Programma GJ INCIDENT OPGEBLAZEN TOT EEN SCHANDAAL Voorsprong van Sjoukje niet meer in te halen Fin Kankkonen won in laatste 10 seconden 1AlleRL€I Nederland lootte weer niet ongunstig Piket remise tegen Ivkov NIEUWE LEIDSE COURANT 11 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1964 R U C v Het programma voor de Olympische Spelen van morgen en overmorgen ziet er als volgt uit: 9.30-11.00 skiën heren 10.30-12.30 3000 m dames 's middags skiën 's middags en 's avonds ijs hockey 16.30-21.30 vrijryden dames MAANDAG 8.00-13.00 verplichte figuren 9.00-10.30 rodeln 9.30-11.30 15 km ski heren 12.30-14.30 dames slalom ski 15.00-16.30 rodeln 's middags en 's avonds ijs hockey De televisie verslaat: Morgen: 12.25-13.30 reuzenslalom heren 13.35-15.00 ski-springen 19.30-19.45 Nederlands com mentaar 20.15-21.30 kunstrijden dames 22.50-23.20 filmsamenvatting Maandag: 12.25-13.30 skiën dames 19.30-19.45 Nederlands com mentaar 19.45-20.00 filmsamenvatting 22.40-23.10 filmsamenvatting 23.10-23.55 ijshockey Canada U.S.A. Olympische medailles Sowjet-Unie Finland Oostenrijk Noorwegen Duitsland Frankrijk goud zilver brons 1 1 BOBSLEEËN Britten leiden dank zij Italianen De Britten Nash en Dixn wisten dank zii een prachtig sportlef gebaar van de Italiaan Eugenio Montina na twee van de vier manches in het nummer twee- zitters-bobslee aan de leiding te komen. Het Britse duo brak een achteras in de eerste manche. Toen wereldkampioen Monti dit hoorde, stuurde hij hun on middellijk de as van zijn eigen slee. Monti had zijn twee manches gereden. Nash. de bestuurder van de Britee slee. zei na het einde van de tweede rit. uit zijn slee springend: „Wy hebben de leiding dank zij Momti." Hij noemde het gebaar van Monti een van de mooiste sportieve daden, die hij iooit heeft ge kend. Hij dacht dat hij wel ergens een as vandaan had kunnen krijgen, maai de snelle hulp van Monti had hem heel wat zorgen en moeilijkheden bespaard. De stand na de eerste twee manches is: 1. Groot-Britannië 2.10.63; 2. Italië 1 2.10.76: 3. Italië 2 2.10.84; 4. Canada 2.11.08; S. V.S. 1 2.11.83; 6. V.S. 2 2.12.51. „Dat kan bij ijshockey gebeuren (Vai onze speciale verslaggever) INNSBRUCK, vrijdagavond. In de speciale sporteditie van het Tiroler dagblad mag dan met grote koppen het eerste Olympische schandaal zijn ge meld, een feit blijft, dat de negende Olympische Winterspelen tot nu toe bij zonder correct verlopen. Het schandaal, waarvan het Tiroler dagblad sprak, was niet meer dan een ongelukkig incident. Het gebeurde donderdagavond, tijdens dc spannende ijshockevwedstrijd CanadaZweden, toen dc Zweed Oberg en de Canadees Dineen precies voor de spelersbank van de Canadezen zo fel in duel waren, dat de stick van de Zweed brak. Deze gooide zijn gebroken stick weg, precies in het gezicht van de Canadese coach pater Bauer, die lelijk aan het hoofd werd gewond. De gedachte aan opzet kan niet anders dan uit sensatiezucht zijn geboren Overigens werd dc Zweedse speler voor één wedstrijd geschorst. „Een coach heeft ook recht op onze bescherming" werd van de zijde van de federatie var ijshockeyers verklaard. Hier waren echter geen protesten binnengekomen, noch van pater Bauer, noch van de Canadese ijshockeybond. Onmiddellijk na het incident wilden enige Canadese spelers de baan opstuiven om pater Bauer te wreken, maar deze weerhield zijn jongens er van. De federatie wil Bauer bedanken, dat hij de zeggenschap over zijn spelers heeft bewaard. Over het cident