Duo Lambermont-Zitman overtuigde de raad niet Geeii noodverbinding HUIGBRUG Kruispunt met singel zou zeer gevaarlijk worden U.Y.S. begon 50 jaar geleden als Achilles Slingerende automobilist in Leiden berecht Remonstr. Broederscliapsdag in Leiden (24 mei) NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MAART 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Chr. Ge^ nengde Zangvereniging Ex Animo uit- roering van de Matthaeus Passion [erman de "Wolft Gebouw voor chr.-sociaie Belangen, )ude Singel 236, 8 uur: afdeling Leiden fed. Chr. Bond van Overneidspersoneel. ondssecretaris W. Wieringa over enige ictuele punten, o.a. ziektekostenregeling oor het rijkspersoneel en pensioenwet- eving: bestuursverkiezing. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur fereniging van oud-leerlingën der Ara- achtsschool, causerie over Aus'raltc oor H. A. van Luyk, vertoning van films Stationsplein, 8 uur voorin.: afdeling eiden Ned. Chr. Reisvereniging, auto- icht naar metaalwarenfabviek Brabantia. Rest. van der Heijden, 3.15 uur: Leidse Lssurantieclub, mr. J. van Someren over ociale verzekeringswetten. Wijkgebouw Maranathakerk, L. Mors- ge-jn-eg, 8 uur: Chr. school voor slechthoren- e en spraakgebrekkige kinderen, ouder vond, onderwerp: „Vooizorg, zorg en oazorg ten bate van het slechthorende en spraakgebrekkige kind". Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwronds led. Gemeenten. Café Aniba, hoek Herenstraat - Witte iingel, 8 uur: ledenvergadering Leidse ruiniers- en Bloemistenvereniging Door iendracht Verbonden. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur oneelgroep Ensemble met De Klaploper Den Haag: Willemskerk, 7 uur: Kon. langvereniging Excelsior mm.v. Resl- :nd entie-Orkest, Haags Matrozenkoor en kolisten, uitvoering Matthaeus-Passion. Den Haag: Diligentia, 3 uur' Giuseppe elmi, cello, mm.v. Mario Caperaloni. Woensdag Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O - nrsus .Inschakeling van de gehuwde rouw in het arbeidsproces" (o.l.v. d-. P Thoenes). Den Burcht, 8 uur: Hengelaarsbond jor Leiden en Omstreken, vertoning van. filims. Bevrijdingskerk (Zuid-West), 8 uur: Gn^Evangelisatiecommissie Geref. Kerk. ds. Rang van Haarlem over „Deze Mens lierf voor mij", medewerking muziek- nsemble Concordia uit Noordwijk. Gebouw Steenschuur 6. 8 uur: leden- ergadering Leidse vereniging van Post- ;elverzamelaars. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur Ted. Comedie met Het sprookje van de 7olf. T Den Haag: Diligentia, 3 uur: Toos On- lerdenwijngaard, piano. Donderdag Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: lie- lerenavond Leny Stevens Ridderhof so praan en Loek Stevens piano it. Van der Heyden, Breestraat 85, afdeling Leiden Ned. Reisvereni ging, jaarvergadering. 1 Den Burcht, 8 uur: Hengelaarsbond 3or Leiden en Omstreken, vertoning an films. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur ia) jHaagsche Comedie met Othello Zaterdag Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, laamsteeg 2, 2,30 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, excur- 'i 'ie naar zoogdiercollectie en collectie Pubois. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur. Geref. Jeugdverband, Paaswijding. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, Joriaansteeg 2, 7.30 uur: jongerensocië. eit, diavertoning over het vluchtelingen werk in Noord.Oostenrijk, toelichting tevr. dr. E. A. Francken-Duparc. Den Haag: Kon. Schouwburg, S.15 uur. laagsche Comedie met Mesaillance Den Haag: Gebouw K. en W., 3 'uur: let Nat. Ballet, Pavlova-herdenking. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 te «ur: toneelgroep Studio met De wijze tater. