Stichting VW Noordwijk in financiële zorgen De heer H. van der Hoorn kreeg gouden speld Twee vissers bekennen vernieling bij schipper Bewijs van Alphens castellum is nog niet geleverd Voorhouts raad keurde Boekhorst II goed Ook in Koudekerk is de woningbouw knelpunt NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 28 JANUARI 196 Er is veel meer geld nodig NOORDWIJK Op de algemene vergadering van de Stichting WV Noordwijk, gisteravond gehouden in Seinpost, werd onder meer ook de begroting voor 1964 behandeld. In de toelichting hierop deelt het dage lijks bestuur mee, dat de raming sluit met een tekort van bijna f 12.000. De voorlopige (vrij nauwkeurige) cijfers voor 1963 laten een tekort tien van circa f 3400. tus. Gezien de steeds toenemende om vang van de werkzaamheden, zullen in ieder geval twee van deze hulpkrachten aan De Greut nodig ziji terwijl de twee anderen beschikbaar zullen moeten wor den gr -ïden voor het filiaal aan het Vuurtorenpletn. De begroting 1964 biedt dus een zeer somber beeld. Het bestuur is ervan overtuigd de mogelijkheden van het Vuurtorenplein te moeten benutten en het voelt zich verplicht zich geheel en al in te zetten voor het voeren van propaganda en het bevorderen van de algemene aan trekkelijkheid van Noordwijk door evenementen en anderszins. Het WV-apparaat. thans geleid door een flinke directeur, bezit de capacitei ten hiervoor en deze dienen ten volle te worden benut. Geen snoepwinkel Het bestuur besluit met de opmerking dat het werkelijk tekort niet in de kos ten ligt, maar in de baten die behoren In 1963 zUn vrfj behoorlijke uitgaven ge daan voor evenementen (f2000,en paganda (f 9500.—t. Deze waren echter uitsluitend mogelijk door de toevallige omstandigheid dat de kosten van directie en administratie achterbleven by de be groting. Dit tengevolge van het ongeluk kige feit dat de Stichting het 2*i maand langer dan voorzien was zonder directeur moest stellen en voor de administratie moest worden blijven geteerd op de gast vrijheid van derden. Geslegen kosten De begroting 1934 vertoont dan ook grote verschillen met 1963. De kos, voor het bureau-apparaat zijn sterk ge stegen. Voorts zijn voor het eerst uit gaven geraamd voor het aan het Vuur torenplein in te richten filiaal. Deze den begroot op rond f 10.000. De Stichting ziet zich genoodzaakt propaganda, evenementen en bloemen- comité bedragen te voteren die in houding tot haar grote taak op dit rein. niet anders dan bedroevend kunnen worden genoemd. Voor ieder der genoemde doel einden is namelijk f500 uitgetrok ken! Desondanks wordt toch een te kort op de begroting geraamd van 11.750. Slechts een drastische ver hoging van de inkomsten kan hier uitkomst brengen, maar het bestuur durft deze op dit moment niet te ramen. Tegenover een groot aantal ..bezuini gingen" staat een nog belangrijker kos tenstijging. met name bU de post salaris sen. De personeelsbezetting bleek in te krap te zijn. waardoor soms een noodsituatie ontstond, zodat ongelukken niet uitbleven. Ten einde dit te voor komen is er een kracht bij aangesteld. Voorts moet rekening gehouden worden met een loonronde en zullen in 1964 seizoenkrachten nodig zijn. Informatrices Daartoe heeft het bestuur zich zekerd van een „optie" op vier meisjes die. voor rekening van de Stichting, schriftelijke opleiding tot informatrice volgen aan de Leidsche Onderwijsinstel lingen. Als tegenprestatie verbonden deze meisjes zich bij de Stichting praktisch te werken in de maanden april t.m. augus- Bij Quick Boys moet contributie omhoog KATWIJK AAN ZEE Gisteravond heeft de voetbalvereniging Quick Boys in hotel Riche een ledenvergadering ge houden onder leiding van voorzitter Pluimgraaf!. Er waren ongeveer zestig leden aanwezig. Ter sprake kwam onder meer de contributieverhoging. In ver band met het af te sluiten contract voor de nieuwe terreinen zal men hieraan niet kunnen ontkomen. Op het ogenblik bedraagt de contribu tie voor senioren f 24 per jaar. Ver moedelijk wordt dat in de nabije toe komst f 30. Op de jaarvergadering zal hierover een beslissing worden geno men. Bij