Noordwijkse reddingsbrigade huldigde haar voorzitter mm Brandschade wordt onrustbarend Lage vierkante hakken en stompe neuzen Nederlandse schoenen in nieuwe vormen en met oude prijzen Afnemende wind Puzzelhoek Er komt een nieuwe strandpost MMTOT! LBIDSB COURANT VRIJDAG 13 MAART 1964 ten, (Van onze moderedactrice) De Nederlandse schoenenfabrikan- verenigd in het Modecentrum de schoen- en lederbranche, hebben in hun zomercollecties trach ten te beantwoorden aan verscheide- Ten eerste wil men modieus schoeisel maken. Dat betekent naar Parijs en Italië de nieuwe leest met lage vierkante hak en stompe neuzen. Maar ze moeten ook beantwoorden aan de vraag van het pu bliek en die blijft in Nederland hard nekkig naar naaldhakken en spitse neu- Voorts vraagt men veel gemakkelijk schoeisel. Voor sport, voor thuis, voor strand en tuin. Aan al die eisen is beantwoord en daarbij de blijde tijding, dat de schoe nen niet duurder zijn geworden. Het vrije-tijd-schoelsel blijft, bijna steeds on der de twintig gulden. Daarnaast is een collectie pre-fabricated schoeisel, zowel I?EN OCEAANFRONT bewoog over En- geland en Frankrijk langzaam naar het noordoosten. Het erbij behorende regengebied veroorzaakte vooral nabij de Franse Alpen veel regen, maar in onze omgeving had het regengebied over het algemeen niet veel te betekenen. Voor namelijk in Zeeland viel vanochtend plaatselijk regen. Ondertussen begint de luchtdruk boven West-Europa weer te stijgen. Deze luchtdrukstijgingen zijn voor een deel afkomstig van de oceaan, voor een ander deel hangen ze samen met de uitbreiding van een hogedrukgebied boven Finland, waar de luchtdruk van ochtend tot ongeveer 1040 mb was ge stegen. Rondom dit hogedrukgebied stroobit nu koude lucht uit oost-Europa naar het westen. In verband hiermee zal de temperatuur 'in de komende nacht nabij het vriespunt zijn. Morgen overdag loopt de temperatuur op tot ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. De oostelijke wind neemt in kracht af, ter wijl de kans op regen morgen klein is. ZON EN MAAN Zaterdag 14 maart: zon op 6.57, onder 18.42; maan op 7.38, onder 20.33. Zaterdag 14 maart: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 14 maart: 3.32 v.m.; 15.45 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur reger gh. be\ Eelde De Bilt Twente Zd.-Limb. Helsinki Stockholm Oslo zw. bew. Kopenhagen h. bew. Aberdeen regen Londen gh. bew. A'dam gh. bew. Berlijn Frankfort München h. bew. gh.bew. regen Madrid Mallorca windstil 4-8 1 windstil 13 o 2 18 windstil 6 windstil 19 ono 1 15 zw 3 11 windstil 18 16 13 13 Iiicul-piissel Horizontaal woorden invullen waarin de letter I als onderstaand voorkomt. Bij juiste oplossing vormen de beginletters de naam van een plaats in Zeeland. anders gezegd, dopheide. der voornaamste Banda-eilanden i heldendicht van Ho- i lange rij elkaar vast houdende personen. i puntig. Oplossing vorige puzzel Horizontaal Verticaal Horatius. Aken. Noodkreet van brandweerwezen (Van een onzer redacteuren) De brandschade neemt zulke onrust barende vormen aan, dat de hoofdinspec teur voor het brandweerwezen, de heer C. ter Poorten, zich met een noodkreet tot de pers heeft gewend. Het brand- scliadecyfer over 1963 bedraagt f 140 mil joen, hetgeen zestig procent meer is dan het jaar tevoren. Aan de nationale eco nomie is verleden jaar een schade toege bracht, die men op bijna een half miljard gulden kan stellen. Verreweg de belang rijkste oorzaak is het tekortschieten van de leiders van talloze grote en middel grote bedrijven op het gebied van de preventie. Klaarblijkelijk is men zich, aldus de conclusie van de heer Ter Poor- met bloemen en... beslet tijdig! Landelijk