Zestigjarige groenteveiling Rijnsburg in goede doen Handel heeft weer veel interesse op Flora Katwijkse visser KW 207 niet gevonden Nog nooit zoveel peen op veiling Katwijk Voorstellen verhoging belasting Woubrugge Nooit meer die kant uit Voorschotense onthullende jongelui braken wereldreis af NIEUWE LEIDSE COURATÏT 4 MAANDAG 16 MAAKT 1964 Meer teelt onder glas gewenst RIJNSBURG De jaarvergadering van' de groenteveiling Rijnsburg, vrijdagavond in Vliethof gehouden, had een feestelijk tintje, 's Middags was er een drukbezochte receptie geweest voor de twee zilveren jubilaris sen, maar 's avonds stond de veilingvereniging zelf in het zonnetje. Want ze vierde haar zestigste verjaardag. In 1903 besloten enkele kwekers hun aardappelen te gaan veilen, in 1904 kreeg die veiling koninklijke goed keuring. peen lage prijzen. Er zijn 15.000 nieuwe kisten gekocht. De heer J. W. Vendel, assistent van het rijkstuinbouwconsulentschap voor de groenteteelt, gaf een overzicht van dc resultaten van groenteprocven. Dc heer Vendel wees erop, dat de groenteteelt onder glas gunstige perspectieven biedt. In Rijnsburg wordt hieraan te weinig aandacht besteed. Dit laatste was ook de mening van de heer G. Docter, directeur van de plaatselijke tuinbouwschool. De heer De huisvesting baarde de eerste 30 jaar nogal zorgen. Eerst vond men zijn toe vluchtsoord in de zaal achter café Cen traal, later verhuisde dc veiling naa ziekenbarak bij de Sand Haanbrug vervolgens vestigde men zich aan dc los plaats bij de Kanaalbrug ten noorden van het Kanaal. Het kantoor was in het wachthuisje van de tolbaas. Oppervlakte 1 m2 Weggewaaid In 1918 werd een bouwkeet gekocht geplaatst aan de Rijnsburgse zijde het Kanaal. In die bouwkeet vestigde zich de veiling. Het bleek een vestiging op losse schroeven te zijn, want de ling woei op een stormnacht weg. Op de weer maagdelijke grond zette men in 1933 een stenen kantoor, in 1938/ 1939 kwam daar een veilingzaai met af- mijntoestel bij en in 1960/61 verrees een moderne peenwasserij die nu drie was machines en twee sorteermachines telt. Een derde sorteermachine is besteld. De vereniging „veiling tuinbouwpro- dukten Rijnsburg" bezit een uitgebreid gebouwencomplex, want dit jaar nog kwam een belangrijke uitbreiding van een bedrijfsloods tot stand. We ontleenden deze gegevens aan een historisch overeicht, dat de se cretaris/penningmeester. de heer P- v. d. Haak, na zijn jaarverslag voor las. Het jaarverslag bevatte trouwens ook tal van interessante gegevens: door de strenge winter van 1962/1963 konden de grote voorraden groenten tegen de verwachting In afgezet wor den voor goede prijzen. De omzet van de veiling werd f 100.000 of 7 pet hoger Het aantal aangevoerde een heden daalde met 150.000 tot 3.713.093. De aanvoer van de produkten sla, uien. bloemkool en selderij liep sterk terug. De waspeenaanvoer werd 8 pet hoger. Was- pecn is verreweg het belangrijkste pro- dukt: zij neemt 72 pet van de aanvoer in eenheden en 85 pet van de aanvoer in geld voor haar rekening. 56 pet van de waspeen werd geëxporteerd tegen 49 pet vorig jaar. De wasserij verheugt zich in een grote belangstelling en rendeert goed. Vorig jaar werden 172.000 kisten gewassen, dit jaar 231.000 kisten. Deze service-moge lijkheid veroorzaakt ook toeneming van het aantal aanvoerders. Het bestuur over weegt meer diepe kisten aan te schaffen omdat dat betere mogelijkheden geeft voor het plaatsen in de koelcellen. Op de peenwasserij werd f 11.000 extra afgeschreven en op de inventaris bijna f 3000 extra. Financieel is de veiling zeer gezond. Te eenzijdig De voorzitter, de heer W. Star, merkte op, dat teveel, „gespeeld" wordt op één produkt: waspeen. In het lopende seizoen veroorzaakte overproduktie van was- Neuwe chr. ulo Katwijk open KATWIJK AAN ZEE. Burgcmscstsr H. Duiker hoopt donderdag omstreeks drie uur de officiële opening te verrich ten van de nieuwe zestienklassige school aan de Julianalann van de vereniging tot stichting en instandhouding ener Christe lijke school