VLEET Feest in Leiderdorp: de gymzaal is klaar VISSERIJNIEUWS BIJ DE Spoedig bouw van nieuwe school Noordwijk-Binnen NIEUWE LEIDSE COURANT 11 DINSDAG 17 MAART 1964 IJMUIDEN Van zee viel niet veel te vermelden. In de Noord is het al paar dagen ongunstig weer waardoor was gedwongen de netten op de pennen te houden en te gaan liggen steken. Soms bereikte de storm windkracht tien grootste gedeelte van de logger- en tervloot lag binnen. De paar schepen die nog op zee verbleven hielden zondag. Wat er was. De maandagmarkt werd bezocht door 130 vaartuigen. Zij zorgden voor een voer van 11.500 kisten waarvan 300 kisten schelvis, 160 kisten radio, 980 kisten wij ting, 450 kisten gul en kabeljauw, 140 kisten koolvis, 2250 kisten haring, 100 j kleine kisten haring, 2500 kisten makreel, 2480 kisten schol, 130 kisten tarbot, 400 kisten diversen, 3850 stuks stijve kabel jauw en 40.000 kilo tong. De lossing on dervond nogal wat stagnatie. Nauwelijks j was een ploeg havenarbeiders begonnen aan de lossing van de KW 144 Cornelis den Duik die ongeveer 1600 kisten haring en makreel in de ruimen had, of de wal- machinist constateerde dat er water bin nendrong. Het kwam zo hoog te staan dat j men de lossing moest staken. De haven arbeiders werden voorlopig in andere vaartuigen ingedeeld en begonnen pas j zeven uur aan het onderbroken karwei, i Uiteraard werd het voor het Katwijkse j schip nu een latertje. Vele schepen had den behalve veel vis, ook veel ijs, zodat het sorteren de havenarbeiders nogal I moeite bezorgde. Verschillende factors namen daarom extra pakkers aan om toch nog enigszins op tijd gereed te komen. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 15 kisten schelvis, 70 kisten wijting, kisten gul en kabeljauw, 50 kisten koolvis, 1000 kisten haring, 2000 kisten makreel, 50 kisten sprot en 700 kilo tong. Binnenlandse afzet. Nu de cijfers met betrekking tot de aanvoer, de invoer en de uitvoer zeevis over 1963 bekend zijn, is het belang na te gaan, welke hoeveelheden op de binnenlandse markt werden afgezet Wethouderssalarissen mogen omhoog maar het hoeft niet (Van redacteuren) Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben de gemeentebesturen in df provincie een brief gezonden, waarir richtlijnen worden gegeven tot bepaling van de salarissen van de wethouders. In het schrijven wordt meegedeeld, dat, voorzover de gemeenteraden van deel mochten zijn, dat de bezoldiging van de wethouders een herziening be hoeft, een voorstel van de gemeentera den tot verhoging van die wedden door Gedeputeerde Staten in welwillende overweging zal worden genomen. In de brief worden door Ged- Staten maximumbedragen opgenomen, die de minister van binnenlandse zaken ter hoogste aanvaardbaar acht voor de ge meenteklasse waarin de gemeente naai inwonertal op 1 januari valt. Er wordt voorts op gewezen, dat de in de brief genoemde bedragen absolute ma: zijn, die in geen geval kunnen worden overschreden. Met nadruk wordt ge steld. dat de mededeling van de bedoel de normen niet betekent, dat Ged. Sta ten zich uitspreken over de gewenste hoogte van de wethouderssalarissen elk der gemeenten. De maxima liggen tussen f 1221 voor een gemeente tot 1000 inwoners en f 22.639 voor een gemeente met een aantal inwoners van 100.001 tot 125.000. Moderne winkel in Katwijk KATWIJK AAN ZEE In het pand Princestraat 33 wordt morgen de geheel gemoderniseerde schoenhandel van de heer Haasnoot geopend. Om 9 uur begint de verkoop. De winkel voldoet aan alle eisen, die in deze tijd aan presentatie en verkoop worden gesteld. Loop der bevolking te Katwijk KATWIJK. Gevestigd: C L van der Bent, v Den Haag n Drieplassenweg 17, Th J M Gruter, v Rotterdam n Rijnmond 1; E K E van Holy, v Amsterdam n Mo- lentuin 