VLEET VISSERMNIEUWS BIJ DE De heer Kalsbeek sprak over tocht door Israël Kinderzang in Alplien Concordia" Noordwijk hield jaarvergadering Discussie over bestaansrecht christelijke organisaties NIEUWE LEIDSE COURANT rk 13 DONDERDAG 5 MAART 19«. IJMUIDEN Op 59 NB leverde de visserij i uteenlopende resultaten op. Een van de gelukkigste was wel de VL 7 „Ada". Drie trekken brachten 350 manden makreel en 150 manden haring aan boord. Na deze fortuinlijke operatie begon de treiler onmiddellijk aan de thuisreis. Het schip zal ver moedelijk aan de IJmuider vrijdagmarkt verschijnen. Minder succes was weg gelegd voor de KW 54 „Dirkje", die maandag naar de visgronden vertrok en op 56 NB voor de eerste maal het net uitzette. Deze poging leverde niet het gewenste resultaat op, zodat de „Dirkje" op volle snelheid naar noordelijker regionen is gestoomd in de hoop daar beter aan haar „trekken" te kunnen komen. Verscheidene treilers die het ter afwisseling eens op de tong proberen, hebben hiervan tot nu toe maar weinig plezier beleefd. De tong is 'zeer schaars. De SCH 242 „Huibertje" heeft dan ook de pijp aan de befaamde Maarten gegeven. Het tongennet werd opgeslagen en moest plaats maken voor een haringnet. Dit werd uitgezet in de Silverpit. De schipper koesterde de hoop wat haring buit te maken maar moest tot zijn spijt constateren dat deze vissoort verstek liet gaan. Wel werden ongeveer 70 kabeljauwen opgehaald. In deze zuidelijke streken moet men om deze tijd niet op haring rekenen. De scholen zijn op hun jaarlijkse zwerftocht meer noordwaarts te vinden, getuige de rijke vangsten op 59 en 60 NB. De span- vissers vingen onder de Nederlandse kust bijna geen haring, maar wel tamelijk veel wijting, in de loop van de dag wer den ongeveer 500 kisten van prima kwali teit aangevoerd. Daar er praktisch geen schelvis aan de markt was betaalde de handel voor de wijting, die nu erg in trek is óp de binnenlandse markt, tame lijk hoge prijzen. Wat er was Aan de IJmuider markt losten 20 vaar tuigen 6575 kisten vis plus 400 stuks stijve Leuk jaarfeest in Katwijk aan Zee KATWIJK Gisteravond hebben de knapenverenigingen Benjamin. Obadja en Timotheus een fijne gecombineerde jaarvergadering gehad in de zaal bij de Oude Kerk. Hiervoor was veel belang stelling van de zijde der ouders en ande ren. Ds. D. Bouman opende dit feeste lijke samenzijn. Leider Johan van der Plas hield een inleiding over Samuel 25. Afgevaardig den van de mannenvereniging Calvijn, Bogerman, Geref. Zendingsbond. Febe de jongevrouwenvereniging Ruth brach ten gelukwensen over. Leider Joh. der Plas bracht de sprekers dank. In de pauze liet men zich de koffie met koek goed smaken. Het tweede ge deelte van de avond werd geopend door leider Van Duijn. Dick van der Kooy zegde een gedicht, waarna een opstel volgde door Piet van Rhijn. Voorts droeg Nico Guyt een gedicht voor. De memori- satie was toen aan de beurt, waaraan door drie jongens. Kees Varkevisser, Piet Durieux en Dik van Beelen, werd deelgenomen. Ook Piet Haasnoot had opstel en door Arend de Best werd het gedicht ..Het Raadsel" voorgedragen. Na de hers: igymnastiek, waaraan werd deelgenomen door Arie Hoek, Dik van der Plas, Ja-- van Delft, Bert Sneijdcr, Kees Haasnoot, Wim Zwaan, Kees Jonker. Gijs van der Plas en Arie de Vreugd, las Güs van der Plas het gedicht Land schap" voor. Hierna volgde „Brandaris" door Piet van der Plas. Direct hierop werd een groot gedicht voorgelezen, waaraan twaalf jongens deelnamen. Alle ouders hebben de gehele avond met volle aandacht naar de jongelui geluisterd. De geslaagde bijeenkomst werd gesloten door de voorzitter van ht' Jeugdverband, de heer H. J. M. va Elten. Afscheid in Scheveningen J. G. Kolkman verliet Ned. visserijwereld SCHEVENINGEN Woensdagmiddag heeft de Nederlandse visserijwereld af scheid genomen van de heer J. G. Kolk man, die in verband met zün benoeming tot wethouder van