VLEET VISSERMNIEUWS BIJ DE Kameeën en intagli in het Penningkabinet Directeur RVD kreeg cadeau van Koningin Grote invoer van narcissen Raad Hillegom besloot nieuwe Asselerbrug te laten bouwen meubelfabriek Oud-gemeen te-ontva nger Sassenheim overleden Rond Pasen half miljoen vreemdelingen verwacht Zaterdag- en zondagmiddag AFN-uitzendingen over Nederland Gigantische uitbreiding bij DAF NIEUWE LEIDSE COURANT 17 WOENSDAG 23 MAART 1964 IJMUIDEN De visserij in de Noord verliep naar wens Vooral de S, makreel liet zich in grote hoeveelheden verschalken. De VL 110 Michiel I Jan kon zelfs een dagvangst van 500 kisten van deze vissoort doorgeven. «Andere vaartuigen konden tamelijk veel haring en koolvis scheephalen. fj Over de hele linie waren de schippers best tevreden over de bereikte re- isultaten. Minder gunstige berichten kwamen binnen van de logger- en kottervloot. Nog steeds laat de tong zich bijna niet zien. Een trek van eén kilo of vijftien werd al als een hele prestatie beschouwd. Als men daar- bij nog een mand of vijf schol wist te verschalken, werd men door de con currentie als een hele spekkoper beschouwd Aan de IJmuider markt versdienen jj2 vaartuigen, zy zorgden voor een aan voer van 7000 kisten, waarvan 280 kisten j Ischelvis, 160 kisten radio 410 kisten wij- jting. 480 kisten gul en kabeljauw, 1250 jkisten koolvis 2220 kisten haring. 1430 kisten makreel, 210 kisten schol. 10 kis- tarbot 90 kisten diversen, 160 kisten 1080 stuks styve kabeljauw en 4000 kilo tong. De prüzen waren niet l'ro hoog als in het laatst van de vorige week, maar haalden toch nog een aan vaardbaar niveau. Vandaag aan de markt 1 Vandaag lagen in IJmuiden onder meer i aan de markt de KW 159 Marian Ellen '••"met 1510 kisten, de SCH 171 Cornelis Vroiyk Fzn mét 1240 kisten, de IJM 82 Botterdam met 1100 kisten en de KW 15 Rynmond 1 met 1045 kisten en 1500 stuks ityve kabeljauw van de Noordkaap. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 15 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 80 kisten gul en kabeljauw. 550 kisten kool- 1600 kisten treilharing, 300 kisten Vleetharing. 350 kisten makreel 150 kis ten schol 400 stuks styve kabeljauw en 2500 kilo tong. Rijksvisa fslag De aanvoer aan de IJmuider Ryksvis- afslag liet in februari van dit jaar veel ensen over. Hieraan zal de vissers- staking niet vreemd zyn geweest. Ten opzichte van de gelijknamige maand in 1963 liep de aanvoer terug van 6.707.016 kilo tot 5.694.456 kilo, de opbrengst van f 5.216.232.— tot f 4.703.545.—. Toch kon bU verschillende vissoorten een stijging van de aanvoer worden geconstateerd. Zo liep de aanvoer van haring op van 544.376 kilo tot 1.474.083 kilo. Hoewel de gemiddelde prys per kilo daalde kon tooh e enstyging van de opbrengst van j f 281.702.— tot f 630.345.— in de boeken |f(! worden geschreven. Ook de makreel liet j zich in de noordelijke contreien beter verschalken. De aanvoer ging van 118.336 kilo tot 958.062 kilo omhoog, de opbrengst i van f 81.116 tot f 437.710.—. Het was voor de treilerbemanningen niet alleen I «en succesvolle maand. De rondvis was buitengewoon schaars. Wyting en kool vis byvoorbeeld konden nog niet de helft van vorig jaar halen. De besommingen van de treilers kon den er echter best mee door. Dat kan ikej niet van de logger- en kottervloot wor- den gezegd. De tongaanvoer liep schrik - barend terug van 1.336.666 kilo tot 222.769 i kilo, de opbrengst van f2.848.252,tot f 1.466.578.Hieruit kan worden afge- leid, dat de gemiddelde prijs per kilo welhaast niet betaalbare