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen Potheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon apotheek Van Breest Smallen- 'urg, Leiderdorp, De Oegstgeesterapo- heek op zondag 22 maart gesloten van 8 ot 24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Minnares intriges (18 jaar); woensdag: The Harilyn-Monroe-story (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zorro blijft Zoito (14 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Cleopatra (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 .en 9.15 uur): Sappho, de enus van Lesbos (14 jaar); maandag tot «n met woensdag: Hellegebroed (14 jaar). Studio (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De grote Kilte (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De ge- leimzinnige ruitenvrouw (18 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 23 febr. tot 25 maart Openbare bibliotheek Reuvens, Bree- toat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5,30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en 'on 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot uur; openingsuren filiaal Plantage 6. nsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 7 t 880 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur; openingsuren filiaal Lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 830 tot 980 uur en zaterdag van 1 tot >or de jeugd woensdag van 2 jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 580 uur Woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 'an 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen 'an 680 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 380 lot 5.30 uur. De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling 'an schilderijen, beeldhouwwerk en gra- lok, exposanten: Marry Hoving, Jolanda Mulder, Frans de Wit, Vincent van Mas- LEIDEN Het voorstel van de heren Lambermont cn Ten Broek on ter. plaatse van de vroegere Huigbrug een tijdelijke verbinding te maken, speciaal ten gerieve van de bewoners van het Maresingelkwartier, heeft het niet gehaald; de gemeenteraad besloot gistermiddag, overeenkomstig het voorstel van B. en W., van een noodverbinding af te zien. Slechts d-2 heren Lambermont, Zitman en Fakker (resp. KVP, WD en PvdA) stemden tegen- De heer Ten Broek (KVP) was afwezig. De heer Lambermont herinnerde eraan, dat tot 1962 dagelijks 2500 mensen do Huigbrug passeerden. Bij de behande ling van de begrotingen in 1962 en 1963 stonden B. en W. toch niet afwijzend tegenover de suggestie hier een tijde lijke verbinding tot stand te brengen. Er is een plan geweest voor een nood oplossing die f30.000 zou hebben ge kost. Voor een brug die wel tien jaar zal meegaan, vond de heer Lambermont dat niet om van te schrikken.Ook de oplossing die f 80.000 zou kosten, achtte hy niet onverantwoord. Dat is f 8.000 per jaar. Er is alle reden, een noodver binding te maken. „Het is wel laat, maai nog niet te laat om tegemoet te komen aan de alleszins gerechtvaardigde langens van de bewoners in dit stads deel," zei hij. De heer Zitman voelde met de heer Lambermont mee. Hij meende, dat eer noodverbinding later nog wel elders zou kunnen worden gebruikt. In het Wegen schema is ter plaatse een vaste brug ontworpen. Dat duidt erop dat deze verbinding wel degelijk van belang wordt geacht. De brug moet als een essentieel onderdeel van de Noord-Zuid-verbinding worden beschouwd. Het voorstel B, en W. achtte de heer Zitman dan ook in strijd met de bedoelingen die aa Noord-Zuid-verbinding ten grondslag liggen. Minder verkeer W/-ETHOUDER PIENA (P.v.d.A.) hield een uitvoerige verdediging van het voorstel van B, en W., waarbij hij vooral stilstond bij de verschillende