KATWIJK ZOALS HET WAS VLEET Grote stilzwijgen in de Noord is verbroken VISSERMNIEUWS BIJ DE Fotokursus D. Kruyf Raiffeisen-bank „Katwijk aan Zee" VOORTZETTING RENTEBIJSCHRIJVING 1963 RIJN- EN VEENSTREEK Weer kans oplossing staking verkeken Schipper het ook moe rs zijn Coöp. Raiff. Bank te Rijnsburg NIEUWE LEIDSE COURANT 11 ZATERDAG 15 FEBRUARI 1964 IJMUIDEN. Het grote stilzwijgen in de Noord is verbroken! De schippers van de KW 41 Christina Elisabeth, de KW 49 Antje en de VL 112 Bels en Gerda deelden mee, dat zij behalve vrij veel haring en makreel ook aardige hoeveel heden koolvis hadden buitgemaakt. De kotters onder de kust deden het ook niet kwaad. Van sommige schepen kwamen meldingen binnen van trekken van 50 kilo en een mand of acht andere vis, hoofdzakelijk schol. Overigens jagen niet alle kotters op platvis. Er wordt ook geaasd op haring. De spanvissei zorgden voor een aanvoer van ruim 1000 kisten. Zij vingen niet allemaal haring Er waren ook schepen die in de omgeving van Egmond op wijtingscholen stuitten. Daar werd niet om getreurd want deze vissoort brenet de laatste tijd behoorlijke prijzen op. De kotters voerden de wijting brandlevend aan. De handel toonde dan ook grote belangstelling. De prijzen liepen in sommige gevallen op tot meer dan veertig gulden per kist. Er kwamen aldus goede besommingen uit de bus, vooral voor de schepen die en passant ook wat kabel jauw hadden opgehaald. Wat er was In IJmuiden zorgden 40 vaartuigen voor een aanvoer van 5740 kisten waar van 60 kisten schelvis. 20 kisten radio, 480 kisten wijting. 40 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten koolvis. 1050 kisten treilharing. 1100 kisten «panharing. 1780 kisten makreel. 900 kisten schol, 10 kisten tarbot, 60 kisten bót, 110 kisten diversen. 3500 stuks stijve kabeljauw en 4000 kilo tong. Voor laatstgenoemde vissoort wer den hoge prijzen betaald. Dat was de hele week al het geval maar een paar dagen geleden kon men een kilo grote voor „slechts" zeven gulden bemachtigen, nu moest men bij de eerste afslag meer dan negen gulden betalen. Ook de tarbot was prijzig met op de eerste afslag een notering van bijna negen gulden per kilo. In Schevenüigen Jn Scheveningen werden aangevoerd 120 kisten wijting, 520 kisten schol, 400 kisten spanharing en 2000 kilo tong. Vlootschouw Op 1 januari 1964 telde de Nederlandse vissersvloot 883 vaartuigen met een totale inhoud van 87.236 ton en een totaal ver mogen van 239.383 pk tegen op 1 januari 1963 845 vaartuigen met een inhoud van 81.961 ton en een vermogen van 208.717 pk. Nadat in het voorjaar van 1960 de FOTOHANDEL D. KRUYT A.s. Maandag géén kursus. Wél a.s. vrijdagavond 8 uur in Wijkgebouw Abcelplein te Katwijk aan Zee Nadere aankondiging volgt. laatste stoomtreiler van de lijst werd afgevoerd is dit scheepstype drie jaar niet meer in gebruik geweest In 1963 kocht een IJmuider rederij twee Duitse stoomtreilers (oliestokersi zodat men weer rokende schoorstenen kan aan schouwen. In het verslagjaar werd de laatste Vlaardingse stoomlogger. de VL 172 Clara" die in 1908 werd gebouwd aan de dijk gezet. In 1949 telde de Vlaardingse vloot nog 29 stoomloggers. Het aantal motortreilers-loggers daalde van 236 tot 233. De tonnage en het motorvermogen stegen echter van 49.416 ton tot 50.625 ton en van 107.245 pk tot 118.438 pk. In het verslagjaar werden van deze vloot 20 vaartuigen afgevoerd met een tonnage van 3.267 ton en een motorver mogen van 4.737 pk Hieronder bevond zich een in 1955 gebouwde treiler die naar Canada werd verkocht. Verder wer den afgevoerd 17 vleetloggers en 2 treil- loggers. Hiervan werden er 5 voor de sloop verkocht, 2 vonden een plaatsje in Engeland. 