bezien bevindt de preventie zich nog maar in het beginstadium, zo deelde de hoofdinspecteur van het brand weerwezen mee. Er bestaat geen eenheid de voorschriften van de gemeenten, zodat het kan voorkomen, dat een bedrijf zich vestigt in een gemeente, waar de voorschriften milder zijn dan in een na burige gemeente. Weliswaar worden er an activiteiten ontwikkeld teneinde verbetering in de situatie te brengen, maar de deskundigheid wordt Versnip perd. Daarom heeft de heer Ter Poorten het initiatief genomen tot ccn gesprek met vier voorname instellingen, die zich met de brandveiligheid bezighouden met de bedoeling om te komen tot de vorming sen nationaal preventie-instituut Het gewenste resultaat zal echter uitblijven, ïeer de directies niet alles in het werk stellen om branden te voorkomen. Bepaald onverantwoordelijk noemde de heer Ter Poorten het dat een groot maga zijn kan uitbranden (schade tien tot twintig miljoen gulden) omdat daar een automatische brandmelder of sprinkler installatie ontbreekt In ieder bedrijf van enige omvang dient een functionaris-op- au met de brandveiligheid te worden belast In lang niet alle gevallen is voldoende wanneer aan de eisen wordt voldaan. Want men zal moeten beseffen, aldus de heer Ter Poorten, dat deze eiser wel eens onvoldoende kunnen zijn. Chauffeur overreden door eigen auto De 31-jarige vrachtwagenchauffeur H. C. Koks uit Vijfhuizen is gisteren in Amsterdam tussen zijn trekker aanhanger terecht gekomen en aan verwondingen overleden. De chauffeur wilde op de Duiven- drechtsekade zonder hulp zijn trekker aan de aanhangwagen vastmaken. Hij liet de trekker langzaam achteruit van een heuveltje lopen, terwijl hij zelf pro beerde de trekhaak van de aanhang wagen te bevestigen. De trekker sloeg echter om en de man raakte bekneld tussen zijn eigen voertuig. sportief als gekleed, waarvan de prijs is vastgesteld op f 19.90. Deze schoenen zijn solide, goed gewerkt, maar van grovere leersoorten en zonder kostbare voeringen. nu de modellen. Voor de vrije tijd muiltjes zonder hak, eigenlijk hoesjes de voet. Soepel leer en vooral goud leer. Dan de flatjes versierd met kleine vetertjes e.d. Nieuw zijn schoenen van varkensleer dat als suède verwerkt is Ze hebben een doorlopende rubberzooi touw of varkenssuède af ge wenkt. Ze zijn hoog om de voet gesneden en dik wijls voorzien van royale uitsnijdingen. De veter is een breed leren lint. Ze zijn i wit, helderrood en blauw te krijgen. Voor de dag En dan de normale schoen voor de dag. Daar is een enorme keus in, zowel wat leest, hokhoogte als kleur betreft. Naast zwart, een goudkleurig bruin fdoree), gebreken wit, wit in combina- met blauw, zwart of cognac, felrood dofrood met zwart gepoetst, marine blauw, zachtgroen, diepgroen en geel groen. De hakken variëren van nauwelijks iets tot vier a vijf centimeter en zo nu an een naaldhak. Die hak is be kleed of uit laagjes leer opgebouwd. De hakken zijn meer naar achteren ge plaatst stevig van lijn en met een flink loopvlak. Hoe vierkanter en steviger de hak. des te stomper de neus. Doordat het front hoog is opgesneden wordt toch slanke lijn bereikt. Veel open hielen, x geen open neuzen meer. Ook in de zijpartij dikwijls grote uitsnijdingen, die dan ingenieus gecompenseerd worden door elastieke voering of stukjes. De schoen is niet meer helemaal glad i egaal. De apprêtuur wordt namelijk aangebracht, dat de natuurlijke leer- nerf zichtbaar blijft. Het vierjarige zoontje van de familie Van de Camp in Tilburg is onder een vrachtauto gekomen en enkele uren daarna overleden. Het jongetje was een paar vriendjes met pijl en boog aan het schieten. Toen een van pijltjes de straat over vloog