Nog geen trawler naar zee gegaan Ned. Madrigaalkoor voerde in "Leiden Requiem en Mis uit af; Fa. De Mol bouwt weer Katwijks schip: KW 221 Geen tweede secretarie in HAZERSWOUDE Adviescommissie en hulpsecretarie voor ZWAMMERDAM NIEUWE LEIDSE COURANT II DONDERDAG 30 JANUARI 1964 AIu' jElDEN Voor een uitstekend gevulde Stadsgehoorzaal gaf het Ned. drbgaalkoor onder de beproefde leiding van Herman Strategier gister- >nd een concert met medewerking van het Utrechts Stedelijk Orkest en I vier vocale solisten. Twee werken, ontleend aan het R.K.-kerkmuziek- \ertoire, dodh van zeer uiteenlopende stijl en waarde, stonden op het tgramma: het Requiem, door de Parijse organist en componist Maurice ruflé in 1947 gecomponeerd, en de Nelson-mis van Josef Haydn. e uitvoering van het eerstgenoemde bedoeld als een hommage aan (nagedachtenis van de in november I vermoorde president Jhon F. Ken- een minuut stilte in acht genomen. Dat het Madrigaalkoor, |over zulke uitstekende stemmen be- i tevens over zoveel routine ook hedendaags gebied, van Duruflé's t goede verklanking zou ge- viel eigenlijk niet te betwijfelen, rategier gaf opnieuw blijk van zijn zowel t.o.v. het koor als I het U.S.O.. de dynamiek was vaak kien. soms een weinig star: de be ien Requiem-tekst waaraan overigens Mozart en Verdi zo dierbare i Trae ontbreekt juist zoals bij het van Fauré. inspireerde de op- de uitvoering met hoogtepun- |m het Libera Me en in het Agnus. i geraakten we niet overtuigd van (betekenis van dit Requiem, dat in venband waarschijnlijk zeer ikbaar is (afgezien van de hier niet orkestrale bezetting), doch i de concertzaal een nogal vlakke. bewogen indruk maakte. |uruflé. leerling van Tournemize. _A Dukas. behoort blijkbaar ook r zijn smaak tot de behoudende rich- de Franse muziek: dit is geen e natuurlijk, alles hangt af van de ipronkelijtoheid van visie die de com- eerste aanleg moet bezitten, i deze oorspronkelijkheid is echter veel tot ons doorgedrongen, men zou zeggen dat Du ruflé sinds Fauré's iem van ca. 1887 weinig harmoni- of contrapuntische ontdekkingen t gedaan. Fauré was in zijn Requiem oorspronkelijk, Duruflé be- 1 niet tardoor is dit werk wat lang van geworden, het moet het vooral orinchem boycot elkhandelaren - prijzen te hoog De NVV-bestuurdersbond in Gorin- ihouqem. is een boycotactie tegen de m plmatselijke melkhandelaren begon- heuttn, omdat deze naar de mening van t bond voor verschillende melkpro- r.00rrlUcten te hoge prijzen vragen. ISStaIyolgens de bond zijn de prijzen van •s tot acht cent per fles of andere een- Ha >id te hoog. Het bestuur van de Gorin- emse NW bestuurdersband heeft de m |n is ter van economische zaken hiervan kenrnis gesteld en verzocht ook voor -chcqt*rinchem en omgeving een prijzenbe- c/k likking voor melk en melkprodukten te kondigen. De bestaande prijzenbe- likkingen gelden namelijk niet voor gebied. i?/ Intussen heeft de organisatie de Gorin- - «mse consumenten In een huis aan huis spreide eirculaire verzocht om de lkhandelaren te dwingen hun prijzen verlagen door alleen losse melk van melkhandel te kopen, geen enkele isoort en, bij voorkeur boter, kaas, ren enzovoort niet bU de melkhande- ■n te kopen, maar bij een ander. De isument wordt verzocht zich hieraan atig te houden totdat de prijzen van diverse zuivelproduktcn zijn verlaagd. il wbaa ewicl Goedkeuring van lijksbemiddelaars afwachten gesprek, gisterochtend tussen de ap IR ncommissie van de Redersvereniging 'el wei r de Nederlandse Zeevisserij en de :hting van de Arbeid gevoerd, is be- het verzoek van d reders om een I dendverklaring van de nieuwe loon- I :n te laten voor wat het is en ge- P on de goedkeuring van het College Rijksbemiddelaars af te wachten, chequjjg stichting van de Arbeid heeft haar temming betuigd met de overeen- mming. die tussen'de Redersvereniging de Nederlandse Zeevisserij en de erkende vakorganisaties