„Opus Dei" machtige Spaanse orde Wat plan-Mansholt Nederlanders kost Komplot rond (ie dood van beklaagden Door de dobbelstenen Oostenrijk zal mogelijk uit EVA treden Engeland trekt voor de defensie 2 miljard uit lekker en gezond Johnson en Home laten Cuba uit communiqué /ft een. öWée Kij, 8 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1964 CIA ONTKENT RELATIE MET LEE OSWALD Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst, John McCone. heeft gisteren verklaard, dat Lee Oswald, de vermoedelijke moorde naar van president Kennedy, geen betrekkingen onderhield met de CIA. McCone's verklaring werd uitgege ven naar aanleiding van uitlatingen van mevrouw Margarita Oswald, de moeder van Lee, die verklaard had ervan overtuigd te zijn dat haar zoon als agent van de CIA was aangewe- I zen om zondebok te zijn moord op Kennedy. Mevrouw Oswald zei dit na giste-1 ren drie uur lang als getuige te zijn opgetreden voor de presidentiële commissie die een onderzoek instelt naar de moord op Kennedy. Verwachting Robert Kennedy: VS betrokken in Maleisië-oorlog Als het ooit tot een oorlog mocht komen tussen Indonesië en Maleisië dan zullen ook de yer. Staten erbij betrokken worden. Dit zei de Amerikaanse minister van justitie, Robert Kennedy, gisteren in een vraaggesprek voor de' American Broadcasting Company. Kennedy was van mening, dat een dergelijke oorlog ernstiger zou zijn dan die welke op het ogenblik in Vietnam wordt gevoerd Hij was er vast van overtuigd, dat de Ver. Staten de kant van Maleisië zouden Kleuters met geleide op straat Een enquête van het comité kleuter- bescherming heeft uitgewezen dat 66,7 procent van de geënquêteerde 410 kleu ters zonder begeleiding hun weg in het verkeer van en naar school zoeken. Het resultaat van deze enquête heeft de over tuiging van het comité dat actief moet worden opgetreden versterkt. Het heeft dan ook besloten om op korte termijn in overleg met enige scholen te starten met de uitwerking van concrete plannen. Het comité ter bevordering van de kleuterbescherming is opgericht door de Nederlandse Vereniging bescherming voetgangers. Vriendin Irene overtuigd lid Franco staat gereserveerd er tegenover het persbureau geen hoeven te wekken. Geheim de markies de Villaverde, vooraanstaand lid van ..Opus Dei".i orde heeft een aanzienlijk bezit ver-l verbazing gaard: ze is niet alleen eigenares I Irene fungeerde, is lid van ,,Opus Dei", zodat haar contacten met "oe^rde heelt een aanzienlijk bezit ver. (Van onzer redacteuren) tientallen kloosters, ook van wereldse zaken, zoals: bioscopen, sportclubs, kin dertehuizen, armengestichten, gehele woon- en zakenwijken, dag- en week-I bladen en bezit zelf een universiteit.' die van Pamplona en heeft bovendien eigen banken. Zo is de Banco Popular Espanol, één van de rijkste Spaanse banken, bezit van „Opus Dei". In Spanje heeft de naam „Opus Dei" een vertrouwde klank. Deze op de grens van in het geheim werkende organisatie is een officieel instituut van de rooms- katholieke kerk. Gesticht in 1928 door de rijke Spanjaard de Balaguez, die la ter tot priester werd gewijd, werd de orde in 1950 door paus Pius XII als eer ste seculiere instelling erkend. De „Opus In Spanje is men algemeen van me- Dei" is in twee afdelingen gesplitst: j ning dat de ..Opus Dei" opzettelijk een strikt geestelijke, waarvan de le- heeft aangestuurd op de financiële den in kloosters leven, en de belangrijkecrisis van 1959. Het economische stabi- openbare afdeling, waarvan de leden lisatieplan, dat toen werd ingediend om normaal in het openbare leven hun func-1 de economie beter op te zetten, wordt Opzet? Het heeft in Spanje weinig ver wondering gewekt, dat het Spaan se persbureau Europa Press" vo rige week als eerste het bericht gaf dat ..heuglijke familiegebeur- j tenissen" spoedig door prinses1 