Kopbal van Theunissen bracht PSV de zege NIEUWS ^SLEUTELSTAD Nieuw bedrijfspand aan het Levendaal Dr. Rothuizen hoogleraar Benzineprijs Middelmatig voetbal in Eindhoven Verdedigingsgrendel een keer heel wijd open PSV-doelpunt bracht leven in RAI Volleyballers in bollenstreek wachten nog op kamp ïoenen Kangeroes 2 kampioen in eerste klas heren MEUWB LETDSE COURATTT II DONDERDAG S MAART 19M LEIDEN Op de hoek van Levendaal en Geregracht zal over enkele maanden worden begonnen met de bouw van een bedrijfspand van het automobielbedrijf DevilecReïzevoort in Leiden. De toe zegging dat de rijksgoedkeuring; binnen drie maanden zal worden verstrekt is reeds verkregen. Aan het Levendaal komt een doorlopende gevel van staal- en glasconstructie, die rust op een beton nen skelet. De gevel zal veertig m lang worden. Het magazijn krijgt een allumi- niumgevel. Op de hoek van Levendaal en Gere- gracht is een driehoekige showroom ge dacht Naast de showroom, waarin e*n GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Voorschriften met betrekking tot de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 6 maart 1964 tot en met 19 maart 1964 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zal liggen een door de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 maart 1964 vastgestelde verordening, hou dende voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet, betreffende de aard van de bebouwing en het gebruik van. gronden in een gedeelte van de be bouwde kom der gemeente Leiden, met een daarbij behorende kaart. LEIDEN, 4 maart 1964 de burgemeester voornoemd. S. Menken, loco -burgemeester (Vervolg van pagina 1) Dr. Rothuizen, die studentenpredikant te Leiden is, is met de kleinst mogelijke meerderheid van stemmen gekozen uit een dubbeltal met dr. A. Troost, even eens studerrtenpredikant, te Rotterdam Dr. Rothuizen verwierf 27 stemmen en dr. Troost 26 stemmen. Een synodelid onthield ziich van stemming. Het is vrij wel zeker, dat dr. Rothuizen zijn be noeming zal aannemen. Gerard Theodoor Rothuizen werd op 23 februari 1926 in Goes geboren, waar zjjn vader directeur was van gemeente werken. Na het stedelijk gymnasium te Middelburg te hebben doorlopen, stu deerde hjj aan de Vrije Universiteit te Amsterdam theologie. Op 30 oktober 1949 werd hij in zijn geboortestad in het predikambt bevestigd door wijlen dr. C Stam. De eerste jaren was hij werkzaam als vlootpredikant. Eind 1952 nam ds Rothuizen een beroep aan naar Uithoorn en sinds 20 januari 1957 treedt de nieuwe hoogleraar op als studentenpredikant in Leiden. Intussen bereidde ds. Rothuizen zich voor op zijn promotie. Deze vond plaats op 29 juni 1962 bij prof. dr. R. Schippers Zijn dissertotie, getiteld: Primus usus legis", een studie over het burgerlijk ge bruik van de wet, werd met het predi kaat cum laude bekroond. Dr. Rothuizen heeft door zijn publicistische arbeid zeei de aandaoht getrokken. Hij schreef een commentaar op de Heidelbergse cate chismus onder de titel „Altijd zondag'' en een commentaar op de bergrede „Ge sprek in de zon". Twee jaar geleden gaf hij een verzameling gedichten naar thema uit onder de titel: „Klimatolo gisch". Bijdragen schreef hij voorts in het tijdschrift „Horizon", in het voor malige weekblad „Belijden cn beleven' en in het Gereformeerd theologisch tijd schrift. In 1963 heeft dr. Robhuizen nog een zomercursus gevolgd in Edinburgh draaischijf wordt aangebracht, wordt het magazijn gebouwd. Op de verdieping van het magazijn komen de kantoorruimten. Door een verzonken bouwstijl krijgt het magazijn het karakter van een winkel. Daarnaast komt de garageruimte, die ge heel naar achteren