is bereikt >nt een verbetering van de collec- arbeidsovereenkomst voor de trawl- Tvisserij. Van de zijde van het Col van Rijksbemiddelaars zijn evenmin waren te verwachten. minister van justitie heeft het afhankelijk Verbond van Bed rijfsor- nisaties inmiddels meegedeeld dat hij bevoegdheid heeft, de werking op schorten van de uitspraak, die de pre- de rechtbank in Den Haag eft gedaan in het kort geding over de serystaking. De minister heeft voorts aan het V.B. meegedeeld, dat bezwaren tegen uitspraak slechts kunnen worden ge- Bakt door het instellen van hoger be- Dat hoger beroep heeft het O.V.B. reeds >de dag van de uitspraak aangetekend wige week donderdag heeft het ge- chtshof in Den Haag het voor het eerst shandeld en voor 6 februari staat het lar opnieuw op de roL Pleidooien zul' die dag nog niet worden gehouden. hebben van de dynamische climaxen, die echter in de compositie zelf niet scherp tot uitdrukking komen. Dit neemt niet weg, dat we voor deze goede verklanking :er erkentelijk waren. Na de pauze beleefden we veel vreug de aan Haydns tamelijk bekende Nelson- mis. een voor het merendeel opgewekt en bezield stuk onvervalste Oostenrijkse kerkmuziek, met niettemin ernstige en beschouwende delen zoals het Qui tollis, het Benedictus en het Agnus. Was de dynamiek soms wat stijfjes en zouden grotere soepelheid en minder gejaagd heid in het Kyrie geprefereerd hebben, het algemeen klonk dit alles toch uitstekend. We ervoeren opnieuw, dat Haydns kerkmuziek vroeger ten onrechte als te vrolijk en dus onkerkelijk werd beoordeeld; Haydn's naïeve, in alle da gelijkse en verheven dingen aanwezige spontane vroomheid maakte tussen we reldlijke en geestelijke stijlen geen ver schil. In onze dagen is men in staat de juistheid hiervan opnieuw in te zien. Van de vocale solisten hadden Max van Egmond en Mea Naber- man zich in Duruflé reeds onder scheiden: in Haydn kwamen de te nor Han Lefèvre en de sopraan Heieen Verkley hier nog bij. Jam mer dat die genoemde sopraan te genwoordig niet meer bescha'kit over het klankrijke, stralende timbre en de gemakkelijke ademtechndek. die we vroeger in haar bewonderden. Jan van der Meer toonde zich een uitstekende begeleider aan het or gel. De uitvoering oogstte terecht een langdurige bijval. Dr. J. van der Veen Familie-avond CMB Leiden Houding sommige werkgevers seer afkeurenswaardig LEIDEN. De jaarlijkse familie-filmavond van de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid, afdeling Leiden, gisteravond in het Antonius- clubhuis gehouden, mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen In zijn welkomstwoord sprak de vice-voorzitter, de heer C. Kiel, voor zitter A. L. Verhoog was door ziekte verhinderd er zijn voldoening over uit, dat zovele leden en hun familieleden aan de uitnodiging gehoor had den gegeven. De heer J. Lanser, hoofdbestuurder van de C.M.B., hield een toespraak, waarin hij een algemeen antwoord wilde geven op de zowel bin nen als buiten de kring van vakbondsleden nogal eens gestelde vraag: „Wat doet de vakbond nu eigenlijk voor de leden?" Na in grote lijnen te hebben aangege ven op welke wijze de Christelijke vak beweging c.q de CMB reeds meer dan 60 jaar voor de belangen van de werk nemers op de bres staat, releveerde spre ker nog eens met nadruk het feit, dat het de CMB was. die in 1963 de stoot gaf tot de strijd tegen de koppelbazen en de onderhandelingen voor de inmiddels verkregen loonsverhogingen. De loonsverhogingen zijn alleszins ge rechtvaardigd en verantwoord. Men heeft de vakbonden verweten, dat de eis tot een loonsverhoging van een dergelijke omvang niet te verantwoorden was en consequenties met zich zou brengen doch gelet op de ervaringen in de achterlig gende jaren waren de vakbonden ervan overtuigd, dat dit risico kon worden ge nomen, mede gezien de hoge lonen die via de koppelbazen werden bedongen en betaald. In dit