e is niet voor Turkij niets bezorgd De gebeurtenissen op Cyprus Ankara voelt zich alleen gelat' en P«üDamP° Ruby scheen bezorgd te zijn over financiële zaak Hoffa schuldig bevonden Amerika blijft Spanje helpen Kennedy laat V.S. gissen Gesprek over Oplichting tiert Maleisie is afgebroken Rusland: Erhards missie in Nederland mislukt Zweden overspoel 1 door vermageringspillen I DONDERDAG 5 MAART 1964 (Van een onzer redacteuren) rpURKIJE is de laatste tjjd nogal eens „in het nieuws" geweest. Het heeft alles te ma ken met de moeilijkheden, die zich op en rondom Cyprus heb ben voorgedaan. Men weet, dat Turkse zich verantwoordelijk voelt voor de veiligheid van de Turkse bevolkingsgroep op dat eiland. Het heeft er geen twij fel over laten bestaan, dat het zonodig met geweld zal verhin. deren, dat de Turks-Cyprische minderheid het slachtoffer wordt van Grieks-Cyprische aanvallen. Dat is een van de redenen, waarom de Veilig heidsraad nu al enkele weken probeert overeenstemming te bereiken over maatregelen, die een eind kunnen maken aan de explosieve situatie op Cy prus. De raad moet nl. niet alleen trachten te vermijden, dat de twee bevolkingsgroepen op het eiland elkaar in de ha ren vliegen; hij moet ook voor komen, dat de twee buurlan den Griekenland en Turkije het met elkaar aan de stok krijgen. Men kan Turkije er moeilijk van be schuldigen, dat het in het conflict rond om Cyprus een aggressieve houding aanneemt. Krachtens het in 1960 gesloten garantieverdrag, dat destijds ook door aartsbisschop Makarios werd geaccep teerd, hebben de Turken evenals de Grieken en de Britten) het recht, ge wapenderhand op Cyprus tussenbeide te komen, als de toestand op het eiland daartoe aanleiding mocht geven. Het behoeft dan ook niet te verbazen, dat de Turken al enige keren klaar hebben gestaan om de Turkse bevolkingsgroep te hulp te komen. Dat zij het niet op een militaire actie hebben laten aankcfmen. is een geluk kige omstandigheid. En het zou dan ook van het grootste belang zijn, als heel spoedig stappen worden genomen, die de Turkse bezorgdheid over de ont- wikkel'iagen op Cyprus kunnen wegne- Het spreekt vanzelf, dat Turkije Slagen ook de Ver. Naties er echter niet in. de kwesn*op te lossen, dein denkt men er in Ankara eenvoudig niet aan. afstand te doen van de in 1960 in het garantieverdrag verkregen rech ten. Klachten Todusver is het in Turkije nog rustig gebleven, aan de oppervlakte althans. Uit de mislukte moordaanslag op pre mier Inönü is echter wel gebleken, dat de schijn de werkelijkheid bedriegt. Er heerst grote ontevredenheid in het land. En de gebeurtenissen op Cyprus heb ben deze teleurstelling doen omslaan in een doffe woede, zo schrijft de Obser ver. Men slaagt er nog in, een hautaine zelfbeheersing te bewaren. Maar de klachten tegen de belangrijkste bond genoten van Turkije en de westelijke landen in het algemeen zijn duidelijk waarneembaar. Het Westen zal er dan ook goed deze klachten te luvtcren. Premier Inönü van Turkije, wiens land zich in zo'n moeilijke positie heeft bevonden. Want Turkije is een eenzaam land en zoqds eeniame mensen wel doen, be schimpt het anderen, omdat het geen liefde ontvangt. Het liét zich niets aan zijn buurlanden gelegen liggen. En het heeft geen schuldgevoelens vanwege het grote imperium, dat het eens heeft be heerst. Het veracht de Arabieren, ver afschuwt de Grieken en wantrouwt de vig, hoewel het zich niet mag laten ho ren. Zeer velen kunnen nog niet lezen en schrijven. Dit neemt niet weg, dat we hier te maken