27; C A L Mali, v Den Haag, Drie plassenweg 17; E Guijt-Spruijt en C A M Guijt, v Dordrecht n Boulevard 8; W Schiphorst en gezin, v Zuid.Afrkia n J Tooropstraat 4. VERTROKKEN- M de Mooü- v Mo. lentuinweg 6 n Rotterdam; K G Ulter- wijk, v J van Heemskerklaan 19 n Zeist: W Verkroost, v Boslaan 32 n Alkmaar; N Timmermans (e.v Den Heyer), v Vlier, straat 11 n Hoogeveen; N van der Plan (e.: v Pauw), v Duinoord 42 n Rijnsburg: G C Roos, v Cantineweg n Sassenheim; D Sip. v J Banckertstraat 25 n Rijnsburg: M C Verplaneke (e v Bal) v Vlierstraat 13 n Canada; A Hitzert, v Secr Varke- visserstraat 113 n Rotterdam; Chr. Hoek. v Kon. Julianalaan 32 n Noordwijk; T de Wit, v Haven 2 n Delft; R Slooff, v Bou levard 134 n Briste Salomon eilanden; IJ Prins, v Nachtegaallaan 182 n Dantuma- KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 6.08 en 18.31 uur; laag water 1.56 en 14.23 uur. Het totale aanbod van zeevis uit eigen invoer is de laatste jaren vrij constant; de voortdurende daling van de makreel- werd gecompenseerd door betere rond- en platvis. De gro tere produktie van platvis ging van 1960 1962 gepaard met betere prijzen. In 1963 lag de gemiddelde prijs voor platvis door een geringer aanbod van tong op lager peil dan in 1962. In het afgelopen jaar kon een grotere aanvoer van rond- vis dan in 1962 slechts tegen lagere prij zen worden geplaatst Kabeljauw, koolvis, wijting en schelvis maken doorgaans een zeer hoog percentage uit van het totale aanbod van rondvis (ongeveer 95 per- De aanvoeren en gemiddelde prijzen van kabeljauw vertoonden betrekkelijk geringe schommelingen dit in tegenstel ling van koolvis. Opvallend is de flinke stijging in het aanbod van schelvis 1963 vergeleken met 1962. De steeg met 2381 ton of 41 percent, terwijl de gemiddelde prijs met f0,12 of 21 per cent daalde. Bij een betrekkelijk geringe stijging in de aanvoer van wijting liep de gemiddelde prijs van deze vissoort beduidend terug. Deze prijsdaling werd waarschijnlijk veroorzaakt door het gro tere aanbod van schelvis, die evenals wij ting voornamelijk op de binnenlandse markt wordt afgezet. In de platvissector valt de belangrijke stijging in de Zwanburgerpolder te Warmond WARMOND In hotel De stad Rome id een vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van de Zwanburgerpolder. De rekening over 1963, die sloot met een nadelig saldo van f. 999.18, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een tegenval- :n de kosten van de verbete ring van.de Grootfc Sloot. Deze verbe tering eist een bedrag van f.2000. ïeer dan was begroot. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld is bij de Raiffeisenbank te Warmond een lening aangegaan van f. 4000. In 1964 zal de laatste aflos sing plaats hebben van de aankoop som van de bemalingsinstallatie, welke installatie is aangekocht bij de firma Spaans. Met betrekking tot de kade verbetering zal in overleg worden ge treden met het Hoogheemraadschap Rijnland. Onzekerheid bestaat over de bestem ming van verschillende kadegedeelten verband met de plannen van de gemeente Warmond, de Provinciale Waterstaat en andere instanties. Ten einde te voorkomen dat thans werken worden uitgevoerd die over enkele jaren weer zouden moeten worden af gegraven. zal worden getracht met deze instanties tot eeri samenwerking te komen. Voor 1964 zullen de polderlasten f.30. per ha. bedragen. Warmonds Toto komt op de televisie WARMOND De hond Toto van het jeugdcircus Atleta uit Warmond is de „best door amateurs gedresseerde hond". Dit bleek tijdens de zaterdag in Am sterdam gehouden auditie voor de Cor- e Brokken-show „Aanvang dames Deze waardering van Toto heeft tot gevolg dat de 13-jarige Tonny van Vliet zondag in de televisieshow Toto Nederlandse