de bespreking van de bouwactie voor een clubhuis merkte een lid van de bouwcommissie op dat dit belangrijke werk niet de volle steun heeft van alle leden. Er werd dan ook een beroep ge daan op de aanwezigen hier de schou ders onder te zetten. Verder werd een commissie benoemd om te bekijken of de trainer steun be hoeft bij de samenstelling van het eerste elftaL Tevens zal deze commissie ad vies geven over de evenuele contributie verhoging. De commissie bestaat uit de heren J de Best, A. den Hoed en Kr. van Duijvenbode. voort te komen i i gemeenschap die rekenschap moet geven dat Noordwijk geen snoepwinkel, maar een internationale badplaats met een jaaromzet van zo'n 20 miljoen wordt gedreven. De financierende organisaties hebben reeds voor 1964 een hogere bijdrage toe gezegd. Er zijn echter nog meer belang hebbende groepen waarop een dringend beroep wordt gedam de Stichting de nodige gelden te verschaffen. Over deze en andere zaken werd op de vergadering, die onder leiding stond van F. W. graaf van Limburg Stirum, uitvoe rig gediscussieerd. Morgen hopen we hier op nader terug te komen. NOORDWIJK De wethouder van sociale zaken, tevens belast met de verdeling, houdt elke don derdag van 23 uur 's middags spreek- NOORDWIJK Voor het kandidaats examen Nederlands slaagde de heer L. J. de Ridder alhier. NOORDWIJK: De jaarvergadering van Postzegelverzamelaars is tot nader bericht uitgesteld NOORDWIJK De uitslagen van de competitiewedstrijd gespeeld door de klaverjasvereniging Nooitgedacht luiden: 1. J Vlieland 5485; 2. M. Hoek 5377; 3 A. Cramer 5268; 4. N. Barnhoorn 5161: 5. J. van -t Wout 5081; 6. H. van Rooyen 5055: J. J. Hoogeveen 5014;8. J Baksteen 4985: 9. W. Hoek 4920; 10. J Ooms 4882 punten. Vakbeweging in VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN. De gezamenlijke Voorschotense afdelingen van de Ned. Chr. Landarbeidersbond, de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid, de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, de Ned. Chr. Beambten- bond, de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale en de Prot. Chr. Bond van Ver voerpersoneel hebben gisteren in het Cultureel Centrum hun leden een ontspanningsavond aangeboden. De heer P. v. d. Heijden, hoofdbestuurder van de Christelijke Werknemerscentrale, viel met de deur in huis door het stellen van de vraag: „Hoe komt het, dat op een feestavond meer leden aanwezig zijn dan op een gewone vergadering?" „Komt men alleen voor verstrooiing tf is men doelbewust vakbondslid er •erheugt men zich erop, dat er christe lijke vakbonden zijn". De heer v. d Heijden zei te hopen, dat bij de in totaal 227.000 leden t laatste het geval is. Geza menlijk horen we te strijden voor chris telijke sociale gerechtigheid. De christe lijke vakbeweging vraagt de inzet van Ingaande op het loon- en prijsbeleid gaf spreker als zfjn mening te kennen het bepaald niet ongezond te vinden dat radio en televisie zoveel over loon- en prijsbeleid wordt gesproken. De loonsverhoging dient te worden gezien tegen bepaalde achtergronden, onder de EEG. De gemaakte afspraken moeten zo good mogelijk worden nage komen. Willen we een bepaald wel vaartspeil handhaven, dan moeten de maatregelen en de uitvoering ervai verantwoorde wijze gebeuren, niet door een in het wilde weg opschroeven in de lonen. Betrekkelijk De heer v. d. Heijden stelde, dat wel vaart een betrekkelijk begrip is. Wan- we ons realiaseren. dat er nog al tijd gezinnen zijn, die met 80 i 90 gulden per week moeten rondkomen, dan man keert er toch nog Iets aan. Bovendien dient de materiële welvaart niet alleen te staan, doch hand in hand te gaan met de geestelijke welvaart De christelijke vakbonden nu hebben >k een taak ten aanzien van de geeste lijke welvaart. Natuurlijk moeten we ge zamenlijk vechten voor betere lonen. dat mag niet ten koste van de gees telijke welvaart gaan. „Ga voortaan in grotere getale ter vergadering en toon u doelbewust vakbondslid. Als de Dc twee Schevcningse vissers, de 44- jarige M. G. en de 28-jarige G. H. hebben zaterdagmiddag na dagenlang ontkend te hebben, toegegeven, dat ze donderdag morgen. 