T ele visiemastbossen verdwijnen uit Leiden Hooigracht 39 voor studenten Woningbouwverenigingen namen kloek besluit Door centraal antennesysteem voor tweede programma geen verandering nodig aan toestel BENDER Koos Verheul en Jan v. d. Meer gaven fluit-concert Plezierige avond met Frühling in Wien In tuin 60-kamerflat VIE UWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 5 MAART 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.-con cert, Rott. Philh. Orkest, m.m.v. Jan Wijn piano en Raymond Delnoye fluit. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: Japonnenshow van modehuis Oegstgeest: Zaal Willem de Zwijger- kerk, 8 uur: Stichting voor huishoude lijke en Gezinsvoorlichting, propaganda- avond, mevr. H. van Herwaarden— Wildeboer over Portugal. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a Name. Vrijdag Academiegebouw, 4 uur: oratie prof. dr. H. Daalder. Foyer Gehoorzaal, 8.15 uur optreden van Pete Seeger. Nieuwe r.k. glo-school Ter Haarkade. 3 uur: officiële opening. Zomerzorg, Stationsweg, 8 uur: con tactavond Ned. Ver. ouders van emigran- Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- ling vhmo-scholen. Den Haag: Kon. Schouwburg, Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: Diligentia, 8.15 Nieuwe Komedie met What is in a Name. Scheveningen: Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Alex. Young tenor. Zaterdag Herv. jeugdgebouw, Moriaanstraat 2, 7.30 uur: sluiting kunstweek, met kunst schilder Rein Dool. Geret jeugdgebouw, Breestraat 19, 7.30 uur: vertrek naar museum Volkenkunde voor excursie onder motto „Een avond naar andere volken". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: Gebouw K. en W. 8.15 Residentie-Orkest m m.v. Yehudi Menu- hin, viooL Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Albert Vogel, voordracht. Portret van Andersen. Welke apotheek? Van 29 febr. tot en met 6 maart wordt de dienst waargenomen door de Zuider- apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553, ook voor de apotheek Van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp. Films in Leiden CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Stem in de mist (18 jaar); woensdag: Nachttrein (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Vier voor Texas (14 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwar te Lanciers (14 jaar). REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): James Bond, geheim agent 007 contra dr. No (14 jaar); maandag tot en met woensdag: Gebrandmerkt (14 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De grote stilte (18 jaar). TRIANON (2 en 8 uur): Barabbas (14 Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 28 febr tot 25 maart De Lakenhal: tentoonstelling van schil derijen en beeldhouwwerken uit he be zit van de Kon. musea voor Schone Kun sten van België (van 1 tehr tot 9 maart) Museum Oudheden: tentoonstelling ttumeuise mozaïeken uit Tunesië (tot 15 maart). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van l tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 530 uur, vrijdag van 10 tot 530 en van 7 tot 930 uur en zaterdag van 9 tol 4 uur; openingsuren fiiiaal Plantage 6 dinsdag 330 tot 5.30 uur, donderdag 1 tot 830 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur openingsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag var 6 30 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot 4 uur, voor de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderer van 6.30 tot 830 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 330 tot 5 30 uur Wassenaar: Kunstzaal Heuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster man (van 9 maart tot en met 26 maart, dag. van 1017 uur en woensdagavond van 810 uur, 'szondags gesloten). Tweehonderd affiches in De Lakenhal LEIDEN Vrijdag 13 maart om 8 uur 's avonds wordt in het stedelijk museum De Lakenhal een tentoonstelling ge opend van tweehonderd affiches uit de periode 18871917 uit de landen België. Denemarken, Duitsland. Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Polen, Rusland, Zweden en Zwitserland. De collectie is afgestaan door het Kaiser Wilhelm Museum te Krefeld. Na een inleiding door dr. P. Cladders, conservator van het Kaiser Wilhelm Museum, zal de perschef van de ambas sade van de Bondsrepubliek Duitsland t< Den Haag. dr. H. Schneppen, de exposi tie openen. Men kan er dan terecht tot (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Naar wij vernemen, zullen de bewoners van de ruim 8000 woningen, ressorterend onder de Gemeentelijke Woningstichting en de Leidse woningbouwverenigingen, zelf niets aan hun televisietoestel en -antenne behoeven te laten doen om het tweede televisieprogramma te kunnen ontvangen. Zoals hekend, zijn gisteravond de experimentele uit zendingen op hot tweede net begonnen en zal op 1 oktober a.s. het tweede programma officieel starten. De Federatie van Leidse Woningbouwvereni gingen (waaronder alle bouwverenigingen ressorteren) en de genoemde Woningstichting hebben het verheugende initiatief genomen al hun wo ningen van een centraal antennesysteem te voorzien, geschikt voor ont vangst van het eerste en tweede programma en voor kleuren- en draadtelevisie. Reeds bestaande centrale antennesystemen worden eveneens (door het monteren van een vervormer met versterker) geschikt gemaakt voor ontvangst van het tweede programma. Een en ander gebeurt op zodanige wijze, dat aan de televisietoestellen van welk jaar of type ze ook zijn, NIETS behoeft te worden veranderd. woningbouwverenigingen of van de Woningstichting wonen Of het in Leiden zover zal komen, dat ook van alle particuliere woningen de antennes zullen verdwijnen, is nog open vraag en alleen het gemeentebestuur kan daar te zijner tijd een antwoord op geven. De problemen van technische financiële aard zijn hier echter veel gro ter dan die der woningbouwverenigingen en deze zijn werkelijk al groot genoeg. Dlijkens onze inlichtingen. Bovendien kunnen dë mastbossen parti culiere antennes, die nu nog het stads beeld ontsieren en daken en schoorstenen vernielen, worden opgeruimd. De kosten de te maken centrale antennes wor den geraamd op f 0,30 per week, welk be drag bij de huur komt cn de kosten van reeds bestaande centrale antennës thans gemiddeld f0,10 per week wor den tot een gelijk bedrag opgetrokken. De enkelingen, die reeds zo voort varend zijn geweest, hun toestel en antenne geschikt te laten maken voor ontvangst van het tweede program ma, hebben die niet geringe kosten dus voor niets gemaakt. Althans wanneer ze in een huis van een der Echtpaar De Boer 50 jaar getrouwd LEIDEN Vandaag zijn de bruidsda- ïen voor het gouden huwelijksfeest van de heer Klaas de Boer en zijn echtgenote Petronella Hendrika de Boer-Bergwerff ingegaan. Op 19 maart hopen zü het gou den feest met een receptie en een intiem familiefeest te mogen vieren. De 76- jarlge bruidegom en zijn 72-jarige bruid verheugen zich nog In een goede gezond heid. ,Zo gezond als een vis zijn we geluk kig," verduidelijkte mevrouw De Boer. die we alleen thuis troffen op Madoera- straat 24 Haar man was juist even gaan kijken bij de nieuwbouw. Hij leeft intens met de groei en bloei van Leiden, ook al is hij Urker van geboorte. De heer De Boer stamt uit een oud vissersgeslacht en heeft zelf ook nog en kele reisjes als vissersman gemaakt. La- stapte hij over op de sleepdienst, zo dat hij meer zijn gezicht kon laten zien in Maassluis, waar hij zijn bruid leerde kennen. Ook mevrouw