HOOFDSCHOTEL? VLEES! Mr. zijn Cap onderweg naar bestemming: de zee Met van 70 skeletten terug T ellemexpeditie Drijvend booreiland van Caltex Kouder Hans Martin overleden op 77-jarige leeftijd Probleem spijtoptanten op een oor na gevild DINSDAG 24 MAART 1964 Mr. Cap, het drijvende booreiland ran Caltex, is onderweg naar zijn lestemming: de zee, enkele kilome ers ten noorden van Schiermonnik- »g. Vanmiddag is het uit Schiedam •esleept door de sleepboten Elbe, ichelde en een van de „bank-boten". toals bekend kwam het kunstmatige filand gesleept door de Zwarte 5ee enkele weken geleden uit Texas in Schiedam aan om daar bij Vilton Feijenoord te worden gereed- jemaakt voor de operaties onder de cust. Over ongeveer vijf dagen zal op de ir. Cap als het weer meezit met toren wórden begonnen. Daarmee zal üaltex dan een grootscheeps offensief lebben ontketend in de gas- en ,rush". Want de boring op zee staat liet alleen. In de nacht van zondag op maandag heeft Caltex een boring aan- ;ezet in het Friese Bildtdijk, eind de- week zal men starten bij Buren op (meiand (de locatie op dit eiland, waar en een eerste en vergeefse poging :ed is inmiddels ontruimd) en over :n kleine maand zal de beitel bij Strij- (Hoeksewaard) de grond ingaan. De meest spectaculaire boring echter die met de mr. Cap, die groter lan het booreiland, waarmee de NAM de Nederlandse kust opereert. Hoog rijzen de drie poten op, die zich straks als het eiland eenmaal op zijn ilaats ligt zullen vastbijten in de Noord- teebodem. Voor de 76 Amerikanen Juitsers zal het eiland maandenlang hun thuis zijn. Omdat die periode te is om geïsoleerd te zijn worden annen om de tien dagen afgelost. Overigens ontbreekt het hen aan niets: iet eiland is uitgerust met een grote cantine, gerieflijke slaapplaatsen eerste hulppost onder leiding getrainde E.H.B.O.-er. De Mr. Cap tal dag en nacht opereren. Over vijf dagen begint boren (Van een onzer verslaggevers) De Caltex is vol goede moed ten inzien van de afloop. Er is reeds een uitgebreid seismisch onderzoek verricht hierdoor verkregen gegevens wijzen erop later een redelijke kans bestaat dat olie of gas wordt aangetroffen. Toch weet men ook nu en de erva- ing heeft dat vele malen geleerd pas als de beitel in de grond zit, zal de bodem haar geheimen bloot gevei Vast staat dat de Caltex alles zal doen die geheimen te ontsluieren. Aan het materiaal zal het niet liggen. De boortoren is in staat een diepte 5000 a 6000 meter te bereiken (mits et meer dan 30 meter water staat) Het gevaar op oorlogstuig te stoten gevaar dat men aanvankelijk vreesde is reeds weggenomen. Ov oppervlakte van één vierkante mijl heeft men de zee schoongeveegd Duikers hebben de bodem meter vooi meter onderzocht en niet tevergeefs: werden grote hoeveelheden ammuni- e, enkele bommen en vliegtuigwrak- sn naar boven gehaald. Het eiland zal worden geprovian deerd door twee schepen en twee heli kopters. Voor deze laatste verbinding met de vaste wal is in de top van eer der drie poten een platform aange bracht waarop de helikopters kunnen landen. Met nadruk stelt Caltex. dat de proefboring plaats heeft binnen Terwijl zich boven Scandinavië ogèdrukgebied handhaaf de. begon de luchtdruk boven Westeuropa aanmer kelijk te dalen onder invloed van eeji oceaandepres3ie ten westen van Ier land, die een belangrijke uitloper het zuiden heeft. Het frontensysteem van deze depres- 2 drong vergezeld van intensieve