hebben met een zelf bewust en homogeen volk. Het zou le vensgevaarlijk zijn voor de Grieken of andere buurlanden, de Turken te ver te drijven. Zij zijn emotioneel, maar niet zo wispelturig als de Arabische volken. Zij hebben, aldus het Britse blad, een zekere angst voor vreemdelingen, vooral voor spionnen en zij zijn kop pig en oprecht. Een langzame, maar wilde woede-uitbarsting kan hen ge makkelijk bekruipen als daar een on middellijke aanleiding toe bestaat. Zij willen meer door het Westen ge accepteerd worden dan totdusver het geval is geweest. En zij voelen zich thans miskend. Want zij zijn van me ning. dat het Westen veel eerder zou hebben ingegrepen, als de slachtoffers op Cyprus geen Turken waren geweest. Onbehagen De Turken zijn de grootste patriotten van de westelijke wereld. Zij leveren tientallen divisies voor de gemeenschap pelijke zaak. Zij voelden zich gevleid door de verklaringen van de zijde van hun bondgenoten, dat zij zo belangrijk zijn voor de verdediging van het Wes ten. Maar nu voelen zij met onbeha gen, dat dit alles minder belangrijk is dan het scheen. Daar komt nog bij, dat voor hen Cyprus met zijn sterke Grieks- communistische groeperingen, het po tentiële Cuba is. En als men de kaart bekijkt zal men begrijpen, waarom de Turken bevreesd zijn voor een Cyprus onder communistische invloed. Met zorg slaat men in Ankara dan Ook de toenadering tussen de regering van aartsbisschop Makarios en de Sow- jetunie gade. De rechtstreekse luchtver- blnding met Moskou, en het feit, dat zich bijna 200 Russische „diplomaten" op het eiland bevinden om ie ambassa de van hun land draaiende te houden, zijn inderdaad bedenkelijke verschijnse len. De Turken maken zich niet voor niets zorgen... Eerste getuigen verklaringen zei Campbell de indruk te hebben dat Ruby zich zorgen maakte over een fi-i nanciële zaak. Hij scheen er zich bezorgd over te maken dat de Band van een van zijn nachtclubs voornemens was te vertrekken. Een andere medewerker van de Dallas Morning News, John Newman, was bij het gesprek dat Ruby met Campbell had, aanwezig. „Toen de moord op Kennedy bekend was, zijn we direct naar het televisietoestel gerend", zo zei hij. De vraag, of hij toen iets ongewoons in het gedrag van Ruby had opgemerkt, werd door Newman ontkennend beantwoord. Verleden Eens i Turkije De president van de Amerikaanse transportarbeidersbond A.F.L., 1 C.I.O., James R. Hoffa, is gisteren door de rechtbank van Chattanooga groot religieus. Tenner srhuMir hV Het proces tegen de nachtclub- eigenaar Jack Ruby, die wordt beschuldigd van moord met voor bedachte rade op Lee Oswald, de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy, is gisteren officieel begonnen met het af leggen van getuigenverklaringen. Tevoren had Ruby, geheel in overeenstemming met de regels van de Amerikaanse rechtspraak, verklaard onschuldig te zijn aan het ten laste gelegde. De rechtzitting werd gisteren weer gepresideerd door rechter Brown die j hysterie verstaat. HU kon opgewonden de dag tevoren wegens ziekte verstek worden". Tonnahil: „En werd hü dan had moeten laten gaan. Opnieuw be stempelde hij een aantal door de ver- dediging naar voren gebrachte bezwa- Vervolgens werden Ruby's woorden ren als ongegrond. Een van de bezwa- aangehaald die hij voor het neerschieten ren was dat in Dallas geen onpartij- van Oswald had gebezigd: „Ik hoop dat dige jury in de zaak tegen Ruby zou j die vent dood gaat'. Deze opmerking kluuien worden «.menjeeteld, 1?"