kijkers komt laten waarbij gastvrouw Corrie Brokken Ton- interviewtje zal afnemen. In dit ma worden ook de grootste en de kleinste volwassen honden getoond. De opnamen voor de show worden morgen (woensdag) in de VARA-studio 'n Hilversum gemaakt. Tafeltennis Zoeterwoude Effect '54 haalde halve winst van schol op: van 13.866 ton in 1961 tot 20.834 ton in 1963. Een stijging dus 6968 ton of 50 percent. Uit de gegevens blijkt dat de binnen landse consumptie va: kabeljauw sinds 1960 ieder jaar is gestegen, terwijl de be langstelling voor koolvis is afgenomen. Vergeleken met 1962 vertoonde de con sumptie van schelvis in 1963 een opmer kelijk herstel, terwijl die van wijting terugliep. De consumptie van schot wikkelde zich gunstig, de afzet va overige platvissoorten was van weinig betekenis. Vandaag aan de markt. Vandaag lagen in IJmuiden onder aan de Markt de KW 144 Corn, den Duik met 950 kisten (het restant van ir dag), de KW 41 Elisabeth Christina met 1650 kisten, de KW 171 Jan Marie met 850 kisten, de KW 122 Arie Ouwehand met 720 kisten en verder een stuk of 15 kotters en loggers met platvis. Ridder. De heer M. Roos. de directeur var IJmuider kantoor van de Rotterdamse Bank, is ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij deze instelling tot ridder b de orde van Oranje-Nassau benoemd. De versierselen die bij deze hoge onderschei, ding thuishoren werden de heer Roos op gespeld door burgemeester mr. J. C Bührmann van Velsen. Deze voor de heer Roos zo welverdiende erkenning moi deze rubriek worden vermeld. Immers naast zijn directeurschap bekleedde hij vervult hij nog verschillende functies op maatschappelijk terrein. Vooral de visserij had een warm plekje in zijn hart - /as hij lange tijd bestuurslid van het Vlaggetjesdagcomité. Toen deze bij uit stek Nederlandse feestdag moest plaats maken voor de Dag van de Nederlandse Zeevisserij nam de heer Roos ook plaats het Katwijkse-IJmuider comité dat de voorbereidingen voor deze primeur trof. Ger. schoolvergadering in Lisse ZOETERWOUDE De ..Effect '54" konden zaterdag niet de volle winst behalen tegen Steeds Hoger/TSB uit Den Haag. Zij moesten met de uitslag 55 genoegen nemen. Voor de vierde achtereenvolgende keer behaalden zij slechts de halve winst gens het afschrijven van Koos Spek. an de sterkste spelers, kon het team n de beste opstelling uitkomen. Jan Minnaard die hem verving, verloor twee zijn drie partijen. Ook Jan Hulsbos moest tweemaal zijn tegenstander felici teren. Op de hem eigen solide wijze won Freek Husbos al zijn partijen. Het dub belspel was voor Steeds Hoger/TSB. Volgende week moeten de senioren in Den Haag him krachten meten tegen Sportief. Dat is tevens hun laatste wed strijd in deze competitie. De junioren zijn reeds klaar met hun competitiewedstrijden. De persoonlijke eindpercentages luiden: Joost Minnaard pet. gewonnen wedstrijden, Frits van Huis jr. 83 pet., Martien Versteegen 73. Karei van Muyden en Jan Brückner jr. ieder 59 pet Bazaar in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De door het co mité „Uitgaansdag ouden van dagen" ge houden bazaar werd vrijdagavond door deken Van der Boog geopend. Tengevolge van de weersomstandigheden viel het be zoek enigszins tegen. De bruto opbrengst bedraagt f 1700. LISSE Onder leiding van ds. H. in Gilst, die als erevoorzitter een openingswoord sprak, vergaderde de schoolvereniging van de Geref. Gemeen te. Voorzitter G. C. Mijnders bedankte ds. Van Gilst, in verband met diens vertrek, voor alles wat deze voor de school heeft gedaan. De secretaris zei ln zijn jaarverslag dat de heer Joh- Quartel in februari 25 jaar lang de kas van de vereniging heeft beheerd: de penningmeester ontving een projector. Mede dank zij het medeleven van de