mogelijk heden die voor een tijdelijke verbinding nauwkeurig zijn onderzocht. Geen kele mogelijkheid voldeed aan de e voorwaarden die in dit verband mijdelijk moesten worden gesteld. De verkeersdeskundigen hadden ernstige bezwaren tegen het uitkomen van een vei'binding op de singel-voorrangsweg. Daar komt nog bij dat de gemeente deze omgeving aan het saneren is i de sanering naar het zich laat aan- en in snel tempo zal doorgaan. De heer Piena had de indruk dat ook hierdoor minder verkeer van de Huig straat gebruik zou maken dan tot 1962 het geval is geweest. Overigens was hij zich bewust van het ongemak dat het ontbreken van deze verbinding een aantal ingezetenen mee brengt. Wat betreft de toekomstige vaste verbinding ter plaatse was de wet houder nogal optimistisch gestemd, in tegenstelling tot de heer Lambermont, die liever over tien dan over acht jaar sprak. De raad moet ook een beetje vertrouwen hebben in het beleid B- en W. Het bleek dat vooral keerstechnische overwegingen het col lege tot zijn afwijzend advies hadden gebracht. „Als de raad de brug toch wil hebben, dan moet hij zich maa die zin uitspreken, maar wij raden af, Ei van Columbus gevonden Nu de Paasdagen naderen, hebben duizen den huisvrouwen de verheugende ontdek king gedaan dat een dure tijd heel wat goedkoper kan zijn. Wij spraken met ver scheidene huisvrouwen die dit feit ten volle beaamden. Zij doen al hun inkopen voor de komende feestdagen op de markt. Daar vinden zij een overvloed van smake lijke zaken - heerlijke traktaties, maar ook gewone levensmiddelen. Zij verklaar den dan ook zonder uitzondering dat kopen op de markt geld-verdienen is. Op de markt is van alles véél - en stukken voordeliger. Marktkoopman en straat handelaar weten vanouds wat een huis vrouw toekomt en dat is te merken aan de ruime keus en de prijzen. Om van de gezelligheid van het markten nog maar niet eens te spreken. Verstandige huis vrouwen, menen wij, gaan dan ook voor de Paasdagen volop inkopen doen op de markt, want Ol' DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD trigt, Hans Barends, Ernst Nagel en Pie- ter van Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). Assenaar: Kunstzaal Heulf Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster- Later geheel anders "T\E heren Lambermont en Zitman ble- ven bij hun standpunt. De ee merkte op dat het hier niet alleen winkelende mensen, maar ook op vele scholieren gaat die scholen aan de Haar lemmerstraat en de singel bezoeken. De heer Zitman had als voornaamste be zwaar de strijdigheid met het plan Noord-Zuid-verbinding. ,,Als er latei- een vaste brug komt, gelden de bezwa ren van de verkeersdeskundigen dan Hierop haakte onmiddellijk de heer De Kier (prot.-christelyk) in. ,.Als hier als onderdeel van de Noord-Zuid-verbin ding een vaste brug zal worden aange legd, ontstaat er een geheel andere situatie dan nu met een tijdelijke binding het geval zou zijn." zei hij. ,.Er zou hier een zeer gevaarlijk punt staan, in het bijzonder voor de kinde- De heer Sommeling (P.v.d.A.), die zich ook nog in de discussie mengde, onder schreef deze gedachte ten volle. De Noord-Zuid-verbinding in haar huidige ontwikkeling staat of valt niet met deze tijdelijke verbinding. Zij is niet uitslui tend geprojecteerd om het noorden de stad te „ontsluiten", gesteld dat dit nodig zou zijn. Zij is ontworpen vooi een soepele afvloeiing van de verkeers stromen in deze richting. Wethouder Piena bestreed, dat een tij delijke verbinding een oplossing zou zijn. Hij twijfelde bovendien aan de behoefte. Goed, er zijn winkeliers die mi hun omzet door het wegvallen van deze verbinding is teruggelopen, maar andere klachten hebben