11" werden definitief aan de visserij onttrokken en 1 logger strandde in 1962 bij Bakkum en werd in 1963 ter plaatse gesloopt. Het oudste schip van de vloot, de in 1892 gebouwde KW 76. bevond zich onder de afgevoerde vaartuigen. De andere schepen stamden uit de jaren 1901-1918. Katwijk leverde 11 schepen voor deze sanering, Scheve- ningen 9. Aan de haringteelt 1963 namen 56 drijf netschepen deel. In de vloot van 233 schepen zijn bovendien begrepen 17 vleetloggers die het afgelopen seizoen niet in bedrijf zijn geweest. De bewuste rederijen konden er echter nog niet toe besluiten hun schepen uit het visserij- register te doen rchrappen. Niettemin werden in de laatste vijf jaar niet min der dan 64 vleetloggers definitief afge voerd. In 1963 werden 17 nieuwe motor- treilers met een inhoud van 4.471 ton en een motorvermogen van 13.960 pk in bedrijf gesteld. Hiermee werd een flinke schrede gezet op de weg naar vernieu- Spaarders worden verzocht hun boekje voor rentebijschrijving over 1963 ten kantore der Bank aan te bieden op één der hieronder aangewezen dagen, vermeld achter de letter waarmee hun geslachtsnaam begint: K en L op 17, 18 en 19 febr. 0, P en Q op 24, 25 en 26 febr. T, U en V op 2, 3 en 4 mrt. M en N op 20 en 21 februari R en S op 27 en 28 februari W, Y en Z op 5 en 6 maart Het kantoor is geopend op elke werkdag van 912.30 en van 23 uur. Tijdens de kantooruren van vrijdagavond vindt rentebijschrijving niet plaats. Arbeidsongeschiktheidsverzekering ONGEVALLENVERZEKERING - ZIEKTEVERZEKERING Assurantiekantoor van der PLAS WYBORGHSTRAAT 7 TELEFOON 2916 KATWIJK AAN ZEE. Het kantoor voor al Uw verzekeringen. BOORSMASCHOOL Katwijk aan Zee Gemeentelijke Opleidingsschool AANGIFTE VAN LEERLINGEN opengesteld voor alle leerjaren der septembercursus aan de Boorsmaschool, Gemeentelijke Opleidingsschool voor Openbaar Onderwijs, Voorstraat 100, Katwijk aan Zee. De opleiding voor Gymnasium, H.B.S., Lyceum en U.L.O. ge schiedt in 6 jaar volgens de beginselen van het Dalton onderwijs Cursus Frans na de schooluren. Inschrijving elke schooldag, liefst vóór 16 mei aan de school van half negen tot vier uur of aan het huisadres van het hoofd der school C. Remans. Jan Evertsen- laan 21, telefoon 4538. De leerlingen voor klas 1 moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar zijn. wing van de vloot. In 1962 werden maar acht nieuwe treilers aan de vloot toege voegd. In het verslagjaar waren zes nieuwe schepen voor Katwijk, vijf voor Scheveningen, drie voor Vlaardingen, een voo. Wieringen en twee voor IJmuiden. De spreiding van de vloot was op 1 januari 1964 over de verschillende rederijplaatsen als volgt: Katwijk 94 waarvan 41 nieuwbouw, Scheveningen 92 waarvan 39 nieuwbouw. IJmuiden 22 waarvan 13 nieuwbouw Vlaardingen 21 waarvan 12 nieuwbouw. Den Helder 2. Harlingen 1 en Wieringen 1. De 107 nieu we schepen werden na de tweede wereld oorlog in Nederland gebouwd. Zij heb ben een inhoud van 2S.664 ton en een motorvermogen van 77 496 pk. Dit komt respectievelijk neer op 46 percent van het aantal vaartuigen, op 57 percent van de tonnage en op 65 percent van het ver mogen. Als resultaat van de voortgaande vernieuwing van dit onderdeel van de