a ontdekt Croi Kampioenschap eerste klas mogelijk toch voor LSG 2 NOC blijft bij standpunt: Volleyballers moeten over laatste barrière Philips maakte in 1963 f 366 miljoen winst MKIW K LEIDSE COURANT 6 WOENSDAG 18 MAART Competitie van deL.S.B. LEIDEN In de voor het kampioenschap van de Leidse Schaakbond zo belangrijke wedstrijd tussen Boskoop 1 en LSG 2 zullen de Leidenaars waarschijnlijk aan het langste eind trekken. De Boskopenaren, die aan een gelijk spel praktisch voldoende hadden voor de titel, verspeelden in de laatste minuten van de wedstrijd enkele gewonnen stellingen en kijken nu tegen een 5-4 achterstand aan. De afgebroken partij voor LSG 2, dat nu zeker is van het kampioenschap. met 5444 won. Voor Philidor 3 komt het kampioenschap nu weer aan een zij den draadje te hangen, doordat Leithen 1. dat ook slechts eenmaal verloor, trouw is blijven volgen, slechts een half bord- pumje op Philidor 3 achterstaat. Verdere uitslagen in deze afdeling wa ren: Leiderdorp I-Bodegraven 2 944 en S.P.W. 1-Alphen 3 voorlopig 54. Alphen 3 degradeert zeker, terwijl dit lot voor Bodegraven 2 onontkoombaar L.S.G. 3 won de afgebroken wedstrijd tegen Bodegraven 1 met 5444 en heeft zich daarmee verzekerd van be houd van het cerstek.asserschap. Voor Bodegraven 1 betekende deze uitslag echter de voltrekking van het degrada- tievonnis. In het volgend seizoen zullen de Bodegravers weer in de tweede klas uitkomen. In klas 2A is de strijd na de voorlaat ste ronde praktisch gestreden. Alphen 1 wordt na de 8414 overwinning op Philidor 4 zeker kampioen, terwijl Zwar te Pion en Leithen 2 naar de derde klas terugvallen. Alleen Leithen 2 heeft nog een kansje tegen Rijnsburg 1, dat niet mag verliezen van de Leithenaren. De wedstrijd Zwarte Pion-Philidor 5 eindigde in een 55 gelijkspel. Philidor 4 ging tegen de uitslag van een arbitrage- partij uit de wedstrijd tegen Zwarte Pion in hoger beroep. Na toewijzing veranderde de uitslag van 5—5 in 54— 44 voor Philidor 4. Klas 2b In klas 2B heeft Alphen 2 toch nog even zijn tanden laten zien aan koploper Philidor 3. De in een 44—24 achter stand voor de Alphenaren afgebroken wedstrijd gaf bij het uitspelen der afge broken partijen nog een verrassing, doordat een winstpartij door een Leidenaren werd weggeblunderd als gevolg dat Alphen 2 de wedstrijd In klas 3A kan koploper Black and White weinig meer gebeuren. De Leidenaren schakelden twee con currenten uit. De grote rivaal Sas- senheim 2 werd op het nippertje met 5444 geklopt. De afgebroken wedstrijd tegen Noordw(jk 2 leverde een 64 zege op. De overige uit slagen in deze afdeling waren: Noordwjjk 2-Rijnsburg 2 6434; Katwijk 2-VaIkenburg 6434» Voorschoten 2-V.T.L. 5—5. In 3B is nog enige spanning, hoewel nog slechts twee tientallen in de kam- pioensstrijd gewikkeld zijn. Koudekerk 1 leidt, terwijl LSG. 4 met een match- punt minder op de tweede plaatsstaat. De uitslagen waren: Philidor 6-Koude- kerk 1 3—7; L.S.G. 4-S P.W 2 84—14 Leithen 3-Roelofarendsveen 46. In afdeling 3 C is er nog flinke spanning Drie teams staan met even veel matchpunten aan de leiding: Hazerswoude, Boskoop 2 en Nieuw koop, waarbij Hazerswoude de mees te bordpunten heeft. In de laatste ronde zullen de Hazerswouders ech ter een zware dobber hebben tegen Boskoop 2. Uitslagen: Alphen 4- Nieuwkoop voorlopig 2-6, Koude kerk 2Leiderdorp 2 4-6, Hazers woudeAarlanderveen 8-2. VVS 3 kampioen in de heren 2e klas LEIDEN Zoals we vorige week reeds voorspelden, wisten de jongens van Jan de Klerk de afgelopen week het kam pioenschap van de tweede klas heren binnen te halen GGV 1 probeerde kam pioen W3 3 nog wel de voet dwars te zetten, maar verder dan één set winst konden de mannen