Alphens raad zag problemen in scheikunde voor u.l.o. Zwammerdam vannacht in nieuwe gemeenschappen opgenomen Geen apart Zwammerdam Leimuiden heeft nieuw postkantoor nodig Herdenkingsdienst in KOUDEKERK Geref. jongelingsvereniging 75 en meisjesvereniging 50 jaar Wegherstel in Leimuiden NIEUWE LETDSE COURANT 6 ZATERDAG 1 FEBRUARI19M ALPHEN. Van de 28 punten, die de agenda voor de gisteravond gehouden raadsvergadering telde, waren er slechts twee, die enige discussie opleverden, n.l. het geven van scheikundelessen op de u.l.o^cholen en de voorlopige regeling met het gemeentedeel Zwammerdam. De r.k. bijzondere school voor u.l.o aan de ParadUslaan vroeg leer- en hulp- mdidelen voor het onderwijs in schei kunde en de prot. chr. u.Lo. aan de Anna van Burenlaan medewerking voor aan schaffing van een zuur kast, te gebrui ken bij genoemd vak. De heer De Ruiter, deze agendapunten even „koppelende" zei, dat scheikunde voor het ui.o nog geen verplicht leer vak is (onder de nieuwe Mammoetwet straks misschien wel). Voor het geven van scheikundelessen is een speciale bevoegdheid nodig. Of het beroep op de bepalingen in de lager onderwijswet 1920 hier wel helemaal opgaat, betwijfelde geen apart Zwammerdam moet blij- i maar dat bij de in 1918 uit de ge- Alphen. Aarlanderveen en Ouds hoorn gevormde éne gemeente Alphen aan den RUn thans een vierde deel komt dat wordt opgenomen in een absolute enheid. De gevormde commissie moet men zui- ir zien als gemeenschapscommissie. Wil e raad het benoemingsrecht voor deze heren, dan is het B. en W. best, maar het geheel is in de meest prettige ver standhouding met B. en W. van Zwam merdam aan Alphens raad voorgelegd De heer Geerlof verklaarde namens de A.R.-fractie dat men het geheel eens is het voorstel. Verstandig is ook dat de Lindenhovestraat en Vinkebuurt reeds tot Alphen behorende, toch onder de adviescommisssie bracht Inbraken bij scheepswerf en vetfabriek ALPHEN Gisternacht is ingebroken in het kantoor van de scheepswerf „de Vooruitgang" van D. en Joh. Boot NV de Steekterweg alhier. Uit een grote doos werden vijftien dozen sigaren ont- •reemd maar een kistje met enkele hon derden guldens werd over het hoofd ge in dezelfde nacht werd ook ingebro ken in de vetfabriek te Zwammerdam waar plm. f 8000,is ontvreemd. Niet onmogelijk, meent de politie, heeft hier met dezelfde dader (s) te doen. De heer Duin zei, niet tegen te zullen stemmen maar hij had toch liever een andere, meer omschreven start gezien. De heer Slootjes vroeg nog of alle par tijen in de adviescommissie vertegen woordigd zijn. De burgemeester wist niet beter dan dat de commissie inderdaad aflgestemd op de burgerij. Het voorstel werd hierna met algemene stemmen goedgekeurd. een voorstel tot begrotingswijzi ging vroeg de heer Schilpzand, of, nu de Oranje-Nassausingel open ligt gelijk ook alle leidingen voor de uitbreidingsplan- Noord en de Bijlen gelegd worden, opdat later niet opnieuw gebroken moet worden. Wethouder Rogaar zei dat dit inderdaad de bedoeling is. Alphens burgemeester in het zilver ALPHEN Op 15 februari is het 25 jaar geleden, dat burgemeester Z. Bruins Slot zUn ambt aanvaardde en wel NUkerk. Daarvoor was hU aanvan kelijk werkzaam in het bedrijfsleven en crvolgens van 1 oktober 1926 tot 15 fe bruari 1939 ontvanger der gemeente Hoogeveen. Ruim zeven jcar geleden werd de heer Bruins Slot burgemeester van Alphen aan den Rijn. Op de jubileumdag wordt 's gens om 11 uur een bijeenkomst ge houden voor leden van de raad met hun echtgenotes, hoofden van dienst en delegaties uit de onderscheiden personeelsgroepen, 