De Boer stamt it een vissersgeslacht. Enkele jaren na het huwelijk, dat in Maassluis werd gesloten, vestigden zij zich in Leiden, waar ze nu ruim veer tig jaar wonen. Ruim veertig jaar werkte de heer De Boer bij de Touwfabrieken Leiderdorp. Het echtpaar is blij, dat allé tien kin deren het komende feest hopelijk in goe de gezondheid zullen meemaken. Die vreugde geldt ook de komst van de 34 kleinkinderen en enkele nog in leven zijnde bbroers en zusters van bruid en bruidegom. Anders hoge hosten Juist daarom is het zo prettig, dat de federatie toch tot een eenparig standpunt ;s gekomen. Weliswaar moeten verschei dene problemen nog worden opgelost en in het bijzonder betreft dat de finan ciering maar over het principe „weg met de antcnnc-chaos" is men het toch roerend eens geworden. Het merendeel der betrokken bewoners zal dit toejuichen en als men weet, dat ontvangst van het tweede programma in het algemeen al moeilijker is dan van het eerste wegens de kortere golflengte, wordt de algemene vreugde over het besluit van federatie en stichting nog groter. Trouwens, wat de kosten betreft In het gunstigste geval, dit wil zeg gen als men een al volledig voor het T rammensen-met- AOW zijn nog ontevreden LEIDEN Dc afdelingen Leiden en Haarlem van de Ned, Bond van gepen sioneerden by spoor- en tramwegen heb ben in gebouw Rehoboth een protestver gadering gehouden. Voorzitter Jansen, die een groot aantal leden kon verwel komen. introduceerde bondsvoorzitter Hopman, die een overzicht gaf van het werk van de bond. Hierbij kwam ter sprake dat de pen sioenen bij de Spoorwegen welvaartsvast zijn gemaakt, terwijl de pensioenen voor het trampersoneel hiermee geen gelijke tred hebben gehouden. Spieker vond het zeer bedenkelijk dat weduwen van ge pensioneerde trammensen bij Socials Za ken moeten aankloppen omdat de pen sioenen niet toereikend zijn. Na de theepauze kwamen de tongen los en moest de bondsvoorzitter naast het beantwoorden van vele vragen, toezeg gen met de betrokken instanties over deze toestand contact op te nemen ten einde een betere pensioenregeling tot stand te brengen. Een piano is een prachtig bezit voor heel het gezin. Ook voor u is dit ideaal beslist bereikbaar. Kom gerust eens bij ons kijken naar de vele merken en praten over de talrijke mogelijkheden. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen. Bef of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem Breda Rotterdam deskundig in klank Nóg ontsieren in Leiden duizen den <télevisie-antennes de daken, zoals hier in de Os- en Paarden- laan maar dat wordt anders Foto N. v. d. Horst tweede programma geschikt gemaakt toestel bezit dit zijn dus de toe stellen van de laatste jaren dan moet toch altijd nog een extra anten ne worden geplaatst en de kosten hiervan schommelen tussen de f 50 en de f 90. Voor zgn. „voorbereide" toestellen bedragen de verbouwings- kosten dan bovendien nog eens plm. f 125 tot f 180 en voor toestellen ADVIES: niets laten doen aan toestel en antenne ouder dan 1959 moeten blijkens onze inlichtingen alleen de kosten van een dan te gebruiken voorzetapparaat al op f 200 tot f 225 worden gesteld. Vóór oktober? En als men dan ten slotte over deze kosten is heengestapt, kan het resultaat nog wel eens heel onbevredigend zijn door de kortere golflengte van het nieuwe programma, waardoor veel sneller dan bij het eerste programma „dubbel beeld" ontstaat als gevolg van reflecties van an dere antennes of gebouwen. Ontvangst van het tweede programma met een extra antenne op zolder zal in de praktijk vrij wel helemaal uitgesloten zijn. Vele duizenden Leidenaars zullen het initiatief van Woningstichting en Federatie ongetwijfeld op hoge prijs stellen. Ons is verzekerd, dat stich ting en