hoogte bereikte. Men ving ook minder schol, de aanvoer daalde van 1.890.044 kilo tot 1.374.161 kilo. Een lichtpuntje was dat de op brengst steeg van f 589.754.tot f779.508.maar dit kon natuurlijk de teruggang niet goed maken. Vis en eiwit De beoordeling van de betekenis van de is in de menselijke samenleving ge schiedt op verschillende manieren. Een originele maatstaf voor deze betekenis ontworpen door prof. dr. Borgstrom uit de Verenigde Staten. In principe kan men vaarde van vis afmeten naar het caloriegehalte en het eiwitgehalte. Be oordeelt men vis alleen van deze bena dering uit, in vergelijking met andere voedingsmiddelen, dan krijgt men een weinig overtuigende indruk van vis en visprodukten. Dit geldt in ruimere mate die gebieden waar een hoge consumptie calorische waarde wordt gevonden. Daar wordt dikwyls de indruk gewekt dat gemakkelijk is te vervangen door voedingsmiddelen uit de agrarische sector. Prof. Borgstrom acht dit een foutieve conclusie. In een land als Japan maakt is slechts drie percent uit van de totale consumptie uitgedrukt in calorieën. Toch is vis in Japan onmisbaar als eiwit bron in de voedselvoorziening. Maakt men een vergelijking van de beschikbare hoeveelheden dierlijke eiwit- voor de wereldbevolking dan blijkt opeens dat van die hoeveelheid percent wordt geleverd door is-eiwitten Bovendien blykt dat de vis overwegend belang is voor die bevolkingsgroepen een lage voedingsgraad hebben. Prof. Borgstrom meent, dat meer dan 1500 mil joen mensen in de v/ereld dagelijks op zijn aangewezen voor eiwitten. Uit voedingsstatistieken ziet men onder meer, dat in landen als Noorwegen en Zweden 16-17 percent van het eiwit wordt ge leverd door vis en visprodukten. In Spanje is een kwart van het dierlijk eiwit afkomstig van vis. in Ceylon en Indonesië is dit vijftig percent. In Thailand komt men zelfs op een percentage van i dan zeventig! Nu zeggen deze cijfers op zichzelf niet zoveel als men niet weet hoe groot de eiwitconsumptie per inwoner is. In de Verenigde Staten wordt dagelijks onge veer 66 gram eiwit per inwoner gebruikt In Indonesië is dit slechts zeven gram. Prof. Borgstrom heeft naar een methode gezocht om beter tot uitdrukking te bren gen wat eiwitvoeding via visconsumptie betekent in verband met de geografische en economische factoren. Door middel van een omrekening van vismeel tot vis en rekening houdende met het feit dat veel pluimvee, varkens enzovoorts ook visprodukten gebruiken voor hun groei, heeft hij getracht een indruk te krijgen welk percentage van een bevolking af hankelijk is van het beschikbaar zijn van viseiwitten. Daarna heeft hij getracht aan te tonen hoeveel cultuurgrond via de landbouw nodig zou zijn om die pro- duktie te leveren die het viseiwit kan vervangen. Natuurlijk zyn het theoretische be schouwingen met alle beperkingen van dien. Het resultaat van deze beschouwin gen leidt tot de conclusie dat van de totale wereldbevolking meer dan 670 mil joen mensen hun eiwitvoorzieningen kun nen baseren op vis. Van dit aantal zouden er alleen in Europa 50 miljoen wonen. Voor Azië is dit aantal ongeveer 535 mil joen, een duidelijke aanwijzing van de grote betekenis die vis daar heeft. JJBT Koninklijk Kabinet van Mm,. W« subsidie, het j.v.el van „„beha- Als blijk van waardering (Van onze speciale verslaggever) Een woordvoerder van de Rijks voorlichtingsdienst bevestigde he denmiddag, dat zijn directeur dr. G. J. Lammers een zilveren sigaretten doos van Koningin Juliana heeft ge kregen. Het cadeau zou een blijk van waardering zijn