Pete Seegers „Le Barbier de Seville" Prof. Daalder (Leiden) hield rede Er zijn verscheidene oorzaken van politieke lijdelijkheid Oude pracht in Rijnsburg NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG T MAART 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag: Herv. jeugdgebouw. Moriaanstraat 7.30 uur: sluiting kunstweek, met kunst schilder Rein Dool. Geref. jeugdgebouw, Breestraat 19, 7.30 uur: vertrek naar museum Volkenkunde voor excursie onder motto „Een a naar andere volken". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: Gebouw K. en W. 8.15 uur: Residentie-Orkest mm.v. Yehudi Menu- hin, viool. Den Haag. Diligentia, 8.15 uur: Albert Vogel, voordracht. Portret van Andersen. Maandag Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: afde ling Leiden Ned. Reisvereniging, Zwit serland-avond. Koffiekamer stadhuis, 10.30 tot 4 uur: opname groeten voor uitzending Radio Nederland Wereldomroep. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 afdeling Leiden e.o. Ned. Kath. Kappers- patroombond, bondsvoorzitter K. Morak, Breda, spreekt, daarna kappersforum. Stationsplein 7 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek Weense IJsrevue te Den Haag. De Doelen, 8 uur: Leidse Amateurfoto- grafenvereniging, mevrouw H. Troost over .Reis door Kenya en Uganda", der de ronde kleurenlichtbeelden „Steen" Zomerzorg, Stationsweg, 8 u: Scheids- rechtersgroep Leiden en Omstreken, le zing van voetbalscheidsrechter D. var Den Haag: Kon. Schouwburg, 8,15 uur: Ned. Comedie met „Mary, Mary" (be sloten voorstelling). Den Haag: Gebouw K. en W. 8 uur zangvereniging „De Stem des Volks" Haags Matrozenkoor, Utr. Stedelijk Orkest en solisten. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, m.m.v. Renato Capecchi, bariton. Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Filmzaal Universiteit, Rapenburg 73, 8 uur: Filmkring K. en O., Fonds Rade makers over zijn werk. Moddermanstraat 5, 8 uur nam: afde ling Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, jongerencontact bij mevr. De Vries- Nuysen. Wijkgebouw Staalwijk, Herenstraat 45, 2 uur: bejaardensociëteit Hervormde wijkgemeente Staalwijk, verkoopmidadg en -avond ten bate van de sociëteit Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott Toneel met Schakels. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: zangver. „De Stem des Volks", Haags Matrozenkoor, Utr. Stedelijk Orkest en solisten. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Zuid hollands Orkest, m.m.v. Veronika Ham- pe, viola da gamba. Woensdag Stadhuisplein, 7.15 uur nam.: afdeling Leiden Ned. Reisvereniging, vertrek bussen naar Weense IJsrevue in Hout- rusthallen Den Haag. Pieterskerk, 7.15 uur: studenten avondgebed. De Doelen, 8 uur: afdeling Leiden Adelbertvereniging, prof. C. van Ouwer- kerk te Wittum over „De vernieuwing van de Kerk vanuit en door de moraal". Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O.-cursus „Inschakeling van de gehuw de vrouw in het arbeidsproces", dr. P. J. Thoenes. Camera, Hogewoerd 49, 7 en 9.15 uur: K. en O.-filmvoorstelling, vertoning van „Nachttrein". Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- ling, toneelgroep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van D. Frenkel Frank, extra voorstelling in samenwer king met Leids Acad. Kunstcentrum. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: afdeling Lei den Ned. Chr. Reisvereniging, culturele avond, kleurenfilms. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. 8 uur: Lezing ten bate van Skoplje, Ma cedonië, met 200 kleurenlichtbeelden door Joh. Diepstraten. Wijkgebouw Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur: Centrale ar.