ËJ fPl S3 #tï79Ï3 u „Mesalliance", 'n leuke Shaw bij de Haagsche Comedie Wurgpogjing in Amsterdam Collectie Nina Ricci in in ons land getoond Bezetting tweede net naar radiovoorbeeld MAANDAG 16 MAART 1964 VOORJAARSBEURS TECHNl~SHOW 1964 vredenburg EN CROESELAAIV J GEOPEND VAN 9-17 UUR Bij de familie Tarleton: v.l.n.r. Gijsbert Tersteeg, Jules Croiset (op achtergrondBas ten Ba tenburg, Anne-Marie Heyligers, Georgette Hagedoorn en Joris Diels. T IBBE van der Wal, die het stuk vertaalde, deelt in zijn voorstukje op het programma mee, dat „Mesal liance" van Shaw nog nooit eerder in ons land op de planken is geweest. Dat is dan geheel ten onrechte, want het is een verrukkelijk stuk, de Ierse baard op alle tenen tegelijk gaat staan. Juist, daarom doet het geen pijn, want gedeelde smart ve smart. Een reuze goedmoedige Shaw treedt ons in dit stuk tegemoet. Hij heeft werkelijk alles opgezet het publiek te vermaken. Al worden er enkele ruiten ingegooid. Dat komt vanwege de vlieg machine en dat zit zo: ten huize de rijkgeworden ondergoedfabrikant John Tarleton is op een zaterdagmid dagje de verloofde van de dochter op bezoek gekomen, de edele jongeheer Bentley Summerhays en diens vader de hooggeboren Lord Summerhays. Shaw gebruikt het eerste deel het stuk om met deze persoontjés ken nis te maken Jongeheer Bentley is een klein, driftig figuurtje, dat genie pig anderen sart, maar het op een gil len en trappelen zet als hijzelf in hel nauw komt. Zijn vader is een door en door gentlemanlijke gepensionneerde gezagsdrager uit India, die precies weet hoe hij domoren eronder moet houden. Hoewel hij de statigheid in fi guur is, heeft hij niettemin jongejuf frouw Hypatia Tarlelon het aanzoek ge daan om zijn weduwe te worden, zoals hij het enigszins prematuur uitdrukt; en dat alleen omdat hij haar zo'n „ver rukkelijk beest" vond. alhoewel ge zegd moet worden, dat zij toen nog niet met zijn zoon verloofd was. De vader van deze jongejuffrouw is de joviale handelsbaas John Tarleton. die zijn wijsheid met lezen heeft ver gaard en sindsdien van citaten leeft, hoewel hij daar niet vóór leeft, want hij leeft voor het vrouwelijk schoon, d.w.z, sinds jaren alleen in het nette. Zijn vrouw is de lieve spil in het huis. misschien wat onnozel, maar zeer charmant en als het er op aan komt ook zeer gedecideerd. Dan is er ook nog de zoon des hui zes: Johnny, ook lezend, maar toch meer lijf dan hersens. Terwijl de jongedame zit te beden ken dat er „nooit iets gebeurt", komt er een vliegmachien over, die in de broeikas landt. Dan gaan er ruiten sneuvelen want eruit komen de adel lijke adonis Joey Percival en een Pool se passagiere Lina Szczepanowsky, die buiten haar moeilijke naam heel bij zonder blijkt te zijn. Want zij is trape zewerkster in een circus. Bovendien maakt zij grote indruk op het manne lijke gedeelte op het toneel (en in de Nu ja, om een lang verhaal kort te maken, als dan ook de jongeheer Ju lius Baker op het toneel verschijnt om wraak te nemen op Tarleton Sr., die vroeger zijn moeder gekend heeft, gaat er heel wat gebeuren vooral als Julius ook zo graag blijkt te lezen en HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur van citaten leeft hé, hoe merkwa dig. Het eind is echter al goed. w de moordaanslag - gaat niét door. dochter 'zet haar zinnen op de piloot de bijzondere Poolse dame ontfermt zich over jongeheer Bentley Summer- Shaw heeft er mee aangetoond, dat ouders en kinderen elkaar vaak niel grijpen; dat lezen heel gevaarlijk kan zijn, vooral als onderdrukte kantoor klerken ook gaan lezen; en de Britse society niet zo brandschoon op velerlei gebied is, als zij met haar nette v komen wil doen geloven. Maar eerlijk gezegd: dat wisten al eerder. Het leuke is dat Shaw het zo gevat en