verband stond de heer Lan ser stil bij de afkeurenswaardige hou ding van de werkgevers die menen dat na de loonsverhogingen forse prijsstijgingen moeten plaats heb ben daar zU anders in betalingsmoei lijkheden komen. Het beroep, dat Onderzoek na botsing: Bestuurder bezat geen rijbewijs Uit het onderzoek dat door de Rijks politie te Leek is ingesteld naar aan leiding van het ernstige verkeersonge luk dat afgelopen zondag in Lettelbert is gebeurd, is gebleken dat de 41-jarige autohandelaar uit Amsterdam, wiens inhaalmanoeuvre een frontale botsing tot gevolg had. niet in het bezit is van een rijbewijs. Hij had wel een op roep bij zich, waaruit blijkt dat hij gisteren een rijproef moest afleggen. Zoals bekend kwamen bij deze botsing twee mensen om het leven, namelijk de heren P. Kooi en K. Antuma uit Bedum, inzittenden van de tegemoet komende auto. De toestand van de der de inzittende van deze auto, de heer D. Rutgers uit Bedum, is nog steeds zorgwekkend. Hij is opgenomen in het academisch ziekenhuis in Groningen. De heer W. Kooyman ligt eveneens i genoemd ziekenhuis. Hij heeft een gebroken knieschuif en een shock. Ook zijn 34-jarige echtgenote mevrouw E. Kooyman-Kamp en de zevenentwintigja- rige heer T. Boshoff worden in het aca demisch ziekenhuis verpleegd. Hun toe stand is bevredigend. DAMMEN Zes-dorpentoernooi HILLEGOM In het zesdorpentoer- ooi zijn nu vijf wedstrijden gespeeld. Hillegom verloor van Katwijk met 128 en van Noordwijk met 911. Rijnsburg Lisse had 137 tot resultaat. Noordwijk Sassenheim 1010 en Sassenheim- Rijnsburg 515. zowel op de regering als op het be drijfsleven moet worden gedaan om alle prijsverhogingen die niet kun nen worden verantwoord met klem tegen te gaan kan niet dringend ge noeg zijn. Na een gevarieerd voorprogramma met onder meer een geestige tekenfilm wer den de aanwezigen onthaald op de ver toning van „Onvergetelijke melodie", een muziekfilm over het leven van Frederic Chopin. De CMB-jeugd heeft 's middags genoten van de vertoning van leuke kinderfilms. Twee raadsbesluiten voor jaar geschorst Op voorstel van de minister van bin nenlandse zaken heeft de Kroon het be sluit van de raad der gemeente Opstcr- land van 6 januari en het besluit van de gemeenteraden van Utimgeraddel van 17 december om over te gaan tot be zoldiging van het gemeentepersoneel conform die van een gemeente der eerste geschorst tot 1 januari 1965. De schorsing vindt plaats om te onderzoeken of het besluit van deze gemeenten al dan niet strijd is met de wet of met het alge- en belang. (Advertentie) HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend ziebtzending aan huis G. KOELEWIJN Rijnsburg Haagse politierechter Bij Avifauna verdwenen kanaries en eieren DEN HAAG, Er was voor 400,— aan fazanteëieren verdwenen uit .Avi fauna' te Alphen aan den Rijn. Toen men ging zoeken kwam de politie ook terecht in de woning van een 30-jarige machinist te Bodegraven. Daar werden twee kanaries ontdekt, die ook uit het genoemd vogelpark waren verdwenen. Dat feit nu bracht de machinist voor de Haagse politierechter. Het waren bijzondere redenen waar door de kanaries in zijn woning terecht waren gekomen, zo zette verdachte uit een. Hij wilde nL aantonen, dat het danks de controle mogelijk was vogels uit het park mee te nemen. Hij had de kanaries onder zijn pet verborgen. Toen hij ze eenmaal thuis had. durfde de ma chinist de vogels niet meer terug te bren gen en zo pleegde hij eigenlijk ongewild diefstal, waarvoor hij nu terecht stond. „Hij kan wel zoveel vertellen, ma: dan moet het toch maar duidelijk worden gemaakt dat het echt niet de bedoeling is geweest de vogels niet te stelen." het standpunt van de officier van justitie, die ƒ60,boete of twaalf dagen hechte nis eiste. „Als ik wat zeg. maak ik het misschien nog weer minder." overwoog verdachte maar de rechter verklaarde dat hij gerust nog wat mocht