Boeiend kijkspel in de Leidse Lakenhal Beruchte flessenhals wordt uit rijksweg 4 verwijderd De realistische stroming in België van de 19e eeuw tot heden Schilderkunst van heden nauwelijks waar te nemen Voorzitter LCOV over stap Prinses bedroefd Vandaag startten 2 „dochters" van de Elani N.V. NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag: Stadsgehoorzaal, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Reisvereniging, filmavond. Breesraat 142144, 8 uur: modeshow Gerzon. Schouwburg, 8 uur: herhaling dies- toneelstuk. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater met De anatomische Les en Interieur. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Geza Anda, piano. Dinsdag Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: af deling Leiden-noord Ned. Christen-vrou wenbond, drs. R. Kramer over „Opvoe den tot eenvoud". Museum Oudheden, Rapenburg 28. f uur: dr. J. H. C. Kern over „Attische roodfigurige drinkschalen in Leiden" Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Ver. experimentele Radio- onderzoek, huishoudelijke vergadering en inleiding over gewone en elektro nische seinsleutels. OEGSTGEEST Zaal Willem de Zwij gerkerk, 8 uur: Stichting voor huishou delijke en Gezinsvoorlichting, voorlich tingsavond Produktschap Groenten en Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Centrum met Huis Clos en Luizenbaro- Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met De knecht van twee meesters. Den Haag: Mauritshuis, 8.15 uur: Dekany-kwartet. Den Haag: Kurzaal, 8.15 uur: Orkest ver. Musica. Woensdag Stadsgehoorzaal, 2 uur: Maatschappij voor Toonkunst, jeugdconcert, Rott Phil. Orkest Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur: Verenigng van oud-leerlingen der Am bachtschool, jaarvergadering. Stadsgehoorzaal. 8 uur: uitvoering Leids Politie-Muziekgezelschap. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: herhaling dies- toneelstuk. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: jaar vergadering afdeling Leiden Ned. Ver eniging van Huisvrouwen. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: voor Pedagogiek afd. Leiden, dr. Pelosi te Den Haag over het probleem van de geïntegreerde schoolverzorgings- Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 Ned. Comedie met De Dans van de Rei ger. Den Haag: Diligenitia, 8.15 ui Nieuwe Komedie met De knecht Meesters. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: toneelgroep Studio met Pas op dat je geen woord zegt Donderdag Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien, (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met De Knecht van 2 Meesters. Cursuszaal Acad. Ziekenhuis. 3 uur: K. en O.-cursus medische ethiek. De Doelen, 8 uur: afd: Leiden Adelbert- vernieuwing van de kerk vanuit en door vereniging, prof. dr. J. Groot over De de theologie. Schouwburg, 8 uur: feestavond weten schappelijke staf. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8 uur: Frans Bocxe, bariton, en Maria Uden, sopraan. Zaterdag Geref. Jeugdhuis, Breestraat19, 8 uur: Gerf. Jeugdverband Leiden, muziek - Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: sociëteitsavond. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Concertgebouworkest met medewerking van Robert Casadesus, piano. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Williard Tressel, viool. Welke apotheek Geopend van spoedgevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. en apotheek Van Breest Smallenburg, Lei derdorp. Zaterdag Geref. Jeugdhuis Breestraat 19, 8 uur: instuifavond Geref. Jeugdverband. Hervormd Jeugdgebouv, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: soc:ëteitsavond. Schouwburg, 8 uur: diëstoneel Univer siteit, Leids Universitair Toneel-Accoord met „Peer Gynt". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Den Haag:: Gebouw K. en W, 8.15 uur: Toonkunstkoor afdeling Den Haag, m.m.v Residentie-Orkest en solisten. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned. Strijkkwartet. Films Camera (2.30 7 en 9.15 uur): Les Parisiennes (18 jaar); woensdag: Jazz op een zomerdag (alle leeftijden), Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): de Oriënt (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15): Alleman (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Mogen wij zwijgen? (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Spaar de spotvogels (14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur)Lawrence van Arabië (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van schil- TAE TENTOONSTELLING die gisteren in De Lakenhal in tegenwoordig- -L-c heid van de Belgische ambassadeur Z.E. Baron van der Straaten Wail- let enLeidens burgemeester geopend werd, mag dan in haar titel meer beloven dan zij biedt (immers van het „heden", de eigentijdse Belgische schilderkunst dus, valt hoegenaamd niets waar te nemen!) maar dat is dan ook vrijwel het enige manco. Voor het overige is het een hartverwarmend kijkspel, dat de bezoeker de ene glimlach (van herkenning b.v.) na de an dere zal ontlokken en hem bij het verder voortschrijden door de zalen in bewondering zal achterlaten om de waarlijk magnifieke schilderijen, die niet onderhevig zijn aan modestromingen, maar door hun grootheid eeuwigheidswaarde bezitten. „De realistische stroming ii Belgische kunst, die vandaag de ren inneemt, toont een keuze werken, waarvan er meerdere in hun tijd werden verworpen," aldus gedeelte van de inleiding tot de be geleidende catalogus. Deze uitspraak is ook vandaag nog volkomen van toepassing op hetgeen hier geboden wordt, al zullen er heden geheel andere werken „verworpen" den dan in de tijd dat zij vervaardigd werden. Dit geldt in het bijzonder voor de eer ste zaal. waar men op een paar uitzon deringen na. taferelen te zien krijgt waarvoor de kunstliefhebber van 1964 nauwelijks een goed woord meer over heeft, ofschoon ook hij maar al te gaarne toe zal geven, dat het „vak" an sich. doorgaans op voortreffelijke wijze uit geoefend werd. Maar wat daarnaast ont breekt is de hartstocht waar zonder ware Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 derijen en beeldhouwwerken uit he) be an de Kon. musea voor Schone Kun sten van België (van 1 febr. tot 9 maart) Sociëteit Horus, Rapenburg 127: foto tentoonstelling „Camera Catena" (van vrijdag 31 jan.vrijdag 7 febr.). Museum Oudbeden: tentoonstelling Romeinse mozaïeken uit Tunesië (tot 15 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- ipitsj, 12 houtsnijders van Amanamkai (tot 1 maart) De Ruif. Janvossensteeg: werk van Jacques Turk (deze maand). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 580 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van l tot 580 uur, vrijdag van 10 tot 580 en van 7 tot 980 uur en zaterdag van 9 toi 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 580 uur, donderdag 1 tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur ipeningsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag var tot 9.30 uur en zaterdag van 1 toi s, voor de jeugd woensdag van z tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 580 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderer. 6.30 tot 8.30 uur: jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 tot 5.30 uur. Rapenburg 73 (Academie): tentoonstel ling plastiek (Jos van Kessel) en schil derijen (Steven Kwint), van 24 jan.-24 febr. (dagelijks van 10-5 uur, 's zondags gesloten. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Eugène Winter en klein plastiek van Hanna Schuitema, van zat 25 jan. tot 13 febr., dagelijks van 10 tot r, bovendien op woensdagavond van 8 tot 10 uur, 's zondags gesloten. James Ensor: De lamvenist" kunst niet vermag te existeren, te ade- DE BRAEKELEER Natuurlijk is het ondoenlijk de 73 wer ken, deels van forse afmeting te om schrijven of zelfs maar te noemen. Daar om maar 'te hooi en te gras een greep gedaan in de veelheid die het oog be- Een van de överrompelendste meesters wiens werk de eerste zaal bevolkt is onbetwist Henri de Braekeleer. wiens „Mispels" meteen al een treffend exem pel is. hoever deze kunstenaar zijn tijd vooruit was. Misschien meer nog valt dit op te maken uit een, ook voor die tijd conventioneel gegeven, „Interieur van het Brouwershuis", waarin hij zich een meester van oorspronkelijke visie toont (men schenke eens aandacht aan de monumentaliteit waarmee hij op het rechtenvoorplan een stoel uitbeeldt!), ter men hem volledig op dreef ziet in stilleven (op paneel geschilderd) als mede in een ander interieur (15), waar hij blijken geeft op straffe wijze de stofuitdrukking onder de knie te heb- DE GROUX Wie in zijn onmiddellijke om geving zaken ziet hangen als het lar moyante „De arenleesters" van de hand van de toentertijd zo beroemde Charles de Groux, zal ervaren dat dit zwakke, hoewel kundige werk, het af moet leggen tegen de kracht van een De Braekeleer. Kennelijk geïnspireerd op hetgeen de eminente Fantin Latour te zelfder tijd in Parijs ondernam, ziet men uit 1860 „Rou lette" van Louis Dubois. De opstelling de figuren, eigenlijk de gehele com positie roept onherroepelijk herinnerin gen op aan de zg. vriendenportretten van Latour, die men thans nog kan bewon deren in de „Salie de jeux des paumes" breed-uitzitten van de figuur!) Het is af komstig van de hand van Eug. Laer- mans, alsmede „Alle geluk" van de toen maals hoog geëerde Alfred Stevens. Zijn chef d'oeuvre „De dame in 't roze" hangt er vlak bij! VERWÉE ARTAN Van hier naar de grote zaal gaande il men allereerst getroffen worden door het robuuste ..De Golfbreker", dat de signatuur draagt van L. Artan. Hier ook ■nen de naar ons gevoel on betwiste top van de expositie in het on vergetelijke schilderij „De lampenist" de toen nog zeer jeugdige James Ensor. Alles wat men na dit meester werk zal bewonderen, zal in vergelijking hiermee toch wat tegenvallen. Niettemin treft men ook hier ander werk van zeer hoog gehalte aan, maar het geniale van Ensor zal men verder tevergeefs zoeken, hoewel er twee verrukkelijke schilde- van de thans zeer hoog bejaarde Baron Opsoomer te vinden zijn. Opmerkelijk zijn hier verder nog „De oude hovenier" (men lette eens op het In „Monding der Schelde" (Alfred Ver. wée) kan men zien hoe knap de kun stenaar er in slaagde uit een schijnbare ordeloosheid een. hechte éénheid te scheppen. De beeldhouwwerken vereisen even eens uw attentie: Constantin Meunder schijnt hiervan de voornaamste represen tant te zijn. Dan houdt het kleine zijzaaltje nog allerlei verrassingen voor de fijnproever in petto, zoals het magnifiek behandelde „Kasteel te Crupet" van A. Bastien, als ook het tintelende en warmbloedige „Hoekje van het oude Brussel", waar- >or L. Frédéric tekende. Van de al eerder als beeldhouwer ge noemde Constantin Meunier ten slotte, vindt men in dit vertrekje een doek, klein van formaat maar groot van allure. De titel: „Kolenmijn onder de sneeuw", waarbij we het willen laten in de hoop, dat uzelf onze reeks ontdekkingen zult willen uitbreiden! Tot 9 maart a.s. bestaat hiertoe de gelegenheid! GIJS KORDING Toneelgroep oud-studenten LEIDEN De opbrengst van de op voering van Dennis Johnsoon's „Dublin 1916" door de toneelgroep van oud-stu denten, die op 27 februari