Hillegommer ontving thuis 130 buitenlandse tv-programinas LCKV presenteert: RuslandSpanje, Finland. Opvoedend avondje bij Christenvrouwen-N oord kampeerprogramma 1964 Griekse in de drinkschalen Sleutelstad .NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag: Stadhuis, ingang Vismarkt. 8 uur: zit ting Jeugdparlement, onderwerp De Landbouw. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 Verenigng van oud-leerlingen der Am bachtschool, jaarvergadering. Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering Leids Politie-Muziekgezelschap. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: herhaling dies- toneelstuk. Gebouw Steenschuur 6. 8 uur: Ver. voor Pedagogiek afd. Leiden, dr. E. Pelosi te Den Haag over het probleem i de geïntegreerde schoolverzorgings- dienst Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met De Dans van de Rei- ger. Den Haag: Diligenitia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met De knecht van 2 Meesters. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: toneelgroep Studio met Pas op dat je geen woord zegt. Donderdag Café Aniba, Herenstraathoek W. Sin gel, 8 uur: ledenvergadering Door Een. dracht Verbonden (tuiniers en bloemis ten). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met Horen en Zien, (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met De Knecht van 2 Meesters. Vrijdag Rest. Van der Heijden. Breestraat 85, ?.45 uur: diploma-uitreiking Opleidings commissie in het Boek- en Rasterdiep- drukkersbedrijf voor Leiden en Omstre ken. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur: Stichting De nieuwe Sociëteit, spreken in het openbaar. Cursuszaal Acad. Ziekenhuis, 8 uur: K. en O.-cursus medische ethiek. De Doelen, 8 uur: afd: Leiden Adelbert- vereniging, prof. dr. J. Groot ovei vernieuwing van de kerk vanuit en door de theologie. Schouwburg, 8 uur: feestavond weten schappelijke staf. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met Horen en Zien I (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8 uur: Frans Bocxe, bariton, en Maria Uden, sopraan. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 2 uur: rectorale rede prof. dr. W. den Boer t.g.v. 389ste ge- 1 denkdag Leidse universiteit. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdverband Leiden, muziek avond. Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: sociëteitsavond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concertgebouworkest met medewerking van Robert Casadesus, piano. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Williard Tressel, viool. Welke apotheek j Geopend van spoedgevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, teL 20406, en apotheek Van Breest Smallenburg, Lei- derdorp. Films Camera (2.30 7 en 9.15 uur): Les I Parisiennes (18 jaar); woensdag: Jazz op een zomerdag (alle leeftijden). I Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Spionage in de Oriënt (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15): Alleman (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Mogen wij cwijgen? (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Spaar de spotvogels (14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Lawrence van Arabië (14 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het com plot (18 jaar); woensdag: Verleden jaar in Mariënbad (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Legioen des doods (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Alleman (alle leeftijden). Rex (2 en 7.30 uur): Lawrence van Arabië (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Spaar de spotvogels (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The run ning man (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van schil- derijen en beeldhouwwerken uit he- be zit van de Kon. musea voor Schone Kun sten van België (van 1 febr. tot 9 maart) Sociëteit Horus, Rapenburg 127: foto tentoonstelling „Camera Catena" (van vrijdag 31 jan vrydag 7 febr.) Museum uudüeden: tentoonstelling Romeinse mozaiekeD uit Puneslë (tol 15 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- ipitsj, 12 houtsnijders van Amanamkaj (tot 1 maart). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 eD van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 1 tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur; openingsuren filiaal lagere school I Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 630 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot i 4 uur, voor de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen van 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte HILLEGOM Aart de Derde Loosterweg (tussen Hillegom en Lisse) woont een jager op een merikwaafdig soort „wild": buitenlandse televisie programma's. De heer K. Verhoeven heeft de programma's van alle Euro pese zenders op zijn beeldscherm gehad óók Russische en Finse. DC enige zenders die hij tot nu toe niet kon vangen, waren de Albanese en de Bulgaarse. it is eigenlijk heel simpel begonnen. Hij kreeg op 7 juni 1961 zijn eerste toe- in huis en begon enkele dagen later al te experimenteren. Hij wist toen nog niet veel van tv-techniek en wat daarmee samenhangt. De heer Verhoeven werkt nameliik in de bollen en als men hem adviseert in de radio- en de tv-techniek te gaan, schudt hij zijn hoofd. „Ik voel niets voor om van vak te veranderen. Dit is nu mijn liefhebberij, zegt hij. Gegevens Toen hij zijn eerste succesjes had ge. boekt, begon hij te lezen en knipsels te verzamelen. De Hillegommer kent geen buitenlandse talen, maar hij wist dat de BBC een kantoor in Londen heeft. Daar- verzocht bii nadere inlichtingen aan de BBC (in het Nederlands). De heer Verhoeven kreeg een alleraardigste briel (in het Engels) terug. Ook van de Duitse TV in Hamburg kreeg hij alle gevraagde gegevens per kerende post. De Hillegom. schreef natuurlijk ook naar Lopik. Maanden geleden al. Hij wacht nog altijd op antwoord De tv-jager kwam ook in schriftelijk contact met een jonge man in Eindhoven die dezelfde hobby beoefent en nu wis selen ze regelmatig gegevens uit. Volgens de heer Verhoeven is voor deze jacht helemaal geen weldoorvoede portemon- nodig. Punt één is een drietal breed- bandantennes die men met een beetje goede wil zelf kan maken. Eén voor de kanalen 2. 3 en 4. een tweede voor de kanalen 5 tot en met 11 en een derdp (een UFH) voor de kanalen 21 tot en met 38. Binnenkort hoopt hij nog een vierde de mast op zijn dak te bevestigen en wel voor de kanalen 38 tot en met 65 De mast van de antenne staat in een holle koker, zodat de antenne naar belie- sn kan worden gedraaid. In zijn toestel liet hij een geluidseen heid plaatsen om de ontvangst uit België goed te krijgen en daarnaast een diode- omschakelaar plus een apparaatje voor negatief- en positief-ontvangst. Hatelijkheidjes Bij het opvoeden, aldus de heer Kra- er. moeten wij ons in de eerste plaats nezlnnen of deze beheerst wordt door liefde, eerzucht, trots of misschien wel het willen hebben van gezag. In de Bijbel vinden we het richtsnoer voor onze opvoeding en wel in het eerste en grote gebod. Veel ouders willen, dat hun kin deren later in materieel opzicht niets te kort komen. Maar is dit wel voldoende? Anderen vinden het genoeg als hun kin aeren goede en rechtschapen burgers wor- Volgens de heer Kramer is ook dit niet voldoende. „Het hoogste doel", zegt hij, .is het opvoeden tot God". De weg tussen dit