doorloopt en aansluit op de doorsmeerruimte aan de Gere- De doorsmeerruimte zal twee smeer- bruggen en een wachtkamer bevatten. Het complex wordt aan de zijde van de Geregracht gebouwd om enkele be staande oude panden heen. Aan het Le vendaal zal een oude fabriek worden af gebroken. Aan de voorzijde van de garage aan het Levendaal komen benzinepompen, waar de goedkeuring reeds werd verkre gen. Namen voor straten en bruggen in Leiden LEIDEN B. en W. van Leiden heb ben besloten aan een aantal straten bij de Zijl in het uitbreidingsplan Noord VIb de volgende namen te geven: Suriname- straat, Corantijnstraat, Paramaribostraat. Paramaribohof. Voorts is besloten aan enige nie bruggen de volgende namen te vei de brug op het eind van de Willem de Zwijger laan over de Haarlemmertrek- vaart: „Willem de Zwygerbrug"; de brug aan de Ter Haarkade bij de Ten Kate- straat: „Ter Haarbrug": de brug in hel verlengde van het Lisztpad: „Lisztbrug"; de brug in het verlengde van de Brahms- laan: „Brahmsbrug". Diefstal uit keet aan Churchill-laan LEIDEN Een uitvoerder van een bouwmaatschappij heeft bij de Leidse politie aangifte gedaan van de vermis sing van vier binnendeuren, drie wand kastjes en een handcirkelzaag- De voor werpen zijn ontvreefhd uit de bouwkeet ;an de Churchill-laan. Neusbeen gebroken door struikeling LEIDEN Op een voetpad aan d< Lammenschansweg ter hoogte van d< Zeemanlaan struikelde gisteravond om streeks 11.10 uur de 85-jarige heer S. Tierolf over een uitstekende tegel. De man werd met onder meer een ge broken neusbeen per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Lekke buis oorzaak dodelijk ongeluk Tengevolge van gladheid van de Zui derzeeweg te Amsterdam is de 49-jarige octrooi-employé P. W. Slokker uit Laren om het leven gekomen. De heer Slokker zat achterin een personenauto die vanaf de Schellingwoudebrug in de richting Amsterdam-Noord reed. De wagen gleed tengevolge van het gladde wegdek naar links en kwam in botsing met een in de zelfde richting rijdende andere personen wagen De wagen kantelde, waardoor de heer Slokker, volgens de politie, w schijnlijk met zijn hoofd tegen een is geslagen. Uit de verbindingsstukken van persleiding, die daar ter plaatse dient voor het bouwrijp maken van de terrei nen, was water ontsnapt. De noordooste lijke wind blies het water over de rij baan, waarop een dun laagje ijs ontstond. Inbraken in Leiden LEIDEN In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een garage aan de Leliestraat. Men heeft het slot van een buitendeur opengewrikt. Uit auto wordt een pechlamp vermist. In een perceel aan de Hoge Rijndijk is eveneens ingebroken. Men verschafte zich toegang door een niet geheel ge sloten balkondeur. In de slaapkamers zijn kasten opengebroken, doch er wordt niets vermist. Er was niemand thuis. Europese beker bekerwinnaars De Schotse bekerhouder Celtic Glas gow heeft zich gisteren in Bratislava ge plaatst voor de halve finales van het toernoai om de Europese beker voor be kerwinnaars. De Schotten versloegen in de kwartfinales in de tweede wedstrij hun tegenstanders. Slovan Bratislava, met 10. De eerste ontmoeting was met dezelfde cijfers eveneens in een Schotse zege geëindigd. In een zeer slechte wedstrijd heeft de Duitse bekerhouder Hamburger SV gis teravond voor 45.000 toesohouwers in Hamburg met 1—1 gelijkgespeeld tegen het Franse Olympique Lyon. Bij de rust waren de beide doelpunten reeds ge scoord. De returnwedstrijd is vastgesteld ior 18 maart Voetbal in Leuven Ned. studenten verloren Het Nederlands studenten voetbalelf tal heëït gisteren in Leuven een 53 ne derlaag geleden tegen hun Belgische