wumtm Zomerkampen samen met Duitse jongeren Dr. Boertien schreef een degelijk proefschrift Een woord voor vandaag STUDENTEN TONEN DE DELTAWERKEN BAS Tl BOUCLÉ TAPIJT ON Thema Nyborg-conferentie werd vastgesteld Diakenen moeten zich bij nieuwe tijd aanpassen s WOENSDAG 11 MAART 1964 Gereformeerde jeugd organiseert (Van een onzer verslaggevers) Het Gereformeerd Jeugdcentrum „De Witte Hei" te Huis ter Heide (Utr.) heeft z'n plannen voor het ko mende vakantieseizoen gereed. Voor het eerst is er dit jaar ook de moge lijkheid Duitse jongens en meisjes binnen de gemeenschap van een va kantiekamp te ontmoeten. Het ligt in de bedoeling dat Duitse jongeren van de Evangelisch Reformierte Kirche in Oostfriesland een bezoek aan het Gereformeerd Jeugdcentrum te Huis ter Heide zullen brengen, ter wijl Nederlandse jongens en meisjes in de Oo6tfriese stad Aurich de gast zullen zijn van de Duitse jongeren. jonger srblijvi de Vol dependance van de Volksho geschool „De Potttere". een riant en prachtig gelegen conferentieoord. Dit gemeenschaonelijke jeugdkamp, dat als een eerste poging tot verdere uitbouw van het internationaal contact gezien moet worden, zal plaats vinden van 3 tot 12 augustus. De jongeren uit de beide landen zul len in die periode samen praten ROOK NIET/MÉiNk liey er MEENK PELLETS v--'" Lekker en verfrissend f.0.65 Archeologen vinden j kostbaar graf I Een groep oudheidkundigen die In Jor- i danlë opgravingen heeft gedaan op de plaats waar de bijbelse atad Gilead lag, beeft de ontdekking gemeld van een van de rijkate tot nog toe in Jordanië gevonden graven. Het graf bevatte het geraamte van een vrouw, die wellicht koningin is geweest. De directeur van het Jordaanse depar tement voor oudheidkunde, dr. Awni Dajanl, deelde mee dat het graf uit het late bronzen tijdperk stamde en gevon den was bij Es-Sa'Idiyen, de moderne naam voor Gilead. In het graf werden vijf bronzen va zen, 75 gouden kralen, een bronzen lamp, aarden kruiken en andere waar devolle voorwerpen aangetroffen. Dr. Dajani zei dat het graf 6tamde uit de tijd omstreeks 1200 voor Christus. In een ander graf werden de beende ren van een man aangetroffen. Uit deze ontdekkingen en de voorwer pen die in nog tien graven zijn gevon den zou opgemaakt kunnen worden dat de pla-tselijkc handwerkslieden grote vakkennis hadden van de bewerking van goud, zilver en brons. De groep, die onder leiding staat van dr. James Pritcbard, curator van het museum van de universiteit van Penn- sylvanië, en waarvan ook oudheidkun digen uit Engeland en Jordanië deel uit maken. had ook lange straten blootge legd, die waren geplaveid met kleine stenen. Dr. Dajani zei. dat de ontdekking van de bronzen vazen de jongste theo rie ondersteunde dat het de plaats was waar de bijbelse stad Zarethan lag, waar bronzen vazen werden gemaakt voor de tempel van koning Salomo. Prof. Beek na promotie Deputaten zien reeds uit naar opvolger (Van kerkredactic) „U hebt een zeer degelijk proef schrift geschreven", zei prof. dr. M. A. Beek gistermiddag tot de zojuist gepromoveerde christelijk- gereformeerde predikant M. Boer tien. „Het zal lang geen sleeht figuur slaan in de serie, waarin het is opgenomen. Juist de zeer degelijke verwerking van de mo derne Hebreeuwse literatuur, die ge beheerst, geeft dit proefschrift een eigen plaats." Bijgestaan door twee paranymphi Joh. Prins uit Den Haag en zijn broer, dr. C. Boertien. verdedigde ds. Maas Boertien zich tegen kritiek die werd gebracht door drs. L. Fuks, directeur de Joodse bibliotheek te Amsterdam enkele Amsterdamse hoogleraren. Een groot aantal belangstellenden vul- de de Lutherse kerk