uitgangspunt en het doel is dc weg ïn deopvoeding. Uniek Ouders moeten vooral in het oog hou den. dat elk kind uniek is. Dit betekent dat ieder kihd anders moet worden be handeld. Als ouders moet je steeds na gaan. wat de reden is van een bepaald gedrag van je kind en het kind dan op De heer Verhoeven zag o.m. een pro gramma uit Oost-Duitsland met hatelijk heidjes aan het adres van de Westerse mogendheden. Zijn actie-radius reikte tot Sicilië en Roemenië En toen er on goede dag een stierengevecht uit Madrid glashelder op zijn scherm kwam. had de heer Verhoeven de grootste moeite zijn kinderen af te houden van oornemen een schoen door de beeld buis te smijten Hij zag ook een ge deelte van de beruchte 24-uur-race van Le Mans. maar toen een felle wind de antenne uit de juiste stand drukte, ver dween het beeld. In Duitsland experi menteert men via de zender Langenberg met kleurentelevisie. Ook die kan men Hillegom soms volgen, al komt het programma natuurlijk in zwart-wit on het scherm. T oevalligheden t is niet simpel buitenlandse tv- programma's te ontvangen. Een goede ontvangst hangt af van gunstige weers omstandigheden. van toevalligheden en hel aanvoelen van de juiste stand de antenne. Als het ongunstig weer i Europa en de meteorologen in De Voor grammofoonplaten Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 t 5.30 uur. Rapenburg 73 (Academie): tentoonstel ling plastiek (Jos van Kessel) en schil derijen (Steven Kwint), van 24 jan.-24 febr. (dagelijks van 10-5 uur, s zondags gesloten Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Eugène Winter en klein plastiek van Hanna Schuitema, van zal n. tot 13 febr., dagelijks van 10 tot bovendien op woensdagavond van 8 tot 10 uur, '8 zondags gesloten. Bilt kondigen de ene depressie n: andere aan, dan is een goede ontvangst vrijwel uitgesloten. Van veel belang zegt de Hillegommer, dat er een hoge- drukgebied in de buurt van de zenders zit Van de juiste stand van de antenne hangt ook veel af en voor het overige geldt: zonder geluk vaart niemand wel. Men kreeg aan de Derde Loosterweg al de programma's van 130 stations op de beeldbuis. Spanje is alleen van tot oktober te krügen. De jager op bui tenlandse televisieprogramma's heeft te genwoordig steeds een fototoestel by de hand. Zodra het beeld van een verweg uitgezonden programma scherp op zijn scherm komt, maakt hy een foto. Daar mee kan hy dan het bewijs leveren de waarheid van zijn verhalen, die in Hillegom niet altijd serieus werden ge- LEIDEN De leden van de Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Leiden Noord, kregen gisteravond enkele aanwijzingen voor de opvoeding van hun kinderen. Drs. R. Kramer sprak namelijk over „Opvoeden tot eenvoud een moeilijke taak in de huidige welvaartsstaat. Door ziekte van mevrouw Van Leeuwen, werd de voorzittersfunctie waargenomen door mevrouw H. H. Rijneveld. Van der Gugten (afd. Leiden-Centrum). Door deze ziekte zal de jaarvergadering van 3 maart niet doorgaan. Conclusie inbraak A.Z. te Leiden DEN HAAG Advocaat-generaal mr Ch. M. J. A. Moons heeft gisteren ge concludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie van de 52-jarige me taalbewerker W. C- J. van W. tegen het arrest van 30 oktober jl. van het ge rechtshof in Den Haag waarbij Van W. werd veroordeeld tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek van een jaar voor st. Hij was schuldig bevonden aan diefstal van bijna een kwart miljoen gulden uit een brandkast in het acade misch ziekenhuis te Leiden in de nacht in 25 op 26 januari 1962. De arrondissementsrechtbank had Van W. eerder veroordeeld tot zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van de volle dige voorlopige hechtenis, ongeveer