VLEET VISSERIJNIEUWS BIJ DE ,Nu inkomenspijler van vleesprijs versterken' UITVOERING Bloemenprijzen op een ongezonde hoogte Iriskwekers hadden geen bevredigende resultaten Coöperatieve Raiffeisenbaiik te Katwijk aan den Rijn had een goed jaar B. Roolvink sprak te Katwijk en laakte artsenstaking NIEUWE LEID5E COURANT 9 DINSDAG 7 APRIL 1961 Wat er was. Aan de IJmuider maandagmarkt lagen 125 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 1730 kisten schelvis, waarvan 850 IJslandse. 860 kisten wijting, 910 kis ten gul en kabeljauw, waarvan 650 IJs- IJMUIDEN Vanuit zee valt weinig nieuws te melden. De meeste kot ters lagen na een bar slechte week aan de afslagen. Op 57 NB werd door een paar schepen nog jacht gemaakt op de kabeljauw die zich tamelijk willig liet vangen. De hoge totalen van de laatste dagen van de voorgaande week konden echter niet worden gehaald. In de Noord kwam vrij veel kool- vis voor maar de haring en de makreel lieten steeds meer verstek gaan. landse. 1240 kisten koolvis, 680 kisten haring, 640 kisten makreel, 2050 kisten schol, 50 kisten tarbot, 420 kisten diver sen 85 kisten roodbaars, 2300 stuks stijve kabeljauw en 31.000 kilo tong. Vandaag aan de markt. Vandaag verschenen onder meer de IJmuider markt de SCH 135 Cornelia Marie met 1100 kisten, de KW 171 Jan Maria met 460 kisten van IJsland, de KW 121 Brittenburg met 850 kisten, de KW 8 Deining met 460 kisten, de KW 101 Nestor met 1020 kisten, de VL 7 Ada met 850 kisten en de IJM 221 met 200 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw. Verder lagen er een stuk of tien kotters met platvis die maandag hun losbeurt voorbij moesten laten gaan. In Schevcningen In Schevcningen werden aangevoerd 110 kisten schelvis. 120 kisten wijting. 100 kisten gul en kabeljauw. 1700 kisten kool- vis, 1200 kisten haring. 220 kisten makreel, 60 kisten schol, 800 kilo tong en 500 stuks stijve kabeljauw. België. De Belgische minister van landbouw die ook de visserij onder zijn hoede heeft, verklaarde onlangs in de kamer van volksvertegenwoordigers dat de Benelux- overeenkomst voor de visserij grondig op zijn departement in onderzoek is. Een be langrijk vraagstuk, dat men onder handen heeft, is dat van een bevredigende op- vangregeling bij een rechtstreekse aan voer in een partnerland. De minister ont- Burgerveners weer naar Duitsland BURGERVEEN In de kleine zalen van het dorpshuis kwamen de leden van de reisvereniging bijeen op de jaarver gadering. De voorzitter, de heer M. Witte, kon bijna alle leden welkom heten. Hier na kreeg de secretaris, de heer J. Eik- hoff. het woord voor zijn verslag over 1963. Op geestige wijze werden alle be levenissen weer in herinnering gebracht. De penningmeester kon een batig saldo melden van f 198. Voor de bestuursverkiezing waren dif jaar aftredend de heren I. van de Wou den en D. Michel. Zij werden bij accla- matie herkozen. Voor de volgende kas controle werden gekozen de heren J. Beukers en D. Scherpenzeel. Na de pauze werd de komende besproken. Besloten werd dit jaar geen 4. maar 5 dagen uit te gaan en wel van 20 tot en met 25 juli. Ook dit jaar gaat de vereniging weer naar Duitsland, r het Zwarte Woud. In het plaatsje Muggestürm wordt een pension betrok en vandaar uit worden volgens pro gramma tochten ondernomen. Iedere avond keert men dan in het pension terug. Men besloot 's morgens om 4 uur het dorpshuis te vertrekken, men hoopt om half 6 op de plaats van bestemming te zijn. Op 25 juli zal men weer terug keren; het afscheidsdiner wordt gehou- in Renswoude, in hotel „De Dennen". Na nog enige wenken gegeven te hel ben, sloot de voorzitter de gezellige ve gadering. Burgerveens ijsclub besloot seizoen BURGERVEEN Vrijdag werd de i dit seizoen laatste