Zaterdagelftal won in Den Bosch van B.V.V. Economie en Financiën Keuzecommissie op zoek naar een spelverdeler Real en Inter in finale L.Z.C. uit bekerstrijd na 5-3 nederlaag in Gouda Baten Verblifa iets gedaald Werkgevers werken looneisen in de hand Unitas groeide WEU WE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2S MAART 1<W« Van tijd tot tijd uitstekend spel Italianen tegen Borussia (Van een onzer sportredacteuren) ANDERHALF uur zwoegend en van tijd tot tijd uitstekend voetballende voorlopig Nederlands ezaterdagelftal beeft gisteravond in het stadion De Vliert in Den Bosch met 3-1 van de semi-profclub BW gewonnen. De handicap van de regen namen de zaterdagvoetballers venassend goed, want qua conditie en taktiek kon men de betaalde voetballers uit de Bra bantse hoofdstad tot het einde volgen ook al had men het bondselftal wel enkele malen gradioos geluk, toen Gösgens en Timmermans de lat troffen. Laten we daarom vaststellen dat de cijfers 32 de verhoudingen wat beter zouden hebben weergegeven. Onomsto telijk staat niettemin vast dat de bonds- ploeg een uitstekende indruk heeft achtergelaten bij BW, dat vorig jaar vrijwel dezelfde opstelling (acht eerste elftalspelers en drie van de betaalde jeugd) met 41 van Woudsma c.s. won. Van meet af aan had men vat op het strijdgewoel en terwijl de uitstekend op elkaar ingespeelde achterhoede Woudsma, Korving, Visser, Koelewijn direct als een hecht bolwerk op de glibberige grasmat overeind kwam groeiden zowel Kerkdijk als Jan Nieuwstraten als kanthalves naar voortreffelijke hoogte. Vooral de Rotter dammer blonk uit; en deed zowel defensief rugdekking! als aanvallend bijzonder knappe dingen waarbij bleek dat zijn conditie nog voortreffelijk is. Zat het dus met de middenlinie en de achterhoede wel goed, hoewel Korving op het laatst toch wel duidelijk terugviel, ook aanvallend heeft de scherp toeziende Keuzecommissie lichtpunten kunnen zien. Verrassend goed vonden wij'namelijk het optreden van linksbinnen Kaars (NDSM) die veel meer dan in zijn ploeg op het middenveld opereerde, ook al was het nog niet helemaal voldoende. Daarbij kwam evenwel dat hij twee goede doel punten scoorde. Was het toeval dat Pan- als tweede beste aanvaller ook een keer keeper Verseveld versloeg? We ge- volgens velen de sterkste twee van de vier clubs die nog In de strijd zijn om de Europese beker voor landskam pioenen, zullen elkaar niet in de halve eindstrijd ontmoeten. Dat is eigenlijk wel het belangrijkste nieuws dat te melden Is van de gisteren in Amsterdam gehou den loting voor de toernooien om de Europese beker voor landskampioenen en voor bekerhouders. Of Real en Inter echter inderdaad op 27 mei in Wenen eikaars tegenstander zullen zijn is nog allesbehalve zeker, want vooral de Italianen waren niet erg gelukkig met het resultaat van de loting. Trainer Helenio Herrera liep er na af loop nogal terneergeslagen bij en men kreeg niet de indruk dat hij maar een beetje toneel speelde. We hadden het niet zwaarder kunnen treffen. Die Duit sers zijn gevaarlijk en hebben bovendien geen zorgen wat de competitie betreft. Maar wij zijn nog volop in de strijd om de landstitel gewikkeld. We hebben ech ter nog een geluk bij een ongeluk: we spelen eerst uit. En ik hoop, dat we in Dortmund gesteund zullen worden door een groot aantal in Duitsland werkende Italiaanse arbeiders. De heer Pentrup, tweede voorzitter van Borussia, had mis schien liever, evenals de aanhangers van zijn club, een andere tegenstander geloot, maar hij nam het nogal sportief op. „Veel maakt het nos niet uit. We zijn nu alleen gedwongen meteen te tonen wat we kun nen tegen een ploeg die alles van onze spelers zal eisen". In Dortmund had men het liefst Real Madrid als eerste tegen stander gehad. Wat Initernazionale be treft vreest men