16 Jan. een fles chloor b(j schip per Willem Roos in de Adriaan Coenen- straat door de ruiten hebben gegooid. Deze daad. zo Is uit de verhoren komen vast te stun, was een represaille-maat regel tegen de schipper, die weigerde zich achter de stakers te stellen. Initiatiefnemer is geweest de 28-jarige H.. die een dag eerder bij de schipper thuis was geweest om te praten. Hij had daarbij echter geen voet aan de grond gekregen. Bijzonder verbolgen hierover heeft hij getracht zijn stakende collega's mee te krijgen om bij schipper Roos te gaan posten, maar ook met dit voorstel had hij geen enkel succes. Hij kreeg alleen de 44-jarige G. zover dat deze met hem meeging in de vroege ochtenduren van de 16e jan. Met een auto zijn ze naar de Adriaan Coenen- straat gereden, waar H. is uitgestapt om de ontkurkte fles chloor door de ruiten te gooien. Hierbij liepen de gordijnen, het meubilair en het vloerkleed in het huis van schipper Roos schade op. De fles bevatte namelijk een speciaal, zeer scherp soort chloor. H. had de fles hiermee gevuld met de vooropgezette bedoeling zoveel mogelijk schade aan te richten. Beide mannen zijn zaterdag, nadat ze bekend hadden, heen gezonden. Ze wa ren dinsdagmiddag reeds aangehouden. Visserijgolfjes IJMUIDEN De aanvoer van vis in IJmuiden was maandag 9000 kisten vis, 2750 stuks kabeljauw. 30.000 kilo tong. Aan de markt waren 450 kisten schelvis. 40 radio. 1240 wijting, 190 gul en kabel jauw. 500 koolvis. 1430 geladen westkust haring. 620 makreel. 3500 schol, 110 tar bot i i 320 In Soheveningen was wijting. 30 gul en kabeljauw. 530 schol en 3500 kilo tong. Hierna reikte de heer v. d. Heijden een oorkonde alsmede de gouden draagspeld uit aan de heer H. v. d. Hoorn. In verband met diens 25- jarig lidmaatschap van de chr. vak beweging. Prijzende woorden kreeg de jubilaris tc horen voor het vele werk. dat hfj in die jaren voor de bond heeft verricht. Mevrouw v. d. Hoorn ontving bloemen. De verdere avond werd verzorgd door het populaire Sempre Avantis Jong Jolig uit Leiden. Ook burgemeester L. de Kool woonde de avond bij Raadsageuda Voorschoten VOORSCHOTEN Vrijdagavond oir 8 uur vergadert de gemeenteraad De agenda vermeldt onder meer de volgen de punten: wijziging winkelsluitingsver ordening: voorziening in vacatures in di verse raadscommissies; benoeming leden van de commissie van advies der Woon- ruimtewet; bezoldigingregeling gemeen tepersoneel: het in beheer geven van he tweede Gezondheidscentrum aan di stichting Gezondheidszorg; aanschaffing en plaatsing van een loods aan 't Frans Halsplantsoen ten behoeve van de ge meentelijke beplantingsdienst: aanbren gen van verbeteringen aan de central* verwarmingsinstallatie van het hoofdge bouw van het voormalige Marine Op komst Centrum; verkoop van een aan de Generaal Spoorlaan in complex Bosch, geest gelegen perceel bouwgrond aan de heren W. H Nieuwenhuys en J. Boer; eigendomsaanvaarding van een gedeelte van de grond van de voormalige tram baan van de N.Z.H.; verkoop van aar de Van Helsdingenlaan en Van Hamel- laan in complex Boschgeest" gelegen bouwgrond aan respectievelijk de firma W. Jongedijk en W. van Hövlen te Was senaar en de heer A. van der Valk te Voorschoten; verkoop bouwgrond Adegeest langs de Handellaan, de Cho- pinlaan en de Willem Pijperlaan. VOORSCHOTEN In verband een vorig jaar door vele Voorschotense slagers gedaan verzoek om te bevorde- dat in Voorschoten de voor deze branche geldende vakantie van 16 dagen wordt verlengd tot 12 dagen, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rijnland een enquête gehouden. Daaruit is gebleken, dat alle slagers vóór erleniging met 6 dagen vakantie zijn. De reeds bestaande uitzondering voor de de buurtschap Rijndijk gevestigde sla ger blijft gehandhaafd, omdat de daar wonende consumenten anders worden gedwongen hun vlees in Leiden of in het dorpscentrum te halen. Verder hebben de meeste Voorscho tense kappers verzocht de halve-dagslui- ting te verzetten naar maandag. Uit dc enquête is gebleken, dat slechts 2 van de 11 ondernemers zich niet