TOONT DE ZOMERGARDEROBE ^'parijó Tweespalt in de Finse televisie opgelost Met Jij bent mijn leven9 naar het Songfestival DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 Staat koopt concurrenten (Van onze moderedactrice) pARIJS vergunt ons nu zorgvuldig onze zomer garderobe samen te stellen. Nu ja, we kunnen wel niet verder dan op papier in Parijs winkelen, maar dank zij de foto's, die vandaag eindelijk in de krant mogen van de mode- vorsten, is het toch mogelijk de ideeën te bemachtigen. Heel knappe naaisters zullen na zorgvuldige bestudering zich misschien aan zo'n Parijs model wagen en voor de overigen werkt de confectie thans op hoogspanning om straks een Nederlandse vertaling van het Parijse woord, in de winkels te brengen. 3. Paton blonsende rug 4. Een echt Diorpnk 5. Bnlmaln wat conaervatievei 6. Cardln... de nlenwnte kraag 7. Maggy Rouff zwierig Hj 8. Patondoorgehaalde celn- Judy Garland-show is ten einde Enkele malen hebben ook wij op ons I scherm afleveringen van de Amerikaan- se Judy Garland-show gezien, een muzi kaal programma waarin Judy na haar tragische filmcarrière allerlei gasten ont vangt. waarin veel gekust en gebabbeld wordt en waarin men vooral oude lief desliedjes nog eens laat horen. I Zes en twintig weken heeft de voor- I malige filmster het volgehouden een uur lang voor de camera's te staan, maar op j 29 maart a.s. zal de laatste aflevering op I het Amerikaanse scherm komen Als reden voor haar ontijdig ophouden I met het wekelijkse programma heeft de I tv-maatschappij opgegeven dat Judy te j J weinig tüd overhoudt om zich aan haar f gezin te wijden, maar het is een publiek geheim dat de show niet erg bemind Is j en er veel te weinig naar wordt gekeken naar de smaak en de eisèn van de firma welke deze voorstellingen sponsort en met reclame doordrenkt. Anneke Grönloh niet enthousiast HOEWEL Anneke Grönloh van tevoren iedereen had ver zekerd dat zij „erg blij was met alle drie de liedjes", gaf zij ach- export van de programma's is°heel slecht teraf wat sip toe dat zij het liefst gelopen. Wel kochten verscheidene Euro-1 Vlipopndp Hollandpr" had wil- pese landen een of twee afleveringen. ..vuegenae noiianaer naa wit maar daar bleef het bij. len zingen in Kopenhagen. Een liedje met een drukke melodie Opnieuw een tegenslag voor Judy Gar land, die bij de televisie haar come back maakte, maar Jjelaas niet slaagde. Ook de welke niet gemakkelijk in het gehoor ligt, maar waaraan nog al wat stemvolume te pas komt. Jammer voor Anneke, maar het werd naar inzicht van een 120 man (en vrouw) tellende lande lijke jury toch „Jij bent mijn le ven", een bijdrage van René de Vos en Ted Powder, Na afloop van haar optreden, dat wat wijds „de landelijke finale" wordt genoemd, hoewel er aan zo'n finale geen wedstrijd vooraf gaat, keek An neke op haar neus. Zij had haar hart gezet op „Vliegende Hollander", want, vertelde zij, „ik heb de liedjes thuis voor de spiegel geoefend en dat laa me het beste". Niettemin zal zij op 21 maart Nederland op het Eurovisie Songfestival gaan vertegenwoordigen met „Jij bent mijn leven". De finale, gisteravond in Utrecht ge houden voor de speciale televisie-uitzen ding, volgde keurig netjes de in acht jaar volkomen platgetreden paadjes met een enthousiaste Dolf van der Linden die het Metropole-orkest dirigeerde, met een omroepster ditmaal Elles Berger als gastvrouw, die wel erg haar best deed en met het bekende gebrek aan orga nisatie, zodat tekstschrijver en componist ran het winnende liedrje door Elles, die urn namen niet eens wist, grote boeket