liep er achteraan, zonder op het ver keer te letten. Kapelaan te Lisse Sacramenten nooit loslaten LISSE. Donderdagavond heeft ka pelaan A. J. C. van der Beek te Lisse een toespraak gehouden tot de afdeling Lisse van de Katholieke Arbeiders-vrouwen over „De oecumenische gedachte en haar ontwikkeling". „Het is in de loop van de vele jaren zó geworden, dat iedere Kerk zei: wij hebben de waarheid", al dus de kapelaan nadat hij de historische ontwikkeling van de reformatie had ge schetst. „Maar als om de waarheid ruzie wordt gemaakt, kan zij niet bestaan". Tot heel lang hield men van R.K. zijde vol, dat alleen terugkeer naar de R.K. Kerk de ware weg is. Dat beweert nu de R.K. Kerk niet in deze zin, maar men gaat nu van de gedachte uit dat wij allen naar dezelfde God toegaan en dat men dus geen ruzie meer moet maken over de vraag wie „de ware Kerk" is. Aldus kapelaan Van der Beek, die voorts zei dat hy bü al het streven naar beleving van de oecumene toch nooit de zeven sacramenten zou willen of kunnen loslaten. De oecumene bevorderen is, volgens de kapelaan, begrip en waardering hebben voor de mening van anderen en respect hebben voor de vorm waarin een ander denkt, gelooft en leeft. Het ge mengde huwelijk is voor allen af te ra den. „Daarmee zijn dominees het met Iets gemeenschappelijks hebben we nog in de Heilige Doop als basis voor ons aller geloof. „Wij moeten blijven bidden voor de eenheid zoals Christus die van ons wil", beloot de kapelaan. Zilveren politieman in Lisse LISSE Maandag zal opper Korsten bij de rijkspolitie te Lisse zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Hij verricht op het politiebureau administratief werk vanwege zijn gezondheidstoestand. Hij is voorzitter van de afd. bollenstreek van de R.K. ver. St. Michaël. In De Zilk werkte hij lange tijd. LISSE De jaarlijkse uitgaansdag voor bejaarden van 70 jaar en ouder zal dit jaar worden gehouden op 1 juni. LISSE Wegens gebrek aan perso neel zullen de bakkers van Lisse met ingang van maandag een sanering van de wijken invoeren. Men zal in veel ge vallen zaterdag voor het laatst zijn oude bakker aan de deur krijgen. De R.K. coöperatie bakt nog zelf brood, alle andere bakkers bakken in een ge zamenlijke bakkerij. Geref. jeugd had jaarvergadering NOORDWIJK In het verenigingsge bouw werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden van de geref. jeugdver eniging „Hebt de waarheid en de vrede lief". Na opening door voorzitter Leen Plug hield Tineke Passchier een inleiding Jeugd en angst en Adri Vogelaar sprak over Jeugd en blijdschap. Een koortje uit de leden zong enkele liederen en vervolgens werden enkele vragen besproken. Na de pauze brachten enkele leden op originele wijze het jaarverslag uit. Schetsjes en een quiz over plaatselijke kennis besloten het programma. Ds. H. A. van Bottenburg sloot de geslaagde avond. Com mentaar Jubilaris spektakel heeft kunnen opdissen in De zwanen van de Theems" is door regis seur Willy van Hemert nog wat aange dikt met gerekte close ups, waardoor de nadruk van de televisievoorstelling soms iets anders viel dan op het toneel. Afgezien van de niet bijzonder fijne inhoud van het overigens zeer goed speelbare stuk was de televisie-uitzen ding een ware glorie voor de jarige en jubilerende Jan Lemaire die de oude Huydecooper een typisch eigen allure meegaf. Een zeer verrassende en alles zins te waarderen prestatie van een 80-jarige, die blijk gaf niet voor een emotioneel nogal veeleisende rol terug te schrikken. Hij bleef het middelpunt van de op voering en terecht, want het was „zijn ivond". Niettemin kreeg zijn spel be langrijk reliëf door de personen die hem omringden: de eveneens