regenval Engeland en F-ankrijk bin- De regenzone was vanmorgen tot het Nauw van Calais gevorderd. Het te verwachter dat een deel van de depressie over zuid-Engéland naar Frankrijk zal trekken.. De wind zal daardoor bij ons nog wat verder aan wakkeren uit oostelijke tot noordooste lijke richting, waarbij koudere lucht uit noord-Duitslanc. zal worden aange- De temperaturen gaan dus in een groot deel van het land omlaag. Er :nl op de meeste plaatsen ook tijdelijk regen vallen- waarschijnlijk met uit zondering van het noorden van hei land. ZON EN MAAN Woensdag 25 maart: zon op 6.31. onder 01 uur. maan op: 15.51, onder 6.03 Zaterdag 28 maart: volle maan. HET WEER EN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Zd.-Limburg Helsinki Stockholm In Madrid is bekend gemaakt, dat tot ambassadeur van Spanje in Nederland is benoemd José Aniel Quiroga Y Redondo Hij volgt in Den Haag de hertog van Baena op, die ons land kortgeleden heeft verlaten. De heer Quiroga Y Redondo was laatstelijk permanent vertegenwoor diger van Spanje bij de te Geneve geves tigde internationale organisaties. territoriale 3 mijls-zone. Verder in zee kon men nog niet gaan omdat het Noordzee-plateau nog steeds niet officieel is verdeeld tussen de kust landen die hier aanspraak op maken. Zoals bekend wordt die verdeling ge regeld door het Verdrag van Genève. Dit verdrag is al door 21 landen ge tekend, maar moet nog van een Brit handtekening worden voorzien. Miljoenenorder Aan het Aannemingsbedrijf R. Boltje te Zwolle is het uitbaggeren gegund van de haven van Rio de Janeiro en de aan leg van een nieuwe haven te Paranagua, voor f 23,5 miljoen. Het werk moet bin nen twee jaar voltooid zijn Luchtvaartpionier en schrijver te Westerveld het stoffelijk over schot verast van Hans Martin, die, na geruime tijd in een ziekenhuis in Den Haag te zijn verpleegd, in de nacht van donderdag op vrijdag op 77-jarige leeftijd is overleden. Op verzoek van zijn familie is aan het heengaan van de heer Martin eerst na de crematie bekendheid gegeven. Hans Martii. vormde met dr. A. Ples- man en met P. Guilonard van 1938 af de directie der KL.M.: Plesman, directeur. Guilonard en Martin onder-directeuren. Minister Scholten constateert: ,Het probleem was bezig zichzelf op te lossen. Daarom werd de enigs zins riskante beslissing om een eind- termijn te stellen vergemakkelijkt" Dit constateerde de minister van justitie mr. Y. Scholten tijdens een vraaggesprek over het verloop van de spijtoptanten regeling. Minister Scholten, die deze moeiiy- 6 en delicate regeling van zijn voor gangers, de ministers Samkalden en Beerman, over kreeg, constateerde de mogelijkheid tot het stellen van een einddatum enerzijds uit het aanzienlijk geringere aantal verzoeken tot toelating in 1963, in vergelijking tot voorgaande jaren, anderzijds uit de verbeterde be trekkingen tussen Indonesië en Neder land. Naar zijn mening heeft de praktijk hem in het gelijk gesteld Van een avalanche, van een stortvloed van nieu we aanvragen, is geen sprake geweest. Sedert begin november 1963 kwamen 2500 aanvragen binnen, waarvan onge- de helft herhalingen. Bij dit aan tal zijn de aanvragen, die in de laatste drie weken van maart binnen (zullen) komen niet begrepen. De verzoeken worden eens per week van Djakarta Den Haag verzonden. En na 1 april kunnen geen nieuwe verzoeken ieer worden ingediend. Van 1956 af zijn globaal 15.000 spijt optanten en maatschappelijke