en in de hand gestopt kregen en toen 'lug uit het zicht van de camera moesten verdwijnen. Tarzan niet op de beeldbuis Reeds geruime tijd geleden heeft het Amerikaanse network CBS aangekon digd, dat het een grote televisieserie zou gaan maken naar de beroemde verhalen over Tarzan, de onder apen opgegroeide jongeman, die in de jungle grote avon turen beleeft Men zal zich herinneren, dat een grote reeks Tarzan-films, uit Amerika afkomstig, ook zeer veel succes heeft gehad en overal ter wereld werd vertoond. CBS heeft al heel wat voorbereidingen getroffen en zelfs reeds een geschikte fi guur voor Tarzan gevonden. Toen het echter aankwam op het opstellen van duidelijke contracten, bleek het dat dc ujd er niet meer naar is, om Tarzanver- öalen te spuien. Immers spelen de avonturen van Tar- 'an zich af in de Afrikaanse oerwouden en zijn de tegenstanders, met wie hjj al- HJd heeft te kampen, negers. Gezien dc fassenstrüd. welke in Amerika aan dc orde van de dag is. zouden de overigens onschuldig bedoelde Tarzanverhalen nu Plotseling een tendentieus karakter krij gen en dat wenst CBS natuurlijk niet op hch te nemen. Jammer, maar géén Tar tan-staaltjes op de beeldbuis! 6 In de Libanese hoofdstad Beiroet is vernomen, dat in de Syrische hoofdstad Damascus een belangrijke spionage-zaak aan het licht is gekomen. Een Syrische ■unctionaris van de Westduitse ambas- r die als tolk fungeerde, is gearres- Anneke Grönloh tijdens de bloe menhulde, geflankeerd door componist Ted Powder (links) en tekstdichter René de Vos. Weer jonge Franse naar festival Frankrijk heeft opnieuw een heel jon ge. nog vrij onbekende zangeres de kans gegeven om naam te maken via het Eurovisie Songfestival. Na Jaqueline Boyer en Frangoise Hardy komt nu een zekere Rachel, leerlinge van Mireille, een nieuw Frans liedje zingen. Er is nog niet beslist welk liedje dat zal zijn. Uit West-Duitsland komt Nora Nova. die zingen zal „Man gewöhnt sich so schnell an das Schone" en Italië wordt vertegenwoordigd door Cigliola Cinquet- ti, met „Non ho l'eta per amarti". De Ita liaanse finale is enige weken geleden wel via Eurovisie uitgezonden, maar wij hebben die niet op het scherm gehad. Opheffing dagblad „Ons Noorden" Het rooms-katholieke gewestelijke dagblad „Ons Noorden" zal met ingang van 1 april niet meer verschijnen. De stichting „Ons Noorden" en de directie van het blad hebben dit vandaag in een mededeling aan de lezers laten we ten. „Ons Noorden" is in 1881 opgericht. De laatste 15 jaar was het dagblad. De reden van de opheffing is het geringe aantal abonnees. Een laatste actie om het aantal abonnees te vergroten heeft niet het gewenste resultaat gehad. Stemming Intussen had hun liedje „Jij bent mijn leven" 159 van de 360 jurystemmen ge haald. Merkwaardig genoeg gaf de teenagerjury maar liefst 17 stemmen aan het veel romantischer liedje „Weer zingt de wind", dat geruime tijd vóór stond, maar tenslotte toch met 141 stemmen achter bleef. „Vliegende Hollander" ver wierf niet meer dan 60 stemmen. t nieuwe liedje is een tikje cru van tekst, maar heeft een leuk vlot wijsje. De tekstdichter, René de Vos, reeds grijs harig met zes kruisjes achter de rug, had voor het eerst meegedaan, hoewel hij in het verleden zijn sporen al heeft verdiend met liedjes Schrijven. Eén van zijn geestes kinderen was het eenmaal zo succesrijke liedje „Loiiise, zit niet op je nagels te bijten". Gisteravond glommen hii en Ted Powder natuurlijk van voldoening. Het allerpopulairste kledingstuk van elke garderobe is het pakje. Dat kan variëren van een tweed tailleur