had pater Bauer opgemerkt: „Ik denk dat Oberg een beetje opgewonden is geraakt. Het is een aardige jongen. Dit ken bij ijshockey gebeuren en ik zal zeker voor hem opkomen, indien de internationale federatie tot strafmaat regelen besluit. Maar verder zijn tijdens deze negende Olympische Winterspelen nog geen klanken gehoord. Dat is wellicht ook toe te schrijven aan het feit, dat de Olym piërs hier in Innsbruck veel kleiner ir getal zijn dan bij de Olympische Zomer spelen gebruikelijk is. Bovendien werkt mogelijk de temperatuur ook remmend op een te fel oplaaien der hartstochten en tot slot mag niet uit het oog worden verloren, dat er vrijwel geen deelnemers uit Zuideuropese en Zuidamerikaanse landen zijn. De vier Argentijnse bobbers daargelaten. Met uitzondering van de Chinezen, de Japanners en Koreanen zijn de Winter spelen zuiver een Europese en Noord- amerikaanse aangelegenheid. Daar kan de ene afgevaardigde die India heeft ge stuurd voor het skiën ook al heel weinig an veranderen Geen goud voor F.S. Van het Amerikaanse contingent doen de Canadezen het overigens beter dan de Yanks. Nu Carol Helss en David Jenkins hun Olympische titels kunstrijden niet verdedigen, is het zeker niet uitgesloten dat de Amerikanen het zonder gouden medaille zullen moeten stellen. En dat is oor de States wel wat zuur. De Canadezen, gestoken in hun lood- vare, zeer wapme en bijzonder opzich tig gekleurde wollen jassen, hopen in elk geval op een eerste plaats in het ijshockey toernooi. We schreven het reeds: het is zeer twijfelachtig of men het zover zal schoppen (we menen van niet), maar een feit is, dat de bijzonder jonge ijs. hockeyploeg het tot nu toe in de sterk bezette A-groep zeer goed doet. Na de 80 zege op Zwitserland werd donder dagavond Zweden op fraaie wijze mei 31 verslagen. De Canadezen worden gecoacht door pater Bauer (39) die twee jaar nodig heeft gehad om het team bij elkaar te zoeken. In het verleden vaardigde Canad; steeds een bepaald clubteam af. Daar is nu verandering in gekomen. Pater Bauer, die zelf een verwoed ijshockeyer is geweest, heeft zijn n schappen geselecteerd uit reservisten profteams, jonge knapen, die hun studie duidelijk laten prefereren en stellig geen prof willen worden. Groot overwicht Hij heeft met een kwinkslag en een grap groot overwicht op zijn jongens, die hij vooral in mentaal opzicht tot een hechte formatie heeft gesmeed. Dat bleek tegen Zweden dat op ijshockeygebied zijn mannetje staat, maar vrijwel geen mo ment de Canadezen duidelijk heeft kun nen bedreigen. Toch lijken de Canadezen ons tegen de favorieten Rusland en Tsjecho Slowakije nog te weinig gerou tineerd. Maar met een bronzen medaille is pater Bauer, naar hij vertelde, ook al dik tevreden. Over vier jaar praat hij dan wel verder Dc Russen zyn heel wat zwijgzamer. Behalve wanneer een Rus of een Russin in het strijdperk is, hoor je ze niet. Van zelfsprekend vormt de taal een grote bar rière, maar vast staat toch, dat de grote groep Russen zich veelal afzijdig houdt. In het grote leger van deelnemers blijven zy echter niet onopgemerkt, want alle Russen zelfs de journalisten gaan gekleed in een gefortuneerd aandoende jas van zeehondenhuid, die op het eerste gezicht bijzonder veel weg heeft van een bontjas. Ausweiss bitte Innsbruck. Wat zou het orga nisatiecomité van de negende Olympiade der Winterspelen kun nen doen zonder de hulp van het leger. Bij de aanleg van de ski pistes en de bobbanen zijn hon derden