contactavond van de ijsclub gehouden in het dorpshuls. Voor deze avonden bestaat in Burgerveen grote belangstelling, aldus voorzitter D. van der Blom in zijn openingswoord; er werden dan ook meer dan 100 personen welkom geheten. Daar cr op het ijs de ze winter niets vermeldenwaardigs is gebeurd, is er voor de kinderen beslo ten nog een gezellige middag of avond te houden. Gedacht was aan een film avond met traktatie. Er is deze winter iedere maand een contaotavond geweest; de voorzitter wees op het grote belang van deze avonden, waardoor de hechtheid van de Burger- ïse samenleving zeker op een hoger peil wordt gebracht. Hierna werd op koffie getrakteerd werd overgegaan tot de wedstrijden. Voor klaverjassen gaven zich 48 per sonen op; voor domineren 20 sjoelen 25. Uitslag klaverjassen: 1. A v. d. Lin den 4947 pnt; 2. M. Joren 4941; 3- Witte Lunenburg 4930; 4. H. Joren 4911; 5. mevr. v. Schaik 4839: 6. me- Linden v. d. Zwaard 4762: 7. i Joren v. Stam 2968 f troostprijs). Domineren: 1. J. E. v. Bergen: 2. A. Joren; 3. D. Betjes; 4. B. Roubos; 5. A. Sneeuw; 6. mevr. V. d. Linden Beers (troostprijs) Sjoelen: 1. F. v. d. Linden 349 punten: 2. D. v. d- Blom 331; 3. A. V. d. Blom 323; 4. P. Joren 322: 5. F. v. d. Linden 317: 6. mevr. A. Colijn Steegman 241 (troostprijs). Agenda Dorpshuis te Burgerveen BURGERVEEN De agenda van het Dorpshuis voor april is: 6 april: repetitie zangver. Advendo 7.30 uur; 7 april; slot- repetitie toneelver. Rljsenhout. 7.30 u.; i 9 april: uitvoering toneelver. Rijsen- hout, 7.30 u.; 11 april: film voor de kinderen v. d. leden van de IJsvereni ging; 12 april: zondagsschool (11 kleine zaal); 13 april: repetitie zangver., 7.30 u.; 14 april: idem toneelvér, Burger veen, 7.30 u.; 15 april: vergadering Plat telandsvrouwen, 7.30 u.; 16 april: alge mene vergadering Stichting dorpshuis werk. alle afdelingen, 7.30 u.; 17 april: jaarvergadering chr. gem. zangver. Ad vendo, 7.30 u.: 18 april: instuifavond' voor groten met medewerking van de „Vro lijke Vrijbuiters", 7.30 u.; 19 april: zon dagsschool, 11 u.: 20 april: repetitie zang- 7.30 u.: 21 april: filmmiddag en -avond van de fa. Brinkers uit Zoeter - meer; 22 april: bejaardenmiddag, 2.30 u.; 22 april: toneeloefenavond. Burgerveen. u.; 23 april; jaarvergadering zon dagsschool, 7.30 u., kleine zaal; 23 april: repetitie toneelver. Burgerveen (grote zaal), 7.30 u.; 24 april: uitvoering van de toneelver. Burgerveen, 7.30 u., na afloop gezellig samenzijn m.m.v. De Vrijbuiters uit Aalsmeer: 25 april: feestavond ten bate van de Europadag, 12—3, georgani seerd door enkele meisjes van het ge meentehuis te Hoofddorp, 7.30 u.; 26 april; zondagsschool, 11 u.; 27 april: zangrepe titie, 7.30 u.: 28 april: jaarvergadering ijsclubverenigipg, 7.30 u. hulde dat een commissie zich thans bezig houdt met een studie van de verre visse rij. Vooral een eventuele regeringssub sidie heeft de grootste aandacht. Het vis serij-onderzoek zal zoveel mogelijk wor den gestimuleerd, er zal worden gestreefd naar een samenbundeling van de be schikbare krachten. De minister beloofde verder dat de pensioenregeling spoedig een feit zal zijn. Binnenkort zal het be treffende wetsontwerp worden ingediend. Over het geheel genomen was de be windsman niet ontevreden over de stand van zaken in de Belgische visserij. In 1963 viel een opleving te constateren die zich ongetwijfeld in de toekomst zal voortzet ten. Er zijn verschillende nieuwe sche pen in aanbouw die straks de tiepositie van de Belgische visserij opzichte van de buitenlandse concurrentie zal verstevigen. De explosie Na de explosie aan boord van de KW 160 Vrouw Alida, waarover wij maandag al berichtten, zijn vier opvarenden het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden overgebracht. De matroos P. van Velsen behoefde daar maar korte tijd te blijv Hij is naar zijn woning in Katwijk v voerd. De drie anderen moesten echter worden opgenomen, de 30-jarige schipper A. J. v. d. Plas met eerste graadsbrand wonden, de 14-jarige jongen W. Haasnoot met brandwonden in de tweede graad de 58-jarige eigenaar N. v. d. Plas r derde graadsbrandwonden. De Velser recherche heeft de zaak nog in onderzoek. Nog steeds is niet duidelijk geworden de fatale lucifer heeft aangestoken De 22-jarige radio-monteur A. P. de Bruin uit IJmuiden die zich op het de ontploffing aan boord bevond reperatie, is met schedelletsel naar het academisch ziekenhuis in Leiden voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor haar agent schap NOORDWIJK-BINNEN tegen eind april een AGENT-BEZORGER voor de middaguren Goede bijverdienste. CBTB betreurt melkprijs (Van onze soc.-econ. redactie) Nu de nieuwe richtprijs voor de melk is vastgesteld op 31 cent per kilogram (2 cent lager dan het Land bouwschap heeft gevraagd), acht het hoofdbestuur van de Chr Boeren- en Tuindersbond het dringend geweast dat de minister van landbouw de oriëntatieprijs voor rundvlees vast stelt op f 3.75 per kg., opdat althans nog via het vleesprijsbeleid een be langrijke verbetering van de inko menspositie der veehouders kan worden verkregen. De voorzitter van de C.B.T.B., drs R. Zijlstra, die deze wens gisteren op een persconferentie te Den Haag voren bracht, voegde daaraan toe, dal door het vaststellen van een oriëntatie prijs van f3.75 (per kg geslacht gewicht) de consumentenprijzen, vergeleken mei het huidige niveau, niet zouden behoe ven te woi-den verhoogd, terwijl deze prijs voor de veehouders zou neerkomen op een inkomensverbetering van onge veer 1»2 cent per liter. Het bestuur van de C.B.T.B. heeft de regeringsbeslissing over de mel':richtprijs uitvoerig besproken. Algemeen werd be treurd, dat de overheid niet tot eer hogere prijs heef kunnen besluiten, al dus de heer Zijlstra, die verklaarde dat de door de minister gehanteerde argu menten „bepaald niet overtuigend zijn" Hij meende, dat de kern van het huidige melkprijsbeieid gezocht moet worden ir de prijsstabilisatiepolitiek van het kabi- f1500 a f2000 Drs. Zijlstra gaf echter te kennen, dat de richtprijs best in de buurt van 33 cent had kunnen liggen zonder dat daardoor de prijsstabilisatiepolitiek wezenlijk zou zijn aangetast De gevolgen van 33 cent zouden zijn geweest, dat de veehouder inkomensvermeerdering had verkre- van f 1.500 a f 2.000 per jaar, dat geen extra beroep op de schatkist zou behoeven te worden gedaan en dat de straatprijs van de consumptiemelk in plaats van met 2 dan met 3 cent zou moeten worden verhoogd. De C.B.T.B.-voorzitter achtte het ech ter vrijwel uitgesloten, dat aan de melk prijs titans nog iets kan worden gedaan ,.of het zou al moeten zijn, dat de Kamer ou willen". Niettemin staat het vol gens drs. Zijlstra vast, dat met de richt prijs van 31 cent de rentabiliteit van d( veehouderij onvoldoende wordt verbe terd, want „met deze richtprijs wordt slechts eenzelfde arbeidsinkomen bereikt als in 1958-1959". Het bondsbestuur van mening dat de hoogste prioriteit die de landbouw in het akkoord van Wasse naar (na de bouw) heeft verkregen, nog meer inhoud moet verkrijgen. Daarom acht het bc 'uur een uitspraak over het niveau van de vleesprfjzen dringend gewenst en het zal daarop gen in het gesprek, dat een delegatie van het Landbouwschap met minister Biesheuvel zal hebben, dan ook krachtig aandringen. De C.B.T.B. hoopt, dat dit overleg tot goede resultaten zal leiden met name t.a.v. de versteviging van de inkomenspijler der vleesprljzen. die voor de veehouder van minstens even groot belang