soepel weet te zeggen. In een uiterst vlotte regie van Frans van der Lingen (bravol, met een beel derig decor van Hep van Delft en goed gekozen kostuums van Has Noord- hoek Hegt, werd dit een op en top En gelse gebeurtenis, vooral de snorren deden het goed. Het stuk is een ecïit spelersstuk en vandaar komt het dat men van ieder een genieten kon: Joris Diels: Tarle ton Sr.: Gijsbert Tersteeg: Lord Sum merhays: Bas ten Batenburg: Bentley Summerhays: Georgette Hagedoorn: moeder Tarleton; Anne-Marie Heyli gers: dochter Tarleton; Jules Croiset; Johnny Tarleton; Guide de Moor: Joey Percival; en niet te vergeten een reuze Hogere zeevrachten vierde kwartaal De zeevrachten zijn in het vierde kwartaal van 1963 gestegen.-.De index van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek voor de grote vaart met 1960 op 100 kwam in het vierde kwartaal op 101. tegen 86 in het derde en 88 gemiddeld voor 1963. tegen 75 in 1962 en 91 in 1961. Voor de kustvaart was het cijfer in het vierde kwartaal 113, het derde 105, het tweede 95, gemiddeld in 1963 101, 1962 93. 1961 99. Alle cijfers berusten op de prijzen van in de wilde vaart op reischarter in Nederlandse zeehavens ge loste massagoederen. Voor granen was de index in de grote vaart het hoogst op 109. pyriet 107. kolen 102, ertsen 78. in de kustvaart kolen 151 tegen 125 in het derde kwartaal, voor hout 111 tegen in het derde kwartaal. rolletje van Manfred de Graaf als de kantoorklerk Julius Baker. Maar de kroon werd toch gespannen door Trins Snijders als de allesoverwinnende Poolse dame. Dat de vertaling van Libbe van der Wal vast wel goed was, kon men afhoren uit het succes waar mee de tekst het deed. De Haagsche Comedie heeft weer een juweeltje aan zijn blijspelencollec tie van dit seizoen toegevoegd. Ev. Grolle Dader onvindbaar De Amsterdamse recherche zoekt met man en macht naar een onge veer 22-jarige donkerblonde Amster dammer, die vrijdagavond tussen kwart over tien en half elf de 24- jarige prostituée E. F. in haar kel derwoning aan de Oudezijds Achter burgwal in Amsterdam heeft gepro beerd te wurgen. De prostituée is er erger aan toe ge weest dan de politie aanvankelijk ver moedde. Pas zaterdag was zij in staat een samenhangend relaas van het ge beurde te geven. Haar strottenhoofd en een oor vertonen flinke verwondingen. Volgens commissaris W. J. G. A. Bin nendijk, chef van het bureau Warmoes- straat. is het met de vrouw „kantje boord'" geweest. Volgens de tot dusver beschikbare gegevens heeft de man de vrouw bij het verlaten van de woning van achteren aangevallen en het strottenhoofd met beide handen dichtgedrukt tot zij be wusteloos op de grond viel. Et is een worsteling aan voorafgegaan, -waarbij de dader mogelijk met een naaldhak is verwond. In de rosse buurt heeft men niets van de wurgpoging gemerkt. s-bariton Willem Ravelli uit Den Haag is dezer dagen op de Bel gische amoassade in Den Haag door de ambassadeur van België in ons land, F. X. baron van der Straten-Waillet, de on derscheiding van officier in de kroon orde van België uitgereikt. De onderscheiding is de heer Ravelli vooral toegekend wegens de lessen, die hij jarenlang aan het Conservatorim in Antwerpen heeft gegeven. Aanhoudend koud hoge luchtdruk te handhaven. Van een oceaandepressie daarentegen, die westelijk van Ierland in de rich ting van IJsland koerste, splitste zich een deel af. Dit gaf aanleiding tot het ontstaan van een afzonderlijk lage drukgebied, dat zich over Frankrijk naar het zuidoosten verplaatste en vanmorgen de Adriatische zee be reikte. Tengevolge van deze ontwik keling wakkerde vooral zondag in onze omgeving de oostenwind sterk aan. Zowel i?i het Waddengebied als op een groot deel van de Noordzee stond geruime tijd een volle storm. Abnormaal