Alexander Uninsky Prinses Beatrix woonde lezing in Leiden bij Bezoek van 24 gemeentebesturen aan het nieuwe Diaconessenhuis NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Oegstgeest: Rijnlands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, 8 uur: afd. Oegstgeest K. en O., filmavond, Faja Lobbi, Herman v. d. Horst, Prijs de Zee (idem) en Zoo (Bert Haanstra). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest. Den HaagScheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Zuidhollands Orkest. Zaterdag (22 febr.) Stadsgehoorzaal, 8 uur: jeugdconcert Nat. Jeugdorkest, werken van Jul. Rönt gen, Oltmar Gerster, Hendrik Andries- sen, F. H. Mendelssohn en Albert Rous- sel, solist Joop Stokkermans (in kader Koninkrijksherdenking.). Schouwburg, 8 uur: opvoering van Blaffen tegen de Maan door Litteris Sa- Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19. uur: Geref. Jeugdverband, vertoning v film „De onzichtbare vijand" (in kadei ran „Atoomweekeinde"). Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: sociëteitsavond. Aula Louise de Coligny-HBS, Kager- straat 7, 8 uur: Meisjes-HBS-vercniging Ende dispereert Niet, Schrikkelbal. Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 8 uur: feestelijke ledenbijeem komst De Valkeniers t.g.v. 40-jarig be staan jongenswerk. Oegstgeest: Vormingscentrum Oud- Poelgeest, weekeinde over de nieuwe verhouding met Indonesië, thema: „Indo nesiëNederland, hernieuwd betrokken". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met Het donker i: licht Genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur Concertgebouworkest m.m.v. Nikita Ma- galoff, piano. Zondag Diaconessenhuis, Houtlaan, 10.30 uur ingebruikneming kapel (met eerste kerkdienst). Oegsgeest: Vormingscentrum Oud- Poelgeest, voortzetting weekeinde In- donesië-Nederland. Maandag Prytaneum. Rapenburg 6. 8 uur: A demische Filmstudiekring Salon Indi vertoning van ..De mooiste tijd" en „Het feest" van resp. Nico Crama en Paul Verhoeven (na inleiding). Schouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel, opvoering van „De krijgshaftige held" van Shaw. De Doelen, 8 uur: Leidse Amadeur- fotograf en vereniging, J. Versteeg ovei „Nieuwe avonturen in kleur". Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met Mary, Mary (besloten voorstelling). Gebouw K. en W_. 8 uur: Hoofdstad- Operette met Frühling in Wien. Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Kome die met Het Lemen Wagentje. Dinsdag Stadhuis, 78 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leids Kamer koor, Johannes-Passion, ol.v. Willem ïizee. Schouwburg. 8 uur: Roti Deel, opvoering van „De Shaw. _eest-Rijnsburg: Veiling Flora, 3 uur: receptie t.g.v. 50-jarig be- sn Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 Nieuw Robt. Toneel met Kiss me Kate. Gebouw K. en W.. 8 uur: Hoofdstad- Operette met Frühling in Wien. Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Kome- |die met Het Lemen Wagentje. Woensdag Pieterskerk, 7.15—7.50 uur: studeniten- avondgebed. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: leden vergadering Leidse Vereniging van Post zegelverzamelaars. De Doelen, Rapenburg 2, 5 uur: Rijn landse Club van het Verbond van Prot- Nederland r. van het Ver- i zaken met be en prijsbeleid christelijke Werkgevers G. C. van Dam. se d, over de stand vai trekking tot het loon- (omstr. 6.30 uur). Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. i lezing, prof. dr. C. G. Egeler „Dwars door de Himalaya" (causerie met kleurenfilm). Camera (Hogewoerd), 79.15 :n O-film, Nooit op zondag. Wijkgebouw evendaal. 8 uur: afdeling Centrum Christenvrouwenbond, jaar vergadering. n Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met Op hoop van Zegen. Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Residen- ae-Orkcst, medewerking van Evelyn Lear, sopraan. Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Ko medie met „Het Lemen Wagentje". Donderdag Juridisch Studiecentrum Gravensteen Pieterskerkhof 6, 8 uur: afd. Leiden- Oegstgeest Unesco-comité en Vereniging voor Intern. Rechtsorde (VIROi, de heer S. Mutal over „Latijns Amerika, evolutie »f revolutie" (met kleurenlichtbeelden Stadsgehoorzaal. 8 uur: Residentie- Orkest, soliste: Helga Pilarczyk, piano. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep van Oud-studenten- met „Dublin 1916". n Haag, Kon. Schouwburg, 815 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien (besl. voorstelling). Gebouw K. en W„ 8 uur: Het Nat oailet, m.m.v. Kunstmaand-Orkest. Düigentia. 8.15 uur: Herman Krebbers en Theo Olof. viool, Danièle Dechenne Piano. Vrijdag Stadsgehoorzaal, 2.30 en 8 uur: mode- •>now stoffenhuis Gronheid (Festival de sa Mode 1964). Zaal Koningskerk (hoek Willem de «vijgerlaan-Koningstraat), 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. mnSt' Van der Hei-ldcn- Breestraat 85, j uur; lunchbijeenkomst dep. Lei- aen Mij. Nijverheid en Handel, mr. R JErdbrink. voorzitter College van "'Jksbemiddelaars. over „Enkele proble- ling" verband met de loonontwikke- ,i.?en Haag, Kon. Schouwburg, 815 uur: Haagsche Comedie, Horen en Zien. vu™ g*} g,f eJ Hal BiJnlands Ly- M. H. Tromplaan 1, 8 uur: Litte raire Boekenweekavond, RijnL Boek handel en Algemene Openb. Bibliotheek, rfrard Walschap over: „De weg van ^n romanschrijver". Zaterdag (29 febr.) Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2, '30 uur; sociëteitsavond, Schrikkclfeest Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, uur: Geref. Jeugdverband. Schrikkel- avond. Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, Tussen de bladzijden Profiteur tegen ivil en donk TRIANON. Stefano. kantoorbediende, die als lid van de vak bond de belangen van het vrouwelijk kantoorpersoneel behartigt, komt moeilijkheden wanneer hij het op zekere avond opneemt voor een „lichte vrouv De „werkgevers" van deze vrouw zien hem een gevaarlijke tegenstander, ontstaan dan allerlei verwikkelingen, die na contact met de politie leiden tot het directeurschap van een supermarket. Ook in deze baan zijn de kansen lukken groot Een eigenaardige comedie van de tot dusverre slechts als acteur bekende Ugo Tognazzi. De humor zal niet door ieder een worden gewaardeerd, hetgeen niet wegneemt, dat er rake dingen worden gedaan en gezegd. Tognazzi blijkt gevoel te hebben voor het filmmedium. Allerlei actuele toestanden worden met scherp satyrisch oog bezien. De smakeloze Nederlandse titel ten spijt, is dit toch wel een onderhoudende comedie. (Onderhoudend) De rebel van Napels REX. De Napoleontische tijd is niet gemakkelijk voor de Italianen. De ent vijand na de andere valt het land bin nen. Het filmwerk „De rebel van Napels' onder regie van Lfeopoldo Savona. waar in een echte vaderlander Fra Diavolo de Fransen uit het land probeert te verdrij ven, is slecht te volgen. Sommige frag menten hebben helemaal geen' verband met elkaar, en acteertalent komt welijks of niet bij. Tony Russel, die de rol van Fra Diavolo vertolkte, is de enige die in de nogal bloederige film uitblinkt (Nogal verward). De eerbiedige lichtekooi REX (maandag t.m. woensdag). Een meisje is getuige van de moord op een neger door een blanke. Lizzy wordt nu LE/DEN In tegenwoordigheid van prinses Beatrix hield de heer Phi lip C. Jessup (67), geboren in New York en thans rechter bij het inter nationale hof van justitie, gistermid dag in het Groot Anditorium der Leid se universiteit een lezing over „Ver scheidenheid en uniformiteit in hel volkerenrecht". Deze lezing maakte deel uit van de serie der „Dag Ham- merskjöld memorial lectures", die aantal vooraanstaande geleerden staatslieden geeft op verzoek van de „Dag Hammerskjöld Foundation". volutionaire veranderingen in de inter nationale betrekkingen, die een overeen komstige verandering in het internatio- Voor grammofoonplaten aspecten der Kwaak ovi onze provincie. ïgstgeest. Vormingscentrum Oud-Poelgeest, weekeinde over „Wat Rome?" (kennismaking met de Rooms- Kath. Kerk. haar kenmerken, haar spi ritualiteit en haar vernieuwing)inlei ders: prof. dir. C. A. Rijk en prof- dr L. Aarts. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 jr: Haagsche Comedie met Othello. Gebouw K. en W., 8.15 uur: Ned Opera met Tosca. Diligentia, 8.15 uur: Alerio Diaz, gitaar Scheveningen. Op Gouden Wie ken, 8.15 uur: Amsteltoneel -met „De volle Waarheid". (Zondag 1 maart) jees t, Vormingscentrum Oud- Poelgeest, weekeinde over „Wat is Ro- le?" (zie agenda zat. 29 febr.). Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken. Hoge- •oerd 171, tel. 20502 (ook voor de apo theek Van Breest Smallenburg Leider- Welke apotheek? Geopend voor spoedgevallen: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de apo theek Van Breest, Smallenburg te Lei derdorp. Films Camera (2 30, 7 en 9.30 uur): Boccac- o '70 (18 jr.). Lido (2,30. 7 en 915 uur): De Zwaard vechter van Castiliè (14 jr.) Luxor (2.30, 7 en 9 15 uur): De Zoon an Spartacus (14 jr.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De rebel 3n Napels (14 jr.); maandag t.m. woens dag: De eerbiedige lichtekooi (18 jr.) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De grote il'to (18 jr.). Trianon <2.30, 7 en 9.15 uur): Profi teurs tegen wil en dank (18 jr.). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van schil- ierfien en beeldhouwwerken uit he be- t van de Kon musea v.jor Schone Kun- en van België (van 1 fehr tot 9 maart) Museum Oudheden: tentoonstelling Romeinse mozaiekeD uit Tunesië (tol 15 maart). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van tot 5.30 uur, vrüdag van 10 tot 5.30 er. in 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 toi uur; openingsuren filiaal Plantage b dinsdag 3.30 tot 5.30 uur. donderdag ot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur .peningsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag var 630 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 toi de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.3(< tot 5.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- ipitsj, 12 houtsnijders van Amanamkai tot 1 maart) Rapenburg 73 (Academie): tentoonstel ling plastiek (Jos nale recht vereist. Dit is reeds dikwijls gezegd omdat er altijd veranderingen hebben plaats gehad. In het verleden zijn pogingen gedaan om uniformiteit te brengen in de ver scheidenheid van wettige nationale en internationale systemen. Herhaaldelijk ook hebben vele staten leerstelsels ont worpen die voldeden. De internationale gemeenschap heeft ze geschikt bevonden en aanvaard, andere zijn verworpen. Nieuwe methoden zijn in ontwikkeling binnen het raam der V.N.-organisatie voor het bereiken van uniformiteit in de wet. Daarbij moet steeds voor ogen wor den gehouden, dat de keerzijde van het richtsnoer van de wet anarchie is. Behalve prinses Beatrix, die was ver gezeld van haar secretaresse mej. Wijnen, werd de lezing onder anderen bijgewoond door de Zweedse ambassadeur in ons land, de heer B. Eng, de president en andere functionarissen van het interna tionale gerechtshof, dr. E. H. Reerink, president-curator der Leidse universiteit, prof. dr. W. den Boer, rector magnificus, en loco-burgemeester S. Menken. B. en W. noemen straat naar John Kennedy LEIDEN Naar wij vernemen ligt liet in het voornemen van B. en W. een weg in het zuidwestelijk stadsdeel te noemen naar de vorig jaar novem ber vermoorde Amerikaanse presi dent John F. Kennedy, r zou in de omgeving van de Chur- ehill-laan en de Van der Helmstraat reeds een straat, waarvoor oor spronkelijk een andere naam was gekozen, zijn aangewezen. Foto: Corrinna Feenstra (9), dochter van prof. Feenstra, bood prinses Beatrix gistermiddag vóór de aanvang van de lezing in de gewelfkamer een boeket bloe men aan. Links loco-burgemees ter S. Menken. Leids programma voor Wereldomroep Wie wil