tie uitoefenen. Zo zijn er niet alleen thans uitgevoerd door de ministers Irene bekend zouden worden ge- bankiers, artsen en ambtenaren lidde Opus De.", die het ook hebben op. an de orde, maar ook verschillende maakt. Geen verwondering omdat Spaanse ministers. De orde gaat uit dit bureau openlijk toebehoort aan lva" vrijheid van religieuze opvatting bin- o 1- inen de rooms-katholieke kerk. De le de machtige Spaanse religieuze or-^ den integreren hun dagelijkse leven met ganisatie ,,Opus Dei". Europa |ilun geestelijke opvatting. Press had de afgelopen weken J)p sfpCV reeds herhaalde malen bijzondere aandacht besteed aan. het bezoek |u-Dej5feer_rond^„Opus^pei^ houdt van de Nederlandse prinses, van wie toen nog niet bekend was dat z(j rooms-katholiek was geworden. Ook de Spaanse vriendin van de prinses, die het bericht aan het persbureau verstrekte, Rosaria de Andrade, die als secretaresse, reisleidster en chaperonne van Brood, varkensvlees, eieren en gevogelte duurder ook verschillende gesteld. Ook aan hun moderne inzich ten is het te danken, zo meent men in Spanje, dat de peseta tot één van de sterkste valuta's ter wereld is gaan be horen. Het zou hun invloed zijn, op regeringsposten en in het openbare leven, die Spanje's economie op het ogenblik bevrijdt van de geïsoleerdheid van de rest van Europa en de sfeer van pa ternalisme. die twintig jaar lang het land hebben beheerst. Er is nu óók haarbouclé in RIJNM OND -k walit eit380 mbr e e ddus „kamerbreed"! Deze 'broadloom' staat bijzonder rijk. IJzersterk door de extra hoge dichte pool. Bovendien blijvend motecht. Zij, die eisen stellen aan hun interieur zonder te diep in de beurs te willen tasten, kiezen haarbouclé RI JNMOND-kwabteitKeuze uit warme moderne kleuren. Ideaal voor uw zit- of studeerkamer. Let op de ingeweven naam lïrïta op de achterkant. het kort te zeggen het midden tussen de Franse vrijmetselarij van voor de eerste wereldoorlog en de hedendaagse morele herbewapening: de orde is in korte tijd tot een machtige organisatie uitgegroeid met 200 eigen bureaus over de gehele wereld. Het doel is: versprei ding van het rooms-katholieke geloof onder de mensen maar in het bijzon der onder diegenen, die grote invloed op hun omgeving kunnen uitoefenen, zo als hooggeplaatste ambtenaren, industri ëlen en leden van vorstenhuizen. Hoewel de ,,Opus Dei" niet aan Span- jé gebonden is, heeft de orde toch voor al daar en in Zuid-Amerika groté in vloed gekregen. De ministers van eco nomische zaken en financiën in Spanje zijn lid en op verder elk departement beheersen Opus-Dei-leden de sleutelposi- weging te ties. Zelfs op de staatspolitie, de guar-j Deze terbeschikkingstelling dia civil, is de invloed groot; zij waagt post volgde op de kritiek, die -.1H v,.f „Opus Dei" zen na zijn handelwijze bij het gerucht-! makende interview van prinses Irene en de berisping, die daarop van de zijde van de minister was gevolgd. Minister Luns heeft de ambassadeur' Hoewel Franco, volgens ingewijden.toen .niet teruggeroepenIn Haagse krin- gereserveerd staat tegenover de orde, °en 1S men nu benieuwd naar de reactie j die hij beschouwt als een ..staal binnen I \'a" ambassadeur Van Panhuys op de de Haat", is zijn enige dochter Carmen. I Jlir. van Panhuys vroeg reeds om terugroeping Jhr. Van Panhuys, de Nederlandse ambassadeur in Spanje, heeft, volgens welingelichte kringen in Den Haag, reeds; twee weken geleden aan minister Luns (buitenlandse zaken) gevraagd zijn po sitie als diplomatiek vertegenwoordiger land In Madrid in nadere over-' zijn I Een product van de N. V. Vereenigde Touwtabrieken - Rotterdam Franco De E.E.G.