leden bij de collectes en dank zij de opbrengst van de daméskrans, had dë penningmeester een gunstig jaarver slag. In het bestuur werden de heren A. Groothedde en P. G. Segers gekozen De schoolhoofden Walhout (lagere school) en Segers (ulo) deden medede lingen over de mammoetwet, waarbij zij onder meer van mening waren dat het godsdienstonderwijs op de lesroos ters erg in het gedrang komt. Een ander moeilijk punt is de personeelsvoorziening wegens gebrek aan woonruimte. A. Wassenaar in Lisse gehuldigd LISSE In „De Nachtegaal" te Lisse heeft de huldiging plaats gehad van de heer A. Wassenaar, die 40 jaar in dienst is geweest bij de gebr. Driehuizen te Lisse. Het gehele personeel is bij deze huldiging aanwezig geweest. De jubi laris werd namens de directie toege sproken door de heer C. Driehuizen. Deze bood hem een envelop met inhoud aan; ook mevrouw Wassenaar ontving een geschenk. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer C. Heemskerk, die een grote bak fruit aanbood. Namens het schuurper- soneel overhandigde de heer A. van Voorst een bak bloemen. Voorts ontving de jubilaris nog een mand fruit en een kist sigaren; men bleef daarna nog enige tijd gezellig bijeen. Passieconcert vrijdag in Chr. Geref. Kerk Lisse LISSE De orgelcommissie van de Chr. Geref. kerk heeft voor het Passie concert vrijdagavond om 8 uur de mede werking toegezegd kunnen krügen van het Sassenhelms Chr. Mannenkoor en de heer H. F. Kroon organist van de Herv. kerk. Er is een gevarieerd programma samengesteld waarin ook samenzang is opgenomen. Het programma luidt: 1 orgel: voorspel gezang 49 (samenzang vers 1 en 4); 2. orgel: prei. en fuga van Buxtehude; 3. orgel: „Ach Herr, mich arme Sunder" van Buxtehude koraalbewerking)4. mannenkoor: a. Popule meus en b. O Bone Jesu beiden van G. A. Palestrina, Adoramus van Clemens non Papa; 5. orgel: a. Herzlich thut mich verlangen (koraalbewerking) van J. S. Bach, en b. O, mensch, bewein dein Sünde Gross, van J. S. Bach; 6 koor: a. Zum Sanctus en b. Zum Agnus Dei, van Fr. Schubert; 7. orgel: Allegro en Adagio (uit orgel concert nr. 4) van G. F. Handel; 8. koor: Zwitserse psalm van P. A. Zwijssig; b. Hymne, van E. Gebhardt; 9. orgel: a. psalm 22, b. Elegisch voorspel psalm 51, beiden van Jan Zwart; 10. orgel: voor spel gezang 154 met samenzang van De Ringvaart Hillegom vierde goed feest HILLEGOM De N.V. „Dc Ringvaart- heeft haar 30-jarig bestaan feestelijk ge vierd in de kantine. Temidden ruim tweehonderd personeelsleden met hun echtgenotes waren de directeur, ir. C. Smits en mevrouw C. Smits-Hogeland. De voorzitter van de feestcommissie, per soneelschef P. van Zuylen, sprak een welkomstwoord waarna de „Radiostad- Comedie" met de opvoering van de klucht „Je moet er niet mee spelen" van Hans Nesna veel succes oogstte. Nadat verversingen waren gepresen teerd, feliciteerde de heer Piet van Lier- op als oudste personeelslid de directie met dit zesde lustrum. Het dochtertje heer In 't Veld. Eline, bood Smits een boeket bloemen aan en de heer Smits een met de hand vervaardigd schaakspel. De heer P. Noppen, voorzitter van de personeelsvereniging, dankte in het bij zonder mevrouw Smits voor haar aan deel „op het thuisfront" bood haar een mand met rode azalea's aan. Origineel was het geschenk van schipper Verschoor en zijn echtgenote: een globe (tevens schemerlamp) met het opschrift „De Ringvaart 19341964". De heer C Smits zei dat de goede resul taten waren verkregen doordat er naast hem zovele goede medewerkers stonden om de groei van „De Ringvaart" te be- bij als een voorbeeld. Hij dankte allen vorderen. Piet van Lierop sbeled hij daar- oor de goede wensen en geschenken. Men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen met muziek van