Nederlan ders naar Nederland gekomen. Zij wer den toegelaten op grond van ruim 4000 verzoeken. Ongeveer 7500 verzoeken kwamen binnen, waarvan 3500 moesten worden afgewezen omdat onvoldoende binding met Nederland bestond. In 1957 werden 600, in 1958 1200, in 1959 reeds 2000 personen toegelaten. Het jaar 1960 bracht goedkébring voor 2400 personen en 1961 voor 3500 perso nen, waarna 1962 een dalende lijn te zien gaf met 3200 en 1963 met 1.000 toelatingen. Dit in globale cijfers. Beziet men de nu nog te beoordelen aanvragen om toelating nader, dan valt volgens minister Scholten de nadruk thans op de groep maatschappelijke Nederlanders, o.a. Chinezen en Ambo nezen, waarvan sommigen met Neder landse vrouwen getrouwd zijn. Zij vul len ruim de helft van de nog te be handelen dossiers. Opgenomen Van de in Nederland toegelaten spijt optanten is een klein deel na natura lisatie, samen met een groot aantal re patrianten (plm. 10.000) naar Califor- nië geëmigreerd. De meesten zijn in Nederland gebleven en zijn, behoudens bejaarde zieken en gebrekkigen, in de maatschappij opgenomen. Bij elkaar evenaren de 15.000 toegelaten personen, ruim 4000 gezinnen en alleenstaanden, ongeveer de bevolkingen van flinke Ne derlandse gemeenten zoals Brummen, Haaksbergen of Uden. schappij, Martin van de rrggegraat van de toenmalige K.L.M., de lijn op Batavia die nog voor de oorlog kon worden door. getrokken naar Australië. In een tweeregelige mededeling in het personeelsorgaan van de K.L.M. van 30 april 1949 werd publiek dat Hans Martin met ingang van 1 juni van dat jaar de dienst der maatschappij zo_ verlaten. Dat was het moment van scheiding tussen „de baas" en Hans Martin. Een verschil van inzicht had Martin tot het besluit ge noopt ontslag te nemen op 62-jarige leef tijd. Het schrijven van romans en verzen hield Martin ondanks zijn drukke werk zaamheden -o lang mogelijk vol. Tot 1938 verscheen er op ongeregelde tijd een nieuw werk. Daarna duurde het tot 1950 voordat er weer een boek werd gepubli ceerd, doch sindsdien ging er bijna geen jaar voorbij of er kwam er een. Het aantal boeken en verzenbundels dat sinds 1908 van zijn hand is versche nen is aanzienlijk. Na ..Onder jongens en meisje" en de bundel „Bekentenissen" verscheen in 1911 „Danseresje" en in 1913 „Malle gevallen", dat opzien baarde nog vele jaren nadat het was uitgekomen. Zijn toneelstuk ,,De vrijbuiter", in 1920 verschenen, werd vele honderden malen opgevoerd. Vlak voor t tweed- wereld oorlog publiceerde hij nog „Vrijgevochen" en „Getijden". Na 1950 kwamen o.a. ,,De grote dwaas heid", „Het aambeeld", „De later zomer". „De Werf', „Marianne", „Schering en inslag", „Herfsttij", en „Het erfdeel". Over enige uja zaï woruen uitgegeven „Het onvervulde", dat tegelijkertijd in Scandinavië zal uitkomen. Het merendeel van het werk van Hans Martin is in vele talen vertaald. Ringbaarden als souvenir „U hebt er wél een mooie baard van overgehouden!" kon ik niet na laten te zeggen, toen ik met Kees van Langeraad, die weer veilig terug is uit Afrika, napraatte over de Tellem-expeditie. ,Ja, dat heb ik.en ik bewaar hem maar als souvenir!" „Maar die baard zal wel niet de enige herinnering zijn?" „O nee. De ervaring van zo'n reas over land en zee, dat trekken door de woestijn en dat wonderlijke ver blijf tussen de Dogon, die aan de voet van de rots vrijwel in vol slagen isolement leven, dat zijn her- Van Langeraacl heel