Onderzoek op tuberculose medisch minder gunstig Chr. Kweekschool winnaar in schoolvoetbaltoernooi SCHUDEL GESTOOKTE CITROEN Chr. technische school kwamzag en overwon Leidse lerarenploeg (A) won volleybaltoernooi MBTJWB LEIDSE COURANT t VRIJDAG 3 APRIL 19M NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ LEIDEN Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Kantine Kikkerpolder. 8 uur: klaver- jaswedstrijd bestuursleden KNVB-elf- tallen t.g.v. 50-jarig bestaan U.V.S. Schouwburg, 8 uur: K. en O., one-man- show Toon Hermans. Geref. Jeugdgebouw, Breestraa/t 19: Geref. Jeugdverband. feest in het jeugd huis, twee dagen met vele vermakelijk- Wijkgebouw Het Boshuis, achter Hof- laan 76: commissie jeugdwerk Herv. wijkgemeente, Boshuizerwijk, tentoon stelling creatief werk van jongeren foto's en tekeningen tegenwoordige kerk bouw 810 uur. Den Burcht, 8.3 Ouur: jazz-sociëteiit The Beat, jazz-avond met musici uit Amster dam, Haarlem, Heemstede, Zaandam, Den Haag, Den Bosch en Leiden. Geref. Jeugdhuis Breestraat 19. 8 spreekbeurt ds. J. A. Smink. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met Othello. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Jean- nette van Dijck, sopraan, m.m.v. George van Rennesse, piano en Frans Vester, fluit. Schevenlngen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Benthien-kwartet Zaterdag Stationsplein 1.20 uur: afdeling Lei den Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek excursie naar kasteel Duivenvoorde Voorschoten. Schouwburg. 8 uur: K. en O., one-i show Toon Hermans. Herv Jeugdgebouw In den Moriaen, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: Sprong in het heelal, een supersonisch programma, ge wijd aan de ruimtevaart. Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19: feest in het jeugdhuis, „twee dagen met vele attraoties". Wijkgebouw Het Boshuis, achter Hof- laan 76 commissie jeugdwerk Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk, tentoon stelling creatief werk van jongeren en foto's en tekeningen tegenwoordige kerkbouw, 25 en 810 uur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met Reiziger zonder Bagage. Den Haag: Gebouw K. en W. 8.15 uur: Residentie-Orkest mjn.v. Eduardo del Pueyo, piano. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Die Kam- mermusiker. Maandag Den Burcht, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Voetbalbond, uitreiking diploma's. De Hoeksteen, Levendaal 1, 2 tot 5 en T tot 8 uur: inschrijving cursussen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Ruth Hug- genberg, piano. Dinsdag Antonius-clubhuis, 8 uur: afd. Leiden Ohr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en Elektrotechnische Industrie, to neelavond, Sempre Avanti met „Blijf zitten waar je zit". Rest. Zomerzorg, 8 uur: demonstrate avond huidverzorging door drogisterij J. Vrijenhoek. Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afdeling Noord Christen-vrouwenbond, mej. A. M. Bosshardt uit Amsterdam over „Het Leger des Heils in donker Amsterdam". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 7.45 uur: afdeling Leiden Ver. voor experi menteel Radio-onderzoek in Nederland, inleiding van de heer Grimbergen. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur afd. Leiden Ned. Ver. v. Huisvrouwen, mode show fa. Warnecke. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Station, 7 uur voorm.: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dag tocht naar Twente en de Achterhoek, excursie naar textielfabriek Spanjaard te Borne. Stadsgehoorzaal 8 tot 11 uur nam.: diesviering Ver. van Antilliaanse stu denten Leiden. Den Haag: Diligentia. 8 uur: 1 Freeman, piano. Woensdag I Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Vereni ging Prot Nederland, mevrouw mr. dr. jJ. C. de Meyere over „Wat iedere niet- i Rooms-Katholiek moet weten van het iR.K. huwelijksrecht". Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. i Inst voor Preventieve Geneeskunde, 3 uur: Vereniging voor Int. Rechtsorde, j bijeenkomst t.g.v. de Wereld gezondheids dag, dr. J. Meijer, dir. Kon. Ned. Centr. 'Ver. tot bestrijding der Tuberculose, over „Tuberculosebestrijding in EurODa" (met lichtbeelden). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Ned. Comedie met Wie is bang voor Virginia Woolf? Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie-Orkest, met piano-solist Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a Name? Donderdag Rest, Van der Heyden, Breestraat 85, |2,15 en 8 uur: modeshow V. en D. J Marekerk, 8 uur: bijeenkomst ambts dragers en medewerkers Herv. Gemeen te i.v.m. actie Vrijwillige Bijdrage 1964. Stadsgehoorzaal 8 uur: Residentie-Or- 'kest, m.m.v. Shura Cherkassky, piano. De Lakenhal, 8 uur: Ver. Oud-Leiden, ir. H. A. van Oerle over „De stad Lei den buiten de muren, het Leidse rechts gebied met de ambachtsheerlijkheden Leiderdorp, Oegstgecst en Zoeterwoude". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Othello. BEVOLKINGSONDERZOEK 1963 Jubilea bij inspectie I. en A. Leiden LEIDEN Op 7 april zal in het Geref. Jeugdhuis aan de Breestraat van 14.30 17 uur in intieme kring het 25-jarig ju bileum van de volgende belastingambte naren worden gevierdverificateur J. v. Diggelen, hoofdassistent L. Scholte ter Horst, hoofdassistent J. M. v. Veld huizen en de commies J. Miedema. Puzzelprom inenten 1. F. H. Franken. Leliestraat 35, Leiden: 2. mejuffrouw F l. van Egmond. Hondsdijk 9. Koudekerk aan den Rijn: 3. Th. van Spijker, Ommedijkseweg 3, Zoeterwoude (post Leiderdorp) „Schoonheid" op Maresingel Gaarne wil ondergetekende op deze wijze de aandacht vestigen op de bouw vallige schuur en de schoeiing op de Maresingel ter hoogte van het Gasfa briekterrein. Het is wel opvallend, dat wij direct een ambtenaar van de schoon heidscommissie op ons dak krijgen zo dra we een vlag of een reclamebord uit willen hangen. Of het wordt Je dan ver boden of je moet geld betalen. Maar ik nu al jaren tegen genoemde bende te kijken. In het bijzonder buitenlan ders, die hier in de zomer vooi-bij komen moeten wel een achterlijke indruk van krijgen. OVERGORDIJNSTOFFEN keuze uit méér dan 100 exclusieve dessins TERLENKA VITRAGES rextielhande! en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE 't Hoffstraat 77A Leiden Telefoon 24610. MIDZA mammmmm Vrijdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Stich ting Nazorgwerkplaatsen Leiden, ouder avond, dr. J. F. Caljé over de werkplaat- :n en de werkplaatsbevolking. De Doelen, 8.15 uur: afd. Leiden Adel- bertvereniging, de heer K. Fens ove: „De moderne literatuur". Zaal Koningskerk, Willem de Zwij gerlaanhoek Koningstraat, 7.30 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 urn- Haagse Comedie met Het donker is licht genoeg: besl. voorstelling. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer om Leer. Zaterdag Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen. Moriaansteeg 2, 7.30 uur: jongerensocië- teit, film ,,De man die nooit bestond". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 'uur: Geref. Jeugdverband, volksdansavond (groep van Oud-Poelgeest). Stationsplein, 1.40 uur: afdeling Lei den Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, vertrek met bus 41 naar de Pan van Per- sijn te Katwijk aan den Rijn, excun insekten en mossen. Den Haag; Kon. Schouwburg, 8.15 ui Haagse Comedie met Uitkomst. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 ui Concertgebouworkest, met piano-solist. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: I Nieuwe Komedie met What is in a name? Apotheek Voor spoedeisende gevallen is to met vrijdag 3 april geopend de apotheek Van Driesum. Mare 110, telefoon 2 apotheek Van Breest, Smallenburg te Leiderdorp Films Camera (2 en 8 uur) Cleopatra (14 j.), Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De volge lingen van Dracula (18 jaar). Luxor (2.30 7 en 9.15 uur): Een man •n vrouw... het huwelijk (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Huurlingen van de dood (14 jaar); maandag tot met woensdag: Twee zijn schuldig (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Arsène Lupin contra Arsène Lupin (14 jaar); morgens 10.30 uur: Sjors van de Rebel lenclub (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Freddy und das Lied der Südsee (14 jaar). Tentoonstellingen Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en n 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 520 uur, donderdag 1 tot 820 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van tot 920 uur en zaterdag van 1 tot u. voor de Jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 520 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen 620 tot 820 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 320 tot 5.30 uur. De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling in schilderijen, beeldhouwwerk en gra fiek, exposanten: Marry Hoving, Jolanda Mulder, Frans de Wit, Vincent van Mas- trigt. Hans Barends, Ernst Nagel en Pie- an Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). WASSENAAR - kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken van H. E. Roodenburg en bronsplastieken van Rob Bleute, van 28 "maart tot en met 16 april, dagelijks van 10 tot 5 uur, boven dien woensdagavond van 8 tot 10 uur (op en feestdagen gesloten). Voor t nader onderzoek op het LEIDEN Het vierde bevolkingsonderzoek op tuberculose in Leiden is clot verlopen. Het opkomstpercentage in 1963 bedroeg 36,5 procent, wat hoger is dan in 1960. Naar de gegevens die het plaatselijk comité Bevol kingsonderzoek Tuberculose Leiden ten dienste staan is komen vast te 6taan, dat 87,2 procent van de totale bevolking periodiek door één of andere medische instantie werd gecontroleerd. Het resterende percentage van de opgeroepenen is niet verschenen en heeft ook niet gereageerd op de her- halingsoproep. Deze cijfers werden gisteren tijdens een vergadering van het plaatselijk comité in het gebouw van de G.G. en G.D. bekendgemaakt. Over het algemeen heerste er tevre denheid over deze cijfers, hoewel toch van mening was dat het aantal bejaarden, dat niet aan het onderzoek had deelgenomen, aan de hoge kant Ook voor deze bevolkingsgroep is onderzoek van groot belang, aldus voorzitter S. Menken, wiens mening werd gedeeld door de disïricts-tubercu- lose-arts, dr. D. Ruiter. In de periode van 2 april tot en mei 27 juni werden in 57 onderzoekdagen 35.806 personen onderzocht. In