Nieuwe Leidse Comramiit Eén Duitsland met hulp grote vier Turkije nu op alles voorbereid Middenstand vecht tegen plannen van regering In V.S. 20 procent welvaart geen Initiatief Erhard: geallieerden verplicht eenheid te herstellen DDR en Bonn onder toezicht laten praten Nederlander in Monrovia mishandeld V.I.B.: geen ons boter meer Commentaar Veerboot zinkt vlak bij de steiger WANHOPIG VERZOEK UIT HET OERWOUD CHRIST EtlJK-NATIONAAL DAGBLAD «ftmtvaitiglt ii ghcblevM mfin hert in teghenspoef Dinsdag 17 maart 1964, 44ste jaargang X Meer bewolking Enkele wolkenvelden met hier en daar een sneeuwbultje. Matige wind uit oostelijke richtingen. Vannacht over wegend lichte vorst. Morgen overdag do- zelfde temperaturen als vandaag. (Zie voorts pagina 7) -J Abonnementsprijzen p.w. f 0,78, Klachtendiens» bezorging 18.00-19.00 DONDSKANSELIER Ludwig Erhard van West-Duitsland heeft gisteren in Hannover op het congres van de Christen-democratische unie gewag gemaakt van een initiatief met betrekking tot het Duitse vraagstuk. Dit plan is kortgeleden aan de westelijke hondgenoten voorgelegd. In grote trekken komt het voorstel hierop neer, dat de instelling moet worden overwogen van een comité voor Duitsland van de vier geallieerden. Onder toezicht van dit comité zouden de Duitsers uit Oost en West moeten trach ten om hun speciale problemen in eigen commissies te regelen. Met dit nieuwe initiatief zou Er hard de oppositie de wind uit de zei len willen nemen en willen voorko men dat deze hem een stilstand ver wijt, evenals zijn voorganger Aden auer werd verweten. Het voorstel van Erhard berust op vier principes: J De vier grote mogendheden hebben zich er toe verplicht de Duitse eenheid te herstellen. 2 De essentiële doelstelling van de Westduitse politiek blijft de her eniging van Duitsland en niet een voorlopige regeling. De voortgang op de weg naar her eniging moet gekoppeld worden aan vorderingen op de weg naari ontwapening en regeling van de De Nederlandse regering heeft bij mon- kwestie van de Europese veiligheid, i de van haar tijdelijk zaakgelastigde in 4 Getracht moet worden de wegen I Monrovia geprotesteerd tegen de behan- middelen te vinden ten gestraft worden. Maar aan de dere kant waarschuwde de kanselier tegen een heksenjacht op diegenen die politiek en uit overtuiging fout ge handeld hadden. deling, die daar eind februari ten deel gevallen aan een Nederlands ondeudaan. einde te maken aan het menselijk De woordvoerdet 2ei dat de Nedoria„. der gearresteerd en mishandeld werd, toen er een misverstan ontstond bij het betreden van zijn hotel op het moment dat zulks niet was toegestaan, omdat de Liberiaanse president, de heer William Tubman, op het punt stond een ontvangst 'hetzelfde hotel te verlaten". Het gaat hier om de K.L.M.-gezagvoer der P. J. Tiedeman, die per ongeluk over rode loper zou hebben gelopen, die leed dat door de verdeling Duitsland wordt veroorzaakt Doelend op de kwestie van de pasjes regeling voor Westberlyners zei Erhard: „De vrijheid van mensen is geen han delsobject. Zij, die politieke successen billen boeken met de tranen van moe ders en hun kinderen geven blijk van een ongehoord gebrek aan scrupules en menselijk gevoel''. Erhard sprak zich uit voor voortzetting van de onderhandelin gen over de pasjes, maar verklaarde dat pas van een wezenlijke normalisering gesproken kan worden wanneer het vrije verkeer in geheel Duitsland is hersteld. Erhard ging ook in op de verhouding West-Duitsland-Amerika enerzijds en West-DuitslandFrankrijk anderzijds. Hij deed geen beslissende keuze, maar zijn woorden aan het adres van de V.S. waren opvallend vriendelijk. Hij dankte de Amerikanen voor wat ze gedaan hadden voor Duitsland en voor het feit dat de Amerikaanse divisies in Duitsland zijn „om ons te bescher- Erhard noemde de Duits-Franse vriendschap de sleutel voor de Europese politiek. Erhard zag er geen tegenstel- in als de Duitsers tegelijkertijd het Amerikaanse volk en het