financiën van Velsen zijn functies ten behoeve van dc propa ganda en de voorlichting heeft neerge legd. De heer Kolkman was ook hoofd van de afdeling vis- schaal- en schelp dieren van het voorlichtingsbureau van de voeding. Dit bureau aal als zelfstan dige eenheid ophouden te bestaan en worden ingebracht in de totaliteit van het voorlichtingsbureau. De afscheidsbijeenkomst had plaats in restaurant Duin wij ck te Den Haag en zou volgens de convocatie een intiem karakter hebben. Maar niettemin ver schenen niet minder dan 14 sprekers ten tonele die in alle toonaarden de lof van de heer Kolkman zongen. Onder meer gaven van hun waardering voor de schei dende visserijdeskundige blijk drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten. prof. C den Hartogh, directeur van het voor lichtingsbureau voor de voeding. L. Uit- zinger, namens de handel, A. Ouwehand en C. den Duik namens de Katwiikse visserijgemeenschap en A. van Nierop. W. J de Windt. S. Drost en P. J de Leeuw. Zij kwamen in de meeste gevallen niet met lege handen. Van het Produktschap kreeg de heer Kolkman een stalen bu reau. Voor mej. Jansen, de secretaresse van de heer Kolkman, was er van het voorlichtingsbureau een enveloppe met inhoud Mevrouw Kolkman en mej. Jan sen werden daarnaast bijna bedolven on der de bloemen. „Fenand van den Oever" De heer Kolkman heeft onder het pseu doniem Fenand van den Oever verschil' lende bekende romans over de zee en d« visserij op zijn naam staan, onder meei „Brood uit het water'', en „Moeder leer mfj nog eens lopen". kabeljauw en 1000 kilo tong. Verder wa- ;r 80 kisten schelvis. 260 kisten treil- wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten koolvis. 3800 kisten treilharing, 80 kleine kisten haring, 1420 kisten makreel 150 kisten schol, 3 kisten tarbot, 140 kis- diversen, 500 kisten spanwijting, 120 kisten spanharing en 30 kisten sprot. Vandaag aan de markt Vandaag waren in IJmuiden onder meer present de KW 15 „Rijnmond 1" met 310 kisten schelvis, 170 kisten roodbaars, 1050 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten diver- en 1000 stuks stijve kabeljauw, de IJM 28 „Amsterdam" met 1200 kisten haring. 120 kisten makreel. 30 kisten diversen en 40 stuks stijve kabeljauw, de 5CH 135 „Cornelia Marie" met 600 kisten haring. 650 kisten makreel. 30 kisten wij ting, 20 kisten koolvis en 50 kisten diver sen en de VL 142 „Voorwaarts" met 1050 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten dichte wijting, 15 kisten gul en kabeljauw. 150 kisten schol en 1000 kilo tong. Engeland De Engelse regering raakt steeds meer overtuigd van de noodzaak de visserij door middel van financiële bijdragen uit de moeilijkheden te helpen. Blijkens een verslag van de White Fisli Authority werd in 1963 een bedrag van 343.476 pond sterling aan toeslagen verstrekt. Ook voor dit jaar blijft deze regeling van kracht. De schepen zullen per zeedag een toeslag krijgen van 5 tot bijna 14 pond. Dit hangt af van de grootte. De Engelse visserij heeft vooral een terugslag ondervonden door de uitbréi- ding van de IJslandse territoriale wateren tot 12 mijl. Weliswaar werden nieuwe visgronden aangeboord onder Groenland. Labrador en New Foundland maar f treilervloot was daar niet op berekend. Overdekt en verwarmd terras in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Katwijk krijgt aan de Boulevard een overdekt terras. Gisteren heeft de heer C. Duykers van hotel Riche van het gemeentebestuur toe stemming gekregen het terras voor zijn hotel-restaurant tegen weer en wind af te schutten met plastic en glas. Het terras gaat helemaal dicht, zodat het een soort serre wordt Bij koud weer wordt het verwarmd door middel van butagas. Het werk wordt uitgevoerd door emer Ouwehand. Er zal 's avonds worden doorgewerkt om het karwei nog iór Pasen klaar te krijgen. De heer Duykers meent dat de waarde in zijn terras door deze overkoepeling