Ommezwaai voor de Russische boer GLASBLAZER ELKE DAG EEN ONTDEKKINGSTOCHT Elk aandeel Vereenigd Bezit van 1894 - een Belang "bij ca. 200ondernemingen tegelijk Boswachter redt kind Commentaar Duits gevechtsvliegtuig met grote capaciteiten Kostganger sloeg man vrouw en kind met bij Psychiatrisch patiënt door politie gepakt GEMEENTE GAS- en WATERBEDRIJF HILLEGOM TYPISTE eenvr. HULPCONCIERGE (infern) een inlerne HUISHOUDELIJKE HULP een vr. HULP IN DE LINNENKAMER een HULP IN DE CENTRALE KEUKEN enige hoofden van paviljoenen (vrl.) WERKSTERS RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN I I NIEUWE LEIDSE COURANT 6 MAANDAG 9 MAART 19tj Chroesjtsjef: Volg Amerika na Westerse methoden gepropageerd Premier Chroesjtsjef heeft ver klaard, dat de Russische boeren een grotere beloning moeten krijgen op dat zij voldoende voedsel en grond stoffen voor het land produceren. Een buitengewoon slechte oogst-1963 alsmede een reeks jaren met een com binatie van dubieuze landbouwmethoden en kleine oogsten hebben geleid tot een grote inkrimping van de graanreserves en de slachtveestapel. Om aan deze noodtoestand een einde te maken is een nieuw agrarisch pro gramma aangepakt dat gebaseerd is op een intensief landgebruik, terwijl mil joenen hectaren land van niet zo goede kwaliteit die omgeploegd waren in een poging grote oogsten te krijgen, weer weideland zullen worden. Dit jaar krijgt de landbouw 25 mil joen ton kunstmest en volgend jaar 35 miljoen ton. Dit jaar wordt voor 5.4 mil jard roebel voor de landbouweconomie geïnvesteerd. Stalin had het landbouwsysteem .ge demoraliseerd-' en de nadelige gevolgen hiervan moeten volgens Chroesjtsjef wor den weggenomen door de boeren meer geld te geven en hen aan te moedigen westerse methoden toe te passen, spe ciaal Amerikaanse. Chroesjtsjef merkte op dat de Sowjet- boerderijen een jaar voor de dood van Stalin in 1952 in zulke slechte staat ver keerden, dat hij voorstelde ze te liquide ren en het land over te dragen aan de collectieve boerderijen. Maar de collec tieve boerderijen waren ook noodlijdend. Sommige arbeiders op collectieve boer derijen ontvingen volgens Chroesjtsjef sleohts één kopek (officieel gelijkwaar dig aan vier cents) per dag. In 1952 was dit nog veel minder. Chroesjtsjef noemde voorbeeld na voorbeeld dat boeren in het laatste jaar van het Stalin-tijdvak slechts en kele kopeken per dag ontvingen, in sommige gevallen twee in andere drie of vier. Hierop liet Chroesjtsjef de verbijste rende mededeling volgen: vele collec tieve boerderijen hebben jarenlang niemand ook maar een enkele kopek voor een dag werken betaald. Maar nergens in zijn rede vertelde Chroesjtsjef hoeveel een boer in de Sow- jetunae thans verdient. Reizigers uit het Westen meldden dat collectieve boeren in sommige gevallen ongeveer 20 roebel (plusminus 80 gulden) per maand ver dienen. Zij zeiden dat de boeren dit te weinig vinden en dat zij naar de grote steden trekken ondanks het feit, dat voor hen op de collectieve boerderijen nieuwe huizen worden gebouwd. Chroesjtsjef deed henhaardelijk aanval len op de omvangrijke en dogmatische bureaucratie, die thans blijkbaar de Sow- jet-landbouw beheerst. Hij zeide dat er veel te veel gevallen voorkomen, waarin onwetende functionarissen dwaze orders C.B.T.B. Valkenburg jaarvergadering VALKENBURG De afdeling Val kenburg van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond hield in de