bejaarde Magda Janssens en Hetty Beck als de uitste kend getroffen zitsters, Henny Orri als ie wel wat erg vertwijfelde nicht op wie iedereen let, Allard van der Scheer lis de louche kapitein en Heieen Meurs ils het verlaten vrouwtje. Alleen Ram ses Shaffy scheen niet zo best raad te weten met de vage figuur van de be zorgde buurjongen-student. Na afloop waren wij nog getuige van een kleine huldiging in de studio, welke de jarige jubilaris ten deel viel. Bij hartelijke woorden van Theo Eerdmans, regisseur Van Hemert, zijn directeur Rob de Vries en Vara's televisiehoofd J. W. Rengeling, die wij nu eens huise lijk Wim hoorden noemen. Heel listig deelde Rob de Vries alvast mee, welk geschenk de collega-tonelis ten Jan Lemaire volgende week in Rot terdam willen aanbieden: een vurig be geerde reis naar Israël, waarvoor men echter de grote geldsom maar half bij elkaar heeft kunnen krijgen. De duidelijke wenk werd snel en goed begrepen: binnen enkele minuten kwa men er telefonisch al toezeggingen voor bijdragen van kijkers binnen. Nederland laat nu eenmaal nooit iemand in de kou staan als het geld goed besteed is. In de vooravond presenteerde Leo Kool een goed gevarieerde informatieve film over Spanje, resultaat van een be zoek dat hij zelf aan dat land bracht. Uit verschillende interviews bleek, dat de vrije meningsuiting daar nog altijd gevaar voor persoonlijke vrijheid op levert, dat de Spaanse kerk de „oecu mene voornamelijk ziet als een vorm van welbegeerde democratie die uit de christelijke leer voortvloeit" en dat de weinige protestanten (financieel door het buitenland, ook Nederland gesteund) sterk in hun kerkelijke en particuliere vrijheid worden beknot. NOORDWIJK In De Zeeleeuw werd gisteravond de 43ste jaarvergadering ge houden van de Noordwijkse Reddings brigade. Voorzitter E. de Groot toonde zich in zijn welkomstwoord verheugd over de grote opkomst Onmiddellijk daarop nam de 2e voor zitter, dokter J. van Nes het woord. Het is vandaag precies veertig jaar geleden dat Bart de Groot in het leven van de Brigade een belangrijke rol ging spelen. Op 12 maart 1924 werd onze huidige voorzitter, namelijk hoofdleider van de Brigade en een maand later werd hij tot bestuurslid benoemd. prestatie die niet te evenaren, laat staan te overtreffen is, aldus spr. U heeft een buitengewone staat van dienst, veertig jaar bestuurslid, in 1926 secretaris, in 1947 waarnemend voorzitter en in. 1950 voorzitter van de brigade heeft u zich steeds zeer actief voor ons werk inge- De heer Van Nes betrok ook mevrouw De Groot in deze huldiging. We hebben een attentie voor uw vrouw bij u thuis doen bezorgen, aldus de heer Van Nes, die aan de heer De Groot als blijk van waardering een fraaie sigarendoos over handigde. De heer De Groot zeide in zijn dank woord dat de Brigade een geliefd deel van zijn leven was geworden. Met Jakob Thomsen had hij daarna verder weinig omgang. Ze ontmoetten elkaar soms op straat of aan de haven, waar de botters ge lost werden, en bleven dan even samen staan praten, zoals ook anderen, die elkaar op straat tegenkwamen, even bleven praten. Maar dat was dan ook alles. Ze hadden er, geen behoefte aan om elkaar thuis of bij Tjeerd aan boord van zijn woonark op te zoeken of eens samen ergens heen te gaan. Maar dat Rooie Tjeerd Jakob Thomsen nog eens opzettelijk uit de weg zou gaan, had geen mens verwacht. Toch kwam het zover. En ook weer om een meisje. Om Mar the. Marthe van de meester, zoals ze ge noemd werd, die ook uit de stad kwam, waar ze jarenlang in dat grote huis aan de haven gewoond had. Het was geen bijzonder knap meisje, hoewel ze beslist niet lelijk was ook. Ze had een ovaal gezichtje, dat