aan het Amster damse Spui, waar de Gemeentelijke Uni versiteit de promoties houdt. We zager daar talloze christelijk-gereformeerde predikanten, de burgemeester van 's Gra vendeel. dr. C. J. Verplanke, het Tweede- Kamerlid prof. mr. Th. A. Versteeg er de gereformeerde theoloog prof. dr. N. H. Ridderbos. Nadat de promotic verricht was. sprak de promotor, prof. dr. Beek, dr. Boertien nog toe. U bent u bewust, zo zei hij c- der meer, van de kloof tussen kerk synagoge. Maar ge bent het evenals ik niet eens met Martin Buber die spreekt van twee geloofswegen, die gescheiden zullen blijven tot ze weer samengebracht worden in het Rijk Gods. Ge hebt uw medewerking willen geven om te komen tot een waarachtige dialoog wóar< het fundament nauwelijks gelegd. Vol gens uw twintigste stelling is die taak voor u een levensprogramma geworden. Dr. M. Boertien hoopt spoedig naar T~ raël te kunnen terugkeren om daar w< de functie van secretaris van de Ver enigde Christelijke Raad op zich te men. Maar in het jongste nummer het christelijk-gereformeerde blad Wekker" schrijft prof. B. J. Oosterhoff dat het de vraag is of dr. Boertien daar zijn leven lang zal blijven: „Daarvoor i de taak waarschijnlijk te zwaar." het bezig zijn met de dienst van de kerk de wereld. Het thema daarbij luidt: ,Ik ben het Licht der wereld Gij zijt het licht der wereld". Als gesprekslei der zal optreden Pastor F. Bansch. predikant van de Evangelisch Refor mierte Kerk te Diekhusen bij Jevcr. Het kamp zal plaats kunnen bieden aan maximaal 22 Nederlandse deelnemers deelneemsters, terwijl een ongeveer ;n groot aantal Duitse jongeren wordt verwacht. Een week eerder, van 1 tot 10 augus tus namelijk zullen Duitse jongeren (velen van hen vertoefden reeds eer der op „De Witte Hei' de kennisma king met de Nederlandse jeugd her nieuwen. en daarbij zal over hetz.elfde onderwerp als in Aurich van gedach ten worden gewisseld. Contact een bescheiden poging tot ver nieuwing van het internationaal con tact. dat de laatste jaren door organi satorische moeilijkheden een klein beet je in het gedrang was gekomen. Sla gen de plannen met betrekking tot de kampen, dan wil het Gereformeerd Jeugdcentrum voor het volgend jaar opnieuw een stap verder gaan. Zo zijn er bijvoonbeeld inmiddels alweer con tacten gelegd met Engeland. Contacten J:- J- mogelijk in een uit""jiag esul teren. is nog meer. Ook in Zuidafri- ka blijkt men 'belangstelling te hebben voor het werk van het Gereformeerd Jeugdcentrum. Het ligt in de bedoeling dat het volgend jaar een groep van der tig Zuidafrikaanse jongeren een bezoek aan Huis ter Heide zal brengen. Die plannen zijn nog niet tot in de details uitgewerkt, maar de mogelijkheid be staat dat de groep dan in Nederland aangevuld zal worden met een ongeveer groot aantal Nederlandse jonge- ste kennismaking een gemeenschappe lijk vakantiekamp zullen houden in Duitsland of Engeland. Auteur van ..Stellvertreter" Pius XII slechts een svmbool Hij schrüft dat de deputaten erk in Israël daarom nu reeds uitzie; ar i»«>n jong predikant of student die roeping heeft zich op dezelfde soortgelijke taak voor te berei- Ds. de Vries: Tekort aan meisjes die willen helpen Jac. de Vries heeft in het Ring- blad van de hervormde kerk in het Altena naar aanleiding van het grote tekort aan vrouwelijke krachten in ziekenhuizen, sanatoria en inrichtingen een artikel geschreven. Met name onder het protestants chris telijk volksdeel zijn er zo weinig meisjes, die uit roeping een huishou delijke en helpende taak kiezen. Een gedeelte van het artikel van ds. De Vries laten wij nu volgen: De opleidingsscholen voor gezinsver