tot een zijden deux-pièces. Het kan rechtgerokt zijn en een plooirok hebben, het kan een kort en een vrij lang manteltje hebben, als het maar nooit al te strak ge tailleerd wordt. Maar.... helemaal recht hoeft het manteltje nu ook weer niet te vallen. In het huis Dior toonde Mare Bohan bijvoorbeeld een bijzonder leuk pak met diepe plooi en in de rok en een manteltje tot net over de taille. De inzet van de mouw is een van de geheimen van dit huis. Dit model was uitgevoerd in een wit-rood uiterst klein ruitje, er wordt een linnen blouse van het zelfde rood bijgedragen en de witte linnen hoed is ook met dat rood af gebiesd. Pierre Balmain is conservatiever in zijn stijl. Hij koos mandarijn- kleur en donkergrijs voor zijn ruit je en liet er een grijze mousseline blouse bij dragen met een enorme strik, die de smalle revers bedekt en de even afstaande kraag opvult. Een heel nieuw idee bracht Lan- vin, waar de Belgische ontwerper Crahay nu voor werkt. Hij ontwierp een japon in het door hem zo gelief koosde zacht tabaksbruin met op het voorpand een dubbele rij van vier knopen en om de hals een smal le bies, die in een lange das uit loopt. Men maakt er een sportief pak van door het jasje, ivoorwit, er bij aan te trekken. Dat wordt op de ja- I oon geknoopt, de geincrusteerde ceintuur zorgt met een lip en gesp j voor de sluiting in de taille. Serge Matta ontwerpt voor het huis Maggy Rouff en van hem is het vierde idee. Ditmaal is zacht rose wit gedessineerde zuivere zij de het materiaal. Kenmerkend voor de jongste mo de is de rok. geplisseerd maar aan de zoom uitgestreken, waardoor klokjes ontstaan. Heel jeugdig en zwierig zoals de gehele collectie van Matta was. Jacques Heim laat ook bij feeste lijke gelegenheden een pakje dra gen, maar dan met enkel-lange rok. Donkerblauw met wit zal deze zo mer grote mode zijn. De combina tie van het overdadige jabot van de blouse is naar onze smaak wat veel - T bij de sportieve streep. Maar ach, Deze doorgehaalde ceintuurs je moet maar durven! we vee' zien te meer omdat de Pierre Cardin heeft ieder seizoen sende.ruS terrein wint en zo'n een nieuw idee en wat meer is, meestal boekt hij er succes mee en neemt de confectie met graagte zijn ontwerpen over. Ditmaal In Finland is nu dan toch een einde gekomen aan de tweespalt over de televisie. De staat, welke zijn eigen bedrijf Televisio be dreigd zag door de populariteit van de particuliere zender Tesvisio en diens dochtermaatschappij Tam- visio, heeft de weg van de minste weerstand, gekozen. En die is: het gehele bedrijf eenvoudig op te ko pen en zelf verder te exploiteren met reclame en al. Jarenlang heeft de strijd om de tele- isie in Finland gewoed. In feite heeft het land zijn televisie te danken aan Tesvisio, de zender welke tien jaar ge leden door studenten van de Technische Hogeschool werd gesticht. De zendmast werd op het schoolgebouw geplaatst en aangezien Finland geen wet kende welke dergelijke particuliere initiatieven op omroepgebied verbood, ging dat allemaal een leien dakje. n aan geld te komen zonden de stu denten meteen al reclameboodschappen n weldra groeide Tesvisio uit tot een zelfstandige onderneming welke reeds lang niets meer met studenten of school heeft te maken. Pas enkele jaren later was de Finse staatskas in de gelegenheid aan het radiobedxijf ook een televisie-afdeling toe te voegen. Toen begon de concurren tie. Tesvisio had echter een zendmachti ging voor tien jaren en was niet weg te werken. Was de Finse overheid Hen jaar ge leden blij met het studenteninitiatief, omdat Finland