totaal werden bij 32 personen (twaalf vrouw twintig mannen) tumoren ontdekt veertien personen (zes vrouwen acht mannen) actieve long-tb.c. sultatieburean werden vrouwen opgeroepen. De medische ge gevens van het vierde onderzoek z(jn belangrijk minder gunstig geweest dan in 1960. Beivezen nut Gezien het bewezen nut de onderzoek, werd besloten het volgen de bevolkingsonderzoek te doen plaats hebben in 1965. Dit besluit werd ook ge nomen, omdat een eerder ingrijpen met gunstig resultaat, hierdoor kan worden bevorderd. De totale financiële uitkomst van het onderzoek is gunstig. De belangrijkste oorzaak hiervan was. dat de gemiddel de bijdrage der deelnemers hoger lag was geraamd. Dr. Franken (Leiden) vond kleitabletten LEIDEN Dr. H. J. Franken, lector n de theologische faculteit van de rijks universiteit in Leiden, die op het ogen blik archaelogische opgravingen in Deir Alia verricht, heeft daar zo juist twee merkwaardige kleitabletten gevonden. Het eerste is geheel compleet en de tekst - van is niet in spijkerschrift gesteld. Dr. Franken vraagt zich af of men hier te doen heeft met het Kananietisch alfa- :n hij meent, dat het bewuste kleita- uit de vroege twaalfde eeuw vóór Chr. afkomstig is. Uit de tiende eeuw vóór Chr. is wel bekend de zogenaamde „boerenkalender" uit Gezer. die als Israëlietisch wordt be schouwd. Het door dr. Franken gevonden kleitablet zou dus van nog oudere datum zijn. Buiten Palestina zijn indertijd ook pijlopschriften gevonden, die men i elfde eeuw dateert. Het tweede gevonden kleitablet is In compleet, maar van dezelfde soort als het Spaaroverschot bij Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank is in maart f 98.9 miljoen gestort en f 91,3 min. te rugbetaald, zodat het spaaroverschot f 7,( (vorige maand 31.8. vorig jaar 22.6) min. bedroeg en het totale tegoed steeg tot f 3.629,1 (vj. 3.340.6) min. Na spannende finales in Leiden-Noord LEIDEN Gisteren was het de „dag-van-alles-of- bijna-alles" bij het sohooHvoetbalitoernooi. Op het voet balterrein van Dooos in de Kikkerpolder werden na melijk de finales gehouden. Het waren na de ontzet tend vele voorwedstrijden zeer goede voetbalwedstrij den tussen de topploegen in de drie afdelingen. Bij de senioren wist het elftal van de Chr. kweekschool beslag te leggen op de titel 1964. Bij de junioren ein digde het team van de chr. technische school uit Zuid- West op de eerste plaats en bij de lagere scholen wist de Drie Oktoberschool de hoogste eer te veroveren. Al met al kan men in Leiden op een zeer geslaagd toernooi terugzien, waar voor aan organisatoren en vele medewerkers de nodige lof toekomt. en het fel begeerde kampioenschap (wis selbeker). Bonaventura kreeg de tweede prijs en de Technische school de derde. Verrassing Bij die senioren kwam de triomf van de Kweekschool wel min of meer als een verrassing. Het adspi rant-onderwij zers- team versloeg in een spannende finale het Bonaventura Lyceum, dat vorig jaar de overwinning in de wacht sleepte. De ly- ceïsten hadden zich in de finale gewerkt door een zege op de Technische school, die tegen de Kwekelingen met 0—0 gelijk speelden. De eerste helft van de finale bleef doel puntloos. maar onmiddellijk na de her vatting begon de Kweek met scherp te schieten. Achtereenvolgens schoten mid denvoor Plet DUkdrenth, linksbinnen Jan Kooreman en rechtsbinnen Henk Bos hun school naar een klinkende 30 zege (Advertentie) TV-reclame door openlucht-reclame dagelijks overtroefd Over