voor het werk van de R.V.D. tijdens de opwindende da gen rond de verloving van Prinses Irene. Op de sigarettendoos zijn de letters J en B gegraveerd. Dure paasbloemen Narcissen van het Kanaaleiland Guernsey (met heerlijk subtropisch klimaat) komen op het ogenblik in grote hoeveelheden naar Nederland. De handel zit er om te springen, om dat ons eigen bloemenland door de lange winter (net als vorig jaar) niet voldoende narcissen kan leveren. Nog niet tenminste. Pas na de Pasen zul. len onze eigen narcissen voor de han del geschikt zijn. Tal van handelaren, die de jaarlijkse export van narcis sen naar het buitenland (vooral naar Duitsland) verzorgen, hebben beslo ten grote hoeveelheden narcissen te gaan importeren. Evenals vorig jaar hebben zy weer een uchtbrug geopend tussen Neder land en het Engelse kanaaleian-1 Guernsey voor de kust van Bretagne, waar dank zij het milde klimaat al grote hoeveelheden narcissen in bloei staan. Dc transporten worden uitgevoerd door Martin's Aircharter, die deze week zeven vluchten op 't programma heeft. Per vlucht kan de maatschappy 50.000 narcissen naar Nederland vliegen. Op de heenweg via Engeland nemen de vliegtuigen grote hoeveel heden snybloemen van Hollandse bodem mee. die in Londen achterbly De bloemenveiling in Aalsmeer mel de vanmorgen, dat de weinige Neder landse narcissen de veiling voor onge veer I 1.90 per tien stuks passeerden Ook dit jaar zal voor narcissen, op een ■tovige prUs moeten worden gerekend ben, Penningen en Gesneden Ste nen heeft voor het eerst eens de na druk gelegd op het laatste gedeelte van zijn plechtige naam en onder de titel „Edele Stenen" voor het eerst op wetenschappelijke wijze gerang schikte tentoonstelling geopend van kameeën en intagli van de zevende eeuw voor Christus tot de negentien de eeuw. De conservatrice, mevrouw pwf. dr. A. N. Zadoks-JosephiMS Jitta, hoogleraar in de klassieke archeolo- gie te Groningen is jaren geleden al met de voorbereidingen hiervoor be gonnen, door het aanleggen vaa kaartsystemen voor de in het ma lum aanwezige edele stenen. De aristocratische kunst van de „ge sneden stenen" ls ten onrechte In het vergeetboek geraakt- Tot het begin var de vorige eeuw echter werd het als eer van de hoogste vormen van kunst be schouwd, om het harde edele metaal, dc microscopische afmetingen en d< daarin bereikte volmaaktheid. Het Pen ningkabinet bezit een grote verzame ling voor een deel afkomstig uit de stadhouderlyke verzameling, die de col lectie van de graaf van Thoms bevatte, waaronder de prachtige Liviakamee, voor een ander deel aangekocht in de eerste jaren van de regering van koning Willem I, die grote aankopen uit eigen middelen mogelijk maakte, waaronder de enorme kamee van Constantyn e collecties Hemsterhuis, Van Hoorn Vlooswyk, en De Smeth. De bezuinigingen van 1830 maakten daaraan een plotseling einde en sinds dien is de collectie dan ook nagenoeg niet meer uitgebreid en wel om drie redenen: het wegvallen van de konink- gen, ontstaan toen bleek, dat alle tieke kunstenaar-signaturen in dc col lectie vals waren en het merendeel der stukken niet antiek en tenslotte omdat de kunst van de gesneden stenen niet eer levensvatbaar bleek. De verdiept ingesneden stenen, waar in we er ook een groot aantal aantref fen. werden sinds het derde millenium Mèsopotamië als rolzegels gebruikt orwerpen van een merk van herkomst of eigenaar te voorzien. De tentoonstel ling, die tot oktober zal blijven, is by- zonder overzichtelijk ingericht. Op derwerp en periode gerangschikt kan de bezoeker