militairen van het Oosten rijkse leger Ingezet om sneeuw aan te voeren. En nu de Spelen aan de gang zijn. heeft een veelvoud van dat aantal lieden post gevat als controleur. Ze staan zelfs drie dik bij de poort van het pers centrum. Het „Ausweiss bitte" klinkt onophoudelijk en tevens tot vervelens toe. Maar het hoort ken nelijk bij de organisatie van Oostenrijkers, die niets aan toeval wensen over te laten. (Van onze speciale sportverslaggever) Een praktisch niet meer in te halen voorsprong heeft Sjoukje Dijkstra gister middag na de vijfde en laatste verplichte figuur bij het kunstrijden weten op te bouwen. Zjj staat 38.4 punt voor op haar 'nog steeds) grootste concurrente, het Oostenrijkse meisje Regina Heitzer. De verplichte figuren teilen voor 60 procent mee in het eindresultaat en dus staat het vrywel vast, dat de blonde Amstelveense zondag na haar vrij rijden voor de eerste maal bij Olympische Winterspelen goud 3. Petra Burka (Canada) 1050.2 - 27.5; 4. Miwa Fukuhara (Jap) 1019.2 - 41; 5. Nicole Hassler (Fr) 1015.2 - 47.5; 6 Chris tine Haigler (VS) 1000.9 - 53; 7. Sally Ann Stapleford (GB) 976.4 - 73; 8. Peggy Fleming (VS) Noyes (VS) 951.3 worthy (Can) 956 .6 - 81: Acht van de negen juryleden gaven Sjoukje plaatsnummer 1. Het negende jurylid plaatste haar met Regina Heitzer jen gedeelde eerste plaats, zodat Sjoukje als plaatscijfer 914 heeft, terwijl haar puntentotaal 1113,2 bedraagt Regina Heitzer heeft 1074.8 pnt zameld, terwijl op de derde plaats nog steeds de in Amsterdam geboren, doch Canada geëmigreerde Petra Burka komt met 1050.2 pnt Dez^ drie koplopers hebben een flinke voorsprong op de rest de deelnemers. Petra Burka is goede vrije rijdster en kan zich heel mis schien nog opwerken tot een tweede plaats, maar noch zy. noch Regina zullen Sjoukje echter niet meer van het Olym pisch goud kunnen afhouden. De drie Amerikaanse rijdsters plaatsten rich alle bij de eerste tien. Na de verplichte figuren ziet de stand als volgt uit: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned) 1113.2 pnt plaatscijfer 9.5; 2. Regina Heitzer (Oost) 1074.8 pnt, plaatscijfer 20; De Fin Feiko Kankkonen verover de de gouden medaille bij het. nummer kleine springschans. Hij ging prompt op de schouders van enthousiaste bewonderaars. (Van onze sportredactie) Tot tien seconden voor het einde van het Olympisch skispring-toernooi, dat gis teren in het Berg Igsi-stadion werd ge houden. was de Noor Toralf Engan ervan overtuigd dat hvj 's avonds een gouden medaille in ontvangst kon nemen. In die tien seconden echter kwam de Fin Kank konen tot een in een prachtige styl uit gevoerde sprong van 79 meter, hetgeen hem 119.4 pnt opleverde. Met zijn tweede sprong inbegrepen kwam hU daardoor op een totaal van 229.90 punten. Zijn eerste sprong was min of meer mislukt maar had voor Kankkonen geen nadelige gevolgen, daar bij dit nummer slechts de twee beste sprongen gelden. Zelden heeft het verloop van een wen- strijd zulk een enerverende indruk achtergelaten als gisteren in Berg Igsl. Na de eerste ronde had de Hongaar Josei Matous de leiding met een sprong van 80.5 meter, waarmee hij het schansrecora van de Duitse skiër Georg Thoma mei vier meter verbeterde. In de tweede ron de werd hij voorbijgestreefd door de Noor Engan. De Oostduitser Dieter Deuendorf nam toen voor Kankkonen ae derde p laats m. Toen Engan in de derde ronde met een verbijsterend fraaie beurt tot 79 meter kwam. dacht iedereen (ten onrechte) dal hem de