™ het proces telen hem elders son moe- jn het llcfle kostuum en m€, een cow- ten worden gevoerd. boy-hoed op, die met een boei aan de Don Campbell, een advertentieacquisi- rechterpols van Oswald vastzat. Hij teur van de Dallas Morning News. was getuige die aan het woord Liftende stewardessen Zij wensen vervoer tussen de luchthaven Orly en Parijs. Maar de directie van de luchtvaart maatschappij geeft dit vervoer niet. De dames zijn nu een actie begonnen. Zij liften geregeld heel opvallend in uniform tussen de stad en het vliegveld heen en weer. Verdediger Tonnahil vroeg of hij Ruby wel eens in een staat had waargenomen. Newma ,Het hangt - hysterie antwoord- Poging Gagarin te vermoorden I Ondanks handel op Cuba lijk militaire) hulp aan Span je voortzetten ondanks dat de regering van Franco heeft aan gekondigd de handel met Cuba te zullen continueren. De Amerikaanse regering is na over leg met de Spaanse regering tot de overtuiging gekomen dat Spanje passen de maatregelen heeft genomen in over eenstemming met de Amerikaanse wet op de buitenlandse hulp welke beper king van handel met Cuba eist. Welke die passende maatregelen zijn werd niet bekendgemaakt Ongeveer twee weken geleden maak te de Amerikaanse regering bekend dat Engeland. Frankrijk en Zuid-Slavië had den nagelaten de door de Amerikaanse wet voorgeschreven maatregelen te tref fen en daarom de geringe Amerikaanse hulp die hun werd verleend, zouden ver liezen. Zoals bekend heeft Amerika op het Iberisch schiereiland omvangrijke mili taire installaties. Nog kortgeleden is in de haven van Rota een verzorgingsschip voor atoomduikboten in de Middelland se Zee aangekomen. Minister van justitie Robert Kennedy houdt zich afzijdig van gissingen, dat hij een leidende kandidaat zal zijn voor het vice-presidentschap van de Ver enigde Staten. Maar hij houdt de deur open. Hij weigert in te gaan op vra gen of president Johnson hem zal ver- De politie van Malmoe heeft giste ren een 19-jarige student gearresteerd die zich gewapend met een geweer en ammunitie ophield in de buurt van een warenhuis dat bezoek kreeg van de Russische ruimtevaarder Gagarin. De jongeman had het geweer, waarvan hij de loop korter had gemaakt, in een Amerikaanse vlag gerold. Eerder op de het ijgjopk van Gagarin uit zoeken kandidaat te worden. gebeurd, gesteld nadat de politie laad i mededeling had ontvangen tijdbom in het warenhuis was geplaatst.1 gevraagd, In de pers is gezegd dat hij niet al leen zulk een kandidatuur zal aanvaar den. maar dat hij er aktief aan werkt door meer in het openbaar te verschij nen. Kennedy zelf zegt hierover: „Als ik me weghield van het publiek, zou men zeggen dat ik zit te suffen achter mijn bureau. Ik heb echter nog geen besluit genomen over mijn toekomst en «r is geen reden waarom ik daarmee haast zou maken. „Het lijkt er een beetje op", zo zei hij voor de televisie. ,dat men een vrouw vraagt of zij ja zou zeggen als meneer die en die haar ten huwelijk zou vragen. Ik ben niet staan de zaken." kwam. Hij verklaarde, dat hij tot onge veer tien minuten voor het tijdstip van de moord op president Kennedy, in het kantoor van zijn blad met Ruby had zitten praten. (Zoals bekend, werd Lee Oswald twee dagen na Kennedy ver moord). In antwoord op een vraag van Ruby's voornaamste verdediger. Belli, klaarde, dat Ruby met enkele snelle passen naar Oswald was toegekomen om kogel in de buik - e schieten. Oswald tot .iad, werd als bewijsmateriaal getoond. Een verpleegster uit het zieken huis waar Oswald werd verpleegd, had hem de kogel