Zes lindebomen aan het Steenschuur gekortwiekt Gezellige show van Leidse Hema N.V. B. de Kier maakte als voorzitter Prot.-chr. Bouwvereniging plaats voor penningmeester J. de Geus Vrijbuiter anno 1964 mrwe leidse courant s WOENSDAG 18 MAART 19M LEIDEN De brandweer heeft gisteren de helpende ladder geboden aan enkele gemeentelijke tuinlieden, die van zes torenhoge lindebomen aan het Steenschuur de taikken af zaagden. Deze linden, die in een zeer lange reeks van jaren de gracht huizen in lengte naar de kroon sta ken, overlommerden 's zomers het groenige grachtwater op een van ie fraaiste plekjes van de binnenstad. Dat zal de eerstvolgende tientallen jaren niet meer kunnen. Zes van de negen linden zijn drastisch gekortwiekt. Met hun zwarte naakte bast staan ze te treuren langs het zwarte water, omdat hun brede zware armen, met alle takjes en takken eraan, zyn ge amputeerd. De lente zal aan de witte zaagplekken slechts een veelheid minus cule spruiten kunnen ontlokken, de zo mer zal er ternauwernood een door zichtige schaambedekking van kunnen maken. De groene, ijzeren lantaarnpalen zullen er gunstig bij afsteken De wat scheefgegroeide linde tegen over de ingang van de dhr. geref. kerk aan de voet van de Groene brug, zal helemaal moeten verdwijnen. Slechts de jonge linde aan de andere kant van het water, ook aan de voet van de Groene brug, zal intact blijven, evenals de lin de die bijna aan de Korevaarstraat staat. De rest zal er uitzien als stronkige sta ken. Maar het moet. Er was niet aan te ontkomen. Beschoeiing Het moest van „gemeentewerken". De beschoeiing van de gracht is zeer bouw vallig en moet nodig worden hersteld. Heimachines, met enorme palen en ka bels, zullen er voor een solide kademuur de zaak moeten funderen. En dat kan niet, als de heistelling geen ruimte heeft tussen de boomtakken. Dan moeten ze maar gekortwiekt. „Gemeentewerken" gaat in het Steenschuur ook een diepriool leggen, waarvoor vermoedelijk vele wor tels van de linden het wroeten naar voedsel en water zullen moeten opgeven. Zullen de fraaie linden het overleven, dat takken en wortels worden afgezaagd? Heeft het zin deze hoge, naakte bomen te laten staan? Kan de stadskwekerij geen nieuwe linden leveren als de werk zaamheden aan de beschoeiing klaar zijn? Het zijn voor ons open vragen. Vast staat, dat onze Sleutelstad die aan het ver keer toch al voortdurend concessies moet doen alweer een markant plekje heeft moeten ontsieren. Het wordt een kale. boel op die manier. Het enige lichtpuntje geldt de bewoners van het Steenschuur, die aanmerkelijk meer licht in hun ka mers krijgen. Academisch Historisch Museum gesloten LEIDEN Wegens verbouwingswerk zaamheden is het Academisch Historisch Museum tot nader order gesloten. Voor inlichtingen kan men er zich echter wel vervoegen; men diene zich ia dat geval te Wenden tot de portier van het Aca. demie.gebouw. Gevonden voorwerpen LEIDEN Kinderportemonnee, kin- derbril, tondeuse, dameshandschoenen, herenhandsdhoenen, kinderwantjes, he- renbril, tandwielen, spanzaag, boor, schoffel, damespolshorloge, herenporte monnee, gouden speldje, bankbiljet, plastic jas, vulpen, duimstok, tabakspijp, autocontactsleutels, autostep, benzinelei ding, bunzinghuidje, regenbroek, kin derdriewieler, damesparaplu, etui inh. vulpen en passer, jute zakken, voetbal, bedelarmJbandje, zakdoekjes, grammo foonplaat, balanssohaal, studieboek, ro zenkrans, mandje met inh., sleutels, lui ers, kinderkleding, schooltas, damesbril, schoenen muntbiljet, sjaal, armband, beurs met inh. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in gang poort op woensdagmiddag, tussen 14—17 uur. LIdo (2 30, 7 en 9.15 uur): Malgret maakt zich kwaad (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Geen meis je is er veilig voor (18 jaar). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): Karamin en de gemaskerde ridder (18 jaar); maan dag tot en met woensdag: Alleenstaande vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De grote stilte (18 jaar) Trianon (2 en 8 uur): Barabbas (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 28 febr. tot 25 maart Openbare bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 930 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 520 uur. donderdag 1 tot 820 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 630 tot 920 uur en zaterdag van 1 tol 4 uur, voor de jeugd woensdag vaD 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 520 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdat van 12 tot 4 uur. vrijdag voor ouderer van 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad. Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 tot 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 Ctot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerk en gra fiek, exposanten: Marry Hoving. Jolanda Mulder, Frans de Wit, Vincent van Mas- trigt. Hans Barends. Ernst Nagel en Pie- ter van Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). Wassenaar: Kunstzaal Heuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster man (van 9 maart tot en met 26 maart, dag. van 10—17 uur en woensdagavond van 8—10 uur, 'szondags gesloten). LEIDEN In de Stadsgehoorzaal verzorgde de N-V. Hema. filiaal Lei den, gisteravond een gevarieerde mode show. Niet alleen dames-, kleuter- en Drs. Tilanus voor de Leidse C.H.U. LEIDEN Vanavond houdt de afde ling Leiden van de Chr. Hist Unie in res taurant Van der Heijden aan de Bree- straat een vergadering, waarin het Tweede-Kamerlid drs. A. D. W. Tilanus zal spreken over het onderwerp^ ,.Na de derde dinsdag in september". Er zullen ook enkele huishoudelijke zaken worden besproken. Dr. J. C. Heesterman gewoon hoogleraar LEIDEN Bij K.B. is dr. J. C. Hees terman benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren om onderwijs te geven in de talen en cultuurgeschie denis van Zuid-Azië. Dr. J. C. Heesterman, die in 1925 is geboren te-Amsterdam, studeerde na het gymnasium in zijn geboortestad te heb ben gevolgd, aan de Universiteit te Utrecht, waar hij in 1950 het doctoraal exaonen Indo-Iriaans deed. Na zijn mili taire dienstplicht te hebben vervuld, werd hij verbonden aan het Instituut Oosterse Talen te Utrecht en be last met het onderwijs in de Indische geschiedenis, archeologie en het Hindi. In 1957 promoveerde de nieuwbenoemde hoogleraar met- lof op een proefschrift getiteld: „The Ancient Indian Royal Con secration". Vervolgens was hij in het kader van ;n driejarig studieverlof in India werk- lam als sub-editor aan het Sanskrit Dictionary Department van het Decaan College te Poona. In 1961 naar Nederland teruggekeerd, hervatte professor Hees terman zijn werkzaamheden aan het ge noemde instituut te Utrecht. In 1963 werd hij benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar. Behalve het reeds genoemde proef schrift heeft prof. Heesterman gepubli ceerd onder meer in de Indo-Iranian Journal. Openbare les dr. De Jong over liet strand LEIDEN Dr. J. D. de Jong. lector in de sedimentaire geologie aan de rljks- liversitcit te Leiden, hield gistermid- g een openbare les. getiteld ..Het strand in de sedimentaire geologie". De sedimentaire geologie beschouwt behalve de afzettingsgesteenten, ook de factoren, die tot de vorming van het milieu van afzetting hebben geleid. Als een bepaalde formatie de ruimtelij ke uitbreiding bekend is. kan het milieu van afzetting worden bepaald. Daarvoor is eerst veldwerk en vervolgens labora toriumwerk nodig. De sedimentaire geo logie is dus geen nieuw specialisme: het