overwinning niet meer kon ont gaan. De Fin. die over een ijzersterk moreel beschikte, dacht er evenwel anders Kankkonen. die ook de wereldtitel in zijn bezit heeft vertelde ons na afloop: „Ik verloor na die teleurstellende eerste sprong bijna de moed. Maar na de tweede ronde wist ik dat ik nog steeds een kans naakte de gouden medaille voor Finland De spanning voor die laat ste beurt was verschrikkelijk". De uitslag luidt: 1. Veikko Kankkonen tFinl) 229.90 pnt (sprongen 80 en 79 me ter): 2. Toralf Engan (Noorw) 226.30 (78.? en 79); 3. Torgeir Brandtzaeg (Noorw) 222.90 (79 en 78); 4. Josef Matous (Hon) 219.0 (80.5 en 76.5): 5. Dieter Neuendorf (Did) 214.7 (78.5 en 77): 6. Helmuth Recknagel (Did) 210.4 (77 en 77.5): 7. Kurt Elimae (Zweden) 208.90 (76 en 75); 8. Hans Olaf Socrensen (Noorw) 208.60 •76 en 74.5); 9. Karl Heinz Mun (Did) 207 (77 en 74): 10 John Balfanz (VS) 206.50 (74.5 en 72.5). Duitsland blijft bij rodelen aan de kop Op de rodelbaan van Iels werd gister avond de tweede van de in totaal vier manches voor dames en heren gehouden. Bij de dames toonde Orlrun Enderlein (Did) zich weer de snelste op het 1063 meter lange traject, dat een hoogtever schil heeft van ruim 113 meier en waar in liefst achttien bochten zitten. Bij de heren bleef de Duitser Koenier aan de leiding. Na twee manches luidt de stand: Dames: 1. Odrun Enderlein (Did) 51.13 51.12 102 25 sec.; 2 Ilse Geisler (Did) 51,28 4- 51.48 - 102.76 3. Helene Thurner (Oost) 52.08 52.08 - 104,16; 4. Irena Pavelczyk (Polen 105 23: 5. Ree- derike Maejka (Oost) 106 59 Heren: 1. Thomas Koebier (Did) 51.27 4 51.53 102.80; 2. Klaus Bosnack (Did) 51,61 51,33 102.94; 3 Hans P-enk (Did) 52,12 52,25 104.37; 4. Josef Feismantl (Oost) 104,72; 5 Rolf Stroem (Noorw) 105,41. IJshockey-toernooi Zege voor Amerika en Rusland Bij AmerikaDuitsland werd in de eerste periode het ruwste spel gezien, dat tot nu toe in Innsbruck is vertoond. Er werd zes maal straf uitgedeeld. De scheidsrechter moest voortdurend spe lers uit elkaar halen om gevechten te voorkomen. In de twee volgende perio den waren de gemoederen gekalmeerd en viel er zowaar nog goed ijshockey te zien. De tussenstanden waren 00. 20 en 6—0. De snelschaatsende Russen hebben met het verslaan van de sterke Tsjechen weereen stap gedaan in de richting van het Olympisch goud. De Tsjechen werden beschouwd als het voornaamste struikelblok voor de Russische ijshockey ers. De tussenstanden waren 4—0, 1—3 Canada Rusland Finland Tsjechoslow. Amerika Zweden Duitsland Zwitserland 2 10 12 11—1 12—6 4—0 16—8 9—5 10 0 10 1—3 Troosttoernooi In de troostronde won Polen met 42 van Noorwegen en zegevierde Japan met S4 over Roemenië. Oostenrijk Italië Hongarije Zuidsla vlë Noorwegen Roemenië 2 2 0 0 4 10—3 2 2 0 0 4 10—7 1 1 0 0 2 6—2 1 1 0 0 2 6—4 1 0 0 1 0 4—6 1 0 0 1 0 2—6 2 0 2 0 0 2 0 Volleybal blijft Olympische sport Het Int. Olympisch Comité heeft vrij dag in Innsbruck besloten volleybal als Olympische sport te handhaven. Volleybal, dat dit jaar in Tokio voor de eerste maal op de lijst van Olympische takken van sport is opgenomen, werd daarvan op het in Baden Baden gehou den IOC-congres weer geschrapt. Men heeft nu toch „een maniertje" gevonden om volleybal in Mexico tot de Olym-, pische Spelen toe te laten, zonder het aantal Olympische takken te veranderen. Waterpolo heeft men gevoegd onder de sport „zwemmen" en volleybal kan nu als 18e sport op het Olympisch program ma voor Mexico City in 1968 worden toe