-commissie verwacht, dat de algemene kosten van le vensonderhoud in Nederland met 0,36 procent zullen stijgen door invoering van de gemeenschap pelijke graanprijs volgens het plan-Mansholt en dat de index van de kosten van het levensmid delenpakket een stijging van 1,20 procent zal vertonen. Het brood wordt 3 tot 4 procent duurder, varkensvlees 6,8 procent, eieren 7,0 procent en gevogelte 3,8 pro cent. Deze prijsstijgingen zijn aanzienlijk hoger dan die welke in de andere gemeenschapslan- den worden verwacht. Dit blijkt uit een studie die de E.E. G.-commissie heeft laten maken met het oog op de discussie in de E.E.G.-I cijfers van de E.E.G.-lander ministerraad over de nadelige gevol gen voor de consumenten in de ge meenschap van een Europese graan prijs, die het midden houdt tussen het hoge Duitse en het lage Neder landse prijspeil. Het rapport tekent hierbij aan. dat de stijging van de varkensvleesprijzen in Nederland aanzienlijk verzacht zal wor den. doordat zij zal samenvallen met een dieptepunt dat in 1964 in de prijscyclus van dit produkt kan worden verwacht. Bovendien kunnen de Nederlandse boe ren Frans voedergraan kopen op gun stiger voorwaarden dan de invoer uit derde landen waarmee in deze studie is gerekend. Voor de Nederlandse boerenstand ver wacht de E.E.G.-commissie een netto inkomensstijging van 27.5 miljoen gul den: hogere prijzen voor granen en ver- edelingsprodukten zullen in totaal 212 miljoen gulden kunnen opleveren, doch daar tegenover staan meer uitgaven tot een totaal van 184.5 miljoen gulden door prijsstijging van ingevoerde voedergra- andere hogere kosten. r als volgt uit: gevogelte +3.8 alg. prijsindex +0,36 index levensmiddelenprUzen +1,20 OLIFANT CADEAU Moet U ze zien glunderen, als U thuis Uw gasten op zo'n echte Olifant-borrel loude of De euthanasie-moorden Het openbaar ministerie van Hessen heeft onmiddellijk nadat prof. Heyde, de hoofdbeklaagde in het euthanasie- proees, gisteren de hand aan zichzelf sloeg, de beschuldiging geuit, dat er een samenzwering aan de gang is om het proces, dat dinsdag zou moeten beginnen, te voorkomen uit vrees dat nieuwe namen op de rechtszitting aan het licht zouden komen. Eergisteren benam Friedrich Tillmann. op een na de belangrijkste beklaagde zich van het leven door uit een raam van de achtste etage te springen. Een derde verdachte. Gerhard Bohne. is vorig jaar zomer naar men aanneemt naar Zuid- Amerika gevlucht. Hans Hefelman. de enige overgebleven hoofdbeklaagde, is op borgsom vrij gelaten en woont met vrouw en kinderen te München. H(j was hoofd van de af deling euthanasie onder Hitier. De poli tie van München wil niets ondernemen dat hem ook tot zelfmoord zou kunnen brengen. Hefelman heeft een slechte ge zondheid. Volgens de openbare aan klager heeft hij zeer veel medewerking gegeven. Hij is in 1955 uit eigener be weging uit Argentinië teruggekomen. De advocaat van Heyde. Schmidt- Leichner. weet de zelfmoord aan een zenuwcrisis, veroorzaakt door vier jaar voorlopige hechtenis. Hij beschuldigde dc openbare aanklager, dr. Bauer, ervan een andere gevangene te hebben aan- g'zet Hcydc to bespioneren. Hij ontken- dat zijn cliënt ooit heeft willen vluchten. De openbare aanklager weet niet met zekerheid te zeggen of het proces op 18 februari kan beginnen. Men overweegt op het moment de mogelijkheid de recht- za: 't tegen Hefelmann met andere eutha- na8ie-processen te combineren. Wat'n héérlijke lunch! Anders dan anders. Een dampend bord Hollandse Erwtensoep of Bruine Bonensoep van Knorr. In 20 minuten öp tafel. Hollandse Bruine Erwtensoep Bonensoep met echte erwten met hele bonen 68 ct 78 ct TtfftOVte wintersoepen 1445) Ogenschijnlijk hoogst onbe- reling langrijke verschijnselen kunnen grote soms de stoot geven tot de opbouw van een geheel nieuwe weten schap. Wie van de dobbelaars, die In verborgen hoekjes op de meest uiteenlopende plaatsen ter wereld erd gesierd door de drie men'die we zojuist hebben genoemd. Vooral Chrlstiaan Huygens heeft door zijn werk „Van