vloot daalde in het verslagjaar de ge middelde leeftiid van de casco's van 30 naar 27 jaar Een zeer belangrijk ver schil In dezelfde periode liep de ouder dom van de motoren terug van 12 tot 11 jaar. De verwachting is dat Ln de loop van 1964 weer een belangrijk aantal nieuwe treilers in de vaart zal komen. De nieuwbouw zal enige hektreilers omvatten. De kottervloot breidde zich uit van 477 vaartuigen met een tonnage van 28.162 ton en een vermogen van 88.388 pk tot 523 schepen met een inhoud van 31.338 ton en een vermogen van 109.933 pk. Het aantal houten kotters nam af van 31 tot 27. In de laatste vijf jaar werden aan de kottervloot maar liefst 237 vaar tuigen toegevoegd Deze onstuimige groei moei wel eens te denken geven De kot ters worden ook van steeds krachtiger motoren voorzien. Waren er vijf jaar geleden nog maar 26 schepen van 240 pk of meer. nu ziin er al 169 van deze sterke jongens. Er werden in het verslag jaar 9 kotters afgevoerd, vijf stalen en vier houten. De vloot werd uitgebreid met 55 nieuwe kotters met een inhoud van 3.497 ton en een motorvermogen van 14.652 pk. De nieuwbouw kwam voor rekening van: Katwijk 4. Scheveningen 4. Urk 10. Arnemuiden 2 Breskens 3 Delfzijl 1 Goedereede 2. Harlingen 3, Den Helder 3. Lemmer 2. Maassluis 1, Ouddorp 3. Tholen 1 Texel 2. Volendam 3. Vlissingen 1 Werkendam 1, Wieringen 5 en IJmui den 2, In het verslagjaar werden 24 kotters van nieuwe motoren voorzien. Gezien het aantal nog lopende opdrachten kan voor 1964 nog een belangrijke uitbreiding van de vloot worden verwacht. Hieronder zullen zich ongetwijfeld ook hekkotters bevinden. De vloot motorvaartuigen w-,--onder zijn begreoen botters hoog- aarsen. tot vissersschenen verbouwde vraehtcf-heoen en dergelijke neemt ge leidelijk af Al jaren worden in deze groen geen nieuwe sehenen gebouwd. Or> de eerste dag van 1963 stonden in deze categorie 131 vaartuigen met een inhoud van 4,178 ton en een motorvermogen van 12 884 pk tegen een jaar later 125 vaar tuigen met een inhoud van 4.053 ton en een vermogen van 14.062 pk. Schilderij uit bezit Kmiin<rin cm Sch. 64 KATWIJK Voor de internationale visserijtentoonstclling SCH 64 „Ryk is de Zee", die van 17 tot cn met 29 juli in en rond de nieuwe visafslaggebouwen aan de Scheveningse haven wordt gehou den, heeft koningin Juliana uit baar per soonlijk bezit een schilderij voor dc duur de expositie ter beschikking gesteld, is een werk van de schilder J. H. Mastenbroek, dat haar ter gelegen heid van haar huwelijk in 1937 door Scheveningse reders ten geschenke werd gegeven. Nog vier schilderijen van de hand van Van Mastenbroek zullen in het kader van een aparte expositie van schilderijen en beeldhouwwerken op het gebied van de visserij en de zee op SCH 64 De vier werken worden ii afgestaan door de weduwe KAAS ,de Landbouwer' M. P. T. bruikleen n de schil- n Masten - broek-Wellsted De tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken zal een goed overzicht geven, van wat er op dit terrein wordt gedaan. De medewerking van het Haagse Gemeentemuseum, de Nederlandse Ver eniging van Zeeschilders en de Carolus- kring, die werk over de zee en de visserij zullen inzenden, zal een duidelijk stempel op de expositie drukken. Er zullen ook beeldhouwers en schilders aan het werk te zien zijn. Namen voor kerken in Katwijk KATWIJK ZEE De Geref. kerken te Katwijk aan Zee hebben een naam gekregen De nieuwe kerk aan de Zee weg heet voortaan