toen ook kon meedoen als televisieland, naarmate dit bedrijf welvarender werd en steeds meer kij kers lokte, sloeg die blijheid om in ijverzucht. De staatsomroep is vrij van reclame, Dok in de radio, weshalve er niet te con- :urreren viel tegen Tesvisio. Er is heel wat te doen geweest over eventuele op heffing van Tesvisio, vooral toen deze onderneming er nog een „dochterbedrijf' bij kreeg, genaamd Tamvisio. POLITIEK i spreektrompet in radio visie en wenst daarvoor zoveel aandacht als maar mogelijk is. zonder dat deze wordt afgeleid door de krentjespikkers, in casu twee vrolijke en zorgeloze tele visieprogramma's. De Finse overheid heeft van alles ge daan om met later getroffen maatregelen de beide particuliere ondernemingen het leven onmogelijk te maken, maar zij werd daarbij op haar beurt dwarsgezeten door de grote ondernemers, die graag werkenden zijn echter in staatsdienst overgegaan en dat heeft wel even wat voeten in de aarde gehad. Overigens doorbreekt de staat leukweg het principe van reclamevrije uitzendin gen. Om aam de wensen van de adver teerders tegemoet te komen en een groot deel van het kijkend publiek niet tegen zich in het harnas te jagen, blijven Tes visio en Tamvisio reclameboodschappen uitzenden. Dit is een staaltje van koopmans- politiek, want reclame in de tv-pro- gramma's brengt een lief centje op en het zou de staat onmogelijk zijn btf de tekorten welke het eigen programma al oplevert, er nog eens twee program ma's bij te moeten leveren. Hier wast de ene hand de andere: de reclamegelden maken het mogelijk dat de overheid er toch nog twee spreek trompetten bij krijgt, en met de concur rentie tegen het overheidsbedrijf is het nu in elk geval uit. De adverteerders kunnen niet klagen, het publiek houdt zijn reclame en de onverkwikkelijkheden aangaande het verlengen of opheffen van concessies behoren tot het verleden. Over de merkwaardige toestand van een staatsbedrijf dat half commercieel half ideëel werkt, wordt maar niet al te veel gepraat. van die lekkere, gezonde, i fut-gevende, honger-stillende de beeldbuis. De enige oplossing van het conflict scheen lange tijd te liggen in het een voudig niet hernieuwen van de zend- concessies voor particuliere onder nemingen op omroepgebied, maar ook hierin zag de staat zich tegengewerkt Handig politiek spel en veel hoofd brekens hebben nu dan geleid tot het hanteren van het „ei van Columbus", want de staat heeft, na lange en zeer ge heime onderhandelingen, het gehele par ticuliere zendbedrijf, de dochteronderne ming incluis, opgekocht NU WEL RECLAME Bij de bekendmaking ming werd aangek bliek niet veel zal VC1. andering, want de staat blijft de beide zenders normaal exploiteren Alle mede- tuur dan een praktische oplossing Maav bij de talloze pakjes en de mantels mogen we toch niet verge- grote kraag zijn succes. "Die"kraag tan. dat een simpel japonnetje een reikt altijd tot de taille en wordt Plaats in onze garderobe behoort te daar met een strik gesloten. Zijn Ja- bebben\ Van Patou ook een hemels- panse mannequin Hiroko Matsumo- blauw Jurkje.dat van de hals af to toont een pakje in een heel fijn fui"? valt e" de ta,lle b'jeenge- blauw-wit kriebeltje, dat hondetand bouden ^ordt do°r een smal cein- heet. De kraag is het bestuderen ™urtJe- °e enorme kraag loopt in waard deze is geheel in model ge- j ot de taiIle door. waardoor knipt zonder naad en moet afstaan. de bl°usende rug geaccentueerd Donkerblauwe blouse, strik en roos w^- -j voltooien het geheel. - Nieuwe ideeen genoeg dus. Nu Met vi j wordt het alleen maar zaak het