Rekeningh in Spelen van Geluck", dat in 1657 verscheen, een belangrijk aandeel trachten de tegenstanders geld af- gehad in de eerste ontwikkeling handig te maken, zou bijv. kunnen de waarschijnlijkheidsrekening, vermoeden dat de ogen der dobbel- Gedurende een halve eeuw is dit stenen in eerste instantie oorzaak het enige boek over dit onderwerp zijn geweest van het ontstaan der gebleven. Spoedig echter vroegen verzekerlngswiskunde, waarna de ook andere problemen de aandacht, meest uiteenlopende wetenschappen zoals de berekening van lijfrenten, die te maken hebben met onzeke- die door de praktische Jolian de niet in details voorspelbare, ge- Witt In zijn boek „Waerdije beurtenissen, zoals deze kunncu voorkomen in de theoretische na tuurkunde. de sterrenkunde, ocea nografie, landbouwkunde, visserij, econometrie enz., zich dc resulta ten hiervan ten nutte hebben ge maakt? Het begon dus met een plat- vloers dobbelspel- letje, waarbij de speler Chevalier de Méré een erva ring opdeed, die zijns inziens in strijd was met de rekenkunde. Hij legde zijn probleem voor aan de befaamde Franse wis- en natuurkundige Blaise Pascal, die weinig moeite had het geval uit de gebeurde niet, wr H Pascal ver meldde het probleem in een brief wisseling met Fermat en Huygens. waardoor niet minder dan drie mannen van wereldformaat zich In de mogelijkheden van het kansspel gingen verdiepen. Dat was in 1654. welk jaar men dan ook als het ge boortejaar van de waarschijnlijk heidsrekening heeft aangenomen. En Bertrand heeft in de vorige eeuw de vergelijking nog iets ver der doorgetrokken, door op te mer ken dat de wieg van de jonge bo- TOCH IS HET ZO! Lijfrenten nae Proportie renten" (1671) tot oplossing werden gebracht. In de volgende eeuwen hebben aan de verdere ontwikkeling van de waarschijnlijkheidsrekening een groot aantal eminente wiskundigen, zoals de Laplace, de Moivre. J. Ber noulli!, Gauss e.a„ hun medewerking verleend, maar het heeft toch nog tot 1933 geduurd eer de oorspronkelijk nog- ïl onsamenhangende theorie tenslotte door A. Kolmogorofl in een ondubbelzinnig axiomatisch schema kon worden samengevat. Van een spelletje, dat In de verste verte ook maar enige samenhang met de sprake meer, noch in de kwantenme- chanica. noch in de wiskundige statis tiek. Desondanks kunnen we niet ontkennen, dat de ogen van de misprezen dobbelstenen het eerste inzicht in de waarschijnlijkheidsre kening hebben gewekt. En nu het jaar weer opnieuw is aangevangen, wil een lezer worden ingelicht over de tijdrekening, in- plaats van de kansrekening. (Nadruk verboden). Kamer (vooral van de zijde van dr. Vondeling P.v.d.A.) om vrijwillig ont slag uit zijn functie te nemen, aldus de Volkskrant. /'NOSTENRIJK heeft de andere leden van de Europese vrij handelsassociatie (EVA) giste ren meegedeeld dat het waar schijnlijk uit de organisatie zal moeten treden. Volgens een woordvoerder van de EVA heeft de Oostenrijkse minister van han del. dr. Fritz Bock. in de ministerraad van de EVA. die op het ogenblik in Gene ve bijeen is. verklaard dat Oostenrijk niet verbonden kan blijven met de EVA als het erin slaagt de status van geas socieerd lid van de Europese economi sche gemeenschap (EEG) te verkrijgen. De minister van de EVA-landen zijn hun zitting van twee dagen begonnen met het verslag uit te brengen over hun contacten met de EEG. De Deense minister van buitenlandse zaken Haekkerup heeft krachtig aange drongen op een eensgezinde hoiidin- nen de EVA in ,,de Europese eieroorlog". Denemarken staat op het punt'vo. „n eieren traditionele afzetmarkten binnen de Europese economische gemeenschap te verliezen, zo verklaarde Haekkerup. Die EVA-landen, die nog steeds eieren uit de EEG invoeren, dienen nu voor de Deense eierinvoer opengesteld te wroden. Haekkerup bracht de wens van de Deense