-kiesvereniging, ds. A. Hofman, Geref. predikant, over „De uitdaging van het communisme". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" Den Haag: Gebouw K. en W.. 8.15 uur: Residentie Orkest, m.m.v. Theo Olof. viool. Donderdag Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- ling, Haagsche Comedie met „Horen en Zien", van P. Schaffer. Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 10.30 tot 12 uur: afdeling Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, koffie-uurtje. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Tot elke Prijs. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Amadeus- kwartet. Vrijdag Zaal Koningskcrk (Willem de Zwjj- gerlaan hoek Koningstraat), 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. In den Vergulden Turk, Steenstraat 2, 10 uur: opening Paasveetentoonstelling door ir. J. J. G. van Hoek, drs. R. Zijlstra, voorzitter C.B.T.B., over „Perspectieven van het Ned. Slachtvee in de E.E.G" De Lakenhal, 8 uur: opening tentoon stelling 200 affiches uit de periode 1887 1917 door dr. H. Schneppen, perschef van ambassade Bondsrepubliek te Den Haag, inleiding door dr. P.Cladders, conserva tor van het Kaiser Wilhelm-Museum te Krefeld. Oegstgeest, zaal Willem de Zwijger- kerk. 8 uur: Commissie huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, mevr. C. Drees- man over „De kleding in de loop der tijden", met lichtbeelden. Oegstgeest. gebouw Irene. Endegees- terstraatweg. 8 uur: afdeling Oegstgeest LEIDEN Over „Leiding en lijdelijkheid in de Nederlandse politiek" sprak gisteravond in het Academiegebouw prof. dr. H. Daalder, toen hij daar zijn intrede deed -als hoogleraar in de wetenschap der politiek. In zijn rede ontwikkelde hij een vijftal hypothesen ter verklaring van de lauwe wijze waarop in Nederland de politiek veelal wordt beleefd. Hij wees aller eerst op de doorwerking van een zekere „regenten"-sfeer in de Neder landse overheid, die, gestut door bepaalde autoritaire staatsrechtelijke tra dities, het gezag sterk boven het volk uittilt en ertoe neigt de politiek tot staatswil te vervormen. Deze sfeer geeft aanleiding tot een veelal hoog hartige houding ten aanzien van kritiek, een onmiskenbare geheimzinnig heid en een al door Thorbecke als „winderig" gehekelde deftigheid. Het handhaven van deze tradities werd mogelijk, zo was prof. Daalder's tweede stelling, doordat liberalen, orthodox-pro testanten. katholieken en socialisten allen slechts onvolledig tot het „regeerkasteel" wisten door te dringen: zo ontstond als vanzelf een zeker dualisme tussen het parlement, dat tot forum werd voi onderling scherp-gescheiden politieke stromingen, en de regering, die vasthield aan een verondersteld „eigen recht" bo ven de partijen. Een en ander verscherpt de afstand tussen kiezers en regering, aldus de der de these van de nieuwe hoogleraar. De partijen identificeren zich immers niet volledig met de regering en houden ook in het kiezen van hun kandidaten het voeren van de verkiezingsstrijd zeer gedeeltelijk rekening met een toekomst te formeren regeringscoalitie. Hierdoor ontstaat onvermijdelijk een vaging van politieke verantwoordelijk heden, die zowel de lijdelijkheid als het extremisme in de hand kan werken, Als vierde factor beschouwde prof. Daalder de sterke mate van centralisatie en de bewuste „depolitisering" in de be leidsvorming, die naar zijn mening mede een paradoxaal gevolg zijn van de sterk - organisatorische verwerking van de ver zuiling. Waar de regering gedwongen is de gescheiden levensbeschouwelijke groe. pen „gelijkelijk" recht te doen en ge noodzaakt is een compromis te treffen tussen tal van strijdige soc.