Alphens burgemeester op grootse wijze gehuldigd Z. Bruins Slot in t silver Vestiging Royal McBee in Nieuwkoop Standpunt van directie stankbedrijf Woubrugge xieuwe leidse courant 3 MAANDAG 17 FEBRUARI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- jling, toneelgroep Centrum met Twee een klap. Groot Auditorium Academiegebouw, 8.15 uur: uitvoering University of Sout hern Calfornia Singers, uitgaande van Instituut Ned.-Amerika en Leids Acad. Kunstcentrum. Remonstr. kerk, Hoogl. Kerkgracht, 8 uur: jaarconcert afd. Leiden Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereniging. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Spaanse dansen. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Donald Grobe, tenor, en G. van Renesse, piano. Dinsdag Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 8 uur: afd Leiden Ned. Instituut van re- gisterdngenieurs en afgestudeerden van hogere technische scholen. „De fabricage van glas en de toepassingen daarvan". Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- ling, toneelgroep Centrum met Twee een Klap. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Kantine Clos e: Mare 28a, 7.15 uu: list. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Spaanse dansen. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Ned. Opera, Fidelio. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Allegri- kwartet. Woensdag Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat 1, 8.15 uur: concert door Leids Studenten koor en -orkest Collegium Musicum, klassieke en moderne werken. De Lakenhal, Oude Singel 28, 7.30 uur: ledenvergadering Ver. Oud-Leiden, ge volgd door dia-vertoning. Old Dutch, Tweede Binnenvestgracht 15 (bij Steenstraat), 8 uur: afd. Leiden Ned. Ver. ex-pol. gevangenen uit de be zettingstijd, filmavond Caltex. Schouwburg, 8 uur: opvoering var Blaffen tegen de Maan door Litteris Sa- j Pieterskerk, 7.15 uur: studentenavond- gbed. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 1 tot 5 uur: receptie J. M. Heijn t.g.v. 40- jarig jubileum bij NV Fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen voorheen L. E. Nieuwenhuizen. Kerkekamers Lutherse kerk (Hoogl. Kerkgracht), 8 uur: zendingscommissie Evang. Lutherse Gem., D. W. van der Schilden over de wereldreis van de Ka- iel Doorman (met lichtbeelden). Prytaneum, Rapenburg 6, 8 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, film en dia-avond. Zaal bij Zuiderkerk. Lammenschans- weg, 8 uur: AR kiesvereniging wyk ni, dr. J. Verkuyl, alg. seer. Ned. Zendings raad, over Het Evangelie en de verhou ding tussen de Rassen. Hotel rest. „De Doelen": 5 uur: bijeen komst Rijnlandse club van het Verbond van prot.-chr. werkgevers In Nederland: 630 uur: voordracht mr. G. C. van Dam over loon- en prijsbeleid. Den Burcht, 9.30 uur voorm.: algemene jaarvergadering Coöp. vereniging voor Kunstmatige Inseminatie. Wassenaar: Dorpskerk (Plein, cen trum), 8 uur: uitvoering van Der Mes sias door Chr. Oratoriumver. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met De Dans van de Rei ger. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest voor K. en O., vierde concert in Meesterserie, m.m.v. Alexander Uninsky, Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afde ling Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, J. W. Gosker over „Parapsychologie in de praktijk, met experimenten". Den Burcht, 8 uur: feestavond De Val keniers t.g.v. 40-jarig bestaan van jon genswerk. Herv. wijkgebouw Het Boshuis (achter Hoflaan 76), 8 uur: jaarvergadering afd. Leiden-Zuid West van de Ned. Christen vrouwenbond, filmvertoning. Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden Prot.-chr. Onderwij zersvereniging, J. E. Niemeyer te Alphen over „Poëzie en Proza". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Tot elke Prijs. Vrijdag Stadsgehoorzal, 2.30 uur: Margriet- Oegstgeest: Rijnlands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, 8 uur: afd. Oegstgeest K. en O., filmavond, Fa ja Lobbi, Herman v. d. Horst, Prijs de Zee (idem) en Zoo 'Bert Haanstra). Oegstgeest: Scheepswerf Gebr. Aker boom, H. Morsweg, 3.30 uur: ingebruik stelling nieuwe scheepsbouwloods. Kaasuitvoer steeg afgelopen jaar met 8300 ton Groothandel mijdt de varkensbeurs in Utrecht Hoewel de uitvoer van kaas uit Ne derland in december met 8678 ton ca. 900 ton kleiner was dan voorgaand jaar, was de uitvoer van kaas geduren de het gehele jaar 1963 met 117.517 ton toch noch 8336 ton groter dan in 1962. De uitvoer naar de landen van de E.E.G. steeg van 80.121 torn tot 82.909. ton, vooral dank zij de stijging van de uitvoer naar West-Duitsland van 53.693 ton tot 58.219 ton. welk land ongeveer de helft van de Nederlandse kaasuit voer opnam. De uitvoer naar België toonde een voorgezette daling van 20.040 tot 18.810 ton, terwijl ook naar Frankrijk aanzien lijk minder werd uitgevoerd namelijk 3856 ton tegen 4948 ton in 1962. De uit voer naar Italië steeg van 1440 tot 2024 ton. Naar Engeland ging 10.335 ton te gen 3599 ton in 1962. Naar Zweden ech ter daalde de uitvoer van 2461 tot 1965 ton, terwijl de uitvoer naar de Ver. Staten een stijging vertoonde van 2351 tot 2532 ton. De toeslagpolitiek heeft er o.a. toe ge leid dat de uitvoer naar Spanje steeg 1016 tot 4840 ton, welke stijging in- ;n niet zonder gevolgen is geble- Zo steeg b.v. ook de uitvoer naar Jordanië van 445 tot 1093 ton, terwijl daarentegen de uitvoer naar Japn te rugliep van 1255 tot 1028 ton. In het afzetpatroon van de verschi- lende soorten kwam geen principiële verandering, behoudens de uitvoer van Cheddar, die steeg van 9639 tot 15.095 ton. Het betreft hier goeddeels een niet commerciële export. Van de Cheddar ging 9529 ton naar Duitsland en 3314 ton naar Engeland tegen resp. 7480 en 1023 ton in 1962. De uitvoer van boter steeg van 32.586 tot 40.673 ton, voornamelijk als gevolg van de sterk gestegen uitvoer in de eer ste helft van het jaar toen grote toe slagen ruime exporten naar niet-tradi- tionele afzetgebieden mogelijk maakten. De uitvoer naar de lidstaten van de E.E.G. liep terug van 12.443 tot 11.090 ton. Engeland bleef met 14.869 ton de grootste afnemer (vorig jaar 14.795 ton). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest Den Haag—Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Zuidhollands Orkest. Zaterdag (22 febr.) Stadsgehoorzaal, 8 uur: jeugdconcert Nat. Jeugdorkest, werken van Jul. Rönt gen, Ottmar Gerster, Hendrik Andries- j, F. H. Mendelssohn en Albert Rous- sel, solist Joop Stokkermans (in kader Koninkrijksherdenking) Schouwburg, 8 uur: opvoering Blaffen tegen de Maan door Litteris Sa- Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 ur: Geref. Jeugdverband, vertoning film „De onzichtbare vijand" (in kader 3n „Atoomweekeinde"). Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2, 30 uur: sociëteitsavond. Aula Louise de Coligny-HBS. Kager- straat 7, 8 uur: Meisjes-HBS-vereniging Ende dispereert Niet, Schrikkelbal. Wijkgebouw De Goede Herder, Oudfe Vest 13, 8 uur: feestelijke ledenbijeen komst De Valkeniers t.g.v. 40-jarig be staan jongenswerk. Oegstgeest: Vormingscentrum Oud- Poelgeest, weekeinde over de nieuwe verhouding met Indonesië, thema: „Indo- asiëNederland, hernieuwd betrokken' Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uui Haagsche Comedie met Het donker i licht Genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uui Concertgebouworkest m.m.v. Nikita Ma- galoff, piano. Welke apotheek? Geopend voor spoedgevallen: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de apo theek Van Breest, Smallenburg te Lei derdorp. Films Camera (2.30, 7 en 9.30 uur): Boccac- o '70 (18 jr.): woensdag: Eclips (18 jr.) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Dr. Mabuse contra Scotland Yard (14 jr.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Alleman (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De laatste aanval (14 jr.); maandag tot en mi woensdag: Ongehuwde moeders (18 jr Studio (2-30, 7 en 9.15 uur): De grote 9tilte (18 jr.). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Het ime kasteel (14 jr.). Burgemeester Bruins Slot heeft zaterdag bij de viering van zijn zilveren ambtsjubileum overweldigende belangstelling ondervonden. Vooral in de mogenbijeenkomst heeft dit hem zichtbaar en hoorbaar ontroerd. En in zijn dankwoorden klonk dan ook de ondertoon: Wie ben ik, dat men mij zoveel goeds heeft toegedacht? En hij sprak het uit: als men in deze dagen het eigen leven overdenkt, dan kan men alleen maar tot God komen met te korten. Daarom is men temeer dankbaar voor wat Hij met je heeft willen doen. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40Of het allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v. d. Water - HaarLstr 207 heeft het. Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker mede uit het verlangen naar .,iets te betekenen voor anderen". Waar heb ik de moed vandaan gehaald te menen, ik dit bereiken kon In Nijkerk, aldus de heer Bruins Slot, hebben we het bij zonder goed gelhad. Maar die gemeente bood niet de mogelijkheden tot ontplooi ing die Alphen a. d. Rijn gaf. „Ook hier heb ik het best getroffen. Door allerlei factoren stond Alphen niet zo best aan geschreven in de tijd dat ik werd be noemd, maar het is toch ook hier goed gegaan. Overal zijn mensen met goede en kwade eigensohappen. Als men maar eerlijk tegenover elkaar is, weet men el kaar steeds te vinden. Zo wil ik ook in de toekomst staan als God het me geeft". Hierna ging de burgemeester in op de gesproken woorden. Hij dankte voor de cadeaus, wees er op, dat niet alleen de echtgenote, maar het gehele gezin van de burgemeester valt onder het beslag van het ambt. Spreken besloot met als zijn grootste wens uit te spreken, dat hij het vertrouwen van de gehele burge rij zal mogen bezitten. Receptie Voor grammofoonplaten LEIDEN Naar wij vernemen, heeft Royal McBee Nederland NV besloten de bedrijven tc Lelden en Guyk uit te brei den met één In Nieuwkoop, 25 km van Leiden gelegen. Dc personeelsschaarste in Lelden heeft tot dit besluit geleid. Royal McBee heeft een nieuw gebouw van de firma Tensen aan de Nieuwveen- seweg gehuurd en zal hierin een mon tagehal onderbrengen, waar zowel man nen en vrouwen als jongens en meisjes kunnen werken. Het betreft hier werk- zamheden van fijn-mechanische aard: het voorgemonteerde produkt (koffer schrijfmachines), gaat terug naar Leiden. Voorlopig wordt gedacht aan veertig per soneelsleden. In de opzet is ook medewerking opge nomen van het sporthotel De Koker, ten behoeve van de kantine e.d. Het aan te trekken personeel zal in Leiden wor den opgeleid. 's Morgens was er dan de huldiging temidden 'van de gemeenteraad en de hoofden van de gemeentediensten. Toen burgemeester en mevrouw Bruins Slot over elf uur door secretaris A. Veen- huijsen werden binnengeleid in de trouw zaal. prijkten in het raadhuis reeds on geveer vijftig bloemstukken en verschil lende fraaie manden fruit en dit alles groeide in de loop van de dag 'nog aan. De loco-burgemeester, wethouder J. v. d. Berg, heette de familie Bruins Slot hartelijk welkom in het Raadhuis op deze blijde zaterdagmorgen in de kring van de raad en de naaste medewerkers van de jubilaris. Hij gaf hierna eerst de gelegenheid aan de senioren van de raad de heren J. de Ruiter en L C. Slootjes om als