is •'ls de pijler der melkprijs ..We geloven, dat de deur nog niet ge sloten is en dat er met de minister t.a.v. de vleesprijzen nog wel wat te bereiken is", aldus de heer Zijlstra. Geslaa-flen tirinlionwcursus in Hillecroni HILLEGOM Na afloop van de alge mene tuinbouwcursussen te Hillegom werden aan 15 leerlingen diploma's uit gereikt Dit waren: B T H Berkhout J N. van Dongen, C A. de Groot A Meiland, A W Ruigrok en C J Stroom- bergen te Hillegom: H B van Benten. J P Hulsebos, A Imanse. P van dei- Plas. H J. van de Wetering en I Kroon te Haarlemmermeer; H. J. van der Maat te Santpoort: A. Meiland te Noordwij- kerhout en P M Stokman te Lisse Van de eerste naar de tweede klas werden 23 leerlingen bevorderd HILLEGOM De afdeling Hillegom van Bloembollencultuur houdt op don derdag 9 april een vergadering in hotel Sistermans om 8 uur De agenda ver meldt: jaarverslagen van secretaris en penningmeester, behandeling van de be schrijvingsbrief en benoeming van afge vaardigden naar de algemene vergade ring op 20 april te Haarlem HILLEGOM In de Hillegomse her tenkamp wordt een volière gebouwd door de plantsoenendienst. Daarin zul- verscheidenen vogelsoorten hun verblijf krijgen, behoorlijk beschermd tegen diefstal en het al te gulle publiek Voor de bezoekers is het een attractie temeer. DONDERDAG 9 APRIL A.S. hoopt het Geref. Zangkoor „SURSUM CORDA" te Rijnsburg een te geven in de Geref. Kerk aan de Katwijkerweg. Aanvang 8 uur n.m. Medewerking verlenen: verschillende solisten, violisten, Geref. zangkoor uit Haarlem, groot kinder koor o.l.v. de Heer Klaas Snijder. Het geheel staat onder leiding van de Heer Henk O. Nijland. Bewijs van toegang ƒ1.50 - Kinderen tot 14 jaar ƒ0.75. Veiling Flora Rijnsburg RIJNSBURG Op veiling Flora bereikten de prijzen een ongezonde hoogte. Ongezond omdat de binnenlandse markt niet meer bereid is de exorbitante prijzen te betalen: de grossiers en kleinhandelaren gaan met halve vrachten op pad. Op zo'n manier gaan de bloemen „uit de mond" en als de aanvoer straks toeneemt, zit er een beste kans in dat de prijzen tot een niet lonend niveau terugvallen. Het zou èn voor de kwekers en voor de handel het beste zijn als in de thans begonnen week de prijzen zakten tot rond f 1.50 per bos tulpen. Nu brengen de tulpen f 2,50 tot f 3.80 per bos op. zelfs meer dan in de paasweek. OORZAAK De oorzaak van de hausse is enerzijds de schaarste aan bloemen, anderzijds de grote belangstelling van exportzijde. In de paasweek hebben de kwekers in bin nen- en buitenland niet alleen rijp maar ook groen getrokken. De aanvoer op Flora liep daardoor in de voorbije week terug tot bijna de helft vaji de week daarvoor. De weekomzet beliep deson danks een bedrag van bijna millloen gulden. Narcissen kosten f 1,702,25 per bos voor Unsurpassable, f 1,201,50 per bos voor soorten als Helios en Flower Record. Narcissen van het vrije veld gingen van de hand voor f 5,509.00 per 100 stuks. De hyacin- tenaanvoer is zo gering dat ze eigen lijk het noemen niet meer waard is. Currlositeisshalvc xlj vermeld dat bos jes hyacinten worden afgedrukt voor 120160 ct per bosje. De anemonenaanvoer neemt sterk toe. De prijzen zijn hoog: le kwaliteit 1014 ct per stuk, korte anemonen 79 ct per stuk, 2e soort 4—6 ct per stuk. Madjoe Rijnsburg voor het eerst kampioen RIJNSBURG Zaterdag 4 april be stond het Rljnsburgsc Madjoe precies jaar en juist op deze dag werd de eerste maal een kampioenschap veroverd. Het waren de A-adspiranten, die door een ruime 40 overwinning op Fluks beslag wisten te leggen op het kampioenschap van de 3e klasse L.K-B. Ongetwijfeld een goed resultaat voor de jeugdige Rijnsburgers, die een aantrek kelijke partij korfbal weten te spelen. De sterke wind kon niet