van Joop van Elburg het niet brengen en de zege kwam bij VVS 3, dat daarmee promoveerde naar de eerste klas. We wachten nog op vier kampioenen, namelijk in de heren vierde klas B, waar Castellum 2 de beste pa pieren in handen heeft en met twee punten voorsprong op Rijnsburg 2 op de eindstreep afgaat. Vervolgens bij de da mes, waar nog drie klassen zonder kam pioen zijn. In de eerste klas heeft KVC de beste kansen Argos en KVC staan gelijk aan de leiding en beide teams spelen deze week hun laatste wedstrijd Maar er is altijd nog een gestaakte match tussen beide titelkandidaten. Op de stand 21 voor KVC werd deze wedstrijd gestaakt Winnen beide teams deze week dan zal volgende week woensdag de laatste set van de wedstrijd gespeeld moeten wor den. met daarachter de beslissingswed strijd, als Argos erin slaagt deze set te winnen. Verliest Argos één puntje deze week in Wassenaar, dan is KVC kam pioen Een bijzonder ingewikkeld en span nend slot dus. In de dames tweede klas staat LUSV 2 één puntje voor op Nw. Brunh. 2. Het heeft dus de kans op de titel in eigen hand. Tenslotte: in de dames vierde klas. waar het tot vorige week er ook naar uitzag dat het op een beslissingswed strijd zou gaan uitlopen, is deze week de verrassing gekomen, die aan De Val ken de titel als het ware in de schoot heeft geworpen. De meisjes van het Leids Volkshuis moesten aantreden tegen Rijns burg 2 en kregen daar een ijskoude dou che. Met een 30 nederlaag werden zij naar Leiden gestuurd en daar zij ge lijk stonden met de Valkenburgse meis jes en dezen geen fout maakten tegen WW 4, kwamen zij twee punten achter op. En met nog één wedstrijd voor de boeg kan Valkenburg het kampioensdi ner alvast op een zwak pitje zetten, of de Valken zouden in de laatste wed strijd nog moeten struikelen Volleybal-prognose LEIDEN SVL dames vechten van avond in het gymnasium om de degrada tiewedstrijden te ontlopen. Vorige week werd de eerste goede stap op herstel in gezet met een overwinning op het Rot terdamse ZVC 2. Vanavond is het Delftse CSVD te gast bij de roodwitten inzet van alle krachten moet het moge lijk zijn deze lastige tegenstander te kloppen. Als men deze wedstrijd in winst weet om te zetten, zal dat een goede sti mulans zijn om donderdagavond als Rotterdam tegen Concordia moet worden aangetreden ten minste één puntje ui» deze match te halen. Dan ziet het slist wat rooskleuriger uit voor de Leid se ovengangsklassers. Het Katwijkse KVC stelde vorige week ernstig teleur door tweemaal tegen een zwakker geachte tegenstander niet ver der te komen dan tot een gelijk spel. Maar de kans op een kampioenschap heb ben de Katwijken in eigen hand, want vrijdag in Den Haag treden zij aan tegen leider Syrena en van deze uitslag, die niet ver van een gelijk spel zal liggen, hangt veel af. De meest gelukkige zal in deze strijd zegevieren. Weten de Katwijkse knapen Piet Kaptein af te blokken, dan zit er een overwinning in. De Kangeroes eveneens nog in degra- datiezorgen ontmoeten vrijdag in Leiden kampioenskandidaat Voorburg. In de vorm waarin de Voorburgers momenteel steken moet er een kansje voor e Kangeroes in topvorm in zitten. Het voor de Leidse hoofdklassers één van laatste kansen. Wie in deze strijd het eerste de zenuwen de baas is, zal met een overwinning huiswaarts gaan. Tot onze spijt kunnen we SVL. dat reeds ge degradeerd is uit deze hoofdklasse tegen de andere kandidaat voor de titel, het Haarlemse HVS. weinig goeds voorspel len. Dit zal wel een duidelijke neder laag voor de roodwitten worden. Tennis Winst en verlies voor de Nederlandse deelneemsters aan het in ternationale tennistoernooi, dat momen teel in Nice wordt gehouden Winst voor Trudy Groenman die met 60. 