vertegenwoordigers hun hande lingen te verrichten. De heer De Ruiter was de woorden tolk. Hij ging eerst de grondwettelijke bepalingen na waarin het woord burge meester niet voorkomt, maar alleen wordt gesproken over een voorzitter van de gemeenteraad, die door de koning wordt benoemd en ontslagen en wiens taak is. omschreven. Geslaagd De gang van zaken rondom de jubilaris die ook buiten eigen gemeente tal van activiteiten heeft (voorzitter Chr. Schip persvereniging, Prot. tehuizen en zieken huizen kerkvoogdij)constateerde de heer De Ruiter, dat ,de heer Bruins Slot in zijn functie aan het hoofd der gemeente volkomen is gesleagd waarvoor hij ook talrijke bewijzen uit de ontwikkeling van Alphen a d. Rijn kon aanvoeren. En -het feit, dat de raad u, ja, wel eens met enig verschil van inzicht, maar toch zonder verwikkelingen is gevolgd, bete kent, dat u volledig als voorzitter bent geslaagd. We zijn zeer tevreden ovei beleid. In hartelijke bewoördingen richtte de heer De Ruiter zich ook tot mevrouw Bruins Slot waarbij hij ten volle onder schreef de waardering in ons blad var vrijdag ook over haar geuit. De heer De Ruiter besloot met de wens dat de bur gemeester en zijn vrouw de kracht zullen ontvangen hun werk voort te zetten en wenste beiden Gods zegen toe voor hun verder verblijf ln Alphen a.d. Rijn. Het i,geschilderde portret van de jubilerende burgemeester. Hierna volgde een ongedwongen imenzijn, waaraan 's middags om half drie een einde kwam toen de officiële receptie begon. Buiten de sohuld van de man, die ook deze dag weer voortreffe lijk leiding gaf, de heer J. Constantse, liep het door de overstelpende drukte wel wat anders dan de bedoeling was. Dat kwam mede door een zeer gewaar deerde geste van de vier plaatselijke muziekverenigingen (want ook het Zwammerdamse Wilhelmina was er nu by) en de tamboerkorpsen, die een. in derdaad klinkende gemeenschappelijke aubade brachten, door burgemeester en mevrouw Bruins Slot en hun kinderen op het raad'huisbordes aangehoord. Onder de vele honderden, die hun ge lukwensen aanboden, waren vele per sonen, die namens de een of andere in stelling kwamen en wat meer wilden dan een handdruk geven. Zij namen achter de microfoon plaats. We kunnen hen alleen maar noemenmr. De Graaf, burgemeester van Lisse, namens de A-kring Zuid-Holland A. van Bescher ming Bevolking, mr. dr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop, namens de burgemeesterkring Alphen en omstre ken; de heer C. Kohlenberg namens de Chr. Oranjevereniging en de Wilhelmi- navereniging, die een schilderij aanbo den: de heer P. Groenhart, namens de Rotaryclub (een vlag voor de tjalk en namens de stiohting Laura-rijwielvier- daagse een teller voor het rijwiel van de burgemeester): mevrouw Smit-Zefal, namens de Vrouwenorganisaties: ds. W. Tom, namens de geref. kerken van A. tot Z. (Alphen, Alphen-Noord, Aarlan- derveen en Zwammerdam)ds. W. Ver- weij, praeses van de Herv. kerkeraad van Alphen; de heer Rietveld, 2e voor zitter van de Ned. Chr. Schippersorgani- satie; de heer J. B. Möring, na „Houding van B. en TF. moeilijk te begrijpen" WOUBRUGGE In een uitvoerig schrij ven aan onze redactie heeft de NV Ver- eenigde Graanhandel te Alphen aan der Rijn haar standpunt gegeven inzake de „stankaffaire" in Woubrugge. Naar aan leiding van deze zaak schreven wij on langs dat de machines van de NV ir Woubrugge waren verzegeld op last var het gemeentebestuur. In het schrijven zegt de directie dal de in april 1963 aangevraagde hinderwet vergunning voor de drooginrichting, die kostbare verbetering vergde volgens eer TNO-rapport, door B. en W. werd gewei gerd. Daarentegen ging de directie in be- Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leidse" er Play Fair Leimuiden had veel succes LEIMUIDEN. De