federatie er naar streven vóór L oktober a.s. al hun woningen te heb ben aangesloten op een centraal an tennesysteem. Het tweede programma kan dan worden ontvangen op kanaal il. Uiteraard zullen de reeds bestaan de centrale antennesystemen eerder geschikt zijn gemaakt voor het tweede net omdat de hiervoor te treffen voor zieningen van betrekkelijk eenvoudige aard zijn. LEIDEN Het derde abonnementsconcert van de Mij. voor Toonkunst bracht ons gisteravond het duo Koos Verheul, fluit, en Jan van der Meer, piano, met een programma dat voor de pauze werk vermelde van Haeitdel, J. C. Bach en Reinecke, en na de pauze van Searle, Flothuis, Rivier en Martinu. Dit programma bevat niet veel indrukwekkende componisten namen, zoals trouwens op het gebied van de fluifiliteratuur ook niet ver wacht kan worden. Wellicht vormde dit niettemin de oorzaak van het be trekkelijk kleine aantal concertbezoekers dat we in de Stadsgehoorzaal aantroffen. Dat Koos Verheul een meer dan goed, ja een briljant fluitist is met bijzondere aanleg voor het hedendaagse repertoire, hebben we te Leiden al menigmaal kun nen vaststellen. Trouwens zijn begelei der, Jan van der Meer, toonde bij herhaling een allround en zikaal pianist te zijn. Deze fluit-avond stond dan ook op hoog peil, niet zozeer door de belang rijkheid der gespeelde werken, doch wel wat betreft de kwaliteit van het spel. De gave, warme en levendige toon van de fluitist, tezamen met de volgzame en smaakvolle klavierbegeleiding, maakten van een sonate in e van Haendel, een D van J. C. Bach, en een wat lange weinig oorspronkelijke sonate Undine van de Mendelssohn-achtige Duitser Reinecke uit de vorige eeuw, aangename en bekoorlijke momenten. Hoogtepunt Toch bleken de beide musici eerst recht op dreef te geraken in het mo derne gedeelte na de pauze. Een hoog tepunt vormde naar onze smaak het Divertimento op, 26 van de Engelsman Hxmphrey Searle. Verheuls fantas tische ademtechniek en vingervaardig heid kreeg hier, in deze ingewikkelde dodekafonische melodiestructuur uitstekende gelegenheid zich te doen gelden. Het klinkende resultaat briljant en boetend, boeiender nog dan in de overigens eveneens knap ge componeerdepolytonaal gekleurde So nata da camera op, 17 van Marius Flothuis. Hier is de lengte van het stuk niet helemaal in overeenstemming mei niet overmatig genuanceerde inhoud. De Cinq mouvements brefs pour piano seul Hoofdstad Operette had succes LEIDEN Zoals in elke operette, gaat het ook in „Frühling in Wien" wonderlijk toe. In een dorpje gaat het feest worden. Domkapellmeister Rörner heeft het druk met de voor bereiding, want hij is zo ongeveer de spil waar dc zaak om draait. Dan ■schijnen er vlak voor het feest, twee jonge mannen, door Harmele, dochter van de musicus, uitgenodigd. De een, Hans, wordt achtervolgd dor Malwine van Hainau. Hij moet haar niet, doch zijn vriend Richard weg van haar. En laat zij daar nu ook komen aanzetten om het feest mee te maken en tevens om toezicht op Han te houden. LEIDEN Naar wij vernemen, heeft de Stichting Studentenhuisvesting te Leiden het grote pand Hooigracht 39 aangekocht, dat nog wordt bewoond door dokter S. A. Nieuwzwaag. Het pand heeft elf kamers, waar onder één van grote afmetingen, die onder Monumentenzorg staat. Ook het trappenhuis, een aantal plafonds en enkele schoorstenen staan op de Mo numentenlijst. Dokter Nieuwzwaag heeft hier dertig jaar gewoond. Nog dit jaar zai hij hel huis verlaten. Hij hoopt dan te gaan wonen in een nieuw huis aan de Van Vollenhovenkade, waar hij zijn prak tijk nog zal voortzetten. Achter het pand aan de Hooigracht ligt een grote tuin. Het is de bedoeling van dc Stichting Studentenhuisvesting daar een flat gebouw van ongeveer zestig vertrekken te