zaal bU de Hervormde kerk haar Jaarvergadering. In zijn openingswoord haalde voorzitter )L van der Mey enkele problemen aan die het bestuur onderzoekt en bespreekt, zoals het onderhoud van wegen, huisves ting voor de tuinbouw, voollchting en De penningmeester kon een batig saldo van f 231,43 vemelden. In het jaarverslag van de secretaris kwam naar voren, dat de anjerteelt het afgelopen jaar redelijk goed was en chrysanten na twee slechte jaren weer lonend waren. Vollagrond- groenten, met name waspeen, gaat deze winter niet zo goed. Als men wil „bij blijven" zal er geïnvesteerd moeten wor den. speciaal wat betreft de intensieve glastuinbouw, temeer daar de vollegrond- groenteteelt de laatste jaren aan het ver schuiven is naar de akkerbouwbedrijven die sterk worden gemechaniseerd en veel goedkoper kunnen werken Wat de ruilverkaveling aangaat neemt de C.B.T.B. als afdeling een positief standpunt in. De aftredende bestuursleden. H van der Meij en P. Noort, werden herkozen Na de pauze hield de heer J van Har ten, hoofdassistent A. van het RT.C te Amsterdam, een causerie over „De ont wikkeling van de tuinbouw in de Veen- streek" Bonen, erwten en augurken wa ren in de Veenstreek Lange tijd de drie hoofdprodukten. Toch werden de eerste aardbeien onder glas al in 1904 geteeld Het „Waarborginstltuut voor de tuin bouw" komt voort uit de Veenstreek Dit ontstond in 1948 nadat rapporten waren opgesteld en uitgebracht waaruit bleek hoe slecht het toen wel gesteld was met de agrarische bevolking ter plaatse. De Veenstreek is nu een centrum geworden dat behoorlijk meetelt In de Nederlandse tuinbouw geven en als deze orders door beter on derlegde onderhorigen wordt betwist, doen deze functionarissen een beroep op hun rang en eisen uitvoerig van de or- (Vervolg van pagina 1) Op dat moment verscneen de boswach ter. Hij vroeg S. wat er aan de hand was. waarop hij ten antwoord kreeg dat hij zich met zijn eigen zaken diende te be moeien. Seegers, die meende dat het slachtoffer dood was, vroeg de naam van de dader. Deze gaf een naam op van iemand die erg op hem leek. De bos wachter meende de opgegeven persoon te kennen en geloofde S. Hij sommeerde hem mee te gaan naar de politie, maar Dp dat moment bewoog het slachtoffer Onmiddellijk schoot de boswachter toe en van deze gelegenheid profiteerde S. om te verdwijnen. De boswachter bemoeide zich toen ver ier alleen met de jongen en bracht deze :aar een café waar hij de politie waar schuwde. Een arts bracht een noodver- Dand aan waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd. Vervolgens ging men naar de woning van de opgegeven persoon maar deze 'leek de dader niet te zijn. De ouders van het slachtoffertje kende niemand dif enige gelijkenis vertoonde met een fotc van de gewaande dader. De gemeentepo litie zette de hele buurt hermetisch af er huis aan huis werd navraag gedaan. Doo: een toevallige omstandigheid maakte S omstreeks half zeven de deur van de ouderlijke woning open toen de politic kwam informeren. Hij werd onmiddellijk door de boswachter herkend. S. bekende na zijn aanhouding de po ging tot doodslag te hebben gepleegd. Om perscentrum te openen Prins Bernhard naar Madurodam Prins Bernhard zal als officieel begin van het nieuwe Madurodam-seizoen in de Haagse miniatuurstad het daar verij 1 perscentrum (in werkelijkheid ge legen aan de Hofcingel) openen. Dit kleine perscentrum is een getrouwe kopie