zorgster te Eindhoven en Dordt hebben grote moeite de rijen van leerlingen slui tend te houden, Wanneer ?r uit onze kerkelijke gemeenten niet spoedig' meer meisjes voor dit prachtige werk zich melden dan is het te vrezen dat de kerk op dit practische terrein schromelijk zal Officiële en beëdigde getuigen worden niet opgeroepen in het proces tegen Jezus. De hogepriester toil van deze verdachte zelf vernemen wat Zijn leer inhoudt en wie Zijn discipelen zijn. Hij heeft al vlug begrepen, dat, als volgelingen van deze Jezus hun getuigenis moeien komen geven, van de beschul diging niets zal overblijven. Jezus voelt dat: Hij antwoordt de hogepriesterdat hij dit maar moet vragen aan degenen, die Hem hebben gehoord. Hij nodigt de hogepriester als het ware uit nu met oog- en oorgetuigen te komen. Maar dat is niet de bedoeling van de hogepriester. Het interesseert hem niet loat de anderen zeggen. Hij staat zelfs toe, dat een dienaar, die er bij staat, Jezus een klap in het gezicht geeft, omdat hij vindt, dat Jezus tegenover Zijn ondervrager niet de' normen van beleefdheid in acht neemtZo gaat dat daar in Jeru zalem tijdens het „proces". De meest elementaire normen van een eerlijke rechtspraak worden volledig overboord gezet, als het erom gaat Jezus schuldig te verklaren. Het is een rechte loosheid in optinia forma. En Jezus? Hij zegt: „Als Ik ver keerd gesproken heb, geef dan aan wat verkeerd is. Maar indien het goed was, waarom slaat u Mij?" Jezus weet ook wel, dat het volstrekt zinloos is tegenover deze mensen enig recht te doen gelden op een eerlijk proces. Hij weet, dat tot Zijn dood al lang is besloten en dat men slechts een manier moet vinden om althans aan dit besluit een schijn van recht te geven. En Zijn volgelingen? Op het moment, dat voor de hogepriester de discussie eindigt, ontkent Petrus met alle kracht, dat hij behoort tot de groep van Jezus.... mag ifmUfdfïerkJmstd=biJgeaZin"ni WiL lezen vanavond: Johannes 12 vers 20 tot en met 36. mag kunnen helpen op modei goede beroepskrachten. Waar schort het bij ons aan" Ligt het aan de ouders die vaak allereerst vra gen: waar verdient mijn dochter met de minste moeite het meesP Zit het in het misverstand dat huishoudelijk werk iet wat minderwaardig zou zijn? Hoe het zij. er dreigt een noodtoestand. Vele handen strekken zich uit om hulp n de kerk staat vaak zonder handen m te grijpen! Is er dan in onze gezinnen geen geloof leer in roeping? Roeping van Godswe ge om daar te helpen waar nood is? Dan staat het er slecht bij! Geen keten is sterker dan zijn zwakste schakel. Als als kerken op dit terrein verstek la- gaan zullen anderen deze taak over- len. Dan is er weer een kans om de ïsen daadwerkelijk iets te tonen van de liefde van Christus die ons dringt, gemist. Het is kort dag! Laten we op korte termijn, een ieder die leiding geeft in de gemeenten, predikanten en kerke- adsleden, maatschappelijk werksters onderwijsmensen, de trom gaan roe- ,.n. Indien ergens dan hier zouden we binnen de Prot. Kerken oecumenisch de- zaak moeten aanpakken. Nu het mis schien nog net kan! De auteur Rolf Hochhuth heeft in •n vraaggesprek met een medewer ker van het Amerikaanse r.k. tijd schrift „Ramparts" verklaard, dat zijn toneelstuk „De plaatsbekleder" geen poging is om Duitslands schuld te verkleinen door de toenmalige paus Pius het verwijt te maken dat hij gezwegen had toen de Joden door de nazi's vervolgd werden. „Voor mij is Pius een symbool, niet alleen voor alle leiders, maar ook voor alle men sen christenen, atheïsten en Joden. Voor alle mensen die passief zijn wanneer hun broeder naar zijn dood gevoerd