met de ge raagde wijziging kunnen verenigen. De wijziging houdt verband met de invoe ring van de vijfdaagse werkweek, die jn verband met het verslag bevolkings door een sluiting op maandag wordt be- onderzoek wijdde burgemeester Smol reikt ders woorden van waardering aan he De gemeenteraad zal zich vrijdag over comité: 404 ingezetenen hebben geen ge de door B. en W. voorgestelde wijziging! hoor gegeven aan de oproep voor t b uitspreken. onderzoek. Consistorie Nwe Kerk Katwijk opgeknapt KATWIJK AAN ZEE, De inrichting van de consistorie van de Hervormde Nieuwe kerk Is in de afgelopen week klaargekomen. Het donkerrode plafond met de donkere lambrizering is geheel schoongeschrapt en gevernist, zodat thans het veel lichtere Amerikaanse grenenhout te zien Is. De n nieuw gestukadoord. Het is echter niet alleen b(j restauratie geble\ Ook de stoffering en het meubilair zijn vernieuwd De goudgele velours gordijnen en d< blauwe vloerbedekking doen het bij zonder goed. Het prachtige eikenhouten meubilair, dat bestaat uit een grote ta fel en stoelen met biezen zittingen er dat alles handwerk geven aan deze consistorie een bijzonder cachet- Op de tafel prijken drie kristallen asbakken. De zakelijke neonbuisverlichting is ver vangen door een mooie koperen kroon- lamp. De bomschuit, de KW 50. die bo ven de consistoriedeur staaf zorgvuldig opgeknapt en lijkt wel ni« De kerkvoogdij denkt met grote kentelijkheid aan het initiatief van lidmatenkringen van ds. Tukker, die hieraan hun financiële steun hebben ge geven. Mede hierdoor is de consistorie thans een kamer geworden, in alle op zichten de kerk waardig. Voor zw akke Katwijkse kinderen f 185,46 KATWIJK De opbrene» var collectebus in de trouwzaal van het ge meentehuis bedroeg over het afgelopen jaar f 185.46. Dit geld komt ten goede aan de Vereniging tot uitzending vai zwakke Katwijkse kinderen. Auto in sloot te Katwijk KATWIJK Op de Wassenaarseweg ter hoogte van het „Panbos" had ernstig ongeval plaats. De bestuurder een personenai-'o verloor de macht het 9tuur. waardoor de wagen uit de bocht vloog, een bermpaaltj bushaltepaal ramde en in de langs de weg gelegen sloot terecht kwam. De dru inzittenden werden uit de auto geslin. gerd. Eén van hen kwam op het wegdek terecht, de twee anderen op het ijs sloot. Zij liepen min of meer ernstige verwondingen op en werden nas Academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Eén van hen kon. na behandeld te z(jn, huiswaarts keren. De auto werd totaal vernield en moest per kraanwagen worden weggesleept. Op de kruising Binnensluizen - Hoor- neslaan - Kanaaldijk had een aanrijding plaats tussen twee personenauto' bestuurder van een uit de Kanaaldijk komende wagen verleende rang. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. KATWIJK AAN ZEF. Woensdag: hoog water 3.28 en 15.43 uur; laag water 11.36 en 24 uur. KATWIJK AAN ZEE Voor de Geret gesprekskring spreekt vanavond om acht ar in Irene drs. Gilhuis uit Dordrecht rer: De zichtbaarheid van de Kerk. HAZERSWOUDE GEBOREN: Ru- dolf, z v G Jonkers en W Ch Hoedema- kers: Picternella, d v C T v d Lip en A Buijs. ONDERTROUWD: Evert Kruit en Jantje Lutterop. OUDE WETERING Donderdag is het een jaar geleden, dat de bejaarden, sociëteit startte. Vele euke en gezel lige avonden zfjn er gevolgd op de op- rdichting en het éénjarig bestaan zal nu donderdagavond om half 8 in het jeugd gebouw feestel-k worden her dacht. ALPHEN De oudheidkunde i: tal van personen een boeiend bedrijf. Het was dan ook niet te verwonderen da voor de bijeenkomst van de Historisch* Vereniging voor Alphen en omstreken, gisteravond in het raadhuis gehoud* zeer grote belangstelling bestond. Want het onderwerp „Oudheidkundige bodem vondsten In Alphen en omgeving" we besproken door de heer C. Woudsti ambtenaar bU het Rijksbureauu vo Oudheidkundig Bodemonderzoek Amersfoort. Na een welkomstwoord door de voc zitter van genoemde vereniging. neer A. J. Dekker, wethouder van A phen a. d. Rijn kreeg de heer Woudstra het woord. Men kreeg eerst vertelling en beeld over de situatie van het Ro meinse imperium, uit het