60 royaal haar Franse tegenstandster Made leine Favre versloeg en ook voor Anja Lepoutre, die met 61 de eerste set won, waarna de Engelse Irene Percival in verband met een blessure opgaf Els Krocke verloor van Cawthrorn met 64, e8, 7—5 en Betty Stove leed een nederlaag tegen de Engelse Joan Lee met Uy-S, 1-6- 6-3. Anton Geesink naar Tokio? mité handhaaft zijn standpunt nzake de volleybalkwestie en voor Anton Geesink bestaat de mogelijk heid om dankzij de gewijzigde amateurbepalingen aan de spelen van Tokio deel te nemen. Dat waren zonder twijfel de hoogtepunten van een bespreking, die het NOC gis teren in Wassenaar heeft gehouden. Een bespreking noodzakelijk geworden, omdat er van de zijde van de Nederland sportwereld, die van de volleybal- bond in het bijzonder een groeiend on behagen viel waar te nemen ten aanzien van de uitzending van sportlieden naar de Spelen 1964 in Tokio. Aan de hand van een zeer uitvoerig en gedocumen teerd betoog heeft ir. A. Paulen het NOC. standpunt uiteengezet, waarbij duidelijk werd geconstateerd, dat het NOC-bestuur met de Nederlandse volleybalbond hoopt, dat onze landgenoten zich in Hengelo tydens de wedstrijden om de Westeuro- pese beker op 2. 3 en 4 april a.s. zul len kwalificeren. Bijzonder moeilijk is het. aldus de heer Paulen, om het olympisch niveau te be palen, aangezien dat voor alle takken sport anders ligt. Voor ons is het VOETBAL Aalsmeer kreeg geen kans van Noordwijk AALSMEER Het eerste elftal van Noordwijk heeft gisteravond een vriend schappelijke wedstrijd tegen het eerste elftal van Aalsmeer met 31 gewonnen. Kennelijk geïnspireerd door de voor treffelijke lichtinstallatie op het Aals- meerse terrein gaf rechtsbuiten P. v. d. Lippe zijn ploeg nog voor rust een 02 voorsprong. Onmiddellijk na rust verkleinde zijn alsmeerse collega deze, doch Van dei Lippe had met een fraaie kopbal toch er het laatste woord. De ontmoeting was voor do Aalsmeer ders bedoeld als een revanche destijds in Noordwijk geleden nederlaag de nederlagenserie van de roodbroe- Uitslagen volleybal afdeling Leiden Uitslagen volleybal afdeling Leiden: DAMES, eerste klas: DES 1-KVC 1 0—3; Or. Groen 1-Nw. Brunh 1 03; KVC 2-Argos 1 0—3; SVL 2-LUSV 1 2—2 Tweede klas: Raaphorst 1-Teylingen 2 30: Castellum I-Meerburg 1 30. Derde klas: De Alvos 1-Rijnsburg 1 0—3. Vierde klas: De Valken 1-WVV 4 31: Rijnsburg 2-L.V. 1 3—0: WW 3-Donar 1 2—2. HEREN, eerste klas: PSVA 1-L.D. 1 1—3- KVC 2-SVL 2 2—2; VVS 2-Castel- lum 1 2—2: LUSV 1-SVL 3 2—2. Tweede klas: Raaphorst 1-Teylingen 1 3—1: Donar 2-DSS 1 1—3; Meerburg 1- Or Groen 1 2—2, GGV 1-VVS 3 1—3. Derde klas: DES 1-Donar 3 1—5; WA 1—Catena 1 0—3: DSS 2-Catena 2 3—0; WS 4-Advendo 1 3—0; LUSV 3-D.O.G. 1 3—1 Vierde klas A: De Alvos 1-M.D.S. 1 22; vierde kL B: Rijnsburg 2-DES 2 3—1; WW 2-Castellum 2 0—3. Brunt meldde: Jeugdvoetballers Oost-Duitsland kregen inreisvisa De secretaris-penningmeester van de KNVB. de heer L. Brunt, heeft vanmor gen via de vreemdelingenpolitie bericht ontvangen, dat de Nederlandse regering alsnog inreisvisa zal verlenen Oostduitse jeugdvoetballers die maart t m 5 april in ons land landentoernooi van de UEFA (Europese Voetbal Unie) zullen deelnemen. Voetbal. D' Geleense eredivisieclub Fortuna "54 zal woensdag 8 april in Gren. chen (Zwitserland) als sparringpartner fungeren van het Zwitserse nationale elf tal. Dinsdag 14 april speelt Fortuna '54 in Zwitserland een wedstrijd 'egen Chaux de Fonds. daarom zaak zoveel mogelijk tastbare bewijzen te verzamelen. Na vele bespre kingen vindt het bestuur van het NOC dat bewondering heeft voor het bestuurs beleid, trainingsvoorbereiding en condi tionele en mentale instelling