tafeltennisvereni ging Piay-Fair heeft een succesvolle week achter de rug. Alle teams konden winst boeken. De dames waren op bezoek bij Docos 2 te Leiden. Het werd een 73 overwinneng, waarbij Ida Hcuzen haar drie partijen won. De dames Van Vclzen en De Koning namen ieder twee partijen voor haar rekening. De heren wilden voor de dames niet onderdoen en wonnen met dezelfde cij fers van Was de Wit I uitt Voorburg. Hier won Harry Heuzen drie partijen. De Rijk won twee partijen. Winst in het dubbel spel en een overwinning van Van Dueren bepaalden de eindstand op 73. Het twee de herenteam versloeg Baronie II in e huis met 64. Programma voor morgen: dames II thuis tegen RTC II uit Rijnsaterwoude: heren I thuis tegen DDC0 uit Den heren I Ithuis tegen koploper WSB I uitt Noordwijkerhout. Voor grammofoonolaten Rotaryclub te Nykerk: de stichting Nij verheidsonderwijs en de Chr. technische school aldaar: de heer J. Hoekstra, thans burgemeester van Nijkerk. met de vrij wel voltallige raad en tal van andere Nij kerkers. Vermelden we, zonder aanspraak te maken op volledigheid ook nog de oud wethouder van Zwammerdam, de heer C. T. Blok, die zijn erkentelijkheid uit sprak voor de bevordering van de goede sfeer door burgemeester Bruins Slot ge sticht en gelijk nog enkele wensen uitte. Als we nog enkele namen noemen mr. Van Weele, namens het kabinet de Koningin; de gedeputeerden van deze provincië de heren mr. T. A. van Dijken en D. v. d. Kwaak; de griffier van d( Provincie, oud-gemeentesecretaris var Alphen a. d. Rijn, ir. C. Staf; de oud burgemeester van Alphen a. d. Rijn, mr F. M. A. Schokking; de inspecteur bij het lager onderwijs, de heer L. Schip per; de inspectrice van het kleuteronder, wijs, mej. G. M. C. Gelauff. Van ongeveer half drie tot half zever kwamen er al maar feliciterende bezoe kers uit allerlei levensverbanden. Ge- sdhenken en geschenkjes werden aange boden. Soms nam de burgemeester ever het woord om te bedanken voor hem bij. zonder -treffende felicitaties, o.a. van dc Nijkerkers. Het is voor de jubilaris, zijn vrouw en kinderen, een grootse dag ge roep bij de Kroon, terwijl het experimen teren doorging, wat volgens de wet k toegestaan. TNO adviseerde eerst uitslui tend van het beroep af te wachten alvo rens de verbetaeringen aan te brengen. Toen de politie de machines stop zette, vroeg men niet of nog orders in uitvoe ring waren. Aangezien genoemd werk aan bederf onderhevig was. is het daarna afgemaakt. Hierna verzegelde de poli tie opnieuw de machines. Het schrijven eindigt met de opmer king „Het ligt niet in onze bedoeling kri tiek op de plaatselijke overheid van Woubrugge. Het Is evenwel moeilijk te begrijpen waarom men grond als indus trieterrein bestemt in het uitbreidings plan opneemt, wanneer men geen indus trie wil hebben maar aan recreatie de voorkeur geeft. Dit willen wij nog even vaststellen: onze bedoeling is altijd ge weest de hinder zoveel mogelijk te be perken, en deze bedoeling blijft gehand haafd". In Alplien gevestigd ALPHEN Ingekomen van: Emmen, B H Lubbers, Ruisdaelstraat 65; Amstel veen, C G A Gerritsen en gezin, Kerk- vaartsweg 4; Katwijk, H Piersma en ge zin, Rembrandtlaan 34; Woerden, J M v d Werff en A G H v d Werff, Pr. Irene- laan 50; Woensdrecht, J C Tempelaar, Merelstraat 45; Utrecht, A F Stapper, Vermeerstraat 17; Oss. L M A Eijsvogels. Van Mandersloosstraat 96; Groningen, R Bos en echtg.. Merelstraat 31; Dordt, E TempelaarKerkhofs, Merelstraat 45; Nieuwerkerk a.d. IJssel, A J de Bruijn, Raadhuisstr. 