de „Music-Patrol". HILLEGOM Bij de firma G. Kardol i de gebouwen aan de Industriekade, hebben ongenode gasten ruim f 600 ont vreemd. De politie heeft de zaak in on derzoek. Centraal gymlokaal blijft toch urgent NOORDWIJK Op 8 april zal de bouw van een nieuwe school worden aanbesteed. Dat deelde voorzitter B. Ike mee op de ledenvergadering van de Wilhelminaschool. Door het departement van volkshuisvesting en bouw nijverheid is namelijk medegedeeld, dat de rijksgoedkeuring officieel ir augustus zal afkomen. De tijd tussen de aanbesteding en de rijksgoedkeu ring wordt benut voor voorbereidingen en formaliteiten, opdat zo spoedig mogelijk met de bouw kan worden begonnen. Men hoopt dat in 1965 de nieuwe school gereed zal zijn. Binnen afzienbare tijd krijgt de school dus een moderne huisvesting en zal ook de „klas op zolder", het veelbesproken „kraaiennest", thans bezet door een vijftigtal jongens en meisjes, tot het verleden behoren. Vorig jaar bestond de Wilhelmina school veertig jaar. De viering van di1 jubileum zal worden gecombineerd met de opening van de nieuwe schooL Daar de Geertruida-kleuterschool de rijksgoed keuring reeds bezit kan met de bouw in deze school worden begonnen. Verder deelde de heer Ike mede, dat de Wilhelminaschool haar achtste onder wijzer mag benoemen. Tijdelijk had de beschikking kunnen krijgen over lokaal van de r.k. jongensschool, i tot heden was het niet gelukt een schikte kracht voor de nieuwe klas te krijgen. Een ander belangrijk punt op deze schoolvergadering was de vaststelling van de nieuwe statuten en het huishou delijk reglement. Tegen de gewijzigde redactie van het artikel, dat de grondslag de school aangeeft, bestond ii vergadering enerzijds bezwaar tegen de verwijzing naar het reformatorisch be lijden, terwijl anderzijds werd aange drongen op handhaving van de grondslag uit de oude statuten, waarin een posi- iteve band bestaat met de drie Formu lieren van Enigheid. De meerderheid bleek voor de ontworpen redactie. Dr. G. Schut, secretaris van de ver eniging meldde in zijn jaaroverzicht zorgen over steeds grotere klassen in een verouderde ruimte. Waardering had het bestuur voor de trouw en toewijding van het personeel. Bij de bestuursverkiezing werd dr G. Brand in Noordwijk NOORDWIJK Gistermiddag is brand uitgebroken in de strobedekking van een perceel bollenland in de Noord- zijderpolder ter hoogte van het huis van de heer Deelder. De brand strekte zich uit over een oppervlakte van 1500 vierkante meter. De Noordwjjkse brand weer ging het vuur met vijf stralen te lijf. Anderhalfuur is men met de blus sing bezig geweest. De bollen zijn niet beschadigd. De oorzaak van de brand is niet bekend. Agrarische bedrijfsbond te Noordwijk NOORDWIJK In het verenigings gebouw vergaderde de afdeling Noord- wijk van de Ned. Chr. Agrarische Be drijfsbond. onder leiding van de heer C. Benschop. Het hoofdbestuurslid de heer Van Zuylen uit Hillegom besprak het nieuwe contract voor de bloembol- lenbedrijven. Het bleek, dat de CAO voor de hove- ïiers- en tuinbouwbedrijven nog niet s goedgekeurd. Vele vragen werden •ervolgens besproken. Medegedeeld werd dat vier bestuurs leden in Tivoli de viering van het 50- jarig jubileum van de bond zullen bij wonen. Scliietnieuws Noordwijk NOORDWIJK Bij de laatste schiet wedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schut ters met de buks winnaar van een wissel medaille: N J Caspers 47 punten le klas se; D A Lüsohen 47 punten 2e klasse; J G Schneyder 49 punten 3e klasse. In de K.S.O.