overhandigd. De politie man zei ten slotte ook nog dat Ruby na het, dodelijke schot had gemompeld: „Ik hoop dat hij over een minuut sterft". onder de huidige omstandigheden niet imperium, dat godsdienst stelde boven j 1 aan denkt, het bij het verdrag van I960j nationaliteit. De Turken «-aren toen a J verkregen recht tot interventie op Cy- dieper overtuigd van hun superioriteit' J s V. prus. af «e slaan. De regen„e ,e An- dan" de Britten ooi. zijn „eweest. De kara heeft laten weten, dat zij bereidtrouwelozen in het Turkse rijk werden dit recht geen gebruik te ma-afgezonderd en aan de algemene ken, zolang de Verenigde Naties trach ten. een regeling voor het Cyprische probleem te vinden. Wordt er een oplos sing gevonden voor de moeilijkheden tussen de beide bevolkingsgroepen op het eiland, dan is er geen vuiltje meer aan de lucht. Dan bestaat er geen en kele reden, waarom Turkije afstand zou moeten doen van zijn recht tot in terventie. Er zou dan zelfs gesproken kunnen worden over de mogelijkheid, dat het garantieverdrag door een an dere regeling wordt vervangen. Defferre gaat zich in Ver. Staten oriënteren Gaston Defferre. de socialistische burgemeester van Marseille die zich kandidaat heeft gesteld voor de vol gend jaar te houden presidentsverkiezin gen. gaat op 19 maart naar de Ver enigde Staten voor een bezoek van een week. Hij gaat naar New York en Wash ington en hoopt president Lyndon John son te ontmoeten. Voor zijn Amerikaanse reis zal Def ferre op 11 maart in Parijs een gesprek hebben met de leider van de Westduit- se socialistische partij, burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn. Op de terugweg uit Amerika zal hij Harold Wilson, de leider van de socialistische oppositie in Engeland, bezoeken. achting prijsgegeven. Men duldde ze ech ter, behalve in ogenblikken van onbe heerste opwinding. Voor het eerst be gon Turkije het „onaanzienlijke Wes-, ten" m de achttiende eeuw na te vol gen. Het waren toen alleen wapens en krijgstechniek die het overnam. Het pijnlijke proces, „wezensvreemde" ideeën en beginselen toe te' laten, werd door hervormingsgezinde viziers, door voorzichtige, maar ondernemingsgezin de sultans en jonge Turken voortgezet, totdat dit proces culmineerde in een van de koelbloedigste decreten, die ooit aan een volwassen land werden opge- lid leg Ataturk beval dat Turkije een j Nashville hem ten laste gelegde derde overtreding van dezelfde aard. Hoffa kan voor deze feiten tot een gecom bineerde straf van ten hoogste tien j jaar en een boete van tienduizend dollar worden veroordeeld. m - welig rondom Bang voor Duitse overheersing Het Russische persbureau Tass heeft in een kommentaar op het be zoek van bondskanselier Erhard aan Nederland, verklaard dat de bespre- 1 kingen van Erhard in Den Haag over een spoedige politieke samenwerking, vruchteloos zijn geweest, aangezien ontvoering Timo king toejuii Twee medebeklaagden van Hoffa. Parks en Campbell, die aan hetzelfde feit schuldig werden bevonden, kunnen ten hoogste tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 5000 dollar worden veroordeeld. Hoffa c.s., die zich tegen borgtocht op vrije voeten bevinden, zullen in hoger beroep gaan. De omstreden voorzitter van de A.F.L./C.I.O. heeft in 1962 gepoogd een jury te beïnvloeden, die te (Tennessee.) was gevormd Een woordvoerder van de Philippine 'ambassade in Bangkok heeft donderdag meegedeeld dat de besprekingen lus Indonesië, Maleisië en de Philippij: over de kwestie Maleisië zullen worden hervat. Hij deelde