zeggen. De boete vond verdachte dan wel een beetje hoog. De rechter legde toen ƒ50,boete of tien dagen hechtenis op. Bromfietser gedood in Aarlanderveen AARLANDERVEEN De 54-jarige tuinder G- A. Klein is gisteravond half zes bij een verkeersongeluk op de Nieuwkoopseweg om het leven gekomen De tuinder wilde vlak bij zijn woning de weg oversteken. Vermoedelijk heeft hij daarbij de nadering van een perso nenauto. bestuurd door een 30-jarige Alnhenaar. niet opgemerkt. De heer Klein kwam met zijn bromfiets frontaal tegen de personenauto. Het slachtoffer laat een vrouw met tien kinderen na Chr. kleuterschool in Ter Aar is te klein TER AAR De christelijke kleuter school hield een ledenvergadering. •voor geringe belangstelling bestond Voorzitter H. Veenema, had de leiding vertelde van de moeilijkheden, die zijn geweest bij het toelaten van de kleuters, omdat er ruimte tekort is in de school. Het bestuur hoopt een afdoen de regeling te treffen om alle kleuters, die 4 jaar zijn geworden, in de school kunnen onderbrengen. Over uitbreiding der school zijn be sprekingen gaande met het gemeente bestuur en de Inspeotrice. In het financieel verslag kwam de heer J. van Arkel met een baitig saldo in f- 1606,10 voor den dag. De heer J. van Arkel, die aftredend as, werd herkozen op nieuw tot be stuurslid. Na de pauze vertoonde de heer Vrieze films over de school, het huwelijk van mejuffrouw Van Weelden en het school reisje van het afgelopen jaar. Burgerlijke stand Alkemade ALKEMADE GEBOREN: Johannes Broek; Edwin CEM, zvEAM Stock- ann en J M G Stevens. ONDERTROUWD: H A Hoogenboom A M Termeulen. GEHUWD: H J Koek en J C Olijer- OVERLEDEN: G Albers, wv K van Veen, 75; M J C Waasdorp ev C J v d Geest 70; J v d Spek, 91. KATWIJK AAN ZEE Binncnkorl wordt door de firma Gebroeders De Mol een begin gemaakt met de afbouw van de KW 221 Arie Jacob in opdracht van reder H. Krijgsman te Katwijk. Het casco komt half februari uit Urk naar Katwijk, de firma De Mol hoopt bet vaartuig eind april te kunnen afleveren. De KW 221 wordt een zusterschip van de KW 212. De afmetingen zijn: lengte Visserijgolfjes Duitse min imumprijzen zijn lichtelijk verhoogd IJMUIDEN. Het Seefisch-Absatz- Gesellschaft heeft bekend gemaakt dat de minimumprijzen in de visafslagen aan de kust voor roodbaars met één pfennig en voor kabeljauw met twee pfennig per pond zijn verhoogd. Deze minimumgrens ligt nog onder de effec tieve kosten van de diepzeevisserij. Deze verhoging van de sinds 1961 on veranderde limietprijzen is noodzakelijk geworden door de gestegen bedrijfskosten van de Duitse diepzeevisserij. Voor de consumentenprijs hoeft deze verhoging niet veel uit te maken, omdat deze prijs toch tot stand komt door de wisselwer king tussen vraag en aanbod. Alleen bij grotere aanvoeren, wanneer de afslag- prijzen heel laag liggen en tot de mini mumprijs dalen kan men iets van een verhoging van de verkoopprijs merken, aldus de informatiedienst van de Duitse Wat er was In IJmuiden hebben woensdagmorgen 22 schepen 2330 kisten vis aangevoerd. 240 sehelvis. 320 wijting, 60 gul kabeljauw. 40 koolvis, 800 spanbaring, makreel. 620 schol. 10 tarbot en 60 In Scheven ingen was wijting. 30 gul en kabeljauw, 600 schol, 1500 kilo tong en 300 spanharing. 30 meter, breedte 6.40 meter en diepte 3.25 meter. Er komt een Stork-motor in van 530 pk en voorts zal het schip wor den vooi'zien van de modernste naviga tiemiddelen, een straalbuis, een verstel bare schroef, een ijskoelinstallatie, een hydraulische stuurmachine en een hy draulische winch. Op het ogenblik ligt bij De Mol nog de KW 215 Anna Hendrika, die zoals we geruime tijd geleden al meldden daar is afgebouwd voor de heer H. Messexnaker. Dit schip maakt volgende week vrijdag zijn proefvaart. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 4.58 en 17.12 uur (springvloed): laag water 0.46 en 13.09 uur Uit Alpheus raadsstukken ALPHEN. Ten behoeve van de rea lisering van de regeling bebouwde kom elte „Schoolstraat" dient de ge meente de beschikking te krijgen over de benodigde grond gelegen achter de panden aan de Julianastraat Onderhan delingen met de heer C. J. van der Bijl, Julianastr. 86. alhier, eigenaar van de strook grond gelegen achter het pand Julianastraat 90. heeft geleid tot c eenstemming over de overdracht aa gemeente van deze strook voor de prijs van f6 per m2. Voorts is met de firma W. van der Bijl, alhier, overeenstemming bereikt over een ruiling van eigendom men. krachtens welke de gemeente de strook grond gelegen achter de panden Julianastraat 86 en 88. groot ongeveer 38 m2, verkrijgt in ruil voor een aa firma W. van der Bijl af te stane strook grond, groot ongeveer 27 m2. Voor de meerdere oppervlakte welke eigendom van de gemeente zal worden (ongeveer 11 m2). zal door haar aan de firma W. van der Bijl een bedrag wor den bijbetaald, berekend naar f 6 per m2. B. en W. achten de overeengekomen transacties voor de gemeente acceptabel. Raadsvergadering Alphen ALPHEN. Morgenavond om half acht vergadert de gemeenteraad. De vol gende voorstellen komen in behandeling: voorbereiding van herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen-1938 vooi het tussen de Aarkade, de Bloemhof straat, de Van Boetzelaerstraat en de Van Mandersloostraat gelegen deel van de gemeente: nieuwe verordening hou dende algemene regelen ter bescherming van de belangen van derden in verband met het vaststellen of wijzigen van debouwkundige maatregelen: aankoop van een strook grond van de heer C. J. v. d. Bijl en ruiling van eigendommen met de firma W. v. d. Bijl; verkoop een perceel industrieterrein aan firma wed. A. van Nood; verkoop van bouw grond aan Muijs en De Winters Beheers- maatschappij N.V.; aangaan van eer pachtovereenkomst met E. de Vries; ver pachting van gemeente-eigendommen; geven van namen aan de openbare scho len voor lager- en uitgebreid lager on derwijs; aanschaffen van leer- en hulp middelen voor het onderwijs in schei kunde aan de bijz. school voor u.Lo. Para dijslaan; idem aanschaffing zuurkast voor bijz. school voor u.Lo. Anna Burenlaan 4; aanschaffen schrijfmachine ten behoeve van de Stichting voor U.I.O.; uitbreiden van de R.K. school b.l.o. aan de Paradijslaan; vaststellen de huurvergoeding voor het bijzonder kleuteronderwijs over het jaar 1962; ver zoek Stichting „De Sleutelbloem" te Lei den, om subsidie met ingang cursusjaar 1961/62; toekennen van subsidie aai Haagse Stichting voor vorming van jon geren in beroep en bedrijf over de jaren 1961/62 en volgende; royeren van een potheek, rustende op eigendommen de Nutstichting tot verbetering vai volkshuisvesting, voor zover deze derden verkocht worden; instellen tijdelijke adviesraad en een hulp secretarie voor de gemeenschap Zwam- merdam. HAZERSWOUDE B. en W. hebben thans geantwoord op in de vorige raadsvergadering gestelde vragen. De heer P. van der Werf had gepleit voor de inrichting van een noodsecretarie voor het dorp. B. en W. zijn van oordeel, dat de instelling hiervan niet realiseerbaar is. Vergelijking met een gemeente waar een rijdende secretarie in dienst is gesteld, is niet reëel. In de gemeente waar men hiertoe is overgegaan, is het aantal in woners vele malen groter. Zaken van eenvoudige aard kunnen in de mees te gevallen schriftelijk of telefonisch worden afgedaan. Instelling van een noodsecretarie zou slechts vertragend werken. Voor de be nodigde papieren dient men zich toch op het Gemeentehuis aan de Rijndijk te vervoegen. Andere zaken monden dik wijls uit in het voeren van besprekin gen, waarbij moet kunnen worden be schikt over het gehele administratieve apparaat. Verkeersveiligheid Ter bevordering van de veiligheid der jeugd had dr. A. M. Menken gepleit voor de aanleg van een voetpad van de Chr. Nat. School naar de St. Michaelskerk