van het Internationale Perscentrum Nieuwspoort, dat uit waardering voor pers, radio, televisie en filmjournaal een plaats in Madurodam heeft gekregen. Ook zal de Prins een model van de testbaan van de N V. Nederlandse Ford Automobiel Fabriek, een geschenk aan Madurodam van deze N. V ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan, in bedrijf ïtellen. Prins Bernhard zal voor deze niniatuur-ceremonies, zaterdag 28 maart Dm tieh uur naar Den Haag komen. DE beslechting van het Scheve- ningse visserij-conflict dreigt nog een belangrijk staartje te krij gen. Hadden de reders de stakers bui ten de c.a.o. om f 125 per week en afrekening per reis toegezegd, het bestuur van de stichting van de Arbeid, dus ook de werkgeverscen trales, hebben zich hiervan gedis- tancieerd. Het dipensatieverzoek van de Ned. Redersvereniging werd niet in be handeling genomen omdat het in strijd werd geacht met de erkende orde. De reders zien zich nu voor een uiterst moeilijke situatie geplaatst. Komen zij hun belofte niet na, dan dreigt wellicht opnieuw een con flict in de Seheveningse haven. Be talen zij echter toch de 125 per wek en handhaven zij de toezeg de afrekening per reis, dan zijn zij in overtreding en kan tegen hen proces-verbaal worden opgemaakt. De werknemersvakcentrales hebben zich in het bestuur van de Stich ting op het standpunt gesteld dal wanneer voor de visserij naar bo ven toe van de c.a.o. mag wor den afgeweken, dit dan ook voor al le c.a.o.'s in Nederland zou moe ten gelden. De werkgeversvertegen woordigers wensten, wat te ver wachten was deze consequentie niel te trekken, met het gevolg dat de dispensatieaanvraag van de reders werd afgewezen. Ter toelichting zij vermeld, dat de werknemersvakbeweging zich eraan gestoten heeft dat de reders nadal de c.a.o. was afgesloten in onder handeling zijn getreden met de bfj het overleg niet erkende ultralink se vakbonden van het O.V.B. aan vaarding van de concessie van de reders zou capitulatie voor de sta kers betekend hebben, terwijl in Nederland het stakingsrecht niel geregeld is. Bij het debat speelde op de achtergrond dan ook duide lijk het conflict tussen de bonafidi vakbeweging en deze niet-erkendc vakbond een rol. Wij hebben begrip voor de uiterst moeilijke positie van de vakbeweging in deze on verkwikkelijke affaire. Anderzijds moet gehoopt worden dat de Seheveningse reders en vis- sei» ditmaal het hoofd koel zullen houden en de rust in het bedrijf zullen weten te bewaren. Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidse" er Op de over zes weken te orga- seren Duitse luchtvaartshow. zal de EWR-SUd VJ-101C voor 'iet eerst op grote schaal worden ^edemonstreerd. Tennisbaan kan vliegveld zijn (Van onze luchtvaartmedewerker) De onlangs benoemde staatssecre taris voor de Luchtmacht, luitenant- generaal b.d. W. den Toom, heeft in een gesprek met een aantal lucht vaartpublicisten gewezen op enige vaktechnische publkaties, waarin bijzonderheden stonden over de ont wikkeling van VTOL-vliegtuigen in Duitsland. De ontwikkeling van ver ticaal startende en landende vlieg tuigen heeft de laatste maanden aan zienlijke vertraging ondervonden, maar gezien de meest recente gebeur tenissen in Engeland en West-Duits- land wordt dit onderwerp weer zeer actueel. De VTOL-gevechtsvliegtuigen Hunner. Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 28 fehr. tot 6 maart A Stijger, Nieuwe Rijn 108; M S J Houx, Noordemde 50: A H van Schoorl- den Edel. Hooigracht 38; C Molenaar der Bijl, Boerhaavelaan 2; C M Werkerk, Witte Singel 45; D Woort- man, Fagelstraat 47; C H M Buve, Houtlaan 55: M A M Bremmer, Stille Rijn 6; N G Rem en fam.. Brahms- iaan 3: M C van Zoen-Roosemalen en fam Haarlemmerstraat 97: H L M J Weijers en fam., Brahmslaan 13; C Kloots-Pullis en fam., v. 't Hoffstraat 16a; T C M Wesseling-Damstra en fam. Kolfmakerssteeg 13a; C J H T Ol- ieraan en fam.. Lammenschansweg 13. M Goedvolk en fam., Boerhaavelaan 2 J de Jong en fam.. Witte Rozenstraat 21; R N van Santen en fam.. Kastan jekade 9; C G Korstanje, Suriname- straat 150: S C Chang, Haarlemmer straat 211; L Harrewijn. P de la Courtstraat 2: H J Rijtma. Groenho- venstraat 16; A de Boer, Noordeinde 47: G Mele, Langestraat 23; J J Waaijer, A v Saksenstraat 8a: C A M Caminada, Oude Singel 64; W van Loon, Beethovenlaan 235; W J E van Hierden, Rijnsburgerweg 140; J van der Reijden, Burggravenlaan 189: J G T Verhoeven, Const. Huygens- laan 47; A J Bol, Rijnsburgerweg 73a: T F van Weel, Duyvendakstraat 14; A W A Kramer. Boerhaavelaan 2; 1 M I Conradi, Rijnsburgerweg 120a P P J M van der Heijden, Noordeinde 2a; M A W Quist. Hoflaan 40; A Gal- listru, Turfmarkt 6; K Anema, Formo- sastraat 14a; J van de Graaf, ab to Haag weg 57; H Burgering, Boshuizer- kade 117: T Metz, Zoeterwoudsesingel 42; W van Voorthuizen-Koster, Hooi gracht 38; T de Roodc, Rijnsburger weg 120; A H T l'Ami, Oude Singel 18 W Jansen en fam Nieuwstraat 28. Voorschoten, v Beethovenlaan 47; J J Knörr en fam Spaarnestraat 24. 's-Gra- venhage, Steenzicht 183; G Wjllems en .'am v Riebeeckhof 25, Wateringen, Ju- lianastraat 15; B JNG M v Berke) ?n fam Tesselschadestr 28, Haarl'meer Einsteinlaan 351; J Groenemeijer Plant soen 1, Dordrecht Burg de Raadtsgl 9 E J M van Rooden Hooigracht 11/29 Hillegom, Mariastraat 48; K Bodrij Jiterstegracht 3a. Warmond, Poel- .veg 2; P J Bakker Acaciastraat 12. ")egstgeest, Warmonderweg 70; E P M Vlantanus Boemistenlaan 33, Duitsland: T K H Holt P de la Courtstr 70. Leiderdorp, Beatrixstraat 21: J K J ïratengeijer Zoeterwoudsesingel 33. ,immen, Dusseldorperweg 78; M G de Wilde Irenestraat 22, Oegstgeest, Re- 'entesselaan 40; C L Segers-Visser 3 Visscherstraat 18, Zoeterwoude, Nas- saustraat 9: J Koudstaal R en Schie- kade 24, Leiderdorp. Pinksterbloem 28: T M H Verboog-Papot Valeriusstraat >6, Leiderdorp, B G Cortslaan 18; H A Massing ww kamp 's-Gravenhage, ww ad Leyweg 1075; B Verboog Fagel straat 7, Leiderdorp, B G Cortslaan 18; R R C Scharff Rijnsburgerweg 10. 3elgië: J R Croes Rijnsburgerweg 161, Katwijk. Boulevard 128; L Hofsteenge- Essing Brederostraat 19, Gieten, Bon nen 22; F Brunner Nieuwe Rijn Amsterdam. Reinwardtstr 13 II: M van den Berg Druivenstraat 10, Arn hem, Joh de Wittln 221 II: E Wape naar Leliestraat 53, Oegstgeest Ter- weeweg 1; G C Hendon- de Hart Stieltjesstraat 6, VSA; J de Jong-v Borssum-Waalkes v d Waalsstraat 48. \bcoude, Angsteloord 23; E M G laverkort-Veelenturf J W Frisostraat 21, Warmond, Ab Wasbeeklaan 9 W J B van der Groen Joh de Witt- straat 23. Rijswijk ZH, Dr H Colijnln 30: J Meijboom Rijnsburgerweg 10, Groot-Brittannië; A W Pilon Rijnsbur gerweg 10. Alphen a d Rijn, Hooftstr 136; C J Donker Borgerstraat 7, Sas- senheim. Freesiastraat 15; L J van der Meer en fam Jac Catslaan 12, Zaandam, Kepplerstraat 84; W F van Galen en fam Rijnsburgerweg 105, Gouda, Tobias