begin jaartelling. Dat de Bataven hier honderd jaar voor Chr. kwamen, zoals de school boekjes nog steeds beweren, noemde de heer Woudstra onjuist: het was or\gev< twaalf jaar voor onze jaartelling. Het machtige Romeinse imperium ov* spoelt enkele tientallen jaren later de '.age landen. Hun wegen zijn na te gaan aan de legerplaatsen, castellums, die od bepaalde afstanden werden gevestigd en waar meestal garnizoenen van omstreeks luizend man werden ondergebracht. Be- voorradings- en aanvullingstroepen. Zeer positief weet men. dat in Katwijk het castellum „Brittenburg" was. Even positief heeft men. aan de hand opgravingen een castellum in Valkenburg gereconstrueerd. Over Alphen aan den Rijn der positief. Wel hebben de opgravingen rondom de Herv. kerk aan de Juliana- straat bewezen, dat er een Romeinse ne derzetting. een groot gebouw, geweest is en hetgeen men heeft gevonden, is iden tiek aan Valkenburg en Utrecht. Maar men heeft nog maar zo weinig nen gaan. dat het bewijs van tellum nog niet is geleverd. Op sanering wachten Daarom bestaat er bij het Oudheid kundig Bodemonderzoek grote belang stelling voor verdere sanering centrum, bijvoorbeeld het de Alphense Bank en de eventuele bouw een nieuw postkantoor. Want in hei gedeelte dat wordt begrensd door de Julianastraat. de vaart langs de Paradijs laan. de Hof brug en de Postbrug moe de ..schatten" te vinden zijn, die men begeert te vinden. De heer Woudstra wist over een en Woningbouw in Alpben ALPHEN De directie van Muijs ei de Winter's Beheers Maatschappij N V 5tigd te Rotterdam, wenst een perceel bouwgrond, ter grootte van ongeveer 9100 m2, gelegen aan de Cederstraat, van de gemeente aan te kopen. Deze grond is bestemd voor de bouw van 105 etage woningen. De koopsom van de grond is f 367.500 totaal. ALPHEN Het bestuur van de 5ti"h*ing voor «bristelflk uitgebreid lager Onderwijs verzoekt de gemeente raad de benodigd»- gelden ten behoeve de bijzondere school voor ulo aan de Anna van Burenlaan 15. Voor dezelfde school en de zusterschool in het Sint Jorisplein, uitgaande van dezelfde Stichting, wordt oov een schrijf machine aangevraagd voor de admini stratie. VOORHOUT De vaststelling van het uitbreidingsplan „Boekhorst IIr heeft van de gemeenteraad van Voorhout uitgebreide discussies gevergd. Iedere spreker begon met loftuitingen, maar er waren toch bezwaren tegen enkele dingen. De bezwaren vloeiden voornamelijk voort uit het punt over de verkoopprijs van de gronden in dit plan. De heer G. van de Tang (prot- chr.) vond de toelichting van B. en W. op de verkoop- en aankoopprijzen te summier. Hij vroeg zich af of er al van voorlopige koopcontracten sprake was en indien niet, op welke gronden B. en W. thans deze prijzen hebben gebaseerd. De heer Van Vliet was het met hem eens. Burgemeester Smolders zei. dat het hier ging om een voorlopige vaststelling, die nog niet één verbintenis vastlegt Hij verwees naar onder meer het Boerhaa- veplan. dat op eenzelfde manier is afge wikkeld. De heer Warmen-hoven sprak zijn waardering uit voor de geprojecteer de garageboxen en industrieterreinen; de heer Huigsloot deed dat over een speel- in en anderen over een flatgebouw. De heer N. van Schrooten (k.v.p.) im het op voor enkelen, die bezwaar schriften tegen het plan hadden inge diend. Zij maakten bezwaar tegen net feit. dat hun woonhuizen moesten wor den afgebroken voor de bouw van bun galows De burgemeester zei dat bet plan In genen dele zo moet worden opgevat Het plan moet als planologie worden gezien. Er zijn veel mogelijkheden, die later economisch moeten worden beke ken. De raad besloot tot goedkeuring ïn het plan en tot ongegrondverklaring an de bezwaarschriften. Urgent Bij de ingekomen stukken was de toe stemming van Gedep. Staten voor de aanleg van een riolering aan de Rijns- burgerweg De voorzitter vond dit punt urgent, gezien het grote aantal be- :rs der Bisschoppelijke Nijverheid- school en de verantwoordelijkheid voor de volksgezondheid, men hoopt dit jaar nog tot uitvoering te komen. G S. wens ten dit punt aan te houden in verband de budgettaire toestand van de ge- Verkoop van een paar perceeltjes grond aan de heer J. L. van Wieringen werd goedgevonaen. De aanbieding van de gemeentebegro tingen had plaats Op een vraag naar het tekort voor 1964 werd geantwoord dat dit wel f 56 000 zou blijven. De raad aanvaardde een wijziging van de „Win kelsluitingsverordening 1954". De heer Huigsloot stelde voor de ver goeding per dag aan de R.K. kinderuit zending niet. zoals B. en W voorstelden, van f 1 naar f 1.75 maar naar f 2.50 te verhogen Het B. en W.