B. en W. niet bereikt. Zoals gezegd, stemden de heren Lam bermont, Zitman en Fakkel tegen het voorstel van het college. Systeeinscholen TAE raad besloot tot de bouw van eer tweede serie systeemscholen, tien ir totaal. Lof werd geuit 'voor de werk zaamheid van B. en W. ten aanzien hier van. De heer De Bree (K.V.P.) vroeg het college na te gaan of ook andere projecten in systeembouw kunnen w den uitgevoerd. Het bespaart arbeid en dus zouden" de rijksgoedkeuringen wellicht spoediger afkomen dan geval is. Mr. Woudstra (prot -christelijk) wilde de grote betekenis van deze tweede niet onderschatten, maar hij toch niet zóveel waardering voor de systeembouw dat hij dit voorstel vol ledig toejuichte. Door de herhaling beginnen deze scholen vervelend te worden; wij moeten onze openbare gebouwen niet te zeer gaan uniforme ren. De prot.-chr. fractievoorzitter hoopte dan ook dat de gemeente spoedig mogelijk naar de traditionele bouw zal terugkeren- Wethouder Sannes (P.v.d.A.) ant- wobrdde, dat de scholen van de tweede serie wel anders worden dan die eerste. De ulo-scholen krijgen ei der front en de kleuterscholen uiteraard kleiner dan de lagere scholen. Het systeem voldoet zeer goed, zowel qua vormgeving als qua inrichting. In Delft, Utrecht en Haarlem is er al belangstelling voor. Alle voorstellen, zoals in ons blad vorige week dinsdag vermeld, werden aangenomen. Recensie Jeugdorkest In de gisteren op pagina 3 geplaatste ecensie van de uitvoering van het Leidse Jeugdkamerorkest zijn enkele regels uitgevallen en op een verkeerde plaats terechtgekomen. Wij herhalen hier de desbetreffende passage. e aan deze prachtige aria inherente nostalgie misten wij wel een beetje in de technisch bijzonder knappe voor dracht door Leny Stevens Haar stemtype zich misschien ook beter lenen voor de rol van Susanna. Twee fragmenten uit Webers Freischütz deden het dan ook veel beter, doordat daarin de zeer lichte, wat soubrette-achtige sopraan beter tot haar recht komt. Een schitterende zang techniek bezit Leny Stevens stellig, doch zouden nog wat meer expressie Et komt geen tijdelijke verbinding op de plaats van de in 1962 afgebroken Huigbrug. De brug werd wegens bouwvalligheid afgebroken maar al gemeen werd verwacht dat er wel iets op zou worden gevonden. Enkele raadsleden hebben dat gistermiddag nog met verve verdedigd, het mocht echter niet baten. Niet alleen zouden de kosten hoog zijn (f81.000) maar bovendien zou er een zeer gevaarlijk punt ontstaan, aangezien de singel voorrangsweg is, zo vond de grote meerderheid van de raad. De ver bindingen van Leiden-Noord met de stad blijven zich dus beperken tot de Oude Herengracht en de Mare. Van daag dan ter afsluiting van deze zaak een laatste plaatje van deze verbin ding loaarvan tot 1962 toch 2500 men sen per dag gebruikt maakten. Feest programma Het- Leidse UVS bestaat op 1 april vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit feit is een uitgebreid feestprogramma samengesteld, waarin, het accent is gelegd op de sportactiviteiten. Enkele aan trekkelijke onderdelen van dit programma zijn: Zaterdag 28 maart: Opening festiviteiten met een groot toer nooi, waaraan wordt deelgenomen door adspiranten en pupillen van alle Leidse voetbalverenigingen. Maandag 30 maart staat een in ternationaal seniorentoernooi op het programma. Deelnemers zijn SV Düsseldorf en SV Godesberg (Duitsland), het sterkste amateur, team van Ajax (Amsterdam) en UVS. Voor dinsdagavond 31 maart is om acht uur een buitengewone algemene vergadering uitgeschre ven. Deze wordt gevolgd door een receptie, die uitsluitend is be stemd voor leden en donateurs. Zaterdag 5 april is gereserveerd voor een grote vijfkamp voor de