van de vol leyballers dat Hengelo de laatste bar rière voor Tokio zal zijn. Inzake Anton Geesink, zal het NOC alles in het werk stellen om aa hand van nieuwe interpretaties het olympisch reglement ten aanzien in de amateurbepalingen, de Utrech- r naar Japan te kunnen zenden. Het NOC-bestuur sprak bij monde drs. Chr. v. d. Ploeg en Simon de Wit duidelijke taal ten aa dische begeleiding en de maatregelen die toe werden genomen, zullen worden voortgezet, óm alle atle- optimale lichamelijke en mentale conditie aan de start te brengen. Maan delijkse besprekingen met ploegleiders, trainers, atleten etc hebben nu reeds band gesmeed tussen NOC-officials, het medisch driemanschap, de doktoren W. Mosterd, A A. M. F. Pannekoek D. Willebrand die eveneens naar Tokio zullen reizen chef de mission Simon de Wit en de atleten en leiders uit de verschillende bonden. Elfde volleybaltoernooi voor leraren N.O. LEIDEN Het elfde volleybaltoernooi voor leraren by het nijverheidsonderwijs wordt op donderdag 2 april gehouden in de LTS aan de Haagweg in Leiden. Aan oi wordt deelgenomen door 23 teams van 23 scholen uit het gehele land. Het wordt georganiseerd door de volley balver. Blijf Fit Morgens om acht uur beginnen de wedstrijden in de vier poules. De finales zullen ongeveer om half drie beginnen. De diverse poules worden verspeeld in de zalen van de Chr. Huisoudschool aan de Toussaintkade, het schoolgebouw aan de Hoge Morsweg 12, de r.k. lagere school nde Potgieterlaan en de LTS aan dr Haagweg. Jan Janssen wint Parijs-Nice De Nederlander Jan Janssen is giste ren winnaar geworden van de etappe wegwedstrijd Parijs—Nice. In de laatste etappe, een rit rond Nice over 150 km. werd Janssen achtste. De uitslag van d laatste etappe luidt: 1. Ward Seis (Belg. 4.45.54, 2- Hoban (GB). 3. Peter Post (Ned.), 8. Janssen (Ned.), 9. Van Aerde (Belg.) en vervolgens een groep van der tien renners o.w. Anquetil (Fr verberg (Ned.), allen in dezelfde tijd als Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Janssen (Ned.) 41.56.28; 2. An- naert (Fr 41.57.29; 3. Forestier (Fr.' 41 59.26; 4. Planckaert (Belg.) 42.00.26 5. Ramsbottom (GB) 42.00.33; 6. Anque til (Fr.) 42.0107; 11. Zilverberg (Ned.) 42 04.44; 12- Post (Ned.) 42 06.36 25 Van der Ven (Ned.) 42.37.50. Op de iaa,tste dag gaf onze landgenoot Ab Geldermans het op, evenals 13 amde- coureurs. Engelse league Preston N.E. blijft maar winnen De uitslagen van de gisteren in Enge land gespeelde competitievoetbalwedstrij den luiden; Tweede divisie; Manchester City-Middlcsbrough 1—0: Preston North End-Norwich City 3—0; Swansea Town- Newcastle United 01. ZAALHANDBAL LZC op ClOS-toemooi Het zaalhandbalteam van de Leidsche Zwemclub zal zaterdag 21 maart jaarlijkse CIOSzevenhandbaltoernooi Amsterdams vuil in Raad van State De raad van State heeft dezer dagen in behandeling genomen beroepen inge steld door de N.V. Scheepsexploitatie maatschappij Bavo te Haarlem en enige anderen, allen te Broek in Waterland tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarbij de Bavo voor een termijn van vijf jaren voorwaardelijke vergunning leend voor het hebben van een stort plaats voor afvalstoffen op een terrein de gemeente Amsterdam (nabij Broek Waterland). Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft destijds niet binnen de de daarvoor gestelde termijn op het verzoek beschikt. Deswege heeft Broek in Waterland, welker grens de stortplaats binnen afstand van 200 meter is gelegen. Gedeputeerde Staten verzocht de zaak aan zich te trekken. Daarna heb ben Ge deputeerden Amsterdam in dt gelegenhe^ gesteld vóór 1 januaii 1963 beslissing te nemen- Binnen de ge stelde termijn kwam van Amsterdam geen besluit binnen, waarna de bevoegd heid tot het nemen van een beslissing ;n bij Gedeputeerden. In- bij de gemeente Amster dam wel bezwaren ingekomen. Daarna nog mondelinge bezwaren inge bracht o.a. door de burgemeester van Broek in Waterland namens de gemeen en het hoogheemraadschap Waterland De bezwaren van deze adressanten betreffen in hoofdzaak de hinder gevolge van rookontwikkeling, stank- stofverspreiding, het wegwaaien van val. het wegdrijven van vuil. voorts hinder door ongedierte. Omzet Vettewinkel is al weer gestegen In de jaarvergadering over het ver slagjaar 1 oktober 1962 tot 30 september "63 van de N.V. vernis- en verffabriek h Vettewinkel en Zonen is meege deeld dat de omzet ln het eerste kwar- il van het lopende boekjaar met 15% gestegen. Op het ogenblik wordt c 27% van de omzet - geëxporteerd. 1 directie acht goede verwachtingen vo het lopende boekjaar gerechtvaardigd Parkhotel weer negen procent De exploitatierekening van de N.V. Parkhotel en -restaurant geeft, blijkens het verslag, over 1963 een lichte daling tot f 339.551 (v.j. f 343.373). De is- en restauratiekosten stegen tot f 68.860 (f 60.896) Na afschrijvingen resteert een batig saldo van f 65.534 (f 66.103), Voorgesteld wordt een onver anderd dividend van negen procent. Het Tweede Kamerlid Suurhoff (soc heeft in schriftelijke vragen aan de mi nister van sociale zaken en volksgezond heid gepleit voor maatregelen bejaarden in afwachting van de nage streefde optrekking van dc a.o.w. 1 januari 1965 tot een verantwoord Dc raad van commissarissen en de raad van bestuur van de N.V. Philips' gloeilampenfabrieken delen mede, dat in het boekjaar 1963 de omzet van de vennootschap en de United States Philips Trust 6.224 miljoen gulden bedraagt; hetgeen een stijging van 12 pet. ten opzichte 1962 (5.535 miljoen gulden) be tekent. Het bedrijfsresultaat bedraagt 833 mil joen gulden, hetgeen een stijging van 9 pet ten opzichte van 1962 (767 miljoen gulden) betekent. Na aftrek van de rige baten en lasten inclusief de netto opbrengst van niet geconsolideerde deel nemingen van per saldo 114 miljoen gul den, de belasting ten bedrage van 33£ miljoen gulden en 15 miljoen gulden minderheidsbelang derden, bedraagt nettowinst 366 miljoen gulden (vorig jaar 343 miljoen gulden) hetgeen een ging van 7 pet. uitmaakt. Van de nettowinst wordt 175 miljoen gulden of 48 pet. (vorig jaar 161 miljoen gulden of 47 pet) in het bedrijf gehouden, terwijl de algemene vergadering van aan deelhouders. te houden op 23 april a.s zal worden voorgesteld om over het boek jaar 1963 een dividend uit te keren var 2 gulden 8 pet. (vorig jaar 8 pet.) op de cumulatief preferent winstdelende aandelen en 4 gulden 16 pet (vo rig jaar 16 pet.) op de gewone aandelen. Daarenboven zullen de raad van com missarissen en de raad van bestuur de algemene vergadering van aandeelhou ders voorstellen over te gaan tot een kering in gewone aandelen ten laste van agio en wel van 1 pet aan de hou ders van cumulatief preferente winstde lende aandelen en van 5 pet aan dt houders van gewone aandelen. De nieu we aandelen zullen delen in de resulta ten van 1964 en volgende boekjaren. In aansluiting op voorgaande medede lingen bericht de raad van beheer der N.V. gemeenschappelijk bezit van delen Philips gloeilampenfabrieken dat zal worden voorgesteld over het boek jaar 1963 eveneens een dividend uit te keren van 2 gulden 8 pet. (onv.) op de cumulatief prefenrente winstde lende aandelen en 4 gulden 16 pot Hoofdred. Volkskrant neemt ontslag Blijkens een mededeling van de r zitter van de raad van commissarissen van De Volkskrant heeft de hoofdredac teur van dit blad, de heer J. M. Lücker. zijn ontslag aangeboden. Dit