col lega's. Bij rust stonden de Nederlanders reeds met 40 achter. In de tweede helft zorgden de Quick-speler Duson, Kramer en Strieker (ZKAVIC) voor de tegendoelpunten. (Vervolg van pagina 1) De meeste bezwaren had de Kamer, zoals gezegd, tegen het benzine-voorstel, omdat dit vooral op de economisch toch al niet sterke sector van het beroeps vervoer van personen en goederen zwaar zal drukken. Gevreesd moet worden, dat tal .an vervoerders de kostenstijging niet of nauwelijks adequaat zullen kunnen opvangen. De heren Kieft (a.r.) en Schol ten (c.h.) hadden dan ook liever gezien, dat de regering ook de accijns op alcohol zou hebben verhoogd, waardoor een be tere spreiding zou zijn verkregen. Om het beroepsvervoer toch nog een beetje te helpen, speelden de heren Kieft, Scholten en Lucas (kath. v.) met de ge dachte by amendement de voorgestelde verhoging van de extra motorrijtuigen belasting voor auto's die op dieselolie of propaangas rijden, uit het wetsontwerp' te lichten. Daarmee zou een belangrijke categorie vervoerders zijn gebaat. De V.V.D.'er Joekes verklaarde zich tegen dit denkbeeld, omdat het zijns inziens een willekeurige discriminatie (van de benzine-rijders) zou betekenen, voelde hij voor het invoeren van twee soorten benzine, een voor het zakenver keer en een voor zuiver particulier ge bruik. In Engeland heeft dit systeem niet onbevredigend gewerkt. Het sigaretten-voorstel wilde de Kamermeerderheid wel slikken, al had ze ootr voor de bezwaren die daarte gen van le kant van het bedrijfsleven zijn aangevoerd. Een bezwaar is dat de sigarettenautomaten straks met een verouderde apparatuur zitten. Om dit te ondervangen opperde de heer Joekes (lib.) het denkbeeld pakjes van 15 of 16 sigaretten op de markt te brengen tegen dezelfde prijs (fl, als waarvoor nu pakjes van 20 worden verkocht. Bleken de regeringspartijen dus in principe wel bereid om ten behoeve van het economisch evenwicht enkele offers in het vlak van de indirecte belastingen te brengen, zij wilden hun eindoordeel over de wetsontwerpen toch opschorten tot na het antwoord van de regering. K.V.P.-wc ordvoerder dr. Lucas liet door schemeren. dat zijn fractie haar fiat pas zal geven als minister Witteveen de verzekering geeft, dat het wetsontwerp tot icutralisering van de progressiefactor (met open ingangsdatum) zeer spoedig zal worden ingediend en in elk geval in de huidige parlementaire periode (dus vóór 1967) in werking zal treden. „De K.V.P. treedt de bewindslieden van financiën weliswaar met vertrouwen te gemoet. maar wacht ook met een zeker 4990 geheel compleet H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN - TEL. (01717-2010) DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hogi AutomobielberHjf L. C. OTTO Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 ongeduld op de vervulling van de belofte inzake belastingverlaging". Ook de heer Joekes verlangde van zijn ministeriële partijgenoot een duidelijke verklaring over de termijn waarbinnen het wets ontwerp kan worden tegemoetgezien. Zoals gezegd voelde de P.v.d.A. niets voor de voorstellen, terwijl ook de heren Van Dis (s.g.). Koekoek (boerenpartij) en Slotemaker de Bruine er zeer scep tisch tegenover stonden. Leidse padvinders gaan politie assisteren LEIDEN Acht a tien voortrekker* van de Ewout Joppenszgroep in Leiden gaan by wijze van proef de Leidse politie assisteren. De padvinders zullen op de eerste drie zaterdagen de voetgangers be hulpzaam zijn bij twee oversteekplaatsen: die op de Breestraat ter hoogte van de Maarsmanstccg en die op het Stations plein, recht tegenover het station. De voortrekkers, die hun uniform