wordt. Pius stond aan de top van de hiërarchie en had daarom de hoogste plicht te spreken. Maar ook iedereen de protestanten, de Joden, Churchill, Eden, Cordell Huil, zij al len hadden de plicht te spreken." Dr. Ehlers tegen verandering N' De balsem met "direct-werking" VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rhenmatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid 'iets werkt sneller, niets werkt aan-1 en meer melkwit wordt en volledig in de genamcr, ter verlichting van pijn, poriën verdwijnt (in plaats van amino-salicylaat in een speciale emulsie werken op de pijnlijke weefsels, met hoog doordringingsvermogen bevat Nog beter de pijnstillende werking (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal van Algesal "doorstraalt" weefsel en direct door in het weefsel, de ge- spieren tot in de gewrichten, zodanig wrichtsbandcn cn de spieren tot aan de dat een duurzaam gevoel van ver haard van de pijn, waar een onmid- lichting en welzijn in de plaats komt delliike verlichting ontstaat. Overtuigt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet Uzelf van dit buitengewone doordrin- niet Pijn slaat altijd onverwacht vankelijk kleurloze wonderbalscm meer hebben. EXPOSITIE TER GELEGENHEID VAN LUSTRUM Belgische minister dreigt met ontslag De Belgische minister van dcfen- 8 P. W. Segers heeft gisteren met ontslag gedreigd naar aanleiding van een eis van de socialisten dat een parlementaire commissie een onder zoek instelt naar het tragische onge val. waarbij tot dusver drie Belgische militairen zijn omgekomen. Veertien militairen warén bü dit ongeval betrokken. Er is een rook- ;ranaat geworpen in een tunnel, waar e militairen bij een oefening door moesten kruipen. De katholieke minister noemde de de Kamer van Volksvertegenwoor digers gestelde eis, die door de libe rale oppositie werd gesteund een mo tie van wantrouwen en onaanvaard- De socialistische fractie zal zich donderdag nader over haar houding beraden. Mr. Weusten is iusp. soc. petl. onderwijs (Van een onzer verslaggevers) ,,Deze tentoonstelling is een symbool van de nauwe verbon denheid tussen de Deltawerken en de Technische Hogeschool." Dit zei ir. J. Volkers, directeur van de Deltadienst, toen hij gister middag de tentoonstelling ..Del ta-Delft" opende. Van 10 tot 21 maart is deze expositie, die een overzichtelijk beeld geeft van spectaculaire en actuele facet ten van de Deltawerken, te zien in het gebouw voor Weg- en Wa terbouwkunde van de Technische Hogeschool te Delft. De studievereniging van studenten van de afdeling Weg- en Waterbouwkun de. het Gezelschap „Practische Stu die", heeft de tentoonstelling georgani seerd ter gelegenheid van het veertien de lustrum van de vereniging. Een gezelschap bestaande uit verte dag getuige van hoe ir. Volkers houten model van een segment-schuif van de spuisluizcn in het Haringvliet wegtrok om zich toegang te verschaffen tot de tentoonstellingsruimte. Te voren had de heer Volkers ln een toespraak gezegd dat de expositie ge tuigt van de wijze waarop de Deltawer ken ook een vrucht zijn van de kennis die wordt bijgebracht op de hogeschool. Dc expositie toont onder meer d« mogelijkheden tot sluiting van een gat namelijk door middel van caissons oi met behulp van een kabelbaan, bet hoe en waarom van de zogenaamde gelei delijke sluiting, cn panelen beschikbaa~ gesteld door het bedrijfsleven van d werken die reeds zijn uitgevoerd worden uitgevoerd. Er is een model te zien van de drijvende bok die wordt ge bruikt bij de bouw van de Oosterschel- debrug cn een maquette van de Grcve- lingcndam met kabelbaan. Stortmaterialen Mag de expositie