een jaar en negen maanden. De advocaat-generaal acht, blijkens de conclusie, dat de bezwaren van de ver dediging tegen het feit, dat bij het ar- van het Hof geen blauwdruk van 'oeten van Van W. was gevoegd, hoewel het Hof die blauwdruk wel als bewijs zou hebben gebezigd, niet ge- Volgens mr. Moons heeft het Hof wei de in zijn arrest weergegeven inhoud de als bewijsmiddel gebezigde blauwdruk van een deskundige, maar de inhoud van de bewuste blauw druk tot bewijs van het telastegelegde doen meewerken, zodat het hierop ge baseerde cassatiemiddel faalt. Over de gedeeltelijke aftrek van de voorlopige hechtenis zegt mr. Moons, dat het zich niet laat vaststellen, dat het Hof hierbij de billijkheid uit het oog heeft verloren. De verdachte heeft het recht zijn houding vrijelijk en naar eigen inzicht te bepalen. Dit betekent echter niet, dat het nimmer billijk zou kunnen zijn de langere duur van het jorarrest voor diens rekening te laten De verdediger had de juistheid van de beperking van de aftrek in een cas satiemiddel betwist. De Hoge Raad zal op dinsdag 3 maart arrest wijzen. zijn wijze terecht zetten, ook al heb je het druk. ODvoeden betekent eigenlijk jezelf steeds meer overbodig maken, zo dra een kind zelf iets kan, mag moeder nem niet meer helpen. Doet zij het wel, dan kan het kind haar hulp gaan misbrui- Het is ook heel verstandig dc kinderen af en toe te ontzeggen, ondanks het hoge salaris van vader. Als zij alles maar mogen en krijgen, wat in deze welvaarts- tijcl zo gemakkelijk is, worden ze gauw blasé en kunnen ze niet meer genieten van eenvoudige dingen. Het opvoeden tot eenvoud is zo belangrijk, omdat als voor ons de luxe afgelopen is, onze kinderen met de moeilijkheden blijven zitten. In het algemeen moeten vader en moe der een bepaalde lijn bij hun opvoeding volgen. Niet met straffe hand over hun kroost regeren, maar naast gezag zeer veel liefde opbrengen. ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt een GEREEDSCHAPS CONTROLEUR voor de controle van voorkomende gereedschappen rn de afdeling Onderdelen Productie. Voor deze functie is een goede technische opleiding, alsmede er varing in een soortgelijke functie vereist. Sollicitanten kunnen zich dagelijks van 917 uur (behalve 's zater dags en bovendien iedere donder dagavond van 7-8 uur wenden tot de afdeling Personeelszaken van Royal McBee Nederland N.V. Rooseveltstraat 20, Leiden. Leidse honderdjarige overleden LEIDEN Mevr. J. ZuidemaKoning, die enkele weken geleden haar 100ste verjaardag vierde, is thans overleden, als bekend, woonde zij bij haar dochter Leiden. Vrijdag wordt zij begraven in Noordbroek (Gr.). Mevr. Zuidema werd geboren op 15 jan. 1864 in Siddeburen (Gr.) en be heerde met haar man (die in 1937 over leed) een verzorgingshuis in het Gro- nigse Zevenhuizen. Sinds 1942 woonde Leiden. Skihut „Wilde Wiesen" in het Sauerlandse gebergte bij Arnsberg LEIDEN Gisteravond hield dr. J. H. C. Kern in het Rijksmuseum van Oud heden een lezing met gekleurde licht beelden over: Griekse drinkschalen in Leiden. De Griekse vazen van gebakken klei, die in de oudheid zijn ver digd in de pottenbakkerswijk, genaamd Kerameikos te Athene vandaar nog altijd de term ceramiek oefenen eei sterke aantrekkingskracht uit op lief hebbers van mooie kunstprodukten uit een ver verleden. Het betreft een schoon heid, die gepaard gaat met groot weten schappelijk belang. Het Leidse Museum van Oudheden be zit een tamelijk goede en rijke vera ling van Griekse vazen. Spreker wilde stilstaan bij een klein aantal fraaie drinkschalen (Grieks kylikes) met rood- figurige beschildering, die tussen 475 v. Chr. waren ontstaan. Die drink schalen zijn in Athene gemaakt, doch reeds in de oudheid