UVS-jeugd. De festiviteiten worden op za terdag 11 april besloten met een receptie van 2.30 tot 4.30 uur in de kantine op het sportpark Kik kerpolder en een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Srtrevend naar mooi voetbal LEIDEN Op 1 april bestaat de Leidse voetbal- en atletiek vereniging UVS vijftig jaar. Zoals zovele verenigingen van deze leeftijd, dankt ook UVS haar ontstaan aan de toen nog grote stukken braakliggend terrein in en om Leiden. Op 1 april 1914 werd op zo'n stuk terrein de voetbalver eniging Achilles opgericht, die een jaar later toetrad tot het georganiseerde voetbal. Dat bracht naamsverandering met zich mee, want de voetbal wereld kende al een Archilles. Zodoende ontstond de naam „U\it Vriend schap Saam. En men is samen gebleven, nu al vijftig jaar. Zélfs de trieste terugkeer uit het betaalde voetbal heeft daaraan niets kunnen veranderen. De start van U.V.S. is opmerkelijk ge weest. In de eerste jaren van het bestaan werd het eerste elftal (men had in den beginne niet meer elftallen) steeds kampioen en na vijf jaar kwam m in de derde klasse van de toen nog niet Koninklijke N.V.B. U.V.S. heeft steeds het stempel voetbal" gehad. Dat is niet altijd effectief genoeg voor het behalen „Dat hoeft ook niet zozeer," zegt zitter J. Wondergem, die van mening is, dat het al te zeer streven i de zo onprettige spelverruwing in de hand werkt. De sport heeft volgens hem heel andere taak. Teamgeest Bruggenbouw in Leiden LEIDENToen wethouder Piena van openbare werken gistermiddag in de ge meenteraad het voorstel van B. en W verdedigde om geen tijdelijke verbinding te maken ter plaatse van de in 196? verwijderde Huigbrug, deelde hij mee dat met de gemeente Leiderdorp over eenstemming is bereikt met betrekking tot de bouw van een brug over de Zijl (waar vroeger de Spoorbrug heeft ge legen). Bovendien zullen B. en W. -bin nenkort bij de gemeenteraad een voor stel indienen tot de bouw van een brug over de Haarlemmervaart. Als deze brug er is en de aansluitende wegen zijn aan gelegd, zal het verkeer van de Willem de Zwygerlaan rechtstreeks het Stations plein kunnen bereiken. LEIDEN Dat sommige weggebruikers hun eigen belangen s sterker laten spreken dan het algemeen belang, bleek gisteren op het kantonge recht bij de zaak tegen een 66-jarige Leidse automobilist. Deze reed in de cember over de Gemcneweg te Hazerswoude, waarbij hij zulke vreemde capriolen uithaalde, dat dit de andere weggebruikers wel moest opvallen. Uit de verklaringen kwam het volgende aan het licht. Verdachte reed over liet Noordeinde te Waddinxveen, waarbij hij van d« zyde van dc weg naar de andere la veerde. Een andere automobilist volgde hem via de Hogeveenseweg cn Provin ciale weg tc Hazerswoude. Door licht signalen werd ook een andere autobe stuurder op de vreemde rijwijze attent gemaakt en deze bleef achter de Leidse bestuurder rijden. De eerste achtervolger belde de poli tie op. Onder meer op de Rijndijk tf Leiden moesten automobilisten hun toe vlucht op de grasberm zoeken om singen te voorkomen en eenmaal /noest met de rechterwielen de gras berm op. Verdachte bleek het met de door de getuigen afgelegde verklaringen niet eens. In verband met een defect zijn benzinepomp had hij steeds met één hand gestuurd en met de andere hand zich met zijn motor bezig gehouden, ver telde hij. Voor de in de auto aangetroffen jenever fles had verdachte geen verkla ring. De officier van justitie, mr. Out, f150 of een maand hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor ;n jaar; conform de eis werd het vonnis. Een 67-jarige inwoner uit Den Haag had reeds eerder terechtgestaan in ver band met een ernstige verkeersovertre ding te