ontslag is de heer Lücker op de meest eervolle wijze verleend. In afwachting van de be noeming van een nieuwe hoofdredacteur is drs. J. M. M. van der Pluym, sociaal- economisch redacteur, belast met de tij delijke waarneming van de hoofdredac tionele taken. Een en ander is een ge volg van de gerezen moeilijkheden tus- tijd. directie en hoofdredactie de laatste (onv.) op de gewone aandelen. Aangezien ook hier een interimdivi dend van 1.50 gulden 6 pot betaal baar werd gesteld, bedraagt het slotdi- idend 0,50 gulden 2 pot op de pre- erente aandelen en 2,50 gulden 1( et op de gewone aandelen. De algemene vergadering van aan deelhouders der N.V. gemeenschappe lijk bezit van aandelen Philips' gloeilam penfabrieken zal een overeenkomstig voorstel worden gedaan als bij de N V. Philips' gloeilampenfabrieken, betreffen- en uitkering in gewone aandelen. Ook Britten in V.JS.-macht Militair probleem Cyprus opgelost Gisteren is bekendgemaakt, dat de helft van de V.N.-vredesmacht op Cy prus uit Britse troepen zal bestaan. Öp deze wijze tracht secretaris-generaal Oe Thant het probleem op te lossen, dat ontstaan is als gevolg van het feit, dat het bijzonder moeilijk is, meer troepen uit dé aangezochte landen te betrekken. Voor het eerst sinds de Koreaanse log zullen militairen van een grote gendheid, die permanent lid van de Vei ligheidsraad is, actief deelnemen aan eer V.N.-operatie. De Britse militairen zul len blauwe baretten of helmen dragen en V.N -banden om de arm hebben. Hun eigen bevelhebber zal onder generaal Gyani plaatsvervangend commandant zijn. De datum, waarop de vredesmacht operationeel moet worden, moet nog wor den bepaald. De Canadese militairen zullen voor het weekeinde allemaal op Cyprus zijn. Tot dusver zijn er al meer dan 400 gearri veerd. Er komen in totaal ongeveer 1150 Canadezen. Het zal echter nog wel enige tijd duren, voordat Zweden, Finland en Ierland zo ver zijn, dat zij hun contingen ten kunnen sturen. Meer gespaard in februari De overschotten van de plaatselijke spaarbanken zijn, volgens de Nederland se spaarbankbond. in februari aanzien lijk gestegen boven het voor deze maand gebruikelijke peil: afgezien van d< sultaten van februari 1963. die met f 75.3 miljoen een ongewone hoogte bereikten, februari nimmer een overschot meer dan f 53,6 min. (feb '62) be reikt. Het resultaat van de afgelopen maand bedraagt f 57,6 min. (stortingen f 232,8 min., terugbetalingen f 175,2 min). In januari 1964 bedroeg het spaarover schot f 45,4 min. Het gezamenlijke in leggerstegoed van de spaarbanken die geregistreerd worden door de Neder landse spaarbankbond bedroeg per ul- februari 1964 f 4211 min. Drama op Curacao Moeder tracht vi kinderen te dode Waarschijnlijk in een vlaag van standsverb ijs tering heeft een 21-ji moeder op Curacao getracht haar kinderen van het leven te beroven. 1 hunner, een jongen van byna zes j« meisje van drie, hebben het I Vermoedelijk zijn zy door verdrinl omgekomen. De drie andere kind werden in een ziekenhuis opgeno Twee van hen verkeren in levensgei De moeder werd na haar daad opg men in een psychiatrische inrichtinj later ter verpleging naar een zieken overgebracht. De 27-jarige vader later thuiskwam, kon geen verkh voor het gebeurde geven Men weet nog niet precies de toet van het drama. Een grootmoeder v kinderen die op bezoek kwam, vond kinderen op de vloer liggen. Een constateerde dat ze waren overl» Vermoed wordt dat de moeder he een teil water heeft verdronken. De| andere kinderen lagen op bed met vige braakneigingen. Zij roken naar troleum. Zij werden onmiddellijk in| ziekenhuis opgenomen. Kamerleden verzoeket Oostduitse sportliedei niet meer te weren De Tweede