aanzienlijk zal worden verhoogd. Het ootste deel van het seizoen kan een open terras gewoonlijk niet worden ge bruikt wegens minder gunstige weers omstandigheden. In Noordwijk aan Zee is ook een res taurant met een overdekt terras. De Landbouw aan de Kon. Wilhelminaboule- vard. Daar wordt echter een ander sys- gebruikt De overdekking van De Landbouw kan bij mooi weer worden weggerold. Vrijdag: hoog water 8.19 en 20.48 uur; laag water 3.42 en 16.10 uur FOTOKURSUS D. KRUYT a s. vrijdagavond 8 uur in het Wijkgebouw Abeelplein, alhier: de Heer J. H Kroon uit Leiden. De Schoonheid van Aquarium - Zee en Strand. De heer Kroon zal aan de hand van een aantal zeer fraaie dia's een uiteenzetting geven van de techniek, waarmee hij deze foto's maakte. TOEGANG VRIJ FOTOHANDEL D KRUYT, VOORSTRAAT 9 KATWIJK a. ZEE TELEFOON 2851. NBG-bijeenkomst KATWIJK KATWIJK AAN ZEE In de Groen m Prinstererschool hield het Neder lands Bijbelgenootschap, afdeling Kat wijk, een bijeenkomst onder leiding van ds Jac. de Vos. Deze heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de heer L. Kalsbeek. Er zijn momenteel 1800 con tribuanten. De heer Kalsbeek vertelde over zijn ïis naar IsraëL Hij beschreef een dag tocht, die begon in Jeruzalem, de stad de mooie, oude smalle straatjes, en per auto werd voortgezet door de Damas- cuspoort naar het Kedrondal. de Olijf berg over. langs Getsémané en door Bethanië in de richting van de Dode Zee. Dit is een afstand van 25 km met een daling van bijna 1200 meter Onderweg werden Bedoeïenententen epasseerd. In de vlakte van de Dode Zee komen ruïnes voor van het klooster waar in Jezus' dagen de Essewen woonden. Deze hebben hun heilige rollen In groten verborgen, toen de Romeinen hun gebouwen verwoestten. Enige jaren ge leden zijn deze boekrollen in de grotten Qumran teruggevonden. In één die grotten werd een kijkje genomert. In de Dode Zee nam men een bad. Het water is daar zo zwaar, dat men blijft drijven. De tocht wérd voortgezet naar Jericho, waar in de ruïneheuvel opgravingen zijn verricht Daar werd de oudste toren tet wereld beklommen. Na het roeien op de Jordaan ging de tocht door de woestijn van Judea naar Jerusalem terug. Na de pauze werden prachtige dia's ge toond en toegelicht. Ds. F. Pijlman sloot deze prachtige avond. (Advertentie) Film- en Dia-avonden verzorgd door de EUROPESE EVANGELISCHE ZENDING De samenkomsten beginnen om 8 ui TOEGANG VRIJ Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd. Aclie NBG Noordwijk groot succes NOORD vVIJK De door de afdeling Noordwijk van het Nederlands Bijbelge nootschap gevoerde ledenwerfactie heeft een goed resultaat opgeleverd. Er wer den 578 nieuwe leden gewonnen, waar mee het totale ledental kwam op 839. Tweeënzestig leden besloten hun jaar lijkse bijdrage te verhogen Een gevolg van de actie is een financiële winst van f 2124 per jaar. Noordwijkse filmclub NOORDWIJK In het Zingerhotel vergaderde de Noordwjjkse filmclub, on der leiding van de heer P. J. Kleywegt. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de jongste film van Bert Haanstra „Alleman". Vervolgens werd het werk van een drietal leden, de heren Kleton. van Dee en Pasma besproken. Op de volgende vergadering zullen films worden gedraaid en besproken van een vijftal andere leden. Uitslagen „Nooitgedaclit" NOORDWIJK De uitslagen van dc competitiewedstrijd van de Noordwfjkse klaverjasvereniging Nooitgedacht luiden: 1. J. Blaauw 5332; 2. A van der Wie! 5292; 3. M. Hoek 5067; 4. K. Vink 4989 5. C. Kruyer 4888; 0. J. Ooms 4881; 7 D. Vink 4764; 8. P Waasdorp 4758: 9. T Smit 4742: 10. J. Oliemans 4807 punten Medailles schietvereniging NOORDWIJK De medailles van de schietvereniging Blijft voor 't land wer den met de buks gewonnen door A. van Egmond met 48 punten le klasse: L. Wassing 47 punten 2e klasse; mej. C. Smit 44 punten 3e klasse Met K.S.O.: J. P Goudriaan 56 pun ten le klasse. J. G. Schneyder 