laten optrekken, waarin eveneens studenten zullen wor den ondergebracht. Dit zal dus komen te staan aan dc Middelstegracht. Als een soort hulp in de huishouding heeft Romer een zo armoedig gekleed meisje, Barbele, dat iedereen haar .lom penprinses" noemt. Op verzoek van Mal wine mag Barbele ook mee naar het bal. Dan is er nog de waardin van „Die blaue Ochse", die ook nog burgemeester is met alle baantjes daaraan verbonden. Er verschijnt een toerist, Schmussheim, die de bergsport beoefent en tegelijk op zoek is naar de volmaakte vrouw. Wanneer dan deze rol van bergbeklim mer wordt gespeeld door Harold Horsten en de rol van waardin door Claire Clairy, dan kan men er eens voor gaan zitten en moet al een verstokte zuurpruim zijn willen deze twee de lach niet losmaken, zowel met hun opmerkingen als met hun capriolen. Men hoeft het hier evenwel niet uit sluitend van te hebben. Men maakte ook heel goed muziek. De zangstemmen zijn in de soli wel eens wat dun, maar de sa menzang klonk goed. De stemmen pasten ook wat timbre betreft uitstekend bij elkaar. In Herman Valsner heeft men een uit stekende kracht, evenals in Jan Hander- son, die goed zingt en acteert. Lizzi Schöffmann was een alleraardig ste Barbele, schalks en ondeugend Leuk was haar schaduwdans. Jammer, dat het op een wat klein vlak van het decor werd geprojecteerd waardoor ook ieder in de zaal het goed zal hebben ge zien. Anton ia Galli, was gast in de rol van de deftige Malwine. Ze heeft goede stem en speelde de rol met enige De muziek van Léon Jessel werd ge speeld onder leiding van Willem Riet veld, die ook de arrangementen maak te Eerlijk gezegd viel het ons niet te gen. maar de manier waarop noodge dwongen, de orkestleden voor in zaal zitten, laat toch wel duidelijk de noodzakelijkheid van een nieuw schouwburg zien. Aan de costuums had men grote zorg besteed. We hadden het wel leuk ge vonden als het decor ook iets van zorg had meegekregen. Het was beslist niet „om over naar huis te sohrijven' Dit kon gelukkig niet verhinderen, dat het een avond werd van veel plezier. A. C. Bouwman Burgerliike stand van Leiden LEIDEN Geboren: Pierre Augus- tinus Johannes Maria, zn v P J M Kroon en I J W Vlug; Johannes Pau- lus Gerardus Joseph, zn v H P Bouw meester en G A Tulen; Marcel, zn v K Csorba en P G Laman; Jeanette Margaretha, dr v D Roes en M W Menijn: George, zn v W Kok en J van Leeuwen: Ellis, dr v P Beekman en D Gottschlich; Cornelis Henrikus. zn v N van Leeuwen en E M S Corel: Carien. dr v T H van den Honert cn E R Kessler; Maria Josephine, dr v N H M van de Wouw en M J van Wersch: George Christiaan, zn v J Tinkelenberg en D Lekx; Henri, zn v P Mulder en G M van der Wal. Ondertrouwd: J Wakka en P C van der Wilk; J Verlind en F E C Misero: P P Poulain en C Henzen; I Klein cn H T Wels: J J L van den Wijngaard en J Fasel: W W Sanders en M S van Nieulande; L Holtrop en J Koo reman; JAM van der Veer en M C HolswiMer: H Chaudron en T B J Kerkvliet: J A de Does en E van der Leek; L Roodakker en J M de Tombe: G F W Roest en H A Kromhout: E J Peltcnburg en J G T Verhoeven: F J Brittijn en H L Reinink. Overleden: C T Hamster, 90 jr, wed v C J van der Giessen; J L Peper, 4 jr. man; C J M Dingjan. 70 jr. vrouw; A M F M van Oest. 58 jr. vrouw; T C Bakker. 69 jr. vrouw; M A Kolb. 61 jr. man; B Schniedewind. 