-econom langen, wordt in de praktijk de beleids vorming veelal in sterke mate verhuld vermeend-objectieve, quasi-wetenschap- pelijke formules, die de afstand tussen re geerder en kiezer slechts kunnen ver scherpen. Ten slotte wees de hoogleraar op eer andere paradox. Terwijl enerzijds de be leidsvorming in Nederland lijkt af te hangen van weinige groepscompromissen. laat anderzijds het stelsel de mogelijk heid toe dat individuele personen onver wacht grote invloed uitoefenen. Hij be steedde daarbij in het bijzonder aandacht de selectie van de ministers, die Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs 'Hoge Rijndijk r03fe,"Léidéh. Telefoon 23405. O., recital door Frans Brüggen. blokfluit en Gustav Leonhardt, clave- cimbel. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: uitvoering van Othello. Scbeveningen, Op Gouden Wieken 8.15 uur: Hamann-kwartet Zaterdag Geref. Jeugdgebouw, Breestra.t 19, 8 ur: Geref Jeugdverband, toneelavond. Hervormd Jeugdgebouw in den Mo- aee. 7.30 uur: jongerensociëteit. Ba- •c3 Boter geeft praktische adviezen /er woninginrichting. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 ar: Haagsche Comedie met Mesai'Jance Den Haag: Gebouw K. en W., i.30 uur Toonkunst Den Haag, Residentie-Or kest, Haagse Knapenkoor en solisten, Mattheus-Passion (openbare generale repetitie). Den Haag: Gebouw K. en W, 815 uur Concertgebouworkest, m.m.v Herman Krebbers, viool. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Clare- mont-kwartet. APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552 en apotheek Van Brccst Smal- lenburg, Leiderdorp. Films in Leiden CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Stem in 2 mist (18 jaar); woensdag: Nachttrein (18 jaar) LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Vier voor Texas (14 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwar te Lanciers (14 jaar). REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): James Bond, geheim agent 007 contra dr. No (14 jaar); maandag tot en met woensdag: - uur): Barabbas (14 stilte (18 jaar). TRIANON (2 Ten toonstel I ingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 28 febr tot 25 maart. De Lakennal: tentoonstelling van schil- der ij en en beeldhouwwerken uit he be- t van de Kon musea v <or Schone Kun- en van België (van l (e^r tot 9 maart) Museum Oudheden: tentoonstelling Romeinse mozaïeken uit Tunesië (tot 15 maart). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree- itraat 27: maandag cn woensdag van l ot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot ir; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur openingsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag var 10 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot uur, voor de jeugd woensdag van tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 0 maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderer 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk ZwarU Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.31' tot 5.30 uur. Wassenaar: Kunstzaal Hcuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster- (van 9 maart tot en met 26 maart, van 1017 uur en woensdagavond van 8—10 uur, 's zondags gesloten). eveneens naar weinig-politieke maat staven plaats heeft. Tussen 1848 en 1958 hadden slechts 119 van de 339 ministers zitting in het parlement gehad, vóórdat zfj tot hun ambt werden geroepen; niet minder dan een kwart was voordien amb tenaar, en bijna een vijfde was beroeps officier. Ook op het hoogste regerings niveau wordt de politiek daarom weinig bewust-politiek beleefd, of althans niet als zodanig aan de kiezer gepresenteerd. het hart van de