verhinderen, dat Bart van Zandwijk. Nel den Duik 'm van Gosliga (2x) hun ploeg een verdiende 40 zege en daarmede het kampioenschap bezorgden. Na afloop reikte de heer J. Versloot, voorzitter van de Jeugdcommissie van de L.K.B., in de kantine aanvoerder Gert V-. d. Meij de kampioensmedaille uit. Het kampioenstwaalftal bestaat uit Johanna ten Donkelaar. Nel den Duik, Annie de Mooij. Petra van Nieuwkoop, Aaf v. d. Ven, Marti van Iterson. Bouke en Ym van Gosliga, Dick v. d. Linde, Hennie van Star, Bart van Zandwijk ei Gert v. d. Meij Dammen in Rijnsburg RIJNSBURG Nico Imming is bijna damkampioen van Rijnsburg. Hij moet nu nog vijf partijen spelen en daaruit zijn voor hem slechts maar twee punten nodig om de titel van 1964 op zijn te krijgen. Imming heeft nu reeds 11 RIJNSBURG Donderdagavond half acht houdt Madjoe in de Rijnsburgse' gymnastiekzaal microwedstrijden senioren en junioren. Naast een viertal Madjoeploegen nemen hieraan ploegen deel van K.N.S. (Leiden) en Vitesse (Voorschoten). RIJNSBURG Morgen houdt de ver eniging van oud-leerlingen van de chr. tuinbouwschool Rijnsburg haar jaarlijk se feestavond in De Jeugdhaven. De Haagse toneelvereniging „Nieuw Leven" voert het blijspel „In de Vergulde Os- ten tonele. „The string trothers" ver lenen vocale medewerking. Anjers doen van 3550 ct per stuk Dor de allerbeste. Geplakte anjers wor den afgedrukt op 25—34 ot en 2e soort op 1523 ct per stuk. Rozen noteren 3570 ct per stuk en >or gerbera's heeft de handel 2540 per stuk over. Ook de fresia-..boeren" beleven goede dagen nu de opbrengsten variëren van f 1.302.00 per bos voor eerste kwaliteit f 0.801.10 voor „haakjes". Amarylles gaat van de hand voor 2038 ct per kelk. Duitsland en Zwitserland hebben veel belangstelling voor de Rijnsburgsepro- duikten, en er- is ook behoorlijke vraag Engelse-, Belgische- en Noorse zijde De dagomzetten variëren van f 100.000 f 160.000. partijen gespeeld en daaruit wist hij 21 punten te vergaren. Alleen tegen de jeugdige speler Daan Kromhout wist hij luwernood remise te spelen. Gerrit Zuylen speelt ook uitmuntend. Hij op overtuigende wijze van D. Egmond en S. Heemskerk. Ook P. Egmond komt dit jaar verrassend goed voor de dag. J. v. d. Mey behaalde een kostbare overwinning op C. v. d. Bosch. W. Leeuwenburg speelde tegen Krom hout weer eens een ouderwetse partij. Hoofdklasse: D. KromhoutP. van Eg mond 02, N. B. J. ImmingD. van Egmond 20, G. van Zuylen—S. Heems kerk 20. -Joh. Kromhout—J. P. v. d. Berg 1—1, W. Leeuwenberg jr.D. Kromhout 11, J. v. d. Mey—C. v. d. Bosch 20, P. van EgmondA. Schadde- lee 20, G. van ZuylenD. van Egmond 2—0. HAARLEM Op de vergadering van de vereniging De Iris, die gisteren in Haarlem werd gehouden, kon waarnemend voorzitter C. Passchier geen opwekkende geluiden laten horen over de resultaten. De uitkomsten wa ren voor -de kwekers over 'het algemeen bedroevend. Dacht men aanvan kelijk dat de schade nogal meeviel, de broeiers in het buitenland lieten gauw anders weten. De Irissen groeiden in de kassen wel goed, maar maak ten geen bloem. Ze bleven „blind", zoals dat heet. Het artikel iris heeft daarmee niet voor een groot deel afgedaan. Dit gewas biedt vele mogelijk heden, men kan de bollen vervroegen, maar ze ook sterk verlaten door de bollen te remmen. Het is nu mogelijk irissen vrijwel het gehele jaar door in bloei te hebben. Dat heeft de afzetmogelijkheden belangrijk beter ge maakt. De iris is een gewild artikel geworden, waar men niet meer buiten kan. Het aaltjesziek heeft men nog met der de knie. Alle Engelse irissen moeten weer worden gekookt en van de Hol landse irissen moeten alle maten prof. Blaauw de ketel in. Van alle dere soorten worden weer monsters ge nomen. Treft men geen aaltjes i monsters