Asserstr 26: H W M Jansen-Koet Jan Lievensstr 30, Koude kerk a d Rijn, Di Vlaanderenlaan 11; C Wamsteker Schelpenkade 35, Bloe- mendaalseweg 150; H C Touw Rijns burgerweg 155, Rotterdam, Lede 37; A M Eldridge Wasstraat 34, Rotterdam, Al v Raephorstln 2: T S Chang Bakker Korffstr 10a, 's-Gravenhage. Zuidwal 33: E M Slagter Rijnsburgerweg 10, Midwoud, 0 1; H J van Lennep Klik- spaanweg 9, Mijdrecht, Midrethstraat 87; N H Cornelissen Botermarkt 15, Voorburg, Dr Blookerstraat 21; E G Klein Kranenbarg Hogewoerd 161, Lei- Ierdorp, Heemraadslaan 11: J H Loeber en fam G c d Laanstraat 10, Amsterdam, Ferd Bolstr 4 II; F van der Mark en fam Nieuwe Rijn 33a, Ha- zerswoude, Jac Reviusstr 3; N J de Groot en fam A van Burenhof 65, VSA. R W Moermans-Heskes en fam Marnix- straat 129. Den Helder, Grevelingen- str 155; J Taverne en fam Leemans- straat 35, Ruinerwold, Dijkhuizen 8: L J den Haan-Hoek en fam Marnix- straat 151, Den Helder, Gouwestraat 12; S G Kroes en fam Sumatrastraat K)a, Best, Past W Hellemonsstr 1 R R van der Putt Noordeinde 2a. Am sterdam, L Couperusstr 18hs; D G M 3ym St Jacobsgracht 1, Blokker, Oost- )lokker 130; M C Strik Hooigracht 15. Wateringen, Groen Pad 7: J W A de Rooij Nieuwe Rijn 81, Amsterdam. H Robbersstr 2 hs; MCA Maas Crone- steinkade 2. Schiedam. L Kerkstraat 74; P A M Wiegman Franchimontln 64 Amsterdam, Brachthuijzenstr 4 IV; J T van Tongeren Kaiserstraat 21, War- nond, Herenweg 35: I E Kwèstro Co- betstraat 14a, Oegstgeest, Grunerielaan 6; W Pardon Papendrecht 12a, Noord- wijk. Kon Astridln 50: Y M M Ver- hoeff Rijnsburgerweg 10, Rotterdam, Rochussenstr 133a: M S Verhoeven Rijnsburgerweg 10, Zwitserland: A J H den Hollander Rijnsburgerweg 10. Lei derdorp. v d Valk Boumanweg 25; J A J Gerritsen Druivenstraat 23, De Bilt U. Leyenseweg 10; P J Hoogenboom Mau- ritsstraat 83, Leusden, Schutterhoefln 13; J Wolvekamp Marienpoelstraat 69. België: A Rijnsburger Langebrug 77. Leiderdorp, Meidoornstr 6; A J Bergers Brederostraat 14, Alphen a d Rijn. Tolstraat 70: J G G Blom-Franken da Costastraat 97. Sassenheim, F v Borse- lenstr 24: A Rombout Hoflaan Vorden, Langestraat 36. loodrecht starten en landen en hebben geen verharde startbaan nodig. Een open plek ter grootte van een tennisbaan, die niet eens verhard hoeft te zijn en des noods ergens te midden van bossen en velden kan liggen, is voldoende om dergelijke vliegtuigen de lucht in te krijgen en weer te laten landen. De ingebruikname van dit soort vliegtuigen is vooral voor de Europese landen van groot belang omdat men zich daar meer dan in de V.S., geplaatst ziet voor het ruimte en het financiële vraagstuk Daarnaast liggen de Europese vliegbases veelal in de bewoonde centra, wat meer de nodige overlast met zich meebrengt Het is daarom niet vreemd dat vooral de vliegtuigfabrikanten in dit deel van de wereld, veel baanbrekend werk op dit gebied verzetten. In Duitsland had men oorspronkelijk twee verschillende VTOL-machines in ontwikkeling. Daarvan was de Messer- schmidt VJ-101 de eerste. Deze was uitgerust met een twee vliegtuigmotoren die draaibaar aan ieder vleugeltip waren aangebracht. Nadat men een tweetal machines gebouwd en beproefd had, bleek de ontwikkeling te veel financiële offers te vragen, terwijl de beoordeling door buitenlandse technici zeer negatief was. Het toestel, dat een snelheid kan ontwikkelen van bijna 1400 kilometer, was bestemd om de Starfighter op te