Franse volk verwelkomen. ..In laatste instantie ver dedigen wij allemaal een gemeenschap pelijk ideaal". De kanselier legde veel nadruk op het Atlantisch bondgenoot schap en besteedde daar in ieder geval r aandacht aan dan Adenauer de dag daarvoor toen deze pleitte voor een verandering van de voorwaarden van het Atlantisch bondgenootschap, eenhar- tewens van president De Gaulle. Inflatie Over de EEG zei Erhard dat de ge meenschap terecht in de gehele wereld weerstand zal ontmoeten indien zy zich de Kcnnedy-ronde niet een open gemeenschap betoont en zichzelf daar entegen beschouwt alg een geïsoleerd blok. Erhard waarschuwde zijn volk voor het dreigende gevaar van de inflatie, „ingevoerd vanuit de andere EEG-lan- den". Hij verklaarde zich tegen over dreven looneisen die de inflatie nog zouden versterken. Van revaluatie van de Duitse Mark is echter nog geen sprake. De regering zal voorstellen in dienen om te voorkomen, dat de econo mie van het land in de „gevaarlijke spiraal van indirecte waardevermeerde ring van de Duitse Mark" komt. Erhard kritiseerde degenen die me nen dat er een algehele amnestie voor oorlogsmisdadigers afgekondigd moet worden. Zij die gemoord hebben, moe- In één oogopslag Chr. werkgevers willen werknemers meer bij besluit vorming betrekken pag. 2 Contact met Schermerhorn bleef pag. 2 De Gaulle infiltreert in La tijns Amerika pag. 5 De dood van Birkenau pag. 5 Roemenië bemiddelt tussen Moskou en Peking pag. 5 Veel moois bij Heymans pag. 7 .en pagina 9, gewijd aan HISW A-GOED KAMP oor de president was uitgelegd. Veroordeeld wegens roken bij mijn De kantonrechter in Heerlen, mr. F. 'an de Kroon, heeft uitspraak gedaan n de zaak tegen de afdelingsopzichter I. en de bovengrondse mijnwerker Th., die op de Dominate mijn het rookverbod overtraden. H. werd toen onmiddellijk ontslagen. De opzichter werd veroor deeld tot een geldboete van f 25,of vijf dagen hechtenis voor het roken en f 50,of tien dagen wegens het niet houden van voldoende toezicht. Th. kreeg f 25,boete of vijf dagen hechtenis. Beide veroordeelden rookten boven gronds. Hun zaak werd aangehouden toen op 2 maart 27 ondergronders den veroordeeld. Unaniem voor handhaving prijsbinding D" (Van onze sociaal-economische redactie) E BESTUREN van de drie samenwerkende middenstandscentrales en de daarbij aangesloten vak- en standsorganisaties zouden heden middag aan het eind van een protestvergadering in het Kurhaus te Sche- veningen een resolutie aannemen, waarin met klem wordt geprotesteerd tegen het voornemen van de regering om maatregelen te nemen tegen de verticale prijsbinding en wordt aangedrongen op een herziening van hst overheidsbeleid. De inhoud van deze resolutie zal ter kennis worden ge- braoht van de minister-president, de minister van economische zaken, de leden van de beide kamers der Staten Generaal en de leden van de Raad van State. strijd is met het advi In de resolutie wordt o.m. verklaard, dat het voornemen van de regering behalve de collectieve, ook de individuele verticale prijsbinding te verbieden ei eerste stap in die richting deze vorm prijsbinding ln een belangrijk aantal branches onverbindend te verklaren. Johnson: actie tegen armoede „"W/IJ zijn burgers van het rijkste en gelukkigste land uit de wereld geschiedenis. Maar er zijn miljoenen Amerikanen het vijfde deel van onze bevolking die niet meedelen in de overvloed, waarvan het merendeel van onze bevolking geniet". Aldus pre sident Johnson in een boodschap aan het Amerikaanse congres, waarin hij toestemming vraagt voor de oprich ting van een bureau voor economische mogelijkheden onder leiding van Sar gent Shriver (een zwager van wijlen president Kennedy). Dit lichaam zou als opdracht krijgen een „nationale oorlog tegen de armoede te voeren". In zijn speciale boodschap vraagt John son om bijna een miljard dollar om de Amerikaanse behoeftigen hulp te kun nen verlenen. Hij stelt voor, een natio naal vrijwilligerscorps voor de vrede op