voor Lo en u.l.o. te Katwijk aan Zee Loods Reddingsbrigade Katwijk vernield KATWIJK. Tot de materiaalloods van de Katwijkse Reddingsbrigade, gele gen bij de fietsenstalling in dc Noorddui nen, hebben onbevoegden zich tweemaal toegang verschaft. De eerste keer brak men een houten zijwand open en ver nielde men allerlei materialen in do loods: men nam ook voorwerpen mee. Nadat leden van de brigade de openingen met planken tijdelijk hadden gedicht, trachten de daders opnieuw toegang tot de loods te krijgen. De schade wordt ge schat op enkele honderden guldens Docter was verontrust de 1 minderde belangstelling voor vreem de talen op de tuinbouwschool. Hij dacht dat de grote welvaart hieraan niet vreemd is. Spr. zei dat 37 pet. van de Rijnsburgse bevolking werk zaam is in de tuinbouw en 31 pet. in de handel in tuinbouwprodjukten. Daarom zal er een handelsschool ko men, gericht op de bloemen- en groenlenhandel. De heer Joh. Verhave feliciteerde het bestuur namens de handel met het 60-ja- rig bestaan. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. Star en J. van Klaveren her kozen. De vergadering had een feestelijk ka rakter; het bestuur stelde enkele con sumpties beschikbaar. Na afloop was er een gratis verloting. Bloemenveiling RIJN SB IJRG RIJNSBURG He loopt nog met storm met de aanvoer van bloemen op veiling Flora. Vooral vrijdag j.l. was de aanvoer gering. En nu de vorst defintief uit de lucht schijnt te zijn, heeft de handel weer veel interesse. De prijzen gingen dan ook zaterdag en vrijdag wat omhoog, vooral voor narcissen. De prijsstijging voor laatstgenoemd produkt werd echter mede veroorzaakt door het opheffen van de invoerrechten bij export naar Duits land. Deze heffing bedroeg 37 té ct per bos de prijsstijging bedroeg rond de helft daarvan. Het is dus te verwachten dat ondanks de hogere prijs meer narcissen aar Duitsland zullen gaan. Voor tulpen hebben onze oosterburen nog altijd weinig belangstelling. Zwit serland is echter een zeer goede afnemer tulpen .maar ook van narcissen. Tul pen werden afgedrukt van f 1,351,90 per bos. Apeldoorn-sports brachten 1,802,30 i de Bartigon-soorten (Prunus, Pink Attraction) zelfs 2,403,per bos. Dub bele tulpen als mr. Van der Hoeff er Peach Blossom kwamen tot 65110 ct per bos. Bij de narcissen was Unsurpassable het duurst: t 1,30—1.50 per bos. Carlton kostte maar weinig minder 100120 per bos. Helios en Flower Record geven gro tere oogsten en een prijs van 7595 per bos voor deze soorten is ook lang niet gek. F resia's Fresia bleef knap aan de prijs met 150240 ct per bos voor Super, 100150 ct voor eerste kwaliteit en 80110 .ct per )s voor de LG haakjes. Er komen al weer aardig wat ane ;n onder de klok, die tegen goede prij- n van de hand gaan: lang 914 ct; kort 6—9 ct en 2e soort 4—7 ct per stuk. De hyacintenaanvoer loopt duidelijk terug. De prijzen bleven stabiel op 1826 ct per stuk en 90—125 ct per bos. Kro kussen noteerden 47 ct per stuk Groenteveiling van Rijnsburg RIJNSBURG Waspeen werd in toe nemende hoeveelheden aangevoerd. Deze grotere aanvoeren konden gemakkelijk worden geplaatst, zodat de prijs vrij sta biel bleef, zij het op een voor de tuin ders te laag peil om rendabel te zijn. Voor AI noteerden we in de eerste helft van de week prijzen tussen 30 en 37 cent per kg. tegen het eind van de week tot 33',cent. De B I sortering schommelde dc gehele week tussen 28 en 34 cent per kg. De binnenlandse kwaliteit kon worden afgezet voor prijzen tussen 10 en 24 cent. De afzet van rode kool verloopt nog steeds zeer stroef, waardoor de prijs op laag niveau ligt, tussen 7 en 12 cent per kg. Gele kool gaat vlotter van de hand varieert in prijs van 16 tot 20 cent per kg. Voor uien noteerden we tussen 8% en 124 cent per kg. KATWIJK AAN ZEE Gevreesd moet worden dat de 33-jarige Kat wijkse visser J. van der Boon inderdaad is verdronken. Zoals wij zaterdag meldden, sloeg hij vrijdagmiddag overboord van de Noordster KW 207, on geveer zestig mijl ten noorden van Vlietland, op 54.7 NB en 