lage waterstanden fot twee meter lager dan normaal werden gisteren langs de Groningse en Friese kust gemeten. De baan van het lagedrukgebied was aan de noordkant gemarkeerd door een bijzonder omvangrijk gebied met langdurige sneeuwval. Het strek te zich uit van Zuidoost-Engeland over Noord-Frankrijk en Zuid-Duits- land tot in Oostenrijk en Hongarije. Vandaag staat het weer ten dele onder invloed van een rug van hoge druk, maar een volgende oceaande pressie, die Europa nadert, zal spoe dig de wind opnieuw uit oost en zuid oost aanwakkeren. De aanvoer van koude gaat daarom door en de komen de nacht zal het in het gehele land weer vriezen. ZON EN MAAN Dinsdag 17 maart: zon op 6.50. onder 18.48: maan op 8.41, onder 23.19. 20 maart: eerste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 17 maart: 5.19 v.m.; 17.37 n.m. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 13 maart Aan de Rijksuniver siteit te Leiden zijn mej. C J Mens Fiers ct. klassieke t. (Delft): rioct. skunde: de heren P J Ridder ('s-Gra- venhage), J A de Weerd (Nunspeet) en C ig (Oegstgeest) een plaid bleef liggen en de man rustig nog een sigaret opstak ook! De avondjaponnen. Adembenemend! Stelt u zich voor een lange robe met levens grote zonnebloemen, waterlelies of zinnias in reliëf er op geborduurd met pailletten, wol. zijde, glinsteringen van steentjes en schelpjes! legendarische figuur geworden de Parijse wereld van de haute ci ture. Een halve eeuw ongeveer staat haar huis op de lijst der modekonin gen. Ze ontwerpt niet meer zelf, maar trekt jonge krachten aan voor dit doel. Dit seizoen mocht Gerard Pipart de collectie ontwerpen. Pipart die (wat nog nooit vertoond was) uk de confectie kwam. Mme. Nina houdt echter ondanks haar tachtig jaar nog wel een oogje op de artistieke pres- tasties, terwijl zoon Robert en vrouw het zakelijke gedeelte van het bedrijf (700 man en vrouw perso neel) leiden. Parijse collecties komen maar weinig naar Nederland, dat nauwelijks markt van deze allerduurste kleding heeft Een enkel groot hotel echter ziet er een attractie in en de laatste jaren is da-t Hilton. Zo was het huis Nina Ricci zaterdag in het Amsterdamse Hilton vertegenwoordig door vijf man nequins. die ieder 10 modellen toonden. Binnen een uur was het dan ook ge beurd, want deze Franse mannequins hebben een tempo of ze de trein m ten halen. Maar het publiek was tev den, want voor de show was er gezellig diner en zo werd het toch t heel avonijje uit! De modellen? Natuurlijk de tailleurs De rokzoom is bijvoorbeeld slechts zelden gewoon. We zagen zomen die naar de goede kant omgeslagen waren; zomen die een paar maal doorgestikt waren of rokken die geen zoom hadden maar gebiesd waren. Pipart werkt veel met schouderpassen en met keursjes, die dan van onder de buste tot op de heup reiken. Veel rose maar ook een tailleur in een sportief blauw-wit streepje, echter gemaakt van met lurex door weven stof, zodat het typisch voor de^ avond bedoeld was. Simpele zwarte jurkjes met draperieën en lage rug decolletés. Er werden ceintuurs bij ge dragen van ongeveer vijf centimeter breed, geregen van grote parels en glin- sters teentjes. De bontcollectie was bizar. Een felrood geverfde breitschwanz! Een avondman tel van horizontaal verwerkte zwarte nerts met een witte stola, zo breed, dat de armen geheel bedekt werden, toen de stola achteloos toegeworpen werd aan de speaker, ontdekten we dat de mantel, die tot de grond reikte mouw loos was! Een grapje dus. Maar we schatten dat grapje wel op een veertig duizend gulden! En we huiverden com pleet toen de witte kolossale stola op de knieën van <le speaker achteloos als Madame Nina Ricci (80) komt nog iedere dag naar de Rue des Capu- cines, waar ze dan haar oordeel over ontwerpen