te richten. Vrijwilligers voor Amerika", een orgaan, dat onder directe leiding van Shriver zal komen in de strijd tegen de armoede. Shriver is zoals bekend op het ogenblik nog directeur van het internationale „vrijwilligerscorps voor de vrede", kortweg het Vredescorps ge noemd. Het nieuwe corps zal Jobcorps worden genoemd. Johnson stelde voor, dat 100.000 jonge mannen. die afgekeurd werden voor mi litaire dienst en personen, die hun oplei ding niet hebben kunnen voltooien, wor den gcrecruteerd en opgeleid voor een produktieve taak in de Amerikaanse sa menleving. net corps moet worden ge vormd uit hen, wier antecedenten, ge zondheid en opvoeding hen het minst ge schikt maken voor nuttig werk. Voorts voorziet Johnson's plan in le ningen tegen lage rente om nieuwe in dustrieën <op het platteland) te stimule ren en boerderijtjes, waarmee een ar- moelijdend gezin in eigen onderhoud kan voorzien, te steunen Het plan bedoelt vooral jonge Amerikanen te helpen, die om de een of andere reden niet aan de slag kunnen komen. Onder de tieners en 16 en 21 jaar) heerst grote werk loosheid. De leeftijd voor de middelbare school het college is de kritiekste periode in het leven van jonge mensen. Als ze niet worden geholpen, zullen velen veroor deeld worden tot een leven van armoede, dat zij op hun beurt zullen overdragen op hun kinderen. Johnson wil dan ook stimuleren, dat jonge mensen hun studie meerderheid van de Commissie Econo mische Mededinging aan de staatssecreta- an economische zaken op diens ver zoek over deze materie heeft uitgebracht. De regering is, aldus de resolutie, in gebreke gebleven aan te tonen dat het systeem van de verticale prijsbinding als zodanig in strijd is met het algemeen belang en de regering heeft verzuimd be hoorlijk overleg te plegen met het betrok ken bedrijfsleven, teneinde dit in de ge legenheid te stellen de werking van dit prijsvormingssysteem nader toe te lichten de gevolgen van de voorgenomen maatregelen nader aan te geven. Geen gelijke kansen Voorts wordt in de resolutie verklaard, dat de aangekondigde overheidsmaatrege len onverenigbaar zijn met het door de regering gevoerde gedetailleerde prijsbe- en de samenwerkingsverbanden van de midden- en kleinbedrijven datgene verbieden wat voor het grootbedrijf in de detailhandel mogelijk blijft. „De voorge- ïn maatregelen zijn derhalve in strijd met het ook door de overheid bij her haling als juist erkende beleidsdoel van gelijke kansen", aldus de drie midden standsorganisaties, t.w. de Christelijke Middenstandsbond, de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond en de Ne derlandse Katholieke Middenstandsbond. Drie sprekers In deze protestvergadering, die geleid erd door de voorzitter van de Chr. Mid denstandsbond, de heer H. de Mooy, zou worden gesproken door mr. R. J. Nelissen, algemeen secretaris van de Ned. Kath. Middenstandsbond en lid van dc Tweede Kamer, dr. J. P. I. van der Wilde, secre taris van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf en drs. S. C. Bakkenist, lid van de Raad van Bestuur van de N.V. Koninklijke Zwanenberg-Organon t( Oss, die elk (nog eens) een aantal facet ten onder de loep namen van de grote bezwaren, die er bij de middenstand tegen vérgaande maatregelen tegen de verticale prijsbinding en met name de indivi duele vorm daarvan leven. Eén antivoorcl: Neen alvorens ook de individuele vormen te pakken". Dat zou z.i. eerder met de door de regering gebruikte predikaten oorzichtig, genuanceerd en geleidelijk" overeenstemming zijn dan wat nu beslissingen en plannen is voorgelegd. Saneringsfonds Volgens de heer»Nelissen heeft de wijze waarop het prijsbeleid wordt gevoerd bij vele ondernemers een klimaat geschapen, •in het aangekondigde optreden tegen 'erticale prijsbinding het psycholo gisch effect dreigt te krijgen van de „be kende druppel in de toch al overvolle er". Hij gispte de houding vat minister en de staatssecretaris van ec mische zaken, die het blijkbaar