het nut en de wenselijkheid van reclame op de beeldbuis lopen de menin gen uiteen. Wij willen ons hier dan ook niet in deze discussie mengen. Zonder ook maar één woord ten nadele van re clame op de TV te willen zeggen, knnnen wij echter wèl vaststellen dat er in Neder land honderden plaatsen bestaan waar reclame in de meest daadwerkelijke en beste betekenis bedreven wordt, die TV-reclame in vele opzichten de baas ls: de markt. Nergens immers vindt het publiek zo een grote hoeveelheid artikelen tegen zulke lage prijzen als dAAr. nergens bestaat een dergelijke mogelijkheid tot kiezen, keu ren en vergelijken. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor uitste kende kwaliteit (zij hebben niet voor niets zo veel vaste klanten) en nergens is het zo gezellig en voordelig als op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD De junioren Zoals wij reeds eerder schreven, onder scheidde de ploeg van de chr. techn. school zich reeds in de halve finale, door een 7—0 zege op het vrij sterke elftal van de r.k. Brugschool. In de finale tegen de Don Bosco-ploeg hebben de jongens van de C.T.S. zich nogmaals goed van hun taak gekweten. Het werd namelijk een 2—0 Veni vidi vici Dit was een opmerkelijke triomf want het team van de chr techn. school kwam dit jaar voor het eerst (vorig jaar ge opend) in dit schooltoernooi uit. Geen wonder dus dat in de huldiging de leraren M. Wielinga en J. C. Verloop, die dit elftal hebben getraind, werden betrokken Zoals eertijds Julius Cesar, kon nu de CTS-elf zeggen: ,Ik kwam ik zag en ik overwon". In deze poule eindigde de Don Boscoschool op de tweede en de Weth Verwey-ulo op de derde plaats. Lagere scholen Bij de lagere scholen zijn niet de kam pioenen van vorig jaar naar voren komen. Ditmaal ging de strijd tussen de Drie Oktoberschool. de Bethanieschool en de De Valkschool. Met een 20 zege op de Drie Oktoberschool en een 11 gelijk spel tegen de De Valkschool zege vierden de jongens van de Drie Oktober school. De Bethanieschool werd tweede door een 10 zege op nummer drie de De Valkschool Films in Volkenkunde LEIDEN Zondagmiddag om drie uur worden in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Steenstraat la, gedfraaid de films „Afrikaanse klanken" en „Wagenia Dr. D. G. Jongman» verzorgt de toe lichting. De Chr. Kweekschool is sdhool- voetbailkumpioen van Leiden 1964 geworden. Op de foto: achterste rij vA.n.r. Jaap van der Niet, Nico Raaphorst, Hans Brouwer, Ah Mastenbroek (aan voerder), Peter Paaww en Peter Arend; voorste rij: Evert Waal, Henk Bos, Piet Difhdrenth, Jan Kooreman en Wibm Kuiper. De prijsuitreiking had plaats In de stampvolle kantine waar de heer W. Caro, erevoorzitter van de afdeling Lel den van de KNVB, de verschillende aan voerders drie wisselbekers en negen her inneringsvaantjes overhandigde. De voor zitter van de schoolvoetbalcommissie, de heer D. Goedhart, bracht de dank van de scholleren over aan het gemeente bestuur, de scheidsrechters en de heren Van Schie, Mizée, Llnschoten en Wie linga die het toernooi organiseerden. Tussen de bladzijden Man9 vrouw en het huwelijk LUXOR. In de rolprent „Man, vr en het huwelijk" vormt een wat onbe nullig verhaaltje de aanleiding tot het vertonen van een aantal irstructiefilmp- jes over geslachtziekten, de voortplan ting en de geboorte. Deze filmpjes op zichzelf zijn nog niet zo gek Ze geven al thans een duidelijk beeld van de zaken die aan de orde zijn, ofschoon men na tuurlijk in een medische