aan de Rijndijk. Het betrof hier in hoofd zaak de schooljeugd, die nu genoodzaakt is van het rijwielpad gebruik te maken Afgezien van de technische uit voerbaarheid van de aanleg van een voetpad langs de zuidzijde van de rijksweg, worden de kosten daarvan tot aan de r.k. kerk begroot op f40.000 BU het doortrekken van dit pad tot aan de gemeentegrens zou dit bedrag worden verdubbeld. Een zo danige investering achten B. en W. gelet op de ter plaatse In voorberei ding zUnde plannen, niet verant woord zulks afgezien van het feit. dat dé financiële omstandigheden deze extra investering niet toelaten. Daarbij komt. dat de omstandigheden in de Groenendijk praktisch gelijk zijn. B. en W. menen dat inschakeling van verkeersbnigadiertjes een verbetering in de huidige situatie kan brengen. De heer A. Spelt had gewezen op de verkeerssituatie in Rhynenburch. Met betrekking tot de aansluiting van de Jacob van Lennepkade op de Rhynen- burcherlaan zal een voorstel worden ge daan tot het instellen van een voorrangs kruising Dit zal moeten plaats hebben na het gereedkomen van de parkeerstro- ken, tenzij de gevraagde adviezen tot een andere conclusie leiden. Gladde wegen Op de vragen van de heer P. de Vogel met betrekking tot de bestrijding van gladde wegen, wordt meegedeeld, dat een zodanige hoeveelheid pekel wordt ge bruikt, dat de gladheid afdoende wordt bestreden en tevens rekening wordt ge houden met de schade aan de weg door het inwerken van de pekel. Ten aanzien van de brug in. de Loete. ALPHEN Zoals bekend is, treedt de grenswijzigingswet waarbij de kom der gemeente Zwammerdam aan Alphen aan den Rijn wordt toege voegd, op 1 februari in werking. B. en W. van Alphen hebben zich beraden over de vraag of er aanleiding is bepaalde maatregelen te treffen teneinde zoveel mogelijk te waarborgen een verantwoorde behandeling van die aangelegenheden, welke meer bepaaldelijk de Zwammerdamse gemeen schap betreffen, alsmede ter tegemoetkoming van de ingezetenen van Zwammerdam bij de afdoening van onderscheiden aangelegenheden ter secretarie. Na overleg met bungemeester en wet houders van Zwammerdam en met vol ledige instemming van genoemd college, zijn zü tot de conclusie gekomen dat de volgende maatregelen gewenst zijn: a. instelling van een tijdelijke advies commissie in afwachting van de raads verkiezing in 1966. welke commissie is te horen over aangelegenheden als bovenbedoeld, dus die. welke mei het bijzonder betreffen Zwammerdam: b. instelling van een hulpsecretarie men terecht kan voor de dagelijks voorkomende aangelegenheden, uitge zonderd aangiften voor de burgerlijke stand en huwelijksvoltrekkingen. Kans op doorbreken van staking Na een drietal vergaderingen van Scheveningse reders, van schippers ei van reders en schippers gezamenlijk is dinsdagmiddag besloten om te trachten zoveel mogelijk schepen zee te laten kiezen. Gisteravond hebben de schippers hun bemanningsleden bij zich thuis geroepen met de bedoeling om zo snel mogelijk uit te varen. Vele vissers schijnen geweigerd te hebben weer aan het werk te gaan. Anderen echter moeten zich wel bereid hebben getoond de arbeid te hervatten. Verschillende berichten rechtvaardigen overigens de veronderstelling, dat er vanmiddag niet is uitgevaren. Voor de stakers is de atmosfeer in Scheveningen en de vele geruchten om weer naar zee te gaan. reden geweest om tot hernieuwde demonstraties over te gaan. Dinsdagavond, gisternacht en gistermor gen vroeg hebben dan ook weer enkele schippers een zogenaamde „serenade" gekregen, onder meer schipper J. Jol uit het Pluvierhof van de KW 87 schipper W. Roos uit de Adriaan Coe- nenstraat. bij wie kort geleden een fle: chloor door de ruiten is gegooid als „re presaillemaatregel" voor zijn werkwil ligheid. De politie heeft extra gesur veilleerd. Een zegsman van de Redersvereniging van de Nedérlandse Zeevisserij bevestig de