in de Leidse Schouwburg zal plaats hebben, komt niet. zoals wij op 27 januari meldden, ten goede aan Pro Juventute en het Rheu- mafonds. maar aan de International Stu dents Club, die dit geld zal gebruiken de inrichting van haar nieuwe, dooi de Universiteit ter beschikking gestelde clubgebouw aan het Rapenburg 13. Aanrijding en brand vannacht in Leiden LEIDEN Vermoedelijk door over verhitting van een oliekachel is van morgen om half zes brand uitgebroken b\j de familie Tet Dam in de Lijsbeth- steeg. De brandweer kon uitbreiding voorkomen. Wel brandde de gehele bo venverdieping uit, terwijl de beneden- etage aanzienlijke rook. en waterschade opliep. Ook een belendend perceel liep schade op door het blussingswerk. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft zich op het rijwielpad langs de Haa'gweg een frontale botsing voorgedaan tussen twee bromfietsen, waarbij een 18-jarige typiste uit Voorschoten naast een her senschudding ernstige schaafwonden aan het hoofd opliep. KVC bedwongen door Leids VVS LEIDEN Met verrassend goed aanvalsspel heeft VVS in de derby tegen KVC een meer dan verdienste lijk gelijkspel behaald. Dc Katwijkers namen de zaak te gemakkelijk op, waardoor de Leidenaars hen volkomen konden verrassen. WS beet het spit af met 15—13 winst in de eerste set. KVC liep daarna een 17 achterstand in en won met 1512. om daarna in de derde set volkomen onder de voet te worden gelopen (415). Dat werd de Katwijkers toch wel te bar en ze sloegen zich in de beslissende set direct naar een 104 voorsprong. VVS beet zich erin vast maar het kon niet meer verhinderen dat KVC met 1513 de halve winst meenam. „Alfred Stevens: De dame in 't roze" In Roomburgerpolder Circus-bouw tent werd door storm gescheurd LEIDEN De grote driemasttent, die de heer Van Laere over zijn in aanbouw zijnde huis in de Roomburgerpolder heeft laten zetten om te kunnen doorbouwen, is vanmorgen, vlak voordat de tent worden verwijderd, gescheurd door de stormwind. Onlangs schreven wij verhaal over deze tent Vanmorgen om negen uur zou me tent, die zijn grote nut wel heeft bewe zen, komen afbreken en weghalen. Om streeks half negen werd de heer Van Laere opgebeld door een buurman, die hem meedeelde dat er al een ^rote scheur het tentzeil te zien was. De wind kreeg er vat op, zodat men de tent on middellijk tegen de grond moest leggen. LEIDEN. Over de feestdag van dc jarige kroonprinses valt een schaduw, aldus gisteravond de voorzitter van de Leidse Christelijke Oranje Vereniging, de heer L. Schipper, tijdens dc Beatrix-avond in gebouw Rehoboth. De heer Schipper verklaarde in zijn openingswoord zeer teleurgesteld te zijn over het feit, dat een Oranje-prinses de reformatorische Kerk heeft verlaten en is toe getreden tot de Kerk van Rome. De heer Sohipper wees de aanwezigen op de strijd van de voorvaderen Oranjehuis voor het reformatorisch ge loof. De teleurstelling was des te groter, omdat het bericht hierover moest komen uit Spanje, uitgesproken het land, da! zich onverdraagzaam toonde tegenover de protestanten. Natuurlijk moest volgens de voorzitter an de Leidse Chr. Oranje Vereniging de stap van de prinses worden geëerbie digd, doch hij laakte de wijze van we. relld'kundig maken. Ook de motivering de oecumenische gedachte vond hij slecht gekozen. In dit verband her innerde hij aan de woorden i gin Wilhehnina, die ook de toenadering zocht, doch de stelregel huldigde: „Wij jn en blüven onszelf". Ondanks deze „donderslag b\j heldere hemel", moeten onze harten vervuld bly met alle goede gedachten aan he; Oranjehuis en moeten we de zegen vooi het vorstenhuis blijven afsmeken, want ons blijft Oranje boven", aldus di heer Schipper. Federatie Naar aanleiding van het jaarver slag van secretaris