4.05 OL. Om één uur ging Van der Boon. die motordrijver was. naar het dek, vermoe delijk om in de kombuis even naar het eten te kijken. Vier opvarenden bevon den zich benedendeks De roerganger. Dirk Plug uit Noordwijk stond op de brug, maar hij heeft Van der Boon niet opgemerkt. Toen de anderen twintig minuten la ter ook naar boven gingen, misten zij hun collega. Onmiddellijk ging men zoe ken. tot men 's avonds om half acht de nasporingen moest staken wegens de in vallende duisternis. Vliegtuig Alle schepen in de omgeving was ver zocht naar dc drenkeling uit te zien. Een van het vliegkamp Valkenburg opstij gend vliegtuig heeft echter evenmin als zij een spoor van de vermiste kunnen vinden. Men neemt aan dat de heer Van der Boon is uitgegleden en overboord ge slagen. Er stond een flinke zee met wind kracht 7. Het schip ging behoorlijk te keer. Men voer op volle kracht Zuid over om een nieuwe visplaats en beter weer op te zoeken. De Noordster had In totaal zes man aan boord, van wie vjjf Katwij- kers en één Noordwijker. Schipper is Frans dc Vreugd. Nog niet bekend is. wanneer de logger weer naar zee zal gaan. Eerst moeten allerlei verklaringen worden afgelegd. De Noordster is zaterdagmorgen om half negen in IJmuiden binnengelopen. Zoals wij berichtten was de heer Van der Boon - gehiuwd en vader van een kind. blauwe druifjes kostten 6075 ct per bosje. Ook met de anjers zit het wel weer goed. De handel heeft nu een goede an jer 3044 ct over. Tweede soort wordt af gedrukt voor 10—14 ct en geplakte anjers voor 2230 ct per stuk. Rozen werden wel wat goedkoper, maar voor 3580 ct pe rstuk is de winst nog zoet Amaryllis kost 1428 ct per kelk en gerbera's doen 25—36 ct per stuk. De dagomzetten schommelen tussen f 105.000 en f 130.000; dat is rond f 10.000 per dag meer dan de overeenkomstige dagen van vorig jaar. Daders Sassenheimse autodiefstal gevat SASSENHEIM De personenauto, die donderdagavond in de Hoofdstraat werd ontvreemd, kon zaterdag te Amsterdam worden achterhaald. Ook de daders de ontvreemding konden worden gearres teerd. Het bleken twee 17-jarige jongens uit Heemstede te zijn, die zich al vaker aan joyriding hebben schuldig gemaakt, on hiervoor werden veroordeeld. Beker voor Jojunli's SASSENHEIM Het zangtrio „De Jo- janti's" van de cabaretgroep „De nai bestaande uit Janny Kriek, Tini Slinger- landt en John Hulsbergen' heeft op het landelijk ,.Ruteck"-zangconcours te Am sterdam een mooi resultaat geboekt. In november j.l. zagen ze kans op het ct cours te Leiden een le prijs te halen de selectiegroep, waarmee ze in de finale uit mochten komen. In de finale werden ze 3e, wat hen het recht gaf in de demi finale op het landelijk concours te Am sterdam uit te komen. Hier haalden ze vrijdagavond een gedeelde zesde plaats, waarmee ze een zilveren beker bemach tigden. Filmmiddag voor jeugd van Sassenlieim SASSENHEIM De filmmiddag voor de jeugd, gehouden door het actiecomité „Tien jaar Béatrix", is een succes gewor den. De grote zaal van het K.S.A.-ge- bouw kon de kinderen niet bevatten en een groot aantal, naar schatting wel 150, moest helaas worden teleurgesteld. De kinderschare genoot van de films, ir bijzonder van de prachtige „Assepoes- film". waarin Nederlands wordt gespro ken. De jeugd gedroeg zich dan ook beeldig. Het bestuur van het actiecomité overweegt, om de teleurgestelde kinde ren tegemoet te komen en in mei a.s. ei soortgelijke middag te beleggen. Toeneming spaargelden in Voorscholen VOORSCHOTEN In 1963 namen J spaargelden bij de Voorschotense Co öperatieve Boerenleenbank met f 875.000 tot ruim 5 miljoen toe. Het aantal in loop zijnde boekjes nam met 500 stuks toe tot 3700 en het aantal lopende reke ningen met ruim 25 pet. De totale omzet beliep 70 miljoen, tegen 63 miljoen in het jaar daarvoor. Hoewel blijft na reservering en afschrijving de bedrijfskosten nog met f 4000 toena- •n bedrag van f 7500 over om aan dc serve toe te voegen. VOORSCHOTEN Het 2de Gezond heidscentrum aan de Raadhuislaan zal morgen met zijn