geen nadere bijzon derheden "mee. De besprekingen woensdag afgebroken omdat geen eenstemming kon worden bereikt o- voorwaarden van een wapenstilstand op Maleisisch-Borneo. Vliegtuigen van de Verenigde ties hebben duizenden vlugschriften in het Frans en in het Swahili uitge worpen boven de rimboe van Katanga, waarin gratie beloofd wordt aan d€ steekpenningen van voormalige leden van Tsjombes leger, ondernemer. Hoffa. Parks en Camp- Ook in andere delen van Katanga zul- lyi f l lllllliZ bell hebben toen een zoon van een ne-|len dergelijke vlugschriften worden ver- O o ger-gezworene een bedrag van 10.000j spreid. Het aantal der voormalige Ka- dollar als' steekpenningen aangeboden.1 tangese gendarmes, die zieh thans Sindsdien heelt iurKije zien m een jury van Nashville kon het indertijd j schuilhouden, wordt op 10.000 geschat, overgangstoestand bevonden. De staat njet eens wor{jen over een uitspraak, zo- Zij moeten zich voor 31 maart melden is geseculariseerd, maar de grote meer-:dat het proces opnieuw moest worden bij posten van de V.N. te Kolwezi, Ja- derheid van de bevolking is nog gelo-! gevoerd. Idotstad. Elisabethstad of Kipoesji. óök Zoekt u „wat anders?" Volg dan het spoor van PANTER. U vindt: een lekker licht sigaartje De politie van Frankfort heeft iu het afgelopen etmaal 'twee mensen aangehouden wegens poging tot op lichting in verband met de vermoe delijke ontvoering van Timo Rinnelt. De eerste arrestant is een 4l-jarige portier, die zich tegenover de redacties van een weekblad in Keulen en een dagblad in Frankfort had voorgedaan als contactman van de ontvoerders van Timo. In verband daarmee was hij reeds de vorige week aangehouden, doch spoedig weer vrijgelaten. Daarna stelde hij zich opnieuw met de redacties in verbinding met de me dedeling de verblijfplaats van het ver miste jongetje te weten. Al spoedig bleek echter, dat ook hier van zwen del sprake was. waarna hij opnieuw werd gearresteerd. De tweede arrestant is een 15-;arige scholier uit Hofheim. die de redactie van een krant ir. Frankfort had opge beld met de mededeling, dat Timo in een huis in Frankfort-Hoechst verbor gen werd gehouden. Hij eiste daarbij een losgeld van zesduizend mark. De redactie waarschuwde echter de poli tie, die de jongen aanhield. Hij beweer de bij zijn arrestatie in opdracht van twee onbekende mannen te hebben ge handeld. van Suikerzoet... kenteken van de zoetste sinaasappelen, de SPAANSE SINAASAPPELEN Tass is van mening dat het Neder landse standpunt inzake een Europese politieke unie met Engeland, voort spruit uit de vrees voor een Franse en Westduitse overheersing. Bondskanselier Erhard heeft intussen gisteren in de door het Duitse kabinet gehouden bijeenkomst zijn bezoek aan Nederland een „belangrijke mijlpaal op de weg van onze twee buurvolken ge noemd". Erhard wees erop dat de Ne derlanders en de Duitsers met elkaar overeenstemmende denkbeelden op poli tiek. economisch en maatschappelijk ge bied hebben. Professor Erhard waarschuwde er voor dat het streven naar Europese éénwording in de huidige fase niet door een zekere onbeweeglijkheid mag wor den gekenmerkt. Tezelfdertijd wees Er hard echter op de beperkte mogelijkhe den. die nu en in de afzienbare toekomst bestaan, om deze éénwording sneller te doen overlopen. Openhartig Politie doorzoekt ]j^ &Q,H, hij, kantoren Duits consumenten blad De politie heeft in Stuttgart de kan toren doorzocht van het Westduitse con sumentenweekblad „DM". De reden daarvoor zou zijn dat het blad ervan wordt verdacht