en materialen geeft. Ieder ander zou geprobeerd hebben om land te bezeilen en het scheepsvolk tenminste behou- aan wal te brengen, maar Piebe bleef met zijn kotter in de buurt van het schip, dat wrak begon te worden, omdat het zwaar werkte in de branding en telkens aan de grond stootte. Hij stak een eind ketting, zo'n dertig tot veer tig vaam, liet het dubbel gereefde grootzeil bij staan en hielde de kotter met de kop op zee. Pas tegen de avond kwamen de reddingboten, eerst die van Schiermonnikoog en daarna een- ;an Borkum. De Borkummer nam de schip breukelingen over en ging ermee weg; de Schiermonnikoger bleef nog tot het vallen van de duisternis bij de Laneck en zocht toen ook een goed heenkomen, omdat de Zweedse kapi tein nog steeds aan boord wilde blijven. Toen de volgende morgen het weer even een klein beetje opklaarde, de wind wat afflauwde en de zee wat rustiger scheen te worden, kroop Pie be Lap langs een lijn zelf ook aan boord van de Laneck en maakte met de Zweed een ak koord voor het bergen van wat er nog de moei te waard zou zijn. En daar had hij geluk mee. Hij moet er een kapitaal aan verdiend hebben. Maar de jongen, Jan Oostindiër, wilde nader hand niet meer met hem naar zee. Hij kon ook geen ander vinden, die nog bij hem wilde va- Een half jaar naderhand is hij getrouwd met Frouwk Lap, een nicht van hem. Frouwk was vrolijk, levenslustig meisje met een paar stevige armen aan het lijf, een gulle lach om de mond en een hart van goud. Misschien was het door haar ongebreidelde levenslust, dat ze zich juist tot zo'n onverschrokken kerel als Piebe aangetrokken voelde. De eerste paar jaar hadden ze het ook goed samen; ze moesten wel aak gevochten hebben als ze het samen niet eens waren, maar dat kon ook bijna niet an- iers het waren allebei nogal eenvoudige, simpele mensen, die meenden met hun stevige handen nogal wat te kunnen bewijzen. Ze kre gen één kind, een meisje, waar ze allebei ziels veel van hielden. Het stierf, toen het pas een maand, misschien een week of vijf, oud was. Daardoor kregen ze beiden een knoei. Het was bijna alsof ze elkaar de dood van dat kind ver weten. Het werd er niet beter op, toen de moe der van Piebe, die bij hem in woonde hen nog tegen elkaar opstookte. Om het een of ander haatte die oude vrouw Frouwk, hoewel ze dat tot nog toe met geen woord, geen blik, geen gebaar had laten merken. Frouwk van haar kant had het wel vaag aangevoeld, maar er zich geen rekenschap van gegeven. Nog erger werd het, toen een volgende kind dood geboren werd en de dokter vertelde, dat ze ook niet meer zouden krijgen. Daarna behandelde Piebe haar alsof ze hem op een sluwe manier bedrogen had. Hij dronk niet, maar dat was ook het enige goede wat er van hem te zeggen viel. Hij gaf haar ook wel het geld dat ze nodig had om het huishouden te doen, maar gedroeg zich ver- aer alsof hij niet met haar getrouwd was. Wat hij verder verdiende en dat was vaak niet weinig gaf hij zijn moeder of bracht hij er door mej allerlei slonzige vrouwen in de stad. Vaak bleef hij weken en als hij dan eens even thuiskwam, was het slechts voor een paar uur, zodat het niet eens de moeite waard was zijn kotter in de binnenhaven te halen omdat hij toch voor de avond nog weer naar zee ging. Frouwk leed daaronder. Ze was nooit erg knap geweest, maar werd mager en haar ge zicht kreeg scherpe grove trekken; de gulle lach om haar mond vervaagde, maar ze heeft zich nooit over Piebe beklaagd. En tegen de oude vrouw, de moeder van Piebe, heeft ze nooit een hard woord geuit. De enige die mis schien wist wat er zo'n beetje in haar omging, was Rooie Tjeerd. Hij kwam nog wel eens bij haar en daar werd in het dorp dan soms over gepraat, maar dat liet Tjeerd zowel als Frouwk onverschillig. Later is