P— ,meest^opmerkeIijke van de juiste te kiezen en eerst eens heel aan kritisch voor de spiegel te gaan mantel van Ferreras i te kraag is. Bij sommige modellen is dit schouderstuk van een ander materiaal dan de rest van de man tel. De redingotestijl keert telkens de mode terug en zeker dit jaar er een tendens is terug te grij pen naar de modes van vóór 1940. Een andere moderne stijlmantel toont ons het huis Patou waar Mi chel Goma voor ontwerpt. De mouw inzet is bijzonder ingewikkeld en en achterzijde verschil lend. Op taillehoogte heeft dit mo- lang niet allemaal! De Indische minister van Defensie, Chavan. heeft gisteren in het parlement verklaard dat India thans sterk genoeg is om elke Chinese aanval te weerstaan. In antwoord op vragen zei hij dat Chinese troepenconcentraties langs In- dia's noordelijke grens met Tibet voort duren. Hij wilde geen verdere bijzonderheden geven om redenen van veiligheid maar zei dat India's positie aan de grens thans niet meer zwak is. 19.00 Nieuws: en en dood, xr"piano: klas- ïuzlek; 20.20 Promenade-orkest: amu 'muziek; 21.00 Alt en piano: klassiek» 21.30 Kerkorgelconcert: klassiek» 22.00 De zingende kerk: besprekinf iek uit verschillende stijlperio- 23.10 Lichte gra A.V.R.O.: 18.00 3.R.T.-Variété-orkest s: 19.05 Paris vous Parijs: 19.10 Piai "9.45 Inleiding I mble; 22.00 Kar muziekbegrip, muzi- s; 20.05 Muziek-re- j Licht Twijfel Anneke verzekerde haar vele bewon deraars. dat zij in Kopenhagen goed haar best zal doen. Zij heeft wel goede ver wachtingen, al zal zij eventueel minder slagen zeker wijten aan het feit dat de Nederlandse jury's niet „De Vliegende I Hollander" kozen. I Haar moeder denkt er anders over. Zij is van mening, dat Anneke te hoog grijpt met haar meedoen op internationaal niveau. Deze gedachte komt mede voort! uit moederlijke bezorgdheid, want, al botert het op het ogenblik niet zo bar' tussen Anneke en haar moeder en is zij daarom alleen gaan wonen, toch was mevrouw Grönloh gisteravond in de zaal. Anneke wist daar niet van en was er niet zo blij verrast mee Toen zij na afloop haar moeder zag liep zij haar liever zonder meer voorbij. Maar hoe het zij. Anneke Grönloh zal dan straks in Kopenhagen de volgende hooggestemde woorden zingen: „Ik weet dat je liegt en dat je mij bedriegt, maar ik aanvaard het, want jij bent mijn leven", daarmee het beste van 206 Nederlandse inzendingen aanbiedende. Dagopening; 7.20 Kiassie- ziek; 7.45 Radiokrant; 8.00 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 zieken: 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor vrouw; 10.10 Moderne kamermuziek; 1- 'SA l.icht irammofoonmuziek even 3.00 Nieuws: 13.15 Lich nuziek (gr.) 4 00 Tsjechische kaï Klassieke orkestwerk zang. geestelijke liederen; 15.50 Bijveivertei- jeugd: 16.00 Voor de jeugd; 15.20 Samen- Iversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws: Ochtendgymnastiek; 7.20 Socialistisch dlied; 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Van de voorpagina); 8.00 Nieuws socialistisch strijdlied: 8.18 Lichte gram- lonmuzlek; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Och- gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Oude ermuzlek (gr.). VPRO: 9.40 Schoolradio. IA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek; 11.00 dc vrouw; 11.35 En nu Rotterdam, irieerd programma, (herh. van 15 februa- I.); 12.30 Mededelingen Uit dc school geklapt: gramma; 20.55 In A.V.R City. T.V.-film; 22.00 educatief i 'elevizier; 21.10 infrontatle, ge- latlonale Anarchie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5