met een lange broek zullen dragen en die van de politie twee witte mouwen en een fluitje per persoon krijgen, gaan op deze nier (in navolging van Den Haag Utrecht) de politic vervangen. Als de proef slaagt, zal men trachten vrijwilligers aan te zoeken, want de pad vinders kunnen dit slechts als proef doen. Men overweegt ook de zebra bij de Aal markt in de proef te 'betrekken. Jongens stalen lampen uit waarschuwingsverlicliting SASSENHEIM De politie heeft en kele jongens van acht tot elf jaar aange houden in verband met het verdwijnen de lampen en fittingen uit de waar schuwingsinstallaties op de Hoofdstraat, de wegomlegging wordt aange geven. Dinsdagavond verdwenen de lam pen. De waker merkte de diefstal op, ter wijl hij bezig was uit een magazi.ii nieuwe lampen te halen. Chauffeur richtte (f 600) schade aan iu Sasseiiheim SASSENHEIM Gisternacht om twet uur reed de bestuurder van een vracht wagen met aanhanger, afkomstig i Berkhout (NH), langs de wegafzetting de Hoofdstraat. Hierbij strandde hij op oronbemalingsapparatuur, waardoor hi voor ruim zeshonderd gulden schade aan richtte. De politie gelukte het man ei wagen in Hillegom aan te houden, waar na proces-verbaal werd opgemaakt. Gistermiddag om half één had op d* hoek WilhelminalaanEmmalaan eei aanrijding plaats tussen een wielrijdstei en een NZH-bus. Een en ander r teerde in wat schade aan de fiets. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door v. d. Graaf Co. Uitgesproken: W. Pronk^ Nieuwe Haven 64, Delft. cur. mr. Th. L. Vernietigd: A. H. F. Hoogenhuizen (film bedrijf). Schoutendreef 357, Loosduinen. Opgeheven: G. Nieuwenhuizen, spuitgie ter. Prof. Kalserstraat 5. Den Haag; D. I Klaassen (Wafelbakkerij Deka). Weimarsti 224, Den Haag; H. A. M. Alink, mesthandc laar, v. Arembergelaan 38, Voorburg. Surséance: voorl. aan N.V. Reederij c: Kuiperij v/h J. J. Tuyt, Zeesluisv Bouw Rijnlandflat LEIDEN Op het terrein dat wordt begrensd door de Churchill-laan, de Ver- distraat en de Bachstraat is dezer dagen begin gemaakt met de voorbereiding de bouw van de Rynlandflat voor alleenstaanden. Er worden op het ogen blik keten geplaatst. Beker landskampioenen Ook Internazionale en Borussia boekten winst Internazionale Milaan heeft zich, na Real Madrid, als tweede club geplaatst voor de halve finales van het Europees bekertoernooi (landskampioenen). De Italiaanse kampioen won gisteren in Mi laan met 21 van Parttzan Belgrado. De eerste wedstrijd tussen beide clnbs was in een 20 zege voor de Italianen geëin digd. In de eerste wedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft de Duitse kampioen Borussia Dortmund gis teren in Praag een 04 zege behaald op Dukla. Bij de rust stonden de Duitsers reeds met 10 voor. ANDRIES van Straten, de snelle linksbuiten van bet C-elftal van PSV heeft een uitstekende verjaardag gevierd. De guitige en enthousiaste knaap met de heldere pret-ogen vierde gisteren zijn dertiende verjaardag met een 1-0 overwinning van PSV op de Zwitserse kampioen ZGiich. Stond zijn club PSV immers niet met één heen in de halve finale van de strijd om de Europese voetbalbeker? Wie zei daar dat zo iets alleen Feijenoord maar kon? Andries zag de zaken zuiver en strikt eerlijk. En hij had de situatie ook meteen bekeken toen in de 35ste minuut van de tweede helft Gerard Hoenen op unfaire wijze tegen de grond werd gewerkt. „Toon er ach ter", riep hij uit alle macht om er direct aan toe te voegen „en met ie rechter voet Toon, dan draait hij goed". Of de PSV-captain het heeft verstaan trekken we zeer in twijfel, maar een feit was dat hij de „op dracht" precies uitvoerde. De bal kwam tegen de