hij weggebleven. Hij kon toch niets voor haar doen. Maar ze wist, dat hij terug zou komen als ze hem ooit nodig mocht hebben.. wat niet erg waarschijnlijk was, want ze was een vrouw, die vastbesloten scheen zich alleen door het leven te slaan, al mocht het nog zo troosteloos zijn. Ze sloeg zich er ook door, toen Piebe Lap zelf in de gevangenis raakte omdat een jacht opziener door de benen geschoten was en hij daarvan verdacht werd. Ze verdiende toen de kost voor zich zelf en zijn oude moeder door op een garnalendrogerij te gaan werken. Ze werkte tegen de flinkste mannen op en bleef er ook, toen Piebe na tweemaal zes weken in voor arrest te hebben gezeten ontslagen werd wegens gebrek aan bewijs. Vanaf die tijd nam ze geen geld meer van hem aan. „Ik laat me niet door joii onderhouden",moet ze gezegd hebben. Ze wilde zelfs niet van hem aannemen voor zijn moeder, die toen zo oud en gebrekkig was, dat ze de deur niet meer uitkwam. Het ging Piebe daarna trouwens niet zo goed meer. De rijksveldwachters in de dorpen langs de kust en de politiemannen van de recherche vaartuigen op de wadden hielden hem scherper ian ooit in het oog, en vissers die er zelf voor bekend stonden, dat ze onverschrokken stropers en smokkelaars waren, hadden liever niets meer met hem te maken, nadat hij in koele bloede op een jachtopziener geschoten had, ook al konden ze hem dat voor het ge recht niet bewijzen. Er was niemand die ooit tegen hem zou getuigen, maar geen mens zou hem ook nog waarschuwen als hij een kans liep om gesnapt te worden bij het smokkelen van een vrachtje alcohol of het bergen van een lading geroofd strandgoed. Ily moet zich wel even eenzaam gevoeld hebben onder de men sen met wie hij opgegroeid was als Frouwk zich voelde bij hem en zijn moeder. Toen hij in een hevige storm, die hem in de Duitse Bocht overviel, zyn kotter verspeelde, was er in het hele dorp en de omgeving niemand die hem het geld wilde geven om een nieuwe te laten bouwen. Ieder ander kon bij Jan Boet- jes, de reder, of bij een van de grote boeren de omgeving aankloppen, maar Piebe Lap (Wordt vervolgd) riet. Geen speciaal karakter NTS en omroepverenigingen zijn van plan, op 1 oktober a.s. het win terseizoen in te gaan met officiële bezetting van het tweede televisie net naast de programma's op het eerste net. Men heeft er een formule voor gevonden, welke het gebruik van twee radiozenders ten voorbee.d heeft: men gaat weer twee be paalde omroepverenigingen aan elkaar binden wat de tijd van uit zendingen betreft, met dien ver stande, dat telkens bij het begin van een nieuw seizoen (d.i. in mei en in oktober) een verwisseling kan geschieden. Men kan. wanneer men zich even heeft ingewerkt, dus net als bij de ra dio kiezen tussen de programma's van twee omroepverenigingen. Met de kans van gerichte programma's op het ene en „neutrale" programma's op het an dere net. Of dit wel zo succesvol zal zijn bij televisiekijken, is o.i. nog zeer de vraag. Stemt men bij het radioluisteren over het geheel wel degelijk af op de pro gramma's van een bepaalde omroep vereniging, de ontwikkeling van de te levisie heeft een dergelijke keuze al van tevoren doorkruist. Het is allang gebleken, dat men bij het kijken op een andere manier voor keur laat blijken: men onderscheidt daar „de spelavond", „de filmavond". ,,het zaterdagavondamusement". Kortom, men geeft zich veel minder rekenschap van de omroepvereniging, welke dergelijke programma's presen teert. Dit is een gevolg van de tot nu toe vrij spaarzame zendtijd voor de te levisie, maar mede van het feit, dat de verschillende oriëntatie van de ver scheidenheid aan tv-programma's over het geheel minder blijkt dan bij de ra dio-uitzendingen. en dat de kijkers ook veel meer accepteren dan de