politiek door. Zij is mers deels zelf beïnvloed door de genten"-sfeer, deels nauw gekoppeld politiek scherp-gescheiden belangen, voedt voor het overige dikwijls uit c mercieel motief de a-politieke instelling van haar lezers. Meer onderzoek Aan het slot van zijn rede. oesprak prof. Daalder enkele onderzoekobjecten, waarop de wetenschap der politiek zich in Nederland zou kunnen richten. Hij drong in het bijzonder aan op mee derzoek naar de achtergrond en gedach- tenwereld van de verschillende politieke elities; naar de wijze waarop de gewone burgerij de politiek beleeft: naar d terne structuur en de invloed en organi satie van partijen, groepen en rr media, die de afstand tussen geregeerden en regeerders zoeken te overbruggen; naar de feitelijke wijze waarop de be sluitvorming plaats heeft op het hoogste niveau, in het spel tussen ministers, de Staten-Generaal en de daarbinnen op- tredende groeperingen, de partijen, de be langengroepen en de departementen. clrong studenten tot meezingen met zijn Amerikaanse liederen LEIDEN De vermaarde Ame rikaanse volksliedzanger Pete Se eg er trad onder auspiciën van het L.A.K. gisteravond in de volle foyer va Gehoorzaal op. Seeger, in 1919 te New York City geboren, is de zoon van een musicoloog en een violiste. Het muziehgevoel kreeg hij dus van huis uit mee. Toch ging Pete, naar zijn aard een mengsel van hand werksman. zwerver en ontdekkings reiziger, niet de welgeordende paden, om iets -in de muziek te bereiken. Zijn universitaire studie mislukte. Maar het volkslied greep hem; hij zocht het op. overal waar het te vinden was. Zo verzamelde Pete een steeds groeiende schat van Ameri kaanse liedjes, uit alle streken van het onmetelijke land. Maar Seeger is méér clan een ijve rig en ambitieus verzamelaar. Hjj dringt door tot de ziel van die ar- beids-, liefdes- en vrijheidsliedjes, gelooft er ln en bezit het vermogen, dat aan anderen al zingend over te dragen, zodat die er ook in gaan ge loven. Dat is zün bijzondere begaafd heid. Platen van hem gnan een massa artikel worden, zoals de banjo's en gi taren, die hij zelf zo knap en verove rend muzikaal bespeelt, (resp 5- en 12- snarige instrumenten) door zijn inspi rerende voordracht in massa worden verkocht in de U S A. Seeger heeft geen rust. om de wereld al dat moois, waarvan hij zo verrukt is, te laten horen. Al sinds augustus zwerft hij met zijn vrouw en kinderen over de wereldbol. Na Lieden komen Tsjecho-Slowakije, Polen. Rusland en Ierland aan de beurt. Men moet niet allereerst op stemkwaliteiten letten. Die zijn, zover dat via microfoon-versterking en -vervorming is te beoordelen, mis schien matig goed. Maar de zegging en de voordracht fascineren: Seeger heeft een heel scala van uitdrukkings- tinten en accenten tot z'n beschikking. En wat hij zingt, klinkt steeds be schaafd. doorgaans een tikje gevoelig, maar nooit overdreven Hij dringt zijn publiek tot meezii'.gen. Dat gaat vanzèlf, verwonderlijk genoeg, in een toch vreemde taal 'al is het Engels) en met vaak onbekende melo- Deze kunstenaar overtuigt, animeert, niaakt geestdriftig Hij doet het uiter lijk met allerlei kleine middelen en vocale attrakties, maar in feite met zijn eenvoudige, rijke, door verwondering en idealisme rijke persoonlijkheid Pete Seeger heeft ons het andere Ame rika getoond en we waren er héél dank- Joh. van Wolfswinkel Vrijdag Paasvebo LEIDEN Wethouder S. Menken opent volgende week vrijdagochtend oiu 10 uur in de Turk officieel de veertien de Paasveetentoonstelling. waarna drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Ned. Chr. Boeren- cn Tuindersbond. een rede zal houden over Perspectieven van het Nederlandse slachtvee