C. de Bree, vertel de de heer Schipper, dat was getracht komen tot een samenwerking met vereniging Koninginnedag. Na twee gesprekken met de voorzitter van die vereniging waren er nog geen reacties ontvangen De heer Schipper verklaarde voorstander te zijn van een samenwerking in federatief verband. Penningmeester F. Vercouteren kon een heel bescheiden batig saldo melden, Het werk aan de verschillende pijlers van de 230 meter lange Rijnbrug bij het Haagse Schouw vordert snel. hetgeen de opwekking tot het winnen van leden tot gevolg had. In de bestaande bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van de heer F. L. Servaas. Hierna volgde een gezellige avond met goochelaar Wim Devilé, wiens trucs niet allemaal slaagden, declamator A. de Ko ning, die de verzen Het reizende publiek, Concreet en De wraak is zoet van ds. Voila voordroeg. Na de pauze, die met muziek werd opgevrolijkt kwam Wim Devilé terug met zijn bekende memo- Familie Van IJlden vit zakenleven LEIDEN. Doordat Elam N.V. haar vleugels verder wilde uitslaan, hebben zich enige nogal ingrijpende veranderingen voltrokken in het Leidse bedrijfs leven. Eén ervan is, dat de familie Van Ulden, wier naam vele jaren was ver bonden aan de Eltax, zich geheel uit het zakenleven heeft teruggetrokken. Nadat de Eltax N.V. eerder het lijnbussenbedrijf aan de N.Z.H. had overgedaan, heeft zij nu ook het toerwagenbedrijf Eltours en het taxibedrijf Eltax verkocht en wel aan de N.V. Elam te Leiden, waarvan Mareis Automobielbedrijf N.V. te Wassenaar de belangrijkste aandeelhoudster is. De Elam N.V. heeft op haar beurt het taxibedrijf doorverkocht aan Marks taxibedrijf, dat het onder de naam Eltax zal voortzetten. Vandaag startten in de vroegere ge bouwen van de Eltax aan de Zoeter- woudseweg twee nieuwe dochteronder nemingen van de Eltax, en wel de vrachtwagenonderneming Truck-Service en de autobusonderneming- reisbureau Eltours. Met Truck-Service heeft de Elam een volledige scheiding bereikt met het aan de Haarlemmerweg gevestigde personenautobedrijf. Juist gisteren werd daar de eerste paal ge slagen voor een uitbreiding met kanto- ïen zaal die o.m. voor ontvangst vam cliënten, als kantine en voor confei-en- ties zal worden gebruikt, met daarbo- ;n een bedrijfswoning. Voorts hoopt de Elam binnenkort te beginnen met dé bouw van een impo- showroomcomplex aan de Morsweg op de plaats van het vroegere Bloem-, lust, dat thans wordt gesloopt. Boven de showroom komt een werkplaats met oprit en daarboven vier woonlagen metj totaal negentien flatwoningen. De bovenste zeven krijgen één kamer en zijn bestemd voor studenten. Het gebouw wordt gecompleteerd door een restau rant aan het water. Directeur van de Elam N.V. is de heer L. Timmerman, Adjunct-directeur A. J- de Krom is met de dagelijkse leiding de Truck-Service aan de Zoeter- woudseweg belast en de heer R. Beins, die onder meer ervaring opdeed bij de K.L.M., is bedrijfsleider van de Eltours. welke onderneming onder meer contac ten onderhoudt met de K.L.M, en andere luchtvaartmaatschappijen. De gebouwen aan de Zoeterwoudse- weg zijn inwendig grondig onder handen genomen en voor zover nodig, verbouwd. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaüe» VERKEER Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wachtverbod vast te stellen voor het Steenschuur noord zijde, voor zover gelegen tussen de Bree straat en de Nieuwsteeg, aan de zijde de bebouwing. Afschriften van dit besluit zijn verzonden aan de Hoofdinge nieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minister Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen behartiging van verkeers- belangén ten doel hebbende cn aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. Nieuwe Rijnbrug