werkzaamheden begin - De tijden zijn gelijk aan die voor het eerste Gezondheidscentrum, met uit zondering van het spreekuur van dokter Van Schaik, dat zal zijn van 15.3016 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN, Een Breekpeen ƒ0. recordweek wat betreft de aanvot waspeen Nimmer werd zo'n grote aangevoerd. Werd de week tevoren 855000 kg verbandeld. ditmaal kwam 961000 kg. Deze zeer grote aam tot gevolg, dat de gemiddelde prijsnote ring, die al niet hoog was, nog iets daal de. De resultaten zijn dan ook lang niet lonend. Gelukkig dat de exporteurs goede be- langstelling toonden. Vooral Engeland kocht behoorlijke hoeveelheden. Ook Duitsland was een belangrijke afnemer, terwijl eveneens een aardig kwantum iar België werd verladen. De binnenlandse handel was traag, aar de conservenindustrie kocht een be paald percentage Noteringen De noteringen waren als volgt: A extra 6,40 tot 6,50 per kist van 20 kg vorige week 6,80 tot 7.90), A 1 5,20 tot (f5,60 tot ƒ8.—), A II ƒ3.40 tot ƒ6.40 (ƒ3,20 tot 7.20), B extra ƒ5.90 tot ƒ7,60 (ƒ6,— tot ƒ6.90), B I ƒ2.— tot ƒ7,40 (ƒ3,30 tot ƒ6.80). B II ƒ1,80 tot ƒ3,90 1,80 tot ƒ6,40). Paasvoetbaltoernooi te Katwijk aan Zee De voetbalvereniging Quick Boys houdt 2e Paasdag een junlorentoernool in het sportpark ,Nieuw-Zuld" aan de Laan van Nleuw-Zuid. De deelnemende verenigin gen zijn: VoIewUckers, Quick Boys, DHC, EDO en SSV Schwerte (Dl). Het gaat er langzamerhand op lijken, dat dit Paastoemooi een traditie wordt. Het is al een feit dat Quick Boys reeds jarenlang op 2e Paasdag een jeugdtoer- nooi houdt. Een toernooi, dat een twee ledig doel beoogt: sportprestaties meten met clubs uit eigen land en buitenland n ten tweede vriendschap kweken. Vele irma's hebben voor dit gebeuren een reprijs geschonken. De jeugdcommissie zal alles in het werk stellen het toernooi >t een goed einde te brengen. De wedstrijdindeling is als volgt: Poule A-junioren: op het le terrein spelen om 9.45 uur EDO-Schwerte; 10.25 Volewijckers-Quick Boys; 11.05 uur Schwerte-DHC11.45 uur Volewijckers- EDO; 13 uur DHC-Quick Boys; 13.40 uur EDO-DHC; 14.20 uur Schwerte-Quick Boys; 2e terreino 9.45 uur Volewijckers- DHC: 11.05 uur EDO-Quick Boys: 13.40 uur Schwerte-Volewijckers. Poule B-junioren 2e terrein: 10,25 uur Quick Boys-Schwerte; 11.45 uur DHC- Volewijckers; 13 uur EDO-DHC: 14.20 uur EDO-Schwerte. 3e terrein: 9.45 uur Quick Boys-DHC; 10.25 uur EDO-Volewijckcrs; 11.05 uur DHC-Schwerte; 11.45 uur Quick Boys- EDO: 13 uur Volewyckers-Schwerte en 13.40 uur Quick Boys-Volewijckers De prijsuitreiking heeft plaats om 15 tot 1,20, groene kool ƒ20,tot 52,rode kool ƒ7,tot ƒ70,spruiten ƒ9,tot ƒ141,knol- selderie ƒ2.— tot 14,—. uien ƒ1,70. boe renkool ƒ7,tot ƒ44,.Witlof 40,tot 70,—r, radijs 9,tot 37,—, selderie 32.Schorseneren deden als volgt A I ƒ55,— tot 70,—. A II ƒ12,— tot ƒ2" B I ƒ43,— tot ƒ52,— B II ƒ18,— C I 8,— tot 16,— C II 2,— tot 25,— Agenda Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Maandag: Herv. verenigingsgebouw, Herv.-Geref. manncnvereniging „Ca-lvijn", aanvang Woensdag: Kapel, ds. A. Muilwijk, uit Garderen spreekt voor Herv.-Geref. Jeugdverband. aanvang 8 uur; Riche, ledenvergadering „Ko. Plu, Ko.", aan vang 8.15 uur. DonderdagKapel, ouderavond van zondagsschool „Het mosterdzaadje", aan vang 8 uur; Wijkgebouw Abeelplein, wijkavond Herv. wijkgemeentc „Over- duin", aanvang 7.45 uur. Vrijdag: zaal 4 van het Jeugdhuis, vergadering Bijbelstudieclub „Amos 5: 6a", aanvang 8 uur. KATWIJK AAN ZEE. Dinsdag: hoog water 5.27 en 1745 uur: laag water 1.19 13.45 uur. WOUBRUGGE, De gemeenteraad behandelt woensdag de volgende voor stellen van B. cn W„ de benoeming van de heer W. A Breedveld, commies chef financiën en ge. meente-ontvanger, tot waarnemend ge- meente-secre'aris; idem tot ambtenaar van de burgerlijke stand de heren W A Breedveld cn J. Visser, de per 1 april'be noemde commies chef algemene zaken; tot plv. lid van de Kringraad Vleeskeu. ringsdienst, wethouder Th. v. d. Wereld; de onbewoonbaarverklaring van de per