encyclopedie de zelfde toelichting kan vinden. Wat hinderlijk is de ophef die word' gemaakt in de inleiding tot de filmpjes. Zo in de geest van: burgers en buitenlui, komt het zien, hier wordt iets vertoond dat u nog nooit hebt waargenomen. D' sensatiezoekers worden hierdoor misleid, want wie sensatie zoekt, komt bedrogen uit met deze zakelijke informatie. Van de dingen die hier worden ver toond, behoort een ieder op de hoogte te zijn. Het is alleen betreurenswaardig, dat ter schijnbaar nog altijd mensen rondlo pen die hun kennis ten aanzien hiervan op deze wijze moeten verkrijgen. Van verantwoorde seksuele voorlichting is in de film namelijk geen sprake, om van seksuele opvoeding maar niet te spreken (Voorlichting in een wat stuntelig verband). Twee zijn schuldig Niet alleen de politie in Dallas blijkt klungelig te werk te kunnen gaan, als de film „Twee zijn schuldig" (Le Glaive et la Balance) wil geloven is de politie aan de Cöte d'Azur geen haar be ter. Daar wordt een zoontje van een rijke weduwe gekidnapt en gedood. De politie zit twee daders achterna, iaar als men hen arresteert blijkt er een derde man te zijn. De boeven zijn zeer slim, want voortdurend spelen zij deze derde man tegen de politie uit. Dat lukt uitnemend, want de politie laat zich al les voorpraten, wat de heertjes gelieven op te dissen. Dat kan de jury er ook niet uit kan komen spreekt vanzelf. De drie worden wegens gebrek aan bewijs vrij gelaten, maar het volk neemt dat niet en verbrandt hen levend in een bestelwa- gentje. Een in alle opzichte bedachte en on handig in elkaar gezette film van André Cayatte. Dat de Fransen zo n onbenullige misdaadfilm konden maken hadden we nooit kunnen denken. (Matig). Huurlingen van de dood REX (tot maandag) „Huurlingen van de dood" is een wild-west film, waarin flink wordt geknokt Het strijdpunt is vrije veeroute naar Texas, waarmee grote financiële belangen zijn gemoeid. Rechtschapen mannen strijden tegen schurken. De schurken verliezen. (Wild-west). Freddy und dos Lied der Südsee TRIANON Freddy krijgt weer eens de kans zijn sentimentele liedjes te kwelen. Het verhaaltje, dat daartoe ge legenheid biedt, heeft weinig om het lijf. Dank zU een erfenis krijgt onze vriend de beschikking over een prach tige bungalow, die hem evenwel niet zo gemakkelijk in de schoot valt als bij de meeste erfenissen het geval is. Er doen zich allerlei moeilijkheden voor. maar Freddy zou Freddy niet zijn als hij zich daar niet moedig en zingend doorheen sloeg. Voor de liefhebbers). De volgelingen van Dracula LIDO Een griezelig verhaal waarin een jong echtpaar met vampiers tact komt. In een kasteel beleeft het nare avonturen, die hun climax vinden in een poging van de hoofdvampier de vrouw te doden. Een hevig grote zwermen vleermuizen komen haar te hulp en zo wordt het todh nog eind goed al goed. (Misselijk gedoe). Arsène Lupin STUDIO De groteske boevenkome- die Arsène Lupin contre Arsène Lupin' Is geprolongeerd Een kostelijke film. Franse filmmensen hebben het weer eens klaar gespeeld van een spannend geven een allervermakeiykst geheel te maken, vol onverwachte voorvallen. 