Oegstgeest. Een ontkenning van verdachte bracht toen slechts uitstel, Schipper v. Nimwegen nam afscheid van Jan van Galen LEIDEN Dc zeeverkennersgroep tan van Galen hield zaterdag in het vykgebouw Levendaal 103 een geslaagde tvond voor ouders en genodigden. Aan de heer H. Brouwer, instructeur /oor de EHBO werd voor het vele cn onder moeilijke omstandigheden ver richte werk door schipper H. van Nim- cgen het dankbaarheidsinsigne uitge reikt. De „Galengalmers" lieten hun. zang kunst horen met enige aardige liedjes, de verkenners demonstreerden hun vaar digheid; de welpen hielden een grappige vaardigheidsquiz De scheepsraad voer en schetsje op over het onderhoud een boot (zoals het moet). Tot slot werd een quiz met de ouders en ver kenners gehouden waarbij de laatsten op het nippertje als winnaars te voor schijn kwamen. Hartelijk werd afscheid genomen van schipper van Nimwegen, die de leiding de troep overdroeg aan schipper De Mooy. De voorzitter van de oudercom- e prof. dr. J. Keuning, oud-schipper Duk en de groepsleider H. Logger spra ken de vertrekkende schipper toe en vermeldden zijn vele verdiensten voor deze soort jeugdwerk gedurende de lange periode van zijn leiderschap. De gebruikelijke verloting besloot de Primeurs op Leidse groenteveiling LEIDEN De gebroeders Jansen uit Hoofddorp voerden gisteren de eerste tomaten van dit jaar aan op de Leidse veiling. Deze brachten f 1.65 per kg op. Koper was de heer P. Ravensbergen te Rijnsburg. Tuinder E. J. Zegwaard uit Zoetermeer zorgde voor de eerste snijbonen. Deze brachten f 6 per kg op en gingen ook naar Rijnsburg; de firma G. den Heijer kocht ze namelijk. zodat de zaak thans weer op de rol stond. Verdachte gaf thans toe enige uren tevoren twee borrels te hebben ge dronken. De officier eiste f150. Conform de eis werd hij veroordeeld. Een 21-jarige straatmaker uit Zoeter- woude reed in december met een perso nenauto over de Nieuwe Weg te Zoeter- woude. Bij een bocht vloog het voertuig tegen de gevel van een huis en veroor zaakte daar een schade van f3000. Een mede-inzittende verklaarde dat men eni ge tijd had doorgebracht in een café, waar verdachte drie glazen bier had ge nuttigd. De eis luidde f100 boete; de kantonrechter veroordeeld© hiertoe en legde bovendien een voorwaardelijke in de rijbevoegdheid op zes maanden, met een proeftijd van Men komt door de structuurverande ringen ook de echte teamgeest vroeger niet zoveel meer tegen. En ter verduidelijking onthulde de U.V.S.- praeses het feit, dat in de jaren twin tig U.V.S. bij het tweede lustrum 6f leden telde en toch met zes elftallen aan de competitie deelnam. Er w toen kennelijk mo,g spelers, die aan ,een wedstrijd niet genoeg hadden voor het besteden van de vrije tijd. U.V.S. is in de loop der jaren heel wat keren verhuisd. Men begon aan de Rijks straatweg in Oegstgeest, maar na enkele jaren moest men naar de Hofdijk. Het terrein aldaar werd helemaal in orde ge maakt en afgekeurd, zodat men naa» de Lage Morsweg verhuisde. Vandaar trok de U.V.S.-familie naai de Kanaalweg, waar men als eerste ver eniging de beschikking kreeg over stro mend water, licht, een overdekte tribune en meer comfort, waarvoor men thans minachtend nog de schouders zou opha len. Men heeft het nu nog beter. Atletiek Gedurende de jaren 1927 tot 1934 vier de U.V.S. ook triomfen op atletiekgebied cn vier jaar achtereen werd in die pe riode zelfs de roemruchte estafette „Dwars door Leiden" gewonnen. Ook op de technische nummers kwamen U.V.S.