vooral de hechte defen sie van die ploeg. Ziirich-Madrid „Underdog" FC Zürich moet het opne men tegen het machtige Real Madrid, vijfvoudig winnaar van de Europese be ker. In Zürich maakt men zioh totaal geen illusies, maar de leiders van de Zwitserse ploeg zijn wél van mening, dat de wedstrijden tegen Real voor het Zwit serse voetbal veel propagandistische waarde zullen hébben. Bekerwinnaars Sportclub Lissabon, na bekerhouder Manchester United uitgeschakeld te heb ben de grote favoriet in het toernooi om de cup van de cupwinnaars, moet in staat geacht worden om via OC Lyon de fi nale van dit toernooi te halen. In de an dere halve finale tussen Celtic en MTK Boedapest zijn de Sohotten lichtelijk fa voriet. De grote kracht van Celtic is de sterke defensie, die in de vorige negen cupwedstrijden slechts drie tegendoel punten moest incasseren. loven het niet, want de WT-midvoor Bosma die voor de tweede maal onder de Bossche schijnwerpers een kans kreeg zich in de Oranjeploeg te spelen, kwam ook nu niet tot grootse prestaties. Moge lijk dat hij voor de rust met hoge inzet ten onjuist werd „benaderd", maar in de tweede helft was dat toch zeker beter. Hij kwam toen in enkele combinaties ook overtuigender voor de dag, maar de kan sen die hij op doelpunten kreeg en hel scoren is toch een van zijn sterkste zijden liet hij onbenut Met hem bleven de buitenspelers De Kluiver op links Zuiderveen (invaller voor de geblesseerde Slagboom) beneden de te stellen maat Op deze drie plaatsen ligt ongetwijfeld het werkterrein voor de K.C. ir komende weken, want door de sterke middenveldbezetting en de vrij gesloten achterhoede met een nog steeds treffelijke Woudsma krijgt de voorhoede legio mogelijkheden. Maar de rechte spel verdeler ontbreekt evenals een genadeloze af werker.. Of kan dit mogelijk Kaars den? De pupil van Jan Gundelach wilde in elk geval wel, want behalve zijn twee goals toonde hij nog meer scoringsjjver, maar deze werd beteugeld door de sterke spil Netten alsmede keeper Verseveld. Hoog tempo Dat alles deed aan de kwaliteit van de wedstrijd stellig niets af, want er werd in hoog tempo gespeeld en dat er weieens verkeerd werd geplaatst nam niemand de spelers onder deze erbarmelijke omstan digheden kwalijk. Veel meer prees mer het zaterdagelftal om de open aanvallen die schril afstaken tegen het te kort spel van BW. Dergelijke open passes resulteerden reeds na elf minuten in een mooie goal van Pannen waarna Kaars uit een voorzet van Nieuwstraten ondanks een groeiend BW-overwicht de stand na een mislukte kopbal met een schot op 2—0 bracht. Kaars scoorde 6 minuten na rust uit vrije trap van Zuiderveen met een kop bal ook 30, waarna Korving in de minuut bij een kopbal van Gösgens redden. Dik verdiend werd het n; minqten 31 door Harmsen nadat zijn eerste schot van de lat was teruggekomen. Vraag naar schoenen stijgt meer dan reële inkomen De gunstige conjuncturele ontwik keling is in 1963 de belangrijkste stimulans geweest voor een verhoog de vraag naar schoenen. De Neder landse schoenindustrie bereikte in het afgelopen jaar zelfs reoordresul- taiten, want de produktie steeg met tien procent. Bepalend voor dit gun stige resultaat was vooral de produk tie van damesschoenen. Dit blijkt uit een door de heer G. Podt, statistisch medewerker van de federatie Nederlandse schoenfabrikanten, ter gelegenheid van de zevende internatio nale schoenenbeurs in Utrecht (van 13 :n met 15 april) samengesteld c zicht. De heer Podt heeft becijferd dat als het reële inkomen met één procent stijgt, de vraag naar schoenen toeneemt met 1,3 pet. In vergelijking met het bui tenland blijkt het Nederlandse schoen- verbruik nog niet buitensporig hoog, want per hoofd van de bevolking kwam Nederland in 1962 met 1,8 paar leren schoenen na de V.S. (2,93), Engeland (2,25), Zweden (1,97), en Frankrijk (1,87) op de vijfde plaats. Italië draagt de rode lantaarn met 1,10 paar. Gemiddeld lagen de omzetten van schoenen in het afgelo pen jaar 13 pet hoger dan in 1962. Al- Spaardersbad hielp thuisclub „LZC verdiende meer dan deze 53 nederlaag Een stemmig was men het er in het Goudse GZC-kamp over eens na de wedstrijd in de kwart-finale van de strijd om de KNZB-waterpolo- beker. Een strijd, waarop het Spaar dersbad zijn stem pel heeft gedrukt. Immers, in dit bad is goed waterpolo niet mogelijk. Daar voor zijn de afmetingen te gering en is de diepte van het water niet zodanig, dat er twee normale doelen gebruikt kunnen worden. De overwinning heeft GZC pas halverwege de tweede speeltijd veroverd. Een periode, die met een 33 stand was ingegaan. LZC had hieraan genoeg om zich halve finalist te noe men. Fel verdedigden de Leidenaars de kostbare gelijke stand. De tijd verstreek langzaam en het ging ernaar uitzien, dat het gelijk zou blijven. LZC combineerde snel en goed in de breedte, was het grootste gedeelte van de tijd in het bezit van de bal en ook de verdediging deed goed werk. Er werden wel wat overtredingen begaan, maar dit zou er allemaal niets toe heb ben gedaan, wanneer Hans Parrel niet bij een van die overtredingen de bal een klein tikje had gegeven. Juist ge noeg om het spel even op te houden. Ar biter Louis stuurde de LZC'er uit water. GZC had weinig moeite deze numerie ke meerderheid uit te buiten. De Boer maakte 43. Met de moed der wanhoop trok LZC hierna naar voren om het verdiende gelijk spel eruit te slepen, maar weer was het De Boer, die doel- i de andere kant geen Uitstekend GZC had in de eerste speeltijd de led- ding genomen door Beekman, maar LZC kwam nog voor de wisseling op 11 door een uitstekend spelende Simon Ouwerkerk. Hans Parrel werd uit water gestuurd en in de tweede periode leverde dit na langdurig heen en plaatsen het tweede GZC-doelpunt op. Bertels was er de maker van. Weer werd en LZC'er naar de kant verw- Koedoder, en opnieuw had GZC veel tijd nodig om dit uit te buiten. Nu het Blok, die scoorde. LZC bleek tot uitstekende prestaties staat in de derde periode. Eerst het Ouwerkerk, die met een prachtige sLingerbal na een lange rush de achter stand tot 32 verkleinde en daaraz slaagde Dlck Timmermans er zelfs ir gelijk te maken, toen de Goudse verde diging verzuimde in te grijpen. LZC had de halve finale voor het grijpen. Het lukte echter niet, want GZC trok toch nog aan het langste eind. Kort voor het einde van deze felle, aar sportieve wedstrijd viel de enige wanklank waar te nemen, toen de LZC' Timmermans en de GZC'er De Boer het niet met elkaar eens waren ei de vuisten wilden oplossen. Arbiter Louis vond het beter dit tweetal er het resterende gedeelte van de wedstrijd Engelse league Voor de eerste divisie van de Engelse league werd gisteren slechts een wedstrijd gespeeld: Arsenal- de horlogers komen leen de juweliers hier bovenuit. Uit het verloop van de vraag naar schoe- "n de afgelopen jaren is wel gebleken ien meer dan evenredig deel van de additionele koopkracht door de stijgende welvaart zich richt op de aankoop van schoenen. Toch topvoetbal in Amsterdam Laten We u maar meteen uit de droom helpen: de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskamioenen is niet alsnog toegewezen aan Amster dam. De mogelijkheid bestaat echter, dat de strijd om de zo felbegeerde trofee pas in de Nederlandse hoofdstad zal worden beslist hoewel de kans daarop wel heel klein is. Vereist is daarvoor, dat de fina le te Wenen gelijk eindigt en dat ook in de verlenging geen beslissing valt. In dat geval zal de finale worden overge speeld en voor die replay is Amsterdam momenteel de meest serieuze kandidaat. Het laatste woord is echter aan de clubs die tot de eindstrijd doordringen. Zeilsuccessen in San Remo Voor een Nederlands succes tijdens de internationale zeilwedstrijden die in San Remo worden gehouden, zorg de de Nederlanders Wim Maarse en Dick Waayboer in de Finnjollenklasse. Wim Maarse eindigde op de eerste 'aats en Dick Waayboer werd derde. De uitslagen luiden: 1 Wim Maarse (Ned.) 1.43-02; 2 Vecchia (Italië) 1.47.20; 3 Waayboer (Ned.) 1.49.