eierexporteurs naar voren, dat vooral Zwitserland en Oostenrijk in de toekomst afzien van de invoer van Bel gische en Nederlandse eieren. Begroting l964/'65: 1964/1965 een zeer hoog be drag voor de defensie uitgetrok ken. Bijna twee miljard pond Sterling (twintig miljard gulden) staat dit keer op de begroting tegen 1,8 miljard pond voor het lopende begrotingsjaar. Negentig procent van de defensieuitgaven is bestemd voor de conventionele strijdmacht, zeven tot acht pro cent voor de kernstrijdmacht. maar dan misschien In de toekomst tot een aanval tn de misplaatste ver onderstelling, dat de Ver. Staten niet ln actie zullen komen tenzij dat land zelf wordt aangevallen", zo wordt ter ver dediging van het streven naar een eigen kernmacht gezegd. In het defensie programma voor 1964/'65 wordt dan ook de nadruk gelegd op de vaste wil van de regering, haar „nucleaire onafhanke lijkheid" te bewaren. Zij is voornemens, de „V"-bommen werpers volledig te vervangen door onderzeeboten voor de Polaris-raketten, welke raketten door de V.S. zullen wor den geleverd, maar dus atoomkoppen van Britse makelij zullen krijgen. Ten slotte wordt in het „witboek" opge merkt, dat de Britse regering van plan is deel te nemen aan een proef met een multilaterale kernmacht, bestaande uit één Amerikaans schip met een gemengde bemanning. De belangrijkste post op de begro ting is die van de marine met pen bedrag van 540 miljoen pond Sterling, dat is 56 miljoen pond meer dan ait jaar. Deze verhoging is voornamelijk het gevolg van de uitvoering van het Polaris-progmmma. Men verwacht dat de eerste Polaris-onderzeeboot van Groot-Britannië omstreeks midden - - ,968 m „eb,»* „1 fcunne» gorden genomen. Er 2ulten er no„ drie nol- U, Italiaan Gaetano Martino, zo wordt gen, zodat er tegen 19t0 vier Britse uit Brussel vernomen. Polaris-onderzeeboten zullen 2Ün. Het parlement deelde mee dat Martino door de president naar Parijs is uitgeno- De atoomkoppen van de toekomstige digd. Britse Polaris-raketten zullen in Groot- Britannië worden vervaardigd en uitslui- tend onder beheer van de Britse regering blijven, zo wordt opgemerkt in het ..witboek" waarin het toekomstige defensiebeleid staat uitgestippeld. De regering meent, dat Groot-Britannië nu de beschikking heeft over genoeg splijt baar materiaal om zijn onafhankelijke Kernstrijdmacht in stand te houden en om aan alle eisen op het gebied van de defensie in de afzienbare toekomst tegemoet te komen. „Als geen enkele mogendheid ln Europa een onafhankelijke kernmacht bezit, zou een potentiële vijand verlokt kunnen worden mogelijk nu nog niet Russisch voorstel: Defensie-uitgaven inkrimpen De Sowjetunie heeft gisteren op de ontwapeningsconferentie in Genève voorgesteld dat alle landeD hun mi litaire uitgaven gelijktijdig met 10 tot 15 procent zullen verminderen. Het voorstel werd ingediend door de Russische afgevaardigde Tsarapkln, die verklaarde dat de conferentie de ze aangelegenheid als eerste op de agenda dient te plaatsen. Tsarapkin zei voorts dat het voor beeld dat de VS en Rusland hebben ge geven tot op zekere hoogte gunstig was, ..maar algemene overeenstemming tus sen alle landen over vermindering van de militaire uitgaven is noodzakelijk", aldu; de Rus. De Russische afgevaardigde leverde in dit verband kritiek op de Westduitse begroting, die volgens hem het hoogste percentage aan militaire uitgaven bevat na de Amerikaanse. Een Amerikaanse woordvoerder ver klaarde na afloop van de bijeenkomst, dat de Verenigde Staten de onderhan delingen over de inkrimping van mi litaire begrotingen niet zullen kunnen voortzetten, zonder te weten wat de Rus sische militaire begroting momenteel precies inhoudt. Amerika boos op Britse pers IN het communiqué, dat is uitge geven na de tweedaagse bespre kingen tussen president Johnson en premier sir Alec