radioluis teraars, al zijn zij telkens in één per soon verenigd. Een klein voorbeeld: mensen die nooit luisteren naar r.k. godsdienstige programma's via de radio, kijken en luisteren wél naar de epilogen van de KRO. Wie niet gewend is in de radio programma's van de VARA naar po litieke uitzendingen te luisteren, volgt deze wél op de televisie, vooral, wan neer ze ingeklemd zijn tussen bijv. het journaal en een amusementsshow. De televisie wordt door het grote pu bliek bepaald, anders benaderd dan de radio. Want omgekeerd is het ook 't ge val: velen die weinig of nooit luisteren naar de NCRV. of KRO-programma's over de radio, peinzen er niet over op NCRV- of KRO-avonden de televisie uit te laten. Nu dan wèl Wij vragen ons af, ot dat nu dan wél het geval gaat worden en in hoeverre de omroepverenigingen dit met htm programma's in de hand gaan werken. Wij moeten erkennen, dat de gericht heid van de omroeporganisaties op zich zelf voor de televisie behoorlijk geni velleerd is, hoewel er natuurlijk een (beperkte) reeks goed-herkenbare gods dienstige en politieke programma's op het scherm komen, waarachter men terdege het principe van de uitzenden de vereniging onderscheidt. En dat valt te loven. Van omroepzijde wordt aangevoerd, dat juist vanwege de keuzemogelijk heid beide programma's steeds gelijk in de lucht zullen zijn. Men zal dus be paald móéten kiezen, wat nien wil zien. Van oktober af althans: tot zolang blijft de exploitatie van het tweede net ex perimenteel en worden er door NTS en omroepverenigingen bij toerbeurt al leen Eurovisieprogramma's, speelfilms, televisieseries, buitenlandse bandopna men en herhalingen van programma's uitgezonden. Met ingang van 1 oktober a.s. zal dit anders worden, dan kan men over beide netten volwaardige programma's ver wachten. Het tweede net is dan gedu rende 17Js uur per week, d.w.z. elke avond en indien dat wenselijk is ook op zaterdagmiddag en zondagmiddag in de ether. De NTS zal daarby steeds o.m. de zondagavond voor haar rekening ne- wil zien. Dit zal ongetwijfeld voor vele kijkers een zekere teleurstelling zijn, want er werd over het geheel van „het tweede net" iets nieuws en bijzonders ver wacht. Niet reëel Wij hebben er echter al eerder op- gewezen, dat de Nederlandse televisie programma's op zichzelf, in vergelij king met buitenlandse, gevarieerd ge noeg zijn en men dus niet in het wilde weg „iets heel anders" kan verwachten. Dat is niet reëel. Wij zullen trouwens moeten afwach ten, hoe de voorgestelde „programma- verruiming" zich zal voordoen. Ons be zwaar gaat echter uit naar de voortdu rende verbinding van twee omroepver enigingen op dezelfde zendtijd via beide netten. Wij hadden liever blij vende roulatie gezien, om de keuze zo ruim en natuurlijk mogelijk te houden. Maar laten wij niet teveel vooruit lopen op de verwezenlijking van de plannen en eerst eens ervaren, hoe in deze de onmisbare coördinatie werkt: of deze zal zorgen voor voldoende contrasten op beide netten, want dat is ten slotte het belangrijkste. Stiefbeens gaan met vakantie De beide heren Stiefbeen, vader en zoon, gaan binnenkort met vakantie, zulks op advies van hun huisarts (Alex Faassen jr.). U zult de toebereidselen daartoe kunnen meemaken op zaterdag 21 maart. Dat betekentdat de serie voorlopig wordt afgebroken, en dat zal vele trouwe kijkers spijten. Nog altijd komen er brieven bij de NCRV (en ook bij ons!) van meevoelende kijksters, die het maar niets vinden, zo'n mannen- huishouden en in alle oprechtheid vriendelijke raad geven of zelfs hulp willen bieden. Daarom voor deze bezorgden nog eens een kleine uitleg: woning en op slagplaats van de Stiefbeens zult u nergens in Nederland vinden, zij be staan slechts uit studiodecors, en in hun dagelijks leven