paal, waarna Theu nissen, loerend op zijn kans, raak kon koppen: 1-0. Dat onze Andries uitgelaten was. wie zal het hem in jeugdig enthou siasme niet willen gunnen. PSV won mmers en wat dan nog? Maar zij die alles rustig en nuchter bezien en dan weten dat PSV volgende week in Zürich nogmaals anderhalf uur in het leweer moet komen, betwijfeldt toch wel sterk of de Eindhovenaren de reis '.uilen halen. Evenmin als in de vorige thuiswedstrijd voor de Europa-Cup tegen het Bulgaarse Spartak Plovdiv leeft PSV kunnen overtuigen. Verre van dat. want als men de wedstrijd van gisteren voor amper 15.000 toe schouwers gespeeld een kwalificatie wil meegeven dan zou dit de strijd zonder inhoud kunnen worden ge noemd. Angst Wat wilden beide ploegen? Winnen na tuurlijk, maar hoe dacht men dat dan te bereiken? Het werd een ons inziens ten onrechte wedstrijd van de angst. Bang was men voor elkaar. Bang was om defensief ook maar enig risico te nemen. Het gevolg: aan beide zijden en dan vooral bij de Zwitsers een schier on neembare muur van verdedigers waarbij het middenveld als een niemandsland werd achtergelaten. Wie daar een bal oppikte dankte dat veelal aan een puur toeval. Een recht omlijnde taktiek zag Daarbij kwam bovendien, dat de tech nische kwaliteiten van beide ploegen nog al wat te wensen overlieten. Zonder chau vinistisch te worden: nog geen van de wedstrijden die PSV na heeft gespeeld, heeft kwalitatief kunnen tippen aan de (Van onze sportredactie) Wildvreemde mannen en als een der PSV-aanvallen het ware het doelpunt in de „Hoi, hoi, hoihup vrouwen vlogen elkaar om op niets uitliep. Maar sta- lucht hangen. Bovendien tus- PSV". De Oosthal van de nek. Net als op de tribu- dionsfeer, nee die kwam pas sen spelers werden met ge- nieuwe RAI in Amsterdam nes van bet sportpark van in die laatste minuten, na- fluit bekroond. Het fluiten was één deinende en aan- d*e bekende fabriek uit het dat in de Oosthal een op- duurde iets langer naarmate moedigende mensenmenigte zuiden des lands. Men sprong merkelijke stilte was ge- de mensen van televisie en gedurende de laatste elf mi- °P de stoelen en juichte. daald, toen een kwartier fotografen hun lampen lan- nuten van de wedstrijd PSV even was de echte voor het einde Zurich een ger op de menigte lieten Zürich. Naar schatting stadionsfeer aanwezig. De hevig offensief ontketende, schijnen. tweeduizend mensen slinger- technici van dit project, Voor rust ging het nog En toen daalde de angstige den al 'hun opgekropte ge- waarbij de televisie--uitzen- wej j^en reeg meer e in- rust. PSV haalt het niet voelens de lucht in. Dat was ding via twee machtige pro- ^ruk van een beetje rumoe- of wel. Tot het moment, het moment, waarop da jectoren rechtstreeks op een Tjff bioscooppubliek. Niet waarop een vrije schop ge- massa, die tijdens het groot- filmdoek van acht bij zes hinderlijk, maar ook niet nomen moest worden. „Is ste deel van de wedstrijd óp meter werd overgebracht, sfeerrijk. Na rust ging het' Piet Keizer niet in de zaal?" een laag pitje had zitten sud- kregen dus op het laatst toch jets beter. Er kwam ook in riep een overmoedige Am- deren, had gewacht. n°9 Qólijk. het spel meer leven en bij sterdammer. Met alle respect Men hoorde nauwelijks, dat Daarvoor was van een de kansen, die door Alle- voor Keizer, hij werd een commentator Aad van Leeu- „echte" stadionsfeer geen mann en Theunissen net niet vergeten man, want ook bij wen vertelde, dat Theunis- sprake. Oh, zeker, men leefde konden worden benut, werd PSV weet men hoe vrije sen de maker was van het wel mee, applaudiseerde bij het „ach" iets langer gerekt, trappen genomen moeten