Douglas-Home is met geen woord gerept over de handel met Cuba, waarover de V.S. en Engeland van mening verschil len. Wel is door de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, McClosky, op een persconferentie verklaard, I Een Amerikaanse ama teur-archeoloog, Robert Marx, is van plan om in april in een vaartuig van een soort als door de oude Vikings werd ge bruikt van Noorwegen naar Amerika te zeilen Marx en zijn metgezel len zullen ook hetzelfde voedsel als de Vikings nuttigen. Het vaartuig waarmee men de over steek wil maken, was eigendom van een film maatschappij die het had laten bouwen voor een Viking-film. "•"en vliegtuig van de \mcrikaanse marine •eeft twee dagen geleden ie Amerikaanse vlag uitgeworpen boven de hoogste top van een bergketen in het Zuid poolgebied „Queen maud Land", die tot nog toe niet was ontdekt. De bergketen vormt een uit loper van de „Schakle- ton"-keten. De ontdek king geschiedde toen schout-bij-nacht James Reedy, bevelhebber van de Amerikaanse marine- strijdkrachten in het Zuidpoolgebied, een vlucht maakte. Een zestigtal Ameri kaanse jongens en meis jes zullen in juli en augustus met het dage lijks leven in ons land kennismaken; tien a twintig van hen zullen in hét nieuwe schooljaar de lessen volgen aan Ne derlandse middelbare scholen. De American Field Service, die dit ver blijf voor de jongelui organiseert, probeert thans geschikte gezinnen te vinden die bereid zijn voor enige tijd een bui tenlandse huisgenoot gastvrijheid te verlenen (Inlichtingen: secreta riaat A.F.S. in Neder land, Moreelsestraat 10. Amsterdam-zuid 4 De politie in Innsbruck heeft nog drie jonge Amerikanen gearres teerd wegens het stelen van vlaggen tijdens de Olympische spelen. Dit' brengt het aantal van Amerikaanse „souvenir"- Gisteren is een nieuwe rechtstreekse telefoonka bel tussen West-Duits- land en Engeland in ge bruik genomen. De 470 km lange kabel loopt van Leer in Oost-Friesland naar Winterton aan de Engelse kust. De kosten bedroegen ruim 3,4 mil joen gulden. Tot dusver liepen de telefoonge sprekken tussen Enge land en de Bondsrepu bliek via Nederland en België. Engeland is van plan in de komende drie jaar via de Noordzee ook kabels naar Neder land. Denemarken en Noorwegen te leggen. dat de berichten voornamelijk in de Britse pers over het voorberei den van maatregelen door de V.S. tegen bepaalde produkten „onge grond en absoluut gefantaseerd" waren. „De V.S. zijn in het geheel niet van plan economische represailles te nemen tegen landen die met Cuba handel drijven, maar dat verandert niets aan het fundamentele verzet van de Amerikaanse regering tegen deze handel", aldus McClosky. Streven In het Amerikaans-Britse communiqué wordt voorts gezegd, dat een der ge meenschappelijke doelen der beide lan den is. een zo groot mogelijke politieke en economische samenwerking in Europa binnen een breed Atlantisch bond genootschap. Beide regeringen zullen trachten de komende onderhandelingen over handel en tarieven in Genève, de zg. ^Kennedy-ronde tot een succes te Johnson heeft tijdens het overleg met sir Alec uiting gegeven aan zijn bezorgd heid over de huidige toestand in het Caraibische gebied. De Britse premier is zich ervan bewust van het belang van de ontwikkeling van Latijns-Amerika in vrijheid en politieke stabiliteit Europa zou een waardevolle bijdrage hiertoe kunnen leveren, zo staat in het commu- Wederzijdse steun Britse steun voor de Amerikaanse poli tiek in Zuid-Vietnam en de president betuigde opnieuw zijn steun aan de na tionale onafhankelijkheid van Maleisië. De twee regeringsleiders hebben voorts uitvoerig gesproken over de toestand op Tenslotte wordt ln het communiqué verklaard, dat de president en de Britse premier nauw kontakt met elkaar zullen onderhouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5