zich met behulp van de uitge breide en duidelijke catalogus, een beeld vormen van deze vergeten kunst- Ingenieus verlicht tonen vele ede le stenen, wanneer althans de duidelijk heid van de steen zelf dat toelaat, hoe klein hij ook mag zyn, zyn voorstelling Het merkwaardige is, dat van een groot aantal kameeën en intagli zelfs de directeur van het museum dc her komst niet weet. ..Het kan een antieke steen zyn met een valse signatuur, valse steen, met goede signatuur of antieke steen met antieke signatuur". De herkomst van de stenen is vaak niet verder na te gaan dan tot begin acht tiende eeuw. de periode, valse stukken werden gemaakt. Al met al een bUzonder Interessante tentoon stelling over een onbekende kunst. D. V Botsing in Velser tunnel: files tot Alkmaar Gistermorgen is drie kwartier lang v< keer door de Velser tunnel onmogelyk geweest De ene tunnelhelft was aan het 'erkeer onttrokken in verband met werk zaamheden in de andere botste een mili taire wagen op een auto, waarna nog drie auto's op de obstakels inreden. Het duur de drie kwartier eer het verkeer weer op gang kwam. Inmiddels hadden zich volgens de politie aan beide kanten van de tunnel files gevormd die reikten tot Amsterdam en Alkmaar. Bij de botsing werd een militair zo ernstig gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. De materiële schade was groot Ontslag ambtenaar - wegens te laat komen - nietig Dc Centrale raad van beroep heeft vandaag het ontslag van de heer J. B. uit Amsterdam vernietigd. De heer B. was tot 1 juli 1962 als schrijver in dienst van de sociale verzekeringsbank in zijn woonplaats. Hy werd ontslagen wegens veelvuldig te laat komen. Aanvankelyk werd de ambtenaar gestraft met beris pingen. later volgde een voorlopig ont slag en nog later werd hij definitief ont slagen. De man ging in beroep bij het Amsterdams ambtenarengerecht. Dit col lege verklaarde het ontslag nietig, om- dat op grond van een psychiatrisch on derzoek was gebleken, dat de ambtenaar het te laat komen niet kon worden gerekend. HILLEGOM Onder voorzitterschap van loco-burgemeester W. F. van Dam vergaderde gisteravond dc gemeenteraad, die onder meer besloot tot vernieuwing van dc Asselerbrug. De heeï C. G. M. Meskers nam ontslag als raadslid in verband met zijn vertrek uit Hillegom. In de korte tijd van zijn raadslidmaatschap heeft de heer Meskers zich doen kennen als een intelligente persoonlijkheid, die zijn mening wist kenbaar te maken zonder anderen te mishagen, aldus de voorzitter. De slechte toestand van de Asselerbrug, 'oornamelijk de landhoofden en het brug dek. maakt het noodzakelijk tot vernieu- over te gaan. In verband met de fundatiemogelijkheden zal een kokerbrug het type als de Molenbrug moeten worden gebouwd. Tevens zal er een kabel- koker moeten komen, waarin de aan wezige kabels kunnen worden opgeno- Een beperkte reconstructie vai splitsing StationswegMichiel de Ruyter- straat staat eveneens op het programma. De kosten van een en ander worden ge raamd op f234.000. Geen kleuterschool en W. stelden voor een openbare Kleuterschool in Elsbroek te stichten. De heer Van Rede gaf een nadere toelichting op dit door hem en de heer J. C. Roozen- daal ingediende verzoek. Het voorstel kon alleen de stem van de heer J. van dei Vinne krijgen, als de plaats lElsbroeki werd geschrapt De heer Th. Bakker vond net betoog van dc heer Van Rede bene den de maat en was het meer met de heer Van der Vinne eens. Met 9 tegen 6 stemmen werd het voorstel, waarover nader was gesproken, afgewezen. Het vergoedingsbedrag