betekent een verdieping van de geo logische kennis en een meer volkomen reconstructie van de geologische ge schiedenis. AOs voorbeeld van een sedi mentair mileu had spreker het strand' gekozen. Is voor een bepaald tijdstip uit de geologische geschiedenis de lig ging van het strand bekend, dan kent n de land-zee verdeling en men kent grote lijnen de verdeling van de sc- dimentatie-mileu's op aarde. Stranden zijn vaak lang. maar altijd smal en dun vooral door de aard van het sendi- ment, los zand en grind, geologisch ge sproken veelal één-dagsverschijnselen. Omdat de ligging van een strand ge voelig is voor iedere beweging van land ee. kunnen veranderingen, die een strand ondergaat, aanwijzingen zijn voor processen, die zich ver buiten het strand zelf afspelen. Onderzoek van stranden levert daarom veelal conclusies met grote draagwijdte op. kinderkledingstukken werden getoond, maar ook gaf een schoonheidsspecia liste in de pauze een make-up-demon- stratie, waarbij een verkoopster als „slachtoffer" fungeerde, zagen de aan wezigen een serie paraphi's (waaron der een rode met zwarte bloemen) en een collectie corsetterie. Vier mannequins toonden een grote variëteit bad. nacht- en vrije-tijd-kleding, evenals een collectie jumpers en vestjes. In het laatste genre zagen we onder meer twee mooie twinsets 'roze en wit) van nylon enkele draion jumpertjes met brede verticale streep verwerking (om. een grijze met rode rand ter hoogte van de heupen) en een katoenen pullover. Opvallend was het steeds terugkeren van de tint turquoise. Onder de jumpers en vestjes werden dikwijls pantalons gedragen, waarvan vooral de grijze voor de grotere maten succes had. Voorts zagen we enkele sportieve nylon en poplin jackets. Ruim was ook de keuze in nachtkle ding: aardige katoenen pyjama's in pas teltinten, veel nachtjaponnen (van ny lon) met of zonder imitatie kant en enkele bijpassende katoenen dusters. Alle badpakken hadden een laag uit gesneden rug, de meeste pakjes waren donker of helder van kleur. Aardig was een zwart exemplaar met een geruit voorpand (tot even onder de taille), ver sierd met rode biesjes. Voor de presentatie van kinderkleding had men een grappige oplossing gevon den: drie etalagepoppen reden op een versierd wagentje over het plankier. Ze toonden onder meer katoenen en denim bloesjes voor jongens en meisjes, draion vestjes en twinsets, vrolijk geruite tuin broeken cn een helderrood babypakje. De gezellige show, waarbij Marijke Philips als speaker en Wim Jongbloed als pianist optraden, wordt vanavond herhaald. LEIDEN De heer B. de Kier heeft wegens drukke werkzaamheden het voorzitterschap van de Prot.-christelijke Woningbouwvereniging neer gelegd. Hij blijft wel deel uitmaken van het bestuur der vereniging. Zijn opvolger is de heer J. de Geus, die eerste penningmeester was. Dit werd gisteravond bekend tijdens de jaarvergadering van de bouwvereniging in een bovenzaal bij de Bevrijdingskerk. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Kromhout, bleek, dat de vereniging op 15 september 1962 328 leden telde. De heer J. de Geus voor zag de financiële stukken van een toe lichting. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren B. de Kier en I. Eiker hout herkozen. In de vacature van de heer C. Haasbroek koos men de heer W. F. Laman, Van 's-Gravensandestraat H. Drost werd in de naad herkozen. In deze vergadering werden enige mededelin gen gedaan over het tweede bouwplan, de vooruitzichten van de vereniging, natte muren in woningen van bouw plan I (Beethovenlaan) en de voor zieningen betreffende het tweede te levisienet. Wat de vooruitzichten betreft was de heer De Kier niet zo optimistisch ge stemd. Hlet staat er in onze stad niet zo gunstig voor. zei hij. De hoop is nu gericht op de