Trlomfatorkerk en de kerk aan de Voorstraat kreeg de naam „De goede Herder". Schipper gestraft AMSTERDAM De Raad vooi Scheepvaart heeft een 46-jarige schipper uit Scheveningen gestraft door hem di bevoegdheid om als schipper op zee vissersvaartuigen te varen voor de tijc van drie maanden te ontnemen, omdat de Raad van oordeel Is, dat de door de inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen de schipper Ingediende aanklacht gegrond is. Hij heeft namelijk goedge vonden dat zich slechts één man op de brug van zijn schip, de motortrawler ..Beatrice" IJM 72. bevond terwijl dit varende was daamee beeft hij zich schul dig gemaakt aan een misdraging als be doeld in artikel 48 van de schepenwet. De misdraging is volgens de Raad te ernstiger, nu zij plaats had in drukke wateren in het Kanaal en de volle ver antwoordelijkheid voor het schip wai gelegd op de schouders van een jonge man van 18 jaar. die, na een werktijd van meer dan 18 uren, slechts vijf kwar tier bedrust had genoten. Ter zitting de Raad had de schipper toegegevoi hebben goedgevonden dat zich slechts één man op de brug bevond. Ds. Tukker weer beroepen KATWIJK ZEE De Hervormde Ge meente te Woudenberg neeft een beroep uitgebracht op ds. W. L. Tukker te Kat wijk aan Zee. Dit is reeds hel vierde beroep, dat in korte tijd op ds Tukker wordt uitgebracht: voor de eerste drie heeft hij inmiddels bedankt KATWIJK ZEE De Bijbelstudieclub ,.Amos 5 6a" hield in het'Hervormd Jeugdhuis een vergadering onder voorzit, terschap van de heer L. Lagemaat. De heer A. van der Plas Lzn hield een inlei ding over Jesaja 66 vers 1, inzonderheid „de aarde is de voetbank mjjner Na de pauze volgde een geanimeerde bespreking. Concilie-avond te Zwammerdani ZWAMMERDAM De Geref. vrou wenvereniging „Geloof en Kennis" heeft hara jaarvergadering gehouden in het Herv. Verenigingsgebouw. Ds. Spoelstra. geref. predikant te Boskoop, sprak over het onderwerp „Het concilie te Rome" Hij gaf indrukken weer. opgedaan tij dens de bijwoning van de vergaderingen. Ds. Spoelstra kon zich niet losmaken vam de gedachte, dat er iets aan het veranderen is in de R.K -Kerk. Wat het zal worden is nog moeilijk te zeggen. Verscheidene leerstellingen blijken moei lijk te handhaven doordat de „leken" meer Bijbelstudie maken. Maar daar staat tegenover, dat een éénmaal door de Paus uitgesproken leerstelling nim mer kan worden herroepen Aan mevrouw Wagenaar-Nijenhuis. die 15 jaar presidente is geweest, werd een cadeau aangeboden. Katwijk Pannekoekenfuif voor atletiekjeugd Alpken ALPHEN Voor de jeugdafdeTing van de Alphense atletiekvereniging AAV Comb, was het groot feest. In gebouw henania werd onder leiding zitter, de heer J. de Wit, de jaarlijkse pannekoekenfuif gehouden, waaraan 7f jongens en meisjes deelnamen. Een vijftal dames had enkele honder den pannekoeken gebakken, die om ever op de keurig gedekte tafels werden geserveerd. In vrij korte tijd had de jeugd zich rer de heerlijk bruin gebakken produk- n ontfermd. Men was daarna nauwelijks eer in staat aan de spelen deel te nemen De heren Bert van Doorn en Reiniei Verkade verzorgden een programma var voordracht en muziek, waarbij Jan Han selaar aan de piano voor de begeleiding zorgde. Arjos vergaderde in Alpkens Concordia ALPHEN In Concordia vergaderde gisteravond de Alphense Arjos onder lei ding van de heer M. Paats. Het lid Feike Salverda sprak over: „Politiek besef Abrams kroost". Hij constateerde gemis aan