familiegroet uitspreken LEIDEN Radio Nederland We reldomroep heeft de bemiddeling van V.V.V. ingeroepen voor het tot stand brengen van een Leids programma, getiteld: „Stemmen uit het Moeder land". In dit programma wordt gele genheid geboden aan een aantal fa milies om (uiteraard geheel gratis) groeten over te brengen aan geëmi greerde familieleden in: a. West- Australië - Indonesië - Malakka - en India: b. Zuid- en Midden-Afrika; c. Zuid-Amerika, ten Zuiden van de Amazone, b.v. Chili-Brazilië; d. Zuid- Amerika, ten Noorden van de Ama zone (West-Panama - Mexico); e. Nieuw-Zeeland; Australië. Er zijn zes uitzendingen van precies •n kwartier, vier op dinsdag 10 maart en twee op woensdag ll 'niaart. De opnamen geschieden op maandag 9 maart in de koffiekamer van het stadhuis te Leiden, tussen 10.30 en 16 uur. Aan elke uitzending mogen 4 fami lies deelnemen, die elk met 3 perso nen kunnen komen. namen en adressen worden door V.V.V. doorgegeven aan de Wereld omroep, waarna de gegadigden van de Wereldomroep bericht krijgen, hoe laat zij in het stadhuis aanwezii moe ten zijn. Ook de namen van hen voor wie de groeten bestemd zijn u urden doorgegeven. Zij zullen door de Wereldomroep tijdig worden inge licht. Zij die van deze gelegenheid ge bruik willen maken kunnen zich tot uiterlijk maandag 24 februari 12 uur opgeven bij V.V.V. Leiden, Steen straat 1B. overrompelde Leids publiek in pianoconcert van Chopin LEIDEN De „Meesterserie" van K. O. bracht ons gisteravond het Residentie-Orkest onder Willem van Otterloo, waarbij de befaamde pianist Alexander Uninsky als solist optrad. Dat Uninsky inderdaad in een mees terserie thuishoort, bewees hij in zijn magistrale vertolking van Chopins concert in e. We hadden in onze herinnering, dat Uninsky tot de pianis tische krachtfiguren behoorde; we moeten evenwel onmiddellijk vaststel len, dat zijn mannelijke en gespierde toucher, zijn weergaloze élan en on gebreidelde dynamiek op deze avond nergens tot hancDhandiigheid leidde. Zijn spel was. met name in de eerste /ee delen uiterst genuanceerd en bril jant. nergens sentimenteel of gemanië- eerd. In de finale kreeg zijn virtuozen- bloed de overhand; het orkest, dat tot dusver toch al wat slapjes was meege- kcrtndh. "ktJh"dit* terfipd naüw^lijks' bijhou den. Ook ontspoorden hier en daar enkele tonen, doch het élan van de solist aagde zulke kleine bezwaren royaal weg. Deze overrompelende uitvoering oogstte terecht een ovationeel applaus. Dit bekoorlijke, zeer expressieve co rt uit Chopins vroege. Poolse periode vormde de brug tussen Beethovens derde Leonore-ouverture en Hindemiths fonie „Mathis der Maler", b werken van gro* tse architectuur en dra matische spankracht. Van Otterloo had beide werken kennelijk veel dacht besteed. Moge zijn Beethoven in Voor grammofoonplaten i Kessel) i i schil- jaarvergadering Kamerkring- derijen (Steven Kwint), van 24 jan-24 vereniging Leiden Chr. Hist. Unie, 2.301 febr. (dagelijks van 10-5 uur, 's zondag? u«r; lorum onder leiding van ged. D.J gesloten. LEIDEN De gemeentebesturen van Leiden en 23 omliggende gemeenten hebben gistermiddag een bezoek ge bracht aan het nieuwe Diaconessenhuis aan de Houtlaan, op uitnodiging van het bestuur van het ziekenhuis. DU wilde hiermee de erkentelijkheid je gens de hulp van de gemeentebesturen inzake een garantie van twaalf miljoen gulden uitdrukken. In zijn welkomstwoord namens het be stuur rekende mr. M. C. De Graaf het uitgebreide gezelschap voor, dat de bouwkosten zoveel hoger waren uit gevallen, dat opnieuw op de genu tebesturen een beroep is gedaan een garantie van viereneenhalf miljoen gulden. Hij hoopte, dat dit verzoek worden ingeivilligd, omdat het ging om een gezonde zaak voor zieke men sen uit de gehele streek, la een uiteenzetting over de bouw er de daarbij ondervonden moeilijkhedei door de architect ir. J. E. Kruisheer uit Rotterdam en een met cijfers goo chelende economisch directeur