's Middags wordt van 4 tot 6 uur in het raadhuis een receptie gehouden. Jubileum burgemeester In verband met de herdenking van het feit, dat het op 15 februari a.s. 25 jaar ge leden is, dat de Edelachtbare heer Z. Bruins Slot, burgemeester dezer gemeen te, tot het ambt van burgemeester geroe pen werd. zal tijdens een op die dag van 16.0018.00 uur ten raadhuize te houden receptie gelegenheid bestaan Zijn Edel achtbare en mevrouw Bruins Slot met dit heuglijke feit geluk te wensen. Alphen aan den Rijn, 31 januari 1964. spreker en hij wilde beide voorstellen aanhouden. De voorzitter wees er op, dat de nieuwe openbare ulo zelfs een apart scheikunde lokaal heeft Werkt men niet mee aar deze aanvragen, dan doet men het bij zonder onderwijs tekort. De wethouder van onderwijs, de heer Dekker zei, dat naar hem bij informatie bleek, een zuurkast tot een der mees' elementaire middelen voor het vak schei kunde behoort. Voorts zei spreker dat degene die de scheikundelessen aa Ohr. ulo geeft een bevoegdheidscertifi caat heeft. Uit de discussie kwam wel vast U staan, dat wat hier scheikunde word: genoemd, wel een wat groot woord is Het hoort eigenlijk meer onder natuur kunde. Voorts bleek, dat de heer De Ruiter, die zélf terzake kundig is eigen lijk de vrees had, dat er ongelukken zouden ontstaan door lesgeven van on bevoegden De heer Schilpzand zei, dat de angst van de heer De Ruiter ongegrond is. want scheikunde op de ulo is een bepaald eenvoudige zaak, te vergelijken met op jongensmanier wat experimenteren. De heer De Ruiter ging ten slotte met de voorstellen akkoord nadat de voorzitter had toegezegd dat men een en ander nog nader met waarborgen omringen zou. Opnemen in eenheid Ook bij het voorstel inzake instelling van een tijdelijke adviesraad en een hulpsecretarie voor de Gemeenschap Zwammerdam opende de heer De Ruiter de discussie. Hij wilde dit voorstel niet onbesproken laten. In Zwammerdam moge men de opheffing betreuren. Alphen aan den Rijn heeft er nooit om gevraagd Spr. zei verheugd te zijn, dat men nu uit Zwammerdam een andere toon be luisteren kan, na al de minder prettige opmerkingen en dat men zich bij de situatie neerlegt. Namens de Chr. His torische raadsfractie heette spr de Zwam- merdammers welkom als Alphens bur gers. De voorstellen van B. en W juichte spr. toe. HU hoopte, dat verdere acties achterwege zullen blijven en dat e prettige sfeer zal zUn. De heer Duin zei. dat met het voorstel een zekere belofte, door B en W. aan de Zwammerdammers gedaan, wordt in gelost, maar alles is wel wat vaag om schreven. Het benoemingsrecht van een adviesraad zag spr. liever aan de raad De voorzitter zei, dat. wanneer men zich in de materie gaat verdiepen er vraagstukken genoeg overbleven. Maar men heeft opzettelUk niet teveel om schreven en in een statuut willen vast- leggen, want dat kost allemaal tijd Best mogelijk dat men straks wat moet aan vullen en completeren. Voorop dient naar sprekers persoon Ujke overtuiging te worden gesteld, dat LEIMUIDEN B. i i W i Leim wat betreft de woongelegenheid de den houden zich al vrü geruime tUd bezig met de accommodatie van het plaatselijke postkantoor. ZU menen, dat deze bil de uitbouw van de gemeente niet meer voldoende is en dat de ontoerei kendheid zich in de naaste toekomst hoe langer hoe meer zal openbaren. Over de gehele linie schiet het kantoor tekort. Het overleg leidde tot de volgende onclusies: 1. het huidige postkantoor voldoet niet .neer aan daaraan te stellen eisen en is door verbouw of aanbouw ook niet ge schikt te maken: overgegaan zal dus