plichtsbesef en verantwoorde lijkheidsgevoel voor het leven Geen stemming onder bemanningen „Laat er maar eens een schipper z'n vinger opsteken, die een heel schip volk heeft, dat varen wil". Er kwam geen enkeje reactie. Dit gebeurde gistermiddag in het gebouw van de visafslag aan de Vis sershavenweg, waar de ongeveer 50 trawlvissers van de reeds zeven we ken werkeloos liggende Scheveningse vissersschepen, aanwezig waren. Tijdens deze bijeenkomst is besloten niet tot een stemming varen-niet va ren van de belanghebbenden, in casu de bemanningsleden van de gereed liggende trawlers, over te gaan. Uit deze stemming zou eens en voor altijd overduidelijk hebben moeten blijken of de vissers inderdaad in meerderheid wel of niet staken, of dat er sprake is van een boycot van een kleine groep, die angst bij de anderen veroorzaakt. Het plan tot een dergelijke stemming is indertijd in schippers- kringen geboren en de reders hebben zich tijdens deze week gehouden vergaderingen achter het plan gesteld. De stemming zou schriftelijk geschieden bij een stembureau, dat zou moeten worden gevormd door schippers en opvarenden. Het plan heeft geen doorgang gevonden De schippers schijnen verbit terd. De schippers, van wie in de verga dering bleek dat zijn het allemaal ook moe waren, werden eerst nog opge wekt door de voorzitter en de secreta ris van de Scheveningse redersvereni ging. de heren R. van der Zwan en L. W. Leenman, om de stemming voor al doorgang te laten vinden. ..Laat die angst voor in wezen maar één persoon toch varen", zei de heer Van der Zwan, „er is" niemand, die jullie een haar kan krenken als je wel gaat varen". HU achtte het juist een reële mening te weten te komen van alleen de be langstellenden via een eerlUke en waar dige stemming. Daartoe waren al eerder door de schippers briefjes aan de bemannings leden rondgedeeld, maar tot een stem ming via deze briefjes, tegen inlevering waarvan ieder een stembiljet kon krU- gen, is het niet gekomen. Deze mislukking, die in het midden van deze week heeft plaatsgevonden deden ln de gisteren gehouden bUeen- komst stemmen van schippers opgaan. die weigerden voor de tweede maal hun bemanningsleden af te gaan met briefjes. Het lag in de bedoeling van de re ders om van vUf tot negen uur een soort stembureau te openen, waar de vissers hun inmiddels ontvangen brief je konden inruilen tegen een stembiljet dat onmiddellUk gedeponeerd zou kun nen worden. Waardering Het is er echter niet van gekomen „Wy weten beter wat er onder de schippers leeft dan jullie", zeiden ver schillende schippers tegen de bestuur ders 'an de redervereniging Ook vroe gen zU zich af of hun werk door de re ders wel gewaardeerd werd, terwUl schipper Hofland van de SCH 303 er op aandrong dat de c.a.o. werd waarop de heer Van der Zwan kerde dat dat onmogclUk was. Het ging er by de schippers niet in dat aan de eis van f 125 per week en afrekenen per reis van rederszyde niet kon worden voldaan. Ook de bouwsector had immers een loonsverhoging gekregen, die boven het toegestane maximum lag. De enige mo gelijkheid die de schippers zagen om de vloot weer aan 't varen te krUgen was dat er iets gevonden werd waar de men sen enthousiast konden worden. „Voor mij is het niet erg, die staking" gaf een schipper zUn commentaar op de situatie, „ik kan nog wel 20 jaar vooruit"i Al met al heeft de verbitterde stem ming onder de schippers er toe geleid, dat zij hun medewerking aan