gevoegd. Judoploeg uit V.S. versloeg België De Amerikaanse judoploeg, die op 5 i'ebruari in de Beatrlxhal te Utrecht te gen Nederland uitkomt, versloeg vrijdag avond in Brussel België met 51. De uitslagen luiden: lichtgewicht: Nis- nioka (V.S.) won van Lejeune (B.) door verwurging; Toshscino (V.S.) onbeslist tegen Durieux (B): Nishioka (V.S.) ver sloeg Durieux (B.) op beslissing; Tosh- selno (V.S.) versloeg Van der Plas (B.) op beslissing. Middengewioht: Fukuwa (V.S.) onbe slist tegen Steegmans (B.); Tsushida (V.S.) onbeslist tegen Feyten <B.); Fu- xuwa (V.S.) versloeg Clause (B.) door noudgreep; Tsushida (V.S.) onbeslist te gen Steegmans (B.) Zwaargewicht: De Wartdeleer (B.) ver. sloeg Campbell (VS.) op beslissing; Campbell (V.S.) versloeg Letten® (B.) door een houdgreep. <3SS> Voor de vrije figuren kunstrijden start Sjoukje Dijkstra als 28e. Er zijn 30 deel- j neemsters. Haar rivale Regina Heitzer is daling gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. Op het sttjle gedeelte het parcours viel zij en kwam tegen de afzetting terecht. Een Engelse dame. die naar de bob sleewedstrijden keek is ernstig gewond geraakt toen een onbestuurde slee plot seling door de lucht kwam aansuizen en haar aan het voorhoofd raakte. Zij was de 40-jarige Joyce Hartigan uit Ply mouth. Het ongeluk gebeurde toen de vrouwe lijke deelnemers bezig waren aan d< tweede manche van de wedstrijd var ier manches in de eenoersoonsbobsleden. Officials verklaarden dat de Engelse naar ziekenhuis is vervoerd, waar werd geconstateerd dat zij een wond aan het voorhoofd had en een hersenschudding. Zij was geruime tijd gewusteloos geweest. Gisteren is vijf centimeter sneeuw ge vallen, maar het hield op met sneeuwen, voordat schade toegebracht kon worden aan de Alpen- en cross country-banen. Men heeft nu geen sneeuw meer nodig. De Britse ski-loopsters, zo vertelde haar leidster, hebben de eerste twee nachten last gehad van de harde bed den, maar ze zijn er nu aan gewend. Het eten is goed. zelfs zo goed. dat de meisjes moeten oppassen er niet te veel an te nemen. De voornaamste klacht is. dat de deel- emers geen plaatsen krijgen om de wed strijden te zien. De Britse meisjes wilden bijvoorbeeld naar het hardrijden en het ijshockey, maar kregen geen vrijkaarten. Tenslotte, zo zeide haar leidster, worden de Olympische Spelen gehouden voor de deelnemers en. niet om zaken te doen. Zij meende, dat een aantal landen zal protesteren. Ongevallen tijdens Winterspelen De Olympische Winterspelen te Inns bruck hebben gisteren zeven slachtoffers gemaakt. Zes deelnemers en een toe schouwster werden gewond. Behalve de toeschouwster Joyce Hartigan Plymouth, werd de berijdster va., bobslee, de Oostenrijkse Antonia Lan- taler gewond; zij kreeg ontvellingen, toen zij tegen het harde ijs van de baan geslingerd werd. Twee andere deelneemstersaan de Toboggan nummers werdeh eveneens ge- De 'Belg Claude Englebert, die Beligië vertegenwoordigt in het nummer twee mans bob, kreeg bij een auto-ongeluk een hersenschudding en andere verwon dingen en is uitgeschakeld van verdere deelneming aan de Spelen. De Westduitse afdalingsspecialiste Konstanze Roehrs brak haar neus tijdens de training en zal eveneens van verdere deelneming moeten afzien. Ten slotte liep de Oostenrijkse ski springer Gerhard Niederhammer een hersenschudding op bij een val van de schans te Seefeld. WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL Indeling Het lot is Nederland weer eens