grenswijziging, waarin nu de nodige vaart schijnt te komen. Het kwantum woningen dat de vereniging In exploitatie heeft is te laag. Er wordt naar uitbreiding in de vorm derde plan. Het bestuur blijft waakzaam. Het euvel van de vochtige muren zal spoedig wonden verholpen. Er is al contact opgenomen met een fir- Een prijsopgave is al bij B. en W. tngediend. Het college heeft een voor schot verleend. De firma garandeert dat haar procédé d» oplossing voor dit Het tweede net Met betrekking tot de voorzieningen voor het tweede televisienet, waarover w(J onlangs uitvoerig berichtten, merk te de voorzitter op, dat dit de woning- R»nnT«.ri>pirinren wat gaat kosten. In het tweede bouwplan ls het tweede net wel opgenomen. De apparatuur za' voor het eerste plan ongeveer f 5000 gaan kosten, f 1000 per blok. Over de gehele Federatie van Woningbouwver enigingen gerekend zouden deze voor zieningen tussen de 2 a 3 ton gaan kosten. Zonder de gemeente is een dergelijke financiering niet mogelijk. Ook werd het artikel in de N.L.C. nog genoemd. Het leek dat men in -Je kring van bestu ren der bouwvereni gingen met deze pu- hlikatie niet ao ge lukkig is geweest. De juistheid ls evenwel niet ontkend. Het ge volg zou i'nn geweest de heer De Kier dank voor zi§n talrijk» activiteiten. Op een vraag werd geantwoord dat geen nieuwe leden meer worden aan genomen. Wel kan men op een wacht lijst worden geplaatst. („Er heeft iemand zijn monid voor» bij gepraat," zei de heer De Kiler gfa- teravond naar aanleiding van ons ar tikel over de centrale televime-atv tennes. Wij willen hierbij met na druk vaststellen, dat niemand zijn mond voorbij heeft gepraat. Onze stadsredacteur heeft op eigen initia tief gegevens over de onderhavige zaak bijeen vergaard en daartoe verscheidene „bronnen aangeboord.". Na publikatie van het gewraakte ar tikel sprak de heer De Kier tegen over ons in een telefoongesprek over „een leugen als een hoe". Zijn eigen en vele andere verklaringen hebben intussen het tegendeel van deze be wering aangetoond. Redactie N. L. Courant). LEIDEN H\j kwam gisteren, toen w nog koortsachtig bezig waren de krant samen te stellen, plotseling op onze redactie binnenvallen: Johannes Ru- dolf Paszoals zijn paspoort vermeldt, geboren te Hanau (Did.), maar vol bloed Hollander. Hij zag er wat sjofel en excentriek uit, en veel ouder dan de 56 jaar die hij telt. Dat laatste is waarschijnlijk te wijten aan zijn lange hoofd- en baard haar, dat van oorsprong zwart is, maar geleidelijk overgaat via peper-en-zout in geel en dat als zilver eindigt, zeker 15 cm buiten de huid. m noemde zie, MUf Pas e» - ïff o^ jocreMkampioen gondelen legd Mn 2even ,bolmtete„ zuid^S De daders 'kwamen 'bij alle keten binnen I door het verbreken van een ruit bij d» ingang. Aan de Brahmslaan werd inge broken in vijf keten. Uit een directie keet werd een trasistorradio ontvreemd en uit een keet, die dienst doet als- be- drijfscantine werd alles weggehaald uit- gezondrd de suiker. De waarde van koffie, snoep en koek werd geschat op 75 gulden. Aan de Wagnerlaan werd in gebroken in twee keten, uit één waar van enkele pakjes sigaretten en een ldst sigaren werden ontvreemd. Inbraken in zeven bouwketen Zuidwest (117.000 km door 30 landen), globe- _px --Iele bespreking over Jjrj ieze aangelegenheid Je leden van de Fe deratie van Bouwver enigingen laconiek vroeg: „Wat komen '"ullie hier nog doen? Het heeft toch al in de krant gestaan". „Iemand had blijkbaar zUn mond bijgepraat", zo luidde het commentaar gisteravond. De heer De Kier beklemtoonde, dat de voorzieningen voor het tweede net in federatief verband moeten worden uitgevoerd. Of dit in oktober aanstaan de al met alle woningbouwverenigingen ,,rond" is, kon hij niet garanderen. Binnenkort komt in het