stemming onder de bemanningen gerden, omdat deze toch weinig tin zou hebben. De heer Van der Zwan en de heer Leenman konden dan ook niet anders doen. dan na de uitdrukkelijke weige ring van de 50 schippers de bijeen komst als geëindigd te beschouwen- De in allerijl weer klaargemaakte inleverbriefjes en stembiljetten ver dwenen in dc prullemand waarmee de Scheveningse visserij zich momen tcel op de „bodem" van hel dilemma bevindt. volk. Passiviteit wordt het kenmerk van grote groepen van de mensheid; bezie ling kunnen velen niet meer opbrengen. Als oorzaken noemde hij het verwe zenlijken van bepaalde idealen van de emanciperende stromingen, de opkomst van dc welvaartsstaat, de vooruitgang van de wetensahap. de groeiende bete kenis van de buitenlandse politiek. Als belangrijke taak voor de politieke partijen zag hij het stimuleren van de Europese eenheid. In een groeiende een heid zullen ook de christen-democra tische partijen naar elkaar toe moeten komen. Op verschillende revolutionaire uitla tingen werd in de discussie met gretig heid ingegaan. Corry Stapper leverde het maandoverzicht. Agenda voor Alphen ALPH-c... uc aiueling ..ooi d va Ned. Christen Vrouwenbond vergadert maandagavond in de Salvatorizaal. aan vang 8 uur. Spreker is de heer H. A. van Til, adjunct-secretaris van het Ned. Bijbelgenootschap Zijn toespraak zal worden verduidelijkt met een film: „Met de Bybel door Afrika". De afdeling Zuid vergadert eveneens maandagavond om 8 uur, in gebouw „Nabij". Hier hoopt ds. G. Meynen uit Utrecht te spreken over „God en het lijden". Arjos Hazerswoude heropgericht HAZERSWOUDE De jeugd der A.R.-party wil weer actief worden. De actie, die men voerde, had tot doel te komen tot heroprichting van de Arjoe. Hoewel het voorlopig secretariaat een flink aantal convocaties had rondge stuurd. was de opkomst minder goed. Toch werd besloten de vergadering door gang te doen vinden. Als waarnemend voorzitter trad op de heer B. C. Poot. Deze zette in grote ly- het doel van de vergadering uiteen. Heroprichting van de Arjos moet toch mogelijk zyn. Hij gaf voorts enige sug gesties hoe men in de toekomst denkt te gaan werken. Men besloot hiermede in principe akkoord te gaan. Op gezette tyden zou men met de club ook verga deringen van de Tweede Kamer kunnen bezoeken. Dit kan een goede leerschool betekenen. De nieuwe generatie moet pal kunnen staan voor de beginselen wanneer de ouderen wegvallen. De heer L, de Graaf uit Utrecht sprak over het doel en de zin van de chr. poli tiek. Voorop stelde hij, dat nog steeds de Bybel het uitgangspunt dient te zyn. De opdracht is zwaar, maar wanneer wy de jongeren niet willen vervreemden van de A.R.-beginselen. blijft de opdi*acht van kracht Willen wij als christenen iets betekenen, dan dienen wy dit op het politieke terrein te laten blijken Geza menlijke studie in clubverband is nodig. Ook gecombineerde vergaderingen met dc C.H.U.-jongeren kunnen vruchtbaar zyn. Nog geruime tijd werd met spreker van gedachten gewisseld Men besloot hierop in principe weer tot heroprichting over te gaan. Een definitief bestuur werd nog niet gekozen. Als secretaris treedt voorlopig op de heer A. Vreugdenhil, bij wie A R.