aan, dan behoeven de leverbare bollen niet te worden behandeld. De nieuwe directeur van de bloembol lenkeuringsdiensten, ir. H. van Os. kreeg meteen de vuurdoop met het moeilijke irissenjaar, aldus de heer Passchier, maar hij heeft die goed doorstaan. Virus In zijn jaarverslag merkte ir. Van Os o.m. op. dat men aanvankelijk meende het virus onder de knie te hebben. De feiten hebben deze mening echter ach Toch nieuwe school in Voorhout VOORHOUT Er komt toch e< nieuwe christelijke school in Voorhout. Het raadsbesluit medewerking te verle nen aan de stichting van een nieuw schoolgebouw in de kom van het dorp was voor vernietiging voorgedragen, maar thans is van het ministerie be richt ontvangen, dat niet tot de ge vraagde vernietiging zal worden over gegaan. Voorhoutse bakkers gaan saneren VOORHOUT De Voorhoutse bak kers hebben besloten over te gaan tol een wijkverdeling. Dit in verband met de kortere werkweek en het gebrek bezorgers. De sanering gaat in per 13 apriL Nieuwe salarissen voor wethouders VOORHOUT De burgemeester stelt de gemeenteraad voor de wethouders- salarissen te verhogen per 1 januari tot f 2411 en per 1 januari 1964 tot f 2679. Op het ogenblik bedraagt het wethouderssalaris f 1880 per jaar KATWIJK RIJN Ter behandeling in de algemene ledenvergadering, die vanavond om kwart voor acht in hotel „De Roskam" wordt gehouden, zijn aar de leden van de Coöperatieve Ralffeisen- bank Katwijk aan den Rijn toegezonden de balans per 31 december 1963 ei verlies- en winstrekening over 1963. Aan deze stukken ontieenen wij het volgende. Ter vergelijking zijn tussen haakjes de cijfers van 1962 vermeld. De balans, die een totaalbedrag van f 6.475.165.44 (1962: f 5.864.701.20) aangeeft, vermeldt aan de debetzijde o.m. de volgen de posten: spaargelden f 5.611.' (f 4.773.200.16). rekening-couranthouders f683.680.20 (f 949.701,11), reservefonds f 123.000 (f 108.000). De winst over bedraagt f 17.541.76 (f 12.872.57). Het bestuur stelt voor de winst de reserve toe te voegen. De creditzijde geeft o.m, de volgende posten aan goed bij de centrale bank f 2.471.515.54 f 2.327.724,02)rekening-couranthouders f614.395.68 (f 596,929.42) borgstellingen f289.545 (f 212.095). hypotheken f 1.881.802 (f 1.595.305.50). effecten f 63.500 (f 63.500), leningen aan rechtspersonen f 900.782.25 (f 754.950) en deelname aan leningen f 117.592.16 (f 127.477.59). De rekening vermeldt aan ontvangsten o.m spaarbank f 3 262.092.01. terugbe taalde voorschotten f 509.453.50. centrale bank f 14.851.352 74 postchèque ei girodienst f 1.090.759,23, rekeninghouders KATWIJK ZEE Oud-staatssecretaris B. Roolvink sprak gisteravond 'oor de A.R. kiesvereniging te Katwijk aan Zee over politieke cn sociaal- economische vragen. De doktersstaking in België dreigt over te gaan in een dramatisch gebeuren, zo begon hij, en ook in ons land vinden er steeds meer demonstraties plaats; men denkc slechts aan die der onderwijzers. Het streven als zodanig veroordeelde de heer Roolvink niet maar wel de manier waarop men meent kracht te moeten bijzetten aan de eisen. Dergelijke demonstraties leiden tot tegenacties en in feite zijn ze symptoma tisch voor de grove vermaterialisering het gehele leven. Wat thans in België gebeurt verdient afkeuring en men mag zich metzorg afvragen, waar dit alles In het christelijke sociale leven let en als het goed is niet alleen op de eigen belangen maar ook op die van de ander. Tekenend voor deze tijd vond de heer Roolvink ook de opkomst van de Boerenpartij. Als op dergelijke wijze mid denstanders. werknemers en dergelijke groeperingen zich gaan organiseren in onze volksvertegenwoordiging wordt ons land politiek uit elkaar gescheurd. Wat ons land dringend nodig heeft, is een principiële visie, gericht op het poli tieke en kerkelijke leven, Ons land heeft aldus de heer Roolvink. behoefte aan een goede A.R. visie en daarom moet er meer enthousiasme komen onder de le den. De goed bezochte bijeenkomst stond onder leiding van de heer D J. Brou wer. Emmabloemcollecte Katwijk-V alkenburg KATWIJK Van 13 tot en met 18 april wordt in Katwijk en Valkenburg de Emmabloemcollecte ten bate van de tuberculosebestrijding gehouden, collecte wordt voorbereid door de ge zamenlijke Kruisverenigingen te Katwijk en Valkenburg. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 8 aprilhoog water 0.05 en 12.39 uur, laag water 7.45 en 20,38 uur. f 22.312.732,36. overige beleggingen f31.185,43, overige rek. f 1.763.730.67. rente f 252.759.65 en provisie en kosten f21.542,88; aan uitgaven: spaarbank f2.423.559.23. voorschotten f 873.400, cen trale bank f 14.995.144.26, postchèque- en girodienst f 1.088.785,16, rekeninghouders f 22.581.319,53, overige beleggingen f 167.132.25, overige rek. f 1.764.734,11. rente f 185.133.74, afschrijvingen f 12.000. reserveringen f 11.032 enop de rese: gebrachte winst over 1962 f 12372.57. Aan de jaarstukken is voorts een over zicht toegevoegd, vermeldende o.m volgende gegevens: kassaldo per 3112 1963: f 67.837.81 (f 100.231,06) omzet over 1963 f 88.479.555.70 ff 73.992.473.58). spaar gelden per 31-12-1963 f 5.611.732.94 (f4.773.200,16) reservefonds per 3-1-12- 1963 f 123.000 <f 108.000), dagboekposten in 1963 52.455 (49.838). aantal spaarreke ningen 2536 2347)aantal voorschotreke ningen 169 (150). aantal rekening-i rantovereenkomsten 308 (202). Op 31 december 1963 telde de bank 320 (311) leden. BEKWAAM LOODGIETER gevraagd voor burgerwerk H. H. v. d. STER Lcidscweg 46, Voorschoten. Tel. 2651. Ontploffing KW 160 Katwijkers maken het vrij goed IJMUIDEN De Katwijkers die gis teren zUn gewond bij de ontploffing aan boord van de Vrouw Alida KW 160 heb ben in het Antoniuszickenhuis te IJmui den een rustige nacht gehad. Zij maken het redelijk goed. De verwachting is zelfs, dat z jj over een dag of tien naar huis zullen kunnen worden gebracht. Het schip, dat helemaal zwartgeblakerd vaart naar Katwijk om daar te worden gerepareerd. In ons verslag van gisteren is een ge deelte van de laatste zin ter zetterij weg gevallen. Daardoor werd de indruk ge wekt, dat er tijdens de explosie niemand boord was. Dat was, zoals uit het verband bleek, natuurlijk niet waar. Be doeld werd. dat de ernstig gewonde heer De Bruin niet was verbonden aan radio- Becker. zoals men aanvankelijk dacht, maar aan de N.V. Internationale Naviga- Ue-apparaten te IJmuiden. Zie verder ook onder de rubriek Visse rij nieuws bij de vleet. De toestand van de heer Bruin uit Vulsen, die in het Academisch Ziekenhuis te Leiden wordt verpleegd, was vanmor. gen zorgwekkend. terhaald. Een en ander is voor het be stuur aanleiding geweest om voor 1964 de kookverplichting voor al het plant goed te handhaven. De variëteit White Excelsior blijkt bij tal van kwekers zeer onzuiver te zijn. Er zit een andere witte variëteit door. Alle partijen zijn door de Bloembollenkeuringsdienst bemonsterd. Als deze bollen op de proeftuinen in bloei komen, zal men kunnen nagaan welke partijen zuiver en welke niet zui ver zijn. Het ligt in de bedoeling de ge mengde partijen in enkele jaren uit de cultuur te nemen. Uit het jaarverslag bleek dat er mo menteel ruim 2700 kwekers van irissen zijn. terwijl de oppervlakte steeg van 437 ha naar 508. Na de bestuursverkiezing de voorzitter, de heer A. H. Bergman uit Sassenheim. had te kennen gegeven te willen aftreden sneed de ver gadering een probleem aan. Op land dat is besmet met aardappelmoeheid, mag men geen bollen telen. Na de aardappeloogst