tweede plan een béstuurshuis gereed met garage en scooterruimte. Het za loan, een wacht kamer en een bestuurskamer bevatten. De heer W. van der Kraan is van tweede eerste penningmeester geworden. Een grijze draion jumper met rode rand en bies rond een sdhijnzakje. LeLiden telt ruim 5200 wonin'gbehoeven den LEIDEN Verschenen is 'het jaarver slag over 1963 van de Bestuurderöbond Leiden, aangesloten bij het N.V.V. Het ledenaantal steeg van 6883 tot 7210. mede door opheffing en overgang naar Leiden van de BestuurderSbond Voorschoten. Voorzitter en secretaris zijn thans res pectievelijk de heren P. C. de Kruis en N. Lanigezaal. In het verslag wordt onder meer mede gedeeld, dat bij de commissie voor de huisvesting in 1963 2727 aanvragen om andere huisvesting werden ingediend, waarvan er 190 werden afgewezen. In totaal stonden op 31 december j.L in de diverse urgentiegroepen 5255 gevallen ingeschreven tegen 4703 in 1962. In 19QS werden 987 ingeschreven woongelege»- heidbehoevenden aan betere huisvesting geholpen, terwijl 358 erkenningen ver vallen werden verklaard. Lezing in Leiden over het leiderschap t J LEIDEN Voor de afdeling Leiden trotter, bedelaar, gehard door natuur van het Ned Instiluut van Regislerin- en ervaring, ontgoocheld en verbitterd. genieurs en afgestudeerden van Hogere De niet onvriendelijke pretoogjes ach-Technische Scholen sprak gisteravond ter de forse brïlleglazen lieten echter dr. Joh. II. Scheurer uit Voorburg over doorschemeren dat het een pose was, het onderwerp „Vorming van leider- dat laatste schap". De bijeenkomst had plaats in restaurant Van der Heijden, Brcestraat. Plakboek Daar leiding geven veronderstelt, dat Een ei'en diK als ledulmeld plakboek1"^TrnS, X vSjÏÏ" bleek kranteknipsels in vele talen te den ervOQr ste'Uen. kennls (yan yak me_ bevatten. Ze gaan allemaal over tippe-, thodiek en mensen), kunde in het ge- laar Pas en vermelden naar gelangbru-ik van allerlei middelen, tucht door men de laatste bladzijden nadert, een discipline en gezonde autoriteit, tact in steeds groter wordend aantal kilo- de hantering van mensen. Door oplei- meters. Zo te zien hebben honderden ding, waarneming en ervaring kan men buitenlandse collega's tegenover deze, kennis en kunde vergroten. Voor het vrijbuiter gezeten. handhaven van tucht en de toepassing Het boek bevatte ook groeten en wensen van is vorming nodig. Hiervoor zyn van sportlieden van wereldformaat uit a"e"ei mogelijkheden. alle Europese landen, stempels van De inleider ging daarop nader in. dag- en weekbladen en zelfs een off»- Vermelden wij tenslotte nog het se- cieel stempel van het Vaticaan, waarbij cretariaat van de afdeling Leiden van met pen een aantal regels Italiaans Instituut: de heer T. van der Schaaf, is geschreven. Alle Europese nationali- feiten, namen en titels van beroemd tot onbekend, in dit gastenboekvan Europa. Uit zijn portefeuille kwamen half ver sleten, vergeelde foto's van zijn Duitse' moeder, van zijn Hollandse vader, van Rudolf op 16-jarige leeftijd, van Rudolf als parachutist bij het Vreemdelingen Legioen en van Rudolf als gemobili seerd soldaat in het Nederlands uni form. Na de oorlog ging hij wandelend Gevangenis .Zesendertig maal door de politie op gesloten," zei hij terloops. Op ons iet wat gechoqueerde „oooh legde hij uit: „Als een carabinieri op Sicilië mij met een schop tegen m'n achterste wakker maakt omdat ik op een stads bank lig te slapen, sla ik hem op z'n hersens Dat is geen manier." Of: ..In zuidelijke landen pakken ze me nogal gauw op voor landloperij, maar als ik even gelegenheid krijg om m'n woord je te doen, ben ik zo weer vrij." lij is zo vrij als een vogeltje. Hij wan delt maar raak en bekijkt alles op z'n gemak Hij vindt dat de mensen, aan wie hij altijd wat wil