55 pun- ALPHEN Een deel van de Gouw- sluise Jeugd heeft zich gisteravond In de Hervormde Kruiskerk van de beste kant doen zien en horen. Het waren de meis jes en jongens van het kleuter- en kin derkoor Klein Zanglust, die, onder lei ding van mevrouw N. Sampiemon-van Vliet, hun jaarlijkse zanguitvoering ga- Voorzitter C Köhlenberg verwelkomde de aanwezigen en sprak er zijn blijd schap over uit, dat zo velen het samen zijn met de kinderen verkozen boven het zien van de voetbalwedstrijd op de T V. De kinderen zongen en speelden een bij zonder leuk programma met pianobege leiding van de heer W. Pison. Kleuters en ouderen openden gezamenlijk met een drietal eenvoudige kinderliedjes. Aan vankelijk klonk de zang nog wat aar zelend. maar toen vervolgens de kleu ters en de grotere kinderen afzonderlijk optraden, was de plankenvrees kennelijk geheel verdwenen. Leuk en ongedwongen zongen de klein tjes een lenteliedje, „vertelden" zij van Rome-Reformatie op Oud-Poelgeest OEGSTGEEST Op Oud-Poelgeest is een bijeenkomst gehouden met als the ma: „Wat is Rome?" kernmerken spiritualiteit vernieuwing. Deze bij eenkomst. die vnl. voor protestanten was bestemd en waarbij de onderwerpen het pausschap en de Mariologie wer den ingeleid door R.K sprekers, is goed geslaagd. Het is de bedoeling, dat in de tweede helft van mei een weekeinde wordt gehouden over de Reformatie (be stemd voor rooms-katholieken), waarna in november van dit jaar voor beide groepen deelnemers tezamen een con frontatie-weekeinde Rome-Reformatie zal worden georganiseerd. Nieuws van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Dinsdagavond heeft bij de afrit van rijksweg 4A op de Euro- paweg weer een botsing plaatsgehad. Dit maal verleende de bestuurder van een personenauto, die van de rijksweg kwam geen voorrang aan een vrachtwagen op de Europaweg. De aanrijding had alleen materiale schade tot gevolg. ZOETERWOUDE Dinsdagavond is in Zoeterwoude de jaarlijkse stierenkeu ring gehouden. Er werd slechts een ge ring aantal stieren voorgeleid. Onder meer bleek dat veel boeren op kunstma tige inseminatie overgaan. De keuring had een rustig verloop. KATWIJK AAN ZEE Dc Europese Evangelische Zending verzorgt op 6, 7 en 8 maart in de zaal „Haasnoot" aan de Dwarsstraat film- en dia-avonden. De bijeenkomsten beginnen om 8 uur en j zijn toegankelijk voor iedereen. NOORDWIJK In Die Ossewa werd de jaarvergadering gehouden van de chr. mondaccordeonvereniging Concor dia. onder leiding van de heer J. Llndhout. Secretaris E. Steenvoorden maakte melding van medewerking aan diverse gebeurtenissen en evenementen, onder meer aan het open-deur-werk van dr. Schoonhelm te Leiden. Penningmeester M. van der Zwan had de eindjes juist aan elkaar kunnen knopen en de kascommissie had lof voor het gevoerde financiële beheer. De heren Steenvoorden en Van der Noord wijkse hond werd opgebracht (Wie is de eigenaar?) NOORDWIJK Een veehouder ont dekte dat een tweetal honden op een welland aan de Hogeweg achter schapen aanjoegen. Het gelukte hem met behulp van en kele woonschipbewoners één van de honden op te vangen. Het dier, een krui sing tussen een spaniel en een setter, zwart, stokharig met hangoren, bevindt zich momenteel bij de politie. De politie verzoekt de eigenaar zich te melden aan het bureau. Zwan weiden als bestuurslid herkozen en in de plaats van de heer Lindhout, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer D. Schoneveld. Dirigent J. J. van der Reyden be sprak de onlangs gehouden uitvoering en gaf enkele wenken. Er is in het en semble nog plaats voor nieuwe leden. Met name mandolinespelers zijn van harte welkom. Korfballers van Fluks Noordwijk feestten NOORDWIJK Dr chr. korfbalclub Fluks hield een gezellig jaarfeest in het verenigingsgebouw. Er was een broodmaaltijd. De feest commissie. onder leiding van de heer Jan Passchier, had een leuk programma sa mengesteld dat