niet nodig hebben geoordeeld overleg te voeren met de betrokkenen om te zien of er moge lijkheden zijn de werkelijke of vermeen de bezwaren op te lossen en hij wees er op, dat er bovendien nog steeds niet ge werkt wordt aan maatregelen tegen jungle-praktijken in de concurrentie, het gefcruike van merkartikelen als „loss- leader" en het cadeaustelsel. „Het enige aar men blijkbaar wel over denkt is ;n saneringsfonds voor de middenstand", riep de heer Nelissen uit. De secretaris der Kath. Middenstands organisatie betwijfelde of de ondernemer, als hij na afschaffing van een verticale prijsbinding zelf de prijzen kan vaststel len, uiteindelijk wel voldoende vrijheid ir boven" zal krijgen, waarbij hy herinnerde dat de minister inmiddels de bevoegdheid heeft gevraagd om tegen individuele ondernemingen prijsstoppen te kunnen optreden. „Alleen m deze reden staat bij doorvoering de plannen tegen individuele verti cale prijsbinding de medewerking van de middenstand en zijn organisaties aan dit prijsbeleid op het spel", aldus de heer Nelissen, die zei te verwachten dat de maatregelen de concentratie in de detail handel zullen stimuleren, waarbij het be lang van de consument twijfelachtig is. (Voor vervolg zie pag. 10) De Amsterdamse zedenpolitie heeft gistermiddag de 48-jarige werkster C. A. H. onder verdenking van het plegen van abortus op een, nadien overleden 27-jarige vrouw gearresteerd in een wo ning in de staatsliedenbuurt. De werk ster. al drie keer terzake van dit mis drijf veroordeeld, heeft bekend de jonge vrouw, moeder van drie kinderen, hebben behandeld. De heer Nelissen kwam daarbij t tot niet ontijdig afbreken. Dat kan preven- de conclusie, dat het de regering kenne- i alge- tief werken Beatrix en Irene mee naar Mexico Een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken deelde mede dat de Koningin en de Prins op hun reis naar Mexico van 8 tot 17 april vergezeld zullen worden door de prinsessen Beatrix en Irene. lijk gaat om maatregelen, die meen, generiek karakter dragen, or „opzij schuiven van de algemeen vaarde misbruikwetgeving voor een door weinigen bepleite verbodswetgeving" Namens de middenstand kan op dit onge nuanceerde streven van de regering maar één antwoord worden gegeven: ongenuanceerd en algemeen bedoeld „NEEN", aldus de heer Nelissen, die zich afvroeg waarom de overheid niet eers eens afwacht wat de uitwerking zal blij ken te zijn van het verbod van de collec tieve vormen van verticale prijsbinding Als VN-macht niet mocht slagen XJET Turkse parlement heeft de re- gering van premier Inönü be voegdheid verleend, zonodig op Cyprus tussenbeide te komen. De regering had om deze uitspraak gevraagd met het oog op de Griekse verklaring, dat een Turkse landing op Cyprus oorlog tus sen beide landen tot gevolg zou kun nen hebben. Ook werd een uit 1930 stammend verdrag met Griekenland geannuleerd inzake vestiging, handel en navigatie, waardoor de belangen van ongeveer 20.000 Grieken in Istan- boel worden getroffen. Intussen heeft Inönü gewaarschuwd, dat Turkije van zijn intervenlierecht ge bruik zal maken als de vredesmacht van de Ver. Naties er niet in slaagt aan de Turkse eisen te voldoen, zulks ongeacht de consequenties. Een dergelijke situatie zou tot internationale gebeurtenissen als een conflict tussen Griekenland en Tur kije kunnen leiden, aldus de premier. Turkije heeft echter geen keus. nu Grie kenland de indruk wekt. de zijde te heb ben gekozen van de Grieks-Cyprische benden en plunderaars. In de haven van Iskenderoen heerst weer grote bedrijvig heid. Ongeveer 20.000 man Turkse troe pen staan gereed om ingescheept te wor den. De Grieks-Cyprische vertegenwoordi ger bij de Ver. Naties, Rossides, heeft bij de Veiligheidsraad geprotesteerd tegen het besluit van het Turkse parlement. Hij deed opnieuw, alsof Turkije zijn recht van interventie verloren had door de be sluiten. die de raad in de afgelopen we ken had genomen. Rossides verklaarde, niet op een