Eindhovense doelpunt. Wat saves van doelman Gert Bals Het werd ook iets rumoe- worden. De stoelen in de gaf dat ook. PSV stond voor, en bij prachtige slidings van riger. RAI kunnen er nu van mee- PSV zou nu gaan winnen. Roel Wiersma en riep „ach" Men voelde als het ware praten. NOORDWIJK In de volleybalcompetitie van de Bollenstreek stijgt de spanning. Bij de dames zijn het RFD en DIO 1 die elkaar de titel be twisten. RFD staat weliswaar met twee punten voorsprong aan de ko>p, maar de concurrentie heeft één wedstrijd minder gespeeld. Beide teams zijn zover uitgelopendat de middengroep er niet meer aan te pas kan komen. De herenafdeling telt niet minder dan er teams, die alle kandidaat zijn voor het kampioenschap. MSV 1 prijkt mo menteel bovenaan de ranglijst, met slechts één punt verschil op NVC, dat met één punt minder wordt ge volgd door PTT. De kampioen van vorig jaar. MSV 2. staat wel met drie punten achter op de broeders heren van team 1, ;aar blijft een geducht tegenstander. De stand in de competitie is als volgt: Dames: RFD 15—29; DIO 1 14—27; NVC 12—18: MSV 3 15—17; MSV 1 13—16; PTT 16—14; MSV 2 14—13; Sivols 15—8; DIO 14—7; Relax 12—4; KVC 5 14—1. Heren: MSV 1 14—23; NVC 14—22; PTT Manchester U. kon weer niet winnen Manchester United heeft zich ook in de replay niet voor de halve finales van het Engelse bekertoernooi kunnen plaat sen. Gisteren kwamen de Mancunians na negentig minuten voetbal tegen tweede- divisieclub Sunderland niet verder dan een gelijke stand: 22. Ook in de ver lengingen bleef deze stand ongewijzigd, zodat beide ploegen nogmaals tegen el kaar in het veld zullen moeten komen. In de eerste divisie werden nog twee wedstrijden gespeeld: Sheffield Wednas- dayLiverpool 22, Stoke CityChel sea 2—0. Twee doden Het verloop van de wedstrijd tussen Sunderland en Manchester was niet al leen sensationeel linksbuiten Bobby Charlton kopte in de laatste seconde de gelijkmaker in ook de scenes buiten dc lijnen droegen het stempel van onver valste Cupsfeer. Het stadion van Sun derland. dat zo'n 62.000 toeschouwers kan bevatten, was met 70.000 enthousiasten reeds bomvol, maar buiten de hekken smeekten nog tenminste 45.000 voetbal fans om een plaatsje. Daar velen zich niet ontzagen zich desnoods met schop pen en slaan een weg te banen naar het stadion, kwam het tot schadalige scenes. Men doorbrak de hekken, kroop in mas ten en vernielde de ingangen. Tenminste vijftig gewonden werden naar de plaat selijke ziekenhuizen gebracht De rust keerde pas weer in, toen de politie met belangrijke versterking zich in het ge woel mengde, n het gedrang vielen zelfs twee slachtoffers. Een vijftienjarig meis je en een nog niet geïdentificeerde man vonden de dood. 14—21; MSV 2 13—20; KVC 4 13—18; NPSV 15—17; Sivols 13—15; WVC 14—12: Relax 13—7; MSV 3 16—6; HVC 15—5; KVC 5 15—4. VOLLEYBAL DAMES PVC had dobber aan Kangeroes Het Haagse P.V.C-, trotse lijstaan voerder in de overgangsklasse West dames, stuitte gisteravond in het Gym nasium op fel verzet van Kangeroes. Slechts met inspanning van alle krachten slaagden de Haagse dames er in een benauwde 13 zege te be halen. Niets wees er op dat Kangeroes het zijn tegenstanders later nog zo moei lijk zou maken. Service en aanval van P.V.C. waren veel beter verzorgd dan bij de Leidse dames en via 05 en 710 werd het met 915 een eerste setzege voor de Haagse meisjes. Na een gelijk opgaande strijd tot 66 nam Kangeroes daarna een 106 voor sprong, vooral dank zij uitstekend ser veren van Ilonka Kruts, P.V.C. vocht vertwijfeld terug, maar moest nu met 1512 de zege aan onze stadgenotes Na het frisse en levendige spel de tweede set vielen