vlot werd uitgevoerd. Er was een prima band. De Duinhazen zon gen leuke liedjes. Tevoren was een puzzelrit gehouden samengesteld door Klaas Hordijk. Deze werd gewonnen door het koppel Kee? DekkerHans Passchier. Tot slot was er een grote verloting. NOORDWIJK Op de Herenweg kwam een scooterberijder in botsing met een hond die plotseling de weg overstak. Het voertuig werd bescha digd. De schade zal met de eigenaa- van de hond worden geregeld. Dagwinkels aan het Langevelderslag NOORDWIJK Met de bouw van deze dagwinkels aan het Langevelderslag te Noordwijk zal binnenkort een begin wor den gemaakt. De aanbesteding heeft reeds plaats gehad. De hoogste inschrijver was W. Hen- nipman te Leiderdorp met f 658.000, de laagste B. van der Plas te Katwijk aan Zee met f 498.000. De begroting gaf aan 502.000. De gunning is aange houden. Dezer dagen zal de ge meenteraad beslissen over het voorstel het voor dit doel uitge trokken krediet te verhogen. De dagwinkels zijn ontworpen door het architectenbureau Hartman en Eylers te Hilversum. Op de tekening de winkels van de doorgang naar zee af gezien. Johannes Passion op 11 maart in Noordwijk NOORDWIJK De chr. zang- tratoriumvereniging „Soli Deo Gloria" VoordwUk aan Zee zal op woensdag 11 maart om acht uur in de Herv. kerk een uitvoering geven van dc „Johannes Passion" van Joh. Seb. Bach. Medewerking verlenen de solisten Ank Reindcrs. sopraan; Elfricde Beijer, alt; Gerard Honing, tenor; Cor Niessen. bas; David Hollestelle, bas; en Lida Claus, clavesimbel Verder werken mee het Westneder lands Symphonie-orkest te Den Haag met Louise Goossens, viola da gamba Het geheel staat onder leiding van di rigent Chris Hanegraaff. Het bestuur van „Soli Deo Gloria" deelt nog mee. dat de generale repe titie op woensdagmiddag toegankelijk zal zijn voor meer gevorderde school jeugd uit Noordwijk en omgeving. De repetitie begint om half drie. De toegangsprijs voor scholieren be •raagt f 1. het kleine dametje en marcheerden zij uitgedost als muzikantjes over het po dium. Als beloning kregen zij een warm applaus. Het kinderkoor vervolgde met onder meer „De wigwamreus", „Ga op tijd naar bed" en „Er gingen langs zonnige we gen"; deze nummers werden duidelijk en goed op toon gezongen. Vóór de pauze kwamen de kleuters nog eenmaal op het podium, om als kabou ters* en elfjes, met Rozemarijn tje in haar warme bedje, de verjaardag van kabou ter Slim te Vlieren. Hij was 240 jaar ge worden. dus werd 't een groot feest! Het kinderkoor speelde „Heidl, het be toverde Tlrolermelsje", een zangspel in di ie bedrijven. Het was een sprookje, met muziek, zang en dans, dat, zoals de meeste sprookjes, een gelukkig slot kreeg. Tegen een eenvoudig décor speel den de kinderen in leuke Tiroler kos— Aan het eind van deze mooie avond heeft de heer Köhlenberg namens de ou ders en belangstellenden, de kinderen, de leidster en de medewerkenden be dankt en enige presentjes aangeboden. Alphens agendanieuws ALPHEN Morgenavond houdt de Alphense Arjos om 8 uur een vergade ring in Concordia. A Dronkert uit Lei den zal spreken over „De onderneming en de woningbouw". Het politiek maand overzicht wordt gehouden door de heer L. Mulder ALPHEN De A.R. kiesvereniging Nederland en Oranje houdt a.s. maan dagavond om 8 uur een ledenvergade ring in gebouw Concordia. Spreker is de heer B, Roolvink, lid van de Tweede Kamer, die een „Politieke en sociaal- economische rondblik" zal houden. Zenclingsavoncl van Hervormd Lisse LISSE Woensdag werd ln Hollands Bloembollenhuis een zendingsavond ge houden van de Hervormde Gemeente. Ds. P. J. Mackaay van de zendingsoge- sohool te Oegstgeest hield een causerie over het zendingswerk van de Her vormde Kerk In West-Afrika. Een inlei dend woord werd gesproken door ds. S, Kooistra. Ds. Mackaay schetste het zendingswerk in West-Afrika. na eerst een beschrij ving te hebben gegeven van de rijkdom men die West-Afrika in zich