zitting van de raad te zullen aandringen, hoewel hij de situatie ern stig genoeg achtte. Hij verzocht secreta ris-generaal Oe Thant, ..zich op de door hem juist geachte wijze mei deze zaak bezig te houden". TJET voedsclvoorzienings- in. en ver- -*"*■ koopbureau (V.I.B.), de rijksin stelling waar boter die geen normale afzet kan vinden, wordt ingeleverd, heeft geen onsje boter meer in voor raad. Dat is voor het eerst sinds vele jaren. AI enige weken lang beschikte het over niet meer dan enige tiental len tonnen. Het V.I.B. is de vierduizend ton Amerikaanse en vijfhonderd ton Franse boter, die het ih opdracht van het Produktschap voor zuivel heeft ge en verkocht, nu ook geheel kwijt. De groothandel heeft nog wat restan ten importboter. die nu gebruikt worden „ter aanvulling". Men heeft zich genood zaakt gezien bij dc afgifte van binnen landse boter aan de detailhandel een rantsoenering in te stellen. Men verwacht wel dat de situatie iedere week beter wordt, doordat de verhoogde prijs de produktie van boter voor de zuivelfabrie ken aantrekkelijker heeft gemaakt. Daar staat tegenover dat in de week voor Pa sen de boterafzet meestal aanzienlijk groter is dan normaal. Vorig jaar werd in die week 1700 ton boter verkocht tegen normaal 1350 per week normaal, in 1962 was het 1500 ton tegen 1200 ton 'normaal. Het grote, vooral Duitse toeristenbe zoek is een belangrijke oorzaak van dit verschijnsel. De boterhandelaren wachten nu vol belangstelling af welke invloed het vroege tijdstip, waarop Pasen dit jaar valt, zal hebben op het vreemdelingen verkeer. De 40-jarige J. J. Hijkoop uit Leer broek is gisteren in Leerdam met zijn motor uit een bocht gevlogen en gedood. Hij kwam met zijn hoofd tegen een boom terecht en viel toen in een langs de weg lopende sloot. T>IJ het veertigjarig bestaan van het Verbond van prot. chr. werkgevers in Nederland in 1958 is in opdracht van dit verbond hict boek ,.De verantwoordelijke maat schappij" verschenen. Dank zij de medewerking van vijftien vooraan staande Nederlanders is toen dit werk tot stand gekomen, dat vanuit christelijk standpunt een uitstekend beeld geeft van de moderne maat. schappelijke problematiek en haar achtergronden. Met dit bock werd een goede bijdra ge geleverd tot het gesprek binnen dc christelijke organisaties. Door velen werd immers sterk gevoeld het gemis van een duidelijke prin cipiële visie op de moderne maat schappijvorming. Dit gesprek is toch niet voldoende op gang gekomen. Een ander belangrijk moment is daarna geweest, de viering van het 25-jarig bestaan van het Convent van christelijk sociale organisaties in 1963. Deze gelegenheid heeft toen de heer C. J. van Mastrigt. voorzit ter van het C-N.V. aangegrepen om de behoefte uit te spreken aan be zinning op een nieuw christelijk- sociaal program en een nieuw chris- telijk-sociaal congres. Als een nieuwe verdienstelijke bij drage tot verdergaande bezinning moet thans aangemerkt worden de vandaag verschenen herziene begin selverklaring van het Verbond van prot.-christelijke werkgevers in Ne derland- Deze beginselverklaring heeft de vorm en ook de naam ge kregen van ..Verantwoording en positiebepaling". Het is niet op nieuw een vastlegging van stand punten geworden voor vele tiental len jaren, maar veeleer een Inven tarisatie van de huidige opvattingen binnen het verhond. Een duidelijk principieel geluid klinkt in dit werkgeversstuk door Niet alleen de sociaal-economische realiteiten worden aan de orde ge steld, maar ook de persoonlijke ver houdingen waarin God in Christus de nieuwe mens, zowel werkgever als werknemer, bouwt- Zoals het bestuur van het verbond in een voorwoord opmerkt, biedt „Verantwoording en positiebepa ling" een goed aanknopingspunt voor een voortgaande bezinning op en beïnvloeding van de maatschap pelijke verhoudingen in christelijke zin. Vele zaken hier aangesneden, zouden in breder verband aan de orde gesteld dienen te worden bin nen het Convent van christelijk