tevreden ste: het bezoeken van de rotsgrotten en de vondsten welke daar werden gedaan, zullen we echter nog te zien krijgen in twee grote documentaires. De eerste daarvan, welke eind april of begin mei a.s. op het scherm zal komen, geeft hiervan de beelden. De tweede Is voornamelijk gewijd aan het volk, dat in kleine dorpen aan de voet van de Telleinrota leeft, de Dogon. Deze film wordt bewaard tot het nieuwe seizoen en zal waarschijn lijk In september worden vertoond. „Wij konden nooit hoog genoeg tegen Er is in de opslagplaatsen nog voedsel gevonden in potteu, manden en kale bassen: noten, schoofjes van een bepaald soort gras en resten van vruchten. Intussen voedde de expeditie zich ook met veel inheemse vruchten en vooral met heerlijke tomaten, die daar worden gekweekt. Verder was men aangewezen op rijst en kippen, welke men mét zout en suiker en andere levensmiddelen in sloeg op de wekelijkse markt in een der dorpen (de week telt daar slechts 5 dagen). De maaltijden werden bereid door Anah, de man die de op 7 km afstand gelegen gouvernementshut be- Zeventien kiezen ETHERCOLVEIN de mare in het rond ging „de heer Haan ons) behoren ook ongeveer dokter gaat weer weg", kwamen ze 70 skeletten, gevonden in voormalige nog gauw met Vele patiënten of mensen bergplaatsen van de Tellem heel hoog die wonden hadden, terwijl het dage- inneringen die goud waard zijn". Kees van Langeraad ziet er wél heel anders uit dan toen hij wegging. Hij heeft om zijn roodverbrand gezicht nu een fraaie donkerblonde schippers- baard een mannelijk siersel, dat bijna alle expeditieleden in die Afrikaanse weken hebben gefokt, zij het in ver schillende tinten. Er zijn ook zwarte bij. en die van Herman Haan, de Rot terdamse architect-archeoloog, die de expeditie leidde, is zelfs staalgrijs. „Wat zal ik je zeggen" vertelt Kees a de rots gebouwd. Deze skeletten vond men met vele op één hoop, reden om aan te nemen dat de Tellem hun doden hurkhouding en op fijnbewerktc lijks „spreekuur" toch al 50 tot patiënten telde „Op die laatste dag heeft de dokter houten brancards gelegd) in de oudste nog even zeventien kiezen getrokken vertelt Kees van Langeraad lachend, „en dat was voor zeventien mensen een hele opluchting!" Maar uit dank voor de onschatbare tijden van hun bestaan op elkaar sta pelden in de begraafruimten. Later moeten zjj ln cultuur wat ach teruit z(jn gegaan, want niet alleen be werkten z(j toen hun woningen niet hulp, die talloze dorpelingen hebben meer zo fraai (o.a. ook met nog niet gegeven, ook bij het klimmen en de vertaalbare lettertekens) maar legden transporten, heeft de expeditie een zij hun doden, langzamerhand ook uit- kleine stuwdam rondom de zandkom van Langeraad gemoedelijk, „in feite hebben we er maar het beste van ge maakt. Scheren is er onderweg haast niet bij, want er is op zo'n tocht naar en door de woestijn altijd gebrek aan water." „We konden ons zelfs af en toe niet eens. wassen", valt Herman Haan in. „En ten slotte ga je ook niét naar Afrika om je te scheren". Enfin, toen de heren na de terugreis per vliegtuig, die heel wat sneller en gerieflijker verliep, weer in de gecivi liseerde wereld kwamen vonden zij zichzelf toch té mooi en interessant, om nu maar weer afstand te doen van de ruime haargroei langs wangen en kin en onder de neus. Vandaar de reeks ringbaarden plus bijpassende snorren, afkomstig van de Tellem-expeditie. „Ik ben overigens erg blij", zegt