gisteren dat alle schippers opdracht hadden gekregen om te inventariseren. Op de vraag of het de bedoeling was dat de schepen vanmiddag met hoog water zouden uitgaan antwoordde hij: „Dat hangt er van af of er inderdaad genoeg bemanningen zullen zijn." Hij achtte het aantal van 300 trawl- vissers die werk hadden gezocht op de vaste wal sterk overdreven. Dit aantal is genoemd door het stakingscomité e betekenen dat er in combinatie mi de 170 veronderstelde posters maar f 70 werkwillige vissers overblijven. Uit schipperskringen vernamen wij dat inderdaad vier schippers, L. Rog, P. der Harst, N. Pronk en C. Roeleveld, die op Vlaardingse trawlers varen een volle dige Scheveningsebemanning bij el kaar hebben gekregen. Zij zullen trach- >m pas morgen met hoog water uit te gaan. De andere schippers zouden in staat zijn geweest een volledige bemanning bij elkaar te krijgen. De tijdelijke adviescommissie zouden zü willen zien. in afwachting van de raadsverkiezing die in 1966 zal zijn, dat naar hun mening volkomen open moet worden gehouden een mogelijke „politieke samensmelting", welke min of meer belemmerd zou kunnen worden door een permanente adviescommissie, die dan stellig zou stimuleren een ge scheiden behandeling van de Zwammer damse aangelegenheden, ook verdere toekomst, hetgeen B. en W. niet juist achten. Vijf personen Wanneer de raad zich met ander kan verenigen, stellen 1 zich voor. dat de leden van de tijdelijke adviescommissie door het college worden benoemd. Hierop, spoedshalve vooruitlo pende. hebben zij omtrent de keuze een vijftal personen als leden dezer t missie, overleg gepleegd met burgemees ter en wethouders van Zwammerdam zün daarbü tot volledige overeenstem ming gekomen. De volgende personen hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in de tijdelijke adviescommissie: de heren H. J. van den Berg. B. C. de Jong. A. M. van Muiswinkel, G. A. Wieringen en F. P. Zwetsloot. W. stellen derhalve voor te be sluiten: l tot instelling van een tijdelijke viescommissie tot de e.v. in 196 houden raadsverkiezing, bestaande uit vyf personen, welke tijdelijke advies commissie zal worden gehoond al die aangelegenheden, welke in het byzonder betreffen de v bedoelde Zwammerdamse gemeen- tot instelling van een hulpsecretarie voor de totale huidige gemeenschap Zwammerdam. dus inclusief de tegen woordige Lindenhovestraat en Vinke- buurt voor de behandeling van aan gelegenheden als boven bedoeld. Declamatie-avond in Koudekerk KOUDEKERK In het Verenigings gebouw kwam de ruim 130 leden tel- tende afdeling Koudekerk aan den Rün- Hazerswoude (Ryndük) van de Neder landse Christen-Vrouwenbond voor de eerste maal in dit jaar büeen. De pre sidente. mevrouw van Vliet-SonnevelcL hield een korte meditatie. Hierna heette zü speciaal de spreek ster van deze avond, mevroui Wesselink-Lengkeek, hartelyk welkom Deze begon met het declameren Psalm 139 van Gabriël Smit. waarr vervolgde met Psalm 138. Hierna droeg zü voor „Bidden", van Paulina Vooren-kuiper en „Bidden" v vrouw Voorhoeve- van Oord waar al meermalen vragen over zün ge steld (het betreft de brug die toegang geeft tot de Pompierenka) hebben B. en W. toegezegd een onderzoek in te stellen naar de kosten van een verlaging tea gerieve van wielrijders en voetgangers. Auto voor de zuster heel hard nodig HAZERSWOUDE „Een auto voor de zuster", is het motto van een com missie bestaande uit leden van het Groe ne Kruis die een actie hebben ingezet om dit devies werkelijkheid te doen worden. Zo gaat het niet langer meer. In onze uitgestrekte gemeente is het voor de wükzuster een moeilijke opgaaf overal tijdig te zün. Momenteel is de wükzus ter op haar bromfiets aangewezen, waar mee zü elke weersgesteldheid trotseren de door de gemeente trekt. Bü het be zoek aan de patiënten betekent dit eerst op kamertemperatuur komen aleer hulp kan worden geboden. Daarmee gaat