als geheel als boei end worden gekenschetst, spectaculair is de wijze waarop duidelijk wordt ge maakt hoe thans wordt geëxperimen teerd met nieuwe stortmaterialen. On- tweederde van de Grevelingen- ken. zandasfalt in zakken, zandasfalt- kluiten en vacuumzandzakken. De tentoonstelling is geopend uan dinsdag 10 maart tot en met 21 maart. De openingstijden zijn vat 9.00 tot 17.00 uur. Het ligt in de be doeling op maandag 16 en dinsdag 17 maart nok in de avonduren van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot bezich tigen te geven. Zaterdag 14 maart is de tentoonstellingsruimte geopend van 14.00 tot 17.00 Met ingang inspecteur va onderwijs mr. staf-docent aa van 1 mei is benoemd tot i het sociaal-pedagogisch J. P. M. Weusten, thans de r.k. school voor maat- paasdata Tegen een wijziging in de datering an de paasdagen bij de voorgestelde wereldkalendervernieuwing heeft dr. Hans Ehlers. voorzitter van de Ham- burgse synode van de Evangelische Kerk bezwaar gemaakt. Bij deze kalendervernieuwing wil i namelijk het paasfeest op een vaste tum vieren. De berekeningen die v afgaan aan het vaststellen van de data voor het paasfeest iedere jaar zouden achterwege kunnen blijven. Deze ver eenvoudiging zou voor velen aantrekke lijk zijn. Wanneer deze kalendervernieuwing echter ingevoerd zou worden, dan den de christelijke feestdagen losge- maakt worden van de data van (Joods) Pascha. Volgens dr. Ehlers door deze regeling het Kruis met de Opstanding losgemaakt worden Pascha. BASTION; bouclé tapijt I 'In 2 kleuren gedessineerd vo de pr(js v gewoon effen, I 1.30 m. breed, I f 33.50 p. str.met Vraag folder B26 a. Veneta N.V., Hilversum. I (Van onze kerkredactie) jkomt is gekozen: „Samenleven Als thema voor de vierde Con-als continenten en generaties." ferentie van Europese Kerken, Dit besluit werd deze week in die van 5 tot 9 oktober in het Deense plaatsje Nyborg bijeen- SPECIALE AANBIEDINGEN! BIJ UW KRUIDENIER Dr. J. van Klinken: (Van onze kerkredactie) Is er wel iets blijvends, ver zuchtte dr. J. van Klinken gister middag op de provinciale diaco nale vergadering van Zuid-Hol- waar in het bijzonder de DenftHaaf kinderen'Hij werd ®eb0ren in|nieuwe situatie besproken werd, Na het voltooien van zijn studie aan die is ontstaan nu de Armenwet het stedelijk gymnasium te Amersfoort |van 1912 vervangen WOrdt door de rese^e-omdw^in Militaire °dienst| Algemene Bijstandswet. Volgens in 1954 deed hij doctoraal examen Neder-dr. Van Klinken is het karakter lands recht aan de universiteit te Nij-i j loctpn rlip npdraopn mnp- mege'n. In 1954 werd de heer Weusten van ae lasten Cue gearagen moe bedrijfsjurist bij een textielfabriek teten worden door de diakonie niet Enschede. Na een jaar volgde zyn be- blijvend Maar wel blijvend is de opdracht juist daar te helpend de door anderen voorbijge lopen noden en moeilijkheden zijn. Gereformeerde kerken (vrijg.) groeiden Volgens de jongste statistiek is het totaal aantal belijdende leden van de Gereformeerde (vrijgemaakte" Kerken toegenomen met 956 tot 54.348. Het to taal aantal leden is met 1797 toegeno men tot 104.114. In 1961 MHfeM M eerst het aantal den. De ernstigste factor die het diakonaat op het ogenblik bedreigt is het feit dat de ambten niet gecoördineerd werken. Er is een gebrek aan samenwerking, die even ernstige gevolgen heeft voor het werk van ouderling en predikant als voor dat van dc diaken. Dr. Van Klinken ging in het bijzonder In op de vragen naar de zaken die dia- kenen nu in de gaten moeten houden. Om- 100.000 overschre- dat de gemeenteleden opgegroeid zijn u.i j- ij-* J- kerk prioriteit haar diakonale