Kees van Langeraad de technisch en artistiek heel knappe reporter van de' NCRV- televisie, „dat we de heenreis over land maakten. Nu had je tenminste een idee. dat je als het ware de wereld uit reisde en kon je langzaamaan acclima tiseren en in de juiste sfeer komen. Hoe het allemaal is verlopen, hoef ik natuurlijk niet meer te vertellen." Inderdaad, dat behoeft niet, want dat heeft iedereen kunnen zien en horen in de negen reisreportages, welke al door de NCRV-televisie zijn vertoond. Het belangrijkste van de expeditie, en misschien ook wel het avontuurlijk- Hoewel Herman Haan nog niet durft te zeggen in welke tijd de oudste Tel lem in hun rotswoningen verbleven misschien 2000 of meer jaren geleden), is er toch wel iets van hun geschiede nis blijven hangen bij de tegenwoordige omwonenden. Er is echter teveel Veranderd om er veel hoüvast aan te hebben. Zij we ten wel iets van voorvaderen in de rots, maar zij hebben niets van hun cultuur bewaard, ook al omdat zij veelal tot de Islam zijn overgegaan en de Islam geen ^"'j^Uen' beelden kent. Niets van de in de grot- meditatie ten veelvuldig voorkomende beeldkunat Rest en s is dus bewaard gebleven onder de z^n^oord1 levenden. „Misschien komen we- er later meer van te weten", zegt de heer Haan, „vol gend jaar ga ik in elk geval weer terug om verder te zoeken." Hij is trouwens al herhaalde malen bij de Tellemrots geweest en op deze expeditie- is gebleken, dat men de be langrijkste grotten al had gevonden. Links de leider van de Tellem- expeditie, Herman Haan, rechts Didier van Koekenberg, die het beeldverslag voor de TV filmde. .15 Klass en it De zingende ipreking over kerki ie stijlperiodes 22. •k uit verschillen- 22.25 Boekbc- 4o Vreemd een 19 45 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing 20 00 Nws 20.05 Muziekrevuc 21.00 Radar: radioperiodiek 21.45 Vlaamse ca- retljedjes 22.00 Piar ens cale discussie 23 55—24.00 13 „Marthe en ik hebben allebei geprobeerd er met Jakob over te praten. Maar naar ons luis tert hij niet Hij zegt. dat we ons niet moe ten bemoeien met dingen waar we geen ver stand van hebben. En 't kan zijn, dat hij nog ge lijk heeft ook." Toen zei hij* „Nee, dat heeft hij niet. En hij zou misschien wel willen doen wat Marthe en jij zeggen maar dat kan hij natuurlijk niet. Je mag dat ook niet van hem verwachten." Hij dacht er over na, terwijl hij daar met een hamer jen zaag in zijn hand bij haar stond en óp haar neerkeek. Buitendijks loeide de stoomfluit een van Jan Boetjes' treilers, die door de sluis moest. Om hen heen hing de geur van de zilte zee, van het riet en van pas gezaagd hout. „Jakon laat zich gemakkelijk overreden. Hij zal 'zelf al wel hebben ingezien, dat er narigheid komt als hij met iemand als Piebe Lapt blijft varen. Maar tegenover jou en tegenover zijn vrouw kan hij dat niet toegeven. Jullie hadden et beter je mond over kunnen houden, want je kon weten. of je moest kunnen weten dat er toch niets mee bereikte." Haar ogen lachten. Maar ze lachten niet al leen. Ze keken hem ook aan met een blik van vertrouwen. En van bewondering. Een bewonde ring, die hij erin had gemist, toen ze zijn werk bekeek, dat toch knap werk was voor iemand die slechts één hand tot zijn beschikking had. ,Ja, misschien wel," gaf ze toe. „Misschien hadden Marthe en ik er maar beter over kun nen zwijgen. Maar wie moest het dan tegen hem zeggen?" Misschien verwachtte ze, dat hij zou ant woorden: „Ik!" Maar dat deed hij niet. „Was maar eens naar Frouwk gegaan," zei hij. „Naar wie?" Ze hield de handen in de schoot, mooi gevormde, zachte en toch sterke handen. En ze keek naar hem op. „Frouwk, Frouwk van Piebe Lap." „En had die dan met Jakob Thomsen moe ten praten? Zou Jakob naar haar wel geluis terd hebben?" „Misschien wel, Frouwk is tenminste een hem aan, haar en Tjeerd had grote „En ze weet hoe ze naar haar toe,Tjeerd." n ze dat voorstelde. zelf te vrouw hier uit het dorp. Maar geval met Piebe kunnen praten. Hij komt niet vaak meer thuis; dat weet je natuurlijk." Dat wist ze. „Ze neemt ook geen geld meer hè, maar verdient zelf de kost voor zijn moeder. „Ja" waardering voor Frouwk. Piebe moet aanpakken." „Ga jij dan maar eens Hij begreep best, waaroi „Vind je, dat ik niet genoeg met doen heb?" „O ja, natuurlijk heb je dat. I k zou haast me delijden met je krijgen," zei ze. Toen schoot hij in een lach. Er zijn weinig mensen geweest, die konden zeggen, dat ze Tjeerd wel eens hadden zien lachen. Hij lachte tenminste maar heel zelden echt van harte. Dat deed hij nu wel. „Nou goed ik zal zien wat ik kan doen," jjjjjjjj gaf hij toe. Ze stond op, sloeg wat zaagsel van haar rok en zei: „Wacht er niet te lang mee. Marthe maakt zich zorgen. Jij hebt Jakob en haar by elkaar gebracht jy bent dus ook een beetje verplicht hen te helpen nu ze ge trouwd zijn. Misschien had je toch beter zelf met haar kunnen trouwen." „Ik zou geen goede man voor haar zijn ge- „En zij geen goude vrouw voor jou. Jij zou een vrouw moeten hebben, die wat meer coura ge heeft dan Marthe." „Courage heb ik zelf genoeg," meende hij. „Daar ben ik niet zo heel zeker van," zei ze. Het klonk luchthartig, een beetje plagend, maar hij voelde, dat ze het ernstig bedoelde. Om het een of ander wilde hij er daarom niet langer op doorgaan. Het werd trouwens ook hoog tijd, dat ze naar huis ging. De zon stond op het punt om onder te gaan. Boven de rivier en de plassen tussen de rietvelden hingen kille nevels, de lucht betrok en de wind wakkerde wat aan. Na die stralende dag brak de avond aan. een van die herfstavonden, waarop een mens zich eenza mer voelt dan ooit. HOOFDSTUK 4 Marthe maakte zich zorgen, zorgen, waarvan ze geen voorstelling had gehad, toen ze nog met haar moeder samenwoonde. Het waren zor gen over dingen die ver buiten haar nogal enge gezichtskring hadden gelegen en die ook pas bij haar. opgekomen waren, toen mensen haar waar schuwden, dat haar man er goed aan zou doen niet langer met Piebe Lap te blijven varen. Nie mand wilde de indruk maken, dat hij kwaad sprak. Er mocht in hel dorp wel eens over de een of ander gepraat worden, maar dat werd over het algemeen niet al te ernstig opgevat en velen geloofden zelf niet wat hun verteld werd en wat ze zelf oververtelden Wanneer werke lijk iets op de een of ander te zeggen viel, zo als dat met Piebe Lap het geval was, hield men dat liever voor zich, want het was al erg genoeg voor hem zelf en anderen hoefden niet over hem te oordelen. Daarom had men er ook tegen Marthe niet veel van willen zeggen en haar alleen gewaarschuwd. Marthe had niet goed geweten wat ze ervan moest denken. Ze was erg veranderd sinds ze getrouwd was. Van een ietwat bedeesd, ingeto gen meisje had ze zich in betrekkelijk korte tijd ontplooid tot een wel niet uitgelaten, maar toch opgewekte, vriendelijke jonge vrouw met een ge lijkmatig humeur, die wel zelfbewust