een beetje bleek was omdat ze er zo weinig uitkwam, een kleine mond, een eveneens klein, misschien wat scherp neusje, lichtblonde wenkbrauwen en koolzwarte wimpers boven grote, amandelvormige bruine ogen en een rond kinnetje. Haar lange, donker bruine haren, die van nature golfden, waren te strak achterover gekamd. Ze had iets inge togens, maar een hunkerende blik in die grote, bruine ogen getuigde van gevoelens en verlan gens, die alleen nog maar onderdrukt werden door haar moeder, een magere vrouw met een verbitterde trek om de mond met de dunne, op elkaar geknepen lippen. Vissers en vissersvrou wen, die elke week een- of tweemaal naar de stad gingen om hun garnalen, platvis of haring uit te venten en dan met hun bootjes aan de kade tegenover haar huis lagen, kenden haar al lemaal. Maar Rooie Tjeerd, die er slag van had met mensen om te gaan hoe eigenaardig ze vaak ook mochten zijn, was vrijwel de enige, die wel eens Y/j Majthe van de meester en haar moeder thuis kwam. Hij wist, dat die moe der een wrok koesterde tegen het leven, waar door zc zich te kort gedaan voelde, toen haar man, een bootwerker, bij een ongeluk in de ha ven omgekomen was, nadat ze pas een paar maanden getrouwd waren. Hij wist ook, dat ze die wrok uitleefde op het meisje. Toen de moeder stierf en Marthe op haar zes entwintigste jaar alleen bleef, stond ze weerloos, omdat ze er niet op voorbereid was, zonder geld, want het karige pensioentje, waarvan ze geleefd hadden, werd niet langer uitbetaald, en zonder een mogelijkheid om in haar eigen on derhoud te voorzien, want niemand had haar iets geleerd. Tjeerd meende, dat het 't verstan digst zou zijn als ze ging trouwen, maar hij be greep ook wel, dat hij het niet aan haar zelf kon overlaten om een man te zoeken. Toen ze een half jaar later met Jakob Thomsen trouw de, was hij echter niet op de bruiloft Hij was zelfs niet in het dorp, maar moest naar de stad zijn gegaan, waar hij een paar weken rondslen terde. Nadat hij teruggekomen was, kwam hij ook nog niet bij Jakob en Marthe. Hij meed Jakob opzettelijk. Dat viel natuurlijk al gauw op. In het dorp meenden de mensen, dat hij mis schien van plan was geweest om zelf met Marthe te trouwen en zich gekrenkt voelde omdat ze Ja kob Thomsen genomen had. Ze konden zich dat van Rooie Tjeerd wel voorstellen en verwonder den zich er daarom niet over. Alleen Jakob Thomsen zelf verwonderde zich erover, want hij we: de enige die wist, dat Tjeerd hem met Marthe in aanraking had gebracht omdat hij eti goede vrouw aan haar kon hebben. HOOFDSTUK 2 Jakob Thomsen zal er, op zijn zevenentwin tigste jaar, wel niet meer op gerekend hebben, dat hij nog zou trouwen en waarschijnlijk had Marthe ook niet meer verwacht, dat ze nog een man zou krijgen. Het leek al lang geleden, dat ze zich van een huwelijk een zekere, zij het dan ook vage voorstelling hadden gemaakt en, zoals alle jonge mensen, er veel te hoog ge spannen verwachtingen van koesterden, die in de harde werkelijkheid onmogelijk konden wor den vervuld. In de loop van jaren, waarin elke dag voor haar vrijwel gelijk was geweest de vorige en ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat soms niets anders te horen kreeg dan de klaaglijke, bitse op- en aanmer kingen van haar moeder en geen ander gezicht zag dan dat van die verbitterde vrouw, waren Marthe's verwachtingen afgesleten; elke hoop die ze ooit gekoesterd had, was tot een bloedeloze schim geworden; elke schijn van vertrouwen zich zelf en het leven, dat nog voor haar lag, was ondermijnd; elke zekerheid was haar ont nomen. Een gevoel van bevrijding, dat ze even kreeg, toen haar moeder gestorven was en waaraan ze later huiverend, een