- cracks goed voor de dag. Vlak voor de Benoemingen in de Leidse raad LEIDEN De gemeenteraad benoem de gistermiddag de heren A. Abcouwer, C J, W. Brittijn, W Caro, N. van den Heuvel, J. W. Leurdijk en G. J. van der Ploeg en mevr. A. Laman-Onderwater tot lid van de noordercommissie tot ring van schoolverzuim. Tot lid var zuidercommissie wérden benoemd de heren J. Fluit. H C F. de Greef, P. J. M. Hocks A. Reyngoud, J. Schouten en N. B. M. Vreeburg en mevrouw C. de Hart-Godfriedt. Mevrouw E. Heyting werd benoemd tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde aan de Louise de Coiigny- H.B.S., mevrouw I. N. Samson-Meyer tot tijdelijk lerares in de Franse taal en let terkunde, mej. W. C. Eggink eveneens tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde en drs. R. Sattler tot ijde- lijk leraar Ln de wiskunde. Ten slotte mej. M. van Rietschoten tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Wig wam aan de Sumatrastraat. Koninklijk zilver bij de NZH Leiden LEIDEN Veertig jaar geleden kwam de heer J. L. Wolsink als weg werker in dienst bij de Noord-Zuid- HoUandsche Vervoers Maatschappij, die hem als standplaats Rijnsburg aanwees, vanwaar hij een aantal jaren later werd overgeplaatst naar zijn hui dige standplaats. Leiden, waar hij tot op heden werkzaam is in de autobus garage. In verband met dit jubileum werd hij met zijn naaste familieleden heden ochtend om negen uur door de Leidse loco-burgemeester, wethouder S. Men ken, ontvangen in de koffiekamer van het stadhuis. Hem werd de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. De lieer Menken had in een toespraakje, dat aan deze ceremonie voorafging, in het kort de loopbaan van de jubilaris ge schetst en persoonlijke herinneringen betreffende contacten met de NZH opgehaald. Bij deze plechtigheid was ook de directeur van de NZI1, de heer Horten- ius. aanwezig. Vrouw struikelt over mat en breekt been LEIDEN Gistermorgen heeft de 60- jarige mevrouw E. Lammertsma in haar woning Oosthavenstraat 2 maar rechter bovenbeen gebroken toen zij over een mat struikelde. Suggestie aan B. en W Breestraat-klinkers handhaven LEIDEN Mej. A. J. van Nienes, lid van de Leidse gemeenteraad, heeft B. en W. vragen gesteld met betrekking tot de komende reconstructie van de Breestraat. Zij spreekt daarin haar voor keur uit, gegrond op esthetische over wegingen, voor een klinkerbestrating bo ven een geasfalteerd wegdek. Haar vra gen zijn of B. en W. willen nagaan of er speciale voorzieningen zijn te treffen voor ,,trillingvry verkeer" bij een klin kerbestrating en hoe de kosten van asfalt en klinkers zich verhouden. tweede wereldoorlog verhuisde men naar de Wassenaarseweg, waar de moeizame opbouw op zinlozep wijze in de jaren 1940—45 weer werd afgebroken door de bezetters. En dan volgt de periode Kikkerpolder, waar men thans een prachtige accommo datie heeft. In de loop der jaren heeft U.V.S. ook de cricketsport goede dien sten bewezen. In 1937 werd de L.C.C. bij U.V.S. ondergebracht en nog steeds bloeit deze afdeling. Jeugd andere sporten heeft i me aandaoht besteed aan de jeugd. In 1930 deed het eerste junioren-elftal zijn intrede. Ook nu nog staat de jeugd bij U.V.S. vooraan, hetgeen wel blijkt uit de reeks festiviteiten waarbij de jeugd is betrokken. Trouwens, het blijkt ook uit de regio nale jeugdcompetitie, waarin de U.V.S.