kring te benoemen in de commissie van advies, die wordt inge steld. Dr. Van Klinken vond het echter veel belangrijker dat er persoonlijke con tacten zijn tussen diakonie en ambtelijke Instanties. Het gaat in dc wet om de noodzakelijke kosten van het bestaan. De ondersteu ningsnormen mogen dan ook de noodza kelijke kosten niet te boven gaan. Dat houdt in dat er heel wat financiële on macht zal blijven. Daarom moeten de diakenen zich afvragen of de normen in het algemeen wel hoog genoeg zijn en of de toepassing er van individueel wel verantwoord is. Het Is de opdracht van dc diakenen om zoveel contact te hebben met de gemeenteleden dat de mensen ook inder daad door dc juiste instanties geholpen worden. Veel mensen z(jn immers niet ln staat dc juiste weg te vinden. De dia kenen zullen niet mogen afwachten tot mensen met hun nood naar hen toe ko men. maar moeten actief, zij het voor zichtig zfjn. Tfjdcns de avondvergadering besprak een forum dc vele vragen naar aanleiding -van de rede van dr. Van Klinken. Bernepingswerk NED HERV. KERK Luns in Noorwegen Nederland tegen politiek overleg De Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. Luns, heeft op het Noorse ministerie van buitenlandse zaken gedurende twee uur met zijn Noorse ambtgenoot. Halvard Lange, van gedach ten gewisseld over politieke vraagstuk ken. Na afloop van deze bespreking ver klaarde de Nederlandse bewindsman op een persconferentie dat Nederland tegen nieuw politiek overleg tussen de zes lan den van de EEG is vóór de algemene ver kiezingen in Groot-Britannië van dit jaar. Mocht Groot-Britannië dan beslui ten het lidmaatschap van de EEG niet aan te vragen dan zouden de andere niet- leden dit vuur beeld nog niet moeten vol gen. Minister Luns zei met zijn ambtgenoot te hebben gesproken over Europese aan gelegenheden waarbij ook het bezoek dc Westduitse bondskanselier Erhard Den Haag ter sprake was gekomen die binnenkort in Genève zal worden houden en de kwestie van een multilate rale kernmacht voor de NAVO. Over het Rapackiplan voor een „bevriezing" van de kernwapenvoorraden in Midden-Eu ropa was niet gesproken. de overheid i tot 307. Sinds het grootste aantal bereikt werd in het jaar 1961 is er een kleine daling opgetreden. Op 1 januari 1962 waren er 311, op 1 janua ri 1963 waren er 309. Het aantal dienst doende predikanten is met 1 gedaald tot 252. Maar het aantal vacatures is ook met een gedaald tot 68. het terrein van financiële noden zullen Herpen te Kinderdijk: te Gramsbergen de diakenen de gemeente moeten lichten over de huidige opvattingen stille armen moeten opzoeken. d. Heide te Oude; GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Rosa stond niet op. Geweldloze op stand in Montgomery, door Martin Lu ther King. Vertaling Margrit de Sablo- nière. Tweede druk. Speciaal nummer in Carillon-reeks. Omslag Hans Bartels. Uitgave W. ten Have N.V.. Amster- De natuurkrachten in haar diepste geheimen door prof. dr M. A. G. Hart- hoorn. Tweede druk. Uitgave A. J Strengnolt N.V., Amsterdam. Levensverandering, door H. A. Wal ter, en Als de mens luistert, door Cecil Rose Vertalingen E. Wolvekamp en J. C. in 't Veld. In Carillon-reeks. Omslag Hans Bartels. Uitgave W. ten Have N.V., Amsterdam. Ilocra voor het leven, door dr. J. J. Wenen genomen, waar het hoofd bestuur bijeen kwam voor een bespreking van het programma. Tijdens de derde Nyborg-conferentie werden een viertal studiecommissies in gesteld. Twee van deze commissies zullen verslag uitbrengen en de resultaten van hun studie op tafel leggen. Zij hebben zich speciaal bezonnen op de verantwoor delijkheid van Europa ten opzichte