's Morgens om half elf draait voor d« Jeugd „Sjors van de Rebellenclub". (Erg leuk). Cleopatra CAMERA De film Cleopatra is van Luxor naar Camera verhuisd. Wie zin heeft een Amerikaanse domme juffrouw als de Egyptische Cleopatra, wier schoon heid het Romeinse rijk inderdaad deed wankelen, te zien paraderen, kan naar Camera gaan. HU zal dan vier uur lang een soort corso van allerlei vergulde zaken zien voorbijtrekken, totdat hl) zijn ogen er niet meer bij kan openhouden van de verveling. Rex Harrison speelt Caesar als de geroutineerde acteur, die zich in de wonderlijkste situaties thuis weet te voelen. Richard Burton figureer* voor Marcus Antoniu». (Verguld schouwspel). Medische diensten voor Leiden en omgeving Doktersdiensten ALKEMADE: dokter Van der Werf,' Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- 202. en dokter Van Hase'.en, Kerkstraat 91. Oude Wetering, tel. 01713-217. ALFHEN AAN DEN RIJN: dokter Zwartendijk, Stationsweg 5, tel 2472. HAZERSWOUDE: dokter Bakema, Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel 24828. HILLEGOM: dokter Le Cocq d'Ar- mandville. Sixlaan 7, tel 5613. KATWIJK AAN ZEE: dokter De Ja ger. Boulevard 59, tel. 3777. KATWIJK AAN DEN RIJN: doktor Hagen, Kon. Julianalaan 4, Katwijk aan den Rijn, tel. 3222. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: r.i* Hazerswoude. LANGERAAR: dokter Sandkuy'. to Langeraar, tol. 01722139. LEIDEN: dokter De Jong. Hoge Rijn dijk 15. tel. 32877; dokter Glabbeek. Bach- straat 39. tel. 22956; dokter Van Winger den, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dokter Langezaal. Witte Singel 30, tel. 24855; dokter Hartman, Breestraat. 8, tel. 26371. Bij geen gehoor: dokterstelefoon 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. LEIMUIDEN: zie Alkemade LISSE: dokter Haase, Heereweg 337, tel. 3685. NIEUWKOOP: dokter Gill te Zwam- merdam, tel. 017262527. NIEUWVEEN: zie Langeraar. NOORDWIJK: dokter De Beer, Wan4- veld 11. tel. 2151. NOORDWIJKERHOUT: dokter Van Praag .Herenweg 17, tel. 02533—2385. OEGSTGEEST: dokter Reterink, Joh. Evertsenlaan 14,» tel. 50Q94. RIJNSBURG: zei Katwijk aan den Rijn SASSENHEIMdokter Kwint, Hoofd straat 324. tol. 7253. VALKENBURG: zie Katwijk aan den Rijn. VOORHOUT: dokter Bots. Prof. Aal- berselaan 2, tel. 025327393. VOORSCHOTEN: dokter Van Schaik, ui. van Stolberglaan 62. tel. 3344. WARMOND: zie Voorhout WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Vegt. Juliana laan 1, tel. 3035. ZWAMMERDAM: zie Nieuwkoop. Sportieve mannen op techn. scholen Heel wat N-O.-le- raren zullen van morgen ongetwij feld ietwat styf uit bed zijn gestapt Het tralditionele volleybaltoernooi van „Blijf Fit", dat gisteren voor elfde maal in Lei den werd gehou den en waaraan 24 teams deelnamen, duurde maar liefst tien uur. Het toernooi is. zoals gebrui kelijk, weer goed geslaagd en niet al leen in sportief opzicht. Ook de ware sfeer hing gisteren weer in de vier gymzalen waar de wedstrijden werden gespeeld. De Leidse LTS-leraren hebben weer hun uiterste best gedaan om zover mo gelijk te komen. En zij hebben wer kelijk iets gepresteerd. Een fraaie plaats vóór de volleyballende leraren uit Ede, Rotterdam en Hoorn. En dat niet alleen de leraren voelden zich weer edht „jon geling", zo enthousiast speelden zy en aanvoerder Filippo had de handen vol om zijn mannen weer een beetje tot bedaren te brengen. In 1962 zesde, verleden jaar op de derde plaats en nueersteHet be daren lukte aanvoerder Filippo goed, al waren de ,.ochs" en de „achs" van de spelers naast hem, de daverende smas hes van „meester" Van Delft, de tech nische balletjes van de goed spelendi Schadewyk en de wapenfeiten van di heren De Graaf, Gaaker en Ragut, ze ker niet van de hieht. De poule werd door de Leidse A- vertegenwoordiging zonder puntenver lies gewonnen en ook