- junioren nog stcids de leiding hebben, alhoewel de weg naar een kampioen schap ter gelegenheid van het vijftig-ja rig bestaan nog lang en moeilijk is. Maar het zou een mooi geschenk zijn van de jeugd. Adviezen voor Leidse amaleurfotografeii LEIDEN De grote belangstellng voor de bijeenkomst van de Leidse Amateur- fotografenvereniging in „Dc Doelen" ging gisteravond uit naar het oordeel, dat de lieer Maschhaupt had over het fotowerk van de LAFV-leden. De heer Maschhaupt, docent in de kleurenleer, verzorgde in januari voor de LAFV een lezing over „Psychologie en estctica der kleuren- keuze" en gaf toen waardevolle tips. Enige tientallen LAFV-leden hadden gis teravond hun prestaties meegebracht. De heer Maschhaupt gaf eerst een uit eenzetting van de vele facetten, die door de amateur-fotograaf in acht dienen te worden genomen. „Men fotografeert als het ware om bepaalde evenementen nog eens te laten herbeleven en ook een medemens in deze herbeleving te laten delen, dus dient men er voor alles voor te zorgen, dat de foto een zo getrouw mo gelijke afspiegeling van de werkelijkheid is", gaf spreker als algemeen advies. Hij was er een tegenstander van om eigen narigheden en zuivere privézaken op de gevoelige plaat te vereeuwigen en deze aan anderen openbaar te maken. Tijdens het voorafgaande huishoude lijke gedeelte maakte de voorzitter, dr. J. Versteeg, nog bekend, dat zich voor de onderlinge diapraatwedstrijd, waarmee de LAFV in 1962 een novum in de Neder landse amateurfotografenkringen intro duceerde en die de volgende maand zal plaats hebben, thans niet minder dan 5 deelnemers hadden opgegeven. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Marjolein, dr van J Bergman en K J Glasbergen: Maria Josephia Gerarda, dr van C P M Juffermans en C J A van den Berg; Petrus, zn van P Smit en H van Egmond; Marieke Maria Eli sabeth, dr van J H H van Heek en W M T Goddijn; Miguel Robert, zn van C H Bliekendaal en A M Kor- ver; Hermanus Willem Theodoor, zn van W D H Koelewijn en L van der Plas: Pieter Cornelis, zn van C van Delft en C A Zwaan; Peter, zn van P van der Ent en J M Pynaker; J H de Graaf; Son ja Helène, dr van Leendert, zn van W Oostveen en J C Schalkers en D van Asperen: Johannes Christiaan, zn van J C Boelee en J Pardon; Rudiger Hel mut, zn van P J A van der Hulst en G U Schumann; Klaas, zn van K Hollebeek en C Bronsing; Ilona Jacoba Catharina, dr van J Coljjn en J M van der Burg; Karei Jacobus, zn van H P van der Vos en N G Boesten; Abraham, zn van W de Roode en C S J G Fasel; Cornelia Adriana, dr van W van der Vlugt en A H L Koelman; Peter Wilco, zn van C van Baarle en H J Nieu- wenhuize; Abraham, zn van A Par don en J Disseveld; Wilfred Peter, zn van J van der Born en J van Meurs; Arie Hendrikus Johannes, zn van A van Dijk en N Koolmoes; Sylvia Maria, dr van R F Inglehart en B Feinberg; Ronald, zn van J G Brouns en W de Jonge; Monique Alexandra, dr van A F M Ooster- baan en C Mieremet; Johan Marti- nus, zn van H A Lens en P J Aniba; Hendrika Elisabeth, dr van H van Rhijn en C Klaverwijden; Maria, dr van H Hollebeek en M A M Boting. GEHUWD: H Dik cn S Hagemans: H B Plugge en L E Kramp; E B Peltenburg en J G T Verhoeven. OVERLEDEN: P T M Klink 18 jaar, zoon: F P Ratten 60 jaar, man; M J Keijzer 71 jaar, echtg van P Berk- heij; A Brugman 88 jaar, wed van J Rouw: I Velde 51 jaar, man; L J J Kemp 11 jaar, dochter; S Dam 56 jaar, man: A van Velde 88 jaar, man; J W Stieding 81 jaar, man; J de Haas 74 jaar, man; J A van den Burg 42 jaar, vrouw. LEIDEN Op zondag 24 mei zal de Remonstrantse Broederschapsdag in Lei. den worden gehouden. De Remonstrantse Gemeente zal dan leden en vrienden uit de gehele Broederschap ontvangen. De dienst in de kerk aan de HoogL Kerk- gracht zal worden geleid door de beide predikanten, ds. Mackenzie en dr. Cra mer. Na de dienst is er een wandeling 1 lunch in de Gehoor. door Leiden t zaal. 's Middags voeren leden van de Ge meente en studenten van het Remonstr. Seminarium het spel „De jongen met de kar" van Chr. Fry op.' Prof. dr. L. J. van Holk hoopt een lezing te houden over het onderwerp „Naar een wereldwijd le vensbesef". De dag wordt omstreeks 5 uur gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3