59 jr. man. van Jean Rivier stelden de pianist in de gelegenheid te tonen, welk een opmer kelijk pianist hij is en hoezeer ook hU zich thuisgevoelt op dit moderne domein. H(j oogstte terecht grote bijval. Jammer Jammer, dat de beide concertgevers besloten hadden hun optreden af te slui ten met de weinig interessante, nogal ouderwets aandoende en in het lang zame deel wat zoetelijke sonate 1945 van Martinu. Missohien moest deze half slachtige muziek eventueel geschokte toéhoorders weer in een behaaglijke stemming brengen. De toegift, op. 79 van Fauré, bracht ons niettemin weer tot geestdrift. Een uitzonderlijk begaafd fluitist hebben we op deze avond kunnen be luisteren in een programma, dat boeiende momenten bevatte doch dat ook onvoldoende tot contrasten aan. leiding gaf. De toehoorders gaven blijk van warme bewondering. Van de ge noemde werken hadden Verheul en Van der Meer 's middags tijdens het jeugdconcert der Mij. voor Toonkunst, eveneens met veel succes, de stukken van J. C- Bach. Reinecke, Rivier en Flothuis ten gehore gebracht. Dr. J- van der Veen Ruim 100 geslaagden Weer zwemexamens in instructiebad LEIDEN De Stichting t korte bes :eft v mdcrrlcht In Leidei in het lm tal in haar iebad ondei Colllgny-HBS diplor •nouacn. Na afloop kon aan ruim I geslaagden het diploma worden dlgd. het A-diploma slaagden de meisjes: Machteld de Jager. Ivonne Lignav. Hille- Veldhuijzen. Ivonne Prins. Hendrika Neeltje Zwanenburg. Winnia de Joanna Quispel. Margaretha Stronks. Lagerwei). Titia Henc Hel Sweris. Allee Wcymans. Jol Steyn. Cornelia .nnemieke Houthoff. Hilde van eke Soudan. Adrl de Mos, Ankie 1 Knot. Mar- Bogai Vonder 'ijnand Serdijn, Johannes de Wekker, us van Hooidonk. John Olivier, Ja- Wijnands. Johannes Brokaar. Paul Willem van Schie. Dirk van Schie, i Sierag, Nicolaas Stol. Johannes Ouwersloot. Nicolaas van Albada, Johannes Hendrik van der Lelie, Eelco Fon- kerk, Cornelis van Nood. i Ginkel. Wilh Nood. Geurt Schli illem H Delfos. Edi iel, Eri: Karei Cra heke Mioch. Ankie Versteegt. HUke ens: Joh. Jac. Ruigrok, Nicolaas G. Unswou. Lodewijk Otto. Jan Broeke- leodorus Bloemzaad, Paul Akkerman. Akkerman, Anton Jansen. Wiert Johnny Kuiters, André Adrlaan- Anton Spoormakers, Frits van der Jan Weetzel. Frederik van Lam- Werkhoven. Ronald van srkamp, Hendrik Hoff. Cornelis Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer JUWELIER v. d. WATER, Haarlemmerstraat 207 heeft het Ruime keuze in alle prijzen. Bijzonder Kerkewerk in Leiden LEIDEN Een reeks kleurige en haar scherpe dia's van groot formaat, gepro- jecteeerd met een gloednieuw modern apparaat waarover dr P. L. Schoon- heim. de predikant voor Bijzonder Kerke werk. juist deze week de beschikking heeft gekregen, zullen ongetwijfeld a.s. zondagmorgen in de bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal de bezoekers weten te boeien. Maar er is meer. Een medewerker, de heer W. P. J. Smitt. die regelmatig in de gehoorzaal aanwezig is, hoopt een treffende geschie denis te vertellen. Deze geschiedenis vormt tevens de inleiding op de opmer kingen van dr. P. L Schoonheim naar aanleiding van geestelijke inkeer en rust volgens bijbelgegevens. Behalve kijken en luisteren kunnen de bezoekers ook zingen, met piano-bege leiding van C. van der Reijden Ieder ontvangt hiervoor een liederenblad. Ten slotte is er ook nu weer gelegen heid tijdens of na de bijeenkomst vragen te stellen. Aanvang half elf. Sluiting kwar* Autosportvereniging „Leiden" opgericht LEIDEN In Lelden is opgericht de Regionale Autosportvereniging „Leiden" secretariaat Ravelstraat 23. De vereni ging stelt zich ten doel de autosport In West-Nederland te bevorderen, de belangen van de autosport in het alge meen en die van haar leden, voorzover deze met de autosport verband houden, te behartigen en onder haar leden een vriendschapsband te vormen en te on derhouden. De vereniging stelt zich voor club- tochten en toerritten te houden evene menten op autogebied te organiseren, de samenwerking met andere autoclubs te bevorderen en lezingen causerieën en excursies te doen houden op verkcers- en autogebied.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3