volgen die zeker nog tot 1973 in gebruik zal blijven. Daarnaast heeft Duitsland nog een ander veelbelovend ontwerp in de vorm van de VAK-191, waaraan thans koorts achtig wordt gewerkt. Dit is een veel lichtere uitvoering die bestemd is voor het uitvoeren van aanvallen op vijandc- lijke stellingen en het verrichten van verkenningsopdrachten. Insiders menen (Van onze verslaggevers) TN de nacht van vrijdag op zaterdae heeft zich omstreeks half drie in een woning aan de Sehoestraat In Spijkenisse een drama afgespeeld. Dr 36-.jarige H. J„ kostganger bij de fa. milie B„ heeft in een vlaag van waan zin het echtpaar B. en hun vijfjarig dochtertje Jennigje met een bijl be. werkt. Mevrouw B., (31) die bijlslagen op het hoofd en in de nek werden toege bracht, is er zeer ernstig aan toe. Haar dochtertje werd alleen aan het hoofd gewond. Beiden zijn kont na het ge beurde naar het Zuiderziekenhui? te Rotterdam vervoerd en later over gebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De heer B. kreeg door een bijlslag op zijn linkerhand een hevig bloedende wond. HU mocht na eerste hulp te heb ben ontvangen, naar huis terugkeren. Om half drie 's nachts werd de heer B. wakker door hevig huilen van Jen nigje. Dit dochtertje sliep naast haar moeder in een slaapkamer naast dt ztine. Op deze kamer lag ook, in eer eigen bed. een zoontje van vier jaar Het derde kind uit het gezin (een jon getje van drie jaar) sliep in een bed op de slaapkamer van de vader. De heer B. sprong direct uit bed en liep naar de slaapkamer van zUn vrouw Toen hij het licht aandeed, zag hU wat dat dit toestel betere mogelijkheden voor de toekomst biedt en zal ter vanging dienen van de Fiat G-91 e zekere mate ook voor de Republic F-84F Thunderstreak Deze aanvalsvliegtuigen zullen in de jaren 1967 1970 ver ging behoeven en het wordt daarom thans zaak, hun opvolgers terdege te bestuderen. De VAK-191 stond oorspron kelijk bekend als Focke Wulf 1262 en vertoond uiterlijk veel overeenkomst met de Britse machines van deze cate gorie. Voor de verdere ontwikkeling var dit toestel, zou al een overeenkomst be- staan met de Britten en Italianen. Deze lichtgewicht VTOL, zal in bepe opzichten eveneens uitstekend bruikbaar zijn als opvolger voor de Starfighter In de beproevingsperiode zullen ver schillende motoren en systemen nog worden beproefd. er gebeurd was. Hevig geschrokken riep B. zijn k< ganger, een neef van zyn vrouw, dn de de derde kamer sliep. HU deed omdat de kostganger EHBO-er is en doende eerste hulp kon verlenen, aeer J. kwam echter niet opdagen de heer B. ging naar diens slaapkami Deze was leeg en hy liep naar benedi om te kijken of hU soms in de keukt of de woonkamer was. Plotseling stond de kostganger acht hem met een bUl en hU riep: „Ik sla dood". HU vloog op B. toe. die de wist te bereiken en zijn kamer in vli te. J. kwam er, zwaaiend met de bj achteraan. De kostganger, ee zware man (drie koppen groter den B| kwam ook de slaapkamer binnen, in B. inmiddels op zUn bed was g( sprongen. De buiten zinnen zynde man sloa met de byl naar B„ die de slag met zi» linkerhand gedeeltelijk kon afweren. Hl, liep hierdoor een wond op. Er ontstonL een gevecht tussen de twee mannen e) B. kon met een kaakslag zijn kostganza even buiten gevecht stellen. B. profiteerde hiervan en nam df> benen, het huis uit, zijn vrouw c| dochtertje achterlatend. Bovendic) deed hij de voordeur nog op slot. Hl, waarschuwde