bergt aan goud, koper. tin. uranium, olie, katoen, enz. Van deze rijkdommen is men zich nog niet eens zo heel erg lang geleden bewust geworden. Daarvóór hield men zich bezig met slavenhandel naar Ame- Restauratie in Leimuiden LEI MUIDEN Het is er toch eindelijk van gekomen dat de toren en de Hervormde kerk van Leimuiden toonden gerestau reerd. Er hébben enige jaren plannen daartoe bestaan. De to ren begon langzamerhand ge vaarlijk te worden. Gélukkig wordt hij door deze grondige restauratie voor bet dorp be houden. Hij is een markant ele ment in het dorpsbeeld. Kroon stelde plan voor Woubrugge vast De Kroon heeft goedkeuring verleend aan de door Ged. Staten van Zuid-Hol land vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Wou brugge 1963". Aan het door de gemeente raad van Woubrugge ln 1960 vastgesteld, uitbreidingsplan werd door Ged. Stat. goedkeuring onthouden, voor zover bc treft een 10 m brede strook aan dn zijden van het daarbij ontworpen tuin bouwgebied. Als overweging gold hierbij voor hr' college van Ged. Staten, dat het, gezio de op hot spel staande landschappelijk, belangen, noodzakelijk moet worden ge acht, dat het gehele tulnbouwcomplc; door een groene bemanteling wordt om geven. De gemeente Woubrugge heeft toer niet binnen de termijn vah twaalf maai den een nieuw plan Ingediend, waarin re kening was gehouden met de door Geo Staten geopperde bezwaren. In 1962 heb ben Ged. Staten toen zelf een plan op gesteld, dat op het gemeentehuis vftn Woubrugge ter inzage heeft gelegen. Hierop zijn geen bezwaren binnen geko men. Dit plan van Ged. Staten ontmoeii bij de Kroon ook geen bezwaren en were overeenkomstig vastgesteld. rika waaraan niet alleen Portugezen, maar ook Nederlanders hebben deelge nomen. totdat eindelijk een eind werd gemaakt aan deze praktijken. Ds. Mackaay wist zijn gehoor te be palen bij de geestelijke toestanden die daar heersen en vertelde met hoeveel moeite de Kerk daar ingang heeft trach ten te vinden. Hij besloot met vertoning van een aantal mooie dia's. A.R. kiesvereniging Hazerswoude HAZERSWOUDE - Gisteravond kwam de .A.R, kiesvereniging „Nederland en Oranje" bijeen achter de Gcr. kerk. Voorzitter G. Drexhadc sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit over da grote opkomst. Het onderwerp, dat deze avond werd behandeld, luidde: „De Christelijke or ganisatie in deze tijd". Na een korte in leiding door de voorzitter werd dit on derwerp in gespreksvorm behandeld. De volgende punten kwamen ter sprake: le Soorten van Christelijke organisatie; 2e Organisaties en geestelijke volks- bei'n vloed ing: 3e Misverstanden rond de Christelijke organisatie. Zo kwamen ook aan dc orde: christe lijk onderwijs, pers. radio, televisie en de Christelijke politieke partij. Hoe moet onze houding zijn tegenover de Christelijke organisatie? Een vraag. 'n onze tijd volop in geding is. Van buitenaf wordt het bestaansrecht van de christelijke organisatie aangevochten, r ook van binnenuit wordt wel aan de noodzaak van deze instellinge getwij feld. En ook al delen vele christenen de van ouds gehoorde bezwaren tegen een christelijke organisatie niet, toch lopen zij er vaak niet meer erg warm voor. De oorzaken laten zich niet zo gemak kelijk aanwijzen. De principiële verschil len treden niet meer zo duidelijk aan het licht. Voorts zijn de problemen zo inge wikkeld geworden, dat zij vaak specia listische kennis vereisen. Een andere vraag is, of alle christenen hun verant woordelijkheid op de verschillende ter reinen van het leven voldoende beseffen. Bazaar in Hazerswoude HAZERSWOUDE De speel tuin ver - —liging „Ons Verblijf houdt vrijdag en zaterdag een grote bazaar in zaal Tim mermans. De bazaar is vrijdagavond ge opend van 711 uur en zaterdag van 2 tot 5 uur en 's avonds van 711 uur. Zaterdagavond zal de uitslag der verlo ting bekend worden gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13