onze stadgenotes bitter tegen. MartLne Amptmeyer aanval en Els van Selm op se: brachten P.V.C. via 06 op een a sprong, waarna de Haagse dames geen enkele moeite meer hadden om door een 715 setzege op 12 te komen. Vechtlustig Bijzonder vechtlustig opereerde Kan geroes daarna in het begin van de vierde set. Ans Meijer, Ans Vrielink en Jutine van Puffelen kwamen nu tol goed valsspel en dit bracht onze stadgenotes op 8I. Helaas zakt Kangeroes daarna ver terug. Driemaal achter elkaar had den onze stadgenotes bovendien de pech dat een goed gestopte service of smash tegen de balken belandde en dit haalde de vaart uit het spel. P.V.C. nam direct het initiatief over en kwam op 810. Nog even vocht Kangeroes terug (1010) maar tenslotte moesten onze stadgenotes met 1115 de set en daarmede dc ovei winning aan de Haagse dames laten. V oetbaltoernooi (Zilveren Molen LFC) start 18 maart LEIDEN Morgenavond wordt de loting gehouden voor de wedstrijden in het Jaarlijkse voetbaltoernooi van de Leidsche Football-Club om de Zilveren Molen. De eerste wedstrijd in dit aan trekkelijke toernooi wordt over veertien dagen al gehouden, namclyk op woens dag 18 maart om acht uur op het LFC- terreln aan de Boshuizerkade. De deelnemende verenigingen zijn dit maal: Quick Boys (molenhouder)Rijns- burgse Boys, Zwart Wit '28 uit Rotter dam (zaterdagclubs) en DOSR uit Roe- lofarendsveen. Laakkwartier en V.U.C. uit Den Haag en de Leidsche verenigin gen Lugdunum en organisator LFC (zon dagclubs) wedstrijden die Feijenoord vorig jaar om dezelfde Europese trofee heeft ten beste gegeven. Het raffinement ontbreekt; ook bij de tegenstanders van de Eind hovense club die duidelijk minder sterk zijn dan klasseteams als Vasas en Reims waartegen Feijenoord het vorig jaar moest opnemen. Geen inspiratie Mogelijk dat PSV zich aan dergelijke tegenstander ook zou optrekken. Men kon echter geen inspirerend voorbeeld geven om er een op goed peil staande match van te maken. De spanning kon alle gemis aan kwaliteit zeker niet goed maken. En daarom zou het voor PSV niet eens zo'n grote sof zijn wanneer men volgende week op eervolle wijze uit de strijd wordt gewipt, want tegen sterke :lubs als Real Madrid, Internationale of Borussia Dortmund kunnen de Braban ders toch echt niet meer dan een figu rantenrol vervullen. En dat is nooit leuk. Het tempo.van handelingen ligt name lijk te laag. De bedoelingen zijn veelal goed, maar men heeft teveel tijd nodig om de acties uit te voeren. Doet men het dan gejaagd dan gaat er veel aan precisie verloren waardoor menige aanval werd onderbroken vóór gevaarlijk te zijn. Daar bij komt nog dat midvoor Theunissen ondanks het doelpunt dat hij scoorde be- oadld zwak was, hoewel hij tweemaal oech had met strakke schuivers die net naast gingen. Maar tegen de stevige en resolute stop per Brodmann maakte hij bijzonder jveinig klaar. De andere aanvallers tegen de overige Zwitserse verdedigers al even min, want Zürich speelde zo defensief dat er tegenover vrijwel elke aanvaller twee verdedigers stonden. Beide kant- ïalves speelden vrijwel steeds op één Üjn met de stopper en de backs waarbij de een de ander voortdurend rugdekking Sleutel Alleen snelle dieptepasses en snelle /oetballers hadden hier PSV een sleutel in handen kunnen geven om succes te oereiken. En daaraan ontbrak het ten menmale ondanks alle enthousiasme en de inzet van meer dan 100 procent Het duidelijke overwicht dat PSV, vooral na de rust (cornerverhouding in het totaal 186 voor onze landskampioen) bezet, nad redelijkerwijs toch in een groter ïs moeten resulteren dan deze magere score, die naar ieder vreest in Zwit serland