mr. J. W. Filippo werd een rondgang door hei gehele complex gemaakt. In zes groe pen trokken de bezoekende magistra ten, waarvan velen vergezeld waren van hun echtgenotesdoor gangen, za len en kamers. Op bijgaande foto geeft de geneesheer- directeur van het ziekenhuis, dokter P. A. Coumou, een uiteenzetting over een operatiekamer. Op de foto zijn tevens te onderscheiden de burgemeesters van Koudekerk, Zoeterwoude en Benthui zen, de heren Q. Waverijn (uiterst rechts), J. A. Detmers achteren J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen (voorgrond). de strijkers niet zelden wat droog klin- ken, zijn zorg voor de dynamiek en de constructieve lijnen geeft hem de moge lijkheid een Beethoven-partituur op een speciale manier boeiend en indrukwek kend te maken. Het orkest volgde hem in'de^é Visië met'nauwgezetheid. Vöóral de climax aan het slot van de coda prachtig, dank zij de zorgzame voorbe reiding. Met „Mathis der Maler" wilde men ongetwijfeld een componist eren. wiens overlijden in december j.l. de muzikale wereld van een van haar meest markante figuren be roofde. Hindemiths oeuvre, hoe uit gebreid ook, is in ons land betrek kelijk onbekend en zeker weinig populair. Zijn vakmanschap wordt door iedereen erkend, doch de emo tionele affiniteit voor deze wat stug ge muziek ontbreekt. Juist in deze uit 1934 daterende muziek bij ..Mathis der Maler" ri i de schilder Mathias Grünewald, heeft Hindemith zich voor zijn doen op zeer bewogen wijze uitgesproken in zijn geloof in de onaan tastbare macht van het kunstwerk, dat op zijn beurt een afschaduwing is van de eeuwige kosmische ordening. Later heeft hij dit nog duidelijker willen doen in „Die Harmonie der Welt" in verband met de ideeën van Keppler. Hel was dit geloof dat hem dwong partij te kiezen voor de sociale taak van de musicus, een visie die hem in conflict bracht met het Nazi-regiem en hem in de vrijwillige ballingschap dreef. Het is wellicht goed. dat we ons van deze kant van Hindemiths wezen, die hem tot een groot opvoeder maakte en tevens tot een diepzinnig den ker over muziek,, ook eens rekenschap geven. De uitvoering van „Mathis der Maler" was bizonder fraai en strekte dirigent en orkest tot eer Zij heeft ons stellig nader gebracht tot de gevoelsrijkdom van deze nobele muziek. Dr. J. van der Veen. door voorname personen bewerkt, opdat zij zal getuigen vóór de blanke en tegen een andere neger. Zij bezwijkt voor de pressie. Later, als zij ziet dat de onschul dige het slachtoffer van een groot men selijk onrecht gaat worden, "hervindt zij zichzelf, ze redt de neger en gaat met hem mee om de waarheid aan het licht te brengen. Al werden de feitelijke gebeurtenissen van Sartre's stuk zoveel mogelijk be waard. toch kwam deze rolprent niet boven het peil van de gebruikelijke boe- kenverfilmingen uit. De film steunt hoofdzakelijk op de dialoog en op een verzorgde toneelmatige vertelwijze. De Sartre-filosofde op de achtergrond is zeker voor het gemiddelde publiek wei nig merkbaar. Over de titel van de film kan men weer het zijne denken! (Middelmatig). De zwaardvechter van Castilië LIDO. In het Spanje van de tiende eeuw, dat voortdurend wordt geteisterd door de bloedige broedertwisten tussen Navarra en Castilië en dat wordt over spoeld door de wrede Moren, is het Fer- nan Gonsalez, de jonge hertog van Cas tilië, die door zijn moedig optreden de vrede brengt. Dat kan niet anders dan door middel van het zwaard. Hoe de jonge hertog, brandend van liefde voor zijn Spanje en voor de beeldschone prin ses van Navarre, met dat zwaard weet om te springen, laat deze verfilmde bal lade zien. Wie van het genre houdt, zal aan deze film, die wel wat kinderlijk is opgezet maar toch boeit, genoegen be leven. (Kinderlijke opzet). De zoon van Spartacus LUXOR. De zoon van Spartacus is een waardig evenbeeld van zijn vader: hij heeft dezelfde stoere gestalte, bezit dezelfde moed en levert hetzelfde gevaar voor zijn