sociale organisaties. Een van de belangrijkste grondbe ginselen van de christelijke organi saties is altijd geweest, en is nog het voorstaan van overleg en sa menwerking. Wanneer er ergens samengewerkt dient te worden, dan zeker binnen het Convent. Wanneer dit Convent zou ophouden te be staan. kan men zich terecht afvra gen. of dc christelijke organisatie zich niet dc grond onder dc voeten heeft weggestoven. Bezinning binnen het Convent ach ten wij een belangrijke en dringen de zaak, omdat uiteengroeien van de Conventpartners, hoe gevaarlijk ook. niet denkbeeldig is- Zoals bekend heeft de Franse chris telijke vakbeweging de „C" uit haar naam geschrapt, al wil men het al gemeen christelijk karakter niet aantasten. Binnen het Nederlands katholiek verbond kan men soms stemmen horen, die met erg veel sympathie spreken over een meer intensieve samenwerking met het socialistische N.V.V. de confesionele band van het NK V. en het C.N.V. blijkt hier niet altijd even sterk. Anderzijds leeft de confessionele samenwerking in de Nederlandse werkgeverskring juist sterk. Het RK. en het protestant christelijk werkgevers-verbond hehben de laatste tijd, vooral internationaal, de banden nauwer aangehaald. De nieuwe ..verantwoording en po sitiebepaling" van het protestants christelijk werkgeversverbond wil tot deze bezinning en bijdrage zijn- Gehoopt moet nu worden, dat in breder verband meer initiatieven zullen volgen. Dc veerboot Beatrix van Den Bom mel, die de dienst onderhoudt tussen Dintelsas en Sluishaven, is vannacht omstreeks vier uur voor dc siteiger van Sluishaven gezonken. De veer boot was geladen met enige vracht wagens en personenwagens. De boot, onder commando van kapitein De overlevenden van een expeditie, die sinds vorige week door een groot aantal vijandige Indianen in het oerwoud van Oost-Peru omsingeld zijn, heb ben een wanhopig verzoek om hulp gedaan. In hun radiobericht zeiden zij dat sommige leden van de expeditie aan de rand van krankzinnigheid verkeren door de hitte, de regen en het gehuil van duizenden Indianen. „Zij schieten elke vijf minuten. Zij willen ons allemaal vermoorden. Doe alsublieft iets", aldus het radiobericht. De overlevenden hebben zich op een heuvel, bij de rivier Galvez, terugge trokken. Tot dusver zijn twee expeditieleden gedood en vier gewond. Mili tairen uit Requena, dat tachtig kilometer van de plaats verwijderd ligt, zijn onderweg. De ingesloten groep bestond uit dertig burgers en tien militairen. De Indianen beschouwen dit gebied als het hunne. Vliegtuigen hebben de af gelopen dagen voedsel en medicamenten uitgeworpen en gepoogd de Indianen te verdrijven. Bij hun aanvallen hebben zij al dertig man verloren. H. Veraart vertrok gisteravond voor de laatste dienst om zeven uur van Dintelsas naar Sluishaven. Alles verliep normaal tot men vlak voor de Sluise haven kwam. Hier liep de boot waarschijnlijk door de zuiging. veroorzaakt door de lage water stand, op een strekdam. Om bij de pon ton te komen, moest nu gewacht worden op hoog water. Door de patrijspoorten ging het schip echter steeds meer water Met draagbare pompen wist de brand weer de veerboot drijvend te houden, waardoor deze voor de ponton kon ko men. Als eerste zou een met kunstmest geladen vrachtwagen van de veerboot rijden. Toen de vrachtwagen al met zijn voorwielen op de ponton stond, drukte de vracht het schip echter omlaag, waar door het overhelde en nog meer water maakte. Plotseling zonk de boot. Dit ging zo snel. dat de 70-jarige ma chinist A. Kolderweijer. die in zijn kooi in het vooronder lag. ternauwernood kon worden gered. De veerboot zonk tot de schoorsteen pijp. De met kunstmest geladen vracht wagen stond half op de ponton. Met een staaldraad wordt de wagen vastgehouden. De veerboot zal vermoedelijk met een drijvende bok gelicht worden. Tot die tijd kan geen andere veerboot worden ingezet, omdat deze niet bij de ponton kan komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1