gunstig geweest. Kwam het Nederlandse elftal bflna in de halve finales van het landen- toernooi om de Europese beker door een gelukkige loting (vrije eerste ronde, Zwitserland en tenslotte Luxemburg), ook PSV is in het huidige Europese be kertoernooi voor landskampioenen be paald fortuinlijk. In Zurich was het lot Nederland opnieuw niet ongunstig ge zind. De FIFA maakte daar dc groepen bekend die in de voorronden gaan uit maken welke landen tot de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal 1966 in Engeland zullen doordringen. De landen die in Chili aan het eind- toernooi van het vorige wereldkampioen schap deelnamen, werden apart inge deeld. Daarnaast kwamen in elke poule de landen die zich in de afgelopen ja ren onderscheiden hebben. Nederlanc. trof van deze landen de minst ge vreesde: Zwitserland, dat in 1962 verras send tot de finale doordrong, alsmede Noord-Ierland. Als vierde werd Albanië aangewezen De reacties op deze indeling waren op timistisch. Bondscoach Elek Schwarz vond dat er mogelijkheden voor het Ne derlandse elftal waren om zich in het eindtoernooi te plaatsen. „Als wij maar •liet dezelfde fout gaan maken als tegci Luxemburg. Laten we niet onze tegen stander onderschatten. Alleen wanneer wij met volle inzet spelen en ons serieus op deze ontmoetingen gaan instellen moet het mogelijk zijn. Natuurlijk haci een poule met drie landen, zoals België heeft, nog gunstiger geweest, Maar ik ben toch wel heel tevreden", verklaarde de heer Schwartz. Ook de secretaris-penningmeester van de KNVB. d cheer L. Brunt, maakte er geen geheim van, dat hij met deze inde ling in zijn nopjes was. „Ik ben dik te vreden. Tegen deze landen moeten wij redelijkerwijs een kans hebben, natuur lijk zal het niet gemakkelijk gaan, maar met een goede voorbereiding moet dit tc doen zijn". Over eventuele data. die voor 30 juni bekend moeten zijn, was uiteraard nog niets bekend. De heer Brunt had met de desbetreffende landen nog geen contact gehad. „Wij gaan eerst wat praten", deelde de secretaris-penningmeester van de voetbalbond mee. „Ten slotte moeten wij in een tijdsbestek van anderhalf jaar zes wedstrijden inlassen". In dc voorronde is Nederland das in- Zwitserland. De winnaar van deze groep gedeeld met Noord Ierland. Albanië en verwerft het recht aan het eindtoernooi, dat in Engeland gehouden wordt, deel te nemen. Engeland (als organiserend land) en Brazilië (ais wereldkampioen) zijn vrijgesteld van kwalificatiewedstrijden. De andere veertien landen zullen eerst na de voorronde bekend worden. Het schema ziet er als volgt uit: Europa: groep 1: Bulgarije, België en Israël: groep 2: West Duitsland. Zweden en Cyprus; groep 3: Zuid Slavie. Frank rijk, Luxemburg en Noorwegen; groep 4: Tsjecho Slowakije. Portugal. Polen. Tur kije; groep 5: Zwitserland. Nederland. Albanië en Noord-Ierland; groep 6: Hon garije, Oost-Duitsland en Oostenrijk: groep 7: Rusland. Denemarken, Wales en Griekenland: groep 8. Italië. Schotland. Polen en Finland; groep 9: Spanje, Ierse Vrijstaat en Syrië. De negen winnaars van de groepen gaan over naar het eindtoernooi. Zuid-Amerika: groep 1: Uruguay. Peru en Venezuela; groep 2: Chili, Columbia en Ecuador; groep 3: Argentinië. Para guay en Bolivia. Ook deze drie winnaars gaan over naar het eindtoernooi. Noord-centraal Amerika: groep 1. Cuba, Jamaica. Nederlandse Antillen; groep 2: Suriname. Trinidad. Costa Rica: groep 3: Mexico. Ver. Staten. Honduras De drie groepenwinnaars spelen een tweede voortoernooi en de winnaar daar- plaatst zich voor het eindtoernooi. Afrika: groep 1: Ghana. Guinea: groep 2: Soedan, Kameroen; gorep 3: Tu nesië. Algerije. Liberia; groep 4: Ma rokko. Senegal, Mali; groep 5: Ethiopië. Gabon: groep 6: Egypte. Libve, Nigeria. De zes winnaars spelen drie kwalifica tiewedstrijden (1—5. 