op onwettige wijze in het bezit te zijn gekomen van mate riaal voor een artikel over onwettige prijsvorming. Het weekblad, dat een oplage heeft van ruim 600.000 exem plaren. ligt door zijn ongezouten kri tiek op verschillende artikelen, waar onder auto's, voortdurend overhoop met de fabrikanten van deze produkten. Het is al enige malen tot een proces geko men. De uitgever van „DM" verge leek in een verklaring aan de pers de polltie-actie met de gebeurtenissen bij het weekblad „Der Spiegel", die tot het aftreden van de minister van delensie, Strauss, leidden. I Dc iNoordlimburgse ge meente Sevenum krijgt waarschijnlijk een zwem bad voor een zacht prijs je, dankzij de zandaf- gravingen voor de aan leg van Europaweg num mer drie. Er is zo een waterplas van ruim 4W hectare ontstaan. Kwali teit van water en bodem zijn volgens de Grontmij gunstig voor de aanleg van een openluchtzwem bad. Dc kosten worden geschat op 150.000. I In Wenen is het groot ste hotel van Oostenrijk, het „Vienna Interconti nental" geopend dat twaalf verdiepingen met vijfhonderd kamers telt, waarin 800 gasten plaats kunnen vinden. I Vijftig boeren van twee bergdorpen in het gebied van Modena (Italië) zijn in hongerstaking gegaan om te bereiken dat dr overheid een weg aan legt. Nu moeten zij het doen met een muilezel pad, dat in de winter on bruikbaar is. I Bij de besprekingen die de Finse president Kek konen op het ogenblik voert met de Poolse lei ders worden vier taler gebruikt, zo wordt giste uit War sc-hau. Geen van beide landen heeft bekwame Pools-Flnse tolken, ter wijl beide landen wel ex perts in het Russisch cn het Engels hebben. Het gevolg is dat Kekkonen en zijn adviseurs gewoon lijk Engels spreken ter wijl de Polen Russisch spreken De tolken verta len het daarna in het Pools en Fins. 1 Er zijn reeds 3.901.000 exemplaren besteld van „The torch is passed", liet boek van het Ameri kaanse persbureau A.P. (Associated Press) ter herinnering aan de dood van president Kennedy. Er blijven bestellingen binnenkomen voor meer dan 100.000 exemplaren. liet 100 pagina's tellen de hoek, dat binnenkort in een Nederlandse ver- taling onder de titel „De dood van een president" door de n.v. Het Parool zal worden uitgebracht, bevat treffende foto's van •iresident Kennedy en zijn echtgenote Jacqueli ne en andere persfoto's van A.P. in zwartwit en in kleuren die een beeld geven van de gehele tra gedie rond de sluip moord. Enorme omvang van smokkel - ook vanuit ons land De Zweedse politie en douane zijn verontrust over de groeiende aantallen vermageringspillen die het land worden binnengesmok keld. Zij vinden dit een zaak van „verdovende middelen". Sinds augustus 1948, toen er bepalingen werden uitgevaardigd inzake de verkoop van vermageringspillen en hart-stimulerende middelen, heeft deze smokkel een enorme omvang aangenomen. De in beslag genomen pillen worden onder politietoezicht verbrand nadat de handelaar is veroordeeld. Warholm zegt dat de Zweden in het geheel niet ver slaafd zijn aan morfine, heroïne. co-,_ caïne en marihuana. Ze slikken echter j 'leb Erhard zei dat de betekenis van zijn bezoek aan Den Haag niet zozeer moet worden gezocht in concrete onder handelingsresultaten. dan wel in beraad slagingen, die over de meest uiteenlo pende onderwerpen zijn gevoerd. Erhard prees de „openhartigheid" van de besprekingen die hij gevoerd had met i premier Marijnen. Hij zei voorts het op zeer hoge prijs te stellen dat beiden er in geslaagd waren „opnieuw de vriendschappelijke betrekkingen