44; Bodegraven, H J Epping echtg, Pr. Hendrikstraat 163; Leiden, C M v Gemeren, v Genderenstraat 1; Schiedam, W P J Smit, Raadhuisstraat 44 Zoetermeer. J Havenaar, Corn, de Vla mingstraat 39; Renkum (Wolfheze), J G Eek, Gouwestraat 20; aKtwijk, G J de Vries, Kwartelstraat 5; Bodegraven, H F Verlaat, Jongk. Coninckstraat 60. Burgerlijke stand van Alphen ALPHEN GEBOREN: Gerrit J, z v v Vliet en J H v Triest; Saskia, d v J L Dubbeldam en M C Krips; Martine R. d v W Eijgelaar en R Zeijlmaker; Pa- tricius IJH, zvIJWM Bloem en E L M v d Graaf; Irene M J. d v O C v Hemessen en A Reijneker; Jacqueline, d Zwieten en C M Captein; Marinus H W, z v M H W Arnoldussen en H C Marcé; Pieternella C. d v H Vreeken en C Spuijbroek. OVERLEDEN: F Koopman, 22; M Zaal, 79; B I Hoekstra. 23; J M Bastmeijer w Steehouwer. 80; A de Lange. 60; C W Blakenburg, 34; Y C Moerer. 17 mnd.: G Rietveld ev v N Zijderveld, 64; T C Hoogervorst wv D Dillo, 90. ONDERTROUWD: Cornelis Rep en Jo hanna M Verbokkem; Johan H G Tim- Leni T Bouwer. Burgemeester Z. Bruins Slot te Alphen aan den Rijn, die zaterdag zijn zilveren jubileum vierde, brengt met zijn vrouw een toast De jubilerende burgemeester van Alphen aan den Rijn met vrouw en kinderen op het bordes van het raadhuis. Schilderij De heer Slootjes kwam nu tot zijn taak. Hij onthulde het cadeau van de raad. het door de kunstschilder Rol uit Nieuwkoop geschilderde portret van de burgemees ter in. ambtskostuum (dat hij ook op de Jubileumdag droeg). „Wij hopen dat het naar uw genoegen is", zei de heer Sloot jes, Uiteraard was de heer Bruins Slot niet onkundig van het geschenk, want hij had enkele malen geposeerd, maar hij. evenals trouwens zijn vrouw en kinde ren, ja, alle aanwezigen, waren kenne lijk verrast. Er ontstond een hartelijk applaus en mevrouw Bruins Slot ging van haar plaats om de heer Rol spon taan te bedanken Winst gemaakt Hierna sprak wethouder v. d. Berg, mede namens zijn drie collega's. Deze. er aan herinnerende, dat hij bepaald geen man is van allerlei strijkages gaf de verzekering, dat wat hij tot de jubile rende burgemeester wilde zeggen, voor honderd procent gemeend was. U zult zich, aldus spreker, in de achterliggende dagen hebben bezonnen od uw leven. Evenals vroeger, bij uw accountants werkzaamheden. de balans hebben opge maakt en niet tevreden zijn over het resultaat. Laten anderen nu die balans maar eens opmaken en aantonen dat u stellig winst hebt gemaakt. Over de Nijkerker periode wilde spr kort zün; u hebt daar de moeilijke be zettingsjaren doorgemaakt en bewezen uit het goede hout gesneden te zij.n, waarvoor de heer Bruins Slot in 1946 de hoge koninklijke onderscheiding ontving, die hij droeg. De heer v. d. Berg releveer de wat onder leiding van burgemeester Bruins Slot in de laatste zeven jaar tot stand kwam. Het burgemeestersambt is een prachtig ambt. maar hij die het be kleedt moet er gestalte aan weten te geven. U bent daarin volkomen geslaagd. Spreker stond nog even stil bij de vergaderingen van burgemeester en wet houders. Daar is een reglement voor, dat echter nooit wordt gebruikt. Niet omdat er nooit verschillen zijn. maar waar de verhoudingen goed liggen, is er altijd een modus te vinden. Ook de loco-burgemeester betrok in zijn toespraak mevrouw-Bruins Slot. Het feit dat de burgemeester bij jubilea steeds de echtgenote betrekt als een stimule rende factor, bewijst, dat hij ook zelf een begrijpende vrouw naast hem heeft. „Houdt hem de volgende jaren in goede conditie", vroeg de heer Van den Berg aan haar. God geve u nog goede jaren en stelle u tot rijke zegen voor de ge- Iels betekenen De heer v. d. Berg bood namens de gemeente een enveloppe met inhoud aan en namens wethouders en secretaris een door wethouder A. J. Dekker vervaar digd ingelijst st.uk met de wapens van de familie Bruins Slot, de gemeenten Hoogeveen, Nijkerk en Alphen a. d. Rijn en dc onderdelen daarvan Alphen. Aar- landerveen, Oudshoorn en Zwammer dam. een en ander met bijschrift. Eert fraai stukje werkGemeentesecre taris A. Veenhuijsen