een bij hem in de buuö wonende agent, die op zijn beurt hd bureau opbelde Drie agenten gingei met B. weer naar de Sehoestraat. ZU vonden de nog steeds óp bed lig gende gewonde vrouw en het dochtertj^ dat een schampslag met de bUl in he: gezioht had gekregen. J. vonden ze nie^ die was ondertussen het huis uit ge vlucht. De agenten gingen buiten op onr derzoek uit en vonden vry spoedig dl kostganger in de buurt van de Beneden Molendijk. Hij liep tussen de struike en liet zich gewillig arresteren. De is psychiatrisch patiënt en stond steeds onder nazorg. Het ging de laatst jaren goed met hem. Hy woonde sind november vorig jaar bU zijn famili omdat hij van zijn vrouw was geschei den. Waarom hU vrouw en kind met di bUl heeft toegetakeld, heeft n niet uit hem kunnen krygen. Wel schUn tuj 's avonds nog te hebben gezegd last te hebben van de kinderen. Statutenwijziging Kloosj Een tweede buitengewone vergadering van F. Kloos en Zonens WerkplaatserJ heeft de door commissarissen voorgeJ stelde statutenwijziging ter modernise-! ring van bepalingen, uitbreiding van financieringsmogelijkheden en tegemoet koming aan kleine beleggers aangeno-i men met 619 tegen 240 stemmen. rgemeester en wethouders der gemeente Hil n roepen sollicitanten op voor de betrekking v Het bezit van het ULO-diploma en enige vaardig heid in het machineschrijven zijn vereist, terwijl kantoorervaring tot aanbeveling strekt. Sollicitaties met vermelding van opleiding, diploma's en huidige betrekking binnen 8 dagen aan de bur gemeester van Hillegom. Burgemeester en wethouders van Hillegom De secretaris J. Th. M. PUNT De Burgemeester W. F VAN DAM l.b. r spoedige indiensttreding: i staat is de concierge voor het hoofdgebouw. behandeling en sorteren 1 „GROOT SCHUYLENBURG" te APELDOORN (Chr. inrichting voor geesteszwakken) Wegens uitbreiding met enkele afdelingen en in verband met bestaande vacatures worden aan bovengenoemde in richting op korte termijn gevraagd die in het bezit zijn van één of meer der volgende diploma s: Zwakzinnigenzorg öf Kinderbescherming A of B óf Ziekenverpleging A of B Enige ervaring op het gebied van de zwakzinnigenzorg strekt tot aanbeveling. Orthodox-protestantse levensbeschouwing. LeeftUd 3040 jaar. Zeer gunstige salaris-, vakantie- en pensioenregeling Sollicitaties onder opgave van referentie-adressen, alsmede verzoeken om inlichtingen te richten aan de Geneesheer- Directeur der inrichting. Zutphensestraat 106, Apeldoorn. i belast wordt met het voedsel- Laboratorium voor Anorganische en Fysische Chemie der Rijksuniversiteit te Leiden kan geplaatst worden een Vereist: diploma B Leidsche Instrumentmakersschool Salaris volgens Ryksregeling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Hoogleraar- Direkteur van voornoemd laboratorium, Hugo de Groot straat 27, Leiden, Datum van ingangi betaling per WEEK/MAAND/KWARTAAl/GIRO I (doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf ben Ik al abonnee. Voor het aan- J brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT....* (1) „DE DOKTER ZEGT(2) I TIP-PARADE-TWEE (Vul het hokje in voor het boek dal u wilt hebben) Schrijf hier uw eigen naam en adresi Dat is het boeiende van krantlezen Gun deze krant ook aan een ander vul de bon in. Als beloning krijgt u „De Dokter zegt Duidelijk boek over ziekte en gezondheid. Elk deel is een zelfstandig geheel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6