was. maar zich niet overschatte Ze wist. dat ze nog vreemd stond in het leven op het dorp, zoals ze overal in het leven wat vreemd zou hebben gestaan, maar ze was bereid en ze zag ook wel de mogelijkheid om zich aan te passen. (Wordt t volgd) 20.55 T« 2.00 Confrc NTS: 22.45—22.50 Journaal. reportage city Programma's op het tweede net Deze week zullen er op woensdag-, donderdag- en zaterdagavond uitzen dingen op het tweede televisienet zijn. vanavond Woensdagavond zendt de VPRO om 1 8.45 de befaamde film „Grazige weiden" uit. Men ziet dan oud-testamentische verhalen, zoals die groeien in de ver- beelding van een klein negermeisje, grait dat vol aandacht luistert naar de gc- film schiedenissen, welke een negerpredl- Ethi< kant vertelt op de zondagsschool. Om 10.20 uur wordt de uitzending be sloten met de herhaling van een piano voordracht, welke George van Reness»» voor de camera's gaf. Donderdagavond is er tussen 8.30 en 10 uur een heel bijzondere uitzending van de NCRV. U woont dan bij de eer ste zichtbare uitvoering van de Markus - Passie van Telemann een compositie. 'Si M ÏSSite welke dateert uit de 18e eeuw en door 12.30 Meded ten behoeve van land. ei dirigent Kurt Redel werd ontdekt in het puin van een Duits museum, waai zij als vergeten document was opge- Moderne orkestmuziek (gr) 14.00 The borgen. cifixion Passiemuziek van Stainer (gri Zoals wij reeds meldden, maakte de Moderne gram 15.2n Samenzang: gees- Zwitserse televisie van deze in oktober V®3 J<S 1115 S™'5 Jzz- j.l. gegeven wereldpremière in de 12e muziek uit het hoge Noorden 17.45 Klass eeuwse kerk van Vevey bij Montreux pianomuziek (gr) 18.10 Meisjeskoor: gecs- cen opname, welke de NCRV nu op het 18 Het Spektrum. lezln- scherm brengt. En zaterdagavond kunt u van 20.15 tot 21 45 in een rechtstreeks relais van de NTS met Wiesbaden kijken en luis teren naar de Europa-quiz „Eincr wird gewinnen" met Ilans Joachim Kulen- kampf als spelleider. Programma voor morgen gram 7.45 Radiokrant 8 00 Nws 8.15 Lichte orkestmuziek (gr) 8.30 Internationale volksliederen en -dansen 9.00 V d zieken 9.35 Waterstanden 9.40 V d huisvrouw 10.10 Moderne kamermuziek (gr) 10.30 Jezus trdenking 11.00 Ge- 12.33 Licht instrumentaal m. eventueel aktualiteite Licht 18.45 Moderne kamer Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7,20 Socialistisch strijd lied 7 23 Lichte gram 'om ea. 7.30 Van de voorpagina) 8.00 Nws en soeüalistlsch strijdlied 8,18 Lichte gram 8.55 Kook- praatje 9.00 Ochtendgym v d vrouw 9 10 Moderne muziek igri. VPRu: eenwijding. VARA: 10.00 Lichte Goede vrijdagdienst uit Wassenaar Mor- rn 11.00 t zang- Het IKOR zal op de ochtend van Goede Vrijdag 's morgens om 10.30 uur over Hilversum II een radioreportage geven van de Passiedienst. welke dan wordt gehouden in de Dorpskerk te ^ict Wassenaar. iek 1< .45 Gra ken 17.20 Tango-rumba orkest 17.50 Re- •ingsuitzendtng: Geven en nemen. Tips jr en van weggebruikers 18.00 Nws 18.15 t 18.20 Uitzending van de Anti- ire ParUj. Tot u spreekt mr H' Voorgangers zullen zijn dr. Th. C RWölütiönalre'^Paruf^is'sff Ueht^inrtur- Frederikse (meditatie! en ds. J. A. G mentaal kwartet 18.50 lluziek voor ktnde- van Zanten (liturgie). Leden van de ren <gr' Chr. Wassenaarse Oratoriumvereniging TELEVISIE zingen onder leiding van Gerard Akker- buis enkele «ezanaen Onanist is de |eua"ouen?al va heer W. J. Landsman. d kin-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7