celen Boddens Hosangweg 50 en 52, Van Hemesscnkade 11, Couvrekade 25 en sersweg 14 (Hoogmadc); een krotopruimingspremieregeling, waarbij een vast bedrag van vierhonderd gulden als verhuiskosten wordt uitge keerd aan dc bewoners van een krot; voorts tweehonderd gulden voor bijko mende kosten tegemoetkoming in de ho gere huur, danv el ter versterking het krotopruimingsfonds. Beplantingsplan Een beplantingsplan rond drie zijden van het tuinderscomplex opgesteld door de Ned. Heide My., ter breedte van tien meter. Na langdurige besprekingen het uitbreidingsplan thans door G. goedgekeurd De totale beplantingsicos- ten, inclusief de reserve, zijn geraamd op 18.150 gulden, de plankosten van hel architectenbureau op 1200 gulden. Een en ander vergt voor de gemeente een uit gave van Z400 gulden; een éénmalige subsidie van 1000 gulden voor de r.k harmonievereniging Heerlijkheid Hoogmade", bestemd de vernieuwing van het instrumentarium; de restauratie van de Vlietpoldermolen, nhoudend herstel van het bovenhuis met normale wieken, staart, kruirad, enz. der dat de molen daardoor maalvaardig wordt, vergt een uitgave van 25.000 gul den, terwijl de gemiddelde onderhouds kosten per jaar op honderd gulden zijn geraamd, Indien het rijk, de provincie, de gemeente cn de Rijnlandse Molen stichting hierin bijdragen voor resp. 50— 152015 procent, en de gemeente de helft van het onderhoud betaalt, betekent t een uitgave van 5000 gulden. Teneinde het tekort op de begroting, dienst 1964. te verlagen, komen B. en W. met de volgende voorstellen tot be lastingverhoging, die alsnog per 1 ja nuari 1964 zullen ingaan; de verhoging der heffingspercentage voor onigebouw- en gebouwde eigendommen tot en twaalf procent (was vijf en tien), idem de reinigingsrechten van acht op tien gulden 's jaars, idem de hondenbelasting op tien en vijftien gulden (was zeven en twaalf). Voorts is er een voorstel de waterleidingta- rieven ingaande 1 juli 1964 met vijf procent te verhogen. De hogere inkom sten worden geraamd op 5000 gulden. Winkels op zaterdag om 5 uur dicht WOUBRUGGE Op de ledenverga dering van de plaatselijke middenstands vereniging WIKO is onder meer besloten, dat ingaande 4 april een veertiental le den hun winkels op de zaterdagen orr 5 uur te sluiten. De meeste levensmiddelenbedrijven val len echter niet onder deze nieuwe rege ling. Tevens werd besloten het komend na jaar weer een beurs te houden. Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Gerardus J. z v H den Brave en J A Wolvers;, Johannes Th M z v J C van der Salm' en P H Koetsier; Maria J G, d v J W Elstgeest en W J van der Ploeg; Eduard L, z v J G van der Ing en G C van der Pouw Kraan. Overleden: Arend N C Zonneveld 2 jr, Jaarvergadering Katwijkse jeugdclubs in Oranjezaal De C.J.V zet haar jaarvergaderingen voort. In de Oranjezaal van het Jeugd huis hadden de jongenscliib ..Zeearend" en „Nooit volmaakt" hun gecombineerde jaarvergadering. Hiervoor was veel be langstelling van de zijde der ouders. Leider Houwaard hield een bijbelver, telling over Johannes 18 1—20, „De ge vangeneming van Jezus". In de pauze werd de traditionele ver loting gehouden ter dekking van de on kosten van deze avond. Hot tweede ge deelte van de avond stond onder leiding m de heer C. van Duijvenbode De secretaris las het jaarverslag, waar uit bleek, dat het ledental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt. Hierna volgden een voordracht (Houwaard) en een opstel (Boezaard). Vervolgens werden twee schetsjes opgevoerd getiteld „Avontuur, aan de grens" en „De kleine wonderdok. Ten slotte volgde de kele dia's, waaraan ee verbonden. De heer J. v de avond. rtoning van en- wedstrijd was i der Meij sloot Woonf oren sen belasting in Leimuiden LEIMUIDEN Vrijdagavond om uur vergadert de gemeenteraad van Leimuiden, De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: begrotings. wijzigingen; herziening jaarwedden wethouders; wijziging rechtspositie regelingen gemeentepersoneel; invoe ring baatbelasting voor percelen aan