beetje be schaamd maar toch ook niet zonder wrevel, terugdacht, maakte plaats voor een beklemmen de angst, die haar bijbleef en waarmee ze geen weg wist. Ze hadden met niemand omgang ge had, zelfs niet met een paar nichten van haar moeder, die nog in leven moesten zijn, maar ergens in Holland woonden en al lang niets meer van zich lieten horen. Marthe kende geen meisjes of jonge vrouwen van haar eigen leeftijd bij wie ze te rade had kunnen gaan. Ze kende alleen een paar vissersvrouwen, die elke week met hun bootjes aan de kade voor haar huis meerden, en de meeste alleen nog maar van gezicht. Rooie Tjeerd was de enige ge weest, die een enkele keer bij haar moeder en haar thuis was gekomen. Toen hjj een keer met Jakob Thomsen kwam, kwam het niet bij haar op dat hij daarmee een bedoeling kon heb ben. (Wordt vervolgd) Naar aanleiding van de notulen stelde de heer J. v. d. Bent voor niet meer deel te nemen aan de districtswedstrijden. Hoofdleider M. P. Viool was hier op tegen gezien de voordelen. Besloten werd op de volgende vergadering bierop terug te komen, als de technische commissie zich hierover heeft beraden. Uitvoerig werd vervolgens gespro ken over de bestaande contacten met de brigade in Langenberg. Duitsland. Besloten werd de tweejaarlijkse uit wisseling te continueren. De voorzitter had vervolgens een ver heugende mededeling.- Het gemeentebe stuur heeft namelijk volledige medewer king verleend voor de bouw van eer nieuwe strandpost. De gemeente zal deze bouw geheel voor haar rekening nemen. Deze mededeling werd met een dave rend applaus begroet. Het is de bedoeling, dat op 15 mei de nieuwe post in gebruik zal worden ge- De secretaris, de heer B. H. de Jong, maakte in zijn jaarverslag melding van diverse activiteiten. De heer De Jong bracht ook verslag uit over de activiteiten van de propa- gandacommissie. De toneelavonden heb ben een batig saldo opgeleverd van f954.11. Penningmeester A. N. Wijnnobel was tevreden over de financiële positie, die gunstig was door giften en opbreng sten van propaganda-avonden. Toch blijft aller inspanning nodig om dat de uitgaven sterk blijven stijgen. De kascommissie had lof voor het gevoerde beheer. De voorzitter van de technische com missie de heer M. P. Viool was tevreden over de resultaten van het afgelopen De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heren B. H. de Jong. M. Plug A. N. Wijnnobel werden herkozen. Ook de voorzitter van de technische commissie, de heer M. P. Viool werd her benoemd. Contactavond Binnenkort zal een contactavond in Noordwijkerhout worden gehouden en april wordt een werkersvergadering gehouden. De contributie werd vastgesteld op f 5 met dien verstande dat dan 2 toegangs kaarten worden bijgeleverd voor de pro- paganda-avonden. Bij de rondvraag kwamen nog diverse zaken aan de orde, zoals de radio-appa- ratuur en de medische keuring. Verdeling 2e tv.-net NCRV-voorzitter herinnert aan het Akkoord In de juist verschenen Omxoepgldf van de NCRV trekt de voorzitter v*n deze omroepvereniging, mr. A. B. Roosjen, van leer tegen berichten, wel ke in enkele dagbladen zijn versche nen. In deze berichten staat, dat twee maatschappijen voor televisiereclame, tw. de O TEM en de TVN-TER, mi nister Bot het verzoek hebben gedaan, tien pet van de 17% uur zendtijd welke met ingang van 1 oktober a.s. op het tweede net beschikbaar komt, te mo gen vullen, en dat de omroeporganisa ties daarop hun twijfel hebben uitge sproken, of de sollicitanten wel in staat zouden zijn per dag 15 minuten tv-reclame te brengen, waarna deze weer hebben gezegd, over voldoende potentie te beschikken om de gevraag de zendtijd van 1 oktober af te vullen. Mr. Roosjen