-voorstel werd aangenomen, echter zal met het vast stellen der Gemeentebegroting op dit punt worden teruggekomen. Er komt een verbod van wachten voor motorrijtuigen aan de zijde van de on even nummers van de Herenstraat vanaf de R.G. kerk tot spoorwegovergang. Er zullen ook parkeerplaatsen bij komen. Uit de rondvraag vloeide voort dat eei rooilijn zal worden vastgesteld voor di Jac. van Beieremvce. De vijver In het Kievitspark zal worden afgezet. Met erns zal worden geprobeerd er een derde po litieagent bij te krijgen. korte geheime zitting deelde de burgemeester mee dat aan de Leidse- bij de ingang sportvelden aan een benzinemaatschappij een stuk grond is verhuurd voor 25 jaar voor f 200 000. te betalen ineens. Dit geld komt in een spe ciale recreatiepot. Zilveren r.k. EHBO in Voorhout vierde feest VOORHOUT De r.k. vereniging voot EHBO. afd. Voorhout, heeft op luister- ijke wijze het 25-jarige jubileum ge vierd. Om drie uur begon het met een re ceptic in het gemeentehuis, waarbij o.a lurgemeester en mevr. Smolders en bur gemeester dr. M P. A. Meissen van Wa teringen. die oud-voorzitter van de afdo ng is. aanwezig waren. Mevr. Turnhout—Kapel kreeg bij deze gelegenheid de zilveren bondsmedaille opgespeld wegens bijzondere verdiens ten. Voorzitter v d Vlugt en penningmees ter Chr. v. d. Salm kregen eveneens deze onderscheiding. Burgemeester Smolders bood honderd gulden aan namens het gemeentebestuur. Een aantal leden kreeg het jubileuminsigne. De avond werd gevuld door de r.k. to neelvereniging ODI uit Noordwijkerhout. die het stuk „In de vergulde os" op de planken bracht ander boeiend te vertellen. Vooral de verschillende bodemlagen, waardoor men. ook door verbrandingslagen, de opstand van de Batavieren onder Julius Claudius tegen het Romeinse gezag heeft beves tigd gevonden, had dc aandacht. Verscheidene vondsten van aardewerk, dakpannen enz. werden aan de hand van de dia's toegelicht. Het was voor de aan wezigen een leerzame, prettige avond. Twaalf inschrijvers aanleg aardgasnet (Van een onzer verslaggevers) Een twaalftal aannemers heeft inge schreven voor de eerste etappe van de aanleg van de aardgasnet (485 km), de Gasunie eri het Amerikaanse ingenieurs bureau Bechtel. onder toezicht waarvan de monster-operatie wordt uitgevoerd zijn thans bezig met de bestudering van de inschrijvingen. Aangezien de materie veelomvattend is. zal het nog wel enkele weken duren voordat men hiermee klaar is. Zo spoedig mogelijk zal daarna de gunning komen, want reeds begin april hoopt men met de aanleg te kunnen be ginnen. Veertien procent bij het spoor De collectieve arbeidsovereenkomst voor het personeel van de Nederlandse Spoorwegen de eerste voor deze on derneming is thans officieel goedge keurd. Zij treedt in werking met terug werkende kracht per 1 januari j.l. De lonen van het spoorwegpersoneel zullen met deze c.a.o. gemiddeld met veertien procent stijgen. Arbeidsonrust op scheepswerf Op de werf van Wilton Fijenoord in Sohiedam is het gisteren tot arbeidson rust gekomen. Een 600 ontevreden arbei ders legden er gisteren het werk neer. doch vanmiddag gingen er 300 weer aan Haagse politierechter „Een nozemstreek DEN tiAAü, a oen een politieman .e Aiphcn aan aen Rijn een jeugdige oromiiciser aanhield om zijn „herriege- val eens naaer te oekijxcn, meende eer •4-j. cnauueur zich daarmee te moeter jemoeieu. xuj deed dat op zijn manier *u. toen de poinieman met zijn rug naai tiein toe siona wierp de chaufleur eer .ies naar de agent, die aan het hoofd -verd getiroxten. rnj hield er een lichte lersenscnuoomg van over. rJe neionaitige