moeten worden tot de bouw van een nieuw kantoor. in. omdat het uiteraard minder wen selijk is dat de kantoorhouder van het kantoor gescheiden woont, naast de oostale dienst diens gezin huisvesting kan ■inden: 3. de gemeente zal in verband met be waren om de nieuwbouw voor rijksrege ling te doen geschieden de bouw voor haar rekening doen plaats hebben en deze geheel financieren (dus zowel voor wat betreft de dienstvertrekken als voor Meisje op zebra te Alphen aangereden ALPHEN Op een zebra op de Prins Bernhardlaan. tegenover de Jan Nieu- wenhuizenstraat had gistermiddag om streeks 5 uur een ongeval plaats. De 7- jarige Ineke Verwoerd uit de Hugo de Grootstraat liet een uit de richting Utrecht komende vrachtauto passeren Haar uizicht naar rechts werd door dc auto belemmerd en toen zU over het pad ging, verscheen zU plots voor een uit de richting Leiden komende vrachtauto. De bestuurder hiervan kon niet voorkomen dat het kind werd aangereden. Ze blee! bewusteloos liggen. Dokter v. d. Steen liet haar overbrengen naar het acad ziekenhuis te Leiden. Gisteravond wa; ze bU kennis gekomen en als er geen era stig inwendig letsel geconstateerd zou worden dan had men de verwachting da: het ongeval nog goed is afgelopen. Ouderavond in Leimuiden De ouderavond van de „School met de Bijbel" wordt slechts eens in de twee jaar gehouden- Maar aan deze avond wordt dan ook extra veel werk besteed, :odat ouders en kinderen er steeds een plezierige herinnering aan hebben. Ook de ouderavond die gisteren in zaal Snee- boer werd gehouden was weer bijzon der gezellig. Leerkrachten en kinderen hebben ervoor gezord, dat de ouders konden genieten van een aantrekkelijk programma. De allerkleinsten kwamen op de plan ken met een leuk zangspelletje. ,.D( ontevreden bloemetjes" dat aller be wondering oogstte. Maar de leerlingen van klas twee en drie deden hiervoor niet onder met hun opvoering van resp. „Het toverflesje" en „De jaargetijden". Vooral de kinderen hebben volop geno ten van het toneelstukje, dat door de leerkrachten werd opgevoerd. „Meester Jeroen en zijn kwekeling". Na de pauze kwame de ouderen van de klassen en vijf voor het voetlicht. Zij voerden onder leiding van de heer Smit het zangspel „Lentebloemen" van Cath. Renes op. De dansjes waren ingestudeerd door mevrouw A. Koren-v.d.Hoek uit Alphen aan den Rijn. Het was een vrolyk fleu rig geheel! Raadsagenda Leimuiden LEIMUIDEN, De raad komt vrijdag om acht uur bijten. Agenda: Vaststelling gemeentebegroting en begroting woning bedrijf voor 1964; begrotingswijzigingen; voorlopige vaststelling gemeentereke ning 1962 en rek. won. bedrijf 1962: voor stel tot afschaffing van de werkclassifi- catie voor het gemeentepersoneel; voor stel tot wUziging van de gemeenschap pelijke regeling Instituut Ziektekosten voorziening Ambtenaren in Z.-Holland tot het beschikbaarstellen van een cre- diet voor het aanbrengen van een slijt laag op de wegen: Bilderdam, Generaal van Merlenweg en Oosterwcg; tot ver hoging van het besihikbaar gestelde nre- diet voor de aanleg van een parkeerge legenheid aan de W. v. d. Veldenweg nabij de r.k.