tussen Nederland en West-Duilsland te conso lideren". Erhard voegde eraan toe. „dat gezien deze sfeer hij ervan overtuigd is dat onze_ bijeenkomst belangrijk geslaagd Minister Schröder verklaarde in een telegram aan minister Luns dat hij „verheugd is dat deze bijeenkomst op nieuw de harmonie van onze standpun ten bevestigde". Lemmer weerlegt besehuMijrineen r> Op zeer krachtige wijze heeft de Westduitse minister voor vluchtelin genzaken, Ernst Lemmer, de be schuldigingen, vori,;e week geuit door het Brusselse blad Le Soir, van de hand gewezen. pillen van alle Euroi Voor 1958 bestond dit vraagstu) schatting 2ijn er nu 3000 Zweden Hij verklaart er alleen op te reage ren omdat hij er voor past om. als der-!' de Westduitse minister voor vluchtelin genzaken. te dienen als schietschijf. „Ik geweten en ik wil niet verslaafd aan geneesmiddelen. Deze slaving is in dat land bij de wet strafbaar gesteld. De moeilijkheid dat luchtreizigers en ook automobilisten 95 procent kans hebben met de smok kelwaar door de douane te komen, on danks verscherpte controle. NEDERLAND De meeste smokkelaars kopen hun waar in Spanje. België. West-Duitsland en Nederland, zegt Warholm. Er moet volgens hem een organisatie achter staan, want de meeste smokkelaars be schikken zelf niet over het nodige geld toestaan dat sluipend gif. dat beschul- niet. digingen als die van Le Soir kunnen be- i vatte- tiia ligt I uiii de grote hoeveelheden die zij mee brengen te betalen. Zij zeggen echter Volgens een functionaris in Stockholm, j altijd dat zij allei Sten Warholm, is op een reis door erken. „Wij zijn geslaagd een paar smokkelwegen Nederland en België af te snijden, ir de grote financiers in Zweden ten wij nog vinden". vorig jaar een hoeveelheid 600.000 pillen Zweden binnengesmokkeld. In Januari van dit jaar zijn door de douane 77.000 pillen in beslag genomen. I zei hij. Deze pillen worden volgens hem Een der verslaafden, een 37-jarige In Spanje voor zeven öre gekocht en op huisvader, zei bij een onderzoek dat de Stockholm voor organisatie over het hele land een syn- dc hand ge-jdicaat heeft gevormd. „Wanneer de po- twee kronen cn 5( daan. Een andere persoon zou weke- litie bij een overval enige agenten lijks tussen dc 20 en 25.000 pillen ver-1 resteert gebeurt er niet veel. Een paar kopen. dagen stagneert de markt, maar de De narcotica-politie is sterk onderbe-1 jungle-tclegraaf komt op gang en alles zet: slechts zes man voor heel Zweden gaat weer net als voorheen." itten. doorwerkt. Ik ben in de afgelo pen oorlog, als tegenstander van het Hitler-regime, in Duitsland gebleven en heb het toen allesbehalve gemakkelijk gehad." Le Soir had geschreven dat Lemmer deel had uitgemaakt van de groep „Na zi-misdadigers" die in 1940 zich had meester gemaakt van Le Soir. Lemmer zegt Berlijns correspondent te zijn geweest van het blad dat ont stond uit een fusie van Le Soir en "Independence Beige. Doodstraffen geëist tegen tmerikanen in Spanje De openbare aanklager bij de recM- bank in Barcelona heeft gisteren dood straffen geeist tegen drie Amerikanen en een Spaanse, die worden beschuldigd van moord op een Spaanse kleermaker in november 1962. Tegen een Amerikaanse en een En- u u*-v£°£jW eis!e h'j mede plichtigheid respectievelijk achttien jaar en elf jaar gevangenisstraf. Het proces tegen de zes verdachten, die vijftien maanden in voorarrest heb ben gezeten, ving gisteren aan. Doodstraffen worden in Spanje door wurging voltrokken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5