-afdeling werden de wis selmedailles gewonnen door de schutters: N W Caspers 54 punten le klasse; L Was- I sing 57 punten 2e klasse. Schut herbenoemd, terwijl in de vaca ture van de heer C. J. van Tilburg, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer J. A. Nijenhuis werd gekozen. Het hoofd der school, de heer D Feen- stra, besloot de bijeenkomst met het geven van een overzicht van het school gebeuren in 1963. Duin vatte vlam in Noordwijk NOORDWIJK Toen een pensionhou der aan de Prins Hendrikweg bezig was met het verbranden van oud papier en andere rommel, waaiden enkele bran dende stukken in de aangrenzende duin- begroeiing. Deze vatte vlam Tegen het snel voortwoekerende vuur stond de pensionhouder machteloos en men alar meerde de brandweer. Inmiddels kwam er assistentie van twee personeelsleden van de wasserij „Thyswijk" te Noordwijk. waarna met vere»sde krachten het vuur met zand werd geblust. De snel ter plaatse ver schenen brandweer kon zich beperken tot controle. Ongeveer vijftig m2 duin- begroeiing is afgebrand. Bus slipte NOORDWIJK Tengevolge van de gladheid van de rijbaan slipte op de Herenweg een autobus van de NZHVM. Het gevaarte kwam dwars over de weg te staan en kon eerst met assistentie van een kraanwagen worden verwijderd. Ongeveer op dezelfde plaats slipte even later een personenauto, bestuurd door het hoofd van de huishouding van een der Noordwijkse hotels. De wagen sloeg over de kop en werd zwaar beschadigd. De bestuurster bleef ongedeerd. Filatelisten in Noordwijk bijeen NOORDWIJK In Flora vergaderde gisteravond de Noordwijkse vereniging postzegelverzamelaars, onder leiding de heer H. P. Herver. De voorzitter verwelkomde enkele nieuwe leden uit Noordwijkerhout en kondigde de ver schijning aan van nieuwe boeken over filatelistische onderwerpen. Op 13 april wordt de volgende verga dering gehouden. Uitvoerig werd gespro ken over het rondzend verkeer en de ma nier van afrekenen daarbij. Er volgden de gebruikelijke punten, verloting en veiling, onder leiding van de heer A. G. Schoordijk. De handel was willig en diverse kavels gingen vlot van de hand. Er werd verslag uitgebracht over de jaarvergadering van de jeugdafdeling. Deze was zeer geanimeerd, een honderd tal jongelui was aanwezig De afdeling floreert goed onder leiding van mej. T. van der Raad. In het bestuur hebben zit ting Arnoud Droog. Herman Steenvoor den. Bob Faase en Rob Rother. NOORDWIJK Voor het examen se- i arts slaagde de heer Danielisz alhier. Sportvereniging van politie Noordwijk NOORDWIJK In het Palace hotel werd het derde lustrum gevierd van de Noordwijkse Politie Sportvereniging, voorzitter J M P. Barendse releveerde vele activiteiten van de vereniging en kon melding maken van goede prestaties. Hoofdinspecteur A. N. Merkelbach fe liciteerde de jubilerende afdeling en zei dat de korpsleiding de prestaties van de leden met veel genoegen gadeslaat. Hierna werd een uitgebreid filmpro gramma vertoond, waarna de aanwezi gen geruime tijd nog gezellig bijeen ble- Spreekuur burgemeester Leiderdorp is verzet LEIDERDORP Burgemeester Gallas zal maandag 23 maart zijn spreekuur niet kunnen houden. Het is verzet naar woensdag 25 maart van negen tot tien Op zes april kan het spreekuur even eens niet doorgaan. De week daarop zal het normaal worden gehouden op maan dagmorgen van negen tot tien uur. LEIDERDORP Vanmiddag heeft de heer D. v. d. Kwaak, lid -van Ce- deputeerde Staten van Zuid-Holland, het nieuwe gymnastieklokaal aan de Van Geerstraat geopend. Morgenochtend om acht uur wordt de eerste gym les al gegeven. De enorme behoefte aan deze gymzaal mag blijken wit het feit dat zij van maandagmorgen acht uur tot zaterdagmiddag één uur door lopend bezet zal zijn. Niet minder dan vijf lagere scholen en een ulo-sdhooi maken er gebruik van, wat neerkomt op ongeveer 1800 kinderen. Tot vandaag moesten zij gebruik maken van het Dorpshuis en van de r.