de Nokweg; invoering woonforensen. belasting; onderwijsvergoedingen: krediet voor aanschaf leerlingenscts oor school raet de Bijbel. Aan de pre-adviezen ontlenen we het volgende: B on W stellen de raad over eenkomstig de richtlijnen van de mi- r voor de jaarwedden van de wet houders. die tot nu toe f 1320 bedroegen, te verhogen tot f 1830 per 1 januari "163 en tot f 2024 per 1 januari 1964. Verder stellen B en W voor een woon- forensenbelasting in te voeren voor sen, die, zonder in Leimuiden hun hoofdverblijf te hebben, gedurende meer dan 90> dagen in een belastingjaar een bewoning Ingerichte ruimte tot hun beschikking hebben in Leimuiden Er zijn drie tarieven: f 50 voor een brandverzekeringswaarde van f 50, f 75 een waarde tussen f 25.000 en f 50 000 en f 100 voor een waarde van f 50.000 en meer. Ds. Colien (Alphen) le Amsterdam beroepen ALPHEN Ds. M. Cohen te Alphen Opstanding"). Voorts zang van Fanny in den Rijn heeft één beroep ontvan- Faasse. Deze bijeenkomst is speciaal :n van de Baptisten Gemeente te Am-1 jongeren, ouderen zijn echter ook wol sterdam. kom. KATWIJK AAN ZEE In de plaats in de heer H. Krijgsman, die. na jaren lang rogent van het Gasthuis te zijn geweest, nu de tijd gekomen achtte als zodanig te bedanken, werd op voordracht van de regenten door de centrale kerke- raad gekozen de heer L. A. Bezemer. KATWIJK AAN ZEE De extra col lecte gehouden in de Herv. kerken ten bate de inwendige zending heeft f 1298.05 opgebracht. Weekagenda Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdag- en woenj dagavond, Greenwaythe^ler, 8.15 un Filmliga, Woensdagavond „De Werf", 8 uur: N« derlandse Christenvrouwenbond, lezing ds. J. v. d. Blink: „Mijn laatste reis Nieuw Guinea". Woesndagavond, Cultureel Centrum, I uur: Nutstoneelgroep met de thriller ,Goud en Antiek". Donderdagavond. Cultureel Centrum, 8 ïur: wijkavond Geref. Kerk. Donderadagavond, „De Werf", 8 uur: Ned. Bond van Plattelandsvrouwen; vraag- en antwoordspel met als forum het bestuur van de middenstands- vereniging. Donderdagavond, „De Werf", 8 uur schaakvereniging. Vrijdagavond, gemeentehuis, 8 uur: ge- eenteraadsvergadering. Vrijdagavond. Cultureel Centrum. 8 ar: ouderavond school met de Bijbel Zaterdagavond, Cultureel Centrum. ar: oecumenische Paasbijeenkomst sprekers pater Leopold Verhagen (over ,Het Kruis") en ds. Toornvliet VOORSCHOTEN. Op 22 juli 1963 vertrokken twee ondernemende Voor schotenaren, Adriaan Steyn (22 jaar) en Gerard van der Weide (21 jaar), in dc vroege morgen voor een reis om de wereld, deels voor studie deels als vakantie. Vorige week stonden zij onverwacht weer voor hun ouderlijke huizen, vele ervaringen rijker cn ook vele illusies armer, maar blij omdat zij konden ontsnappen uit Calcutta, de stad waar de laatste maanden ernstige onlusten zijn, waardoor het voor blanken zeer gevaarlijk is geworden. De reis is hun deels wel meegevallen; toch wensen zij nooit meer eenzelfde tocht te maken. Onvergetelijk voor deze Voorschotenaren is de ontstellende armoede in Iran, Pakistan en India. Het merendeel der bevolking kan zich niets 't zijne noemen. De voettocht vond een eerste onder- ward, politiek gezien. Niet verward was breking in West-Duitsland, waar enige de armoe, die nog erger word in Iran. weken werd gewerkt in de bouwvaksec- I Zij waren hier gelijktijdig met de bescheiden kas te spekken. ninklijke familie. Schrijnend - Lopend en liftend ging het rijk en toen naar Joegoslavië. Daar had net de aardbeving in Skopje plaats ge grepen. Veertien dagen hielpen zij ter plaatse met het bouwen van noodvoor zieningen voor de getroffen bewoners. Via Turkije en Syrië kwamen zij in Jor danië. Daar bezichtep zij de heilige plaat- In Irak voelden zij zich niet veilig, zij zaten tussen twee revoluties in en in hun tentje hoorden zij 's nachts de mitrail- i hier allemaal zeer ver blinde bedelaars, die in groten ge tale buiten de stad vertoefden. Een brok ellende zagen zij ook in Pakistan. Hier bleven zy enige weken. Ze gingen van de ene missiepost naar