Kamerleden Nederhon Voogd (beiden soc.) hebben er bij| minister van buitenlandse zaken en| onderwijs, kunsten en wetenschappq schriftelijke vragen op aangedronj dat de regering haar afwijzend st* punt ta.v. hot verstrekken van ioj visa aan Oostduitse vertegenwoordig van het UEFA-jeugditoernooi voe» Zij yvillen ook weten waarom bijl verlening van visa aan Oostduitse sjj lieden minder soepel wordt opgetr* dan bijvoorbeeld jegens zakenlieden! uit Oost-Duitsland- Tenslotte wijzen! Kamerleden op de kans dat door de gering visa aan de Oostduitsers te va nen de reeds aan Nederland fcoegewa Europese kampioenschappen zwema polo en schoonspringen in ons land f) doorgang zullen kunnen vinden en ook het toernooi van de wereldsch^ bond in mei in gevaar komt. Waarom geen korten diensttijd? vraagt Kamerlid Wierda Is het waar, dat de minister ra een besluit heeft genomen ten aani van de dienstplicht in dier voege, hij veeleer denkt aan een ruimer n stellmgsbeleid dan aan een rechtvaaj ge spreiding der dienstplichtlasU Indien dit niet het geval is. wil de minister allereerst de verkorting j de diensttijd in overweging nemej Dit heeft het Tweede Kamerlid Wia (soc.) schriftelijk gevraagd aan de J nister van defensie. deelnemen. De Leidenaars. die in het af gelopen seizoen het kampioenschap van de tweede klas veroverden en hierdoor naar de eerste klas promoveerden, zullen het in Overveen tegen aanmerkelijk ster kere tegenstanders, zoals De Blinkert, Zandvoort Meeuwen en Concordia, ten opnemen. Schaken De Nederlandse schakers Bouwmeester, Van Scheltinga, Cortlever. Kramer en Scholl zullen van 19 tot 28 maart op uitnodiging van de Tunesische schaakbond enkele wedstrijden in Tune sië spelen. IJshockey Het Russische ijshockey- team zegevierde gisteren in de finale van een internationaal ijshockeytoernooi met 21 over Tsjechoslowakije De tus senstanden waren 00, 00, 21. Elke zaterdag gingen vader, moeder,Tom en Janneke gezellig bij Oma eten. Niemand kookte zo ekker als zij. Maar als Oma ging bakken en braden liep t wel eens tegen. "Foei,-foei,(bel" zuchtte ze dan, "wat spat dat tochWat plakt die schol weer lelijk aan de panOp een zaterdag ochtend raadde H'co de kruidenier (dtealtijd de beste n'euvie produkten h adtf Oma aan om te gebruiken. "Croma is watervrij. Daarom kan'tniet spatten. Alles Wat u bakt komt a Ittjd prachtig héél op tafel," vertelde N'co zjjn trouwe klant, Dat ga ik metéén proberen,^®! Oma, "want vandaag bak ik sehol en Tk bak flensjes toe". Oma deed Croma in haar mandje. "Dag Nico, "zei ze, "bedankt voor je advies!" In haar gezellige keukentje las ze eerst wat er op het doosje stond. Sssh... bruiste Croma zachtjes tn Oma's grootste koekepan. Oma roerde even.met een vork en 'twerd zonder spetteren d'rektal goud-geel bruin. Prachtig, prachtig,"zei Oma tevreden en deed de eerste scholletjes in de koekepan gaat dat vlug, wat bruint dat -fïfn, wat zullen ze smullen," lachte Oma blij. "Nu nog wat peterselie en'n klontje Croma bij de worteltjes ...'Later pronkten alle Schalen op de leuk gedekte tafel. "Na! Schol! "zei vader. "Wat is die mooi héél gebleven!" zei moeder vol bewondering. "Gaan we nou beginnen "vroeg Jannekej^^vol ongeduld. "Hè wat heerlijk," lachteOma,JNs^d"voortaan neem ik altijd Croma." (Ices vo^srvdc week méér evsr Ct&*& 4b cent spe;;^ Cröma-vjatervrïj met extra melkbestanddelen Croma bevat geen vocht. Ook demelkbeslanddeJen zjn m droge, geconcentreerde vorm (één gew'chfcsproeent) vêrwerkt. Daarom geelt Croma zulke prachtige resultaten. Ook bij 't braden van kip en rollade, bet bakken van cake en gebak.bij alles wat in de keuken wordt bereid»

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6