Haagse Schouw in 65gereed LEIDEN. De bouw van de brug over -de Rijn nabij de Haagse Schouw vordert gestadig. Ondanks de strenge winterperiode 1962- 63 is men niets op het werkschema achter. Aan de zijde van de Valkenburg sew eg zijn al enkele pijlers gereed. De brug vormt een onderdeel van het grote project, waarmee Rijkswaterstaat in november 1962 is begonnen: het verleggen van het gedeelte van rijksweg 4 tussen Rijnzichtviaduct en de grens met de gemeente Wassenaar. Verdwenen zijn dan de flessehals, de haakse- en andere bochten en de kruisingen en aansluitingen met aan- en afvoer- wegen, die niet meer gelijkvloers zullen liggen. Bij de in aanbouw zijnde brug zyn reeds duidelijk de sporen waarneembaar het eerste van de serie van viaducten. Ter hoogte van de overgang drie- naar vierbaansweg komt de aansluiting van het nieuwe weggedeelte. Vrachtwagens met modder, zand en ger rijden af en aan, bulldozers draglines grommen en happen hele stuk ken uit de grond. Er wordt hard ge. werkt, want over enkele jaren moet de wegverlegging een feit zijn. De nieuwe brug over de Rijn moet in 1965 gereed zijn. Het wordt beweegbare brug met twee naast elkaar' liggende beweegbare delen van twee rijbanen. Langs het nieuwe stuk rijks weg 4 komt geen rijwielpad, zodat de vierbaansweg aan alle eisen voldoet voor het snelverkeer. Dc. brug heeft een totale lengte van 230 meter. Aan de zijde van Wassenaar zijn reeds drie landpijlers gereed. Ook de landhoof- den naderen hun voltooiing evenals de basculekelder en de oeverpijler aa noordelijke oever. Midden in de Rijn komt nog een rivierpijler, die echter als laatste wordt gemaakt. De brug met viaducten aan weerszijden m de RvJn rust op zes landpijlers en twee landhoofden, de basculekeldcr en ;ver- en rivierpijler Viaducten Zodra de pijlers gereed zijn worden de Alphen aan den Rijn voorgespannen betonnen liggers aangevoerd en gemon teerd. Aan de noordelijke kant van het project is men ook al bezig met grond werkzaamheden voor het weggedeelte en de twee resterende viaducten. Een van de viaducten is bestemd >or de aansluiting van de binnenkort door te trekken Wassenaarseweg, die dan in betekenis zal toenemen. Ver volgens komt er een viaduct ter hoogte van de overgang van vier- naar drie- ba ans rijweg bij de Endegeesterstraat- De laatste twee viaducten zullen We sleutels vormen van de ontsluiting van de universiteitsterreinen, die nu worden volgebouwd. Zodra de nieuwe rijksweg 4 gereed is, zal er een zucht van verlichting opgaan. Het stuk, dat dan buiten gebruik komt, kan veel verhalen over zeer ernstige ongelukken. De Drie Witte Palen kun nen niet spreken, anders Indien het werk vlot blijft verlopen, zal het verkeer in 1967 met opluchting over een veiliger weggedeelte voortsnellen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Pieter Jan. z v A P Hoogerbrugge en H P J Pols: Rob Johan. z v F F J Drij- koningen en G E M Hoveijn; Aric Johannes, z v C H Boer en M K Verdocs; Marieke Neeltje Johanne, d v D C M Ottcvangcr en J A Pier- nagen; Robert, z v D van der Tuin en E Dongelmans; Lysbetli, d v C J den Duik en H Visser; Johannes, z v W D du Prie cn M Roosendaal: Hanna Elizabeth, d v A van Klarenbosch en G de Wolf; Anton, z v A van Klaren bosch en G de Wolf; Sophia Wilhcl- mina. d v M van Luijk en K Loef; Diana, d v J Slegtenhorst en J de Bolster; Erik, z v M G J H van Wijk en J H Snijkers; Shigeaki, z v Y Ta- naka en T Yoshimi. Overleden: M H M Vrouwenvelder, 4 jaar, dochter; G Nederhoff. 57 jaar, echtg v P A Fasel; A D de Vink. 59 jaar, echtg v M Kloots; W van Poelgeest, 82 jaar, man; P A Maan, 81 jaar, man; C Kettenis, 80 jaar, wed v W P Ranselaar; J A Jansen, 66 jaar. man.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3