-kerk; tot het besrhikbaar- stellen van een drediet voor de verbe tering van het eerste gedeelte van de Kerklaan: tot aankoop van het post kantoor met woning en bebehorend erf: vaststelling van het bedrag per leerling voor 1964 voor de vergoeding aan zondere slholen ingevolge artikel 101 der Lager-Onderwyswet Feestavond metaalarbeiders in Woubragge WOUBRUGGE In tegenstelling tot vorige jaren trok om onverklaarbare re denen de propagandafeestavond van de ANMB. die vrijdag in Het oude Raedt- huys werd gehouden slechts weinig be langstelling. Districtsbestuurder P. Burgerjou hield ;n korte causerie over de jongste loon- ronden, de speciale verlangens van de ■akbonden voor het Grootmetaal en de verontrustende jongste prUsstUgingen. De spreker waarschuwde voor vroeg tijdige nieuwe looneisen. Pas als we de jongste prijsverhogingen kunnen over- kunnen alsnog met steun van de vakbonden dergelijke eisen, ook voor de metaalbewerkers, worden gesteld. De plaatselijke toneelvereniging voer de vervolgens hert blijspel „De kat en de tenslotte etaoin Shrdlu cmfwypphmmh strafschop" onder regie van de heer J Verzaal op. WOUBRUGGE. Op de rijkspost spaarbank werd in januari ingelegd een bedrag van ƒ8.634.11 en terugbetaald /22.675.81. Er werden drie nieuwe boek jes uitgereikt, Laatstebruidspaar in Zwammerdam ZWAMMERDAM Wij hopen dat er nog vele jonge Dammenaren in het hu welijk zullen mogen treden, maar gisteren heeft Zwammerdam toch als autonome gemeente zijn laatste gemeentelijke trouwplechtigheid beleefd. Het gold het bruidspaar M. C. van der Sluis-C. M. van Muiswinkel. Het huwelijk werd vol trokken door de heer J. H. Stöcker. Na mens het gemeentebestuur van Zwam merdam ontving het paar een bloeiende m'W. ZWAMMERDAM Tijdens een speciaal daarvoor in de Nutszaal door het actiecomité „Behoud Zwammer dam" belegde bijeenkomst is het ruim duizendjarige Zwammerdam ingevol ge het besluit van de regering op waardige wijze opgeheven. Voor deze bijeenkomst bestond gro te belangstelling. Na vijf minuten gelui van de kerk klokken werden om twaalf uur twee minuten stilte in acht genomen De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Uittenbogaard. De films over de gevoerde acties werden vertoond, waarna de secreta resse van het actiecomité een overzicht gaf van het vele werk dat het comité had ondernomen om overal in den lande belangstelling te wekken voor de zaak van Zwammerdam. TUdens de openbare discussie kwam een aantal wensen van de bewoners L die het comité beloofde baar te maken aan de gemeentebesturen o werd aandacht gevraagd voor een eigen zwembad, een gymnastieklokaal, uit breidingsplan „De Burcht" enz, De rondgang mt fakkels trok eveneens vele wUkers: de stoet van enkele hon- derden inwoners werd vooraf gegaan door een tamiboerkorips. Na de minuten stilte betraden de burgemeesters van Alphen aan den De secretaris wees erop etaoin emfw Rijn en van Bodegraven en de loco- burgemeester van Reeuwijk met hun dames en de echtgenote van de burge meester van Reeuwijk de zaal. De secretaris van het actiecomité wees erop dat de gevoerde actie een voorbeeld is voor de geest die in Zwammerdam leeft. De gemeente is opgeheven maar de gemeenschap zal blijven bestaan. „Laat elke Dammenaar beseffen, dat men ook in de toekomst slechts sterk staat ais men een eenheid vormt". Tot de burgemeesters richtte de heer kantoorhouder) 4. het geheel zal daarna aan het Staats bedrijf verhuurd worden voor een be drag, waarmede een geheel sluitende ex ploitatie kan worden verkregen (de ge meente zal dus de economische huur kun- bedingen; daarmede dus geen winst maken maar ook geen verlies lijden); 5. de verhouding tot de kantoorhouder zal geheel in het ambtelijke vlak komen te liggen. Voor de gemeente zal hij dus geen partij zijn. Zijn woonvertrekken zal nij als dienstvertrekken door de P.T.T. krijgen aangewezen en zijn financiële verplichtingen daartegenover zullen (aan de hand van zijn rechtspositieregeling) ook door de P.T.T. worden vastgesteld; 6. als plaats voor de nieuwbouw kwam aar voren de