cnauueur moest zich voor ue naagse politierechter voor jjk cie moed niet opurengeo ter zitting „r,en smerige nozemstreek", luidde het ooraeei van ue otlicier van justitie, dae et noaig vona ue verdachte eens stevig e pin up ue neus te zeitpn. Dc udue Jiou.ooeie of twintig dagen ecinems en voorwaardelijk een maand -•vangenissiiai met een proeiujü lie jaar. ue reenter legde 100,boete vijinen uagen neentems, plus de i aaiuenjtte gevangeaisstral op. Vroefdiefstul DEN Haal». uen twintigjarige nopster uit ler Aar pleegde een proef- leistai om een diefstal uit te voeren, et lijKt wat ingewikkeld, doch het [ch eenvoudig. „Ik had die mooie sjaal gezien, maar had geen geld genoeg bij Toen wilde ik die sjaal wel stelen. .- wist niet of dat gaan zou. Daarom stal ik eerst de twee pocketboeken en of dat ging en als dat gaan zou, zou ik ook de sjaal stelen," zo luidde eerlijke bekentenis, eerste diefstal lukte; de tweede niet. Dat bracht haar voor de rechter. Nu bent u zelf verkoopster ©n weet toch heus wel dat filiaalhouder en chefs veel narigheid door krijgen," betoog de de rechter. Ja, dat wist verdachte allemaal. De officier van justitie had er u dering voor dat verdachte tenminste ruiterlijk de feiten bekende en omdat het nog de eerste keer was. wilde hij volstaan met f50.boete of tien dagen hechtenis. De rechter veroordeelde form de els. GEVRAAGD 3e BEDIENDE Banketbakkerij T. DEN DULK Voorstraat 116, tel. 2514 Katwijk aan Zee het werk. Vanmiddag werd nog steeds overleg gepleegd tussen directie en 6ta- KOUDEKERK. De gemeenteraad vaij Koudekerk aan den Rijn ver gaderde gisteravond onder leiding van burgemeester Q. Waverijn. Nadat elf agendapunten onder de hamer waren doorgegaan, ging men ruim twee uur lang in besloten zitting. Daarna deelde de burgemeester mee, dat met de gemachtigde van de heer F. Geerlof overeenstemming is verkregen over de verkoop van zijn woon- en winkelhuis en het daarnaast staande woonhuis. Dit huis is bestemcj om ten offer te vallen aan de reconstructie van de Hogewaard. De koopprijs bedraagt f 16.259,20, terwijl met inbegrip van verschillende rechten en tegemoetkomingen een totale prijs van f 48.000 zal moeten worden betaald. Burgemeester Waverjjn was verheugd, dat het is gelukt dit resultaat te bereiken. voorstel tot aankoop werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van het bestuur van de Hervormde school was een schrijven ingekomen, dat het. in principe heeft besloten de oude school aan de gemeente Koudekerk den Run te verkopen voor f 63.000 Voorwaarde is dat de school als Dorpshuis ?al worden gebezigd. Dit zal na aankoop a goedkeuring gebeuren. Ten aai het bij de school staande huis, dat mede in de koop is begrepen, stelden burgemeester en wethouders voor h* machtigen dit te verhuren of te verko- In het gebouw, aldus burgemeester Waverijn. kan het enigingsleven njectie worden gegeven Nieuwjaarsrede In zijn nieuwjaarsrede noemde burge meester Waverijn de woningbouw nog Steeds een knelpunt. In het tijdvak 1903 tot 1945 werden slechts 14 nie woningen gebouwd. Naast de bouw de natuurlijke aanwas moet ook worden gebouwd ter vervanging van oude ningen. De bevolking nam .in 1963 toe met 160 inwoners en steeg van 2189 tot 2349. De bevolking steeg door geboorte met 57 "inwoners en door vestiging ROELOFARENDSVEEN Zoals te verwaohten. nam de aanvoer van en narcissen in de afgelopen week sterk toe. Dagelijks passeren nu honderd karren de klok aan de bloe- nenveiling Roelofarendsveen. Overigens aantal, dat in het topseizoen nog het dubbele haalt. Over het algemeen ;n er nu goede tot extra kwaliteit tulpen aan de markt en wel in een uitgebreid assortiment. Alhoewel vraag voor export maar matig kan den genoemd is het thans vooral de bin nenlandse handel die de prijs vaststelt Mede doordat de vorstperiode blijkbaai tot het verleden behoort, is er dan ook een vrij behoorlijke vraag naar tulpen en narcissen Van deze laatste is het vooral de Early Glory, die in grote hoe veelheden voor een prijs van 0,90 tot 1.05 ter veiling komt. Daarnaast is er goede kwaliteit Fortuna. Buxton. Carlton