—: Flying Dutchman: 1 Keith Musto (GB) 1-32.45.2 Marcel Buffet (Fr.); 3 Karl Geiger (Oostenrijk). Hoewel de vraag naar blikemballage begin 1963 sterk lager is geweest tenge volge van de lange vorst, is de totale geldomzet in metalen emballage vai Vereenigde Blikfabrieken in 1963 hoger geweest. Dat enkele sectoren de achterstand niet geheel konden inhalen, heeft niet de doorslag gegeven. Het zelfde geldt voor de tegenvaller dat st van bepaalde emballage voor directe uitvoer eveneens achterblijft. De omzetstijging kon de toeneming der ten niet geheel goed maken, doch dit grotendeels weer geschied door tionalisatie- Het exploitatiesaldo daalde tot f 6,67 (vorig jaar 7,5) miljoen, doch hoger dan in 1961, zodat de directie niet ontevreden is. De deelnemingsbaten beliepen f 899.171 (692.443). Na f 3,18 (3,34) min. afschrijving, na interest, be lasting en reservering is de winst fl,72 (1.66) min. Reeds voorgesteld is 12 (v. j, 12)% dividend plus 2% jubileumdividend. Een deel der gestegen arbeidskosten il in de prijzen worden doorberekend, ïn deel is vooruitgelopen op vergro ting van arbeidsproduktiviteit en on vergroting zal een belangrijke rol spe len. Als toeleveringsbedrijf is Verblifa hoge mate afhankelijk van de gang zaken bij de afnemers, vooral v uitvoer. Gezien prijsverhogingen andere landen is de directie gematigd optimistisch. Als het de afnemers goed Belgische hoogleraar in Arnhem (Van onze soc.-econ. redactie) „De werkgevers moeten er zich niet over verbazen dat de werkne mers-massa naar steeds grotere ma teriële welvaart streeft, want zij werken de voortdurende jacht-naar- méér zelf welbewust in de hand". Tot deze uitspraak kwam prof. dr. A. J. Vlerick, hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Gent (België), gistermid dag in een rede voor de Contact groep van Werkgevers in de Metaal nijverheid, die in Arnhem haar alge mene vergadering hield. De Belgische hoogleraar, die oud- directeur is van het Marshall-plan voor België en thans ook leiding geeft aan het seminarie voor produktiviteitsstudie en -onderzoek te Gent, doelde daarbij voornamelijk op de moderne reclame methoden, zoals die in de Verenigde zwang komen. De reclamepsychologen van deze tijd laten (in opdracht van industriële werkgevers) geen middel benut om er dag-in dag-uit bij de sumenten in te hameren, dat zij slechts „gelukkig" kunnen zijn indien zij in het bezit zijn van steeds mooiere, steeds luxueuzer en steeds duurdere goederen. De werkgevers, die op deze wijze de jacht naar materiële welvaart voortdu rend indringender stimuleren, moeten er zich dan ook niet over verbazen, aldus prof. Vlerick, dat hun personeel maar steeds hogere looneisen stelt om die goederen ook te kunnen betalen. De voorzitter van de Contactgroep, de heer J. M. Nijman Dzn., noemde de situatie met betrekking tot de jongste „loonexplosie" moeilijk, maar „niet hope loos". De Jongste loonoperatie zullen we wel weer te boven komen, aldus de heer Nijman die het echter een dure plicht van de werkgevers noemde er voor te zorgen dat een dergelijke omvangrijke loonstijging niet door een soortgelijke „explosie" wordt gevolgd. gaat, is ook voor Verblifa bevredigend resultaat niet onmogelijk. Over de eerste maanden van 1964 kan weinig worden gezegd. De omzet van Verblifa Plastics is weer gestegen, doch is nog betrekke lijk klein. In blik en aluminiumemballa- ge verwacht de directie verdere groei. Men