worden monsters van de grond genomen. Het duurt echter nogal eens zo lang, dat de kwekers bijna gaan planten als ze vernemen dat de grond besmet is. Hel is zo laat in de tijd vaak moeilijk op korte ter mijn ander land te huren. Ir. Van Os beloofde dat hij hierover contact met de Plantenziektenkundige Dienst zal opnemen- Haarlemse keuring had weinig bloemen HAARLEM Op de wekelijkse keu ring in Haarlem had men onder normale omstandigheden tafels vol narcissen ten zien. Nu stonden er slechts twee »a- riëteiten: de aardige kleinkronige Lady in waiting van C. A. van Paridon te Noordwijkerhoul en de elegante Silver Chimes met de hangende trompetjes, ge- exposeerd door P. Dames te Lisse. Tulpen waren er ook weinig, maar wat er was, bleek fantastisch mooi. Onder meer de fraaie Greigii Kings Orb, een combinatie van geel en rood, ten tonele gevoerd door Jos Kol te Haarlem, terwijl ran dezelfde firma nog een beauty zagen: de Greiggi Sweet Lady, die zeer sterk gepigmpnteerd kruid heeft. Voor treffelijk was ook de gele Mona Lisa van P. Hopman Zn. uit Hillegom. En dan waren er. ook weer gladiolen. De fa. Preijde uit Breezand bracht ze in goéde kwaliteit, vooral de lila Proficiat, de witte Genève, de vleeskleurige Bon Voyage en de levendig getinte Bis-Bis, fonkelend rood met witte vlek. Veel belangstelling was er weer voor de irisjes van Van Eeden uit Noordwijk. Prachtig was J. S. Dyt, purper met vio let Uit het Noordwijkse groepje verdie- verder vooral vermelding de licht blauwe Cantab, de lila met violet gete kende Purple Gem en Violet Beauty. Ixia's zagen we van de fa. W. Blokker, m. de roserode Castor en de purperrose Titia. Voortreffelijk was de Amaryllis Hippeastrum van de fa. Kees Warmen- n uit Hillegom. Van de fresia's die de fa. M. C. van Staaveren te Aalsmeer voor het voetlicht bracht trokken vooral de prachtige Golden Melody en dc aparte dubbele Romany de aandacht Lelies wa- er van KI. de Jong uit Andijk, met de beste Enchantment als „ster", een lelie die men in huis in bloei kan trek en die het ook in de tuin goed d^et Zilveren jubileum bij Van Herwaarden HILLEGOM De heer D. Kerkhof werd vrijdagmorgen met zijn echtgenote in de directiekamer van de N.V. Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken ontvangen in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum De president-directeur de heer D. J. van Henvaarden, schetete de loopbaan van de jubilaris en gewaag de van een in de loop der jaren gegroeid wederzijds vertrouwen. Mede namens de Raad van Beheer bedankte hij de heer Kerkhof voor diens ijver en plichtsbe trachting. Daarna ontving de jubilaris uit handen van de heer Van Herwaarden de zilveren draag- en legpenning met het vererend getuigschrift voor 25 jaar trouwe dienst de Maatschappij van Nijverheid on Handel, alsmede een Delfts blauw wand bord en een envelop met inhoud. Ook mevrouw Kerkhof werd in de hulde be trokken. Zij ontving een prachtig boeket bloemen, 's Middags werd de jubilaris met zijn echtgenote in dc kantine ontvangen, waar de heer Vijfhuizen hem welkom heette namens de technische dienst. Hij dankte de jubilaris voor de wijze waar op hij in de achterliggende periode met het personeel was omgegaan. Bij zijn gelukwensen voegde hij namens het per soneel een prachtig tafelkleed en voor mevrouw Kerkhof een boeket bloemen. Jongen uit Lisse in Hillegom verongelukt HILLEGOM De 13-jarige Gerard van Zon uit Lisse is in de Van Meer beekstraat te Hillegom gistermiddag dodelijk verongelukt. Met zijn fiets kwam hij onder de achterwielen van een niet geladen aanhangwagen van een vracht- terecht. (Advertentie J GEVRAAGD EEN VERKOOPSTER bij H. PLANJE Noordeinde 6, Katwijk a. Zee

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9