over 1963 aa lesturen van zeven kleuterscholen totaal 662 kleuters) werd op f30.318.46 gesteld en dc voorschottenvergoeding vakonderwijs aan bijzondere scholen over 1964 werden goedgekeurd. De jongens school en de kleuterschool in de St. Josephparochie en de Gereformeerde kleuterschool ontvangen medewerking aanschaf van respectievelijk leerlin gensets en schoolborden, kasjes, zeilwrijf- machine en zonwering cn een hek om de speelplaats aan het Karei Doormanplein. De regeling met het Instituut Ziekte kostenvoorziening Ambtenaren (IZA) erd gewijzigd, evenals dc verordening op de in de navorderingsaanslag te be grijpen belasting. Dc tarieven van het instituut Stad en Landschap werden ge- wijzigd. Op alle dagen is er thans gelegenheid «in huwelijk tc sluiten in de vier vastge stelde klassen teerste klas f65, tweede Klas f40, derde klas f25 cn vierde klas f 12,50: op zaterdagen f 100, op zondagen 25 en kosteloos op maandagen van 9-10 2-3 uur). Aan dc firma W. C. van den Aker wer- Comm. der Koningin komt in Hillegom HILLEGOM Op 13 april zal dc Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, vergezeld van zijn echtgenote een werkbezoek aan Hillegom brengen. Na de ontvangst ten gemeentehuize is er een bijeenkomst van de gemeenteraad, waarna de heer Klaasesz „Draka" en „Goemans Emballa- gebedrijf" zal bezoeken. Mevrouw Klaa sesz zal scholen, een instelling van open baar nut en huize Sonnevanck aan de Sixlaan bezichtigen. Ten slotte komt men bijeen in het r.k. bejaardencentrum Bloemswaard in Elsbroek. Commissarissen H.L.S. HILLEGOM In de gisteravond ge houden raadsvergadering werden de heren Th. Bakker en P Turkenburg herkozen als commissarissen van het elektriciteitsbedryf „Hillegom-Lisse-Sas- senheim". De heer W. F. van Dam werd als zodanig in de plaats den een aantal percelen grond per 1 april -pnieuw verhuurd. Nu het streekplan door de Kroon is goedgekeurd, wordt aan het instituut Stad en Landschap opdracht gegeven de voorgenomen herziening te verpen van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Daarvoor trok de raad een extra krediet van f 5000 uit. zwemtarieven werden verhoogd; het zwembad wordt op zondagen niet open gesteld. T7 „11 -.1 steekvlam. Persooniyke ongelukken heb- P I I ||1 811(1 111 ben zich evenwel niet voorgedaan. D« J. LliV -SwfA machineafdelinc cn cic hoofdadministra tie zijn gespaard gebleven; de meubel afdeling, de stoffeerderij. de spuiterij en de kantoren zijn verwoest. Als moge lijke oorzaak van de brand wordt aan kortsluiting gedacht De uitvoering van de orders zal als gevolg van de brand enige vertraging ondervinden, maar van de produktie is geen sprake, - z.u u<x.ut ...cn ons mede. Militairen van brak uit na een explosie in de lakafde- de Genie uit Wczep helpei1 bij het op. hng. De brandweren uit Oldebroek cn j ruimiagswerk en dc nablussing. De brandweren werden in hun werk gehin- derd door de lage druk op de water - I leiding. Dc helft van de meubelfabriek van de firma Jonkers aan de Stationsweg tc We- zep is gistermiddag door brand verwoest. De schade wordt geraamd op enkele stagnatie honderdduizenden guldens. De brand ZQ deelde Hattemerbroek bestreden het anderhalf uur kon het sein „brand m worden gegeven. Het bcdryf tegen brandschade verzekerd. De explosie ging gepaard met een felle SASSENIIEI. i, Gisteren overleed op 65-jarige leeftyd de heer M. G. M. Bag- gen. oud-gemeenteontvanger van onze gemeente Nadat hij in december 1962 reeds met ziekteverlof moest gaan. ging zijn pensioen in op 1 september van Snelheidsbeperking