plek, waar zich het kan- >or thans bevindt; 7. voordat aan de nieuwbouw dus kan worden begonnen zal het bestaande kan eigendom van de heer Van VelzeD persoonlijk, moeten worden gesloopt, dat het vooraf van hem zal zijn gekocht: 8. de heer Van Velzen zal zijn eigen dom voor f22.000 aan de gemeente af* ;taan. Verbreding Kerklaan in Leimuiden ;im de Kerklaan verbindt met de Acacialaan het verkeer over het eerste deel van Kerklaan aanmerkelijk zal toenemen. Aangezien de weg van deze brug tot aan de dorpsstraat slechts een breedte heeft van 3 mis de technische dienst van de gemeente verzocht na te gaan. in hoeverre verbreding mogelijk zou zijn Bliikens mededelingen wordt het mo gelijk geacht het wegdek aan beide kan ten met 0.60 m tot 0.75 m. te verbreden, zodat de drie totale weebreedte dan on geveer 4.50 m zal gaan bedragen. Een aanvankelijk voor dit werk ge maakte kostenbegroting moet thans in verband met inmiddels plaats gehad heb bende prijsstijgingen en het ontbreken van de mogelijkheid om het werk in omvang uit te voeren, nader worden vastgesteld op f. 9.750 Sneeboer verkocht LEIMUIDEN. Café-restaurant „Hei wapen van Leimuiden" is gedurende drie generaties geëxploiteerd door de familie Sneeboer. Tachtig jaar lang was aan de al in de vorige eeuw bekende uitspanning in het centrum van het dorp de naam Sneeboer verbonden. En ook nu nog vormt „Zaal Sneeboer" een be grip voor de Leimuidenaren- Het ingang van 1 februari is hieraan echter een eind gekomen, doordat de dames Snee boer hun zaak hebben verkocht aan de heer van der PoeL Dierenarts Van den Berg draagt praktijk over OUDE WETERING Dierenarts C. van den Berg heeft vandaag zyn praktijk overgedragen aan de heer S. Westra die hem reeds enige tijd heeft geassi steerd. Meer dan veertig jaar is dokter Van den Berg actief geweest in Oude Wetering en wUde omgeving. Daarnaast is hij president-kerkvoogd der Hervorm de Gemeente. Onze redacteur die de zaterdagse rubriek Menselijke Notities verzorgt, heeft enige tijd geleden uitvoerig over dokter Van den Berg geschreven. Van daag hield deze bekende dierenarts met zijn gezin een afscheidsreceptie in pavil joen „Braassemermeer". KOUDEKERK In 1889 kwam in de consistoriekamer van de Gerefor meerde kerk een vijftal jonge mensen bijeen om te overwegen of men niet kon komen tot oprichting van een Gereformeerde jongelingsvereniging. Dit vijftal bestond uit de heren J. Floor, J. Meel, J. Batelaan, G. Splinter en H. van Leeuwen. Daar de groep wel erg klein was, werd besloten meer rucht baarheid aan de plannen te geven en nadat de toenmalige predikant, ds. Havekote, in de kerkdiensten het voornemen ter kennis van de Gemeente had gebracht, werd de daaropvolgende week weer een vergadering gehou den; er waren toen dertien personen aanwezig. In deze vergadering werd tot oprichting van een jongelingsvereniging besloten. Als naam werd ge kozen: „Vraagt naar den Heere". Voorzitter werd J. Floor secretaris J Batelaan, penningmeester H. van Leeu wen en algemeen adjunct G. Splinter. Besloten werd, dat men zou bhjven ver gaderen in het lokaal achter de Gere formeerde kerk. Doel van de vereniging was studie van de Bijbel en kerkelijke maatschappelijke onderwerpen. Na enkele wijzigingen in het bestuur, werd in 1894 de heer N. P. Slegtenhrst tot voorzitter gekozen en deze bleef dit tot 1903. Dat de vereniging ook haar dieptepunten kende, blijkt uit het feit, dat het ledental omstreeks de eeuwwis seling was teruggelopen tot vUf- En toen door een der leden gedaan voorstel om de vereniging te ontbinden werd afge wimpeld. Daar de