de andere. De paters kregen hulp van twee vakmensen, kerkjes werden hersteld en pastorieën opgeknapt. Vol bewondering zjjn zij voor dc moed en het doorzettingsvermogen van deze predikers van het Christelijk geloof. Men moet wel een grote liefde bezitten voor God cn de mensen, aldus de ex-wereldrelzigers, om In Pakistan te blyven werken onder omstandigheden, die niet met ee'n pen zün te beschrijven. Op 12 december kwamen zij in India aan en gingen ze naar Calcutta. Geregis treerd staan Dier ongeveer 3 miljoen in woners; er zijn er echter zeker 7 miljoen. Een klein gedeelte woont in huizen of hutten, een ander onder zeilen en een groot deel leeft altijd buiten, slaapt op de straten. Algemene verwarring Iedere auto moet zich als het ware door de mensenmenigte wringen. Hit is niet ongewoon een lijk te vinden in de goten van de straten; zij worden we) eens weg gehaald. De bedoeling was van Calcutta uit over te steken naar Indonesië en dan inaar Australië. De visa voor Indonesië en Australië waren aangevraagd en ver kregen toen de onlusten uitbraken. Een haar van Mohammed werd gestolen en de godsdienstvete ontaardde in een al gemene verwarring. Er werd een uit gangsverbod van kraoht en de schamele haven werd gesloten. Gerard van der Weide vond tydelijk werk bij Philips, maar alles ging dicht en het werd voor blanken beslist ge vaarlijk. Toen kwam er nog een Noors schip in de haven. Zij monsterden aan en werden alleen aangenomen als zij de tocht tot Holland wilden meemaken. Hierdoor kwamen zy na aoht maanden op hun beginpunt terug. Nóóit meer die kant uit, zeggen zij, maar over veertien dagen vervolgden zij hun wereldreis en gaan met de boot naar Noorwegen. En dan maar weer zwerven Slapend in hun tentje en kilometers ver slindend per „pedes apostolorum" of lif tend. net zo het uitkomt. Jaarfeest van Geref. jeugd in Voorscholen VOORSCHOTEN De Gereformeerde jeugdverenigingen Militia Christi I, II en III hielden voor een grote schare be langstellenden in het Cultureel Centrum een jaarfeest Ann Huying vertolkte op verdienstelijke wijze Claude Debussv's „The Golliwogg's Cake Walk Veel suc ces had ook Piet de Jong met zijn uit beelding van „historische en verplichte figuren". Kostelijk was zijn imitatie van Wim Sonnevelds zingende frater. Na de pauze werd het door Eugène Labiehe geschreven blijspel „Reik mij de hand. Folloville!" opgevoerd. De humor van deze eenakter kwam goed naar vo ren. Het gooi- en smijtwerk waaraan Koos Maas, Jan Pon Wim Duijzers en Gerda Vermeer zich krachtens hun rol te buiten mochten gaan kon daarop zeker geen inbreuk maken. Mannenvereniging te Hazerswoude 30 jaar HAZERSWOUDE De Herv man- nenverenigin'g op Geref. grondslag „Onderzoekt de Sdhriften" hield haar jaarvergadering in „Het oude raadhuis" Men herdacht deze avond hiet 30-jarig I bestaan. Voorzitter J. v. d. Berg wees in zijn openingswoord, op de geest des tijds op het terrein van het kerkelijk leven. In het oecumenisch samengaan zag hij een gevaar voor het behoud der waarheid naar Gods woord. De heer J. P. v. Klaveren hield een inleiding over Richtercn 16. Er volgde een leerzame uiteenzetting over de ge schiedenis van Simson. In de pauze maakten vele afgevaardigden van dc gelegenheid gebruik hun gelukwensen aan te bieden. Ds. G. Jonkers had dit schriftelijk gedaan. Het tweede onderwerp voor het „Verbond der genade" werd behandeld door de voorzitter. Oud-voorzitter L. J. Matze sprak een hartelijk en ernstig woord tot de vereniging. In een dankwoord richtte de voor zitter zich tenslotte tot de afgevaardig den en aanwezigen, waarna 2e voor zitter Adr. Harkes deze goed bezochte avond besloot. Serie inbraken te Hazerswoude HAZERSWOUDE By dc politie zijn de afgelopen dagen verscheidene aangif ten gedaan, waarby sprake was van ont vreemding van geld of van het omver werpen van huisraad. De grootste slag is geslagen in de nacht van 2 op 3 maart Men heeft zich toen via een raam toegang verschaft tot de wo ning van de familie B. aan de Rijndijk. Er is een