-tfc. school aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. bracht, voorstellende een turner in de ringen. Op de foto: de meisjes van klas IA van de chr. ulo-school van de heer D. Groene veld, die vanmiddag bij de ope. ning knots- en ritmische oefeningen de monstreerden onder leiding van ae heer Van Dalen. Ondanks het gereedkomen van deze raai (10 bij 20 meter), moeten Dorps huis en St Bernardusschool nog steeds worden gebruikt. Dit duidt toch wel op de dringende noodzaak van de bouw van het centrale gym lokaal, dat op de hoek van Hoog- madeseweg en Ericalaan naast de r.k. Engelendaelschool moet komen, maar waarvoor de rijksgoedkeuring nog wel geruime tijd op zich zal la ten wachten. In de avonduren wordt de zaal gebruikt door „Sparta", nog op te richten volleybalclub een schoolvereniging. Ook het derwijspersoneel van Leiderdorp kan zich hierin ont- en inspannen. Tevreden Leiderdorp kan met deze gymzaal ech ter dik tevreden zijn. De hardglazen wand op de zonzijde ('s middags) borgt voldoende licht. De vloer is bedekt met magnesiet (een mengsel van magne- i, zaagsel, chloor en kalk), waar over. heen grijs kurklinoleum is aangebracht Het complex omvat twee ruime kleed ruimten, een. betegeld waslokaal met drie douches, een kamer voor de gymleraar (de heer F. J. van Dalen), een ketelhuis voor de c.v. en in de zaal "(zichtbaar foto) een opbergruimte voor de toestel len. Deze toestellen zijn van bijzonder goede kwaliteit. Ook de kwantiteit laat weinig te wensen over. Er zijn twee paarden, een wandrek, ringen, touwen springplank en er komen' twee ge- me bruggen en een brug-ongelijk. Ook rekening gehouden met basketball (ringen met netten aan de muur), er met ritmische gymnastiek (geluidsinstal latie). Goede afwerking Het gymlokaal is ontworpen door het Oegstgeester architectenbureau Kraan Van Nieuwkoop, en gebouwd door C. Meerburg te Leiderdorp. Op een goede afwerking is zeer nauwkeurig toegezien. In de „dooie" gevel aan de'B. G. Corts- laan is een fraai siermetselwerk aange- Christenvrouwen te Sassenheim over het geesteszwakke kind SASSENHEIM De Christen Vrou wenbond kwam ln het Jeugdhuis bijeen. In haar openingswoord sprak de presi dente, mevr. Brandenburg over hel Kruis, waarvan ln 1 Corlnthe 1 drie din gen worden gezegd nl. dwaasheid, erger nis en kracht Gods. Bij het huishoudelijk gedeelte werden tot bestuurslid gekozen mej. Bogaars en mevr. v. Breda-Biemond, Mevr. Brandenburg werd herkozen. Na de pauze werd het woord gevoerd door de heer W. de Jong uit Lunteren. verbonden aan de Chr. Vereniging tot Opvoeding en Verpleging van Geestes zwakke kinderen. Deze hield een causerie over de verzorging van deze geestelijk gehandicapte kinderen. Hij vertelde dat in de vijf inrichtingen van de vereniging ruim 4000 kinderen worden verpleegd. De geesterzwakke kinderen komen meestal heel jong naar de stichtingen en blijven daar hun hele leven. Ook zijn er nog wel die thuis verzorgd worden als dit mogelijk is. In Nederland zijn naar schatting 100 000 van deze kinderen. Vaak zijn ze thuis niet te handhaven. Ze willen zich uitle ven. waartoe ze thuis meestal niet in de gelegenheid zijn. Als het gezin niet meer normaal kan functioneren, komt de strijd van de ouders; het kind moet weg. Maar voor het kind is dat het beste Het komt dan waar het op z'n plaats is. Via een observatie-paviljoen gaat het zo mogelijk naar een school met indivi dueel, aangepast onderwijs. Ze zijn daar bezig met allerlei dingen. Borduren, tekenen enz. Over 't algemeen zijn ze vrolijk en aanhankelijk; er groeit een hechte band met het personeel. Er Is geen groot tekort aan personeel. De meisjes In de verpleging hebben het goed naar hun zin. Spreker zei. dat de bevolking van de stichtingen sedert 1940 met 30 pet Is toegenomen. Binnenkort