andere leden verdwe nen, bleef de heer Slegtenhorst ongeveer twee jaren behalve voorzitter het enige lid. Daarna trad weer verbetering in en steeg het ledental. Toen in 1911 de Gereformeerde kerk as afgebrand, moest enige tUd een an der onderdak worden gezocht om te ver gaderen. Tijdens de mobilisatie van 1914- 1918 liep het ledental terug, maar daarna klom het weer gestadig. In 1939 nam de heer J. D. de Wit de voorzittershamer ter hand: hy bleef aan tot 1946. Doordat het ledental opliep tot onge veer 60, moet de vereniging worden ge splitst in twee afdelingen. De heer De Wit leidde als voorzitter de A-afdeling en de heer W. Th. Molema de B-groep Toen tUdens de oorlog de confessionele jeugdverenigingen hun werk staken, werd de vereniging veranderd een Bijbelkring, die vergaderde onder leiding van een kerkeraadslid. Dit ging door tot februari 1945. Door terugval van het aantal leden kon na de oorlog weer in één groep worden vergaderd. Momenteel telt de vereniging 25 leden. Het bestuur bestaat uit de heren H. -van Harskamp, voorzit ter: H. Groen, secretaris; C. Nagtegaal, penningmeester: C. van Ginhoven, bi bliothecaris: J. van Dorp, algemeen junct. De heer J. D. de Wit is erc-v zitter, terwUl de heer W. Th. Moleman ere-lid is. De samenwerking met de Gereformee: de meisjesvereniging is goed en eenmaal per zes weken vindt een gecombineerde vergadering plaats. Tegelijk herdenkt de Gereformeerde meisjesvereniging „Nie't in eigen kracht' het feit, dat zij vijftig jaar geleden met ander doel werd opgericht. In okto ber 1913 werd namelijk een naaiver- eniging gesticht onder de naam ,,Dor- die zich ten doel stelde kleding ten dienste van de diaconie t< digen. Als presidente trad op Slegtenhorst-Kroon. Op deze wijze bleef de vereniging werkzaam tot 1924 toen bij het oorspronkelUke doel ook de studie erd betrokken, een doel waarvoor rouw Van der Marei zich sterk heeft beijverd. Naast het doel werd ook de ïaam van de vereniging veranderd „Maria". Bleven de leden één avond per week bezig met hun naaiwerk, een ande avond vergaderden zij om zich met Bijbelstudie en andere onderwerpen be zig te houden. Bij deze laatste groep had de toenmalige predikant, ds. Has- pers, de leiding. Na ds. Kaspers werd ook de leiding van de studiegroep door een der damesleden overgenomen. In 1930 werd de naaivereniging opgeheven bleef alleen de studie van de vereniging. Omstreeks 1937 beleefde de vereniging haar grootste bloeitijd en wei te, dat zij werd gesplitst in een B-afdeling. Had mej. J. Reijneveld de leiding bij de A-groep, bij de B- groep was dit mej. K. Oudshoorn. Ook ir de bezettingsjaren werd regelmatig ver gaderd. In 1945 werd de naam van de vereni ging veranderd in: „Niet in eigen kracht". Nadat vele jaren was vergaderd in lokaal achter de Geref. kerk, worden te genwoordig de vergaderingen gehouden in de bovenzaal van het verenigingsge bouw. De twee afdelingen zijn later samengevoegd en thans bedraagt het le dental 23 Het bestuur bestaat uit de dames S. van Harskamp, presidente, N. B. Starreveld, secretaresse, M. Horsman, penningmeesteresse, L. de Boer, biblio thecaresse, en C. A. Willem, algemeen adjunct- Ter gelegenheid van deze jubilea zal a.s. zondagavond om 8 uur in de Gerefor meerde kerk een herdenkingsdienst den gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. G. N. Lammens van Heemstede. Op vrijdag 7 februari zal in het enigingsgebouw voor alle leden en oud leden een feestavond worden gehouden. Van den Berg het verzoek, vooral ook rekening te houden met de belangen der nieuwe bewoners. U blijft Dammenaar