naar Etrurië (het ge west Toskane) in Italië uitgevoerd. Om streeks 1830 zijn die vazen opgegraven op het landgoed van Lucien Bonaparte, de jongste broer van Napoleon I, onder Canino bij Vulci (benoorden Rome). In feite zijn daar tussen 1828 en 1835 in Vulci alleen al enige duizenden Griekse Zittend meisje voor school in Leiden LEIDEN De Leidse beeldhouwer Joop van Krallngen legt de laatste hand het gipsmodel van het beeld, dat de openbare ulo-school aan de Du Rieuxstraat komt te staan, waar het van de weg af zal zün te zien. Ongeveer twee jaar geleden ontving de heer Van Kra llngen van de gemeente Leiden opdracht tot het maken van een schets. Nadat de ze was goedgekeurd, vervaardigde hjj een levensgroot model In gips. Over enige maanden hoopt de kunstenaar te beginnen met het hakken in steen, waar na het beeld in dc loop van het volgende jaar zal kunnen worden geplaatst. De ti- ■an het beeld luidt: Zittend meisje. Foto N. van der Horst vazen opgegraven. Uit die onvoorstel bare overvloed is een 100-tal v waaronder een reeks drinkschalen, door schenking van Koning Willem I der Ne derlanden, in september 1839 blijvend ii Leiden beland. De drinkschalen in Leiden, waar di Kern aan de hand van gekleurde licht beelden allerlei wetenswaardigheden over verhaalde, zijn zowel aan de bin nen als aan de buitenkant versierd, waarbij de figuren in de rode tot oranje kleur van de klei zijn uitgespaard. Men noemt deze versieringswijze de roodfi- gurige techniek. De roodfigurige tech niek is omstreeks 530525 v. Chr. uit gevonden te Athene, als opvolgster var de oudere zwartfigurige techniek. Bijzondere vermelding verdient de Leidse drinkschaal, met de voorstelling van een zangles aan de binnenkant. Diefje van radio op straat gepakt LEIDEN Omstreeks tien voor twee gistermiddag ontdekte de concierge van het collegegebouw aan Eerste Binnenvestgracht dat zijn transistorradio, die hij tussen de middag in zijn loge had achtergela ten, was verdwenen. Na de melding trok een rechercheur van politie op onderzoek uit Hij kwam op het idee bij opkopers te gaan snuffelen, maar zover kwam hij niet. In de Clarasteeg ving zijn oor het geluid van een luidspelende radio op, die in het bezit bleek van een 15-jarige jongeman. De recher cheur vroeg of het ding te koop was, waarop hij na de bevestiging hoorde dat er f 25 voor „op tafel" moest komen- De rechercheur (in burger) toonde be langstelling voor het aanbod en 1 delde al onderhandelend in de rich ting van het politiebureau. Aan het eind van de Donkersteeg begon de jongeman iets te vermoeden, maar toen was het te laat. „De onderhan delingen duren momenteel nog voort." aldus de politie. Voor grammofoonplaten In Leiden Turk neergestoken door landgenoot LEIDEN Ruzie om een vriendinne tje Is gistermiddag omstreeks tien vooi in het kleedlokaal van een schryf- machinefabriek aan de Rooseveltstraat aanleiding geweest voor een heftige twist die in een steekpartij eindigde. Hierbij werd de 24-jarige Durnus Evrangun, uit Turkije afkomstige arbeider, een tal messteken toegebracht door een jarige landgenoot. Het slachtoffer, dat in borst en buik werd getroffen, liep nstig letsel op aan maag, lever, alvlees klier en longen. Hij Is ln zeer ernstige toestand overgebracht naar het Acade misch ziekenhuis. De dader Is ingesloten. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Pauline Johanna Maria dr v P C Sloos en T M van Klaveren; Renate dr v A Brand en F Keijzer; G err it Jacobus zn v C van Vliet en J H van Triest; Cornelia dr v R Lacourt en M W Roest; Constance Jacqueline dr v T O verdijk en W van der Blom; Ilse dr v J H van Ernst en C M Regeer; Johannes Henricus zn v J G van Duim en C H M Hoogervorst; Johan nes Cornells zn v H C van der Star en C H van Beek; Anne Katinka dr v J J van Rood en A M R Barones van Tuyll van Serooskerken. OVERLEDEN: E van Dijk 67 jaar echtg v N Melet; E de Wolf 81 jaar tijd te gaan denken aan de vakanties. Alle reisbureaus gaan weer advertenties plaatsen over de vele toeristische trek pleisters in binnen- en buitenland. Ook de Leidse Christelijke Kampeervereniging, de L.C.K.V., komt dezer dagen met haar nieuwe reisplan op tafel.- En zij biedt de jeugd weer een uitgebreide keuze uit kampen binnen en buiten de landsgren zen. Evenals vorige ja ren is het schema ook nu uitgebreid. Er zijn twee nieuwe kam pen, n.l. voor meisjes te Rijssen en voor jongens in Odoorn. Voor jongens en meis jes van 10 tot 16 jaar zijn er weer de kam pen op de Render- klippen en de Dellen te Meerde en in Ot- terloo. Het laatste, een jongenskamp, biedt nog iets nieuws, want de heen- en te rugreis worden ge maakt per fiets, per boot, per bus en. per tent. Echt voor jonge „avonturiers" dus. an 16 tot 22 jaar kun nen naar het Duitse Sauerland. Er is keuze uit vier kampen in het plaatsje Arnsberg aan de Ruhr, waar de gezel lig ingerichte skihut Wilde Wiesen" dienst doet als kampeerhuis. Bij de aanmelding bij de heer P. de Goeijer, Jan van Goyenkade 26, Leiden, ontvangt men een folder, waarin alle inlichtingen staan om trent leeftijr, kamp, data, kosten, kampleiding en vele andere nuttige zaken. De LCKV heeft door de kostenver hoging van de laatste tijd haar prijzen moeten aanpassen, wat echter niet wegneemt dat de kampprijzen, inclu sief het vervoer, laag zijn gehouden, opdat zoveel mogelijk jongeren aan een kamp kunnen deelnemen. Zo be draagt de prijs van het buitenlandse kamp f89, terwijl binnenlandse kam pen variëren van f30 tot f45. Spoedige aanmelding is noodzake lijk, want de ervaring heeft geleerd dat de belangstelling groot is. Aan melding staat ook open voor de jonge lui uit de omgeving van Leiden. H. J. Barentsen (71) De jongelui t overleden LEIDEN Op 71-jarige leeftijd is in Leiden de heer H. J. Barentsen, oud-chef van de afdeling bruggen en waterwerken van de gemeente, overleden. De begrafe nis Is bepaald op donderdag 6 febr. om 2 uur op Rhijnhof. De heer Barentsen werd in Seroos- kerke (Schouwen-Duiveland) geboren. Na bij het waterschap Schouwen en de provinciale waterstaat van Zeeland en bij de gemeente Velzen werkzaam te zijn geweest, kwam hij naar Leiden als op zichter bruggen en waterwerken. Als men weet dat Leiden meer dan honderd bruggen heeft, dan is het wel duidelijk dat de heer Barentsen veel aan de weg heeft getimmerd. Bij de bouw of de ver nieuwing van tal van bruggen is hij be trokken geweest, als ook bij een aantal spectaculaire dempingen (Levendaal, Middelstegracht en Mare). In 1929 werd de heer Barentsen chef van de afdeling bruggen. Na ruim veertig jaren verliet hij de gemeentedienst met pensioen als technisch ambtenaar. De heer Barentsen, die nog steeds ver knocht was aan zijn geboortegrond, was enige jaren voorzitter van de Zeeuwse vereniging Luctor et Emergo. Dirigent Leiderdorper reed Herengracht in LEIDEN Gistermorgen om ongeveer elf uur ls de 66-jarige A. v. d. Wijngaard uit Leiderdorp met zijn personenauto by het achteruit rijden in het water van de Herengracht gereden. De heer v. d. Wijngaard hield in het koude water het hoofd koel en liet eerst zijn auto vol stromen. Daarna opende hU het portier en wist hy zwemmend de kant te berei ken. Hier wachtten omstanders hem op om hem op het droge 'te helpen. De auto is later door de kraanwagen van een garagebedrijf uit het water opgevist. Zoekt U een Gouden armband of Collier Jnioo0--™'100-""30»- Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3