gemaakt? Is het wandkleed mooi gewor-l den? Geweldig dat jij zo'n mooi! door Arie van Vlaardingen (Vervolg) Dus begon Hannes de potjes en flessen, potten en pannetjes te wassen. Maar wat viel dat tegen. Het leek wel of er geen kwam. Hij was nog uwelijks op de helft, een deur hoorde dicht- Klitseklus het bos zag toen hij ingaan. „Poeh, wat ben dacht Hannes. ,,Ik moest eerst maar eens een poosje gaan ten, dan ga ik straks' wel der." Hij ging op een stoel zit ten en even later snurkte hij zo luid, dat de potjes en pannetjes, flessen en glazen op het aan recht ervan rinkelden! Hannes schrok wakker door dat Klitseklus hem zachtjes heen en weer schudde. „Héla, wordt eens wakker, Hannes! Je zou die spullen toch omwassen? Nou. schiet op dan, want ik heb ze zo nodig. Wacht, ik zal je even helpen." Of Hannes er nu al lust in had of niet, hij moest weer aan het werk. Toen alles schoon was, dacht Hannes: ..Zie zo dat is gelukkig gebeurd. Nu ga ik eerst een hapje eten en dan gaat Klitseklus die proef doen. Natuurlijk hoef ik dan niets te doen, alleen maar een beetje kijken en als ik het moe word, kan ik lekker nog een poosje slapen. Tjonge, wat zal ik een best leventje hebben." Maar van Hannes' verwachtin. gen kwam maar weinig terecht. Toen hij had gegeten, zei Klit seklus namelijk: „Hannes, nu ga jij met deze mand het bos in om sparappels te rapen. Denk erom, de mand moet vol, hoor en blijf niet te lang weg!" „Sparappels rapen?" vroeg Hannes stomverbaasd. „Maar u moet toch die grote proef doen vanmiddag?" „Nou en?" vroeg Klitseklus. „Dacht je dat ik dat niet alleen afkon? Wilde je me soms daar bij helpen? Hahahaha!" Klitse klus lachte zo hard, dat zijn punthoed ervan heen en weer ging. „Jij dacht natuurlijk, dat je me al kon helpen met tove ren, hahaha, jaja.... Ga jij nu maar gauw sparappels rapen!" Mopperend trok Hannes het bos in. Nadat hij tien sparap pels had opgeraapt en in de mand haa gedaan, voelde hij zich zo sjaperig, dat hij maar gauw onder een boom ging lig gen om niet staande in slaap te vallen. Daar vond Klitseklus hem een paar uren later. O, o, wat werd de tovenaar boos op zijn knecht, dat hij nu alweer in slaap was gevallen. „Vooruit en nu gauw sparappels rapen!" riep Klitseklus uit. Nog nooit was Hannes zo moe geweest als die dag en toen hij in bed stap te, sliep hij al voordat hij goed en wel was gaan liggen. De volgende ochtend werd hij al heel vroeg door Klitseklus ge wekt. Het liefst was Hannes wat blijven slapen, maar de tove naar trok hem pardoes uit bed. En Hannes moest na het ontbijt dadelijk aan de gang. Eerst moest hij weer een heleboel pot jes en glazen schoonmaken en daarna moest hij het bos in om een hele mand mos te plukken. Prompt viel Hannes in het bos weer in slaap en ween vond de tovenaar hem zo. En zo ging het dag in dag uit. Van de vroe ge morgen tot dé late avond moest hij werken en omdat Hannes dit helemaal niet ge wend was, viel hij nu nog meer en overal in slaap. Als hij dan door de tovenaar werd gevon den, was die vreselijk kwaad en Hannes moest nog harder aan pakken dan voorheen. O, wat viel onze Hannes het baantje van tovenaarsleerling tegen. Verdrietig dacht hij terug aan zijn werk bij boer Weideman. (Volgende week verder) hoor dat jij verleden week ook een paar dagen mocht thuis blijven. Was mamma blij met jullie cadeau? Leuk dat ze zo verwend is. Heb je genoten in Ter Aar? Mamma hartelijk gegroet hoor! Prachtig dat jij het nog steeds naar je zin hebt Koos Roos, Den Haag. Is Arie al klein beetje beter? Was mamma erg geschrokken? Fijn dat Anton weieens met jouw trein mag spelen. Doen de lichtjes het nog goed? Hoe het met pappa? Hoe gaat het op school Gonnie van Rijssel, Abbenes? Hier komt nog een leuk versje van Roelientje den Ouden, wat zij zelf heeft ge maakt. De tulpen groeien, De krokusjes bloeien, De zon heeft geschenen. De sneeuw is verdwenen, Nu gaan we buiten spelen, We zullen ons niet vervelen. Meisjes cn jongens de brie venbus is helemaal leeg. Zor gen jullie voor een volle? De letters S t/m Z zijn aan de beurt. Daag hoor, tot de vol gende week. Jij schreef helemaal geen rapportcijfers. Ik heb mij be slist vergist, dat jij nog een "klein zusje had. Gelukkig dat ik weer een brief van jou kreeg Joke v. d. Meij, Leiden. Ik dacht werke lijk dat jij tante Jos aan het vergeten was. Het is voor jou al gauw groot feest. Heb je een lange verlanglijst ge maakt? Prachtig dat het zo goed goed gaat op school Marga v. d. Meij, Leiden. Wat hebben jullie mamma fijn verwend. Had je mooie slingers ge maakt? Je vindt het thuis toch ook wel gezellig? Heb je je werkelijk zo verveeld in dc vakantie? Is het woensdag groot feest geweest?

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16