op hoofdwegen YV7EER, of geen weer, met de paas- dagen inclusief Goede vrijdag dagen inclusief Goede vrijdag worden ruim een half miljoen vreemdelingen in Nederland ver wacht. Op dit getal althans speculeert de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Duidelijk is dat bet leeuwendeel van deze lang- weekend-toeristen opnieuw uit Duit sers zal bestaan. Frankrijk, België en Engeland echter zullen ook de nodige passanten leveren. Voornamelijk omdat dc temperatuur nog wel eens tegenvalt. Is het Paasdagen- toerisme uit Duitsland de laatste jaren veel minder groot geworden dan vroe ger. Het vorig jaar bezochten ongeveer 650.000 vreemdelingen Nederland. Het jaar daarvoor ook hier dus tijdens de Paasdagen waren het er honderddui zend meer Ook dit jaar zal de voornaamste at tractie: de bloembollenvcldcn, nog wei nig spectaculairs opleveren. Wat men op 't ogenblik spaarzaam ziet. zyn gele. paarse en witte krokussen. Pas in de tweede of derde week van april worden Dc Narcis trad op in Sassenheim SASSENHEIM Maandagavond heeft de cabaretgroep „Dc Narcis" de talrijke donateurs van de kinderoperettevereni- ging „Beatrix" verrast mot een mooi programma, met veel vaart en élan ge bracht vol afwisseling en nieuwe ideeën. De Jojanti's lieten goed klinkende zang nummers horen. Dit trio blijkt uitste kend op elkaar ingespeeld.. Bijzonder ge slaagd waren de nummers ,.One more dance" en „Zo heerlijk rustig". Wim Hulsbergen bracht als „Wimpie de ma troos" het publiek tot schaterlachen. Als gast werkte mee Rob Werkhoven, die een pracht stukje muziek weggaf opzijn elektronisch orgel. Het „Operetteduo Feia en Kees" viel ook in de smaak. Feia van Keulen vooral bewees over een goede stei beschikken. Haar partner had kennelijk te kampen met zenuwen. Hij hield zich in en dit beïnvloedde niet alleen zijn zang, maar ook zijn voordracht. Een goede zangscholdng zou hem beslist geen kwaad doen. Het trio had een goede begeleidt de heer Kriek. Kees Voet als pi is er beslist op vooruit gegaan Dick Du- soswa toonde zich een handige amateur goochelaar en speelde tevens een aardig O F A. H. van Nispen tot Pannerden 1 schetsje, gekozen tevens als lid van de raad van Het op de jeugd afgestemde program advies (eveneens als opvolger van de ma-deel, dat zich in een West-Side-sfeer heer Van Nispen tot Pannerden). afspeelde, was een prettige verrassing. Het grimmige hoofd van Vespasianus, de Romeinse keizer, uit het einde van de zes tiende eeuw. Men veronderstelt, dat het een Frans meesterwerkje is, deze fraaie kamee, van sardonyx. i De chalcedoon in gouden ring is een kopie van de zogenaamde Strozzi Medusa gesig neerd door L. Natter, die als een van de grootste kunstenaars op dit gebied wordt be schouwd (achttiende eeuws). Zeer fraai ook is het portret van de Romein se kinderkeizer Geta (althans men veronder stelt dat hij het is) op een granaat, uit de eerste helft van de derde eeuw na Christus. de narcissen verwacht De hyacinthen en de tulpen komen nog weer later. De hotels in Nederland zijn tijdens de Paasdagen nog niet volgeboekt. Niettc- bereidt de logies-informatiedienst de ANW zich op een behoorlijke drukte voor. Ook de wegeninformatie dienst van KNAC en ANWB zal od volle ieren draaien. Wat Nederland zelf betreft: er zullen zeker landgenoten zijn die het over de grenzen gaan zoeken. Op de programma's staan de Rivièra, Spanje. Duitsland en de Alpen. Veel Nederlanders echter, ln 't bijzonder automobilisten, zullen bin nenslands op familie-, of kennissenbe- zoek gaan. Hebben de spoorwegen