noemt dit bericht voor zover de omroeporganisaties erbij be trokken zijn „duimzuigerij", want da omroepverenigingen hebben de plannen van OTEM en TVN-TER alleen maar in de dagbladen gelezen en er niet op gereageerd: zij zullen dat bovendien zeker niet doen door twijfel uit te drukken inzake de potentie van deze twee kapitaalkrachtige ondernemingen. Meer verbazing wekt echter, volgens mr. Roosjen, het verzoek van de twee maatschappijen: dit betekent immers niets minder dan het ongedaan maken van het akkoord van Wassenaar en het negéren van het feit dat de pacificatie commissie zich nog heeft te beraden over mogelijkheden en ev. vorm van aan te bevelen tv-reclameterwijl de Tweede Kamer tv-reclame vorig jaar heeft afgewezen. De minister, aldus de NCRV-voorzit ter (lid van de pacificatiecommissie), kan op een dergelijk verzoek niet an ders dan afwijzend beschikken, zolang 't akkoord van Wassenaar van kracht is. Kamerleden in radioforum Op de avond van dinsdag 17 maart a.s. zal de AVRO in haar radiorubriek „Wat ons bezig houdt" tussen 9.30 en 10 uur een gedaohtenwisseling tussen leden van de Tweede Kamer uitzenden. Er zal gesproken worden over grote en kleine actuele kwesties. Mr. G. B. J. Hilterman leidt de discussie, waaraan verder deelnemen mevrouw H. van So- meren-Downer (WD), dr. L. A, H. Al- bering (KVP), de heer J. H. Sdheps PvdA) en prof. mr. Th A. Versteeg (ARP). vanavond wereld-hitparade 21.15 Halt!, schelde, klankbeeld over de laatste bar rière tussen Europapoort en Calais 21.3S Strijkorkest 21.55 Lichte gram 22.15 22.25 Boekbespreking 22.30 Nws 22.40 Gram. Vervolgens; Voor het sneeuwgebergte, hoorspel. Daarna: Gram 23.5524.00 Nws. Hilversum H. 298 m. 19.00 Kiosk: be spreking van artikelen uit zojuist versche- het statiegeld, do cumentaire 20230 Moderne orkest (gr) 2C05 Bèta: nieuws uit de wen de natuurwetenschappen. VARA; 22.00 Machten i economie, do- —24.00 Nws. 2230 Nws 22 40 Marimba: vanavond kro: 19.30 Concert voor jongeren: Kunst- maandorkest. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. kro: 20.20 Brandpunt 20.50 Ja kans pel 2130 Bonan- Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws 7.10 Morgengebed 7.15 Klass gram 7.45 Gees telijke liederen 7.55 Overweging 8.00 Nws 8.15 Strip voord e jeugd 8.20 DJinn: gevar programma 12.00 Angelus 12.04 Katholiek nieuws 12.10 Liedjes over het verre Wes ten 12.30 Meded ten behoeve van land en tuinbouw 12.33 Licht Instrumentaal kwartet en zangsoliste 12.50 Kinderliedjes (gr) 13.00 Nws 13.15 Marktberichten 13J8 Musicerende dilettanten (vrouwenkoor) 13.40 Franse les 14.00 V d jeugd 15.00 Licht instrumentaal kwartet 1530 Gevar muziek 15.10 Licht ensemble en zangsolist: Itali aans programma 16.00 Grensland, uitzen ding voor jonge mensen 16.15 Jazzmuziek met commentaar 16.40 De Springplank - jonge artiesten 17.00 Leiding geven, lezing 17.10 Lichte gram 1730 Boekbespreking 17.40 Instrume niek 18.30 Lich baken, lezing. Hilversum n, 298 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7.20 Socialistisch strijd lied 733 Lichte gram (730 Van dc voor pagina. praatje) 8.00 Nws en socialistisch strijdlied 8.18 Lichte gram 8.30 Wegwijs: turen, lezing 9.55 De Jonge Gezinnen Be weging. gesprek. VARA; 10.00 Buitenlands overzicht 10.15 Geknipt voor herhaling 11.00 Licht ensemble en zangsollsten 1135 Techniek en leven - Psychotechniek, dis cussie 12.00 Musette-orkest 12.30 Medcd ten behoeve van land- en tuinbouw 12 33 Ac- sportnleuws 13.00 Nws 13.15 VARA- 15.15 Radio Jazzclub 1830 Draaiorgelklanken (gr) 18.30 AVRO: 15 00 Jazz Scene USA 15.30 Uit le voeten 1630 In het TV-lab 17.00—17.45 d kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9