zullen er ln Ede en Monster nieuwe In richtingen worden gebouwd. Aan het eind van zijn causerie wees de heer De Jong erop dat we voor een goed verstand dankbaar moeten zijn. Hierna werd de film vertoond ..Je gaat van ze houden". In deze film wordt het dagelijks leven, zoals het reilt en zeilt op 's Heerenloo-Lozenoord te Ermelo duidelijk weergegeven. Nog weinig narcissen op Haarlems keuring HAARLEM Het broeiseizoen loopt zo langzamerhand af, dat kon men gisteren op de keuring al goed zien. Het wachten is nu op dc narcissen; een weekje zonnig weer kan wat dat betreft wonderen doen. Daar zit eveneens het Keukenhof-bestuur ook op te wachten, want volgende week gaat het park al open en buiten de kassen bloeit er nog heel weinig. Opvallend was maandag de grote groep hyacinten Blue Jacket van C. J. v. Zon neveld uit Voorhout, die ook nog zaailin gen toonde (daarvan vonden we de rose 123 en 168 de beste). Bijzonder aantrek kelijk was de collectie krokussen van de fa. W. P. van Eden uit Noordwijk. De mooiste was wel Ruby Giant Narcissen waren er nog weinig. We noteerden de sierlijke Tresamble van P. Dames te Lisse. de trompet Golden Top van Verdegaal uit Noordwijkerhout, Sun Valley van C. A. van Paridon te Noord wijkerhout de kloeke Gold Medal van P. van Haaster. De Zilk, de aantrekkelijke Apricot Disttinction van H. 't Mannetje te Hillegom en de uitstekend gebouwde New Gold van de Bisschops uit Sassen heim. Van de tulpen noemen we om. Pater £ilvanis, een witte aanwinst van N. Zand bergen Wzn te Rijnsburg, Red Fox van N. v. Reewijk uit Abbenes, Blizzard van P. Dames uit Lisse. terwijl van P. Nijssen Zn uit Santpoort de witte La Vestale de roserodc Romy Schneider uitblon- Mooie Kaufmanniana's zagen we van Breed uit Nieuw Vennep en Lemmers uit Lisse; fosteriana America was door D. W. Lefeber uit Lisse ingezonden. Golden Apeldoorn toonde Th. Roozen uit Heem stede en C. Nieuwenhuizen uit Lisse bracht een oranjerode sport uit Dr. Phi lips onder de naam Philips Beauty. Van Graven uit De Zilk was present met de parkiet Miss Holland en Overdevest uit besloot de keuring met de Oxford-sport Central Park en Jewel of Spring. Gemeenteraad Valkenburg VALKENBURG De gemeenteraad in Valkenburg komt donderdagavond bijeen. De agenda vermeldt onder meer; aanbieding begroting woningbedrijf 1964 1965: voorstel hernieuwde vast stelling legesverordening; voorstel wij ziging .bezoldigingsverordening 1960"; voorstel vaststelling wijziging uitbrei dingsplan .,'t Joght"; voorstel verlening krediet bouwrijpmaken gronden w't Joght". Aanvang 8 uur. Spreekbeurt in Valkenburg VALKENBURG Donderdag om 8 ar hoopt in zaal De Vries de heer J. Kruithof uit Monster voor de Her- vormd-Gereformeerde Evangelisatie in 2n bidstond voor het gewas te spreken. VALKENBURG Geboren: Jan, z v van der Meij en M- W. van der Meij; Leendert, z v G. J. van der Meij en H. m Duijn. Ondertrouwd: G. T. Kok, wonen^S te 's-Gravenhage en C. M. HooiJmans, wo nende te Valkenburg. Keet in Voorschoten uitgebrand VOORSCHOTEN Gistermorgen om streeks 11 uur is brand uitgebroken in bouwkeet aan de Valkenburgseweg. Deze keet is eigendom van het bouwbe drijf Visser en Smit uit Papendrecht, dat werkt aan de nieuwe Rijnbrug. Nog voordat de brandweer ter plaatse kon zijn, was de keet al een prooi der vlammen geworden, terwijl een hout- zaagloods ook in lichter laaie stond. De sterke wind deed het ergste vrezen voor pand 50 aan de Valkenburgseweg. De brandweer concentreerde zich met succes op het behoud van dit pand. Om 1 uur kon de brandweer inrukken. De schade bedraagt ruim f 25.000. Er is een verzekering. Vermoedelijk was over verhitting van een oliekachel dc oorzaak de brand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11