24 en 3—6). Deze drie winnaars komen dan in een halve finale met een Aziatisch land. Azië: Australië. Zuid Korea, Noord Korea, Zuid Afrika. De winnaar van deze zone komt in een halve finale met de drie Afrikaanse ge plaatste landen. Uit deze halve finales komt ten slotte een land in de finale in Engeland, die van 12 tot 30 juni gehou den wordt. Nederlaag voor SVL bij Concordia (d) LEIDEN Geheel volgens de ver wachtingen heeft het Rotterdamse Concordia de dames van SVL niet veel kans gegeven, hoewel het dc Leidse meisjes ook niet erg heeft mee geze ten. Na 'n 4-0 voorsprong van SVL, speelde Concordia stug door naar 157, maar Xandra Kikkert en Hanna van Gellecura namen het niet en met vereende krach ten pakte SVL met 815 de tweede set. De derde set viel met maar liefst 153 in handen van de Concordia-meisjes. Tot 1010 hield SVL de kans op een draw in handen maar toen geraakte het zo in de verdrukking dat het 1510 werd voor de Concord ia-dames, die zodoende met een 31 overwinning naar huis gingen. Schaken in Zwolle (Van onze schaakmedewrker) ZWOLLE Od het zeer sterike invi tatie toernooi te Zwolle, waanaan spelers het Hoogoventoernooi deelnemen, heeft de Leidenaar J. J. Piket misschieen wel hèt resultaat van zijn leven geboekt: tegen de Joegoslavische groot meester Ivkov. De Ledenaar stond voort- dure rmd onder druk van de Joegoslaaf, een zeer moeilijk pionncneind- spel, wist hij zijn gerenommeerde oppo nent volledig te bedwingen. Ook tegen de sterke Zwollenaar, dr. J. Visser, die in het Nederlands tiental heeft geschaakt, wist Piket remise te bereiken. De andere Leidenaar. M. D. Etmans, scoorde zijn twee punten tegen een land genoot; de vijfde ronde bracht hem een zege op de Haagse topspeler Schoonder- beek. In de zesde ronde speelt Etmans tegen Ivkov, terwijl Piket het moet opnemen tegen de Hongaar Fiesch. die enigszins verrassend de leiding van het toernooi heeft genomen met 4',j punt De stand •erder: Ivkov. Smedercvac (Joegosla- Sandor <Hong.) en Klein (W.Dld) 3 pnt; J. J. Piket. M. D. Etmans. mr. Aarts (Amersfoort) 2 pnt; Schoonder- beek (Den Haag) lVz pnt en Visser (Zwolle) 1 pnt Micro-korfbal •e micro-korfbalcompelLtie, waarvan de wedstrijden worden gespeeld in de Energiehal te Rotterdam, is voortgezet mei de volgende wedstrijden. Eerste klas: Rotterdam-ZuidOranje- Nassau 21, ODIAlbatros 44. Bolnes VES 01. Oranje-NassauAlbatros 22, Rotterdam-ZuidBolnes 12. Bol nes—Albatros 3—1. Albatros—VES 3—4. ODI—VES 1—10. VES—Oranje-Nassau 3—2. 2e klas B: Oud-Beyerland—KOAG 2-0, SGV-DES 3-3, Bolnes 2—Oud-Beyerland 1-3, SGV—Oud-Beyerland 1-4, KOAG- DES 1-0, KOAG-Albatros 2 2-0, Albatros 2 Oud-Beyerland 0-3, Albatros 2-DES 2-3. Bolnes 2-SGV 6-6. Albatros 2-Bolncs 2 4—4. 3e klas: ADO 2-THOR 2 4-0, RWR- 't Waterschip 2 5-0, Avanti 2-THOR 2 0-0, ADO 2-RWR 2-3, 't Waterschip 2- De Weidevogels 3-1, ADO 2-NIO 4-2, Avanti 2-NIO 2-0, ADO 2-De Weidevogels 4-1, De Weidevogels-Avanti 2 0-4. 4c klas: NIO 2-ASWH 1-2, Nieuwerkerk -DBT 2-0, NIO 2-VIOS 1-5, Nieuwerkerk- ASWH 2-4. Nieuwerkerk-VIOS 1-3, NIO 2 -DBT 2-1. ASWH-VIOS 1-3. DBT-VIOS 0-2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11