moeilijk voldoende zal zijn om ;ich staande te houden. Maar na 12 minuten redde Leimgruber ia een knappe Van Wissen-Giesen com-r oinatie op de lijn en tot tweemaal toe ging een schot van Theunissen net voor iet uitstekend door de internationale doelman Schley verdedigde doel. Teveel sier PSV maakte de fout het spel teveel op te houden en de combinaties te lang door te voeren. Veel van het knappe werk van de kleine Hoenen en de sterk spelende Van Wissen ging daardoor verloren. Ook na de rust, toen PSV op het middenveld sterker durfde oprukken, maar daardoor de speelruimte nog kleiner maakte. De Zwitsers kregen zodoende meer ruimte voor snelle cn door de Duitser Stünner geleide tegenaanvallen, die lang niet altijd zonder gevaar waren. Dat er uiteindelijk nog een doelpunt viel, was voor velen een meevaller. De Zwitsers viel het iets tegen, maar toch seinden alle Zwitserse sportjournalisten naar het Helvetenland, dat er alle hoop was dat er eindelijk een Zwitserse ploeg in de halve finale zal doordringen. Dit PSV is te verslaan wanneer Zürich meer dan hier in Eindhoven op de aanval durft te spelen. En wij zullen de laatsten zijn die dit durven te ontkennen. PSV: d. Bals; a. Donners en Kempers; m. v. Wissen. Wiersma en Brusselers; v. Giesen, Allemann, Theunissen, Hoenen en Verdonk. Zürich: d. Schley: a. Stahlin en Stierli; m Leimgruber, Brodmann en Szabo; v. Feller, Martinelli, v. I^rg, Stürmer en Kuhn. Afdeling Leiden van de NeVoBo LEIDEN Dc jeugd heeft gezegevierd! Dat kunnen we rustig vaststellen bij het kampioenschap van Kan geroes 2 in de heren eerste klas van de afdeling Leiden van de NeVoBo. Het jonge en enthousiaste Kangcroes- ploegje Het in de beslissingswedstrijd tegen het Al- phense Castellum beslist niet zijn beste spel zien. Maar, zoals afdelingsvoorzitter J. van Egmond het bij zijn felicitaties uitdrukte, dat zal wel een „vergissing" zijn geweest. Ten slotte spelen de zenuwen hierbij een rol. Overigens zullen deze jonge knapen als ploeg een waardige representant vormen voor ,de afdeling, bij r een plaats in de overgangs- Het was een volkomen verrassing, dit kampioenschap, want Kangeroes had nog drie punten nodig uit drie wedstrijden. Het geluk viel de Leidenaars in de schoot. De voordien nog zeer kansrijke Leidse studenten speelden dinsdagavond namelijk hun slechtste wedstrijd van het seizoen tegen WS 2. Enkelen hunner waren kennelijk nog onder de indruk van een feestje. Zodoende had Kange roes aan één puntje voldoende. Dat a le eer van Kangeroes te na. aardige kampioen behaalde 3—1 zege op Castellum. Onze natuurlijk en de beste de promotiecompetitie. Nog één Nog een team wist beslag te leg gen op een kampioenschap en ook hierbij verrassing; Catena 1 in de heren derde klas. Dit eveneens jonge studententeam deed het beter dan de collegae van LUSV. Het bleef ongeslagen. Het kampioen schap rolde de Catena-mensen in de schoot door het gelijke spel van concurrent VVS 4 tegen DOG 1. Het gaat bijzonder spannend worden in alle klassen en verrassingen als hier boven vermeld, kunnen nu elke avond vallen. Alleen de dameskampioenen la ten nog wel enkele weken op zich wach ten. Zoals bij de dames gebruikelijk is, wordt hier met miniem verschil tot het laatst fel gevochten voor de overwinning, zodat misschien nog wel beslissingswed strijden nodig worden. D. van Male bij COVS Leiden LEIDEN Dc bekende voetbalscheids, rechter D. van Male zal maandag 9 maart in café-restaurant Zomerzorg een in leiding houden voor de scheidsrechters van de groep Leiden en Omstreken van de C.O.V.S. De bijeenkomst begint om

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11