portefeuille met bijna zeshon derd gulden ontvreemd. De portefeuille, waarin zich ook een rijbewijs en enkele andere bescheiden bevonden, is op 3 maart in Koudekerk aangetroffen, leeg. In de nacht van woensdag op donder dag moesten twee woningen aan de Rhy- nenburcherlaan het ontgelden. Na het on gewenste bezoek aan het huis van de fa milie F. werd niets vermist: de familie in G. mist uit een kistje f 12,50. In de nacht van donderdag op vrijdag werd het kantoor van de ijzerhandel S. de Rijndijk bezocht De sleutels sta in de brandkast maar de kast was leeg. D. Plaizier (Hazerswoude) boekte schermsuccessen HAZERSWOUDE, De heer D. J. Plaizier behaalde bij de districtswedstry- dén schermen- van de Koninklijke Onder, officieren Schermbond op het wapen elektrische degen een mooie tweede plaats aheter de militair kampioen van Nederland C. van Tol. Bij de landelijke wedstrijden van deze schermbond wist de heer Plaizier de mili tair kampioen (deze werd 4e) achter zich te laten. Onze plaatsgenood werd wd fraaie wijze eerste en daarmee landelijk Kampioen van de Koninklijke Onder officieren Schermbond. Tafeltennis Avauti Hazerswoude leed 2 nederlagen De competitiewedstrijden voor de vijj teams van de tafeltennisvereniging Avanti lopen zo langzamerhand naar een eind. De laatste loodsjes wegen zwaar, is ook voor het vierde en vijfde team bewaar heid gezien de grote nederlagen diê werden geleden. Avanti 4 verloor met 3—2 van treffers, Aat van de Werf i Jan Timmermans scoorden de Hazers woudse punten. Avanti ging met 0—ló ten onder tegen VVSB. HAZERSWOUDE Op uitnodiging van de Herv. mannenvereniging „On derzoekt de Schriften" houdt woensdag avond om 8 uur in het Herv verenigings gebouw ds. J Verwelius uit Waddinx- Veen een Bijbellezing. ■Mechanische schop in sloot te Koudekerk KOUDEKERK, Zaterdagmiddag om streeks twaalf uur liep de heer D. v. d. Vis uit de Lagewaard de schrik van zijn leven op Wonder boven wonder liep het ongeluk goed af. De heer Van der Vis reed met een vier ton zware mechanische schop op weg naar zijn huis in de Lage waard toen nabij de boerderij van de heer W. v. d. Akker de bejaarde heer J de Jong plotseling vlak voor hem van 'zijn fiets afstapte. De heer Van der Vis tracht te de fietser te ontwijken maar hij kwam hierby op het smalle weggedeelte zelf met het zware werktuig in een diepe sloot terecht, na een buiteling van het wel twee meter hog* talud. Met een nat en verwonding aan het been kon de heer Van der Vis zich redden uit het koude water. Het zware obstakel moest met twee grote kraanwagens op het droge worden I gebracht en de materiele schade was i groot. Viswedstrijd te Koudekerk KOUDEKERK Ter afsluiting van het visseizoen hield de hengelaars- vereniging „Koudekerk aan den Ryn- Hazerswoude" voor haar leden een hengelwedstrijd in de Rijn by de Koudekerksebrug. Gevist werd op ge wicht. De vangst was niet groot, maar voldoende om de prijswinnaars aan te Dit zijn de heren: 1. G. de Haas Hazerawoude-Ryndijk; 2 J. de Groot,' 'idem) 3 A. van Vegten, Koudekerk aan den Rijn; 4. Cor de Wit, (idem). Aanmelding van nieuwe leden kan plaats vinden bij chef-brugwachter Van Harskamp en de heer A van Brakel. Ouderavond in Rijns.woude RIJNSATERWOUDE In d« Chris- telyk-nationale school werd de jaar- lijkse ouderavond gehouden. De uit nodigingen aan de ouders waren op keurige wijze door de leerlingen ver zorgd. Mej. J. I. j. van Veen. onder- 1 wijzeres van de school, vertelde een en ander over het hoe en waarom van kindertekeningen op bepaalde leeftijden. Ook de lezing van het hoofd der school, de heer J. Vijfhuizen had uiteraard op het onderwijs betrekking. Zijn onder werp luidde: „Opvoeding en Onderwijs". De vertoning van een projectiestrip in kleuren over een tocht door het Zwit serse bergland besloot het programma vóór de pauze. Na de pauze was er gelegenheid tot hot bezichtigen en het bespreken van het werk van de leerlingen met de leerkrachten, waarvan een druk gebruik werd gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4