van andere continenten en de noodzaak dat generaties leren samenwerken. De beide andere commissies zullen hun studie nog niet beëindigen, maar alleen een interim-rapport uitbrengen, opdat de afgevaardigden naar de Nyborg-conferen tie zullen weten in welke richting hua studie gaat. Oecumene Nyborg zal in het bijzonder ook aait-» dacht schenken aan de oecumenische si tuatie die ontstaan is door dë uitspraken van het Vaticaans concilie. Bovendien zullen de afgevaardigden zich moeten be zinnen op nieuwe statuten en een huis houdelijk reglement, die dit samenzijn een meer definitief karakter moeten geven. Een ontwerp was toegezonden aan de kerken die in het verleden afgevaardig den hebben gezonden. Hun opmerkingen zfjn in het ontwerp verwerkt en dit kan nu aan de afgevaardigden voorgelegd worden ter aanvaarding (of verwerping, aar dat is nauwelijks waarschijnlijk.) De commissie heeft in Wenen ook be kend gemaakt dat in Nyborg ook waar nemers van andere raden aanwezig zul len zijn. Zo is het reeds bekend dat de Afrikaanse Raad van Kerken, de Raad Kerken voor het Midden-Oosten en de Nationale Raad van Kerken van de Verenigde Staten zich zullen laten ver tegenwoordigen. Bovendien wordt er op gerekend dat een groot aantal jongeren de conferentie zullen bijwonen. Afvaardiging Naar gebleken is op de zojuist gesloten generale synode van de Gereformeerde Kerken, heeft het moderamen van deze synode zich niet kunnen verenigen met het voorstel om één afgevaardigde te zenden. De gereformeerden, zo bleek, willen bewust mee doen aan dit confe- rentiewerk en hebben geschreven dat zij prijs op stelden drie afgevaardigden te zenden, plus een waarnemer namens de jonge gereformeerden en de directeur an de Informatiedienst De Gereformeerde Kerken waren niet de enige die met een dergelijk verzoek kwamen. Nog zeven A acht kerken had den een soortgelijke vraag gesteld. Het bestuur heeft besloten om zoveel moge lijk welwillend tegenover dergelijke ver- -oeken te staan. Het heeft echter de liteindelijke beslissing in handen ge legd van de secretaris die vooral op de aecommodatiemogelijkheden moet letten. Het ziet er echter wel naar uit dat de Gereformeerde Kerken hun afgevaardig den zullen mogen zenden. Jeugd zamelt voor Kameroen-actie 100.000 in Series briefkaarten met bijbelse voor- 1 stellingen zijn reeds in voorgaande maanden door leerlingen van Chr. scho len verkocht met als doel de opbrengst te bestemmen voor een bijbels verhalen boek voor Kameroen. Hoewel deze actie nog niet is afgelopen en circa 100 scho len in Nederland nog druk bezig zijn de briefkaarten te verkopen, kan toch reeds thans worden medegedeeld, dat deze actie zeker een kleine honderd duizend gulden zal opbrengen. De Chr. sportbonden in Nederland voeren thans een actie met sluitzegel- boekjes ook voor een bijbels verhalen boek voor Kameroen. Vele jeugdorganisaties zullen zich in de komende maanden mede gaan inzet ten om de actie voor een bijbels ver halenboek voor Kameroen te doen Als afsluiting van al deze acties, wordt in de jaarbeurshallen te Utrecht op Hemelvaartsdag 1964 een grote bijeen komst van jongeren gehouden, onder de titel „Palaver '64" Op deze bijeenkomst zal het resultaat worden medegedeeld van de gehouden Jeugdacties. Buskes. Vierde druk. Speciaal nummer in Carillon-reeks Omslag Hans Bartels. Uitgave W. ten Have N.V.. Amsterdam. Oost-West, tijdschrift ter voorlichting over de Oost-West-verhouding,, 3e jaar- gang nr. 1, maart 1964. Uitgave Stich- ting ter voorlichting over de Oost-West- verhouding. Van Stolkweg 10, 's-Gra* venhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 2