voor haar en de patiënten veel kostbare tijd verloren. Deze nood heeft men onder ogen wil len zien. Hiervoor werd bovengenoemde commissie gevormd. Wanneer de leden dezer commissie de eerste week van februari u een bezoek brengen, zorg dan dat uw gift reeds is gereserveerd. Voor hen die obligaties hebben by de Wijk verpleging bestaat de mogelijkheid deze hiervoor ter beschikking tc stellen. De commssie doet een beroep op alle inge zetenen er gezamenlük zorg voor te dra gen, dat „Een auto voor de zuster" vol gende week werkelykheid wordt. Dakbedekker stort in Alphen van dak ALPHEN De 17-jarige dakbedek ker H. Vranken uit Haarlemmermeer is giseren bü werkzaamheden op het dak van een loods bü scheepswerf De Dage raad door een dakplaat van asbest ge zakt. De dakbedekker viel van acht meter hoogte en moest met een hersen schudding, een gebroken linkerduim en schaafwonden in het Academisch Zie kenhuis worden opgenomen. The Messiah in Alphen ALPHEN De chr. oratoriumvereni ging Hosana geeft met medewerking van het Residentie Kamerorkest op dinsdag 11 februari in dc herv. kerk aan de Ju lianastraat een uitvoering van The Mes siah van G. F. Handel; aanvang 8 uur. Als solist werken mee: Heieen Verkley, sopraan; Watty Krap, alt; Leo Larsen, tenor; Max van Egmond, bas; Tün van Eük, klavecimbel Het geheel staat onder leiding van Willem Mizée. Afscheid bij Alpliense Nutskleuterscliool ALPHEN De Nutskleuterschool hield een ouderavond in hei; gebouw aan de Hooftstraat. De hoofdleidster, mevrouw M. D. van der Kolk-van Male. mej. Nijkamp, (inspectrice van de Nuts- kleuterscholen), mevr. G- Peters- de Vos, doktor C. W. G. Hölscher en drs. J. D. van der Ploeg (directeur Martha- stichting) hadden zitting in een forum, dat vragen beantwoordde over allerlei zaken, betreffende de kleuters en de kleuterscholen. Mej. Nijkamp presi deerde het forum. De avond stond onder leiding van de heer C. P. Mulder, voorzitter van het Nutskleuterschoolbestuur, en na de pauze nam men afscheid van mevr. J. Jongman-van den Wüngaard. Alphenaar ernstig gewond ALPHEN De heer F. Koopman, wonend aan de Steenstraat alhier, is gisterenavond op de Goudse Rijweg onder Boskoop met zijn bromfiets tegen een vrachtauto gereden. Hij werd ernstig gewond en is in zorgwekkende toestand naar het academisch ziekenhuis tc Leiden gebracht ALPHEN Ir verband met de laatste alinea in ons gisteren geplaatste arti keltje over het afscheid van de heer P. Stouthamer. verzoekt de secretaris van het schoolbestuur ons nog mede te delen, dat wegens plaatsruimte het gedeelte dat om 3 uur aanvangt alléén voor bestuur en genodigden is. De ouders wonden op de receptie- verwacht, die om half vijf begint. ALPHEN De firma A. van Nood alhier, wenst ten behoeve van de bouw van een opslagplaats voor veevoeder- granen een langs de Energieweg gelegen perceel industrieterrein ter grootte van ongeveer 2000 m2 van de gemeente te kopen. De overeengekomen prijs is ƒ25 per m2. Agenda lVoubrugge WOUBRUGGE Vrijdag 31 januari: 7.30. O. Raedthuys. jaarfeest A.N.M.B., opvoering blijspel De kat en de straf schop. Maandag 3 februari: 8—, kerkzaal Geref. Kerk: ledenvergadering A.R.-kies. vereniging, spreker: ds. J. H. Zelle uit Leeuwarden, onderwerp: De Kerk - de partij - de dominee. Hiprna vervolgde zy met enkele ge deelten van „Het vreemde spel", dat zy zelf schreef. Na de pauze liet mevrouw Wesselink de aanwezigen op humoristische wüze meeleven met de lotgevallen van „Elisabeth en het A.B.C.". Koudekerks schaaknieuws KOUDEKERK. Groep I: J Colyn— van Donselaar 1—0; H BoeleeC Reij- neveld 01; W G JouwstraN van Don selaar 1—0: L van der Wulp—H van Vliet afgebr.; J Colijn—W G Jouwstra 0—1. GroeD II: A J de Witte—J Cok afgebr.; van der Meüden—P de Jong 1—0. Groep III: J Rafain—A Scheer 0—1; P Vernet—H Starreveld 0—1; A Scheer— G Snater sen 0L

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11