vertellen, hem u-el in leven kunnen houden met soms een gulden een kwartje, een dubbeltje of een cent. Daar vraagt hij om. Schooier Joh- Wagenaarlaan 4. telefoon 34258. Men schrijft ons: Zaterdag weer een Emmabloemcollecte LEIDEN Het wordt weer lente en dus nadert de Emmabloemcollecte met rasse schreden. Deze collecte beoogt de gelden bijeen te brengen om onze eigen stadgenoten, die ten offer vielen en nog dagelijks vallen aan de tuberculose, te Deze ziekte, die men overwonnen dacht te hebben, steekt ondanks het voortschrij den der wetenschap en de genomen voor zorgsmaatregelen. zoals bij voorbeeld be volkingsonderzoek, doorlichting, enz., toch telkens de kop weer op en juist daarom moeten wij waakzaam blijven. Het opsporen van deze ziekte en het uitzenden en verplegen van de patiënten kost heel veel geld. Dit heeft de groot moeder van onze Koningin zo goed aan gevoeld, dat zij een grote som gelds haar geschonken door geheel het Neder landse volk, toen koningin Wilhelmina de regering aanvaardde besteedde voor de oprichting van het sanatorium OranjeNassau Oord te Renkum. Spoedig zult u de fleurige aanplakbil jetten met de beeltenis van koningin Emma weer zien verschijnen in onze Sleutelstad om er aan te herinneren, dat Sommigen snauwen me af. Ze zeggen: een van de oudste collecten weer voor de ga weg. schooier, zoek liever werk." deur staat en wel op 21 maart a.s. Het deert hem niet. (meer) sen lach ik om," zei hij, „dat zou u niet kunnen, hè?". Hij grinnikte. Werken wil hij niet, zwerven wel en daarom neemt hij de nadelen ervan op de koop toe. In zijn hand toonde hij een paar guldens en kleinere muntstukken, toen h\j aankondigde verder te gaan. „Genoeg voor een bed vannacht. Ook genoeg voor een biertje, maar nog te weinig voor de enige maaltijd die ik per dag gebruik." Dat is ook een gewoonte van hem. Rudolf Pas stapte op. Morgen of zo gaat hij naar het zuiden. Frank rijk, Spanje, Italië. „Als ik terugkom loop ik nog eens langs," beloofde hij. Als iedere stadgenoot iets wil depone ren in de bussen der collectanten kunnen wij weer hopen op een mooi resultaat, dat ons in staat zal stellen onze zieke stad genoten te helpen op de weg der gene zing. Veel collectanten hebben wij nog nodig. Geeft u dus op voor dit zo menslievende werk. Collectanten moeten 14 jaar of ouder zijn en kunnen zich aanmelden vrijdag 20 maart 's avonds van 78 uur en zaterdag 21 maart 's morgens van 8.15 uur en verder de gehele dag op Steen schuur 6. H. J Postel, voorz. Ver. tot be strijding der tbc te Leéd»n Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat, 8 uur: Oecumenische Kerkenkring, spre ker dr. S. L. Verheus. Rijksmuseum Volkenkunde, Steen straat 1, 8 uur: Vereniging van Vrien den Rijksmuseum Volkenkunde, C Ouwehand over Japanse Prentkunst Foyer Gehoorzaal, 8 uur: modeshow Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, de heer J. de Bruyn te De Meern over „De buitenplaatsen aan de Vecht voorheen en thans" (met kleurendia's). Snouck Hurgronjehuis, Rapenburg 61, 8 uur: „Inschakeling van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces" (cursus o.l.v dr. P. J. Thoenes). Loge-gebouw, Steenschuur 6, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, ds. H. Bar deloos, directeur vormingscentrum De Klencke te Oosterhesselen, over „Struc tuurveranderingen in de maatschappij" (met dia's). Stadhuis, 8 uur: Jeugdparlement, on derwerp: De commerciële televisie. Clubhuis Oude Vest 223, 8 uur: voor lichtingsavond Jeugd en Jeugdhaven. o.m. vertoning van serie kleurendia's „Leven en laten leven". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen- en -Meisjesbond, A. J. Voortman over me ningspeilingen over financiële verhou ding ouders-kinderen, na de pauze Paas- overdenking. Marekerk, 8 uur: samenkomst wijk- gemeente Molenwijk (voor ieder), ds. J M. D. van den Berg over: „Van een boef die een bidder werd", medewerking zangkoor Molenwijk en het Herv. koor uit Katwijk, deolamatie van de heer J. Nieuwenhuis. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed, om 8 uur gevolgd door opvoering van Paas spel De Dag des Heren, onder regie van H. Zondervan. Rest. Van der Heijden. Breestraat 85, 8 uur: afdeling Leiden Chr. Hist. Unie, drs. A. D. W. Tilanus, lid Tweede Ka mer, over „Na de derde dinsdag in sep tember". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uu Ned. Comedie met Wie is bang voor Vi ginia Woolf? Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uu Residentie-Orkest, Boris Gutnikov, vioc Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk (Zuid- West), 8 uur: afdeling Leiden Zuid-West Ned. Christenvrouwenbond, maj. A. M. Boschardt over „Het Legers des Heils in donker Amsterdam". Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 2.30 en 8 uur: modeshow De Groot (Bree straat 113). Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-concert Re sidentie-Orkest Uto Ughi, viooL Schouwburg, 8 uur: extra voorstelling van „Twee in één klap" door toneelgroep Centrum. Academiegebouw Rapenburg, 8 uur: Centre Culturel Francais de Leyde. de heer Jean Porcher, hoofdconservator van de Bibliothèque Nationale, over „Rabelais et Brueghel". Pieterskerk 7.30 uur: belijdenisdienst Herv Studentengemeente, voorg. ds J. A. Eekhof. medewerking van koor en orkest Collegium Musicum. Oegst geest, bovenzaal Geref. kerk, 8 uur: zendingscommissie Geref. Kerk, de dames De Kock-Friesema en Goed hart over hun werk onder de verstrooi de Joden in Londen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met Schakels, besloten voorstelling. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Alfons en Aloys Kontarsky, piano. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8 uur: geref. zangvereniging Asaf m.m.v. Zuid hollands Orkest Vry'dag School Lammenschansweg 6 (tegen over geref. kerk), 8 uur: Contactcommis sie Kinderbescherming Leiden en Om streken, prof. mr. I. A. Diepenhorst, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam, over „Waarheen met onze strafrechte lijke sancties?" Pieterskerk, 7.15 u: .'traite en avond maalsviering Herv. studentengemeente; na afloop muziek van Collegium Musicum in de consistorie. Boerhaavezalen, 8.30 uur: opening ten toonstelling schilderijen, beeldhouwwerk en grafiek door de heer J N van Wes- sem, dir. De Lakenhal. Gebouw Rapenburg 8, 8 uur: afdeling Leiden-Oegstgeest Ver. voor Intern. Rechtsorde, mr. A. C. A. Dake over „In drukken uit de Sowjetunie". Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met Mesaillance. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Yonty Solomon, piano. Zaterdag Warenmarkt: standwerkersconcours. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, Moriaansteeg 2, 7.30 u.: sociëteitsavond in Franse stijl, chansons van Jos van Stel ten. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdcentrale, filmavond. Zuiderkerk, 8 uur: concert Jeugdka- merorkest Leiden, solisten Leny Stevens —Ridderhof sopraan en Henny Ravestein viool. Bordes station, 1, 45 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek wan deltocht Meyendel, Rijfhoek en Bierlap. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera, Don Carlos. Welke apotheek? Geopend van spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, teL 21060 (ook voor apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp) en de Oegstgeester Apotheek. Films In Leiden Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Pikant verlof in Parijs (18 jaar); woensdag: Al zijn ze twintig (18 jaar).

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3