vijanden op. Voor regisseur Sergio Corbucci een reden om zich na het succes van „Spartacus" te wagen aan een film over het leven van de zoon. Het resultaat is een slappe parodie ge worden. Het leven van de zoon is niet minder stormachtig dan dat van de vader. Na de trieste dood van zijn vader bij een Romeins krijger opgevoed weet hij zich in het Romeinse leger tot centurio op Er wordt veel en woest gevochten. Tijd voor een romance is er niet. Pas aan het einde van de film kan de zoon van Spar tacus (Steve Reeves) de knappe slavin (Gianna Canale) in zijn armen nemen, (Slappe parodie). De grote stilte STUDIO. „De grote stilte", de nieuw ste film van Ingmar Bergman, is, naar mocht worden verwacht, geprolongeerd. Een indrukwekkende creatie, die op vol wassen en serieuze wijze de seksualiteit aan de orde stelt. (Indrukwekkend). Boccaccio 70 CAMERA Een film die mooie kleu ren en een knappe regie te zien geeft maar voor ons qua inhoud onaanvaard baar is. De verhalen worden alle gedra gen door het thema liefde en erotiek. De film biedt niet meer dan wat geforceerde pikanterie. (Geforceerd). (Advertentie) Jonge vrouw gaf waardevolle inlichtingen Een dezer dagen kwam een jonge vrouw op bezoek bij een vriendin, die haar nood klaagde dat het leven zo duur was. Toen de bezoekster deze weinig opwekkende mededelingen een poosje had aange hoord, zag zij eindelijk kans de woorden stroom te onderbreken met de opmerking „maar waarom koop je dan niet op de markt?". De vriendin zweeg na deze woorden enkele ogenblikken verbaasd en daarna ontwikkelde zich tussen beide dames een geanimeerd (en heel wat vrolijker) gesprek over het kopen op de markt. Over de vele koopjes die er altijd te halen zijn, over de gezellige sfeer, het vrije kiezen en keuren, over de markt en straathandelaar, voor wie het leveren van goede waar punt één is. Toen de vrien dinnen afscheid namen waren zij het er roerend over eens dat kopen op de markt en aan de deur zo voordelig is en het leven heel wat goedkoper maakt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Puzzelprominenten 1 Mevr. Van 't Oever, Rhijnen- burcherlaan 42. Hazerswoude Rijndijk; 2. B. Erades, Langestraat 65. Leiden. 3. J. D. Lukaart Heemskerk straat 11. Alphen aan den Rijn. Herv. bejaardenhuis Haagwijk ontvangt de eerste bewoners LEIDEN, Naar wij vernemen, zul len eind deze maand de eerste galerij woningen van het aan de Beethoven- laan in Zuid-West in aanbouw zijnde Hervormde bejaardentehuis Ilaagwijk in gebruik worden genomen. Het be treft hier de helft van het aantal gale- Rudio-cubaret program vun Cees van Oyen LEIDEN De jonge Leidse cabaretier Cees van Oyen, over wie onze Meose- lijkc-Notities-redacteur enige tijd gele den schreef en die thans verbonden is het café-chantant Adam en Eva te Haarlem, gaat maandagavond een solo- cabaretprogramma van 25 minuten ver zorgen in het Radioscoop-programma in de AVRO, dat om 5 over 8 begint. Zijn programma draagt als titel „Een paar voeten (bladzijde uit het leven van een er-maar-op-los-lopenDe tekster. zijn van Hans Andreus en de muziek is van Joop Stokkermans. die als pianist ook voor de muzikale begeleiding zorgt, samen met Peter Nieuwerf, gitaar. rij woningen, ongeveer twintig. De an dere helft zal eind maart begin april volgen. Het hoofdgebouw komt, als zich geen tegenwerkende omstandig heden voordoen, begin volgend jaar klaar. De galerijwoningen, die als gewone be jaardenwoningen zijn te beschouwen, waarvan de bewoners geheel voor zich zelf zorgen, zijn reeds alle verhuurd. On geveer tachtig procent zal worden be woond door echtparen. De woningen be staan uit twee kamers en van centrale verwarming. L L J M Schrelni Leiden zijn geslaagd •aal Ned. recht: de heren macher (Maastricht) en k Cs-Gravenhage): kerk heer C A Tukker (Lei- gouden verlovingsringen Juwelier V. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 207 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3