in de finale-wed strijden was het heel moeilijk Filippo c.s. te verslaan. Alleen de LTS Ede slaagde erin de Leidenaars een punt afhandig te maken. De B-ploeg van de Leidse leraren bradht het er niet zo goed af als het A- team. De combinatie Maas (aanv.), Van Meerkerk, Luynenburg, De Vries, De Hart en Arnoldus (met reserve Lin- sohoten), kwam in de poule slechts tot één winstpunt, wat natuurlijk veel te weinig was voor een finale plaats. Uitslagen Leiden AATS (Amstelveen) 20; Leiden Ale CTS (Rotterdam) 20; LTS (Geertruidenberg)Leiden A 02; RKTS (Beverwijk)Leiden A 02; LTS (Goes)—Leiden A 02, Leiden B—LTS (Hoorn) 0—2; LTS (Waigeningen)Leiden B 20; LTS LTS (Waalwijk)—Leiden B 2-0; Leiden BLTS (Groningen) 1Leiden B RKTS (Hoorn) 0—2. Finale-poule: LTS (Ede)—LTS (Hoorn) 11; De Vaan (Rotterdam)Leiden A 0—2; De Vaan—LTS Ede 1—1; LTS HoornLeiden A 02; Leiden ALTS Ede 11; LTS lloornDe Vaan 02. Eindstand: 1 Leiden A 3 punten; 2 LTS Ede 4 punten; 3 De Vaan Rotterdam 3 punten; 4 LTS Hoorn 0 punten. Apotheken ALPHEN AAN DEN RIJN: Apotheek Somberg. Wilhelminalaan 67, tel. 3500, BOLLENSTREEK: Hillegomse apo theek. Hoofdstraat 76. tel 02520—5272. KATWIJK: Katwijkse apotheek. Prm- cestraat 3. Katwijk aan Zee, teL 2755. LETOEN: Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Haven apotheek. LEIDERDORP: zie Leiden. OEGSTGEEST: Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 53274. Wijkverpleging AARLANDERVEEN: zuster Schippers, Groene Kruis Zevenhoven, tel. 01723 364. b.g.g 219. ALPHEN AAN DEN RIJN: zuster Fuijkschot Ambonstraat 44. tel. 3940. BOLLENSTREEK: Groene Kruis Sa»- senheim en omstreken, zuster Möhlhaus. Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532— 8122. HAZERSWOUDE: (DORP): zie Bent- HAZERSWOUDE (RIJNDIJK): zuster Hoogvliet. Kom van Aaiweg 7. Leider dorp. tel. 01710—24909, b.g.g. 01710—31297. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714- 278. HOOGMADE: zie Aarlanderveen. KATWIJK: chr. wijkverpleging, zuster Den Draak. tel. 2282. KATWIJK AAN ZEE: Het Groene Kruis, zuster Moerkerken, tel. 4010 of 2702. KOUDEKERK AAN DEN RIJN- zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN: Groene Kruis, zuster Kohlen berg, Lammenschansweg 339, tel. 26006: zuster Bosch, Valdezstraat 11, tel. 33603; zuster Wolters. P. J. Blokstraat 22. tel. 33140: zuster Zonhoven, Lammen schansweg 7, tel. 32260; Oranje-Groene Kruis, zuster Fieten, Kanaalstraat 68. tel. "1292. NOORDWIJK: zuster Roemeling van Het Groene Kruis, wijkgebouw Hoofd straat. tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT: Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2468. OEGSTGEEST: zusters De Jonge en De Groot. De Kempenaerstraat 42. tel. 50338. SASSEN HEIM: Wit-Gele en Oranje- Groene Kruis, zuster Van de Beukei. Em- malaan 2, tel. 7463. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORHOUT: zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN: Gezondheidscentrum, tel. 2177. WARMOND: zie Bollenstreek. WOUBRUGGE: zie Aar'anderveen. ZEVENHOVEN: zie Aarianderveen. ZOETERMEER: zuster Van Dam, Groene-Kruisgebouw, Dorpsstraat 76, tel. 3230 ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN AAN DEN RIJN: tandarts Vroege, Kievitstraat 35, tel. 4299. BOLLENSTREEK: tandarts Salverd», Van den Endelaan 76. tel. 6219 (Hillegom) KATWIJK: tandarts Hagen, Nwe Duin weg 46a. tel. 4100. LEIDEN: tandarts Wickevoort Crora- melin, Rijnsburgerweg 7, tel. 50468.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3