sprak namens he' gemeentepersoneel. Spreker stond stil bij de stimulerende invloed, die van de burgemeester uitgaat. Er is een goede werkgemeenschap ontstaan, onder de prettige en menselijke leiding van de heer Bruins Slot, die ook zo veel be langstelling heeft voor de personen en gezinnen. Uitvoerig, soms zeer bewogen, heeft de burgemeester hierna dank gebracht. Zijn begeerte naar dit ambt ontstond Rapid kampioen in afdelingshandbal HAZERSWOUDE Na de herop richting van Rapid is deze handbalver eniging er met het herenteam in ge slaagd reeds in het eerste jaar van deel neming aan de zaalhandhalcompetitie op het afdelingskampioenschap beslag te leggen Het was zaterdag geen gemakkelijke strijd tegen het Haagse Flamingo's, dat ook alles in het werk stelde om de laatste kans te grijpen. Het is een harde strijd geworden, maar het was tenslotte het Rapid-team, dat zich het sterkste toonde. Daar zag het in het begin nog niet di- rekt naar uit. Want Flamingo's nam al vrij spoedig een 2—0 voorsprong en wrist deze zelfs lange tijd te handhaven. Rapid verhoogde het tempo en verzette daarmee de bakens. Dit leverde succes op want al vrij spoedig was de achter stand van 20 omgezet in een 53 voor sprong Steeds feller ging Rapid tot de aanval over. Flamingo's werd volkomen terug gewezen en voordat de rust aan brak. was de stand 114 voor Rapid. Na de rust trachtte Flamingo's met grof spel tot beter resultaat te komen. Tot driemaal oe moest de scheidsrechter één der spelers voor enkele minuten van het veld sturen. De voorsprong slonk echter tot 117. Toen de scheidsrechter nog maals handelend moest optreden en twee Flamingo's-spelers tegelijk het veld uit stuurde, buitte Rapid deze kans uit. De stand kwam op 199. wat tevens de eind stand betekende. De spelers werden door de talrijke sup porters hartelijk toegejuicht. De kam- pioensploeg was als volgt opgesteld: d. A. Slappendel; a, S. v. Ofwegen. m. F. Ruys en J. van 't Wout; v. C. Hooger- dijk, T. Hartman, J. Huisman, S. Ruys, P. Pos. Het jeugdherenteam won door het niet opkomen van E.D.H. met 5—0 De damesploeg verloor de laatste kans op de tweede plaats door met 64 van Olympia te verliezen. De ads. jongens versloegen Turnlust iet 43. Door deze prestatie zijn zij als tweede in hun afdeling geëindigd. Blindenwerk morgen in Oude Wetering OUDE WETERING Morgen zal in het Jeugdgebouw van 2—5.30 uur een verkoop worden gehouden van hand werk van blinden. Dit omvat borstels, matten, manden cn ander weef- en vlechtwerk. De middag gaat uit van de bekende blindenwerkinrichting „De Plantage" te Amsterdam, die één van de oudste en grootste instellingen op dit gebied is. Zij begon haar werk reeds in 1865 met het doel de blinden lonend werk te laten verrichten inplaats van te laten bedelen. De artikelen worden niet aan huis verkocht, maar uitsluitend op verkoopmiddagen. Ook worden er tevo ren geen bestellingen opgenomen, waar van door colporteurs wel eens ten on rechte gebruik wordt gemaakt. Ter Aarse raadsagenda TER AAR Woensdagavond om acht ur komt de raad in vergadering bijeen oor het behandelen van o.m de volgende agendapunten: verkoop van grond in het uitbreidingsplan Papenveer; wijziging van dede Algemene Politieverordening en het treffen van verkeersmaatregelen: vaststel ling gemeentebegroting en begroting ge meentelijk grondbedrijf voor het dienst jaar 1964: vaststelling bedrag per leerling, bedoeld in artikel 101. 5e lid der Lager- onderwijswet 1920; voors,-netten bijzon dere lagere scholen; voorschotten bijzon dere kleuterscholen; voorstel tot wijziging van de legesverordening: verpachting vis water; wijziging instruktie gemeentege neesheer; beschikbaarstelling krediet bouw noodlokalen t.b.v. R.K.-schooi

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3