e.d. welke eveneens vlot worden gekocht Bij de tulpen noteren de Krelage, Win- tcrgold. Preludium e.d. van 1.15 tot 1.60 oer bos. Rose Copland. Topscore. Golden Harvest, v d. Eerden. White Sail e.d kwamen tot een notering van 1.60 tot 2.15 per bos. De parkiettulp Karei Door- rtan bracht het tot 2.40 terwijl de altijd zeer gewilde Apeldoorn zelfs tot boven ie ƒ3 per bos kwam. Bij de Amerikaanse anjers is thans dc kwaliteit aanmerkelijk minder hetwelk ->ok in de prijs tot uitdrukking komt Fresia's, alhoewel thans heel wat lichter vati kwaliteit, zijn aanmerkelijk beter gevraagd. Al met al geeft deze periode dc kweker geen reden tot klagen al blijven er natuurlijk uitzonderingen door misoogsten van het gewas. WOUBRUGGE Op het spruitenland in de landbouwer P. Noordam aan de Kruisweg vond een der personeelsleden maandagmiddag omstreeks half drie het ontzielde lichaam van de 67-jarige Wou- bruggenaar P. J. de Jeu. De snel ont boden dokter J. Nooter kon slechts de dood, vermoedelijk door hartverlamming, constateren. 176 inwoners. Door overlijden vermin derde het aantal met 12 en door vertrek met 61 inwoners Aan de Van Poelgeestlaan zal worden begonnen met de bouw van 18 koopwoningen. Met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstal latie is begonnen, evenals met dc reconr uctie van de Hogewaard. Hierbij werd veel medewerking ge kregen van de Stedelijke Lichtfa brieken te Leiden, waardoor tijdig de leidingen konden worden ge legd. Ook met de bouw van een aula op de algemene begraafplaats is een begin gemaakt. Dat de gemeentebegroting tijdig kon worden goedgekeurd, meende burge meester Waverijn te mogen toeschrijven aan het personeel van de gemeente secretarie, dat hy hiervoor dank bracht. De heer Heemskerk dankte de voorzit ter voor het vele door hem verrichte werk. Ten aanzien van de woningbouw vroeg tij medewerking voor hen die zelf een woning willen bouwen. Bejaardenhuis Bij de ingekomen stukken was een verzc k van het West-Nederlandse Sym- phonie-orkest om subsidie. Dit kon geen steun vinden en werd afgewezen. Aan het Rijnlands Borgstellingsfonds werd een verhoogde garantie verleend, wat voor de gemeente aan kosten f43 met zich brengt. Als lid van de gemeentelijke di. .it vöor maatschappelijke zorg werd de heer J. E. Goedhart herkozen. De be groting van het bejaardenhuis werd vast gesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 88.821.87 voor de gewone dienst en voor de kapitaaldienst op een bedrag van f 18.726,41. Desgevraagd d.jlde de voorzitter mede. dat hierin ongeveer f 4.000 is begrepen voor on voorziene uitgaven. In verband met de uitbreiding van het hoofdwaterleidingnet ten noorden van de Europasingel en ten oosten van de Dr. Vlaanderenlaan werd de begroting van het Waterleidingbedrijf gewijzigd. Hiervoor is een bedrag van f 28.000 uitgetrokken. Aan de firma Van der Velden en De Jong zullen vier kavels grond worden verkocht voor de bouw van vier winkels met bovenwoningen. De prys bedraagt per kavel f 8.000,—. Veilingo'verzicht Ter Aar TER AAR De aanvoer van witlof is in de afgelopen week kleiner gewor den. omdat de oogst over zijn hoogtepunt neen is. Wie echter zou denken dat nu ie prijs wel zou oplopen, heeft zich ver gist. Integendeel de prijs is weer naar oeneden gegaan, omdat de handel maar flauw is. De kwaliteit is goed, maar da prijs ligt op te laag peil om de kwekers moed te geven om voor het nieuwe sei- *en weer pennen te bestellen. De spruiten hebben een beste week achter de rug. de oogst gaat nog steeds door en de kwaliteit valt over het alge neen mee, zodat de meeste partijen nog iteeds voor export geschikt zijn. De han del op het buitenland blijft functioneren zodat de prijs goed is gebleven Ook voor het binnenlartd gekeurde spruiten braeh- n een beste prijs op. Boerenkool blijft steeds gezocht ca wordt goed betaald. Sla. waarvan de kwaliteit slecht was wilde men niet eten. zodat de prijs laag was Knolselderij wordt behoorlijk betaald, de kwaliteit is redelijk. Voor waspeen heeft men maar weinig interesse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4