Burgemeester Bruins Slot zei grote bewondering en waardering te hebben voor de wijze waarop het comité en de bevolking met nimmer verslappend ge duld de strUd om zelfbehoud heeft ge voerd. Met verheffing van stem wees Alphens burgervader er echte op, dat de inwoners van Zwammerdam Dammena ren zullen blijven in de Damse gemeen schap. Eensgezind moeten wij gaan bouwen aan de grote gemeente Alphen aan den RUn waarin tfhans ook de Zwammerdammers zijn opgenomen. Ook burgemeester Croles had bewon dering voor de strijd om zelfbehoud. HU verzekerde dat de belangen van de nieuwe bewoners met grote nauwgezet heid zullen worden behartigd. Voor de drie gemeenten zag hU een goede toe komst weggelegd. De loco-burgemeester van Reeuwyk, de heer Coppens, verzekerde ook al dat de nieuiwe bewoners van Reeuwijk met open armen zullen worden begroet en dat hun belangen bU de Reeuwykse be stuurders in goede handen zullen zün. LEIMUIDEN Voor het in goede staat houden van het wegdek van de asfalt wegen is het noodzakelijk dat deze re gelmatig van een nieuwe slijtlaag wor- voorzien. en dat de noodzakelijke uitvullingen plaats hebben. Om de hoeveel jaren deze behandeling tent te worden herhaald wordt in be- 'amgrijke mate bepaald door de omvang het verkeer dat de weg heeft te «erwerken. Dit jaar wordt het noodzakelijk geacht *t vernieuwen van de slütlaag toe te passen op de navolgende vegen: 1. Bil derdam: 2. Generaal van Merlenweg; 3. Oosterweg. De kosten van uitvoering hiervan wor den respectievelük geraamd op 1750, 5000 en J 1000, of in totaal 8750. Meer geld voor een parkeerplaats LEIMUIDEN De raad stelde reeds ?n krediet ad f 8.500,beschikbaar voor het maken van een parkeerplaats aan de Willem van der Veldenweg nabij de R.K. Kerk. er overeenstemming is bereikt en tot uitvoering zou kunnen worden over gegaan bhjkJt dat het kostenbedrag nader dient te worden bepaald op f 13.000. Deze prUsverhoging is enerzijds een gevolg van de verhogingen in de loon- sector, anderzUds komt deze voort uit het feit dat een gecombineerde uitvoe ring met de werkzaamheden van het bouwrUp maken van de gronden in plan West niet meer mogelijk is. daar deze werkzaamheden inmiddels zijn voltooid. Predikbeurten Benthuizen BENTHUIZEN In tegenstelling tot /at in de lijst van predikbeurten is ver meld, gaan bU de Hervormde Gemeente morgen om half tien ds. Biesbroek uit Vlaardingen en om zeven uur ds. Vroeg- indewey voor. Jaarvergadering Koudekerk uigings- KOUDERKERK, In het gebouw kwam het christelijk leesgezel schap HazerswoudeKouderkerk in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarver slag van de secretaris, de heer C. Oppe- laar, bleek dat het ledental 102 be draagt. Blijkens hot verslag van de penningmeester, de heer W. J. Jongeneel, bedroegen de inkomsten in het afge lopen jaar ƒ2.733,79 cn de uitgaven 2.236,96, zodat een batig saldo in kas is van ƒ496,83- In de plaats van de heer P. de Jong werd tot lid van de kas- commissie gekozen de heer H. Oppelaar De aftredende secretaris, de heer Oppelaar. werd gekozen. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren besproken, werd besproken dit jaar het reisje te maken op woensdag 17 juni. Doel is Westbrabant en Breda. Hierna werd een komische film en een groot aantal dia's over Zeeland ver- Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDERKERK. Gehuwd: Schel lingerhout, Hcrmanus, 26 jr en Schellim- gerhoudt Fytje, 19 jr; Wezerijn, Thomas, 33 jr en Van Eyk, Elisabeth, 26 jr. Sfeer rn 't gezin De .Jiieuwe Leidse" er in I

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6