ln de E.E.G." Hoewel de verwachtingen voor deze Paasvebo niet zo best waren, is het aan tal inschrijvingen niet tegengevallen. Het is zelfs nog groter dan dat van vorig jaar: zwartbont 19 (17); roodbont 99 (95); mestvee 9 (9); groepen vam 4 stuks van 1 eigenaar 127 (121). Verder worde circa 20 vette kalveren op de tentoonstelling verwacht en een aantal schapen en var kens. Er is een groot aamtai prijzen be schikbaar. School Ter Haarkade in gebruik genomen LEIDEN Voor de „Stichting r.k. scholen te Leiden" was het gisteren een dag van vreugde: de nieuwe school aan de Ter Haarkade kon in gebruik worden genomen en dat bracht voor verscheidene andere scholen verschuivingen met zich In het nieuwe gebouw, één van de serie systeemscholen, wordt de voorheen aan de Potgieterlaan gehuisveste St. Leonar- dusschool ondergebracht onder leiding van de heer G. van Oudenhoven. De r.k meisjes-uloschool, kan hierdoor van de Haarlemmerstraat verhuizen naar de Pot gieterlaan en de klassen van de r.k. jongens-uloschool, die tot nu toe onder dak hadden aan de Potgieterlaan. ver huizen naar de voormalige meisjesschool aan de Haarlemmerstraat. Tijdens de openingsplechtigheid voer den gistermiddag verscheidene sprekers het woord, onder wie stichtingsvoorzitter dr. G. W. N. Kallenberg, wethouder S Menken, en rijksinspecteur A. Boogaai-cL Ir. Koch van Gemeentewerken ontwierp de school en de firma Van Heeswijk bouwde haar. Ook de molen aan de Haag- weg had gistermiddag de vlag uit ter ge legenheid van de opening. RIJNSBURG De her vormde kerk zelf moge door tal van uitbreidingen en ver bouwingen in de loop der ja ren dat niet meer zijn, haar toren is ongetwijfeld een van de belangrijkste monumenten in deze streek. Heel vroeger had dit complex uit de ro- maanse tijd twee westelijke torens. Een is er over en die ondergaat thans onder archi tectuur van de Lebderdorpse architect P. van der Sterre een grondige restauratie. Het eind daarvan korrvt nu langzaam in zicht. Een deel van het bouwwerk is al van ,stei,ger§ ontdaan. De toren is zoveel mogelijk in de oorspron- kelijke vorm hersteld. Aan het bovendeel reeds kan men zien hoe schoon hij straks weer uit het hart van het ka rakteristieke Bloemendorp zal oprijzen een succesvolle opvoering voor jeugd Leidse middelbare scholen LEIDEN Onder auspiciën van K. en O. en de L.J.A. zijn gistermiddag en -avond voorstellingen gegeven door Les Realisations Théatrales" u t Parijs van het werk van Beaumaróhais: „Le Barbier de Séville". Ze wer den gegeven voor leerlingen van scholen voor v.h.m.o., bij wie nog steeds dit werk op de literatuurlijst mag voorkomen. Al behoort Beaumarahi-s niet tot de grote schrijvers van de 18e eeuw, hij is toch wel zo'n typisch vertegenwoordiger van zijn tijd en bovendien de schepper van de FMgaro- figuur, dat zijn werk een mate van klassieke onsterfelijkheid niet mag worden ontzegd. Het verhaaltje op zichzelf is niet zo diepzinnig en vrij algemeen bekend. Mis schien nog het meest door de opera van Rossini. Graaf Almaviva is Rosine nagereisd lar Séville waar zij met haar voogd artholo verblijf' houdt. Onder' het ven- er van Rosine ontmoet de graaf zijn •oegere knecht Figaro, barbier in Séville. Hij bewijst zijn oude meester alle dien sten in zijn strijd, die hij met Bartholo moet uitvechten om Rosine. Daar komen natuurlijk verkleedpartijen en naamsver anderingen bij te pas, maar het eind is toch dat hij zij het ook op het nipper tje trouwt met Rosine. RIJNSATERWOUDE Tegen over het raadhuisje aan de Heren weg in Rijnsaterwoude een lief dorpje waar de mensen nog wat rustiger en gemoedelijker leven dan in de stad woont de enige melkboer van dit plaatsje: de heer P. van Dorp (40) en met die melkboer is wat bijzonders aan de hand. 