-jongeren, die lid willen wor den, zich kunnen vervoegen. Adres: Dorpsstraat 134. KATWIJK AAN ZEE Zo zag omstreeks 1910 de Katwijkse Boulevard er uit. Naast de Oude Kerk ziet men villa Therèse van de familie Hettinga TrompUi terst rechts, niet meer op de foto te zien, bevond zich ,.De Meel zak", zoals een groepje huisjes daar werd genoemdGeheel links de op het strand getrokken bomschuiten. In de tijd, dat de foto werd genomen, werd de Onde Kerk gebruikt als redersschuur. als bergplaats voor tonnen, netten en zout. De doopkamer fun geerde als zoutpakhuis, op de zolder lagen de netten Wij kregen deze kaart van de heer M. C. Schouten, Valerius straat 54 te LeidenWie voor deze rubriek geschikte prent briefkaarten of foto's in zijn be zit heeft, kan ze zenden aan de redactie van de Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37 te Lei den. Na gebruik ontvangt men ze onbeschadigd terug. Advertentie Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N Z. 19-20 - Ri|nsburg Auto tc waler in Koudekerk KOUDEKERK Gisteravond om streeks vyf uur raakte de heer T. Ver- gunst, toen hij met een personenauto reed over de Lagewaard. het spoor bys- ter. Na enkele bermplaatjcs te hebben geraakt, reed hy de Lagewaardsewete- ring in. De bestuurder en een mede- inzittende konden de wagen ongedeerd verlaten. De auto is later door een kraanwagen op het droge gebracht. Eerste spinazie in Ter Aar TER AAR De kweker G. J. de Jong voerde vrijdag de eerste spinazie aan de Ter Aarse veiling aan. De primeur werd door groentenhandel C. v. d. Meer te Aalsmeer afgedrukt voor 1.78 per kg. Vorig jaar werd de eerste spinazie twee weken later aangevoerd, namelyk op 1 maart. Geslaagd jaarfeest van v.v. Woubrugge W OUBRUGGE In de zaal van Het Oude Raedthuys werd vrijdag een geslaagde feestavond gehouden van de voetbalvereniging Woubrugge. Voor zitter C. Muller noemde in zijn openingswoord de sportieve prestaties van het eerste elftal allesbehalve gun stig in het afgelopen jaar; de andere elftallen behaalden redelijke tot goede prestaties. Dit jaar zal nog een vurige wens van de vereniging in vervulling gaan, nL de ingebruikneming van het nieuwe sport veld aan de Bateweg. Men is thans reeds begonnen met de beplanting rond dit fraaie veld. De heer Muller wekte de leden en vrienden van de vereniging op, verdere financiële steun te verlenen aan de bouw van een clublokaal bij dit veld. Helaas was de activiteit van de senioren leden voor dit doel gering. De rest van deze gezellige avond ge noten de aanwezigen van de opvoering van een klucht in drie bedryven van A. M. Kok en Johan Blaaser getiteld De on bekende wereld. De Alphense toneelgroep Studio wist van deze doldwaze klucht een geslaagde presentatie te geven. Predikbeurt te Woubrugge WOUBRUGGE In tegenstelling tot wat in de lijst van predikbeurten staat, zal zondag om 9.30 en 6.30 uur ds. Baart te Rynsaterwoude voorgaan In de Her vormde Gemeente te Woubrugge. Burgerlijke stand Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Astrid E, d v J D Rodenburg en J E van der Laan. Getrouwd: Aart Hamoen, 24 j, en Juliana B I Angenent, 22 j. Overleden: Pieter J de Jeu, 61 j, echt genoot van M Staal. RENTEBIJSCHRIJVING 1963 OP DE SPAARBOEKJES Het Bestuur van de houdt voor de laatste maal zitting op MAANDAG 17 FEBRUARI 1964 van 8.30-12.30 uur v.m. en van 2 - 4 uur n.m. Voor hen, die hun boekjes nog NIET hebben aangeboden voor Rente bijschrijving 1963. Voor diegenen die op deze dag niet in de gelegenheid zijn, hun boekjes aan te bieden kunnen deze san het kan toor der bank afgeven. k SPAAR BUSJES KUNNEN OP DEZE DAG NIET WORDtN GELEDIGD HET BESTUUR.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11