blijft dus uitbreiden en investeren in moderne machines- In het komende jaar hoopt men de produktie van drie delige aerosolbussen te Delft te begin nen. Te Krommende zijn verdere breidingen nodig. De liquide middelen zijn voldoende voor de investeringen. Moeilijkheden met de grondstoffen- voorziening worden niet verwacht. De samenwerking met AmCan is vrucht dragend. Unitas ontving in 1963 (1962) f 15,8 (15,1) miljoen aan dividenden en i rest, f 111.488 (71.215) uit exploitatie roerende goederen en boekte na kosten en belasting d. 15,37 (1457) min. winst. Voorgesteld wordt f14 (14) dividend per aandeel van f 50, waarvan f 10 interim, benevens 5 (5) in agio-aandelen. Het gewone aandelenkapitaal steeg tot f 54 (51,1) min. Het vermogen verdeling en zonder aftrek terim-dividend groeide tot f 516 (459) min., de zuivere innerlijke waarde van het aandeel 11.9% tot f473,02 (422,50). Hierbij werden de aandelen Nemos op 450 gewaardeerd, doch voortaan mag deze op 750 gesteld worden, waar door het vermogen zou stijgen tot f546 min. en de innerlijke waarde tot f 500,79. In het 100 belang by Sophia Jacoba kwam geen verandering. Produktie en produktiviteit zijn verhoogd en de pro duktie overschreed voor het eerst de lhi min. ton. Van het vermogen (91.8) belegd in aandelen, 36,9 (35,9) ln Amerikaanse (25) in Nederlandse internationale fondsen, welke toeneming te danken wa: aan koersstijgingen en voor de laatsti aan aankopen Koninklijke Olie. Dat by Nederlandse binnenlandse fondsen 23,9 (25,9) Gekocht werden v Pakhuismeesteren, Bredero, Hollandsche Beton, Wereldhaven en Consolidated Edison, verkocht Chamotte Unie, Public Service Electric and Gas, Illinois Central Railroad en Mannesmann. Het belang bij kwetsbare papier-, rubber- en metaal industrieën werd verkleind en in België en Frankrijk werd een klein beginbe- lang genomen. Dividenclvoorstel Ilolec zal 27 april 15 pet dividend voor stellen (vorig jaar Hazemeyer en Heemaf 14 pet). Van Nelle stelt 9 (vj. 9) pet dividend voor over het vergrote kapitaal. Misset declareert 18 (vj. 18) pet divi dend. Nieaf kondigt 8 (v.J. 8) pet dividend Kwatta: Dividendvoorstel 16 (vj. 16) Proost en Brandt had mooi resultaat Hert bruto-resultaat van Proost er Brandt is aanmerkelijk gestegen tot een record en ditmaal hebben alle zever afdelingen hiertoe bijgedragen. Omzet- vergroting en rationalisatie hadden eer duidelijk overwicht over de kostenstij ging. De winstmarge op handelswaren en eigen produtoten steeg tot f 17, (vorig jaar 15,09) miljoen, bijzondere exploitatiewinsten en verliezen beliepen f 582.246 (385.008), de winst uit deel nemingen bedroeg f 12.010 (20-272), lo- salarissen, onkosten en materiaal gebruik vergden f 14,53 (13,07) min. er de bruto-winst was f 2,7 (1,9) min. Na afschrijving, belasting en f 203.500 (185.000) toevoeging aan de algemene reserve was de zuivere Winst f 550.810 (475.917). Reeds voorgesteld is 10 (9)% dividend. De investeringen beliepen f 793.000 (1.35 min.). De loonstijging houdt onzekerheid in ten aanzien de toekomstige resultaten, te meer daar enkele werkafdelingen arbeidsintensief zijn en prijscorrecties aan beperking zijn onderworpen. De binnenlandse papier handel (de belangrijkste tak) zette de stijging voort. De nieuwe vestiging te Putten produceert na overwinning de aanloopmoeilijkheden in 1963 thans rendabel. In beginsel is besloten tot bouw van een nieuwe behuizing. Over de vestigingsplaats, enz. volgen nadere mededelingen. De handel in bouwmate rialen was per saldo positief. De pro- duktiecapacitélrt voor papier ondergaat West-Europa een vry snelle uitbrei ding. Dit veroorzaakt verscherpte bepaalde soorten tij- eit. Goede bezetting Europe Het bruto-resultaat van Hotel de 1' Eu rope was over 1963 (1962) f 1.44 (1,34) miljoen tegenover f 1,12 (1,01) min. al gemene kosten en de zuivere winst be droeg na belasting en storting vernieu- wingsrekening f79.759 (80.271). Reeds voorgesteld is 8 (8)% dividend. Het taurantbezoek ontwikkelde zich gunstig en het resultaat van restaurant Excelsior alleszins bevredigend. Ook de hotelbe zetting stelde tevreden. Na voltooiing van de verbouwing en het herstel zullen vooreerst geen ingrijpende herzieningen nodig zijn. De investeringen bedroegen f 280.292 (946.316) en met dit bedrag is de vernieuwingsrekening thans verhoogd. Na aftrek van f172.500 dotatie, ls het saldo f574.108. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door v. d. Graaf Co.) Uitgesproken: G. W. G. Gunther-Mohr. Prinsegracht 276, Den Haag, cur. mr. C. A. Streefkerk. Opgeheven: A. Sloof, expediteur, Nijkt laan 50, Den Haag; L. Guldemond, Stati< weg 35a. Leiden en venn. L. Guldemond, G. Brandtstr. 25. en G. Schoor, Levendaal A. Ruben (verzetbedrijf), A. van Buret 19, Leiderdorp. Drie Hoefijzers hoopt op prijsverhoging voor bier De directeur van de N.V. Bierbrou» werijen De Drie Hoefijzers, mr. J. Steinz, heeft in de jaarvergadering hel teleurstellend genoemd, dat de oveiv heid, voornamelijk om politieke rede nen de prijsverhoging van 1 cent per liter heeft ongedaan gemaakt Hij noemde de bierprijs te laag, doch hij hoopt op goed resultaat voor de actie tot prijsverhoging. Over de naamsver andering van het merk Drie Hoefijzers zei hij dat dit hoofdzakelijk een bin nenlandse aangelegenheid is, daar ver schillende landen het nieuwe merk at kenden. Vorig jaar is er op de bier feesten een incidentje geweest, dat „in de pers nogal opgeblazen" was. Het dan *n wat denwisseling tussen een brouwerij func tionaris en een oud-medewerker. Om redenen van bedrijfspolitiek was de di rectie tegen verstrekking van gecon solideerde winst- en verliesrekeningen. De resultaten van het nieuwe boekjaar zijn niet onbevredigend. Het dividend werd bepaald op 12 procent Certifi caathouders woonden voor het eerst d« vergadering bij. INTRODUCTIE FIRST NAT. CITY BANK Pierson, Heldring en Pierson meldt dat op 6 april ter Amsterdamse beurze toon dercertificaten van elk 5 aandelen van 20 in de Forst National City Bank ver handeld zullen worden. De eerste koers wordt vastgesteld op grondslag van de laatste laatprijs te New York op 3 april. Deze was 18 maart 116, of f 2153 Am sterdamse notering per certificaat. Op neming in de prijscourant wordt ge vraagd. De bank» is in 1812 te New York op gericht. heeft vele andere banken over genomen en is een van de grootste drie tezamen met de Bank of America en de Chase National Bank. In New York en omgeving heeft zij 122 bijkantoren, bui ten de Verenigde Staten 102 in 33 landen en 24 maart wordt een bijkantoor ge opend te Amsterdam. Nieuwe buiten landse bijkantoren zijn op komst. De dochter International Banking Corp. heeft 50 pet belang verkregen in Mer cantile Bank of Canada, waarvan de Rot- terdamsche bank het gehele kapitaal be zat. Het balanstotaal is bijna 12 mil jard. De toevertrouwde middelen rijn sinds 1953 jaarlijks 6% pet gestegen tot 10.4 miljard. In het bijzonder heeft zij saldi in Eurodollars. Eind 1963 stond 462 miljoen uit aan 552.000 persoonlijke kre dieten. De gunstige vooruitzichten van de Amerikaanse economie en de groei van het buitenlandse bedrijf doen gun stige resultaten verwachten. Sinds 1813 is steeds dividend uitgekeerd. Het ren dement voor Nederlandse ingezetenen komt uit op 2,2 pet. De manager te Am- sterdam is de heer Donal L. Byram. Dit is het achtste kantoor van de Bank in Europa. Er zijn twee te Londen, een t« Parijs, Frankfort, Brussel. Milaan en G nève. De staf te Amsterdam telt 25 mai|» Het personeel over de hele wereld i» 240.700, waarvan 7800 in de Verenigde Staten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13