's Morgens, als hij er met zijn l0:stelwagen op uittrekt en zijn vrouw in de winkel achter laat, voelt hij zich, met al dat flessengerammel achter zich en de koopgrage huismoeders voor zich, inderdaad wel melkhande laar. Maar hij is 's middags nog niet thuis, of de auto gaat de schuur in en de heer Van Dorp duikt als een volbloed en gediplo meerd bloemist een van zijn kas jes in, die op het stuk land ach ter zijn bedrijf staan. „Ik zie je zo weinig," zegt zijn vrouw dan soms. Maar melkboer-kweker Van Dorp kan het nu eenmaal niet laten en heus niet in de eerste plaats omdat zijn hobby hem ook soms aantrekkelijke neveninkom sten oplevert. „Man, als ik een broer had gehad, was ik nooit m ds melkzaak gekomen," verklaar de hij. En toen grinnekend: „Maar niet; ik dook onder in de Haa zes zusiers had ik en niet één lemmermeer en m'n moeder broer. Vader, die in september is overleden, heeft vroeger ook koeien gehad en hij is melkrijder Rijnsaterwoude heeft in de heer P. van Dorp een heel bijzon dere melkboer. In zijn vrije tijd teelt hij seringen en anjers en hij heeft er zelfs vergunningen voor. Nog sterker: als de familie-om standigheden anders waren geweest en dc heer Van Dorp een broer had gehad, dan was hij beslist nooit melkboer geworden maar kweker. Nu heeft hij er zijn hobby van gemaakt en hoe! Via de Aalsmeerse veiling gaan zijn seringen naar vele landen. JN 1943 moest ik echter naar Duitsland en dat wilde ik Ik wilde bloemist een schoolvriend hielden toen m'n seringen zo goed en zo kwaad als het ging uit het vuil. Direct nadat ik in 1945 weer thuis kwam, den en bouwde ik m'n eerste kasje van werkte van m'n tiende lot men 60 m2 hij staat er nu nog. En zestiende jaar op een kwekerij, diezelfde winter ging ik de blos- Toen werd m'n vader ziek; hij lag mistencursus in Aalsmeer volgen in het ziekenhuis en ik moest Dat weet ik nog goed. Op harde de cadeautjes thuis komen. Begrijpt u: het banden, gemaakt van autobuiten- ik voor het meldhandelexamen. Dat studeren gebeurde natuurlijk altijd in de avonduren. In 1953 zijn we getrouwd en hierin ge trokken. Maar ja, ik moest ver bouwen en daar waren geen cen ten voor. In 1958 hebben we ver bouwd en toen heb ik de zaak he- lemaad overgenomen. MAAR m'n hobby heb ik nooit opgegeven. Vooral seringen, daar ben ik sterk in. Nou moet je er wel een beetje kijk op heb ben. Zo heb ik eens gezegd: nou zal ik met Kerst seringen hebben. Wel, ik had ze maar toen was ook m'n kólengeld op. 't Is de kunst precies uit te kienen, wanneer je ze uitsteekt in juni. Ze moeten eigenlijk leppen (slap hangen) en in september zet je ze dan boven de grond maar je moet precies weten hoever je de wortels af steekt. 't Is een fantastisch mooie teelt. Het trekken in de verwam- de kas duurt 3 tot 4 weken. Wait is de natuur eigenlijk wonderlijk. Je plaagt een plant door de wortels af te steken en dan krijgt 'ie juist prachtige volle bloei. Straks moet ik weer seringen gaan snijden en die gaan naar ie veiling voornamelijk voor de ex port. Het sorteren is dan het be- DE KAMER vulde zich met kin- larugrijkste. Mooie vierkoppes deren er waren drie Van (vier bloemtrossen aan één takje) Dorpjes bij en mevrouw Van brengen het meeste op. In m',i Dorp schonk thee in. Ze presen- andcre kas teelt ik momenteel teerde er een stroopwafel bij en osiers. zei, dat ik bofte. Leen, haar oud- e ze99en wel eens, ruim dat ste zoon, was juist jarig. Hij was allemaal op maar ik kan er acht geworden, nam blij-verlegen 9^^n afstand van doen. „Als >k zijn vrienden niet nieuwsgierig ben: hoe wist u ontvangst en vertelde zijn va- eigenlijk, dat