aan de ene kant enkele extra treinen Ingelegd, het ministerie van verkeer en waterstaat neemt zich voor een snelheidsbeperking op de hoofdwegen in te voeren. Ook het vorig jaar Is dit gebeurd: de resultaten ■n minder kettingbotsingen en min der ongevallen met dodelijke afloop. Hoewel dc rUkspoIitie geen bijzondere maatregelen heeft genomen, moet cr re kening mee worden gehouden dat op snelheidsbeperking nauwlettend zal wor den toegezien. De tyd, waarin deze van kracht ln. loopt veelal van acht uur des morgens tot negen des avonds. Benoemd is tot lid van het hoog mi litair gerechtshof te Den Haag: H. Bak ker.' sohout-by-nacht van administratie, thans raad (plaatsvervangend lid) van dit hof. De heer Baggen werd op 28 augustus 1898 te Sittard geboren. Van 1915 tot 1920 was hij daar klerk bij de gemeentebedrij ven. Van 1920 tot 1926 was hy boekhou der bij de gemeentebearijven te Apel doorn. Hier onderbrak hy zijn ambtelijke loopbaan door van 1926 tot 1929 bij een sigarenfabriek als procuratiehouder werkzaam te zyn. In 1929 werd hij als gemeenteontvanger in onze gemeente aangesteld. Hij was de eerste ontvanger, daar voordien deze functie gecombineerd was met die van gemeentesecretaris. In 1954 vierde hy zijn 25-jarig jubileum ter plaatse en in 1959 zijn 40-jarig jubileum als ambtenaar. Van 1936 tot 1947 was dt overledene ook nog administrateur van de burgerlijke instel ling van maatschappelijke zorg. Voorts was hy controleur van de vermakeiyk- heidsbelasting. De heer Baggen was Limburger in hart en nieren en is dat zijn gehele leven ge bleven. Zowe' te Sassenheim als te Lei den was hij een bekend figuur in bridge kringen. Als ambtenaar beschikte hij over de nodige tact om zijn soms moeiiyke taak van invordering naar behoren te verrichten. Hy stond bekend om zijn gro te accuratesse. Het ontbrak hem niet aan humor en zij die met hem samen mochten werken, zullen zich dankbaar herinneren ae prettige sfeer die de heer Baggen wist te scheppen. Raiffeisenbank t« Sassenheim SASSENHEIM. De Coöperatieve Raiffeisenbank Sassenheim houdt woens dag 1 april de zestigste jaarvergadering in de zaal van Het bruine paard. Het ver slag meld., dat men kan terugzien op een gunstig jaar. De voorschotten stegen ten opzichte van 1962 met ƒ32.460,tot 136.180,de post debiteuren en de post rekeninghouders met ƒ463.167,tot 1.458.989,—. De beleggingen zijn even eens gestegen. Vaste hypotheken zelfs met ruim ƒ700.000,Spaargelden stegen met 29.412,— ten opzichte van 1962 tot 7.581.015,De post salarissen en sociale lasten gaf eén stijging van byna 4500 gul den te zien. De totale omzet van de Ijank steeg van 103,6 miljoen tot 117 miljoen en resulteerde na afschrijvingen en belas tingen in een netto-winst van 39.857,18, die aan het reservefonds zal worden toe gevoegd, dat hiermede op ƒ255.999,91 (Van een onzer verslaggevers) Nederland in zijn toeristische en culturele aspecten, zal zaterdag zondagmiddag in het middelpunt staan in een half uur durende uit zending van de American Forces Network, het radiostation voor de in .Europa gelegerde Amerikaanse mili tairen. Deze beide uitzendingen wor den verzorgd in samenwerking met Radio Wereld Omroep en staan onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer (ANW). Met deze uitzendingen, die beide om 's middags 12 uur beginnen, hoopt men althans aan Nederlandse zyde het toeristenbezoek van de Amerikaanse militairen aan ons land te stimuleren. De ANW hecht aan dit bezoek grote waarde omdat de statistieken hebben uitgewezen dat de Amerikaanse militai ren (in 1963 kwamen er 143.000» de Ne derlandse toeristenindustrie elk jaar een slordige acht miljoen in kas brengen. De militairen nemen de vijfde plaats in op de ranglijst van de buitenlanders die ons land bezoeken. Ook voor de militai ren zélf zal dit stukje voorlichting niet onwelkom zyn zegt de ANW. Ned i land Aardappelen voor consumptie: nieuwe kwaliteitseisen Van gisteren af, If bij vero lening van het Produkt 'hap voor Aardappelen voor. geschreven, dat de aardappelen die voor binnenlandse consumptie worden ver kocht. aan minimum kwal'teitseisen moe ten voldoen. Ze moeten onder meer vry i van rottingsverschijnselen, terwyi in- uitwendige gebreken zoals beschadig de, groene, misvormde, blauwe aardappe. len enzovoort niet meer dan sporadisch mogen voorkomen Het Is ook verboden, aand edetailhandel consumptie-aardappe- ïf te leveren die niet minstens aan de in de verordening gestelde eisen vol- De nieuwe voorschriften voor binnen landse consumptie zyn vrywel gelijk aan die sinds vele jaren bij dc export van consumptie-aardappelen gelden. Con sumptie-aardappelen die worden inge voerd, zyn uiteraard aan dezelfde kwali teitsvoorschriften onderworpen. De alge mene inspectiedienst van het ministerie van landbouw zal op de naleving van de voorschriften i nhet binnenland en nan de grens controle uitoefenen. Volgens sommigen in de aardappel, wereld zou op de aardappelbeurs in Rot. terdam maandag reeds de eerste invloed van de gisteren ingegane kwaliteitsrege ling merkbaar zUn geweest. ls zeer in trek by de vakantie vierende soldaten. Amsterdam staat boven aan de lijst van favoriete verlofcentra. De uitzendingen, waarvan de eerste zal wor den geopend met een toespraak van Prins Bcrnhard. zullen uit dc studio van de Wereldomroep in Hilversum worden u .gezonden. Een lUnverbinding zal zor gen voor het contact met de AFN-zen- der in Franikfort, die de uitzending ver volgens relayeert naar de 64 andere AFN-statlons in Europa. Samen hebben deze zenders een luis terdichtheid van 50 miljoen Aan de uitzending zullen o.a. mee werken het Pla Beck Trio, Rita Reya met het trio Plm Jacobs, Teddy Scholtèn en de USAFE Dance Band Ambassadors. Dit amusement zal worden afgewisseld met verscheidene in Nederland opgeno men klankbeelden. Er zyn o.m. reporta ges over Rotterdam, de Deltawerken. Schiphol, Delft, het Ryksmuseum en Keukenhof, terwijl voorts historische klankbeelden worden uitgezonden over het ontzet van Leiden cn het Vrouwtje van Stavoren. (Van onze verkeersredacteur) Dc steeds stygende vraag naar de Daffodil heeft de Eindhovense gebroe ders Van Doorne doen besluiten hun bedrijf met een gigantische Montage hal uit te breiden. Met de bouw van het nieuwe pand zal in september wor den begonnen Bij de nieuwe investe ring is een bedrag van vijftien miljoen gulden gemoeid. In 1965, als de nieuwe montagehal geneed is, hoopt men de dagproduktie van de Daffodil van 140 tot 200 per dag te kunnen opvoeren Die van bedrijfswagens wil men op 130 exemplaren per week brengen. Alleman niet klaar voor Cannes De film „Alleman" van Bert Haanstra gaat niet naar het filmfestival te Can nes Het plan de film naar Cannes tc sturen als Nederlandse inzending voor hot filmfestival, kan niet worden ver werkelijkt omdat dc Franse versie, die Haanstra met dc bekende Franse regisseur en filmproducent Jacques Taii aan het maken is. problemen oplevert. Haanstra is er niet in geslaagd deze op te lossen binnen de zeer kort# tijd, die daarvoor beschikbaar wu,

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 17