zijn vader en zoon geen lompekoophii, maar acteurs, die ieder in eigen huis een heel goede verzor ging genieten! vanavond je 19.15 Stereo fonische uitzending: Licht instrumentaal kwartet 19.30 Radio krant 19.50 Licht orkest (opn) 20.35 Adam wie zijt gij?, klankbeeld over de Europese mens. zoals hij verandert cn zichzelf ge lijk blijft 21.20 Kamerorkest en solist: klass muziek 22.05 Wereldpanorama 22.15 Piano recital: Spaan-c muziek 22 30 Nws 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boekbespreking 23.05 Vertolkers beluisterd 23.45 Lichte gram 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 19.00 Onder de af was, licht programma 19.30 Instrumentaal trio en zangsoliste: jazzmuziek 19.45 Re geringsuitzending: Mens en samenleving, door het Ministerie van Maatschappelijk Werk 20-00 Nws 20.05 Ramblers Hitparade 23.35 Oor voor detail, klankbeeld over het leven in Japan 20.50 Dansmuziek i solist, moderne muziek 23.5524.00 Nws. W&u/s/a. vanavond CVK/IKOR/RKK: 19.30 V d jeugd: pro gramma over de Bijbel 19.45 Kenmerk, het veertiendaags magazine van de kerken. heid en Democra 20.40 Tellem, ar 20.50 De Indringer werd een bom gesroien. mm zz.zo rorum. NTS: 22.50—22.55 Journaal. Programma voor maandag Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte gram 7.55 Over- reging 8 00 Nws 8.15 Strip voor de jeugd Algemeen l.Oo V d Het tweede net zal dus niet, zoals wel eens is gesuggereerd, een eigen karak ter krijgen: uitgesproken licht, uitge sproken cultureel of wat dan ook. Toch, zo deelt men ons van omroep zijde mee, betekent de bezetting van het tweede net „niét alleen maar een kwantitatieve uitbreiding van de over hei eerste net uitgezonden program ma's van NTS en omroepverenigingen: het zal ook programmatische verrui ming voor beide netten inhouden. In verstaanbare taal; men zal over beide netten meer kunnen gaan doen. Bijvoorbeeld langer en dieper op ac tuele of anderszins belangrijke onder werpen ingaan en meer programma's voor minderheden uitzenden Dit laatste lijkt ons vooralsnog be langrijker dan het eerste: langer en dieper op bepaalde onderwerpen in gaan. Verdieping van stofbehandeling, daarop hebben wij niets tegen, maar al te lang uitdrijven van programma's welke nu al dikwijls teveel geduld van de kijker vergen is een zaak welke men heel voorzichtig zal dienen te behan delen, wil men geen vermoeiende praat- avonden teweeg brengen. Daarbij ver slapt altijd weer (en zeer begrijpelijk) de aandacht. Als wij het goed zien. krijgen wij dus inderdaad in oktober over twee netten hetzelfde als wij nu over twee radio zenders hebben: gelijk opgezette pro- 8 20 Lichte grom 8.50 V d 1 Waterstanden 9.40 Schoolradio 10.00 V d kleuters 10.15 Lichtbaken, lezing 10.25 Klass 11.30 Lichte gram t 12.00 Angelus 12.04 uraaiorgeiKianxen (gr) 12.20 Lichte gram 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Voor de boeren 12.45 Pla- tcnnleuws 12.55 Katholiek nieuws 13.00 Nws 13.15 Lichte gram 14.00 V d plattelands- muziek 14.25 Weense l 15.10 Voordracht 15.30 l teren, klankbeeld 16 00 V d zieken 16.3Ö U hebt voorrang, godsdienstig programma landse Antlllei 18.0 0V d tien Pacifistisch Socialistische Partij 18.3' dlo Volksuniversiteit: Muzikaal Spec ..00 V d zieken 12.OU Licht Instrumentaal en vocaal ensemble 12.20 Regerlngsultzendlng: V d landbouw Lichte orkestmuziek d vrouw 14.40 Schoolradio 15 00 Lichte gram 15 35 Viool en piano: moderne mu ziek 16.05 Het Joodse volk op weg van ballingschap naar verlossing (III) 16.30 V d jeugd 17.30 New York calling 17 35 Lich te gram voor de teenagers 18.00 Nws 18.15 Eventueel actueel 18 20 Militaire Kapel 1845 Licht Instrumentaal trio. TELEVISIE NTS: 14.0014.25 Schoolradio: Engels

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7