ik behalve melk- ma had, werd je namelijk erkenI als bloemist en kreeg je vergun ningen". moest, maar anders was ik nowt banden, reed ik iedere avond, er^ct het schaap van de buren boer ook bloemist^ben, als is het de melkhandel gekomen. Van drie winters lang met m'n fietsje lammetjes had. gekregen. m'n vroegere baas kreeg ik teelt vergunningen te huur en acht Aalsmeer. Soms moest je de fiets gewoon op je schouders t huis begon ik <toen in m'n vrije wen om door de sneeuw te bag- uren wat voor mezelf in bloemen geren. Maar ik had nul te doen. Van die opbrengst kocht ik later wat vergunningen. die drie winters en ik slaagde voor het examen. Als je het diplo- Na wat heen-en- wendde vader Van Dorp zich tot mij. „Toen ik het bloemisterij diploma had, ben ik direct door gegaan voor het middenstandsdi ploma en het jaar daarna slaagde dan m'n hobby? De meeste men- sen 'lier in het dorp weten het -gebabbel niet eens De Franse groep heeft er een gezel lige. prettige voorstelling van gegeven. Midden in het seizoen laat men ook in Parijs geen eersterangs acteurs naar het buitenland gaan. Wanneer we dat be denken kunnen we vrede met deze voorstelling hebben. Men heeft echt moeite gedaan het Frans zo verstaanbaar mogelijk te zeggen en men is daar ook in geslaagd. Dat moet het speel-tempo wel wat hebben geremd, maar er werd overigens met nog genoeg vaart gespeeld. De Figaro, werd heel goed gespeeld met de lichte toets, die wc helaas misten bij de graaf Almaviva, die in deze hoe danigheid nogal stijf over het toneel ging. Het best was hij als pseudo-muziekleraar. Bartholo was een genoeglijke, gezapige voogd, die af en toe vreselijk uit z'n slof kon schieten, maar dan overtuigde hij het meest „Trés jolie Dc rol van Rosine werd pittig cn charmant gespeeld. De mannelijke jeugd vond deze speelster bepaald „trés jolle"; ze kreeg tenminste bij haar eerste opkomen al een open doekje! Men was trouwens erg gul met applaus, ook aan het slot. Dat was tevens het be wijs dat ook deze opvoering een schot in de roos was. En nu maar hopen, dat men op het examen er over mag vertellen. A. C. Boüwman. GERO - CASSETTE van 40.- of 400,- De Gero Specialist van der WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. ICO-personeel vierde feest met „Radioterie" LEIDEN De personeelsver. ICO van Imenexco hield gisteren in de grote zaal ■an Den Burcht haar jaarlijkse feest- ivond, dit keer bestaande uit het caba- et „Radioterie". Een cabaret bekende Nederlandse radio artiesten meewerkten toeschouwers in dc tot de laatste plaats bezette zaal zich uitstekend amuseerden. Van het grote aantal artiesten dat voor het voetlicht trad. viel één man, Bueno dc Mesquito. op. Met de dwaaste hande lingen bracht hij een komische parodie op het „scherm" van ons aller Lv.-toestel, dat de toeschouwers in schateren deed uitbarsten. André Meurs praatte het geheel aar in ook Tonny Scniffersteyn (piano», Annie de Reuver (zang), Geraldini „dwaasdoenerij") cn Charles Aerts zang) een rol vervulden vol vaart laneen. Het langdurige applaus dat dc medewerkenden na afloop in ontvangst mochten nemen, was volkomen verdiend. Gespaard in Leiden LEIDEN In februari werd bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f 3.578.508,80 -- terugbetaald f 2.339.898.59 Het aantal uwe boekjes bedroeg 593 en het aan tal afbetaalde boekjes 395. Op 6.434 re keningen van deelnemers aan de afhaal- dienst werd f 186.486 bijgeschreven. Er werden 1 596 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke Inhoud van f 52.389.46. Het tegoed van de 55.864 inleggers bedroeg aan het eind van de maand f 59.849.403,36.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3